Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMar 19th 2014
     permalink
    I chyba lepiej skończyć tę dyskusję, bo to wątek o wspieraniu się w problemach laktacyjnych, a nie wyliczaniu procentowym zadowolenia z macierzyństwa na podstawie tego, czy sie karmiło piersią, czy tez nie.
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeMar 19th 2014
     permalink
    Dzięki eveke. Tylko co z tym wprowadzeniem glutenu pod oslona mleka matki. I faktycznie jest chyba nie gotowa
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeMar 19th 2014 zmieniony
     permalink
    Sushka, nie rozumiem skad w Tobie tyle negatywnej energii i ataków. To wyglada jakbys specjalnie doszukiwala sie slow, do ktorych mozna by sie przyczepic. Spokojnie ;]


    " Elyanna: Wspolczuje kobietom, ktore z roznych wzgledow nie karmia, to chyba 50% radosci z macierzynstwa... :)"
    tak. moja wina, wielka wina. Bo powinnam byla dodac "50% radosci mojego macierzynstwa". Chcialabym, zeby kazda, ktora nie moze, a chcialaby, mogla karmic i poczuc TO :crazy:

    Moim zamiarem bylo podkreslenie, jak wazne jest dla mnie karmienie. Ale chyba napisalam zbyt wiele, trzeba bylo napisac "uwielbiam karmic". Moze obeszloby sie bez tych nikomu niepotrzebnych pretensji.

    I tez nie wyobrazam sobie oddac dziecko do żlobka, ale cóż, muszę wrócić do pracy, zeby wspomagac rodzinny budżet.

    Wracajac do normalnosci:

    Mk, pytalas o gluten, u nas tez idzie dobrze, 1 lyzeczka dziennie, mala slicznie zjada z lyzeczki, nie ma juz zadnych suchych plamek. A dzis tak patrzyla jak jemy, ze poczulam, ze to jest ten dzien! dalam 2 lyzeczki marchewki. Pierwsza reakcja: skrzywiona minka, bo nowy smak. Ale potem bylo super :)
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMar 19th 2014
     permalink
    Elyanna: To wyglada jakbys specjalnie doszukiwala sie slow, do ktorych mozna by sie przyczepic.

    Zwracam po prostu uwagę na to, co i jak się pisze. Ot, zboczenie zawodowe.
    A Ty, jak widać, zrozumiałaś połowicznie to, co napisałam ja, co napisała brombap, anziee...Dlatego ucinam dyskusję.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMar 19th 2014
     permalink
    bonim myślałam, że podajesz kaszkę w celu nakarmienia, ale jeśli chodzi o gluten to nie wiem, Twoja mała zje z butli , żeby ściągnąć i zmieszać? w większej ilości mleka ta kaszka zginie...
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeMar 19th 2014
     permalink
    pewnie, do samej ekspozycji najlepsza łyzeczka i odrobinka mleczka. Tak tylko ciamknać i juz :)
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeMar 19th 2014
     permalink
    dziewczyny moje drogie, poradźcie mi proszę co mogę zrobić, żeby ten mój synek jednak troszkę pospał w nocy bez karmienia. Maksiu je w nocy czasem co 2 godziny a ja od 3 tyg. pracuję już i najnormalniej w świecie się nie wysypiam. A później w pracy czuję jakby mi styki się w mózgu nie łączyły. Do tego w domu (wiadomo) pranie, sprzątanie, gotowanie dla nas obiadu, dla Maksia zupki itp. i chodzę spać po północy a wstaję o 6. Dłużej tak nie pociągnę. Odkryłam, że jak dam Maksiowi o godz.18 kaszkę na mm (dla alergików - bo sił już nie mam na odciąganie) z owocem i po kąpieli pierś do snu, to pośpi mi 3 godziny (wcześniej to tak do godz. 22 karmiłam go co pół godz.:shocked:). No, ale później już pierś mu na tak długo nie wystarcza. Nie chcę Maksa odstawiać, ale zmniejszyć ilość tych karmień.
    -- ,
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeMar 19th 2014
     permalink
    Męża zaangażuj do usypiania. A tak nawiasem, to sądzę, że po prostu nadrabia Twoją nieobecność w ciągu dnia.
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeMar 20th 2014
     permalink
    dzasti ja pewnie nie będę dobrym przykładem , ale u mnie to wygląda tak , usypiam na cycu ok 20 , jak się obudzi daje butle i odkładam do łóżeczka i ona po tej butli tak spi do 1, potem ja po prostu biore do łózka i spimy już razem budze się co jakiś czas i cyca zmieniam i już. Ta butle wprowadziłam bo byłam zmeczona spaniem z nia od 22 do rana :confused: w butli dostaje zwykły bebilon, nie dawałam nigdy tych HA itp. bo ona nie jest alergiczka wiec bez sensu- łatwiej będzie potem zwykłe mleko wprowadzić. A wstaje dzień w dzień o 5 rano a potem wiadomo praca do wieczora niemal, 4 dzieci wiec tez generalnie padam wieczorem totalnie
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeMar 20th 2014
     permalink
    tylko wlasnie ja.musze to mleko HA a ono jest obrzydliwe po prostu tak do picia. bynajmniej mi sie tak wydaje. ja tez juz spie z Maksem od godz 1 ale to wcale wygodne nie jest bo siw ruszyc w nocy nie moge.a tez wydaje mi sie, ze potrzebuje mojej blislosci, bo czasem wystczy go jedynie przytulic i zssypia.
    -- ,
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeMar 20th 2014
     permalink
    potrzebuje na pewno, obrzydliwe dla Ciebie dla niego niekoniecznie :) moja jedna była na nutramigenie i bebilonie pepti - cos koszmarnego a ona wciągała , az miło ;)

