Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 19th 2011
     permalink
    Płodne i niepłodne. ;-) Cykl składa się też z całkiem potrzebnego okresu niepłodnego.
    --
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeOct 19th 2011
     permalink
    Eveke, czy owulacja byla, to moze chyba tylko monitoring pokazac, ale zycze Ci wkrotce ladnego dwufazowego wykresu. Moze skok bedzie tylko troche pozniej, cierpliwosci!
    Amazonko, zapomnialam faktycznie, bo jako starajaca, mialam oko tylko na dni plodne - a przeciez to na 100% sie przyda, choc dopiero w przyszlym roku. Maz sie juz cieszy :wink:
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeOct 19th 2011
     permalink
    Wiem , że tylko monitoring nic innego tu nie napisałam :)

    wiesz ciężko czasem miec cierpliwosc przy cyklach minimum 35 dni.... ciągnie się niemiłosiernie...
    --
    •  
      CommentAuthorjotka76
    • CommentTimeOct 19th 2011
     permalink
    Hej dziewczyny, czy po Pregnylu powinnam iść na kontrolne badanie USG? W poniedziałek po południu miałam zastrzyk i cały czas czuję te jajniki, raz jeden raz drugi mnie zakłuje. Nie wiem czy to normalne.
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeOct 19th 2011
     permalink
    eveke - moge sie tylko domyslac. Zycze Ci duzo cierpliwosci i zebys nie musiala wcale dlugo czekac! A jak juz beda dwie kreseczki, to tez chyba nie jest lepiej z tym czekaniem... Ja na razie czekam jak na szpilkach na pierwsze USG.
    --
    •  
      CommentAuthormotylica0
    • CommentTimeOct 19th 2011
     permalink
    Ja robiłam już 3 podejścia do testów owu ale wydają mi się właśnie o wiele mniej wygodnie niż obserwacja. Musiałabym te testy robić w pracy żeby przestrzegać wszystkich zasad, a jakoś tak w pracy mi dziwnie.
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeOct 19th 2011
     permalink
    Ja kiedyś korzystałam z tych testów ale było to dla mnie uciążliwe. Te ograniczanie napojów, zwłaszcza latem, kiedy ciężko jest nie pić przez dwie godziny. Poza tym robienie ich codziennie o tej samej godzinie o której zwykle nie było mnie w domu. nic mi w sumie nie dały poza wydrenowaniem kieszeni :devil:
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeOct 19th 2011
     permalink
    zastanawiam się nad taką sprawą... otóż już kilkakrotnie czytałam tezę , że nawet 3 dni po skoku temp może być owulka, tylko na mój chłopski rozum to jak? Skoro wzrost temperatury powoduje progesteron, który zaczyna być produkowany przez ciałko żółte, natomiast ciałko żółte jest wynikiem pęknietego pęcherzyka (czyli przebytej owulacji)... więc? jakim cudem owulka może się odbyć nawet 3 dni po skoku?
    --
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeOct 19th 2011
     permalink
    eveke dobre pytanie.... sama bym się chętnie dowiedziała... :smile:
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeOct 19th 2011
     permalink
    może ja jestem nieco niedouczona, może ktoś mnie po prostu oświeci, ale dla mnie na logikę nie jest to prawdą, a jedynie jakimś mitem , który zostaje bezmyślnie powtarzany, aczkolwiek jeśli ktoś potrafi mi to logicznie wytłumaczyć to chętnie posłucham...

    żeby nie było to również może byc skok bez owu, bo z tego co czytałam również niepękniety pecherzyk moze przekształcic sie w ciałko żółte
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 19th 2011
     permalink
    Eveke, masz podręcznik Rotzera? Tam jest to zjawisko wyjaśnione.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeOct 19th 2011
     permalink
    Nie, nie mam. Liczyłam , że tu mi ktoś wyjaśni, moze znajdzie sie ktoś...
