Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 10th 2017
     permalink
    Anecia, a Ty kp czy mm?
    bo w 8 miesiącu pojawia się tzw kryzys laktacyjny i rozwojowy, taki większy i wtedy mylnie jest to brane jako odstawienie. oraz nie musisz stawać na uszach by jadł mleczne produkty. są inne które zawierają wapń.

    Carottka, jak prolaktynę masz w normie to faktycznie taka uroda. też to przerabiałam ;)
    -- [/url]
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeNov 10th 2017
     permalink
    Ja od początku karmię mieszanie z Tym, że teraz głównie mm. Wcześniej głównie po było. Ale on ogólnie się od mleka w butli i piersi odstawia. Kaszke chętnie je, zupki i owoce też. Jak widzi ze ktos cos je to marudzi zeby mu dać. Jest otwarty na nowe smaki i chętnie próbuje wszystkiego. Zwłaszcza że Ania mu daje to co je. Ja jej zabraniam A ona tylko że Fryderyk chciał. Ostatnio mi go seven days-em karmiła. Kapłam się dopiero jak zobaczyłam na macie rozmamlane kawałki rogalika. Więc teraz jak ona coś je to podwójnie uważam. ;)
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 10th 2017
     permalink
    Anecia84: Jak widzi ze ktos cos je to marudzi zeby mu dać. Jest otwarty na nowe smaki i chętnie próbuje wszystkiego.

    to tak jak u nas. ale w dalszym ciągu pierś to podstawa. np. obiad najczęściej wychodzi ok godziny po piersi, opitoli swoją nie małą porcję a potem i tak żąda piersi :P

