Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeApr 30th 2014
     permalink
    Witaj w klubie, Bananowcu. U mnie to samo :wink: mnie moja potarmosiła, cała pierś obolała, ledwie w nocy spałam, nie mogłam sobie znaleźć pozycji. Do tego trójki idą, pogoda piękna, a z temperaturą nigdzie nie pójdę, więc się kisimy w domu...
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeApr 30th 2014 zmieniony
     permalink
    bananowiec: faszeruję się apapem

    Bananowcu a nie lepiej brać ibuprom, bo dodatkowo przeciwzapalny...?
    tak swoją drogą współczuję bardzo, bo mogę sobie tylko wyobrazić, jak to boli :/ Ja nigdy żadnego zapalenia nie miałam i podziwiam mocno osoby, które pomimo wszystko walczą o laktację i nie zniechęcają się.
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeApr 30th 2014
     permalink
    Gugulska pisze ze jak temperatura i bolesnosc dluzej niz 24 h to do lekarza nalezy isc, teraz majowka wiec najlepiej na IP.

    Trzymam kciuki dziewczyny! jestem uczulona na to by szybko reagowac, bo sama sie zgapiłam i bylo za pozno- antybiotyk nie podzialal
    no i od razu teraz bym posiew mleka zrobila jak jest mozliwosc by dopasowac antyb.
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeApr 30th 2014 zmieniony
     permalink
    Doradca inaczej mi powiedziała...jeśli temp utrzyma się dłużej niż 3 dni pomimo brania leków to do lekarza. Jutro jak nie będzie wyraźnej poprawy to pojadę..

    Na ibuprofen jestem uczulona :cry:

    Treść doklejona: 30.04.14 20:36
    Cestmoi89 u mnie też nici z majówki i mycia okien...:wink: choć to drugie pewnie zrobi mąż bo jakie ma wyjście :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeApr 30th 2014
     permalink
    katka_81: Ja nigdy żadnego zapalenia nie miałam


    Ja tez myslalam, ze nie miałam, ale jakies 2 czy 3 razy były wieczory (zawsze tylko wieczory) kiedy nagle czułam się słabo, tak, że musiałam powolutku wstawać trzymając się czegoś, bolały mnie stawy, najpierw było mi niesamowicie zimno, koce, polary, nic nie pomagało, a po ok 2-3h robilo mi sie tak gorąco, tak, że leżąc w samej bieliźnie nie mogłam wytrzymać z gorąca. W końcu zasypiałam. A rano wszystko mijało. Cały czas zero bólu, stwardnienia, zaczerwienienia piersi, więc nie sądziłam, że to one są powodem. Ale przed porodem nigdy nic takiego mi sie nie zdarzylo.
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeApr 30th 2014
     permalink
    Elyanna: ajpierw było mi niesamowicie zimno, koce, polary, nic nie pomagało, a po ok 2-3h robilo mi sie tak gorąco, tak, że leżąc w samej bieliźnie nie mogłam wytrzymać z gorąca


    To jakbym czytała o sobie wczoraj...no ale ja mam zaczerwienienie na piersi i gulkę...ale jest na prawdę lepiej ...do tego wszystkiego stłukłam dzisiaj termometr rtęciowy-mąż złapał się za głowę "gdzie my teraz taki drugi kupimy" :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 30th 2014 zmieniony
     permalink
    Jeśli robi się zastoj,to dobrze robi tez pojscie pod prysznic schylenie się ,tak żeby piersi wisiały w dol(jak przy praniu recznym :wink:) i polewac sobie ciepla woda od zastoju do brodawki,mozna je trochę tak popodrzucac (wiec,wiem jak to brzmi,ale działa,bo ostatnio przy odstawianiu mnie cosik bralo :tongue:). Po tym można malucha przystawić broda do zastoju (lub chociaż noskiem),nie musi dotykać zastoju,tylko żeby nakierować tak dziecko,aby broda była od zastoju. Po karmieniu chłodny okład. I karmienia od chorej piersi zaczynać (2 karmienia z rzedu),nie odciagac pokarmu (chyba,ze do uczucia ulgi,nie poleca się odciągania do końca),zeby nie zrobila się nadprodukcja i kolejne zastoje. Zacznijcie brac lecytynę 2x1 tabletka i pijcie olej rzepakowy(lub inny),ale musi być na zimno spożywany.
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeApr 30th 2014
     permalink
    Monteniu a po co ta lecytyna, bo ja piję olej, polewam sobie kanapkę zamiast masła czy margaryny, to mam jeszcze brać lecytynę ??
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 30th 2014
     permalink
    Kachaw, polecana jest przy nawracających zastojach.
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeApr 30th 2014
     permalink
    a jak miałam do tej pory jedno zapalenie, bo to u mnie to chyba był początek zapalenia to brać lecytynę czy w moim przypadku jest to zbędne ??
    --
    •  
      CommentAuthormacek
    • CommentTimeApr 30th 2014
     permalink
    Współczuję Wam dziewczyny i trzymam kciuki, żeby się uspokoiło z zastojami. Przy Jasiu to przerabiałam, cycki twarde gorące i gorączka, brrrr
    Teraz przy Filipku obeszło się bez nawału i zastojów aż jestem w szoku. Mały ssak tak ściągał, że nawet w 3-4 dobie nie odczułam nawału.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 30th 2014
     permalink
    Możesz brac,to nie zaszkodzi.
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeApr 30th 2014
     permalink
    Ja łykam oeparol, kupiłam psu na poprawę skóry a teraz cały mu wyjadłam:wink:

    Jutro lepiej jechać na IP czy do przychodni z opieką świąteczną? Lekarz ogólny będzie wiedział o co cho czy lepiej jednak ginekolog?

    Treść doklejona: 30.04.14 22:54
    A zastoje robią mi się jak śpię na wznak i cycki są tak rozlane na płasko plus Ola za długo pośpi...
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeApr 30th 2014
     permalink
    Olej z wiesiołka mam i łykam czy to zamiast lecytyny wystarczy ??
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 30th 2014
     permalink
    Bananowiec, hmm,no ja bym najpierw do doradcy pojechala, a potem lekarz ogolny,zeby receptę wystawil.
    Ale jak teraz ta piers się zachowuje? boli bardzo? jest goraczka?
    Ja bym te lecytynę pobrala jednak.
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeMay 1st 2014
     permalink
    Jestem z doradcą w kontakcie, pierś boli dużo mniej, wg mnie lepiej się opróżnia i zrobił się łatwiejszy wypływ. Temp w granicach 37 stopni. Dzisiaj się raczej przejadę do lekarza...
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMay 1st 2014
     permalink
    A sutek ogladlas? Czy nie ma zatkanego kanalika? Bo to tez zaburza wypływ,ale może już się akurat powoli odtyka,jesli już jest poprawa.
    Do lekarza możesz się przejść,nie zaszkodzi. A co doradca powiedział,ze co masz robic?
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeMay 1st 2014
     permalink
    A u mnie przez to rozszerzanie diety laktacja kuleje, mleka jak na lekarstwo... Wszystko przez to, że karmię tylko jakieś 4 razy na dobę, bo do tego obiadek, kaszka, jakis owoc na slodko... Chciałam zmniejszyć laktację i mam! aż za bardzo :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeMay 1st 2014
     permalink
    bananowcu super ze gorączka spadła, to dobry objaw! moze juz przechodzi.:))
    Lekarz ogolny na IP tez moze przepisać antybiotyk, choc gin sie lepiej zna na pewno.
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeMay 1st 2014
     permalink
    montenia: A sutek ogladlas?


    Tak w porządku :wink:

    montenia: A co doradca powiedział,ze co masz robic?


    Jak przez 3 dni tempka nie spadnie pomimo brania leków to do lekarza....I że jeśli temp spada ból jest mniejszy to dobry objaw.Powiedziała mi też jaki antybiotyk wypisuje się podczas zapalenia piersi żebym sobie przypadkiem żadnego amotaksu nie dała wcisnąć.

    Do lekarza po konsultacji z doradcą nie poszłam dzisiaj-tempka nie przekroczyła 36,9 czyli w zasadzie żadna, cycek dużo mniej boli. Nadal jest czerwony placek i grudkowata struktura ale to podobno może się utrzymywać dłuższy czas.

