Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorVall
    • CommentTimeOct 24th 2007
     permalink
    dzięki Jemmuś :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeOct 24th 2007
     permalink
    proszę Valluś :wink:
    •  
      CommentAuthortagusia
    • CommentTimeOct 25th 2007
     permalink
    Jemma i Vall dziekuje Wam bardzo za pomoc :winkkiss:
    --
  1.  permalink
    Ja sie dowiedzialam tyle ze chorobowego za mnie nie placa musialabym isc powiedziec ze jetem w ciazy i zapytac czy zaczna placic i oni by musieli wyrazic zgode.
    Poza tym to z powodu tego ze klub na siebie nie zaravbia i mimo iz mamy na umowie ze wyplata 20-tego kazdego miesiaca to my dostajemy ją w 5 ratach a teraz nie wiem jak odtaniemy gdyz klub podupada. A przy dostawaniu wyplaty podpisuje "rachunek"( nie wiem jak to sie nazywa) ze otrzymalam tyle i tyle ze to tylko jest dla nich.
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeOct 29th 2007
     permalink
    Wcale nie muszą wyrażać zgody na to, żebyś zgłosiła się do chorobowego :confused: Każać ci podpisywać rachunek na którym jest pokwitowanie odbioru gotówki tez są nie w porządku - powinni dawać tobiew do podpisu rachunek do umowy zlecenia bez pokwitowania odbioru gotówki i do podpisu KW przy każdej wypłacie części wynagrodzenia ...
  2.  permalink
    Tak musze podpisywac rachunek przy odbiorze gotowki nawet jak ta wyplata jest w czesciach.I zabieraja go dla siebie.
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeOct 29th 2007
     permalink
    Proponuję zawsze odbierać gotówkę i podpisywać rachunek przy świadkach, w razie gdybys musiała udowadniać, że nie wypłacali tobie gotówki w terminie
  3.  permalink
    No wlasnie ja tez sie zastanawialam jak to jest, podpisuje ze dostalam całosc a tu dostaje tylko czesc zawsze moga potem mi powiedziec ze otrzymalam bo podpisalam. A czy 20-sty dzien miesiaca tez jest zgodny bo jakos wszyscy dostaja 5-10 wyplaty. ? Chcialabym znalesc na nih jakis chaczyc i im udowodnic jak sobie leca w kulki.
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeOct 29th 2007
     permalink
    Wszystko zależy od tego jak podpisałaś umowę zlecenie (tam jest termin wypłaty pieniędzy)
  4.  permalink
    tak i mam napisane 20-stego kazdego miesiaca za miesiac wczesniej. Tyle ze 20-stego to ja dostaje troszke i przez kolejnych 5 dni reszte. Bo nasza wyplata jest z tego co my utargujemy ze swoich zmian.
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeOct 29th 2007
     permalink
    I to jest nie w porządku ale wiele rzeczy w twojej firmie nie jest ...
  5.  permalink
    no tez wlansie o to mi chodzi. i problem w tym ze zadana z nas nie potrafi sie slowem odezwac ze cos jest nie tak. tylko ze moja cierpliwosc powoli sie zaczyna konczyc i chcialabym swojej menadzer powiedziec przy nastepnej wyplacie co mi lezy na sercu.
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeOct 29th 2007
     permalink
    Powiedz i postrasz sądem pracy (nie bój się że cię zwolnią - i tak nie masz juz nic do stracenia) a w między czasie zbieraj dowody na nich :wink:, warto też przekonać innych pracowników, że jesteście po prostu oszukiwani...
  6.  permalink
    Ogolnie to nie mam nic do stracenia.BO wiem jak oni sie zachowaja gdy sie dowiedza o ciazy jakbym niewiadomo kim byla.
    Zreszta czy umowa zlecenie podlega normowanemu czasu pracy ? bo na umowie nie mam ile musze pracowac tylko od ktorego do ktorego a i tak przeciez mamy ewidecje czasu pracy bo pracujemy na 2 zmiany "od,do"
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeOct 29th 2007
     permalink
    nie masz na umowie bo inaczej musiałaby to byc umowa o pracę - juz kiedyś pisałyśmy tobie z jedną dziewczyna o tym pod wykresem (ewidentnie twoje zatrudnienie jest świadczeniem pracy: bez dwóch zdań :wink: )
  7.  permalink
    oki :)
    --
    • CommentAuthorewa1
    • CommentTimeOct 30th 2007
     permalink
    Witam
    Mam pytanie czy gdybym pracowała tylko miesiąc w pewnej firmie (pełny etat na czas nieokreślony)a później poszła na zwolnienie lekarsie ciążowe do rozwiązania to czy będzie mi przysługiwać prawo do urlopu macierzyńskiego a później wychowawczego?
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeOct 30th 2007 zmieniony
     permalink
    Tak, ale jeżeli zatrudnisz się w ciąży, ZUS napewno przyjdzie na kontrolę do twojego pracodawcy i jeżeli coś wzbudzi podejrzenia kontrolera moga odmówić tobie wypłaty zasiłków (najlepiej zatrudnić się we wczesnej ciąży, chociaż wszystko jest do wygrania w sądzie - pytanie czy będziesz miała ochotę dochodzić swoich praw)

