Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorDidolinka
    • CommentTimeOct 21st 2011
     permalink
    Właśnie zrobiłam badanie progesteronu, wyniki jutro, albo jeśli nie zdąże odebrać, to w poniedziałek. Zobaczymy jak to będzie, nie nastawiam się w tym miesiącu, bo znam swojego pecha i wiem, że pewnie się uda, wtedy kiedy w ogóle nie będę się starała. Jestem ciekawa tych plamień, jeśli pojawią się w ciągu najbliższych 3 dni, to już wiem, że pozamiatane. Jak robiłam prolaktynę na początku cyklu, to była w porządku, więc to chyba nie ona jest winna plamieniom.

    A jeszcze się tylko upewnię - jeśli będzie niski wynik progesteronu, a jest 23dc, to raczej wiadomo, że ciąży nie ma?
    --
    •  
      CommentAuthormotylica0
    • CommentTimeOct 21st 2011
     permalink
    Kama77 powodzenia.
    Diodolinka, jak odbierzesz wyniki to moze już będzie wiadomo skąd te plamienia przed @
    --
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeOct 21st 2011
     permalink
    ja też mam plamienia przed miesiączką, ok 1-2 dni, takie brunatne upławy które przeobrażają się w miesiączkę, ale nie wiem jaka jest ich przyczyna.
    --
  1.  permalink
    Czytałam, że plamienia przed @ mogą wskazywać na niedomogę ciałka żółtego. Warto to skonsultować z lekarzem.:smile:
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeOct 21st 2011
     permalink
    Dziewczyny ja też miałam plamienia kilku dniowe przed @ i "na czuja" ;) gin przepisał luteinę (progesteron) dopochwowo i plamienia odeszły jak ręką odjąl - od razu dostawałam pięknej (o ile tak można o niej mówić na tym wątku) @ ;)
    Didolinka: znam swojego pecha i wiem, że pewnie się uda, wtedy kiedy w ogóle nie będę się starała.

    Ja dokłądnie tak miałam - jak się starałam to nie zachodziłam. Zaszłam w ciążę w cyklu, w którym "odkładałam" ;)
    --
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeOct 21st 2011
     permalink
    Hanny: Ja dokłądnie tak miałam - jak się starałam to nie zachodziłam. Zaszłam w ciążę w cyklu, w którym "odkładałam" ;)


    dziewczyny idziemy na ,,wagary,, od starań!!!
    :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorlapa
    • CommentTimeOct 21st 2011
     permalink
    hej rumba, ty dopiero zaczęłaś a już ci się zachciewa wagarować?:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeOct 21st 2011 zmieniony
     permalink
    jeśli tylko przyniesie to pozytywny wynik to dlaczego mamy odmówić sobie tej przyjemności? hahah

    a tak poważnie coś w tym musi byc, zero starań, zero stresu, luz-blues, piwko i dlaczego efektem tej przyjemności nie mogłaby być druga przyjemność?

    Szczęście jak i nieszczęście chodzą parami:cool:
    --
    •  
      CommentAuthormotylica0
    • CommentTimeOct 21st 2011
     permalink
    Ja też od zeszłego cyklu zmieniłam kategorię ze staram się, na szczęśliwy traf więc może powinna zmienić na odkładam i będzie listopadowy cud ;)
    --
    •  
      CommentAuthorlapa
    • CommentTimeOct 21st 2011
     permalink
    ...żeby to tylko zależało od zmiany kategorii, to wszystkie już byśmy od dawna odkładały:swingin:
    --
    • CommentAuthorMersi
    • CommentTimeOct 21st 2011
     permalink
    Cześć dziewczyny
    jestem nowa na forum ale od jakiś dwóch tygodni cały czas siedze na forum i czytam ....i czytam.. wiec postanowiłam przyłączyc sie do was :)
    Brałam tabletki 4 lata z rokiem przerwy teraz 4 cykl nie biore a próby podniełam od obecnego:)jestem na pare dni przed@i się zastanawiam..:)
    •  
      CommentAuthormotylica0
    • CommentTimeOct 21st 2011
     permalink
    Mersi - powodzenia ;)
    --
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeOct 21st 2011
     permalink
    z tego co czytałam nadal trwa październikowy cud:cool:
    więc uszy do góry może się załapiemy;)