    --
    •  
      CommentAuthorjustyś83
    • CommentTimeOct 20th 2011
     permalink
    Cześć Dziewczyny; chciałbym przyłączyć się do waszego grona "starających się". Mam 28 lat i aktualnie zaczęłam czwarty cykl starań. Leczyłam się duphastonem i bromergonem, które aktualnie odstawiłam, ze względu na dobry wynik progesteronu i złe znoszenie bromka. W ostatnim cyklu ok 9 dnia fl wyszedł mi test ciążowy pozytywny, jednak już od 11 fl dnia same negatywne. - Tak więc w ten poniedziałek rozpoczął się nowy czwarty cykl starań, mam nadzieję że w końcu udany, i że taka sytuacja się nie powtórzy. Ginka zaproponowała od piątego cyklu castagnus a teraz accard więc prawdopodobnie włączę go w fazie lutealnej jako jedyny wspomagacz tego cyklu. Zapraszam na moje wykresy i zachęcam do komentowania. Dopiero uczę się NPR i być może popełniam jakieś błędy w interpretacji. Każda rada, wskazówka mile widziana. Życzę wszystkim kobietkom udanych starań :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeOct 20th 2011
     permalink
    Witaj Justyś :smile: Powodzenia w staraniach :smile:
    --
    • CommentAuthorŁezunia
    • CommentTimeOct 20th 2011
     permalink
    Witaj justyś :) i trzymam kciuki
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 20th 2011
     permalink
    •  
      CommentAuthormonika1046
    • CommentTimeOct 20th 2011
     permalink
    Witaj Justyś :smile: Powodzenia życzę
    •  
      CommentAuthormaggieee
    • CommentTimeOct 20th 2011
     permalink
    Hej dziewczyny :) Jestem tu nowa i chciałabym dołączyć do Waszego grona :) Mam 28 lat, mieszkam w Irlandii. M starszy o 6 lat :) Po ponad roku nieowocnych starań porobiłam sobie badania, miałam usg w 15dc i okazało się, że pęcherzyk jakiś taki niewielki :( Dostałam prochy i lecę na nich półtora miesiąca. Jakbyście miały ochotę zerknąć na mój wykres i te dziwne skoki tempki byłabym wdzięczna za wszystkie komentarze :) Widzę, że jak Justyś Bromek szczególnie w dzień źle na mnie działa ;/ ale na noc jest ok :) i chyba daje rezultaty bo owulka była piękna :)
    Pozdrawiam i powodzenia wszystkim życzę :)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 20th 2011
     permalink
    Mogłaś być płodna później niż 15dc, więc to mało znaczące info. W każdym razie nie znaczy, że jesteś niepłodna w ogóle.
    --
    •  
      CommentAuthormaggieee
    • CommentTimeOct 20th 2011
     permalink
    Ginekolog nie powiedziała, że jestem niepłodna, wspomniała tylko, że przy 30 dniowych cyklach taki pęcherzyk w 15dc jest zdecydowanie za mały dlatego brałam leki i już po miesiącu wszystko na ginekologa oko wyglądało pięknie :) Więc jakby nie patrzeć chyba leki pomogły mi w owulacji :) Teraz czekam na najbliższy termin do wykonania testu. Jeśli nici to mąż leci na badania i staramy się dalej
    • CommentAuthormadziorkus
    • CommentTimeOct 20th 2011
     permalink
    Cześć:-) Jestem tutaj nowa:-) Od jakiegoś czasu tak jak więszość z Was staram się o dziecko z negatywnym skutkiem. Moje cykle od czerwca sa bardzo niereuglane, teraz jak na złośc nie miałam ponad dwa miesiące okresu. Byłam u lekarza gdzie zlecił mi badanie podstawowe hormonów oraz zalecił przyjmowanie duphastony 2 tabletki dziennie przez 10 dni. Czy jest mozliwe żeby progesteron pomógł zajść w ciąże oraz czy pomoże wyregulować cykl? Czekam na rady oraz na odpowiedź:-):wink:
  1.  permalink
    Hej! :-)
    Byłam dzisiaj na badaniach okresowych i powiedziałam lekarzowi, że staramy się o dzidzie. A on odpowiedział, że najpierw muszę schudnąć :shocked: Ważę 70kg przy wzroscie 175 i zawsze mi się wydawało, że nie muszę się odchudzać a tu taki zonk :devil: . Zresztą pierwszy raz spotykam sie z opinia, że zeby mieć dziecko trzeba zrzucić z wagi :confused: Trochę jestem w szoku i sama nie wiem co mam o tym myśleć...
    -- ............
