Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMay 25th 2013
     permalink
    violet_flower: pusta butelka po mineralnej
    a jak do tej butelki wrzucisz surowy makaron czy fasolke oj to dopiero frajda :P
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeMay 25th 2013
     permalink
    Albo długopis :) nasza ulubiona zabawka w samochodzie.
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMay 26th 2013
     permalink
    Dii, u nas jedyną zabawką, która zrobiła furorę na ponad pół roku było muzyczne pudełko, gdzieś je linkowałam, zaraz poszukam.

    Treść doklejona: 26.05.13 06:56
    Rany, nie mogłam tego znaleźć, ale już mam:

    Zabawna kostka


    Jest fajna, bo ma chyba z 50 różnych melodyjek, dosyć cichych, Krasnal najbardziej fascynował się i zostało mu do tej pory światełkami...
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeMay 26th 2013
     permalink
    A czy któraś mama może polecić zabawke dla mojej Lilianki - mamy mate, bujaczek średnio teraz ją intersuje, a najlepsza jest karuzela.
    Więc może coś co będzie również się ruszało?
    --
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeMay 26th 2013 zmieniony
     permalink
    dziewczyny wiem że jak się ma dziecko to aż kusi żeby nakupic masę zabawek,ale Wasze Skarby są jeszcze takie małe,naprawdę nie potrzebuja aż tyle.Zwłaszcza Lilianka,nawet nie ma 3 miesięcy, nie potrzeba jej tylu bodźców, w tym wielu karuzela,jedną grzechotka i ewentualnie misio żeby położyć na piersiach żeby mogła ćwiczyć chwytanie (zabawek nie należy wieszać nad główką tylko właśnie kłaść na klatce piersiowej). Lepiej zbierać pieniążki dla dwulatka,wtedy dziecko już naprawdę umie się pobawić:) taczka/wózek,kuchnia,odkurzacz,narzędzia budowlane a i zabawa takiego starszego dziecka jest inna. Moim zdaniem jak najmniej i jak najprostsze zabawki dla makuszkow do roku.
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeMay 26th 2013
     permalink
    A ja się martwie,że ją jak by zamykam w kregu karuzeli , którą ubóstwia...
    No , ale jak widać nie ma się co martwić:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTomira
    • CommentTimeMay 26th 2013
     permalink
    Mnie się wydaje, że te proste zabawki są najlepsze. I w małej ilości. Sama nie mam na razie dzieci ale mam chrześnicę i pamiętam jak ona obsypana zabawkami, grające stoliki, misie, lalki, trąbki i klocki. Wszystko miała. A jak zobaczyła takie proste kubeczki do wkładania jeden w drugi, to wszystko rzuciła i bawiła się już tylko tym. Teraz niestety bawi się telefonem, ma prawie 3 latka i potrafi grać w jakieś tam gry.. Mnie to przeraża. Fale radiowe są bardzo niezdrowe to raz, a dwa, że nie rozwinie sobie wyobraźni tak jak dzieci, które bawią się tradycyjnie. Jak już będę miała dziecko, to na pewno nie będę kupowała zabawek w takiej ilości. Już nie mówiąc o składowaniu tego wszystkiego. Popieram to co napisała Lecia28.
    -- Gniewuś 10.08.2015
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeMay 26th 2013
     permalink
    Lecia, generalnie się zgadzam, z tym że może nie do roczku, bo taki już 6 miesięczniak to się może ładnie i z zainteresowaniem zabawkami bawić. Mój Adaś np super się bawił w takim wieku, a od 2 miesięcy bawi się już samochodami, parkuje je w garażach, które mu kupiliśmy, bawi się drewnianym domkiem sortownikem i w ogóle widzę, że od przynajmniej 2 miesięcy jego zabawa ma jakąś fabułę, naśladuje jak mieszam w garnku łyżką, próbuje łączyć klocki, puszcza samochody do mnie i czeka aż ją puszczę do niego. Także moim zdaniem to ta granica roku jest trochę za wysoka :wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMay 26th 2013
     permalink
    Podpiszę się pod Winnie. Do pół roku to jeszcze ok, ale po połówce małego przyciągały wszystkie zabawki, a szczególnie samochodziki - trzymał w łapkach i obracał kółeczkami. Zresztą do tej pory w zabawkach 90% to autka różnej wielkości i kolorów. No i po pół roku to muzyczne pudełko robiło furorę, nauczył sie na nim klikać, obracać wahadełkiem, obracać tarczą telefonu - ogólnie paluszki ćwiczył :)
    --
    •  
      CommentAuthorAnetusia
    • CommentTimeMay 26th 2013
     permalink
    Chciałam polecić coś dla starszych dzieci i rodziców. Zabawki RED TOOLBOX na merlin.pl jest akurat promocja na niektóre.
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeMay 26th 2013
     permalink
    Dii, u nas jedyną zabawką, która zrobiła furorę na ponad pół roku było muzyczne pudełko, gdzieś je linkowałam, zaraz poszukam.


