Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 4th 2012
     permalink
    u mnie maly mial CHICCO, bardzo go lubil, potem poszedl dalej w dzieci i z tego co wiem to tez byl mocno eksploatowany, gdzies tu o nim juz pisalam wczesniej te kilka lat temu ;)
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeDec 4th 2012
     permalink
    Frag, ja mam taki (tyle, ze w starszej wersji). Młody do dziś z nim pomyka, mimo że nie potrzebuje:cool:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeDec 4th 2012
     permalink
    My mielismy pchacz Playskool 2 w 1(mam wlasnie na zbyciu :),ale on nie mial zadnych interaktywnych rzeczy. Mozna go zmienic w samochodzik, ma rozne pokretla,ktore wydaja dzwieki.
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeDec 4th 2012 zmieniony
     permalink
    MrsHyde - na ten tez patrzyliśmy - a nie potykał się o te nóżki po bokach? Playskool o ile się nie mylę też ma takie cosie?

    Sushi, a jak masz taki (ten, co w linku podałam?), to uświadom mnie, czy dźwięki są w miarę przyjemne dla ucha? Bo w niektórych zabawkach są irytujące jak cholera...
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeDec 4th 2012 zmieniony
     permalink

    Uploaded with ImageShack.us

    Uploaded with ImageShack.us

    Ja mam taki(to zdjecia z internetu,bo nie mam na tym komputerze).

    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeDec 4th 2012
     permalink
    http://allegro.pl/fisher-price-k9875-chodzik-pchacz-bon-gratisy-i2810562692.html my mamy taki, mały zapindala z nim ile wlezie:)
    Podobno zabawki fb jeśli mają pęknąć to pękają w bezpieczny sposób.

    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeDec 4th 2012 zmieniony
     permalink
    Montenia, no własnie ten ma mało pokrętełek/muzyczki...

    Gienia - a jak z dźwiękami w tym FP? Fajne, sporo tego, czy tylko dwie na krzyż? Ja się zraziłam trochę do zabawek edukacyjnych FP ostatnio :(

    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeDec 4th 2012
     permalink
    The_Fragile: Gienia - a jak z dźwiękami w tym FP? Fajne, sporo tego, czy tylko dwie na krzyż? Ja się zraziłam trochę do zabawek edukacyjnych FP ostatnio :(

    on nie gra, wszystko się kręci... my mamy chyba same zabawki fp i maly fajnie sie bawi, wyciagam mu co jakis czas kolejna i stara chowam i wyciagam na zmiane i zawsze bawi sie swietnie

    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeDec 4th 2012 zmieniony
     permalink
    Aaaa, to też kit, bo chcę na maksa muzycznego pchacza... Ja się na FP wkurzyłam, bo oglądałam ich zabawki, patrzyłam na ceny, szczęka coraz bardziej mi opadała, a w końcu w Smyku, w tej samej alejce znalazłam to muzyczne pudełko (na poprzedniej stronie wrzucałam) - miało z 5 razy tyle elementów do zabawy, a tańsze od FP... Z cenami to przesadzają mocno...

    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeDec 4th 2012
     permalink
    The_Fragile: . Z cenami to przesadzają mocno...

    teraz reklamują pieska fb jeżdzik pchacz ra świeci chyba klocki połyka JEST MEGA!!
    Cena wyjściowa w sklepach to ponad 350zł
    wczoraj widziałam ulotkę i już spadła do 230zł...
    naprawdę świetny!

    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 4th 2012
     permalink
    a ja szczerze nie rozumiem po co te pchacze i czemu mają służyć
    moja córka pchacza nie posiadawszy i sobie wkoło ławy i przy innych meblach chodziła, ja nie musiałam za nią biegać jakby to pewnie miało miejsce gdyby z pchaczem pomykala (słyszałam o niejednym dziecku co zęby na w\w urzadzeniu potracilo) a w końcu tak czy siak dreptac sama zaczęła bo przeca każde dziecko w końcu zaczyna nie ? :wink:

    także dla mnie pchacz to bezedura a już na maksa grający i swiecacy to bezedura do kwadratu bo po mojemu oglupia dzieciaka nie gorzej jak telewizor :cool:

    książki lepiej dac dziecku i niech rozwija wyobraźnię
    w ciszy :devil:

    --
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeDec 4th 2012
     permalink
    Teo po części masz rację, my pchacza mamy, ale szczerze powiedziawszy to było moje widzimisię :) no i ten no...
    mamy jeszcze stoliczek...
    http://allegro.pl/muzyczny-stolik-firmy-little-tikes-polecam-i2835191742.html
    sorry za reklame czyjas;/ zaraz skasuje
    maly sobie staje na tym zielonym siedzeniu i bawi sie w najlepsze...