    •  
      CommentAuthormotylica0
    • CommentTimeOct 20th 2011
     permalink
    truskaveczka21, ale przecież patrząc na wskaźnik BMI jest wszystko w normie. Ja mam 176 i ważę prawie 70kg i jak lekarzowi powiedziałam, że się odchudzam to powiedział, że nie musze bo nie mam otyłości brzusznej.
    Chyba że Ty masz "cienkie" nogi i ręcę a brzuszek otyły, to wtedy fakt, trzeba nad tym panować ale to bardziej od strony serducha niż ciąży.
    Fajnie, że tyle nowych staraczek się pojawiło.
    Trzymam za Was kciuki.
    --
  2.  permalink
    motylica0 no własnie brzucha nie mam i nie rozumiem tego absurdu... Dlatego myślę nad zmianą lekarza bo dla mnie to jest chore. Moja siostra waży 100kg i urodziła już dwójke małych pociech bez odchudzania i nawet bez zbędnego starania się :confused:
    -- ............
    •  
      CommentAuthormotylica0
    • CommentTimeOct 20th 2011
     permalink
    No ja też tego lekarza nie rozumiem. 70kg przy Twoim wzroście jest ok.
    Jak dziewczyny maja nadwagę (często przy zespole policystycznych jajników) to wtedy ma to znaczenie, ale w Twoim przypadku to nie wiem, zupełnie nie rozumiem tego lekarza.
    --
  3.  permalink
    A chodze do niego od 3 lat.. a trudno zostane przy nim jeszcze.. zobacze za miesiąc co mi powie :tongue:
    -- ............
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeOct 20th 2011
     permalink
    dziś byłam u gin - dzięki proverze moja torbiel 4-cm się wchłonęła:cool: nie ma po niej śladu a bałam się że zalokowała się na dłużej:/
    we wtorek monitoring i działanie:)
    może zdążę w październiku:wink::wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorJade
    • CommentTimeOct 20th 2011 zmieniony
     permalink
    ja jestem pulpet przy wzroscie 165 waze ponad 70 kg (z czego wczesniej wazylam wiecej) i zaden lekarz nigdy mi nie powiedzial ze jak chce miec dziecko to musze schudnac :shocked: nie jestem otyla mam nadwage. Jak by puszyste kobiety nie zachodzily w ciaze to w USA nie bylo by dzieci :peace: I 28 dniowy przyklad Talinka tez jest okraglutka kobieta a niedlugo rodzi :tooth: swiatelko w tunelu dla "krztaltniejszych" kobiet :boogie:
    -- "My thoughts are nothing like your thoughts," says the Lord. "And my ways are far beyond anything you could imagine."
    •  
      CommentAuthormotylica0
    • CommentTimeOct 20th 2011
     permalink
    Rumba - masz pięknego nicka ;) super, że torbiel się wchłonęła, nic tylko działać i serca malować;)
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeOct 20th 2011
     permalink
    Jeżeli chodzi o wage to ma ona wpływ na możliwości zajścia w ciąże. Ja leczę się u lekarki, która zajmuje się niepłodnością i ona na pierwszej wizycie mi powiedziała, że w USA w przypadku gdy kobieta ma wskaźnik BMI powyżej 30 to leczenie niepłodności nie jest refundowane, bo są mniejsze szanse zajścia w ciąże i większe ryzyko poronień. Ty Jade masz BMI=25,7 także według mojej lekarki waga jest w porządku. Ja niestety na pierwszej wizycie miałam BMI=34,5 ale teraz zeszłam do 32 więc jeszcze troche mi zostało. Musze zejść z wagi poniżej 30 BMI. Ale nie moge się odchudzać drastycznie. Mi lekarka powiedziała że moge chudnąć nawet 1 kg na miesiąc byle by waga spadała. Jak narazie zrzuciłam od końca lipca 6 kg. A musze powiedzieć że o dziecko staram się już ponad 6 lat i mam nadzieje, że jak zrzucę parę zbędnych kilogramów to uda mi się zaciążyć:)
    -- ;;;;
    • CommentAuthoradda78
    • CommentTimeOct 20th 2011
     permalink
    powodzenia dziewczyny.. anecia.. też mi to lekarka powiedziała, niestety to straszne się pilnować.. co schudnę ( niewielkim wysiłkiem bo ograniczając papu- to przytyje za jakiś czas)... moje BMI to chyba też 32... jade- nie jesteś pulpet..