    Dzięki, własnie zastanawiam się nad czymś na Dzień Dziecka :wink: Podobał mu się w sklepie piesek/misio gadający i grający:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMay 27th 2013 zmieniony
     permalink
    Ja właśnie też nie wiem co młodemu kupić na dzień dziecka...myślałam o garnuszku albo fontannie z piłek..

    a od paru tygodni szaleństwo na tą pszczółkę :) Dominik ją uwielbia:)

    http://allegro.pl/smily-play-interaktywna-pszczolka-bibi-mowi-pl-bon-i3233547006.html
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeMay 27th 2013
     permalink
    hopelight
    my mamy podobna zabawke tylko krolika i Oktawia ja uwielbia.Jedyny minus tej zabawki to to ze jest dosyc glosna i nie mozna jej wylaczyc.Czasem jak chowam zabawki do kosza i ja trace to sie wlacza,budzi mala gdy spi wiec trzeba uwazac.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMay 27th 2013
     permalink
    Regi79: i nie mozna jej wylaczyc.



    Dokładnie! mój mąż nie znosi tej zabawki :devil: czeka zawsze na upragnione "Pa,Pa, tyryrytyryry....":D:D:D
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorlecia_28
    • CommentTimeMay 27th 2013
     permalink
    coz ja widze wyrazna zmiane w zabawie mojego Dawidka odkad skonczyl poltora roku, oczywiscie ze wczesniej tez sie bawil i mala jakies tam ulubione zabwki, ale to bylo zajecie na 5-10minut. Ja nie mowi ze dla dziecko polrocznego to juz tylko 2 zabawki w pokoju, ale mielismy troche tego a teraz nawet na te zabwki nie patszy, juz nie jest taki zeby tylko gralo i spiewalo, widze ze wykorzystuje bardziej wyobraznie, juz nie tylko nasladuje. moze za pol roku bede myslec jeszcze inaczej bo znowu dwulatej sie jeszcze inaczej bawi.
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMay 27th 2013
     permalink
    lecia_28: ale to bylo zajecie na 5-10minut


    Hmm, to tylko pokazuje jak bardzo dzieci potrafią się różnić. U nas w wieku 6-8 miesięcy zabawka potrafiła przyciągnąć na godzinę - oglądał ze wszystkich stron, międlił, metka to było coś, a jak jeszcze grało albo świeciło to dziecka jakby nie było. Od kilku miesięcy młody bawi się samochodzikami, jeździ po całym domu i taka zabawa zajmuje mu godzinę-dwie...
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMay 27th 2013
     permalink
    The_Fragile: U nas w wieku 6-8 miesięcy zabawka potrafiła przyciągnąć na godzinę - oglądał ze wszystkich stron, międlił, metka to było coś, a jak jeszcze grało albo świeciło to dziecka jakby nie było.