    Dorit: Lekarz ogolny na IP tez moze przepisać antybiotyk, choc gin sie lepiej zna na pewno


    No pewnie, tylko właśnie chodzi o to żeby wypisał to co trzeba :wink::wink:

    Dorit: bananowcu super ze gorączka spadła, to dobry objaw! moze juz przechodzi.:))


    Tak własnie doradczyni mi sugerowała...chyba mogę odetchnąć...ale i tak wolę, żebym to ja miała problemy z cyckami czy nawet przysłowiową sraczkę niż żeby mi Ola chorowała...normalnie biorę wszystkie zarazki świata na siebie :wink::wink:

    A z cyckami ciągle walczę taki mój urok widać...ale jakoś muszę sobie odbić poród cc, nie oddam KP tak łatwo....:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeMay 1st 2014 zmieniony
     permalink
    Ely u nas jest podobnie z karmieniem, ale ja nie widzę żeby mleka ubywało, a jak jest go mniej to nie przez posiłki bezmleczne tylko to że syn mniej potrzebuje i na dłużej mu wystarcza, chyba się skład zmienił
    6 rano - pierś
    9.30 - pierś potem idzie spać
    11.40/12.00 obiadek bezmleczny, czasem jak chce to popije po nim pierś, ale krótko raczej jako popitka
    po obiadku spacer
    16.00 - pierś
    18.30 - kaszka z dodatkiem owoca
    20.00 - pierś i potem spanko
    Zazwyczaj śpi całą noc i budzi się gdzieś koło 5/6 ale dziś np obudził się o 3.50 i dostał pierś
    Wiadomo jak chce częściej pierś to dostaje, ale musi się do mamy pięknie uśmiechnąć
    --
  1.  permalink
    Och kachaw jak ja Wam zazdroszcze tych przespanych nocek! U nas od wciaz pobudki co godzine. A możesz. Mi napisać jak Dominik śpi Ci w dzień, tzn. Jak dlugo?
    -- [img]
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeMay 1st 2014
     permalink
    Wiesz co zazwyczaj śpi dwa razy pierwszy raz koło 10 i śpi średnio godzinkę do dwóch. Potem drugi raz na spacerze koło 13 jak pada to jest problem bo czasem uda mu się zasnąć w domu koło 15 a czasem tylko drzemka na 30 minut i tyle, dodam tylko żę na spacerze śpi zawsze nawet jak idziemy świeżo po spanku, to poogląda świat, a za pól godziny i tak utnie komara
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeMay 1st 2014
     permalink
    Kachaw piękny macie ten rozkład dnia. Poukładany :) Kaszka z dodatkiem owoca - ze słoiczka czy w jakiej formie podajesz?
    Bananowcu - pytanie z innej beczki. Dajesz psu wiesiołka na wypadanie sierści? pierwsze słyszę a chętnie odgapię jeśli działa.
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeMay 2nd 2014
     permalink
    Na samo wypadanie to może nie ale na poprawę jakości skóry a tym samym sierści :wink: wiesiołek polecany jest przy psich alergiach skórnych. Najlepiej dwie kapsułki dziennie podane naprzykład z serkiem topionym czy co tam pies lubi i może. znam takie co na bezczela na czysto łykają :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMay 2nd 2014
     permalink
    Bananowiec,takie zwykle kapsulki z wiesiolkiem? Chyba tez sobie zapodam.
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeMay 2nd 2014
     permalink
    Taki najzwyklejszy oeparol:wink: tylko trzeba trochę pobrać :wink: pies moich rodziców strasznie się drapał na tle alergicznym i bardzo mu wiesiołek pomógł :wink:
    --
  2.  permalink
    Ja wiesiolka brałam w cyklach do owulacji, na poprawę sluzu. Myślicie, ze teraz przy karmieniu piersią tez byłby wskazany? Ja nic nie łykam z witamin, wiec moze by sie coś przydało?
    -- [img]
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeMay 2nd 2014
     permalink
    Jak każdy uczę się na błędach, z Ninką na początku nie miałam stałego planu dnia i ten chaos jej nie służył, z czasem nauczyłam się że dzieci lubią powtarzalność działań, to daje im poczucie bezpieczeństwa, więc z synem obiecałam sobie że będę się trzymać planu dnia, ale też bez szaleństw, czasem przeciągnę coś o godzinę, albo sam sobie zmieni porę snu gdy np zamiast o 6 wstanie o 4 wtedy wiadomo drzemka wypadnie wcześniej.
    Mk na razie daję mu owoc i obiadki ze słoiczka, ale z czasem gdy będzie lato i owoce będą nasze sezonowe, krajowe to będę mu dawać normalne tylko starte.
    Ja łykałam wieśka na końcówce ciąży na uelastycznienie szyjki i teraz też łykam dwie dziennie, na włosy skórę, nie mogę łykać preparatów na bazie drożdży bo mam potem tłustą cerę
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeMay 2nd 2014
     permalink
    alicjatrzyna: wiec moze by sie coś przydało?


