Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeMay 22nd 2014
     permalink
    O rany, cestmoi, trzeci raz ?! Biedna jesteś.
    A może mała coś uciska ? Albo jak ją nosisz ? Może coś się zmieniło niedawno ? Bo to dziwne że nagle zastoje się robią i zapalenia. A może coś z dietą kombinujesz ? Laktacja to jednak duży wysiłek dla organizmu, a teraz okres przesilenia letniego.
    Może spróbuj jeszcze lecytyne, mi bardzo pomogła .

    Moja też ostatnio ma fazę na cycy i nie ma zmiłuj, wyje jakby ją kto ze skóry obdzieral . A u nas czwórki więc jest usprawiedliwiona :-)
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMay 22nd 2014
     permalink
    mamakasi: Moja też ostatnio ma fazę na cycy i nie ma zmiłuj

    Moja ma taką wzmożoną fazę od 3miesięcy :) A myślałam, że z biegiem miesięcy ta faza zanika sukcesywnie :)
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMay 22nd 2014
     permalink
    Cestmoi, robilas usg piersi,czy nie ma tam jakiejś przeszkody typu zrost? Ja miałam w tym samym miejscu torbiel mlleczna,walczylam z nia kilka m-cy,bo co się oproznila to ponownie się napelniala. Karm na kleczkach,tak żeby piersi swobodnbie zwisaly w dol. Pij olej i lykaj lecytynę ,najlepiej 2x 1200mg.
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMay 22nd 2014
     permalink
    Cześć. Dawno mnie tu nie było już, ale przyszłam się już chyba tylko odmeldować - moja młodsza córa już kolejny wieczór zasypia bez mojego mleka. W szoku jestem, że tak łatwo poszło. Od dłuższego czasu już tylko odrobinę piła raz dziennie, wieczorem przed snem, ale nie sądziłam, że da radę tak z dnia na dzień przestać bez dramatu :wink: Za tydzień i trochę kończy dwa lata - kiedy to minęło? No nic, do następnego ssaka w takim razie, o ile się taki u nas jeszcze kiedyś pojawi :bigsmile:
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeMay 22nd 2014
     permalink
    MamoKasi, no z dietą kombinuję, ale pozytywnie, przytyłam 2 kg :cheer: Zakupię jutro lecytynę, jak będę wracać od gina.
    Katka, około 18-21 miesiąca przypada szczyt potrzeby ssania, też zęby zaciskam, bo Nat jak noworodek ostatnio, co 1,5-2 h :wink:
    Montenia, zapytam jutro u usg piersi. Czy to u zwykłego gina zrobię, czy gdzieś się muszę ze skierowaniem udać?
    Hydro, gratuluję spokojnego zakończenia mlecznej przygody :smile: super, że poszło bez protestów :smile:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMay 22nd 2014 zmieniony
     permalink
    Cestmoi,powinien gin zrobić. A jak nie to wysla gdzies.
    Hydrozagadko,gratuluje bezbolesnego odstawienia :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeMay 22nd 2014 zmieniony
     permalink
    ja równiez gratuluję Hydrozagadko:)
    a u nas mimo, ze Dominika bardzo mało je stałych posiłków, to w dzień mało ciągnie cyca :( czy to możliwe, żeby 8-miesięczne dziecko w dzień samo sie odstawiało od piersi? za to w nocy dużo je cycusia :)
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeMay 22nd 2014
     permalink
    odbija sobie nocą,bo przeciez dobową dawkę musi zaspokoić :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMay 23rd 2014
     permalink
    cestmoi89: Katka, około 18-21 miesiąca przypada szczyt potrzeby ssania, też zęby zaciskam, bo Nat jak noworodek ostatnio, co 1,5-2 h :wink:

    O kurka, na serio? :bigsmile: Fajnie, że o tym piszesz, jakoś mi lżej na duszy, jak mogę sobie moje dziecię usprawiedliwić :) Wszyscy mnie pytają co ile Miśkę przystawiam a mi się wstyd przyznać, że Ona niczym niemowlę :wink: Dosłownie :) Już był taki czas, że w dzień ssała rano i wieczorem a teraz... :shocked: Co 1,5 - 2h "cycy" a o nocy już nie wspomnę :)
    --
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeMay 23rd 2014
     permalink
    No to się dorobiłam, mam skierowanie do szpitala, gin powiedział, że nie ma kompetencji mnie leczyć i woli mnie posłać na 2-3 dni do szpitala na wszystkie badania. Dobre sobie, tylko co ja z dzieckiem zrobię? Zakwaterują mnie tam z Nią? :tongue:
    Katka, też u mnie było tak (między 13-17 miesiącem gdzieś), że ssała rano, do drzemki i na noc. Liczę, że szybko minie stan obecny:wink:
    --
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeMay 23rd 2014
     permalink
    Cestmoi, z tym szpitalem to trochę bez sensu. Wezmą cie na 3 dni i każdego dnia zrobią jedno badanie. Jakby nie mogli ambulatoryjnie wszystkich zrobić. A może poszukaj specjalisty od usg piersi albo innego ginekologa. Ach, ta nasza służba zdrowia.