    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeDec 5th 2012
     permalink
    Teo, mały ma mnóstwo książeczek i też je uwielbia, ale lubi też tańczyć, ruszać pokrętełkami, uwielbia światełka, więc czemu nie? A pchacz - bo mamy pudło na kółkach i to jest jego ulubiona zabawka, chodzi z nim wszędzie po domu, a ja wolałabym, żeby miał swojego pchacza niż latał wszędzie z tym pudłem :DDD

    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 5th 2012
     permalink
    The_Fragile: a nie potykał się o te nóżki po bokach?

    nie, nie zawadzal; z tego co pamietam jak wtedy pchacza szukalam to wlasnie mialy byc boczne dolne a nie boczne z pionowa podporka bo przy tych bocznych dziecko moze po prostu nad tym czyms przejsc, one sa tak rozstawione ze dziecko ma sporo miejsca na nozki. Oprocz chodzebua to jeszcze chetnei wrzucal te pilki i ksztalty do sortera. Muzyczke mozna bylo przyciszyc badz wylaczyc co jak dla mnie jest IDEALNYM rozwiazaniem ;) zapytaj jeszcze Szczypty, jej Hania tez tego pchacza miala

    TEORKA: a ja szczerze nie rozumiem po co te pchacze i czemu mają służyć

    Krzysko nie ial jak chodzic przy lawie a chodzac przy meblach popieprzal w tv, poza tym zaczal pozno sam chodzic (14m-cy) a pchacz mu pomagal w przemieszczaniu sie bez wolania mnie.

    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeDec 5th 2012
     permalink
    Dzięki MrsHyde!

    U nas jest jeszcze ten problem, że mały nie ma przy czym chodzić - biurko meża za wysokie, stół wysoki, jedyne co to kanapa, ale krótka, więc bierze to nieszczęsne pudło i popyla z nim po domu :DDDD

    No i jeszcze przy nim tańczy jak Grechutę zarzucę, ale lubi sam sobie coś popstrykać i cieszy się jak norka kiedy pstryknie a tu - pyk - muzyczka :D

    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeDec 5th 2012 zmieniony
     permalink
    Wiesz, TEO, mimo że jestem polonistą (a może właśnie dlatego), nie chciałabym, aby moje dziecko tylko siedziało cicho i czytało :wink:
    A poważnie...
    Widziałam, jak moje dziecko idzie przy pchaczu i widziałam, jak idzie przy ławie. Uwierz, większych palpitacji serca dostawałam przy opcji nr 2.
    Jeżeli pchacz jest stabilny, dziecku nie powinno się stać noc złego.
    TEORKA: w końcu tak czy siak dreptac sama zaczęła bo przeca każde dziecko w końcu zaczyna nie ?

    Jak już pisałam-Witek bardzo szybko zaczął chodzić (nie miał 10 miesięcy), więc myślałam, że pchacz był zbędny, bo służył mu może tydzień. Okazało się jednak, że-jak już zaczął sam chodzić, pchacz stał się świetnym materiałem do biegania, garażowania go, ustawiania w kolejce aut... Służy mu do tej pory, choć chodzić nauczył się praktycznie bez niego ;-)

    Frag, melodyjki są w miarę ciche i mało irytujące.Ten, który mam, oprócz melodyjek, ma jeszcze grę typu joker. Z tym że-jak pisałam- mam starszą wersję i do tego różową:devil: dostaliśmy w spadku po mojej siostrzenicy:wink:

    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeDec 5th 2012 zmieniony
     permalink
    Mam pytanie w sprawie zabawki "spadające małpki".
    <a href="http://allegro.pl/tv-gra-rodzinna-spadajace-malpki-malpy-polska-2013-i2816830008.html"></a>
    <a href="http://allegro.pl/spadajace-malpki-gra-dla-calej-rodziny-wer-xxl-i2818676395.html"></a>
    <a href="http://allegro.pl/spadajace-malpki-super-gra-hit-promocja-sklep-wawa-i2826545944.html"></a>
    <a href="http://allegro.pl/gra-spadajace-malpki-duza-wersja-sklep-wawa-393131-i2835635631.html"></a>
    <a href="http://allegro.pl/spadajace-malpki-gra-rodzinna-wersja-pl-wy-od-8-zl-i2846575473.html"></a>

    Jaka jest różnica pomiędzy tymi grami oprócz ceny?
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeDec 5th 2012 zmieniony
     permalink
    Sushi, bardzo, bardzo, bardzo dziękuję, w takim razie wybieram tego pchacza :)))

    Aaa jeszcze pytanie - czy Ty masz tego pchacza w języku polskim?

    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeDec 5th 2012
     permalink
    W moim nie było jeszcze "głosów"- mamy melodyjki i dźwięki - np. telefonu. Ta, którą Ty pokazałaś, jest bardziej wypasiona:cool:
    A w ogóle to mamy dwa pchacze- drugi to drewniana żyrafa z Biedronki (kupiliśmy, a potem okazało się, że siostra przywiozła ten różowy)- też fajny, choć bez bajerów-tylko trzy klocki do wrzucania

    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeDec 5th 2012
     permalink
    Ponowne dzięki, szukam w takim razie polskiej, ale jak nie znajdę, to będzie wersja angielska - będziemy mu tłumaczyć ;)

    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 5th 2012
     permalink
    pewnie i Wasze argumenty są słuszne aczkolwiek do mnie i tak nie trafiają
    no ale może dlatego, że jestem uprzedzona do tego typu urządzeń :wink:
    poza tym tak jak pisałam - moja Ninka pchacza nie ma i nie widzę, aby z tego powodu jej się coś działo więc może stąd to wynika :smile:
    w domu chodzi przy ławie a jak jesteśmy np u moich rodziców gdzie za bardzo nie ma przy czym to chodzi na czworakach
    zdrowiej to ponoć i lepiej dla mózgu więc "na siłę" jej nie pionizuję :smile:

    i wiecie, ja nie neguję bo każdy kupuje co chce prawda ?
    ja sobie tylko swoje zdanie wyraziłam :wink:

    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeDec 5th 2012
     permalink
    Krasnalowa my tez mamy tego pchacza! jest super chociaz Dawid ze 2 razy z nim poszedl, wogole to sam nauczyl sie chodzic, ale dlugo chodzil ze mna za reke. Uwierz mi ja sie modlilam zeby on zalapal jak sie przy tym chodzi, a ten i tak swoje. Ogolne to jest bardzo fajna zabawka stacjonarna, ma mase funkcji, odglosy zwierzat, literki, melodyjki (country, rok, jazz itp) nazywa ksztalty- dlugo dlugo to byla ulubiona zabawka. Mnie dzwienki nie irytowaly, mozna je wylaczyc ( nie widze sensu) i sa dwa pozimomy glosnosci. Ja mam w wersji ang ale to nic nie przeszkadzalo

    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeDec 5th 2012
     permalink
    Lecia, dzięki! Dlatego zależy mi na tym, żeby to nie był tylko pchacz, bo znając moje dziecię to jak się uparło przy tym pudle z kółkami to przy nim zostanie ;) A tak to chociaż trochę muzyczki będzie miał. Lecia, a masz po polsku?

    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeDec 5th 2012
     permalink
    No wlasnie ubolewam ale nie mam po polsku. Mam wersje angielska. Mysle ze warto kupic po polsku ale powiem szczeze ceny zabawek FP w Irlandii i w Polsce to jakas pomylka. Serio ja tutaj tansze kupuje. Strasznie sobie marze narzucaja na allegro nawet bo w stacjonarnych sklepach to juz KOSMOS

    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeDec 7th 2012 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, kupiłam pchacza, właśnie przyszedł i wyjęłam, żeby go przetestować... Mały oszalał... Siedzi już godzinę, bawi się, popisuje, popycha, lata z tym za kotem, krzyczy "tatatata", a ja nie mam sumienia mu zabrać i zapakować na święta ;)

    Dzięki za porady, fajny sprzęt :D Nawet bez dźwięku jest super, bo ma mnóstwo pstryczków, pokrętełek...