    Mi doradca poleciła wiesiołek więc łykam :wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorZebra82
    • CommentTimeMay 2nd 2014
     permalink
    Dziewczyny mam nawracające bóle sutka, tylko prawa pierś, nie mam zatkanego kanalika, wkładki wielorazowe... Mała męczy mi te sutki czasami masakrycznie, ale to chyba lewa pierś też by bolała (sutek w sensie :wink:) Po kilku dniach zawsze jakoś udało mi się to zaleczyć, teraz też, ale przed chwilą karmiłam małą i nie wiem czy mnie uszczypnęła tak mocno, czy podczas karmienia coś się stało, bo sutek mam cały zakrwawiony, przemyłam wodą i mam małą rankę...
    Teraz pytanie co mam z tym robić, żeby się zagoiło? Czy mogę karmić tą piersią? Teraz powinnam nakarmić tą piersią, ale boję się, że znów krew zacznie sikać i mała się krwi opije:sad:
    -- ;
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeMay 2nd 2014 zmieniony
     permalink
    Bąbelasku ja miałam ostatnio takie akcje bez przyczyny..przynajmniej tej nie znaleziono. Mała się krwi nie opije bo ta krew to tylko ze skóry (tak powierzchniowo) leci a nie z kanalika. Ja dawałam się brodawce wygoić i ściągałam laktatorem z "chorej" piersi. Oczywiście smarowałam tylko swoim mlekiem. Robił się strupek albo i nie-nadbudowywał się naskórek w tym miejscu i goiło się. U mnie w obu piersiach zrobiło mi się tak dwa razy i trwało to wszystko około 2tygodni..no i ból straszny tylko podczas karmienia. A u ciebie to może zęby??

    A u mnie zrobiło się tak po 2 miesiącach udanego karmienia...taki typ:tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorZebra82
    • CommentTimeMay 2nd 2014
     permalink
    Bananowiec czytałam Twoje wpisy, bo myślałam, że coś odniosę do siebie:wink: Nakarmiłam małą i niby jest ok. A pierwszego zęba dzisiaj zobaczyłam, dolna jedynka, a rankę mam od góry, więc to chyba nie ugryzienie...
    -- ;
    •  
      CommentAuthormacek
    • CommentTimeMay 2nd 2014
     permalink
    To u nas dzień podobny do kachaw
    6-7 pierś
    8-9 pierś i spanie 0,5-1 h
    10-11 słoiczek obiadowy (aktualnie je tylko Babydream ziemniaki, marchew, kurczak i pasternak, ryż, indyk, reszta mu nie wchodzi :angry: )później spacer lub balkon :wink:
    później pierś zależy o której wstanie a może spać 3-4 h
    16-17 kaszla z owocami (bezmleczna, bezcukrowa i bezglutenowa na wodzie z owocami ze słoiczka)
    19 pierś i spać
    W nocy różnie, z reguły zje koło północy i później o 6 a czasami jeszcze koło 4 i później o 7. Na szczęście jak zje to śpi dalej :smile:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMay 2nd 2014
     permalink
    Bąbelasek,mozesz normalnie karmic ta piersią. Te ranke smaruj swoim mlekiem po każdym karmieniu i zasuszaj cieplym strumieniem suszarki.
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeMay 2nd 2014 zmieniony
     permalink
    Kurcze, tak czytam o Waszych karmieniach po rozszerzeniu diety i się zastanawiam czy ja nie "za dużo" piersi podaję. Bo u nas właściwie ilość karmień się prawie nie zmniejszyła.
    Jaś wstaje ok 5:30-6, ale biorę go do siebie i drzemie sobie ciumkając do 7-8, za ok. 1,5h jest znowu pierś, potem za 1-1,5h znowu do drzemki pierś, drzemka 30-50min., zupka, pierś, spacer (tu też czasami pierś), owoc, pierś, drzemka, pierś, kapiel, kaszka, pierś, spanie, pobudka przeważnie 2-3.
    Ale z drugiej strony chyba nie można dziecka piersią przekarmić?
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMay 2nd 2014
     permalink
    Kinga, ilość karmien piersią jest w porządku. Karmisz nadal na żądanie?
    Ile Twój maluch ma?
    Ja mam napisane w podręczniku promotora,ze od 7 m-ca zycia,przewaznie jest to ok.6-8 karmina na dobe(na żadanie),ale takie minimum,to 3-5 karmien na zadanie.
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeMay 2nd 2014
     permalink
    montenia: Ile Twój maluch ma?