    Treść doklejona: 20.03.14 08:32
    a spanie no fakt ale na pocieszenie nie ma dorosłych którzy spia z rodzicami ;) kiedyś wyrośnie :)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeMar 20th 2014
     permalink
    Bonim, moja wcina całkiem fajnie, otwiera dziubek i bum :) łapie za łyżeczkę, próbowała też złapać kubek, tak jakby chciała z niego pić.
    Gorsza sprawa bo znowu wyczaiłam jeden mały (1 cm) placek. Ja już teraz nie wiem czy to gluten czy nie. A jeśli tak, to czy takie drobne zmiany świadczą o nietolerancji? Kupy robi bardzo ładne póki co, kompletnie nic się innego nie dzieje. Nie wiem co robić. Jeśli się to nasili to chyba pójdę prywatnie do alergologa bo gadka naszego pediatry jest zawsze ta sama i nic nie wnosi.
    --
    •  
      CommentAuthorbonim
    • CommentTimeMar 20th 2014
     permalink
    Butla nie wchodzi w grę. Nawet smoczka nie używam. Zrobie chyba pare dni przerwy i może nabierze ochoty.
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeMar 21st 2014
     permalink
    Jednak co mleko to mleko... kupka po marchewce wprost powaliła mnie dzisiejszego poranka :cool:

    Mk28dni: Ja już teraz nie wiem czy to gluten czy nie. A jeśli tak, to czy takie drobne zmiany świadczą o nietolerancji?


    trudno powiedziec, nie jestem kompetentna w tej kwestii, zeby coś Ci radzić, ale bardzo prawdopodobne, jesli nie zmienilas nic nagle we wlasnej diecie. Ja u siebie nadal winię pomidory. Niedlugo znów jakieś zjem i zobaczymy co się będzie działo.
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeMar 21st 2014
     permalink
    Kurcze, wcinam pomidory, może i u mnie nie służą. Nie trzymam jakiejś mocnej diety, jem z głową, ale co jakiś czas pojawia się coś czego nie jadłam długo. No nic, podaję dalej i obserwuję. Jeszcze 2 miesiące i skończy się gdybanie na temat diety. To chyba jedyny plus odstawienia od piersi bo ogólnie będę za tym pewnie tęsknić.
    --
    •  
      CommentAuthorzanettt86
    • CommentTimeMar 21st 2014
     permalink
    Kiedy występują kryzysy w laktacji slyszalam że coś takiego jest i ja wlaśnie chyba mam mała pije z dwóch cycow i jeszcze jej Malo,do tego kolki ma :-( nie wiem czy to nie wina lykania powietrza bo ostatnio jak ssie to mlaska a tak nie robiła,staram się wyciągać i wkładać na nowo ale za chwilę to samo :-(
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeMar 22nd 2014
     permalink
    zanettt86: Kiedy występują kryzysy w laktacji


    u mnie był jak mała miala 3 m-ce. Wtedy wiele moich kolezanek karmiacych zaczelo podawac mm i skonczylo sie karmienie.
    --
    • CommentAuthormoly123
    • CommentTimeMar 22nd 2014 zmieniony
     permalink
    Zanettt, wg gugulskiej: najczesciej 3 i 6 tydzien oraz 3,6,9 miesiac. Wiec to pewnie kryzys u ciebie.
    --
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeMar 22nd 2014
     permalink
    zanettt86: jak sobie z tym poradzić?