    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeDec 28th 2012
     permalink
    Czy ktoras z Mam może polecić lezaczek, bujaczek dla noworodka? Głównie by wykorzystać w razie potrzeby skorzystania przez mame z wc itp :-), będę wdzięczna za radę.

    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeDec 28th 2012 zmieniony
     permalink
    IzUK ja nie znam akurat bujaczków dla noworodków, moja miała z FP ale on jest dozwolony od 3 m-ca życia zresztą większość tak ma noworodka można przecież odłożyć bezpiecznie do łóżeczka i pójść do toalety, bujaczek się przydaje, jak maluch jest już ciut większy i mama musi coś np zrobić w kuchni wtedy takiego malucha można zabrać ze sobą i jest git ja miałam taki, tzn nadal mam bo teraz służy mojej córce za fotel
    ja mam taki tylko inny kolorek tu

    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeDec 29th 2012
     permalink
    No właśnie wszystko co ogladamy jest od 3miesiaca, a w czym trzymacie malca gdy jest z Wami w salonie ?

    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeDec 29th 2012
     permalink
    Na macie na podłodze. Najpierw mi tam w dzień często spały, potem zaczęły się bawić, a teraz mam mate na pół salonu, kładę tam zabawki, czytamy książeczki, itp. śmieje się że moje życie zeszło na podłogę, jak chodzić to i ja wrócę na nogi. Zdrowsze to niż leżaczek dla rozwoju dziecka :)

    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeDec 29th 2012 zmieniony
     permalink
    IzUK, możesz również kupić koszyk mojżesza (moja L. w nim spała do 5. miesiąca) - jest lekki, płaski i można go nosić z sobą. Jeśli chcesz zainwestować większą kwotę, to są leżaczki-bujaczki rozkładane na płasko, np. coś takiego: http://allegro.pl/tiny-love-lezaczek-bujaczek-lozeczko-3w1-2-kolory-i2729941169.html
    W takim półleżącym nie powinno się trzymać za wcześnie i za długo dziecka.
    A reszta, to tak jak dziewczyny pisały - najlepiej kłaść dziecko na podłogę - na kocyk, matę itp. Choć ja zaczęłam dopiero kłaść Lilkę na podłogę, gdy miała miesiąc, bo była tak malutka, ze wcześniej się bałam :wink:

    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeDec 29th 2012 zmieniony
     permalink
    Dziekuje Migg, gdybym miala troszke wieksze mieszkanie napewno byla bym juz posiadaczka kosza mojrzesza bo bardzo mi sie to rozwiazanie podoba i jak piszesz sa one b.lekkie.
    Te bujaczki znalazlam juz u mnie na ebayu , drozsze niz w pl.
    Co do kladzenia dziecka na podloge, jakos musze sie z tym przespac, wolala bym miec dziecko w zasiegu wzroku, a na korytarzu nie moge malej polozyc bo wiem jak wieje od drzwi...
    no nic zobaczymy jak to bedzie, patrzylam na te pol lezace ale zadne mnie nie przekonuje, badz cena powala z nog a mi chodzi o te dziennie kilka chwil bym mogla skorzystac z lazienki badz zrobic cos innego po za salonem.

    p.s. tez oczekujemy Lili :)

    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJan 27th 2013 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, bardzo mi pomogłyście z pchaczem, jest rewelacyjny, spełnia swoje funkcje (co prawda zamiast pchaczowej jest "kręcenie kółkami", ale to kwestia czasu ;)).

