Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeJul 3rd 2007
     permalink
    vall idz może do rodzinnego po zwolnienie na np. przeziębienie - ja z tego skorzystałam 2 razy jak sie po prostu zle czułam i bez zadnego gadania dostałam po 4 dni chorobowego. powiedziałam że sie zle czuję, ze chyba ciśnienie mam niskie, i takie tam. takie chorobowe jest już na inną chorobę
    --
    • CommentAuthorasiula82
    • CommentTimeJul 17th 2007
     permalink
    Dziewczyny mam pytanie, badania okresowe w pracy miałam ważne do 5 lipca 2007, czy muszę iść zrobić kolejne, jak jestem w ciąży, nie mogę się zebrać. Moja kadrowa całkiem o tym zapomniała, że mi się skończyły i na razie nie dała mi skierowania. Nie wiem tylko czy jest sens iść na te badania, morfologię, mocz, badanie wzroku, no i co powiedzą mi że nie jestem zdolna do pracy bo ciąża?
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJul 17th 2007
     permalink
    musisz mieć zawsze aktualne badania lekarskie, nawet jak jestes w ciąży ale to obowiązek pracodawcy, żeby cie na nie skierować inaczej naraża się na grzywnę z inspekcji pracy
    • CommentAuthorybkaa
    • CommentTimeJul 18th 2007
     permalink
    hej,
    a jak jest z praca na 1/8 etetu ?

    czy jesli umowa jest na czas nie okreslony to przysługują wszystkie prawa jak na cały etat?

    i czy macierzynski wypłacany jest w kwocie - średniej z ostatnich miesiecy pracy ? czy jednakowy dla kazdego jak zasiłek wychowawczy?
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJul 19th 2007
     permalink
    "przywileje" ciężarnych ybka masz bez względu na to czy jestes zatrudniona na 1/8 etatu czy na pełny etat, zasiłek macierzyński wyliczany jest ze średniej z ostatnich 12 miesięcy - nie tak jak zasiłek wychowawczy
    • CommentAuthorybkaa
    • CommentTimeJul 19th 2007
     permalink
    Oki - dzieki Jemmo :)
    --
    •  
      CommentAuthorVall
    • CommentTimeJul 20th 2007
     permalink
    Z tymi badaniami okresowymi to ciekawe - bo o mnie jednym słowem pracodawca sobie zapomniał.. ale to jego pro blem nie mój :wink: One sa co dwa lata - tak??

    Sakrbelku - dziękuje za podsunięcie pomysłu :smile: Póki co jestem 2 dzien w pracy i jakos idzie...
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJul 20th 2007
     permalink
    różnie wypisują lekarze takie zaświadczenie, ale zawsze na nim jest data nastepnego badania
    • CommentAuthorandzia_
    • CommentTimeJul 21st 2007
     permalink
    hej.Chciałabym zadać jedno pytanie.Jestem w 2 tyg ciąży:bigsmile:marzyłam o tym jak wiekszość z was bardzo długo.Obecnie mam drugą umowę na czas okreslony.Mam ją do 1 listopada 2007.Chciałam upewnić się czy będe dostawała wypłatę do 1 listopada,a w listopadzie(jesli dobrze pojdzie) będę w 3 miesiącu ciąży(trosze więcej niz w trzecim) i czy pracodawca musi przedłuzyć mi umowe do dnia porodu.A co pozniej? Macierzyński płaci Zus?i jeszcze jedno pracuję jako przedstawiciel medyczny,mam bardzo stresująca pracę,codziennie robię ok 200km,czasami 300.Nie chce juz pracować w tej firmie.Czy mogę isć od razu na zwolnienie lekarskie.Moja ginekolog bez problemu mi da,wie,że w takim stresie to i tak cud,że zaszłam w ciąze.Dziekuję bardzo za odpowiedz.
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJul 21st 2007
     permalink
    Jeżeli umowa kończy ci się po 3 miesiącu ciąży to faktycznie pracodawca musi ci ją przedłużyć do dnia porodu, potem dostaniesz "normalnie" zasiłek macierzyński z ZUS.