    Przystawiaj Zosię jak najczęściej.
    --
    •  
      CommentAuthorzanettt86
    • CommentTimeMar 22nd 2014
     permalink
    Czyli się zgadza jak sobie z tym poradzić?
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeMar 22nd 2014
     permalink
    Mk a ty wracasz do pracy że kończysz karmienie ?? chcesz za 2 tyg skończyć definitywnie ?? może zostawisz sobie z dwa karmienia w ciągu dnia by dietę młodej rozszerzać pod osłoną twojego mleczka, lepiej na brzuszek jej zrobi, no chyba że już postanowiłaś że odstawiasz na 100% to nie namawiam :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeMar 22nd 2014
     permalink
    Za 2 miesiące :) Teraz jeszcze chcę karmić póki walczę z glutenem. A póżniej faktycznie zostawię może ze 2 karmienia.
    Kurcze, wypatrzyłam u małej 3 miejsca z drobną pokrzywką. Nie wiem co robić, czy to gluten, czy coś innego. No ręce mi już opadają. Wyskoczyła by taka reakcja po 3 tygodniach od ekspozycji?
    Czy sałata może uczulać? Kupuję ostatnio taki mix sałat..
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeMar 22nd 2014
     permalink
    Mk przy glutenie raczej byłaby reakcja ze strony układu pokarmowego.
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeMar 22nd 2014
     permalink
    Akirka, no właśnie też się nad tym zastanawiam. Kupki są ok, brzuszek nie boli.
    --
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeMar 23rd 2014
     permalink
    Tak, sałata może uczulać. Moja koleżanka posłuchała się lekarza i przestała karmić po 6 tyg. po reakcji na sałatę właśnie...
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMar 23rd 2014
     permalink
    Wszystko może uczulać.Trzeba tylko obserwować. Jeśli cos uczula,to odstawiamy podejrzany produkt na 2 tygodnie,potem wprowadzamy od nowa do naszej diety. Często uczulają jabłka,pomidory szczególnie surowe.
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeMar 23rd 2014
     permalink
    I jedno i drugie jem. Jadłam cały czas więc nie wiem czy to tak nagle by się objawiło w 6 miesiącu. W kręgu podejrzeń sałata no i niestety gluten. Spróbuję się jutro umówić do alergologa. W tematach jedzenia błądzę jak dziecko we mgle. Nigdy nie lubiłam tego tematu :/
    --
    •  
      CommentAuthorkarolajnas
    • CommentTimeMar 24th 2014
     permalink
    Mk28dni, kurczę, u nas też pokrzywka na brzuszku ! Pojawiła się w sobotę, a ja w piątek i sobotę jadłam sałatę. Być może to właśnie sałata :neutral: Wczoraj Bruno był mocno niespokojny cały dzień. Marudził, popłakiwał, jakiś taki był jak nie on ... Zaraz pomyślałam, co tam jadłam w ostatnich dniach.
    --
    •  
      CommentAuthorzanettt86
    • CommentTimeMar 24th 2014
     permalink
    Jeny jedno uczula drugie wzdyma ja już nie wiem co jeść? A po jakim czasie to co my jadłyśmy jest w pokarmie?
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeMar 24th 2014
     permalink
    zanettt86: A po jakim czasie to co my jadłyśmy jest w pokarmie?


    Według mojej wiedzy, to zależy od szybkości strawienia pokarmu. Od 3-4 godzin (lekkostrawne posiłki) do nawet 1 dnia (ciężkostrawne, mało rozdrobnione).
    --
    •  
      CommentAuthorzanettt86
    • CommentTimeMar 24th 2014
     permalink
    Aha myślałam że to dłużej trwa.
    Znalazłam takie jadłospisy w necie co o nich sądzicie ?

    http://www.mjakmama24.pl/kuchnia/dieta/jadlospis-karmiacej-mamy,175_1062.html?&page=0