    Anecia84: Ostatnio mi go seven days-em karmiła

    przepraszam ale... brawo :confused:
    -- [/url]
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeNov 10th 2017 zmieniony
     permalink
    U nas karmień nadal milion pięćset....ze stałych pokarmów, wszystkiego chętnie spróbuje, ale na tym zwykle się kończy, bo zaraz ciągnie mnie za bluzkę. Zaczynam się obawiać, czy aby to moje dziecko nie juz jakiś niedoborów, bo i wagowo i wzrostowo bardzo słabo:( choć żywotne bardzo.
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeNov 10th 2017
     permalink
    moje 9miesięczne od 4 dni żyje tylko piersią, niczego nawet 1 łyżeczki wcisnąć nie mogę, chyba ze ssanie bułki się liczy...
    --
  1.  permalink
    Pomocy, co mogę brać na kaszel podczas karmienia? Byłam u lekarza w czwartek, zapisał psikacz do nosa i tabletki do ssania, ale nic nie pomogły, kaszel nadal jest i to coraz gorszy.
    --
  2.  permalink
    Domowe sposoby jakies?
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 13th 2017
     permalink
    mi bardzo pomaga kwas l-askorbinowy. mam tzw spożywczą wersję w proszku. piję 3-5 razy dziennie 3g rozpuszczone w małej szklance ciepłej wody z dodatkiem ksylitolu.
    -- [/url]
  3.  permalink
    Skąd można wziąć ten kwas l-askorbinowy?
    Domowych sposobów nigdy nie próbowałam...
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 13th 2017
     permalink
    ja kupiłam w sklepie zielarskim. 40zł za kg. już 3 raz mnie ratuje. najpierw jak byłam z Klarką w ciąży i 3 dni po antybiotyku choroba wróciła. wtedy się wkurzyłam i kupiłam bo nie wyobrażałam sobie brać znowu anybiotyku. drugi raz mnie uratowało w ogóle przed zachorowaniem jak latałam socjal - oiom gdzie różnica temperatur wynosiła 20 st ... [na socjalu w nocy 17st c plus tuż obok mega chora Ukrainka, a na oiomie 37stc...] no i teraz. położyło mnie na amen w sobotę. polepszenie przyszło wczoraj wraz z włączeniem wit c. i katar i ból gardła zelżały. wciągu 12h! na zatrzymanie kaszlu nie liczę bo oskrzela muszą wywalić to co ściekło
    -- [/url]
  4.  permalink
    Nawet nie wiem czy u mnie są jakieś sklepy zielarskie :shamed:
    U mnie jest masakra z tym kaszlem, jak mam ataki kaszlu, to potrafie z 20 minut tak kaszleć, wczoraj wieczorem było najgorzej, zaczęło mnie tak dusić, że prawie wymiotowałam.. Jak byłam na wizycie, to mówił, że wszystko czyste, że kaszel od gardła... ale coś przejść nie chce...:cry:
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeNov 13th 2017
     permalink
    tylkonadzis, spróbuj łyżeczkę miodu na ten kaszel, powinno pomóc.
    -- [/url][/url]
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeNov 13th 2017
     permalink
    Ja też miałam takie ataki kaszlu, najgorszy dopadł mnie rok temu jak karmiłam właśnie, lekarka przepisała mi wtedy syrop Levopront, ale i na to kręciła nosem i kazała brać dawki jak dla dziecka; bo on jest dopuszczalny od 2 roku życia. Wydaje mi się jednak, że nie ogarniała do końca tematu kp.
    Szczerze mówiąc nie wiem czy aż tak pomógł; zdecydowanie najbardziej na mniej działa nawilżanie gardła, po prostu cały czas piję, co minutę łyczek. Tak żeby nie dopuścić do suchości i drapania w gardle. Jak właśnie rok temu zaniedbałam to nawilżanie, to targały mną ataki kaszlu które co rusz kończyły się wymiotami i nie powiem, czym jeszcze :/ Byłam wyczerpana kompletnie.
    --
    • CommentAuthortylkonadzis
    • CommentTimeNov 13th 2017 zmieniony
     permalink
    Ogólnie nie mam drapania w gardle (raz miałam wczoraj wieczorem, zinhalowałam się i po jakimś czasie przeszedł), za to czuję jakbym miała jakąś "kluchę", uda mi się ją wykaszleć, ale tak, że aż boli mnie gardło, ale przełknę i zaczyna się na nowo.
    Lekarz, jak usłyszał, że karmię, to powiedział "no trudno" :rolling:
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeNov 13th 2017
     permalink
    Możesz spróbować syrop stodal, prospan..
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeNov 14th 2017
     permalink
    Inhaluj się i duuuuzo pij. Nie wiem jak Ty reagujesz ale ja piłam jeszcze miód z wodą i cytryna. Łagodzilo swędzenie i ból.
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeNov 15th 2017
     permalink
    Dziewczyny, przypomnijcie bo nie pamiętam jak to było. Czy podczas trwania okresu mleka jest mniej? Albo ma słabszy wypływ? Jesteśmy już po kryzysie laktacyjnym trzeciego miesiąca. Parę dni spokoju i pojawił się okres i znów pobudek więcej, więcej szarpaniny przy piersi.
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeNov 15th 2017
     permalink
    A ja się żegnam z tym wątkiem. Mam nadzieję że chwilowo i jeszcze będzie mi dane tutaj wrócić już po raz ostatni za jakiś czas. Pomimo problemów karmilismy się prawie 9 miesięcy. Od 4 dni nie cycamy już. Mały całkowicie się odstawił. Moje piersi też już się przystosowały bez większych problemów.
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeNov 15th 2017
     permalink
    Ja też prawdopodobnie będę już jednak odstawiać małą, bo mimo kilku miesięcy prób leczenia się delikatnymi sposobami moje problemy zdrowotne przybierają na sile, nadal chudnę, tracę siły, co chwilę antybiotyk niezbędny, no wczoraj lekarz jasno powiedział: jesli w ciagu 2 tygodni mi się nie poprawi to musimy wdrożyć mocniejsze sterydy, a wtedy karmić nie można. Nie wiem tylko jak to zrobić, a chcę. Powstrzymują mnie 2 rzeczy:

    1. Młoda wciąż nie chce pić z butelki/kubka... owszem, czasem jak głodna to te 20 ml wypije i na tym koniec. Myślicie, że jak odstawię to zacznie normalnie butelkę albo choćby pół mleka wypijać? Uczulona na mleko, więc serki, jogurty odpadają. Inne posiłki raz je, raz nie, ale jak już to dziubnie 3-4 łyżeczki/kęsy i koniec.
    2. Co robić nocami? Bo tylko pierś ją usypia, a przebudza się każdej nocy po 4-5 razy, może najada się nocami i dlatego w dzień nie chce jeść?

    Mętlik w głowie. Jak to ogarnąć...

