Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJul 24th 2017
     permalink
    Ja tak karmie do dziś- w dzień "normalne" jedzenie, pierś na zaśnięcie i w nocy lub nad ranem (zależy jak się obudzi).
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeJul 24th 2017
     permalink
    ja dzis w zlobku wchodze a tam babka karmi duze dziecko. mysle, jeezu, takie duze i karmi. zagadalam i 18miesieczne, jak moja martucha, haha, ale moja malutka jest,
    taka to perspektywa;-P

    Treść doklejona: 24.07.17 18:00
    w sensie, ze cudze to duze i jak tak mozna, a moje malutkie, hehe, wiec jak najbardziej;-P
    -- ;
  1.  permalink
    Dziewczyny ratujcie. Zastoj pokarmu w jednej z piersi. Przystawiam Zosie ile sie da ale jak na razie od kilku dni nie bardzo pomoglo. Polozna kazala robic mocne masaze aby mleko uplynelo ale na naszych polskich stronach czytam, ze takie masaze sa zabronione. I co tu robic? Jakies rady?
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeJul 24th 2017
     permalink
    Masować! Ale to ma być delikatne smyranie od zastoju w kierunku sutka, gładzenie, w żadnym razie nie ucisk! Pomaga ciepły prysznic, pochylenie się i takie właśnie głaskanie zastoju. Przystawiaj tak, żeby bródka dziecka była od strony chorej, możesz nawet dwa karmienia zaczynać od tej chorej piersi, a potem od zdrowej i na dokładkę chora. Od kilku dni boli, czy od kilku dni zastój masz? Może przytkał się kanalik? Sprawdź po karmieniu, czy nie widać na sutku białej kropki (jak mały pryszcz). Na ból i pzapalnie ibuprofen, najpierw 3 dawki po 400 mg (dwie zwykłe tabletki lub jedna max) co 8h, a potem po 200 mg co 6h przez trzy dni. Jeśli po tym czasie będzie gorączka, to do lekarza po antybiotyk. Między karmieniami zimne okłady (zmoczona pieluszka, okład żelowy, etc) a tuż przed karmieniem ciepły (prysznic, wyprasowana pieluszka, termofor etc).
    --
  2.  permalink
    Od kilku dni mam zastoj. Bralam juz ibuprofen, na szczescie nie mam goraczki. Ta biala plamka na sutku moze byc tez twarda? Bo wlasnie sutek zrobil mi sie najbardziej "dziwny". Stwardnial i jest wlasnie taki bialy. Zosia jak ciagnie to czasem tak boli, ze mi galy wychodza :\
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeJul 24th 2017
     permalink
    Skąd jesteś? Masz możliwość spotkać się z kimś, kto na żywo popatrzy?
    --
  3.  permalink
    Mieszkam we Francji. Widzialam polozna juz dwa razy i to wlasnie ona robila mi te bolace masaze. Dzis umowie sie do ginekologa bo mimo przystawiania Zosi boli jak cholera.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJul 25th 2017
     permalink
    Ja miałam takie silne zastoje... A z każdym kolejnym zastojem było coraz gorzej... Żadne leki, żadne masaże, żadne kapusty czy ciepłe prysznice na cycki nie pomagały... Mało tego. Przy tych zastojach ani laktator, ani dziecko nie było w stanie odessać pokarmu. No korek w cycku...

    Niestety to spowodowało niechęć dziecka do piersi i z czasem musiałam przejść na laktator i butelkę, bo skoro dziecko się zraziło, to i nie ssało, a jak nie ssało to i pokarm zanikał. Odratowałam laktacje tym laktatorem własnie. No i wszystko byłoby pięknie (bo odbudowałam laktację pięknie), dopóki w sobotę nie zepsuł mi i cały weekend byłam bez laktatora dobrego, gdyż w mojej mieścinie nie było gdzie czegoś dobrego kupić. Kupiłam jakiś nowy sprzet, ale słabo odciagał i niestety znowu porobiły sie zastoje. Znowu problem z laktacją... Ale wtedy tez już było wiadomo, że mój syn ma zbyt silną alergię (pomimo mojej restrykcyjnej diety syn miał silne odczyny alergiczne) i lekarz nastawiał mnie na przejście na bebilon pepti...