    U nas to samo :) właśnie bawi się 30 minut moją bluzką ;D założył sobie ją na głowę, próbuje ,ściągnąć i go dosłownie "nie ma":D:D haha
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeMay 27th 2013
     permalink
    Hope - jeśli chodzi o garnuszek interaktywny, to polecam :) Jest też super warsztacik fisherprice

    No i moje dziecko też z tego typu, który opisała Frag - odkąd skończyła 4-5 miesięcy najczęściej bawiła się samodzielnie i długo (oczywiście w mojej obecności ;) ) W ogóle rzadko wymyślam jej zabawy. No ale ona raczej dość cierpliwa jest. Na pewno te zabawy ewoluują i za pół roku Lila będzie bardziej kreatywna, ale przez poprzednie pół roku super bawiła się zabawkami interaktywnymi, różnymi klockami, które wrzucała i wyjmowała z pojemników. Nadal lubi mieszać w garnkach, przykrywać je pokrywką, udawać, że coś je łyżeczką, "parzyć" wyimaginowaną herbatę itp. :)
    --
    •  
      CommentAuthororanda
    • CommentTimeMay 27th 2013
     permalink
    Hej potrzebuję pomysłu na prezent dla 2-latki, dokładnie na 2 urodziny, jak na razie wymyśliłam ciastolinę i po pierwsze czy to dobry pomysł? Po drugie czy kupić jakiś prosty zestaw z foremkami czy wymyślać i zaserwować jej jakąś cukiernię, lodziarnię czy pizzerię (ja obstawiam raczej foremki bo boje się że taka specjalizacja może być dla niej za trudna). A może jest coś fajniejszego na punkcie czego oszalały wasze dzieci?
    -- <a href="http://suwaczki.maluchy.pl/li-70390.png">mój suwaczek</a>
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeMay 27th 2013
     permalink
    oranda: może jest coś fajniejszego na punkcie czego oszalały wasze dzieci?

    Zdecydowanie jest, ale widzę, że książeczki to tu chyba mało popularne są :wink:
    Miki jakoś w okolicach drugich urodzin (i później, w miarę wychodzenia nowych książek z serii) zafascynował się Miasteczkiem Mamoko oraz Ulicą Czereśniową (tu jedna z pór roku z serii). Książki właściwie nie mają tekstu, tylko obrazki, które właściwie można dowolnie interpretować i opowiadać. Bardzo polecam.
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeMay 27th 2013
     permalink
    Livia: książeczki to tu chyba mało popularne są :wink:
    Ej, aż się zawstydziłam :wink: Zwłaszcza, że czytanie jest u nas ulubionym zajęciem. ;)

    Czy Ty ostatnio wspominałaś o tych dwóch książkach na jakimś wątku? Bo kierowana właśnie czyjąś wypowiedzią dorwałam je w księgarni i się zakochałam. Genialne są i też je polecam. Szkoda tylko że Lila na razie za mała na nie. Ale myślę że w okolicach gwiazdki jej sprezentuję wszystkie.
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMay 27th 2013
     permalink
    migg: jeśli chodzi o garnuszek interaktywny, to polecam :)


    Tak właśnie ten:) , przed chwilą wylicytowałam używany z fisher price w stanie plus dobrym (tak przynajmniej oceniła go wystawiająca raczej pewna mniemając po ilości pozytywów) za 12.50 zł :) jeśli będzie ok to się opłacało:)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMay 27th 2013
     permalink
    Hope,jesli bylaby zainteresowana to mam na sprzedaz garnuszek na klocuszek,fontanne,i inne zbawki fisher price i playskool,piramidy itp. Jak co to moge podeslac fotki na maila.
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMay 27th 2013
     permalink
    monteniu szkoda, że nie napisałaś wcześniej....:sad:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthororanda
    • CommentTimeMay 27th 2013
     permalink
    A gdzie zakupic te ksiazeczki? Tylko net czy sa jakieś stacjonarne sklepy?
    -- <a href="http://suwaczki.maluchy.pl/li-70390.png">mój suwaczek</a>
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeMay 27th 2013
     permalink
    migg: Czy Ty ostatnio wspominałaś o tych dwóch książkach na jakimś wątku?

    Pewnie tak, bo też jestem w nich zakochana :-)
    oranda: A gdzie zakupic te ksiazeczki?