    Możesz iść od razu na zwolnienie chorobowe (dostaniesz takie samo wynagrodzenie jakbyś pracowała). Jest jeszcze inne rozwiązanie: możesz odmówić wyjazdów powołując sie na art.178 Kodeksu pracy:
    § 1. Pracownicy w ciąży nie wolno zatrudniać w godzinach nadliczbowych ani w porze nocnej. Pracownicy w ciąży nie wolno bez jej zgody delegować poza stałe miejsce pracy ani zatrudniać w systemie czasu pracy, o którym mowa w art. 139.
    • CommentAuthorandzia_
    • CommentTimeJul 21st 2007
     permalink
    Bardzo Ci dziekuje za odpowiedz:bigsmile:Wiem teraz juz wszystko:bigsmile:
    • CommentAuthorsaska25
    • CommentTimeJul 21st 2007
     permalink
    Dziewczyny mam pytanko.
    W czerwcu tego roku skończyłam studia w trybie dziennym, obecnie nie pracuje i zastanawiam się czy powinnam zarejstrować się w urzędzie pracy jako bezrobotna?? (pomimo tego że i tak nie chcę i nie mogę pracować jestem w 23 tygodniu ciaży). Chodzi mi o to czy samo zarejstrowanie się w urzędzie pracy coś zmienia? Czy nie ma sensu się rejstrować?
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJul 21st 2007
     permalink
    Zgłoszenie się do Urzędu Pracy ma sens jeżeli nie jestes ubezpieczona, jeżeli mąż "dopisał" cię do swojego ubezpieczenia w pracy nie musisz tego robić.
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeJul 22nd 2007
     permalink
    Jemma a ja mam pytanie o karmienie i przerwę na karmienie a dokładnie do kiedy ona obowiązuje czy np.do ukonczenia przez dziecko roku czy trzeba jakieś zaświadczenie pokazać że się karmi?
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeJul 22nd 2007
     permalink
    Przepisy nie precyzują ani terminu do kiedy kobieta ma prawo do przerw na karmienie ani sposobu w jaki ma to karmienie udokumentować. Powinno się jednak wystapić do pracodawcy z wnioskiem o przyznanie tych przerw ( 2 30 minutowych lub łącznie godzinę, jeżeli tak ci bardziej odpowiada) a pracodawca teoretycznie może zażądać od ciebie zaświadczenia lekarskiego, że faktycznie karmisz.
    • CommentAuthormalgosiak
    • CommentTimeJul 27th 2007
     permalink
    Witajcie,
    w czerwcu wyszłam za mąż (i zmieniłam nazwisko). Na razie nie mam jeszcze dowodu osobistego (będzie dopiero pod koniec sierpnia) ani innego dokumentu na nowe nazwisko. Jedyny dokument to akt małżeństwa.
    Zastanawiam sie jakim nazwiskiem powinnam sie teraz posługiwać?
    Jest to o tyle ważne, ze właśnie znalazłam prace i muszę wypełnić dokumenty, podpisać umowę itd. Mi wydaje sie, że chyba na razie powinnam wpisać stare, ale sama nie wiem.
    Jest to jakoś ustalone od strony prawnej?
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJul 28th 2007
     permalink
    Z tego co wiem akt małżeństwa wystarczy. Byłam w identycznej sytuacji. Od dnia ślubu nosisz nowe nazwisko i powinnaś mieć w związku z tym nowy podpis - podpisywałaś przecież akt ślubu.