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeOct 20th 2011
     permalink
    Amazonko dzięki za link.

    Mogłabys zerknąć na mój cykl? Czy w takim razie powinna byc PTC 36,46? a przy 19dc powinien byc przedwczesny skok oznaczony strzałką? Jak myślisz?
    --
    •  
      CommentAuthorJade
    • CommentTimeOct 20th 2011 zmieniony
     permalink
    anna_drozdowska: jade- nie jesteś pulpet..
    no nie tylko jak mowil moj kumpel perelka bo taka okragla :jumping::rolling: albo jak mowi moja kolezanka z kaszub puńćk :tooth: co oznacza paczka :updown: A nie napisalam ze waze 70 kg tylko ze ponad :tongue: a ile to nie napsalam :tooth: (alez jestem przebiegla) :jumping::wink::boogie:
    -- "My thoughts are nothing like your thoughts," says the Lord. "And my ways are far beyond anything you could imagine."
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeOct 21st 2011 zmieniony
     permalink
    Wizyta u gina za mną, dostałam luteinę. Dostanę również skierowanie na laparoskopię pod warunkiem wcześniejszego ponownego przebadania męża.
    Jeszcze dziś załatwię mu w pracy termin badania ogonków :tooth::devil:

    Uff z moim BMI jest wszystko w porządku 21,2 :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorDidolinka
    • CommentTimeOct 21st 2011
     permalink
    Ja byłam dość pozytywnie nastawiona do tego cyklu, a tu naglę widzę taki spadek temperatury dziś rano :( Dziewczyny zerknijcie na to i powiedzie czy są jeszcze jakieś szanse, że się udało w tym cyklu?
    Poza tym boli mnie podbrzusze i piersi, tak jak przed okresem, ale zwykle mam to na kilka dni przed @, a dziś dopiero 23dc. Przez ostatnie cykle ok. 24-26 dc dostawałam plamienia, a 28-20dc przychodziła @. Więc jeśli dostanę plamienia w weekend, to pewnie już po sprawie :((
    --
    •  
      CommentAuthorjustyś83
    • CommentTimeOct 21st 2011
     permalink
    Dzięki dziewczyny za powitanie. Maggieee mój facet też jest o 6 lat starszy więc w sumie jesteśmy w podobnej sytuacji. Ale akurat bromergon działał na mnie gorzej w nocy, bo nie mogłam spać i nie wiem czy to zbieg okoliczności, czy właśnie jego działanie, ale libido jak go brałam spadło mi praktycznie do zera, a to nie służy przecież poczęciu... :). A teraz zobaczymy co przyniesie listopad, bo wydaje mi się, że na początku będę miała dni płodne. Szkoda by było w nie nie trafić, ale może się tak zdążyć, gdyż mój facet akurat wtedy postanowił odwiedzić rodzinkę :(. Trzymam kciuki za wszystkie rozpoczęte cykle żeby były owocne.. :) Poza tym coś czuję, że ten listopad może być naprawdę wyjątkowy.
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeOct 21st 2011
     permalink
    Didolinka na twoim miejscu sprawdziłabym poziom progesteronu.
    --
    •  
      CommentAuthorDidolinka
    • CommentTimeOct 21st 2011
     permalink
    czy progesteron trzeba badać na czczo?
    --
    •  
      CommentAuthorDidolinka
    • CommentTimeOct 21st 2011
     permalink
    i co mi ten poziom progesteronu powie?
    --
    •  
      CommentAuthorjustyś83
    • CommentTimeOct 21st 2011
     permalink
    Z tego co pamiętam, Chyba chodzi o to, że jak go masz za mało to nie utrzymałoby się zapłodnione jajeczko, i jeszcze można mieć cykle ze słaba owulacją lub w ogóle bez. Ja jak miałam mało progesteronu łykałam duphaston żeby uregulować faze lutelalną i umożliwić ewnwtualne zagnieżdżenie się jajeczka.
  4.  permalink
    Dziewczyny czy to normalne,że juz u mnie po @???Kurde zawszze miałam krótki okres max 5 dni ostatnie dni to były plamienia a dzis już nic od wczoraj wieczorem:(czy to normalne?