    6,5 m-ca
    montenia: Karmisz nadal na żądanie?

    No właśnie nie tylko. Np. karmię zaraz po zupce gdy chcę od razu iść na spacer, Jaś się nie domaga, ale pije sporo. Albo gdy wypada pora drzemki, a się nie domaga to i tak karmię. W sumie na żądanie to są tylko 2 pierwsze poranne karmienia i nocne, ale jak podaję bez żądana, to i tak chętnie pije.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMay 2nd 2014 zmieniony
     permalink
    Dobrze karmisz ,spokojnie. Na zadanie,nie oznacza tylko żądania dziecka,ale tez na żadanie mamy(np.gdy czuje zbytnie napiecie w piersiach itp.). Ja karmiłam tak samo jak Ty i to były karmienia na zadanie (po posiłku proponowałam piers i mala pila,wiec chciała). To żadanie dziecka najbardziej widoczne jest w czasie pojscia na drzemke np.,bądź w razie choroby,itp.
    •  
      CommentAuthorZebra82
    • CommentTimeMay 2nd 2014
     permalink
    Dzięki Montenia, podałam tą pierś, nie jest źle, bo krew już się nie leje:wink:

    Kinga ja karmię też na żądanie i ilość karmień też jest większa niż u dziewczyn, ale ja nie podaję żadnych słoiczków i kaszek, bo my blw jesteśmy:tongue:
    -- ;
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeMay 2nd 2014
     permalink
    Dzięki :winkkiss:
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeMay 2nd 2014
     permalink
    _K_i_n_g_a_: ale jak podaję bez żądana, to i tak chętnie pije.


    a tak to moja mała mogłaby być ciągle przyklejona do piersi z małą przerwą na zabawę :P sama jakoś specjalnie się nie domaga (poza nocą), ale jak przystawię jej do noska to się rzuca jak hiena :P

    Do usypiania na drzemki już nie używam piersi. Do ok. 6 m-ca zasypiała niemal wyłącznie tak (zwłaszcza drzemki dzienne) ale postanowiłam to w końcu zmienić. Szczęśliwie bardzo łatwo i łagodnie nam obu to przyszło. Teraz zwykle sama zasypia w swoim łóżeczku (najczęściej przy pozytywce, ale nie zawsze). Ale my też bardzo pilnujemy jej układu dnia (karmienia, drzemki, kąpiel).
    --
    •  
      CommentAuthormacek
    • CommentTimeMay 2nd 2014
     permalink
    Kinga moja rozpiska jest taka "mniej więcej" i bardzo optymistyczna bo Filipo potrafi ciągnąć cyca i co godzinę jak ma "dobry" dzień :wink: Po obiadku czy kaszce daję cyca ale z reguły nie chce. Ile Jaś zjada zupki czy kaszki? Pytam z ciekawości.
    --
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeMay 3rd 2014
     permalink
    macek: Ile Jaś zjada zupki czy kaszki?