    Zobacz jeszcze na 10 stronę tego wątku - tam Damazy zamieścił ciekawy link
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeOct 30th 2007
     permalink
    mam pytanie, jeśli było już omawiane, to proszę o info i poszukam sobie :))
    jak wygląda w tej chwili sprawa z długością macierzyńskiego? wiem, że sejm pracował nad jakąś nowością, ale czy w końcu to przeszło czy nie??
    Wiem, że teraz jest 16 tygodni (pierwsze dziecko) i 18 (kolejne dziecko). Czy coś się zmieniło czy może ma zmienić i ewentualnie od kiedy?
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeOct 30th 2007
     permalink
    Juz jest wydłużone do 18 tygodni przy pierszym dziecki i 20 przy drugim. Długość macierzyńskiego miała wciąż rosnąć w kolejnych latach ale wiadomo: Rząd się zmienił i nie wiadomo jak to teraz będzie
    •  
      CommentAuthorharpijka
    • CommentTimeOct 30th 2007
     permalink
    oooo jaka miła informacja, dzięki Jemma ogromne
    --
    •  
      CommentAuthortagusia
    • CommentTimeOct 30th 2007
     permalink
    Wlasnie postanowilam wypelnic ten nieszczesny druk zus np-7...i nie wiem co mam tam zaznaczyc :sad: Nie chce tu wypisywac co tam jest po kolei, bo duzo tego... Czy ktos moglby mi pomoc i powiedziec co powpisywac w cz. 1?
    Glupia nie jestem ale z tym cholerstwem nie potrafie sobie poradzic...:confused: Bardzo prosze o pomoc !
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeOct 30th 2007
     permalink
    tagusia a z którym punktem w tej części masz problem?
    •  
      CommentAuthortagusia
    • CommentTimeOct 31st 2007
     permalink
    Jemma, mam nadzieje, ze Cie nie zamecze...:shamed:
    Pierwsze to chodzi o zaznaczenie ze skaldam wniosek w zwiazku z niezdolnoscia do pracy spowodowana:
    - ogolnym stanem zdrowia
    I potem jest jakis 6 punktow ale zaden mi nie pasuje i nie wiem co mam zaznaczyc:confused:
    1. Dot prawa do emerytury, renty
    2. Dot inwalidztwa i komisji lekarskiej
    3. Dot niezdolnosci do pracy w zakresie grupy inwalidzkiej
    4. Prawo do zasilku dla bezrobotnych
    5. Urlppu dla poratowania zdrowia
    6. Rehabilitacji leczniczej

    I nie mam zielonego pojecia co ja mam tam zaznaczyc :neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeOct 31st 2007 zmieniony
     permalink
    tagusia ale tylko ty znasz odpowiedzi na te pytania:

    1. Masz rentę bo emeryturę chyba nie :wink:, pewnie nie bo inaczej bys o tym wiedziała
    2. Nie byłas chyba badana przez żadną komisję przed 1 września 97?
    3. Jesteś inwalidą albo osobą niezdolną do pracy? Chyba nie?
    4. jesteś zatrudniona więc napewno nie masz prawa do zasiłku dla bezrobotnych
    5. Urlop dla podratowania zdrowia jest dla nauczycieli, jesteś nauczycielką? - jeżeli nie to nie jesteś uprawniona
    6. Nie byłaś chyba na rehabilitacji?