    Na wymianę dowodu i innych dokumentów masz trochę czasu.
    --
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeJul 30th 2007
     permalink
    Fiufiu ma rację :wink:
    z chwilą złożenia przez małżonków podpisów nosisz już nowe nazwisko. powoli możesz zacząć formalności ze zmianą starego na nowe, np. w banku, dane do ubezpieczenia - wystarczy że się okażesz aktem małżeństwa to dokument jak każdy inny
    --
    • CommentAuthormalgosiak
    • CommentTimeJul 30th 2007
     permalink
    Oj dziewczyny - ja już sama nie wiem!
    Dziś byłam w banku. poprzednio dowiedziałam sie, ze mogę przyjść z aktem małżeństwa i zmienić dane. Dzis mi powiedziano, ze nie powinnam, bo jeśli zmienię dane to póki nie mam nowego dowodu nie będę mogła wypłacić pieniędzy w innej placówce. Więc radzą mi poczekać na nowy dowód.
    Z kolei w dokumentach związanych z podejmowaniem pracy, muszę zaświadczyć, ze wpisane dane (m.in nazwisko) są zgodne z dowodem osob. lub innym dokumentem tożsamości nr.... (ale czy akt małżeństwa jest traktowany jako dokument tożsamości? Mi sie wydaje, że nie...) zastanawiam sie, może wypełnić na stare nazwisko, ale od razu załączyć akt małżeństwa? Tylko czy to ma sens?

    Fiufiu - napisz coś więcej. Podpisywałaś umowę na nowe nazwisko bez dowodu? Jak to dokładniej wyglądało?
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJul 31st 2007
     permalink
    Tak, podpisywałam umowę bez nowego dowodu. Dostali do tego kopię aktu małżeństwa i po sprawie.

    Co do banku to mają rację, nie będziesz mogła wypłacić na stary dowód. Ja zmieniłam dane na koncie dopiero w jakieś pół roku po ślubie. Nota bene nigdy nie wypłacałam na dowód, ale lepiej dmuchać na zimne.
    --
    •  
      CommentAuthorH-o-n-i-a
    • CommentTimeAug 1st 2007
     permalink
    Bardzo proszę o rade:

    Mam umowę na stałe...
    Od wczoraj mam potwierdzony 6 tydz. 6 dzień ciąży, założona Karta Przebiegu Ciąży itp.

    Jednak nieciekawe klimaty zaczynają panować u mnie w pracy. Wiem, że jak powiem szefowi o ciąży, to wymyślą cokolwiek, by mnie zwolnić. OK, ale nie o to chodzi.

    Jeśli wzięłabym chorobowe ciążowe... to ile czasu jest ono ważne?
    Jesli szef chciałby dać mi wypowiedzenie (dyscyplinarka) za cokolwiek - wszystko można :), czy wówczas mogę przedłożyć mu L4? Jesli tak, to ile czasu mogę być na takim zwolnieniu?

    W takiej sytuacji chciałabym oczywiscie być na zwolnieniu do końca ciąży i później również. Co mam w tym przypadku zrobić?
    Proszę o dobre rady :)

    pozdrawiam
    :confused:
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeAug 1st 2007
     permalink
    Jemma Skarbel do października mam macierzyński - kiedy powinnam złożyć wniosek o urlop wychowawczy ?? I jak to się ma do bliźniaków - czy 3 lata na jedno dziecko czy w moim przypadku 3 lata na dwójkę ??
    Dzięki i pozdrawiam :wink:
    •  
      CommentAuthorelli
    • CommentTimeAug 2nd 2007
     permalink
    honia
    odnośnie chorobowego to możesz go wziąć praktycznie od samego początku ciąży. pracodawca powinien być nawet zadowolony w takiej sytuacji bo płaci tylko za pierwsze 33 dni a później pieniązki idą z zusu. po wykorzystaniu 182 dni można korzystać ze świadczenia rehabilitacyjnego do dnia porodu, później obligatoryjny macierzyński. następnie w ostatnim dniu macierzyńskiego możesz złożyć wniosek o urlop wychowawczy (jesteś wtedy chroniona przed zwiolnieniem)
    --
    •  
      CommentAuthorH-o-n-i-a
    • CommentTimeAug 2nd 2007
     permalink
    skarbel - baaaardzo dziękuję! Pomyslałam o tym, ze mogłabym nawet póki co wziąć chorobowe od ortopedy np. na kręgosłup, potem od 15 tygodnia wziąć chorobowe ciążowe, wówczas chorobowe to obejmie swoimi 182 dniami również termin porodu :)
    A przy okazji... świadczenie rehabilitacyjne też wydaje ginekolog????