    Naprawdę różnie, jak mu smakuje zupka to zjada cały słoiczek (190g) i widać, że chciałby jeszcze, jak nie smakuje to zje 1/2-3/4. Kaszkę robię na moim mleczku - też różnie, zależy ile uda mi się odciągnąć, przeważnie ok. 100ml, czasami 120ml, robię gęstą papkę.
    --
    •  
      CommentAuthormacek
    • CommentTimeMay 3rd 2014
     permalink
    To Filipo je podobnie, słoiczki jak mu smakują to też zjada cały 190 g a jak mu nie smakuje to 2-3 łyżeczki i się wzdryga :wink: a jak próbuję dać 4 łyżeczkę to zaczyna płakać :confused:
    Kaszkę też robię gęstą ze 100-125 ml wody i do tego pół słoiczka, takiego 190 g, owoców. Myślałam, że mu za mało daję ale chyba ok.
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeMay 3rd 2014
     permalink
    To mój nigdy nie zjadł więcej niż 120 ml obiadku, a kaszki już gotowej z owocami wychodzi max 160 czasem 140ml.
    A co do ilości karmień piersią to moim zdaniem nie ma co porównywać, bo przecież nie wiemy ile dziecko z tej piersi wypije. Przykładowo moja córka piła często ale mało więc jak by zsumować to tych karmień piersią nawet po rozszerzeniu diety było koło 10, natomiast młody czasem pije 5 minut i wtedy wiem żę bardziej gasi pragnienie, a czasem pije 30 minut z dwóch piersi i po tym może być bez piersi nawet 4 godziny, więc wychodzi średnio 6 karmień piersią na dobę.
    Ostatnio od kilku nocy budzi się o 3.30 i też dostaje pierś i w dzień ma problemy by zasnąć, np teraz powinien już spać ale nie chciał, pół godziny próbowałam go usypiać, ale leży koło mnie i gaworzy, dostanie za chwilkę obiad i może po nim pójdzie w kimkę. Nie wiem czy to zęby bo już się dwie jedynki przebiły, smaruję trochę żelem czy kończy skok, bo ewidentnie coś mu na wątrobie leży
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeMay 7th 2014
     permalink
    Dziewczyny jak ograniczyc dziecku jedzenie w nocy? Nie chce Maksa odstawic, chce pozostawic karmienie wieczorem i poranne. Choc karmienie piersia to w naszym przypadku za duzo powiedziane- to jest pojenie piersia. Od jakiegos miesiaca absolutnie piers nie jest dla Maksa jedzeniem. Jak jest glodny a dam mu piers i mimo, ze ssie dlugo i efektywnie, to i tak jest glodny i placze dopoki nie dam mu jedzenia normalnego. A w nocy czesto budzi sie z placzem i nic go nie uspokaja tylko piers, przy czym czasem ssie a czasem tylko zlapie oociumka dwa razy i zasypia. Czy macie jakis patent? Dodam, ze musze jakos go odzwyczaic, bo potrafi 6 razy w jocy sie budzic a ja chodze pozniej jak zombi. I pal szcesc jakbym nie pracowala, ale nie dosc, ze klade sie po polnocy, wstaje o 6 to jeszcze w nocy karmie tego brzedaca. Nie musze pisac jak ja pozniej funkcjonuje...
    -- ,
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeMay 8th 2014
     permalink
    Dżasti, wykorzystaj Męża do wstawania w nocy. Maks może nie zrozumieć, dlaczego nie chcesz mu dać mleka, jak masz. A Mąż nie ma, więc jasne jest, że od niego nie dostanie. Próbujcie nosić, przytulać, kołysać, dać ulubionego pluszaka, zależy na co "idzie" Maks i co mu ułatwia zasypianie. Powodzenia :smile:
    --
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeMay 8th 2014
     permalink
    Ech, mi też się marzy noc bez pobudek i dzień bez żywych trupów. Na razie jestem za leniwa na jakieś zmiany. Ale jesienią chciałabym choć trochę popracować a po takich nockach to raczej nie dam rady.
    Choć wydaje mi się że z czasem się trochę zaadoptowalam i daję cycka prawie się nie budząc, niekiedy też są lepsze nocki więc może stopniowo będzie lepiej...
    U nas metoda tata weźmie na ręce się nie sprawdza. Niekiedy wieczorem jak muszę np łóżko posłać i tata bierze kasie na ręce to jest taki krzyk i wierzganie nogami że mi się ręce trzęsą. A w nocy jak próbuje przytulić i poglaskac zamiast dać pierś to z delikatnego kwilenia robi się mega ryk. Wyjąć z łóżka nie da rady.
    Jak u dzasti nieraz tylko weźmie trzy łyki i śpi ale ze 2,3 razy je więc myślę ze tego potrzebuje .
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMay 8th 2014
     permalink
    Moja zaczela spac w nocy dopiero po odstawieniu. Tak,to noc w noc się budzila po kilka razy, z czego 2-3 razy na mleko.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.