    Najprawdopodobniej na wszystkie pytania powinnaś odpowiedzieć przecząco ale jak jest naprawdę to tylko ty tagusia wiesz :wink:
    •  
      CommentAuthortagusia
    • CommentTimeOct 31st 2007
     permalink
    Jemma, tak, tak , wlasnie na kazde pytanie powiedzialabym nie, nic do mnie mi nie pasowalo... Czyli poza wpisaniem swoich danych, nipu i peselu to ja tam kompeltnie nic nie wypelniam ???:shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeOct 31st 2007
     permalink
    W I części (oprócz początku, gdzie zaznaczono właściwe podkreślić) musisz skreślić to co ciebie nie dotyczy: czyli np.

    1. Mam usta lo ne pra wo – nie mam usta lo ne go pra wa2) do eme ry tu ry – ren ty z ty tu łu nie zdol no ści do pra cy2),
    je że li tak po dać sym bol i nr świad cze nia . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . z Od dzia łu ZUS
    w . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
    W dniu . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . zgłosiłem(am) wniosek o przyznanie emerytury-renty z tytułu niezdolności
    do pracy2)
    – nie zgłaszałem(am) wniosku o przyznanie emerytury-renty z tytułu niezdolności do pracy2)
    skreślasz: Mam ustalone prawo,

    , twój pracodawca wypełnia za to II część
    •  
      CommentAuthortagusia
    • CommentTimeOct 31st 2007
     permalink
    Aha, no to dziekuje Jemma za rozjasnienie mi tych zusowskich zawilosci :flowers:
    Nie mogli normalnie zrobisz tego druku tylko jakos tak pokretnie ??? Nie moglam zlapac w ogole co mam tam zaznaczyc.
    Jeszcze raz dziekuje i caluski w pietusie dla Maksia :winkkiss:
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeOct 31st 2007
     permalink
    :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeNov 7th 2007 zmieniony
     permalink
    JEMMA pewnie już tłumaczyłaś nie raz odnośnie wychowawczego ... błagam Cię napisz mi jeszcze raz co ja potrzebuję do MOPS'u - jakie dokumenty ?? Doradź czy mogę wnioskować o zasiłek wychowawczy w miejscowości poprzedniego zameldowania - teraz mieszkam w innym mieście ?? Czy ja coś załatwiam z ZUS ?? Nie mam dziś dnia do szukania na necie info - a wiem, że Ty SZPEC jesteś :wink: Szefowa wyraziła zgodę na wychowawczy.
    Jestem wdzięczna za odpowiedź.
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeNov 7th 2007
     permalink
    Izunia dużo tego więc zamiast tego podam link gdzie jest wszystko ładnie wypunktowane:
    tutaj

    I już nic nie załatwiasz w ZUS-ie, twój pracodawca będzie wykazywał ciebie z odpowiednim kodem na deklaracjach. I według mnie nie możesz się starać o zasiłek w innym mieście ale pewna nie jestem. Dowiem się jutro i dam ci znać :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 7th 2007
     permalink
    Jemma a mi w MoPsie powiedzieli ze musze isc do ZUSu po zasiwadczenie o odprowadzaniu skladek ale nie wiem czy o to Izie chodzilo z tym zalatwianiem czegos z zusem
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeNov 7th 2007 zmieniony
     permalink
    Pewnie chodzi o zaświadczenie z ZUS-u potwierdzające zgłoszenie do ubezpieczenia emerytalno-rentowego. Wiesz nie mam w tym temacie praktycznego doświadczenia :wink:

    Aniu a może napiszesz Izunii jak wyglądały sprawy załatwiania wychowawczego (sama chętnie poczytam :bigsmile:)
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeNov 7th 2007
     permalink
    Jemma dzięki - wiszę kawę hihihi :wink:
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeNov 7th 2007 zmieniony
     permalink
    Izunia ja tylko tak czystko teoretycznie, nie załatwiałam w pracy takich spraw i dla siebie tez nie. Myślę, że wskazówki praktyczne będą więcej warte :wink:

    No ale kawy nigdy nie odmawiam, hihi
    •  
      CommentAuthorIzunia
    • CommentTimeNov 7th 2007
     permalink
    Jemma zawsze dobrze mieć jakiś punkt zaczepienia czy odniesienia jak kto woli !!
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 8th 2007
     permalink
    ja o wychowawczy bede dopiero za jakis czas skaldala bo do 12 grudnia mam wolne. macierzynski juz mi sie w prawdzie skonczyl ale teraz wykorzystuje zalegly urlop a ten jest do 10grudnia a pozniej jeszcze 2 dni z tyt opieku nad dzieckiem i takim o to sposobem wyszlo mi pol roku wolnego 100% platnego.
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeNov 8th 2007
     permalink
    Pocieszę Was, żebyście nie myślały, że tylko w PL głupota polityków sprowadziła na rodziców różne bzdury. Otóż tu, gdzie mieszkam, można ubiegać się o dodatkowy zasiłek na dziecko, ale pod warunkiem, że... nie chodzi ono do przedszkola. Co za absurd.
    --
  8.  permalink
    A ja poprosilam o RMUA dziisaj menarzerka ma rozmawiac z ksiegowa i da mi znac pewnie dopiero w pracy ciekawe co z tego wyniknie.
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeNov 9th 2007
     permalink
    ewelina ja tez jestem ciekawa :wink:
    • CommentAuthorewelina0701
    • CommentTimeNov 9th 2007 zmieniony
     permalink
    ale jutro napisze co wyszlo bo dzisiaj mam na popoludnie i menadzerka bedzie popoludniu u nas...mam tylko nadzieje ze sie nie wykreca bo chyba mam prawo rzadac??
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeNov 9th 2007
     permalink
    jasne - oni wręcz mają obowiązek, bez twojej prośby, przekazywać ci ten druk co miesiąc
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeNov 9th 2007
     permalink
    Mma nadzieję że nowy rząd wydłuzy niebawem urlop macierzyński
    --
  9.  permalink
    w poniedzialek bede miala RMUA :)
    --
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeNov 9th 2007
     permalink
    bardzo dobrze, to twoje potwierdzenie, że jesteś zgłoszona do ZUS-u i bedzie tez wiadomo czy jestes zgłoszona do chorobowego
  10.  permalink
    wlansie wiem i mysle ze wsyztskiego wlasnie sie dowiem.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 12th 2007
     permalink
    a ja mam jeszcze male pytanie - czy jesli teraz zloze wniosek o wychowawczy do konca czerwca 2008 to bede go mogla przedluzyc? chcialam zlozyc tak zeby dostac wakacyjne i za wakacje normalne pobory ale jesli bym sie zdecydowala ze chce dalej byc na wychowawczym to czy moglabym przedluzyc go w czerwcu 2008 do czerwca 2009? czy niby moge na te 2 wakacyjne miesiace wrocic i pozniej znowu od 1 wrzesnia wychowawczy wziac? a moze od razu musze sie zadeklarowac na jak dlugo chce isc na wychowawczy i pozniej nie bede miala mozliwosci "dobrac" kolejnych miesiecy??
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 12th 2007
     permalink
    no i wyszlo wiecej niz male pytanie - kilka pytan i do tego na maxa zagmatwanych :shamed:
    •  
      CommentAuthorjem
    • CommentTimeNov 12th 2007
     permalink
    Niby kilka ale odpowiedź jedna :wink: : wychowawczy mozna brać w częściach (maksymalnie 4) więc można i przedłużać i robić sobie przerwy a nastepnie znów wracać na wychowawczy
  11.  permalink
    Ja jeszcze zaswiadczenia nie dostalam " zapomniala menarzerka zabrac" jutro ma byc. Ciekawa jetsem.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.