    Także z tymi zastojami to bywa naprawde ciężko ;(
    --
  4.  permalink
    O jeny Else to wspolczuje, naprawde. I wiem co czujesz bo ja tez od poczatku walcze o kp, udalo sie nawet odstawic butelke i sztuczne mleko AR a tu teraz ten zastoj :( w prawej piersi wszystko ok, fabryka mleka a w lewej lipa. Kiedy mala ssie bol nie z tej ziemi. Do tego denerwuje sie jak nic jej nie leci i strasznie ciagnie :(
    Nie myslalam, ze kp moze byc skomplikowane ;)
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJul 25th 2017
     permalink
    Ja też... Moje kolezanki nie wiedziały co to zastój, a ja non stop... Jak coś się działo to kładły kapuchę na cycki i było dobrze... U mnie nic nie dawało rady. Ile ja dni i nocy przez to płakałam...
    --
  5.  permalink
    Else wiem, ze to boli bo czasem bardzo czegos sie chce a nic z tego nie wychodzi. Przeciez to nie Twoja wina. Ja juz kiedy bylam bliska poddania sie i naprawde przezywalam, ze nie bede mogla jej karmic naturalnie moja kolezanka powiedziala mi tak "moja dwojka dzieci od poczatku na sztucznym mleku chowane i gorsze od innych nie sa".
    Dlatego mimo, ze sie staram a nie wyjdzie to trudno, nic na sile. Przezyjemy :)
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeJul 25th 2017 zmieniony
     permalink
    Staraczka, a ile miesięcy ma maluszek?
    Ja też walczyłam z zastojami w jednej piersi, pojawiały się co 3-4 dni, przechodziło zwykle po dobie. Tylko raz wzięłam paracetamol, później tylko okłady z kapusty, częste przystawianie dziecka i efekt był taki sam. Ból okropny, ręką ruszyć nie mogłam. Dopadło mnie to z 6-7 razy. Usg nic nie wykazało (żadnego ropnia itd.)
    Teraz wydaje mi się, że moje zastoje mogły mieć związek z początkiem rozszerzania diety, co spowodowało zaparcia u córki, która w konsekwencji gorzej ssała i dlatego robiły mi się zastoje.

    Treść doklejona: 25.07.17 21:50
    Else, Ty to jesteś jakimś ewenementem...doświadczasz wszystkich możliwych komplikacji w każdym temacie i to w takim natężeniu, że szok...
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJul 25th 2017
     permalink
    skapula: Else, Ty to jesteś jakimś ewenementem...doświadczasz wszystkich możliwych komplikacji w każdym temacie i to w takim natężeniu, że szok..

    Tez sobie tak ostatnio pomyślałam. Jaki wątek by to nie był, Else zawsze ma doświadczenie i rade:tongue::wink:
    --
  6.  permalink
    Skalpula Zosia dopiero skonczy dwa miesiace :)
    Umowilam sie na jutro do lekarza, zobaczymy co powie. Cos tam leci z tej piersi ale nie to nie zachwyca i tak naprawde bardziej chyba boli sutek niz sama piers. Oby minelo bez komplikacji :)
    •  
      CommentAuthorjakaka
    • CommentTimeJul 26th 2017
     permalink
    Staraczka, ja w ciagu pierwszych 3 miesiecy mialam 3 silne zastoje w prawej piersi. Mi sie udalo je zwalczyc cieplymi okladami przed karmieniem i karmieniem spod pachy, a po karmieniu zimny oklad. Na wieczor smarowalam sobie takze to nabrzmiale miejsce amolem, potem oklad z cieplej pieluchy, karminie i zimny oklad i wietrzenie piersi. Po 3 dniach przechodzilo, ale wydaje mi sie, ze do zastojow dochodzilo gdy rzadziej z tej piersi karmilam i gdy juz dochodzilo do zgrubienia to tylko karmienke spod pachy pozwalalo na pelne oproznienie piersi
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJul 26th 2017
     permalink
    No co poradzę :P... Ale zwracam uwagę, że co do zastoju to ja nic nie radzę, gdyż sama sobie nie poradziłam :P. Oraz, że jak miałam zastój to mi koleżanki na forum doradzały :P.