    Stacjonarnie bodajże w Empiku.
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeMay 28th 2013
     permalink
    Gosia uwielbia książki, potrafi całymi dniami je oglądać, czytać. Tydzień temu dostała pierwszą kolorowankę. Siada do stolika i opowiada sobie co znajduje się na obrazkach.
    --
    • CommentAuthorvenus87
    • CommentTimeJul 6th 2013
     permalink
    Dzień Dobry :wink:
    mam pytanie: co kupuję się dla rocznego dziecka??? idziemy z mężem i Lesiem na roczek i nie wiemy co kupić :sad: pomożecie?? proszę o pomoc
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 6th 2013
     permalink
    Venus a przeczytalas chociaz kilka ostatnich stron czy tradycyjnie na latwizne idziesz? masz tu 50!!!! stron roznych pomyslow, jak nic nie znajdziesz lub bedziesdz miala watpliwosci co lepsze to wtedy ponow pytanie
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeJul 6th 2013
     permalink
    Venus, pisałam to samo na Rozpakowanych - przejrzyj chociażby kilka poprzednich stron - tam dziewczyny pisały, co wybierały na roczek. Poza tym przy wyborze prezentu np. kwestie finansowe (to ile chcesz poświęcić na prezent) są dość znaczące.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJul 6th 2013
     permalink
    dla troche starszych dzieciakow i osob majacych ciut wiecej funduszy

    domki dla lalek z mebelkami w skali 1:12

    cuda panie, cuuuda cudenka
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJul 12th 2013 zmieniony
     permalink
    Jaki rowerek trójkołowy polecacie ?(przyznam szczerze, że nie mam za bardzo czasu przeszukiwać tych 50 stron:( więc mam nadzieje, że nie powielam pytania po raz 50;) jak na razie podoba mi się chyba najbardziej smart trike. Nasz budżet to ok 350 max 400 zł.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeJul 12th 2013
     permalink
    Hope - Zu ma smarta i polecam :bigsmile:
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJul 12th 2013
     permalink
    OOo dzięki Magda:) a moi rodzice właśnie zamówili smart trike biedronkę w coccodrillo ;) zobaczymy czy spodoba się młodemu :)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthoraszlim
    • CommentTimeJul 20th 2013
     permalink
    Hey Dziewczyny, mam pytanie odnosnie pewnego pomyslu - czy myslicie ze jest potrzebna strona, ktora dzialala by na zasadzie spisu zabawek dla dzieci i opin ich uzytkownikow? Nieco porownywania, nieco subiektywnych opinii, opisu zabawki/przedmiotu przez producenta. Idea jest taka aby kazdy kto zaglada na strone po zarejstrowaniu sie, mogl dodac swoj produkt i opinie. Dziekuje za Wasze sugestie :bigsmile:
    --
    • CommentAuthorada_28
    • CommentTimeAug 4th 2013
     permalink
    lecia_28 May 27th 2013
    Cytuj Oooo :) Eeee :( Zgłoś do moderacji permalink
    coz ja widze wyrazna zmiane w zabawie mojego Dawidka odkad skonczyl poltora roku, oczywiscie ze wczesniej tez sie bawil i mala jakies tam ulubione zabwki, ale to bylo zajecie na 5-10minut. Ja nie mowi ze dla dziecko polrocznego to juz tylko 2 zabawki w pokoju, ale mielismy troche tego a teraz nawet na te zabwki nie patszy, juz nie jest taki zeby tylko gralo i spiewalo, widze ze wykorzystuje bardziej wyobraznie, juz nie tylko nasladuje. moze za pol roku bede myslec jeszcze inaczej bo znowu dwulatej sie jeszcze inaczej bawi.