    Krasnalowi zbliża się rok i dostaliśmy 500 zł do przeznaczenia na zabawki - kwota ogromna i prawdę mówić zgłupieliśmy, bo zabawek multum i nie wiemy co wybrać. Pytanie - co Wy kupowałyście swoim maluchom na roczek? Co jest godne polecenia, co z biegiem czasu faktycznie się sprawdziło? Myślałam, że może stolik edukacyjny? Mały ma fajną huśtawkę, bo jedynie tego mu brakowało. Myślałam jeszcze o piaskownicy, ale na razie chyba za mały, to raczej na 2 urodziny pewnie? Klocki drewniane? Chyba też za mały... Duplo od 1 1/2 roku? Przejrzałam wpisy od 2011 i nie było zabawek dla roczniaków, stąd moje pytanie. Może mu kupimy sporo tańszych zabawek po prostu? Ale też nie wiem co może ponad roczniaka fascynować, żeby to nie było tylko na chwilkę.

    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 27th 2013
     permalink
    u nas wsrod znajomych i w rodzinie na roczek funkcjonuja prezenty typu - rowerek (mi osobiscie to te biegowe sie bardzo podobaja), jezdzik-autko i basen (na zime w wersji z kulkami, potem na lato jak znalazl) oraz stoliki edukacyjne
    moje dzieciaki dostaly zabawki FP z serii Little People (szczerze polecam) - mala farme ktora potem rozbudowywalismy a mlody arke noego i rozne samochody

    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeJan 27th 2013
     permalink
    Moim zdaniem ta kula jest rewelacyjna - Miki bawi się tym do dziś, no ale on lubi zabawki, które grają i świecą :wink:

    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJan 27th 2013
     permalink
    Livia, to Krasnal taką ma :DDD Tzn. pudełko, ale ma identyczne funkcje, uwielbia je :DDD

    Mąż optuje za Duplo, ale nie wiem, czy on jeszcze nie za mały nawet na to od 18 miesiąca, na razie klocki go w ogóle nie rajcują. Od nas dostanie zestaw 20 książeczek, zebrałam mu już wszyściusieńkie z wydawnictwa Olesiejuk z serii dla maluszków... No i chciałam jakąś zabawkę też, ale już nie wiem co.

    MrsHyde - rowerek!!! To jest to, dodaję do listy, proszę o więcej :DDD A powiedz mi, Krzyś się tymi Little People już od roczku bawił? Bo to pi razy drzwi jak ludziki w Lego czy Playmobil... Podoba mi się Zoo w Duplo, bo by się zwierzątkami mógł bawić... Matko, w życiu się tak nie rajcowałam zakupem zabawek ;)

    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 27th 2013
     permalink
    te figurki sa wieksze niz w lego czy playmobil, sa takie jak piastka dziecka, my mielismy farme i dzieciaki ja od malenkosci uwielbialy, otwierasz wrota a tam rzenie konia, naciskasz przycisk i muczy krowa, inny a tu swinka chrumka czy kurka gadacze, to byla ulubiona zabawka moich dzieciakow a mlody dopiero przy przeprowadzce majac 5lat pozwolil ja oddac mlodszemu - rocznemu wlasnie kuzynowi, ktory tak samo zapalal do farmy ogromna miloscia
    najfajniejsze jest to ze zestaw mozna super rozbudowywac przy kazdej okazji dziecko dostaje kolejna czesc
    my mielismy ten najstarszy model farmy:
    fsd

    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeJan 27th 2013
     permalink
    Ooo, to widzisz, nie wiedziałam! Zaraz poszukam i męzowi pokażę. Małemu się spodoba, jeśli tam są jakieś dźwięki :)

    --
    • CommentAuthorHiszam
    • CommentTimeJan 30th 2013
     permalink
    Witam Serdecznie Panie.

    Jestem tu nowy, i nawet nie wiem czy Panowie mają tu wstęp:) ale postanowiłem zaryzykować i się zarejestrować.

    Szukam zabawek edukacyjnych dla swoich pociech 1-3 latka. Chciałbym aby moje dzieci rozwijały koordynację wzrokowo-ruchową i umiejętności motoryczne jak i uczenie się kolorów, kształtów jak i poznawanie cyferek po przez naukę. Interesują mnie jakieś sklepy we Wrocławiu, bo tu mieszkam. Może wasi znajomi prowadzą taki sklep?? interesują mnie tylko bezpieczne zabawki z CE.