    Help! :neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeNov 15th 2017
     permalink
    Iśka to szarpanie to chyba niestety norma. U mnie pierwsza @ po porodzie zbiegła się z kryzysem i cycki mam normalnie jak flaczki :devil:
    Ely co to za sterydy? Wziewne czy doustne? Lekarze czasem na wyrost to odstawienie proponują. Skontaktuj się z certyfikowanym doradcą czy nie da się tego twojego leczenia jakoś pogodzić. Ile twoja młodsza ma? W jakim kubku pije? Może diody cup by dała radę, albo przez rurkę? Używacie smoczka?
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeNov 15th 2017
     permalink
    Baska jest dzieckiem, które ogólnie mało przybiera i jest drobne. Jak się tak szarpie przy tym cycku ton zaraz mam wizję głodu, dokarmiania mm i innych cudów. Adaś tez się szarpal ale chociaż przybieral dobrze. A tutaj jest jak jest i boję się, że zaraz pediatra się uczepi, że przybor za mały. A jednak o i drugie karmie tak samo przecież a dzieci takie skrajnie różne.
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeNov 15th 2017 zmieniony
     permalink
    Elyanna: 1. Młoda wciąż nie chce pić z butelki/kubka... owszem, czasem jak głodna to te 20 ml wypije i na tym koniec. Myślicie, że jak odstawię to zacznie normalnie butelkę albo choćby pół mleka wypijać?

    Ely, mój Fryc odstawił się sam w wieku ok. 10 miesięcy. Z butelki ze smoczkiem/z kubka Doidy/z kubka normalnego wypije sok, wodę itp., ale mleka nie tknie ŻADNEGO - ani z butelki, ani z kubków.
    Przetestowałam wszystkie (!) mleka w proszku, mleka MM smakowe, mleko z kartonu, mleko z kakao, mleko dosładzane, podawałam 'na śpiocha', przegłodziłam go nawet - NIE WYPIJE :confused: Taki egzemplarz. A Henryk wręcz żłopał MM i bez problemu 260 ml na raz wciągał...
    _Isia_: Baska jest dzieckiem, które ogólnie mało przybiera i jest drobne.

    _Isia_: boję się, że zaraz pediatra się uczepi, że przybor za mały.

    Mój Fryderyk też zawsze mało przybierał i chudy jest (choć dość długi).
    U nas pediatra zawsze gdy go widzi komentuje, że za drobny i trzeba podtuczać (ma skończony rok i 7 mies., a waży jakieś 9,5 kg). Ale nie da rady - taka uroda. Przestałam się przejmować. Często ktoś obcy mi wytyka, że jaki to on chuderlak jest - odpowiadam, że go głodzę :devil:
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 15th 2017
     permalink
    Ely, a czy lekarz oprócz ładowania w Ciebie leków zleciła badania? bo może masz po prostu mega niedobory i organizm protestuje? bo ja bym to obstawiała.
    wiem, żem monotemtyczna ostatnio ;) ale piszę z własnego doświadczenia. u mnie to poszło w tarczycę i rozhuśtanie hashimoto [a z tego poszło dalej bo i anemia mi wyszła choć w życiu nie miałam z tym problemów, nawet w ciąży] i lipiec-sierpień zaliczyłam mega zjazd. u Ciebie takim punktem są oskrzela i astma.
    ja od czasu suplementacji witamin, oraz zmiany diety, zaczynam się czuć jak człowiek.
    wróć. niedobory rozhuśtały mi hashimoto:shamed:
    -- [/url]
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeNov 15th 2017
     permalink
    Mój Fryc dzisiaj kończy 9 miesięcy i butlę praktycznie tylko w nocy na śpiocha ostatnio. A tak rano kaszle później owoce, obiadek, po obiedzie pije 150 ml mleka na dwa razy A później już na kolację kaszka. I waży 10 kg. Podobnie miałam z Ludwikiem. Przyszedł okres gdzie mleka nie utknął i nic dawałam co innego. Za to Ania to mleko do teraz chętnie wypija.
    -- ;;;;
  5.  permalink
    Dziewczyny czy to normalne, ze przy kp mam tak rozregulowane miesiaczki?? Mlody zaraz konczy 20 miesiecy. Miesiaczke mialam 15-22 sieprnia, 10-17 pazdziernik. Czy powinnam sie zmartwic i przejsc sie do lekarza czy to tak normalnie? Karmie bardzo duzo - chociaz niewiem czy on je czy tylko cyca wiekszosc tego czasu.
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeNov 20th 2017
     permalink
    Hejka . Nie wiem gdzie pisać a chodzi o karmienie piersią.
    Czy miała któraś robioną tomografia komputerową z podanym kontrastem w momencie kiedy karmiłam piersią.
    Lekarz mi powiedział ze na tydzień trzeba dziecko od piersi od stawić.
    Ale wydaje mi się ze to strasznie długo.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 20th 2017
     permalink
    u Hafiji znalazłam coś takiego.