    No, ale fakt, że moje macierzyństwo na każdym kroku uciera mi nosa. I może Was to bawi i gdzieś tam podsmiechujecie pod nosem, ale ja już bywam na skraju wytrzymałości nerwowej... Myślę, że żadna z Was nie zamieniałaby się miejscami ze mną. I to jest to co wiele razy mówiłam na forum, że jak ktoś ma lżejsze życie, macierzyństwo to nigdy nie zrozumie, gdy ktoś ma inaczej i raczej zrozumienia trudno szukać :P.

    Treść doklejona: 26.07.17 11:36
    A a pro po Malisek... Własnie przejrzałam forum i jakoś nie ma mnie na wielu wątkach. Porównywalnie udzielamy się na podobnych i w podobnych proporcjach. Na niektórych tylko zadaje pytania i to Wy mi udzielacie rad... Juz na dzień dobry, z bieżących wątków nie ma mnie na 14!!! A to tylko te "z wierzchu"... Uważam, że Twoja uwaga jest niesprawiedliwa. Ja tu na różnych wątkach widzę różne dziewczyny. Zwykle powtarzające się, udzielające więcej rad niż ja... Bo tez jak tak czytam sobie swoje wypowiedzi, to rzadko udzielam rad... Czasami coś tam z siebie wyrzucę... Lub napiszę, że mam jakis problem... Ale widzę, że nie warto..
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJul 26th 2017
     permalink
    Else, ale ja myślę, że Malisek nie napisała tego jako przytyk. Ja to odebrałam jako, hmm, uznanie?
    Twoje macierzyństwo nie było i nie jest różami usłane, a doświadczeniem życiowym to byś pewnie z tuzin matek obdzieliła. Myślę, że to był pozytywny wydźwięk - że przez te twoje przeboje możesz się podzielić doświadczeniem na wielu polach :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJul 26th 2017
     permalink
    No ja to odebrałam ciut inaczej być może za sprawa emotikon załączonych... A ja teraz jestem w takim dołku, że nawet mi się nie chce żartować na swój temat :P... No i niestety nie mogę się dzielić doświadczeniami na temat swoich przeżyć, bo... zwykle jak dotyka coś mnie czy syna, to "na dobre" i słabo z sukcesami... Więc najczęściej jedyne co mogę napisać to "mam tak samo", albo "miałam tak samo", robię to i to i nie działa... Ale to tez raczej na zasadzie, aby ktoś może napisał, że jest jeszcze inne wyjście ;(...
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJul 26th 2017
     permalink
    Else, to to nie przytyk :tongue: Buźki dałam specjalnie, żebyś tego źle nie odebrała :)
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJul 26th 2017
     permalink
    No może przewrażliwiona jestem :P W takim razie przepraszam :)
    --
    • CommentAuthorkata1007
    • CommentTimeJul 29th 2017
     permalink
    Ja chciałam podziękować Malisek (bo to ona chyba napisała) za pomysł na odstawienie od piersi. W życiu bym nie pomyślała ale rzeczywiście zadziałało i nie ma tragedii. Dziękuję :)
  7.  permalink
    U mnie sie raczej nie zanosi bo maly w nocy chce mleka jeszcze.... Sa chwile ze sie "ociagiam" z cycem, daje wode i odkladam to sie drze, zwykle o stalych godzinach, o innych woda wystarczy. No i rano obowiazkowo cycuje, no inaczej wrecz ryczy :(
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJul 29th 2017
     permalink
    kata1007: pomysł na odstawienie od piersi.