    Z góry dziękuję i pozdrawiam:)

    Treść doklejona: 05.02.13 10:00
    Znalazłem już super zabawki edukacyjne we Wrocławiu Tanie, bezpieczne i z certyfikatami CE!!!

    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeFeb 5th 2013
     permalink
    anastasia z okazji urodzin dostanie taka oto piaskownice... zlozylo sie na nia pol rodziny, a biorac pod uwage, ze piaskownice na wloskich placach zabaw nie istnieja - chetnie sie skusilismy! :wink:



    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeFeb 5th 2013
     permalink
    The Fragile my pierwsze lego duplo(ale orginalne, bo miała też takie tanie z odpustu i to była porażka) kupiliśmy córce na roczek i powiem szczerze, że na początku miała problemy aby złączyć dwa klocki i je rozłączyć, ale mąż i ja pomagaliśmy, budowaliśmy, z m-ca na m-c szło jej coraz lepiej, aż zaczęła budować naprawdę wymyślne konstrukcje
    potem dokupiliśmy jej lego tematyczne czyli dom, szpital, zoo a teraz ma zamek ze smokiem i bawi się nimi najczęściej do tej pory
    więc polecam

    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 5th 2013
     permalink
    Dziewczyny, bardzo dziękuję - piaskownicę mamy już zaklepaną :D A duplo też kupimy, bo mamusia się uwielbia bawić ;))))

    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeFeb 5th 2013
     permalink
    Dziewczyny, a jakie mogą być fajne zabawki dla 8-9miesięczniaka, który jeszcze nie raczkuje, a jedynie turla się po całym pokoju?
    Adaś uwielbia elektronikę domową :devil: lampy, kable, gniazdka, mysz od komputera (daliśmy mu starą ), lubi wszystko z czym można coś zrobić, pokręcić, spowodować że będzie grzechotało ( ale nie grzechotki, tego mamy za dużo aż ), grało, świeciło. Nie chcę, żeby zabawki były mega drogie :wink:
    Możecie coś polecić?
    Aaaa... i najlepiej żeby było nieduże i dało się podnieść np. nad głowę gdy leży na plecach.

    Treść doklejona: 05.02.13 14:50
    A tak przy okazji, znalazłam w necie takie fajne klocki, dla trochę starszych pociech, może komuś się spodobają .
    U nas zostaną zakupione jak będziemy świętować roczek :wink:

    klocki-lokomotywa

    --
    •  
      CommentAuthorŻYZIA
    • CommentTimeFeb 5th 2013 zmieniony
     permalink
    a ja bym duplo nie kupowala poki co dla takiego malucha, wg mnie najlepsze sa takie wielkie klocki, moje uwielbiaja sie nimi bawic, duplo poki co sa dla nich za male (choc oczywiscie mamy na skladzie duplo), bo po pierwsze moje dzieci wciaz biora do buzi rozne rzeczy (wiec jak czyjes dzieci maja taka tendecje to mozna sie liczyc z tym ze moga do 3 r. z niestety to robic) takie duze mozna czasem kupic w biedronce, moje sa firmy MOCHOTOYS sa w roznych marketach w takiej siatce lub foli sa tam tez takie duze ludziki i kolka zeby zrobic samochody-tez polecam moi chlopacy musza miec autka,a to co podaja czesto na opakowaniach ze od 1,5 roku to to jest minimum tak naprawde czesto zabawki nie sa dobre dla takich dzieci, u mnie ewidentnie sie sprawdza to ze trzeba dodac z 1 rok do tego co pisza, np maja taka mate grajaca ciuchcie-ogolnie polecam maty z grajacymi elemantmi, ale dopiero teraz umieja sie jakos nia bawic wczesniej to bylo jakies wariactwo, a mata jest niby od 1,5 roku
    mam tez takie klocki z firmy HEMAR (bo u mnie musi byc duzo klockow wiec jedne mam stare drugie nowe dokupowalam) o takie poza tym widzialam na allegro tez WADERA takie dzue z ludzikami, mysle ze dla takiego malucha sa dobre takie duze klocki, po prostu duplo to juz wyzsza szkola jezda i trzeba miec duz zrecznosci zeby to razem zlozyc i rozlozyc nie mowiac juz o wkladaniu malych elemntow do buzi