    wiele zależy od tego jaki kontrast będziesz miała podany. jeżeli uda Ci się to ustalić to możesz spokojnie do niej pisać maila z zapytaniem. nie odpowiada co prawda od ręki, ale odpowiada :)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeNov 20th 2017
     permalink
    Dzięki za odpowiedz. Jutro będę dzwonić do szpitala do pracowni tk i się pytać.
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeNov 21st 2017
     permalink
    madziik, jakiego cyklu oczekiwałaś podczas karmienia?
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeNov 21st 2017
     permalink
    Mam pytanie. Nie karmię małego piersią już ponad tydzień. Myślałam że bez problemu piersi się przestawia bo karmiłam praktycznie tylko w nocy w ostatnim czasie. Do dzisiaj było wszystko ok. Dzisiaj pierś prawa jest opłaca jakbym siniaki miała i czuje napięcie w nich. Przy kąpieli ręcznie upusciłam trochę mleka i jest ciut lepiej. Ale bolesnosc lekka została. Znaczy się bardziej takie nieprzyjemne ciągniecie. Czy jest coś co mogę jeszcze zrobić żeby piersi się ustabilizowaly po odstąpieniu. Czy wystarczy jak lekko upuszcze mleka jak piersi będą tak ciągnąć??? Sie zastanawiam czy rzeczywiście obitych piersi nie mam bo mały jak leży na przewijaku to strasznie kopie więc może się dwie rzeczy nałożyły to że już nie karmię piersią i kopniaki małego.:confused:
    -- ;;;;
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeNov 22nd 2017
     permalink
    Anecia, ja takie uczucie "obitych" piersi miewam dość regularnie, choć na szczęście coraz rzadziej. czasem wystarczy jeden "niewinny" kopniak. I kilka dni z głowy.
    Jak mi ból dokucza to biorę ibuprom.
    A co do upuszczania- jesli przynosi ulgę, to możesz, ale faktycznie tylko niewiele. Żeby na nowo nie pobudzić. Jeśli takie odczucia masz dopiero po tygodniu, to myślę, że nie jest źle.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 22nd 2017
     permalink
    mysmy sie odcycowali. nie karmilam malej 5 dni bo byla u babci, cycki sie same przestawily na flaki (nie mam cywckow wcale;-(), mloda czasem jezszce probuje podciagac bluzke, ale ja splawiam. I wiecie co? spi jak zabita, budzi sie czasem ale podaje wode i spi dalej. ciesze sie niezmiernie.
    -- ;
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeNov 22nd 2017
     permalink
    Ewa, gratulacje, że się udało bezboleśnie odstawić, dwa, że tak długo udało Ci się karmić, bo pamiętam jakie miałaś plany:)
    I zazdroszczę Ci tego luzu przy odstawieniu. Ja się chyba zapłaczę, jak moja uda mi się odstawić...póki co nie planuję jeszcze, choć czasami mam już dosyć, zwłaszcza tego uwiązania.
    -- [/url][/url]
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeNov 22nd 2017
     permalink
    Dzisiaj pije ciągle szałwie i jest lepiej. Chociaż musiałam ciut upuscic mleka z dwa razy jak już bardzo bolało. Mam nadzieję że jutro już będzie ok.
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeNov 22nd 2017
     permalink
    A mi się piersi bardzo szybko przyzwyczaiły do niekarmienia. Ani razu nie musiałam upuszczać.
    Tylko ja tak stopniowo redukowałam ilość karmień.
    Syn bez problemu się odstawił, pod koniec miałam wrażenie, że bardziej woli butle niż mnie.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 22nd 2017
     permalink
    skapula, tez mi bylo smutno. ale jak pomysle o tym uwiazaniu to jednak nie chce karmic. ale brakuje mi tego wyrazu twarzy marty, nie powiem
    -- ;
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeNov 23rd 2017 zmieniony
     permalink
    No dzisiaj o wiele lepiej jeszcze szałwie popije i powinno być ok. Czuje jeszcze delikatny ból ale w porównaniu do wczoraj to jest super. Wczoraj każdy dotyk bolał.