    Tak czy inaczej zdrowia życzę.

    Nie straszcie z tym ssaniem . :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeMay 25th 2014
     permalink
    Dziewczyny jak wytłumaczyć piersiom że nie muszą już produkować tyle mlekaaaaaaa???? no oszaleję. Mała je mniej ze względu na rozszerzanie diety a piersi mi zwariowały. No teraz miałam po prostu dwa głazy. Jak mała zaczęła pić to czułam jak mleko normalnie rozsadza mi kanaliki. Nie chciała zjeść za dużo więc zostałam z dwoma bombami. Co robić żebym sobie nie narobiła biedy.....
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMay 25th 2014
     permalink
    Mk,lekko upuść recznie,ale odrobine,tak zebys poczula ulge. możesz popic szalwi przez 2dni (tak z 2 razy dziennie max). Czy przy rozszerzaniu najpierw piers podajes czy najpierw posiłek a potem piers?
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeMay 25th 2014 zmieniony
     permalink
    Mk a nie jesz czegoś co wzmaga laktację? na swego czasu jadłam dużo komosy ryżowej i cycki mi wariowały. Dopiero niedawnk przeczytałam, że quinoa jest dobra na laktację.
    Salinos moja w tym samym wieku robiła tak samo tzn. coraz mniej mleka w dzień-musialam ją sama przystawiać, bo by się nie upomniała, za to w nocy wisiała. teraz wydaje mi się, że to dlatego, że wtedy zaczęła raczkować i po prostu miała inne zajęcia niż jedzenie.
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeMay 25th 2014
     permalink
    U mnie teraz to samo, w dzień mogłaby wcale nie jeść (co gorsza też pić, ale podaję jej pierś sama a jak nie chce to chociaż wody wychłepta z kubka kilka łyków, dla niej to bardziej zabawa tą wodą, ale coś tam wypije przynajmniej), za to w nocy co 2-3h pobudka na pierś. Nie to dziecko!
    Ja przyczynę widzę bardziej w upałach, mała jakby nie czuła głodu w dzień (ja z resztą też), ale eksplorowanie mieszkania i siadanie pewnie też ją bardziej zajmuje niż jedzenie...
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeMay 25th 2014
     permalink
    Monteniu, najpierw pierś. Zawsze dzień zaczynamy od piersi. Około 11, 14 i 16-17 inne posiłki. A tak cały czas pierś.
    Akirko, musiałabym się wgłębić w temat. Nie wiem, może faktycznie coś takiego jem.
    W ogródku rośnie mi piękna mięta, chyba zacznę pić z wodą bo uwielbiam a wstrzymywałam się wcześniej ze względu na karmienie. Czytałam gdzieś że podobnie jak szałwia zmniejsza laktację.
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeMay 25th 2014
     permalink
    I u nas w dzień je słabo...
    Popije parę lykow i lata :p
    A w nocy tylko cyc...