    pozdrawiam :)
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeAug 3rd 2007
     permalink
    mam pytanie jak to jest.
    z tego co ja wiem szef musi dac pracownikowi latem 2 tyg.urlopu ciagiem. jakie sa konsekwencje jak nie da?
    co jesli pracownik od 5lat nie dostał urlopu dluzej niz 3dni i przewaznie ma dawaną kasę? jak to jest wg prawa, jakie sa przepisy, jakie ma szanse wygrac sprawe dajac info do inspekcji pracy?
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeAug 3rd 2007
     permalink
    Honia o świadczenie rehabilitacyjne musisz się starać w ZUS-ie.
    vicky Urlop wypoczynkowy jest prawem niezbywalnym - nie można się go zrzec ani wymienić na pieniądze. Urlop powinien być udzielony do 31 marca następnego roku i jeśli nie jest, przy kontroli Inspekcji Pracy pracodawca dostanie grzywnę. Urlop przedawnia się po 3 latach (liczy się od 31 marca nastepnego roku) więc tego sprzed 5 lat już może nie otrzymać.
    Z tymi 14 dniami tez tak jest, że pracodawca MUSI je dać raz w roku, ale pracownik musi sam wystapić z wnioskiem o jego udzielenie. A jest u tego pracodawcy plan urlopów?
    •  
      CommentAuthorH-o-n-i-a
    • CommentTimeAug 19th 2007
     permalink
    Witajcie, mam bardzo ważną sprawę...

    Nieciekawie dzieje się u mnie w pracy mimo, że bardzo lubię moje obowiązki pracownicze...
    Mam świetną pracę, jednak klimat w niej nie jest wspaniały. Szef domyśla się chyba, że jestem w ciąży, a ze jest wielkim formalistą... obawiam się, że może chcieć "pozbyć się problemu".
    Zresztą pierwsze pytania, gdy przyjmował mie do pracy były: Czy jest Pani mężatką" oraz "Czy planują Panstwo dzieci, bo wiadomo, że dla firmy jest to niekorzystne"
    Obawiam się, że może mnie zwolnić. Wiem, wiem, mówi się, że nie może itp., jednak nietrudno coś wykombinować i wpisać na dyscyplinarkę.

    Wiem, ze mogłabym iść na chorobowe ciążowe, jednak to chorobowe trwa tylko 182 dni, co daje 26 tygodni ciąży. Wynika ztego, że najlepiej wziąć to chorobowe ciążowe od 15 tygodnia ciąży. Mi minie 15 tydzień około 20 września dopiero. Do tego czasu dużo może się wydarzyć. W zwiazku z tym mam pytania:
    Czy lepiej iść do szefa z informacją o ciąży, mając w kieszeni już zwykłe L-4?
    Czy wziąć chorobowe ciążowe juz teraz, a potem jakoś się przedłuża?
    Czy po chorobowym ciążowym , by uzyskać chorobowe rehabilitacyjne... muszą być jakieś papiery wypisane przez szefostwo?

    Proszę o odpowiedź. Jak ugryźć najlepiej tę sprawe?

    pozdrawiam
    :confused:
  1.  permalink
    jeszcze jedno -ja czegos nie rozumiem a takim razie.czy jest jakas róznica miedzy l4 a jakims ciazowym chorobowym?

    ubranka dzieciece
    --
    • CommentAuthorasiula82
    • CommentTimeAug 20th 2007
     permalink
    Mam pytanko, a nawet kilka
    - jestem zatrudniona na podstawie umowy na czas nieokreślony, ale to wynagrodzeni które mam na dzień dzisiejszy mam zagwarantowane do końca 2007 (do końca projektu nad którym pracuję), jakie wynagrodzenie powinien mi dać pracodawca po moim powrocie do pracy (najprawdopodobniej gdzieś w lutym 2008)? z tego co wiem, powinien mi zagwarantować takie warunki na jakich odchodziłam na macierzyński, czy tak?