    http://www.mjakmama24.pl/kuchnia/dieta/dieta-karmiacej-mamy-jadlospis-na-5-dni,175_2170.html?&page=4
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeMar 24th 2014
     permalink
    Ja jestem przeciwniczka "jadlospisow matki karmiacej", jem wszystko. Jesli jest podejrzenie co do uczulenia na jakis skladnik diety to wtedy zaczelabym eksperymenty i eliminacje.
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeMar 24th 2014
     permalink
    Ja jem (prawie) wszystko i teraz mam problem co wyeliminować :tongue: Pomidora? Ogórka? Sałatę? szarlotka zaszkodziła? a może banan? jabłko? ryba? szyneczka? Teoretycznie każdy z tych składników mógł zaszkodzić :surprised:
    --
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeMar 24th 2014
     permalink
    Oj, pamiętajcie, że są jeszcze alergie kontaktowe: kurz, roztocza, chemia... Nie wszystko wina jedzenia. A jak jedzenia, to nie konkretnie pomidora czy sałaty, a np składnika oprysku.
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeMar 24th 2014
     permalink
    cestmoi, nie, nie, nie ! :) tego już za wiele :)
    --
    •  
      CommentAuthorzanettt86
    • CommentTimeMar 24th 2014
     permalink
    Muszę zacząć brać z was przykład:)
    --
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeMar 24th 2014
     permalink
    No, ale tak jest :wink: jakbym miała alergika z wysypką skórną, to pierwsze bym obwiniała czynniki środowiskowe. Moja miała wysypkę po mandarynkach, ale tylko jednych, bo kupiłam inne i nic się nie działo. Więc uprawa pewnie była mało "eko" :tongue: a tak na marginesie, to ja się nie znam, ani wyrocznią nie jestem, ale jakbym miała do czynienia z alergią o niewielkim nasileniu (dwie plamki na nóżce na ten przykład :tongue:) to bym z tym nic nie robiła. Pewnych rzeczy się nie uniknie. Ale jak coś EWIDENTNIE szkodzi, to wtedy bym w miarę możliwości wykluczała.
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeMar 24th 2014
     permalink
    A ja obieram pomidorka ze skórki,o!
    i tez jem wszystko.no teoretycznie.fasoli jeszcze nie zjadłam bo sie boje :tongue:
    do ukochanych orzeszków w chrupiącym cieście robiłam już kilka podejść :tongue: zawsze na drugi dzień mała mi maaasaaakrycznie ulewa
    --
    •  
      CommentAuthorkermitka82
    • CommentTimeMar 25th 2014
     permalink
    zanettt86: Kto może mi stwierdzić grzybice piersi i zapisać lek internista mój,pediatra dziecka czy lepiej iść do poradni laktacyjnej?
    ja bym radziła udać się najpierw do doradcy laktacyjnego....
    -- •••
    •  
      CommentAuthorzanettt86
    • CommentTimeMar 25th 2014
     permalink
    Kto może mi stwierdzić grzybice piersi i zapisać lek internista mój,pediatra dziecka czy lepiej iść do poradni laktacyjnej?
    --
    •  
      CommentAuthorzanettt86
    • CommentTimeMar 25th 2014
     permalink
    Pojadę najpierw do poradni laktacyjnej,niech one obejrzą mała i mnie i wtedy będę dalej działać bo to może ona źle chwyta pierś.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMar 25th 2014
     permalink
    Tez polecam doradcę.
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeMar 25th 2014
     permalink
    Dziewczyny nie wiem czy już było to pytanie co można stosować na opryszczkę wargową przy kp mam mega dużą na dolnej wardze, uważam na małego, nie całuję, nawet nie przytulam się buzią do niego, smaruję maścią cynkową czy można czymś innym czy tylko to mi pozostaje, a zovirax czy te plasterki compid można ??
    --
    •  
      CommentAuthorzanettt86
    • CommentTimeMar 25th 2014
     permalink
    Jestem na 12 umówiona mam nadzieję że się wyjaśnij co jest nie tak :)
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeMar 25th 2014
     permalink
    Ja stosowałam plasterki, jakoś tak pewniej się czułam jak miałam to świństwo zaklejone.

    Treść doklejona: 25.03.14 10:53
    Dziewczyny, normalnie trzęsie mnie za słodkim.... Co jecie zamiast czekolady? Jadłam miód ale mała miała po nim sporo śluzu w kupkach. Kupiłam ciastka w ekologicznym, bez cukru (słodzone czym tam innym) ale się okazało że mają sporo jaj w sobie. Suszone morele już mi się znudziły. No oszaleję :))
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeMar 25th 2014
     permalink
    Mk jedź dużo warzyw a nie będzie cię ciągnęło do słodkiego, u mnie się sprawdza. Jeszcze są daktyle
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMar 25th 2014
     permalink
    kachaw: Jeszcze są daktyle

    polecam daktyle :) Ja uwielbiam :)
    albo pieczone banany :) Z czym tam sobie chcesz.... :) Pycha :)
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeMar 25th 2014
     permalink
    No dziewczyny polecały takie ciasteczka rozgnieść banana wymieszać z amarantusem popingiem zrobić ciasteczka i zapiec w piekarniku na papierze, samo zdrowie
    Mk jedź dużo kasz np gryczana, jaglana, komosa i warzywa po tych węglach nie będzie cię ciągnęło do węgli w postaci słodyczy
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeMar 25th 2014
     permalink
    Dzięki, spróbuję. Domyślam się że organizm czegoś się domaga. Po ostatnim uczuleniu u małej odstawiłam ostatnio pomidora i sałatę które jadłam zawsze do kanapek, strasznie mi tego brakuje. Dzisiaj uczulenie jest mniejsze więc to chyba jednak mix sałat które zjadłam. Oby, bo to by znaczyło że to nie gluten ją uczulił.
    --
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeMar 25th 2014
     permalink
    kachaw: co można stosować na opryszczkę wargową przy kp

    W ciąży bezpiecznym lekiem jest Erazaban, więc przy karmieniu pewnie też.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.