    Leciu, a powiedz czy ty kupowałaś dużo zabawek czy mało? Pytam bo to chyba zależy od wielu czynników. Podaje przykład mojej znajomej Agaty, nakupiła baaardzo dużo różnych różniastych zabawek, kolorowe, świecące, kręcące no każdy rodzaj, na lata w przód. Dziecko oczywiście nie było nawet świadome, że ma jakąkolwiek zabawkę a one zalegały w stosach, pudłach i koszach w taki sposób, że trudno było ich odwiedzić bo nie było gdzie kawy wypić ;-). Mieszkała z mężem w małym mieszkanku i nie bardzo mieli na to wszystko miejsce, ale po urodzeniu sie ich synka przeprowadzili sie do znacznie większego domu i jeden problem znikł ;-)
    • CommentAuthorMamaMartyna
    • CommentTimeAug 7th 2013 zmieniony
     permalink
    Jestem tu nowa, ale mogę polecić zabawki. Mój synek ma 4 latka. Wraz z mężem chcieliśmy zacząć mu kupować zabawki rozwijające go. Wypróbowaliśmy z samolotem do składania zakupionym w sklepie internetowym firmy revell. Zabawka jest naprawdę bezpieczna, a co dla mnie ważne łatwo się składa, bez użycia toksycznych klejów i farb. Małemu bardzo się to spodobało, składa go wraz z tatą i oboje jesteśmy spokojni o jego bezpieczeństwo i rozwój. :)


    [post zmieniony przez moderatora - usunięto reklamę]
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeAug 7th 2013
     permalink
    MamaMartyna - dopiero teraz postanowiliście zacząć kupować rozwijające synka zabawki? :wink:
    --
    • CommentAuthorMamaMartyna
    • CommentTimeAug 7th 2013 zmieniony
     permalink
    migg.
    Nie, już wcześniej kupowaliśmy tego typu zabawki, a jak chyba znasz trochę dzieci to nie zawsze będą bawiły się tym co dostaną lub co mają i staje sie to bezużyteczne. Ale od pewnego czasu udaje nam się kupować zabawki trafione "w dziesiątkę" ;)
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeAug 9th 2013
     permalink
    Co polecacie dla 1,5 roczniaka.?
    Hania ma mase zabawek- grające, świecące, pluszaki, garnuszek klocuszek i tego typu i się tym nie bawi.
    Jedynie dłużej bawi się własnymi butami i ubraniami- potrafi pół godziny zakładać wszystkie swoje buty:crazy:.
    Może są jakieś akcesorja dla małej strojnisi, których nie da się łatwo zjeść.?
    Nie mam już pomysłu czym ją na dłużej zająć.;/
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthoragigi
    • CommentTimeAug 9th 2013
     permalink
    jeżynka - jakieś klocki? Może też jakaś lala albo miś, którą/którego będzie mogła wozić w wózku i ubierać?
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeAug 9th 2013
     permalink
    Książeczki :) U nas zajmują na długo, pod warunkiem ze jest czytający. Ale bez czytającego też się sprawdzają :)
    A oprócz tego ostatnio kupiliśmy takie małe zwierzątka (dzikie i udomowione) i Lilka się nimi bawi - ustawia obok siebie, na sobie, przewozi samochodzikami, daje im jeść, pić itp. :)
    Coś w tym stylu: zwierzątka
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeAug 9th 2013
     permalink
    Mój mały trochę młodszy od Hani ale zabawki typu grające-świecidełka już go na krótko zajmują. Woli jakieś rzeczy domowego użytku ;) a ja się nauczyłąm i przestałam mu kupować takie cuda, szczerze mowiąc nie bardzo jestem za zabawkami w stylu tu naciśnij zrobię to tam naciśnij zrobię to itp. nie mam pojęcia w jaki sposób to ma rozwijać dziecko (?). Wyjątkeim u nas jest stolik edukacyjny z fp, mały pokochał go całym sercem:)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeAug 9th 2013
     permalink
    migg: A oprócz tego ostatnio kupiliśmy takie małe zwierzątka (dzikie i udomowione) i Lilka się nimi bawi - ustawia obok siebie, na sobie
    u nas też są hitem :) i książeczki ze zwięrzetami, ale takie w których są prawdziwe foty zwierząt, a nie takie rysunkowe :) (mamy całą serię książeczek "Rosnę i poznaję"- bardzo fajne, bo są prawdziwe fotki przedmiotów, zwierząt- poza tym jedna książeczka kosztuję 4,99 ;))
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeAug 9th 2013 zmieniony
     permalink
    A ja się podpisuję pod pytaniem jeżynki...
    Moja Zu również uwielbia zakładać buty (nie tylko swoje, bo moje też zakłada i próbuje w nich chodzić O_O), zabawkami grającymi się nie interesuje, książeczek ma sporo, zwierzątka (takie, jak linkowała migg) już ma, uwielbia koparki i auta, ale to też już ma... Nie mam pojęcia co mogłabym jej kupić :/ Nie sądziłam, że kupienie swojemu dziecku zabawki, będzie takie trudne :confused:
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeAug 9th 2013
     permalink
    Magda, ale przecież Zu jest bardzo kreatywnym dzieckiem i sama wymyśla fantastyczne zabawy:devil:


    Vsti: serię książeczek "Rosnę i poznaję"- bardzo fajne, bo są prawdziwe fotki przedmiotów, zwierząt- poza tym jedna książeczka kosztuję 4,99 ;)

    O, muszę poszukać, bo takich nie mam :)
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeAug 9th 2013
     permalink
    migg: Magda, ale przecież Zu jest bardzo kreatywnym dzieckiem i sama wymyśla fantastyczne zabawy:devil:


    A może z nudów :devil:??
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeAug 9th 2013
     permalink
    Magda kup jej warzywka plastikowe, daj gary i zobaczysz ze bedzie mega frajda :))
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeAug 9th 2013
     permalink
    Dzięki za podpowiedzi, fajne te zwierzątka:).
    Faktycznie może książka ze zdjęciami, bo te co mamy to są obrazki ala z modeliny i mogły jej sie znudzić.
    A czy takie zwierzątka to nie są malutkie?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthoragigi
    • CommentTimeAug 9th 2013 zmieniony
     permalink
    magda_a: uwielbia koparki i auta,


    U nas świetnie sprawdzają się auta, które można ze sobą sczepiać (albo pociąg) i ładować różne rzeczy albo śmieciary (wadera jest ok, fajne są samochodziki playmobil - dobrze wykonane). Na początku młody po prostu je łączył i jeździł, teraz zabiera je do piachu albo do wody, ładuje do nich kamienie, klocki, kulki z gazet albo jedzenie (np. borówki lub groszek) i potem karmi pana kierowcę i siebie ;-) Powoli zaczyna też wykorzystywać dywan z ulicami i torami. Super są też auta z klocków (bo można je rozkładać i budować - na początek wystarczają takie dwuczęściowe - nadwozie i podwozie, które można łączyć).
    Jeżeli chodzi o wózek dla lalek, to zabiera w nim misia na spacery (tak, jak się jego do niedawna zabierało). Misiowi zakłada pieluchę, co jakiś czas sprawdza, czy w pieluszce jest kupa i wyciera pupę chusteczką ;-), ubiera bluzkę, na niby karmi mleczkiem i innymi rzeczami, daje pić, przykrywa kocykiem, przytula misia, opowiada mu, co robi przy zabawie, itp.

    W wieku powyżej roku - półtora, jeżeli dzieci lubią przedmioty codziennego użytku i chcą naśladować dorosłych, można angażować dziecko do prac domowych: robienia kanapek (up. układania na kanapce wędliny lub zieleniny), ciasta (mieszania, wałkowania, ugniatania, posypywania ciastek jakimiś posypkami, itp.), wypakowywania zmywarki (np. podawania łyżek i nie tłukących się naczyń typu deski do krojenia, plastikowe miseczki, garnki), robienia kawy (Młody bardzo lubi wciskać guziczek w ekspresie i zakręcać pojemnik z wodą), wieszania prania (akurat mamy suszarkę, która ma półkę również na wysokości młodego).
    Fajną rozrywką było też skręcanie kubków niekapków (taki kubek, do którego trzeba dołączyć uszy, wieczko i ustnik to było nie lada wyzwanie na początku.

    W tym wieku już można też kupić kredki/farby/flamastry/pieczątki albo zrobić z dużego pudła domek i go wspólnie z dzieckiem obkleić kolorowym papierem lub pomalować. Taki gotowy kartonowy domek też można kupić. Młody całymi dniami siedział w środku, wchodził, wychodził, robił akuku, wjeżdżał tam samochodani, wrzucał do domku piłkę itp.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.