    - i drugie pytanie, ponieważ w czasie trwania ciąży byłam na dwóch zwolnieniach - łącznie około 20 dni, płacił mi pracodawca, teraz na końcówkę ciąży też się wybieram na zwolnienie, jak przekroczę 33 to już płaci ZUS, zakład zatrudnia do 20 osób więc ZUS będzie mi przelewał pieniądze na konto, nie pracodawca - czy tak?
    - i jeśli jestem ubezpieczona grupowo w PZU to czy w okresie urlopu macierzyńskiego powinnam jakimś oddzielnym przelewem regulować sładki? bo jak mi będzie płacić ZUS to pracodawca nie będzie mi potrącał tej składki z pensji jak to robił do tej pory? czy może wpłacić do kadrowej kasę na składki gotówką, i ona będzie je nadal robiła z konta zakładu bo to przecież ubezpieczenie grupowe zakładowe, a nie indywidualne? nie wiem

    uff mam nadzieję że nie namieszałam
    --
    •  
      CommentAuthorH-o-n-i-a
    • CommentTimeAug 20th 2007
     permalink
    Witajcie, mam bardzo ważną sprawę...

    Nieciekawie dzieje się u mnie w pracy mimo, że bardzo lubię moje obowiązki pracownicze...
    Mam świetną pracę, jednak klimat w niej nie jest wspaniały. Szef domyśla się chyba, że jestem w ciąży, a ze jest wielkim formalistą... obawiam się, że może chcieć "pozbyć się problemu".
    Zresztą pierwsze pytania, gdy przyjmował mie do pracy były: Czy jest Pani mężatką" oraz "Czy planują Panstwo dzieci, bo wiadomo, że dla firmy jest to niekorzystne"
    Obawiam się, że może mnie zwolnić. Wiem, wiem, mówi się, że nie może itp., jednak nietrudno coś wykombinować i wpisać na dyscyplinarkę.

    Wiem, ze mogłabym iść na chorobowe ciążowe, jednak to chorobowe trwa tylko 182 dni, co daje 26 tygodni ciąży. Wynika ztego, że najlepiej wziąć to chorobowe ciążowe od 15 tygodnia ciąży. Mi minie 15 tydzień około 20 września dopiero. Do tego czasu dużo może się wydarzyć. W zwiazku z tym mam pytania:
    Czy lepiej iść do szefa z informacją o ciąży, mając w kieszeni już zwykłe L-4?
    Czy wziąć chorobowe ciążowe juz teraz, a potem jakoś się przedłuża?
    Czy po chorobowym ciążowym , by uzyskać chorobowe rehabilitacyjne... muszą być jakieś papiery wypisane przez szefostwo?

    Proszę o odpowiedź. Jak ugryźć najlepiej tę sprawe?

    pozdrawiam
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeAug 20th 2007
     permalink
    Honia radzę ci iść od razu na zwolnienie i dopiero wtedy przynieść L-4 razem z zaświadczeniem o ciąży (szkoda nerwów jeżeli masz taką sytuację w pracy); potem możesz starać się o świadczenie rehabilitacyjne (nie potrzebujesz nic od pracodawcy) albo wrócić na 1 dzien do pracy a następne zwolnienie załatwić sobie takie "nieciążowe", wtedy 182 dni liczy sie na nowo.

    ciasteczko możesz mieć L-4 od ginekologa ("ciążowe") albo od innego lekarza ("nieciążowe")

    asiula a co składa się na twoje wynagrodzenie? (podstawa + premia?). Podstawę musisz mieć przynajmniej taką jaką miałaś przed macierzyńskim a sposoby przyznawania premi sa indywidualne dla przedsiębiorstwa i są określone w regulaminie wynagrodzania. Domyślam się, że premię masz zagwarantowaną na czas trwania projektu, więc po powrocie do pracy możesz jej nie otrzymać. Trochę za mało wiem o twoim wynagrodzeniu, może powinnaś zapytać swojej kadrowej?
    ZUS przeleje ci pieniądze na konto.
    Składki PZU możesz opłacać co miesiąc w przedsiębiorstwie a firma będzie robiła przelew do ubezpieczyciela.
  2.  permalink
    dzieki Jemma a mam jeszcze jedno pytanko.Jesl i L4 jest na 21 dni i powiedzmy z ejuz minął czas kiedy pracodawca płaci czyli te 33 dni ,to Zus wypłaca kase za te 3 tygodnie tylko które sa na zwolnieniu tak?wiadomo ze potem beda kolejne zwolnienia ale oni wypłacaja za ilosc dni które sa na L4 dobrze myśle? nie wiem czy mnie zrozumiałyscie
    --
    •  
      CommentAuthorH-o-n-i-a
    • CommentTimeAug 20th 2007
     permalink
    JEMMA - bardzo, bardzo dziękuję za porady :)