    Pomysł na solone cycki?:rolling: U mnie dwa razy zadziałało i obyło się bez placzu:) obydwie po odstawieniu zaczęły przesypać całe noce.
    Wolność!!!:swingin:
    --
    • CommentAuthorkata1007
    • CommentTimeJul 30th 2017
     permalink
    tak. Ten szalony pomysł. :)
  8.  permalink
    A w jakim wieku masz dziecko?
    --
    • CommentAuthorkata1007
    • CommentTimeJul 31st 2017
     permalink
    Moja za miesiąc konczy 2 lata więc to już pora była na odstawienie wg mnie oczywiście. Długo karmiłam bo ona nigdy nie chciała innego mleka ani butelki-wszystkie przerobiliśmy. A tu raz spróbowała posolone i było ble i potem już tylko przypomniałam jak miała ochotę znowu ze było niedobre ze się popsuło mleko. Bez płaczu i histerii. I nawet usypanie bez mleka nie jest dłużesze jak z, u nas przynajmniej. A w nocy jak się raz obudzi (bo teraz budzi się tylko raz na szczęście) to woda. Więc jak przychodzi pora i dzieciak robi się kumaty bardziej to udaje się odstawić bez histerii. A też się bałam z uwagi na to ,że nie mam co jej podać w zastępstwie- inne mleko.
  9.  permalink
    No ja dlatego chyba jeszcze poczekam bo narazie to taki maly dzidzius z niego jeszcze :(
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeJul 31st 2017
     permalink
    Moja Majka miała 1.5roku jak ja odstawiłam :)
    --
    •  
      CommentAuthorMagdaBr
    • CommentTimeAug 1st 2017
     permalink
    Może mi pomożecie w jakiś sposób bo nie mam już siły :-/
    20 lipca urodziłam córeczkę
    Miałam już ładnie pokarm gdzie wczoraj zauważyłam zanikanie w jednej piersi :/
    Wcześniej ostro miałam ją pogryzioną i mniej dawałam do karmienia w jedną noc miałam dreszcze ( myślę że było to zapalenie ) zauważyłam że po bokach sutka mam takie pęknięcia i jest ropa :-/
    Staram się ściągać pokarm co dwie godziny ale są to małe ilości po 30 ml
    Wiecie co może pomóc ?
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeAug 1st 2017
     permalink
    Magda, 30ml to nie są małe ilości! Najlepiej jakbyś przystawiała córkę do obu piersi...Poranione brodawki szybko się wygoją, najlepiej je wietrzyć, smarować własnym mlekiem, lanoliną...zaciskać zęby i karmić..i jak masz możliwość, to skonsultuj się z doradcą laktacyjnym, żeby sprawdził czy dobrze przystawiasz dziecko i czy z wędzidełkiem jest wszystko ok.
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeAug 2nd 2017
     permalink
    fakt, 100% lanolina na brodawki to mój hit tego karmienia.
    --
    •  
      CommentAuthorMagdaBr
    • CommentTimeAug 2nd 2017
     permalink
    Dzięki dziewczyny będę walczyć
    Z wcześniejszą córka nie miałam takiego problemu
    •  
      CommentAuthordaga310
    • CommentTimeAug 2nd 2017
     permalink
    MagdaBr ja karmią 16mcy i przez ten cały okres jak ściągnę łam z 2 cyckow 20ml to był się to.
    Także nie sugeruje się tym że ściągasz tylko 30ml
    Pamietaj że dziecko wyciągnie więcej.
    Przystawiaj jak najwięcej, im więcej tym większa produkcja.
    A na pęknięcia rany dobre jest właśnie mleko, wietrzenie i maść medeli purela
    --
    •  
      CommentAuthorMagdaBr
    • CommentTimeAug 3rd 2017
     permalink
    Wydaje mi się że wychodzimy na prostą :-)
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeAug 3rd 2017
     permalink
    Magda, super! Dacie radę, Ty doświadczoną mamą już jesteś:)
    -- [/url][/url]
  10.  permalink
    Czy w tym wieku moge miec jeszcze kryzys laktacyjny jakis?? Maly ostatnio strasznie na mnie wisi, normalnie rano po przebudzeniu do godziny nawet na zasadzie ze schodzi i wchodzi na lozko (dlugo leze bo on wstaje o 6 hi hi), na dzialce jak bylsimy to przez ponad godzine podchodzil "liznac" cyca, w domu ogolnie nawet polozyc sie nie moge czasem bo do oznacza "staly dostep" :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeAug 8th 2017
     permalink
    Ło matko, to ja na bank skończę karmienie przed roczkiem :P
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeAug 8th 2017
     permalink
    Moja Lena tak robiła jakoś właśnie od tego wieku do 2 lat - do odstawienia. Dłużej juz się nie dało tego znieść :p
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 8th 2017
     permalink
    u mnie identyko, jak na plazy bylam toples to 3 h bite przy cycku. nerwicy dostaje powoli, przez ten urlop sie rozbestwila
    -- ;
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeAug 8th 2017
     permalink
    Wow, to gdzieś Ty była Ewa, że półnago chodziłaś?:shocked: Nad Bałtykiem toples i to przy kiepskiej pogodzie?:crazy:
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 8th 2017
     permalink
    marion, na FKK tak sie plazuje - gora ubrana w sam polar i gola dupa:devil:
    -- ;
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeAug 9th 2017
     permalink
    A co to FKK ?
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeAug 9th 2017
     permalink
    Freie Koerperkultur, plaza dla golasow
    -- ;
  11.  permalink
    Ja dalej niewiem jak to zakonczyc... Chcialabym bez placzu i krzyku ale on w nocy tak sie drze ze katastrofa :(
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeAug 9th 2017
     permalink
    Ewasmerf: Freie Koerperkultur, plaza dla golasow