    -- ,
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeOct 21st 2011
     permalink
    Didolinka plamienia przed @ mogą być również z powodu niskiego progesteronu. Na czczo nie musisz być ale takie 3 godzinki przerwy od posiłku, a i najlepiej sprawdzać go 7-8 dzień po skoku.
    --
    •  
      CommentAuthorDidolinka
    • CommentTimeOct 21st 2011
     permalink
    Ja owulację miałam piękną w tym cyklu, miałam monitoring i sama widziałam piękny pęcherzyk, potem pękł. Więc z owulacją wszystko w porządku! Już zadzwoniłam do przychodni i umówiłam się na badanie progesteronu na dziś popołudniu. Pewnie wynik dostanę z jakimiś normami, ale powiedzcie - czy jeśli jednak jest ciąża, to wynik powinien być jakiś np. ponad normę?

    Leneczka - jesteś po odstawieniu tabletek z tego co widzę. Ja po odstawieniu tabletek przez pół roku miałam takie jazdy, raz dłuuugi cykl, raz bardzo krotki, raz prawie w ogóle bez @. Prawie rok mi zajęło, żeby organizm się unormował, więc nie przejmowałabym się tym na Twoim miejscu za bardzo :)
    --
  5.  permalink
    z długością cyklu chyba nie będzie problemu bo miałam teraz dł.28dni.tylko chodzi mi o krótkie krawienia,no ale skoro to po tabletkach to ok.mam nadzieję,że to nie wpłynie na moje staranie się o dzidziusia:)
    -- ,
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeOct 21st 2011
     permalink
    Tak widziałam wyniki ponad normę (chociaż niektórzy lekarz uważają, że progesteronu w fazie lutealnej nigdy nie jest za dużo mimo normy) , ale z tego nie można wnioskować od razu ciąży.
    --
    •  
      CommentAuthorDidolinka
    • CommentTimeOct 21st 2011
     permalink
    No to pójdę dziś, pewnie wynik będzie dopiero w poniedziałek
    --
    •  
      CommentAuthormotylica0
    • CommentTimeOct 21st 2011
     permalink
    Diodolinka jak badasz progesteron w fazie lutealnej i jest on podniesiony to może ale nie musi świadczyć o ciąży. Skoro piszesz, ze masz plamienia to ja raczej bym się spodziewała właśnie niskiego wyniku. Daj znac jak już odbierzesz.
    leneczka8484 po tabletkach dość często mamy cienkie endometrium i z tego może wynikać tak krótka @. Ja bym się tym jeszcze nie przejomwała. Niektóre dzwiewczyny od razu mają łade cykle po tabsach, inne czekają rok lub dłużej na unormowanie, niezależnie od tego jak długo brały.
    Mnie się już cykle w miarę unormowały ale za to endometrium ciągle jest cieniutkie, 2 cykle temu 7 mm więc jeszcze nie wszystko wróciło do normy.
    A ja z Wami zostaję przynajmniej na kolejny miesiąc.
    --
    •  
      CommentAuthorlapa
    • CommentTimeOct 21st 2011
     permalink
    motylica0: A ja z Wami zostaję przynajmniej na kolejny miesiąc.

    i ja też :sad:
    --
    •  
      CommentAuthorkama77
    • CommentTimeOct 21st 2011
     permalink
    Hej!
    Leneczko,ja też jestem po odstawieniu tabl. Obecnie jestem w piątym cyklu po odstawieniu. U mnie też występuję małe plamienie przed @. Ale cykle już mi się regulują pięknie.
    Dziewczynki, moje ząbki wyleczone (oprócz usunięcia kamienia nazębnego). Zaczynamy starania:bigsmile:, dziś jest mój 10 dzień cyklu, więc spróbujemy, bo przez najbliższe dwa dni nie będzie takiej możliwości:confused:. Będę próbować przed owulacją, może za którymś razem uda się zmajstrować siostrzyczkę dla mojego szkraba:bigsmile:. Po niedzieli włączę testy owu
    --
    •  
      CommentAuthorlapa
    • CommentTimeOct 21st 2011
     permalink
    w takim razie powodzenia Kama77 :thumbup:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.