    Zastanowię się co zrobić, na pewno po 4 wrzesnia, po uzyskaniu zaświadczenia o ciąży i USG powiem szefowi. Co bedzie potem - zobaczymy. Od 15 tc, czyli mniej wiecej od początku października będę mogła wziąć chorobowe ciążowe, by te 182 dni objęły poród.
    Jak potem z macierzyńskim? Czy przed porodem jeszcze muszę (lub m.ój mąż) udać się do ZUSu z jakimiś papierami o macierzyńskie? Jeśli tak to w jakim terminie przed porodem lub po?

    Proszę o odp.

    Pozdrawiam
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeAug 21st 2007 zmieniony
     permalink
    ciasteczko jest dokładnie tak jak piszesz - ZUS wypłaca za ilośc dni na zwolnieniu a nie co miesiąc jak pracodawca

    Honia papiery do ZUS-u złoży za ciebie zakład pracy, ty musisz jedynie przynieść pracodawcy zaświadczenie o przebytym porodzie ze szpitala (chyba, że będziesz chciała iść na macierzyński 2 tygodnie przed terminem - wtedy zaświadczenie od ginekologa o przewidywanym terminie porodu)
  3.  permalink
    Jemma już ostatni raz zawracamm Ci głowe :ja mam tak że listonosz przynosi do domu pieniążki.a co bedzie jak mnie nie zastanie? bo nasz listonosz powiedział ze wtedy musi je odesłac zpowrotem do zusu.to skad mam wiedziec kiedy przyjdzie albo ,że był jak mnie nie było?czy moge wtedy isc po nie do zusu w swoim miescie czy jak?
    --
    • CommentAuthorBaska114
    • CommentTimeAug 22nd 2007
     permalink
    Proszę o wyjasnienie Jestem w 25 tyg ciąży i przebywam na L4 od 16 tygciązy. Czy 33 dni zasiłku chorobowego płaconego przez pracodawcę wlicza sie do 182 dni czy dopiero zaczyna sie to liczyć po 33 dniach? Jestem nauczycielką i do 31.08. mam umowę jako nauczyciel stazysta a od 1.09. dyrektor chce zawrzeć ze mną umowę na czas niokreslony jako nauczyciel kontraktowy. Czy można podpisać umowę będąc na zwolnieniu lekarskim? Bardzo proszę o odpowiedź:wink:
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeAug 23rd 2007
     permalink
    ciasteczko niestety nie wiem jak to wygląda, chyba przekaz pienieżny można odebrać na poczcie ale nie jestem pewna; dowiem się i ci napiszę