    Treść doklejona: 08.12.17 10:02
    Ja mam takie pytanko. Dzisiaj byłam na usg piersi i w prawej wyszły mi torbielki. Miesiąc temu zakończyłem karmienie. Teraz w środę mam usg jajników A 27 grudnia powtórkowe usg piersi by sprawdzić czy torbielki rosną czy maleją. Mam pytanie czy po laktacji torbielki są normalne czy mam się zacząć martwić??:confused:
    -- ;;;;
  6.  permalink
    Jakie leki przeciwbólowe można brać przy karmieniu oprócz apapu? Strasznie boli mnie udo nad kolanem z tyłu, już kilka dni tak, czasem ból idzie w kierunku pośladka. Dziś przez ten ból nie mogłam spać. Najpierw zaczęło się od łydki, potem przeszło na udo i tak się ciągnie, non stop boli.
    --
  7.  permalink
    Ja biore panadol.
    --
    •  
      CommentAuthorfeel
    • CommentTimeJan 20th 2018
     permalink
    Można z ibuprofenem np. Ibuprom. Panadol ma ten sam skład co Apap. Ten ból kurczę trochę na rwę wygląda.
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeJan 20th 2018
     permalink
    Jak najbardziej ibuprofen. Wygląda jakbyś coś naciągnęła, a może wdał się stan zapalny? Ibuprofen działa przeciwzapalnie, więc gdyby o to chodziło- powinna być poprawa.
    --
  8.  permalink
    Dziękuję, to kupię ibuprofen, Nie mam pojęcia co to jest, pierwszy raz tak mam. Nic specjalnego z nogą nie robiłam, to nie wiem czy mogłam coś naciągnąć.
    --
    •  
      CommentAuthormontever
    • CommentTimeFeb 8th 2018
     permalink
    Czy montenia tu jeszcze bywa?
    Jak jest z antybiotykami? Przeszłam kurację (w leksykonie L3) więc nie karmiłam. Po jakim czasie można wrócić do kp? Lekarz twierdził, że po 12h...
    --
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeFeb 8th 2018
     permalink
    A jest podany w ulotce okres półtrwania leku?
    --
    •  
      CommentAuthormontever
    • CommentTimeFeb 9th 2018
     permalink
    W ulotce takiej informacji nie znalazłam. Ostatecznue zadzwoniłam do nich, 22-23h po kuracji większą niż jedna ilością dawek...
    --
    •  
      CommentAuthorAnka80
    • CommentTimeFeb 12th 2018 zmieniony
     permalink
    Wiem, że po 2 dniach to za późno, ale w takich sytuacjach jak miała montever próbujcie sprawdzać leki jeszcze dodatkowo w e-lactancia.org - co prawda po angielsku ale bardziej szczegółowo i często okazuje się, że przy zachowaniu pewnych warunków wiele więcej leków można bezpiecznie brać przy kp. Dodatkowo możecie się konsultować z Farmaceutą, z Fundacji Promocji Karmienia Piersią
    Dużo wiedzy na ten temat jest również tutaj
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeFeb 12th 2018
     permalink
    Montever - spadłaś mi z nieba, jeśli masz chwilkę to powiedz mi jak sobie radzisz z cycowaniem twixów?
    Możesz coś wiecej napisać? Czy była potrzeba dokarmiania, cyz miałaś wystarczająco pokarmu, jak z karmieniem po CC dwóch brzdąców? Mam tyle pytań w głowie...
    Czy udało Ci się karmić dwoje dzieci na raz?
    --
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeFeb 12th 2018
     permalink
    też się często nad tym zastanawiam.... jak to z bliźniakami wygląda, chętnie się dowiem :))
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeFeb 12th 2018
     permalink
    Ely, planujesz coś? ;)
    --
    •  
      CommentAuthormarion
    • CommentTimeFeb 12th 2018 zmieniony
     permalink
    Elyanna: też się często nad tym zastanawiam.... jak to z bliźniakami wygląda, chętnie się dowiem :))

    :bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    http://siostraania.pl/wp-content/uploads/2016/09/mom-breastfeeding-twins-laptop-motherhood-career-hein-koh-2-1-700x780.jpg
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.