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorsalinos
    • CommentTimeMay 25th 2014
     permalink
    dziewczyny cieszę się, że nie jestem sama z tym mniejszym apetytem dziecka w dzień a głodomorkiem w nocy :) :))) Dominika przez 3 dni kupki nie robiła. Dzisiaj sie już wytraszyłam, że może coś jej dolega, ale od rana dostała jabłko i standardowo cycusia no i wieczorem pikna, gęsta kupka poszła ;p phi phi :))
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/u
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeMay 26th 2014
     permalink
    Akirka a skąd masz info o komosie?ja powoli szykuje się psychicznie na podejście nr 3z nadzieją ze tym razem moze uda mi sie wykarmić własne dziecko
    --
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeMay 26th 2014
     permalink
    Mkd na portalu dzieci są ważne była ostatnio wzmianka o komosie. Jak coś to dobrze na laktację wpływa też piwo - oczywiście bezalkoholowe. Bavaria ma 0%.
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeMay 26th 2014
     permalink
    Z ostatnich nowości o których nie slyszalam przy chłopakach to lecytyna i komosa, ciekawe czy cos jeszcze nowego sie pojawi
    --
    •  
      CommentAuthordżasti
    • CommentTimeMay 26th 2014
     permalink
    U nas też jest nocne wiszenie na piersiach. Już tracę nadzieje, że coś się zmieni. Próbowałam już częstsze przystawianie w dzień, podawanie (napychanie) Maksa kaszką wieczorem (żeby coś bardziej kalorycznego zjadł) i tak czy siak budzi się często. Oczywiście z wodą mi nie wyszło. Nie mam tyle zaparcia. Ale teraz już do pracy chodzić nie będę, więc może nie będzie mnie to karmienie nocne tak wykańczać!!!
    -- ,
    •  
      CommentAuthorDaisyboo
    • CommentTimeMay 28th 2014 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny mozecie mi poradzic. Moja Mala ma 3 miesiace i ciagle je z dwoch piersi. Zdaje mi sie, ze nie mam duzo mleka koncowego, bo Mala slabo na wadze przybiera. Piersi miekkie mam. Jak mam nawal i mleka wiecej, to znowu jest ulewanie. Do tego ma prawdopodobnie AZS. Wysypana jest i robi kupki ze sluzem. Z diety wykluczylam juz nabial, jajka, orzechy, soje. W nocy tez mam z nia problem, bo chce z cyckiem w buzi usypiac. W ogole przysypia przy ssaniu, na koncu nie pije tylko sobie cmoka. Jak ja biore do odbica to jeszcze przysypia, ale jak odkladam do lozeczka to jest placz. Przedwczoraj w nocy dalam jej possac ile chce (sama przysnelam), to potem rano mi mocno ulewala jakby woda plula.
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeMay 28th 2014
     permalink
    Daisyboo, po pierwsze spokojnie :smile:
    Co to znaczy, że "słabo przybiera"?
    Piszesz, że wykluczyłaś z diety nabiał, jajka, orzechy, soję. Czy razem z nabiałem wykluczyłaś również wołowinę/cielęcinę, sery itp.? Czy wykluczyłaś wszystkie powyższe produkty naraz, czy okresowo? Kiedy zaczęłaś wykluczać? Czy jest jakaś poprawa?
    To, że chce usypiać przy piersi, to akurat normalna sprawa, nie problem. Ulewanie może wiązać się z alergią lub być fizjologicznym refluksem. Co na to mówi lekarz? Słabsze przybieranie może być z tym związane, a nie z tym, że masz mało mleka drugiej fazy. Pamiętaj, że po ustabilizowaniu laktacji piersi produkują podczas karmienia, a nie tak jak wcześniej, gromadzą zapas. Spróbuj małą przytrzymać dłużej przy "pierwszej" piersi.