    baśka 33 dni płacone przez pracodawcę wlicza się do okresu zasiłkowego. Podczas choroby nie masz zdolności do pracy i nie możesz podpisac umowy z pracodawcą ale umowa może być sporządzona z inną datą, tylko dzień rozpoczęcia pracy wpisze się 01.09
    • CommentAuthorBaska114
    • CommentTimeAug 23rd 2007
     permalink
    JEMMA dziekuję serdecznie za odpowiedź. Dzisiaj dyrektor zarządał abym przyniosła zaświadczenie od lekarza o tym, że do rozwiazania będę na L4 Skandal!Jak w tym kraju rodzić dzieci! Mimo wszystko pozdawiam serdecznie wszyskie mamusie:wink:
    • CommentAuthorAnia_Ania
    • CommentTimeAug 29th 2007
     permalink
    Witam
    Bardzo proszę o pomoc w jak dla mnie zawiłej sprawie. Jestem w 36 tygodniu ciąży, przez cały sierpień byłam na zwolnieniu lekarskim. Wcześniej na zwolnieniu byłam przez około 2 tygodnie w czerwcu. Moja pensja składa się z wypłacanej co miesiąc podstawy oraz co trzy miesiące premii zadaniowej, dodatkowo podstawa jest złożona z części stałej i tzw. 'twórczości'. Już będąc w ciąży dostałam niewielką podwyżkę. Wszystko to powoduje, że co miesiąc otrzymuję inną kwotę wynagrodzenia. Pensja za lipiec uwględniała premię zadaniową. Tymczasem za sierpień otrzymałam kwotę niższą niż pensje wypłacane mi w miesiącach bez premii zadaniowej. Jak powinna zostać wyliczona pensja na sierpień, czy do wyliczenia średniej nie powinna być uwględniona również premia zadaniowa otrzymana w lipcu? Będę wdzięczna za pomoc :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeAug 29th 2007
     permalink
    Ania poniewaz od ostatniego zwolnienia (w czerwcu) nie mineły 3 miesiące, podstawę do chorobowego liczy się za sierpień taką samą jak w czerwcu i dlatego nie masz uwzględnionej lipcowej premii
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeSep 4th 2007
     permalink
    Jemma czy pracując w dwóch szkołach w obu się dostaje dodatek za staż?
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeSep 4th 2007
     permalink
    myszorka posyłam ci linka na ten temat tutaj

    sama niestety nie znam wynagrodzeniach nauczycieli ale skarbel jak najbardziej i napewno napisze ci coś od siebie jak będzie dostępna :bigsmile:
    •  
      CommentAuthormyszorka
    • CommentTimeSep 4th 2007
     permalink
    bardzo Ci dziekuję, poczytałam to ale troche zielona dalej jestem.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 5th 2007
     permalink
    jak to jest z praca na wychwoawczym? znajoma mi dziisja powiedziala ze bedac na wychowawczym moglabym prowadzic np jakis weekendowy kurs pod warunkiem ze nie u swojego pracodawcy... teraz jeszcze nie ale od 2 semestru moze bym sie na jakiejs uczelni albo podyplomowce zaczepila... w sumie byc moze wychwoawczy i takie dorabianie by mi sie bardziej oplacilo niz nawet powrot do pracy od przyszlego roku szkolnego
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeSep 5th 2007
     permalink
    Na urlopie wychowawczym można pracować i to nawet u swojego pracodawcy. Jedyny warunek: nie może to kolidowac z opieką nad dzieckiem czyli praca w weekendy jak najbardziej
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeSep 5th 2007
     permalink
    A to przepis, który to reguluje:
    (Kp)
    Art. 1862. § 1. W czasie urlopu wychowawczego pracownik ma prawo podjąć pracę zarobkową u dotychczasowego lub innego pracodawcy albo inną działalność, a także naukę lub szkolenie, jeżeli nie wyłącza to możliwości sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 5th 2007
     permalink
    Jemma a mozesz mi napisac czy sa jakies dokumenty potrzebne do okazania? czy wystarczy podpisac umowe zlecenie i nic o wychowawczym nawet nie wspominac? przyznam sie szczerze ze super by to budzet podreperowalo!!
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeSep 5th 2007
     permalink
    musisz powiedziec, że jestes na wychowawczym - to będzie miało dla firmy znaczenie przy zgłoszeniu do ZUS
    •  
      CommentAuthortagusia
    • CommentTimeSep 5th 2007
     permalink
    Jemma, pozwolisz, ze zapytam, moze bedziesz sie orientowac. Co dzieje sie z niewykorzystanym urlopem wypoczynkowym w trakcie zwolnienia ciazowego? Czy taki urlop przepada jesli nie jest wykorzystany do konca nastepnego marca?
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeSep 6th 2007
     permalink
    nie przepada, po prostu wykorzystujesz go po powrocie z macierzyńskiego i nawet jak planujesz iść na wychowawczy to najpierw wykorzystujesz zaległy urlop wypoczynkowy
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.