    Aha, czyli to u sąsiadów :bigsmile:
    madziik1983: Ja dalej niewiem jak to zakonczyc...

    A próbowałaś tego sposobu Malisiek z solą na piersiach?
  12.  permalink
    No niewiem czy to da rade bo mi tak zal ze on tak placze... za miekka jestem :devil:
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeAug 9th 2017
     permalink
    madziik1983: za miekka jestem

    Na zasadzie "chciałabym... i boję się..."

    Moim zdaniem musisz podjąć decyzję - albo nadal karmisz i nie narzekasz, hehe, albo kończysz KP, ale wtedy nie możesz się złamać, kiedy Błażej będzie wymuszał. Bo on się zorientuje, że gdy popłacze i pokrzyczy, to cyca dostanie. Innym dziewczynom poszło szybko, jak widać powyżej, ale u Was pewnie będzie gorzej. Musisz się przemęczyć, być może nawet kilka dni.
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeAug 9th 2017
     permalink
    Ja karmię i już nie narzekam. Był taki moment, że Wojtek, w czasie choroby ciągle, w zdrowiu tylko w weekendy wisiał i wisiał i memłał. I mnie to wkurzało na maksa. Ale przeszło. Teraz znów karmimy się do zaśnięcia ( z tatą i babcią zasypia bez problemów), w nocy, jeśli się obudzi i sporadycznie nad ranem. Teraz, jak byliśmy pod namiotem, chciał do drzemki w dzień, ale wyszło że mleka nie było, więc sprawdził oba czy nie leci, po czym zarzucił pomysł drzemki i rozrabiał do wieczora :bigsmile:
    Też za miekka jestem, żeby mu powiedzieć "dość" (przy Krysi wytrwałam). Ale nastawiam go, że mleko się kończy, że jest coraz mniej (sam też zauważa) więc może któregoś dnia po prostu mu się odechce??
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeAug 9th 2017
     permalink
    karolcia, bardzo optymistycznie hehe :D życzę, aby tak się stało, ale to chyba mało realne, żeby nagle przestał. To Ty bedziesz musiala powiedziec "koniec" pewnego dnia.
    --
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeAug 9th 2017
     permalink
    Madziik to chyba kwestia kryzysu 18 miesiąca. U mnie było tak samo... Poczytaj w necie, może będzie Ci łatwiej, jeśli uświadomisz sobie, że to normalne w tym wieku. Przynajmniej mi to pomogło uporać się z tym.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.