    --
    •  
      CommentAuthorMk28dni
    • CommentTimeMay 28th 2014
     permalink
    Daisyboo, ja kilka miesięcy nie jadłam nabiału a okazało się że to nie on był przyczyną śluzu w kupie i słabego przybierania. Ostrożnie z tą eliminacją. Jak bym jeszcze pogadała z pediatrą bo to faktycznie może być refluks.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMay 28th 2014
     permalink
    Daisy,jak wygląda karmienie z dwóch piersi,ile trwa z każdej? Takie objawy pasuja tez na zbyt duza ,jak na ilość enzymu,ktore ma dziecko ilość laktozy. Możesz odciagac mleko pierwszej fazy i przystawiać do mleka 2 fazy. Ja Ci polecam kontakt z certyfikowanym doradca,bo internetowo ciężko mi doradzić. Doradca zwazy mala,wrzuc wszystkie wagi na siatke centylowa dla dzieci kp wg WHO. I zaleci dalsze postepowanie,bo calosciowo podejdzie do problemu.
    •  
      CommentAuthorDaisyboo
    • CommentTimeMay 28th 2014 zmieniony
     permalink
    Siatka centylowa

    Ona je kilkanaście minut z jednej i potem krócej ok. 8 min. z drugiej. Myślicie, że taki model karmienia jest dobry? Ona mi nieraz kweka jeszcze, jakby się nie najadla, albo jej tak fajnie przy cycusiu? Puszcza cycka i łapie znowu, a potem uleje. Choć dziś zjadła jednego i ulała łyżkę, a potem drugiego już szybciej chciała po 1,5 h. A dzis wcześniej to dwa jadła co 3,5 godziny i co 4. Może za długa przerwa? Nie chcialam jej budzić.

    Co do eliminacji, to jeszcze 2 tygodnie temu była mocno wysypana, suche placki na rączkach i nozkach, krostki czerwone na brzuchu, klatce, pleckach, skóra strasznie sucha, łuszczaca. Teraz dużo lepiej, ale też używam Emolium do kąpieli i smarowania. Pediatra kazał odstawić na 2 tygodnie przetwory mleczne, soje i jajka i zobaczyć czy się poprawi. Ja nabiału i soji nie jem już długo bo wcześniej buzke miała wysypana i często plakala, ale jajka jadłam od ok . miesiąca i tak mniej więcej pojawiła się ta wysypka. Nie obserwowalam tak dokładnie, bo mi każdy wczesniej powtarzał, że to tradzik niemowlecy. Wolowiny i cieleciny też nie jem, wieprzowine rzadko. Od tygodnia ryby też odstawilam, bo łososia jadłam na weekend, a mi wtedy często ulewala. Wiem, że z tą eleminacja to jest wariacja, ale chce potem powoli wprowadzac produkty i obserwować reakcję. Ta wysypka ją swędzi i wolę się przemeczyc byle tylko jej przeszło.
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeMay 28th 2014
     permalink
    Daisyboo, wrzuć sobie wagę na tę siatkę:

    http://www.who.int/childgrowth/standards/cht_wfa_girls_p_0_6.pdf?ua=1

    Ta, którą nam wrzuciłaś podaje wymiary dla dzieci karmionym mm. Nawet na niej spadek z centyla nie jest duży, ale rozumiem, że może Cię niepokoić. Moja córka też w tym okresie spadła o jeden centyl, a na siatce who (której link podałam) tego spadku nie było. Wszystko jest kwestią interpretacji :)
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMay 28th 2014
     permalink
    Daisy, Migg dobrze pisze,ta siatka jest dla dzieci na mm. Bezwartosciowa, jesli karmi się piersią.