    • CommentAuthorpocztówka
    • CommentTimeFeb 5th 2013 zmieniony
     permalink
    Fajnym rozwiązaniem dla dziecka, które chce psa lub kota i dla rodziców, którzy się na to nie zgadzają, są zabawki imitujące te zwierzaki i mające różne przydatne akcesoria :). Ostatnio wpadłam na coś takiego i bardzo mi się ten pomysł spodobał:




    [wpis zmieniony przez moderatora]

    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 5th 2013
     permalink
    No to Krasnala już mata kompletnie nie interesuje :( Bardziej samochodziki, ludziki i tego typu.

    Winnie, takie, żeby Adaś mógł podnieść to nie wiem, bo z takich grająco-przekręcanych z muzyczką i świecidełkami to mamy grające pudełko - stronę czy dwie temu linkowałam. Ale to jest stojące. Niby od 12 miesiąca, ale Krasnal dostał mając 9 i już używał, a teraz to w ogóle małpiego rozumu dostaje jak je widzi :DD

    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeFeb 5th 2013
     permalink
    A u nas Duplo pojawiły się mniej więcej gdy Hania miała 18 miesięcy i od pierwszych chwil bardzo jej przypasowały. Cały czas są jedną z ulubionych zabawek.

    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 5th 2013
     permalink
    No właśnie Krasnal lubi takie Duplowe ludziki, bo na klocki to jeszcze za malutki, ale podejrzewam, że za pół roku będą jak znalazł...

    --
    •  
      CommentAuthorŻYZIA
    • CommentTimeFeb 5th 2013 zmieniony
     permalink
    ale mi chodzi o taka mate co gra, nie taka dla niemwolakow, ale taka co gra melodyjki, np sa rysunki zwierzakow i jak sie naciska to wydaja dzwieki elektroniczne, albo np sa pojazdy i wydaja dzwieki czy to ciuchci czy samochodziku, lub mowi lektor ze to autko czy pociag, ja akurat mam jakas ciuhcie kupiona w smyku, gra jakies melodie, ale mowie dostaly ja rok temu to w ogole mialy ja gdzies dopiero teraz chca :tutu :P aha teraz (nie wiem jak to by bylo gdyby mialy roczek) maja takie duze zjazdy trowymiarowe WADERA jesli maly lubi autka mozna mu kupic, byly ostatnio w biedronce POLICJA, ROBOTY DROGOWE, STRAZ i SZPITAL. super zjazdy ulice trojwymiarowe plus autka, moje to lubia bardzo i proponuje jesli nie masz kupic porzadny jezdzik (nie pchacz bo juz masz jak czytam) chodzi o autko jezdzik moje dostaly na 2 latka ale takie duze na ktorych mozna jezdzic do 28 kg, ale wiem od znajomych ze juz kupuja chlopcom na roczek i pozniej chlopcy nie moga sie odkelic od tych jezdzikow-milosc ich zycia :P a rowerek biegowy moim zdaniem na razie daj sobie spokoj wiesz jakich umiejetnosci trzeba zeby jezdzic na rowerku biegowym? ja mialam wlasnie sie zastanowic czy chce na 2 latka biegowy czy jezdzik i dobrze ze wzielam jezdziki, w zyciu by nie pojechaly na biegowym majac 2 latka a co dopiero roczek czy poltorej, naprawde nieliczne dzieci to umieja w wieku 2 lat to raczej umiejetnosc dla trzylatkow, moje jeszcze dostaly namiot (oczywiscie x2) -taki zwykly bez kulek, tez fajne uwielbiaja tam siedziec choc z kulkami tez pewno fajny
    tu ci daje linka jak wyglada ta policja 3D wadera

    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 5th 2013
     permalink
    O? To takich mat w ogóle nie widziałam! Muszę się rozejrzeć :)

    --
    •  
      CommentAuthorŻYZIA
    • CommentTimeFeb 5th 2013
     permalink
    a jezdziki mamy takie-sa niezniszczalne i spokojnie starcza do 4 lat jak nie dluzej :] DUZY JEZDZIK

Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.