    • CommentAuthorewelinaO
    • CommentTimeMay 28th 2014
     permalink
    hej dziewczyny:)
    Mój synuś (12 czerwca) będzie miał 3 miesiące,także ma lekką skazę białkową....zaczęło się od tego że miał suchą skórę, poźniej kupka zaczeła się robić zielona. Bylismy u pediatry Pani doktor powiedziała, że dzieci karmione piersią często mają alergie pokarmowe. Odrzuciłam całkowicie nabiał(przede wszystkim jogurty bo jadłam ich bardzo dużo)oraz jajka.Zakupiłam małemu emolium oraz balsam do smarowania atoperal skóra jest rewelacyjna teraz w ciągu tyg o wiele się poprawiła,jeśli chodzi o kupki zdarzaja sie juz normalne ale w niektorych jest sluz ale moja polozna mowila ze u dzieci na piersi w kupce moze pojawiac sie sluz byle zeby nie byl przezroczysty tylko w kolorze kupki:)Nasza pediatra także mowila zeby sprawdzic po 3 tyg nie jedzenie nabialu czy o napewno skaza bialkowa trzeba wypic szklane mleka po tym okaze sie czy to uczulenie na niabial. Czesto tez dzieci tak reaguja do poki nie zaczna jesc normalnych obiadkow. Ale zielone kupki na naszych pokarmie wystepuja i jest to calkiem normalne:) Pozdrawiam:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeMay 28th 2014
     permalink
    Z kolorem tego śluzu to ciekawe bo u mojej Oli śluz jest często no ale jakby nie patrzeć wymieszany z kupą więc jak go interpretować? Takie to może pytanie off top no ale cały czas w kontekście kp ;-)
    --
    •  
      CommentAuthorEmi_787
    • CommentTimeMay 28th 2014 zmieniony
     permalink
    Daisyboo no i w 3. mcu jest kryzys laktacyjny. Przystawiaj często córeczkę. Jest naprawdę nieźle, mój młody na tym etapie był na granicy 3 centyla i wypadnięcia spoza siatki (od 2. do 3. mca nabrał 385 g). Oczywiście się nasłuchałam od gastrologa, że nie mam wystarczająco pokarmu i próbowałam zagęszczać pokarm (najpierw Nutrition jeden raz, potem przez tydzień Sinlac). W tydzień na Sinlacu nabrał 250 g, siódmego dnia zaczął wymiotować po Sinlacu i gorączka. Tydzień później próba z Sinlaciem - znów wymioty i to takie mega wymioty, nie takie coś jak rozlana łyżka stołowa.
    Poza tym Sinlac to sam cukier (maltodekstryna, syrop glukozowy) nie wiem kto dopuścił do obrotu dla dzieci od 4. mca. Potem podawałam Gadtrotuss Baby. Masakra, bylam kłębkiem nerwów. A to zwykły kryzys laktacyjny. Zmieniłam przychodnię i znalazłam lekarkę, która stwierdziła, że na oko mały wygląda dobrze i ważne, że regularnie przybiera tyle samo (90-110 g/tydz).
    Refluks jest często zbyt szybko diagnozowany, gdzie żeby to stwierdzić to dziecko musi mieć wykonane co najmniej usg brzuszka, a najlepiej też PH-metrię.
    Częściej przystawiaj i wrzuć na luz z tekstami lekarzy. Mi gastrolog powiedział, że nie ma siatek centylowych dla dzieci piersiowych, jedyne "słuszne" to te z książeczki zdrowia. Konowały jednak są wszędzie.
    • CommentAuthorewelinaO
    • CommentTimeMay 29th 2014
     permalink
    bananowiec jesli sluz jest w kolorze kupy9wymieszany z nia)to jestto normalne zjawisko przy karmieniu piersia.:)
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMay 29th 2014
     permalink
    Emi,szok z tymi siatkami. Wlasnie lekarze z reguly nakladaja wage na siatki z książeczek, a one sa beznadziejne. Teraz podobno towarzystwo pediatryczne walczy o ujednolicenie siatek w książeczkach,wg who.
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeMay 29th 2014
     permalink
    Mam pytanie do mam, które odstawiły dzieci od piersi, w wieku podobnym do Majki. Jak je teraz usypiacie?
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMay 29th 2014
     permalink
    Malisiek: Mam pytanie do mam, które odstawiły dzieci od piersi, w wieku podobnym do Majki. Jak je teraz usypiacie?


    Malisiek myślę, że to wychodzi spontanicznie i sama się zdziwisz jak szybko Majka przyzwyczai się do innego zasypiania. Ja nie wierzyłam w to co dziewczyny mówiły tj że u nas tak będzie ale jednak tak faktycznie się stało. Mój Domiś przez dwa miesiące zasypiał na mnie, wtulony, a ja go głaskałam po główce. Teraz też czasem tak zasypia ale raczej kładę go na łóżku (sam tak chce), śpiewam i głaszczę.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeMay 29th 2014
     permalink
    Planujemy jutro oduczyć ją nocnych karmień. Dzisiaj uśpiłam ją o 18 na piersi i teraz po godzinie się obudziła, więc eM poszedł ją uśpić, ale płakała, przestawała, płakała i tak w kółko. A płakała tak, jak zawsze płacze, jak się czegoś wystraszy. Dałam jej wody, ale prawie się zakrztusiła. No i w końcu dałam cyca - usnęła w sekundzie. Coś czuję, że jutro będzie masakra..;x Jakie u Was były pierwsze noce?
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMay 29th 2014
     permalink
    Malisiek: Jakie u Was były pierwsze noce?


    No u mnie różowo nie było, bo DOminik był bardzo związany z piersiami ;) pierwsze 3 dni były tragiczne ( opisywałam to kiedyś). Potem już z górki...szybko zapomniał i przyzwyczaił się do nowej sytuacji:wink: Tyle, że ja odstawiłam go po prostu od razu w jeden dzień czyli nie dostawałjuż ani w dzień ani w nocy. U nas tylko to wchodziło w grę...choć oczywiście nie polecam takiego odstawiania:sad: Najlepiej jak dziecko uda się stopniowo odstawić...wiadomo....
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeMay 29th 2014
     permalink
    W dzień karmienia już zredukowałam, bo dawniej Majka jadała, kiedy chciała. Teraz je cyca nad ranem 5-6, potem do drzemki(ale nie zawsze, bo czasem zaśnie w wózku na spacerze, a czasem, jak dzisiaj nie śpi), potem cyc na noc no i w nocy około 3-5 razy.
    No i u mnie Madżalena też cycoholik :wink: Jak jest śpiąca, to mnie ciągnie na łóżko i woła am am am.. Boje się jutra. I nie wiem, czy od razu zlikwidować cyca do snu, czy potem..?
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeMay 29th 2014
     permalink
    U nas było tak, że od kilku tygodni nie usypiałam małej na piersi. Tzn. ona wypiła, potem jeszcze się przytulała i dopiero zasypiała, nie z cycem w buzi. No i jak już postanowiłam zamknąć mleczny interes, to poszło gładko. Zasnęła bez piersi, 3 razy się pierwszej nocy obudziła, ciut popłakała (ale nie bardziej niż jak dostawała pierś), kolejna noc 2 pobudki i tak zostało do teraz, tylko już bez płaczu, przeważnie prosi o picie i idzie spać dalej. Gosia miała około 19 miesięcy. No i ja poszłam za radą koleżanki z pracy, która odstawiała córkę w podobnym wieku, i zanim zdecydowałam, że nie będzie cyca to z nią o tym pogadałam, powiedziałam, że mamusia jest już bardzo zmęczona, że w nocy musimy spać, że Gosia jest już duża, a cycusia piją malutkie dzidziusie i mama oddała mleczko dla dzidziusiów i już nie ma, a za to Gosia dostanie mleczko w kubeczku (nowym - więc element zachwytu był). Ona naprawdę to skumała, bo jak mi się w nocy obudziła, to sama powiedziała "Gosia duzia, cycy dzidzi" :). Poszło nam łatwiej niż się mogłam spodziewać.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthor_azja_
    • CommentTimeMay 29th 2014 zmieniony
     permalink
    A ciekawa jestem czy ktoras probowala kiedys odstawic dziecko na "oszustwo" czyli np. smarując piersi musztardą itp.? Moja sąsiadka tak zrobila z dziewczynką w wieku 22 miesiące i poskutkowalo bez placzu. Wczesniej probowala tlumaczeniem i mała bardzo plakala, więc sąsiadka "pękła", dopiero musztarda podzialala zniechęcająco. Czy takie metody są ok? Jak myslicie?
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeMay 29th 2014 zmieniony
     permalink
    pytanko: maly ciągnie z piersi- najpier jadnej potem drugiej, chce pic dalej ale obie sa puste, zaczyna nerwowo ciągnąc i puszczac sutek, do tego płakac, czy mam to odbierac ze jest glodny nadal? gdy nacisne na brodawke to nie leci juz nic a nic
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMay 29th 2014
     permalink
    Azja, wszystko zależy od dziecka. Niektore mamy zaklejają sutki plastrami na x i mowia,ze cycusie chore sa i już mleczka nie ma. Ale najważniejsze jest postanowienie,zeby mama się nie zlamala. Jest to trudne,ale możliwe :wink: (zresztą opisywałam Wam moje odstawienie i mój ,,bol,, z tym związany). Ja tlumaczylam malej już od jakiegoś czasu,ale i tak było trudno,bo jak tylko mnie poczula to chciała piers.(te 3 dni wyjazdy trochę ,,ulatwily,, mi zadanie z odstawieniem,bo już 3 noce nie dostawala piersi do snu). Teraz zasypia przytulona do mnie i glaszcze piers. Kiedys wydawalao mi się wręcz niemożliwe,ze zasnie bez piersi w buzi :tongue:
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeMay 29th 2014 zmieniony
     permalink
    Tłumacze jej, że nie ma już mleczka, że jest duza, a duże dziewczynki już go nie piją od mamy, ale ona chyba nie bardzo czai. Jak jej ostatnio dałam mm to pluła nim dalej niż widziała. Spróbuje z tym napiciem sie tylko i usnieciem bez piersi, ale nie wiem, czy sie uda, bo jak jest spiaca, to 5 minut i odpływa.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMay 29th 2014
     permalink
    Malisiek,najlepiej żeby ten rytual zasypiani przejal tata,bo dziecko czuje zapach piersi i mleka i tak latwo nie zrezygnuje. Czy masz możliwość,zeby tata usypial,a Ty wychodzisz z domu na ten czas? Ile Twoja mala ma?
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeMay 29th 2014
     permalink
    Od jutra planujemy tak zrobić, że on ją przejmie na czas odstawienia. Majka ma 1,5 roku. Trochę się boje tej jutrzejszej nocy.
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeMay 29th 2014
     permalink
    montenio licze na Ciebie, o co chodzi mojemu dziecku?:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMay 29th 2014
     permalink
    Kakai,ile synek ma?
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeMay 29th 2014
     permalink
    tydzień
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeMay 29th 2014
     permalink
    Dziewczyny a ja ugryzłam temat odstawiania od piersi z innej strony.
    Moje dziecko cyckowe oczywiście zasypia a właściwie zasypiało przy piersi... czasem robienie sobie z niej smoka oczywiście było dla mnie irytujące , bo ile można tak siedzieć... niby już nie je, nie ćmoka a tylko ją odłączyłam i w koło macieja...

    Od kilku dni postanowiłam nauczyć ją zasypiania w łóżeczku... po kąpieli dostaje pierś a później po jakiejś chwili idzie spać do łóżeczka...
    najgorszy był pierwszy dzień... darła się, cudowała w tym łóżeczku wszystko trwało godzinę...
    kolejny dzień był lepszy i następny i tak dziś dwie drzemki w ciągu dnia- usypianie zajmowało mi 10min (bez żadnego płaczu, błagania o cycach czy tego typu historii), jak nie radzi sobie z zaśnięciem to właśnie muszę pogłaskać po głowie, być blisko...

    w ciągu dnia jak idzie na drzemkę to staram się powoli rezygnować z cyca tak by wyeliminować całkowicie karmienia dzienne...
    następne mogę spróbować to wieczorne, bo widzę , że mogło by się obyć bez niego...
    tylko co zrobić później z nocnymi... ona budzi się, domaga...
    M wstawał , dawał jej picie... ale ewidentnie nie chce i drze się o cyca...
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.