    W innym wypadku zakładam że ten rok musi być szczęśliwy:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeOct 21st 2011
     permalink
    mersi na początek wizyta u gin i badania!!!:wink:
    --
    • CommentAuthorMersi
    • CommentTimeOct 21st 2011
     permalink
    Prawda zostały nam trzy miesiace na załapanie się:wink:
    • CommentAuthorMersi
    • CommentTimeOct 21st 2011
     permalink
    badania mówisz?jakie?:shocked:
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeOct 21st 2011
     permalink
    badania hormonalne! a jakie to już Ci lekarz napewno powie:wink:
    --
    • CommentAuthorMersi
    • CommentTimeOct 21st 2011
     permalink
    test owulacyjny, termometr i macica po pierwszym miesiącu jest mi znany ale banania ominełam ):
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeOct 21st 2011
     permalink
    jesteś w pierwszej fazie, odstawiłaś tabletki, ten miesiąc jak mówisz jest pierwszym jeśli chodzi o starania więc nie masz się czym przejmować, tylko działac!:cool:
    ale jeśli efekty będą zerowe to badania hormonalne są wskazne
    --
    • CommentAuthorMersi
    • CommentTimeOct 21st 2011
     permalink
    Ok dziękuje:)
    a pozatym dodam ze dziś właśnie 27dc i mam od wtorku mnie pobolewają na zmiane jajniki albo kuja tak zdoskoku no i oczywiscie piersi o numer wieksze twarde jak nie moje:)ale wątpie ze tak po pierwszych próbach to odrazu by sie udało
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeOct 21st 2011
     permalink
    to dobry symptom:) chciałabym takie objawy:wink:
    bądz dobrej myśli może akurat będziesz szczęściarą i uda ci sie w pierwszym cyklu:wink:
    --
    • CommentAuthorMersi
    • CommentTimeOct 21st 2011
     permalink
    Ja Tobie tez :)
    i wszyskim dziewczyna na forum:)
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeOct 21st 2011
     permalink
    A dziękuje i w imieniu dziewczyn również, choc jestem tu świeżynka:shamed:
    daj znać jak tam w przyszłości się sprawy mają :wink:
    --
    • CommentAuthorMersi
    • CommentTimeOct 21st 2011
     permalink
    Ok i zaciebie trzymam kciuki równiesz a który dc?
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeOct 21st 2011
     permalink
    Ja tez na razie się nie staram, ustaliłam mężowi badanie ogonków na listopad, a później dostanę skierowanie na moje badania.
    --
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeOct 21st 2011
     permalink
    basia_87: Ok i zaciebie trzymam kciuki równiesz a który dc?

    mam 5dc. także luz-blues:wink:

    basia_87: ustaliłam mężowi badanie ogonków na listopad, a później dostanę skierowanie na moje badania.


    basia badanie ogonków czyli nasienia? mój miał robione niedawno i mam mały dylemat niby wyniki sa ok. ale czy wynik 447,6 mln całkowita liczba w ejakulacie to dobry wynik?znasz sie na tym moze?
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeOct 21st 2011 zmieniony
     permalink
    Nie pamiętam tych norm, ale wiem, że jedno badanie nie jest w pełni optymalne, my robimy drugie do porównania czy jest gorzej, lepiej czy bez zmian.

    Już sprawdziłam u nas w laborze ilość plemników w 1 ml powinna wynosić powyżej 20 mln.
    --
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeOct 21st 2011
     permalink
    Basia jakby twoje normy w klinice odpowiadały moim hmmm ;) od samego patrzenia mogłabym zajśc w ciąże:cool:
    hahah sprawdze to ale później bo nie mam przy sobie tych norm
    :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeOct 21st 2011 zmieniony
     permalink
    rumba, ale to zależy od całej objętości ejakulatu, trzeba sobie przeliczyć ilość plemników w 1 ml na całość. U nas było to 5 ml i w 1 ml było 45 mln plemników.
    Jakby u was była taka liczba plemników na 1 ml to bym się zastanowiła nad tym głębiej, ale raczej nie było u was mniej niż 2 ml ejakulatu?
    --
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeOct 21st 2011
     permalink
    mój ma - znalazłam wyniki:
    objetośc - 3,8 ml - norma (>1,5ml)
    ocena koncentracji:
    447,6 x 10 (do potęgi 6) całkowitą liczbę w ejakulacie norma - (> 39x10 do potęgi 6)

    zywotnośc - 81% - norma (>58%)
    ruchliwośc - 75%
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeOct 21st 2011
     permalink
    No to wyniki dobre według mnie :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeOct 21st 2011
     permalink
    tak też powiedział lekarz że zdrów jak ryba, mój jak to usłyszał to ego poszło mega w góre:bigsmile: hahah FACECI!!!
    --
    • CommentAuthorŁezunia
    • CommentTimeOct 22nd 2011
     permalink
    tak sprawdzam tutaj co chwila żeby ktoś się na październik załapał :)
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeOct 22nd 2011
     permalink
    Ja już na pewno się nie załapie, ale tak na koniec roku fajnie by było :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorlapa
    • CommentTimeOct 22nd 2011
     permalink
    ja właśnie rozpoczęłam nowy cykl, więc i mnie ominie happy october :sad:

    basia_87: ale tak na koniec roku fajnie by było

    jestem za :thumbup:
    --
    • CommentAuthorŁezunia
    • CommentTimeOct 22nd 2011
     permalink
    będę trzymać kciuki :)
    --
  2.  permalink
    Dziewczyny czy możecie zerknąć na mój wykres i powiedzieć mi czy moje temperatury są w porządku? I czy mogę mierzyć tak późno temperaturę? Wprawdzie nie mam jak inaczej mierzyć.. Będę wdzięczna :)

    Ja wczoraj przeprowadziłam poważną rozmowę z moim mężem. On ma już jedno dziecko (6letnią córeczkę) ale 4 lata temu brał narkotyki. Po 2 latach się z tego otrząsnął i się wyleczył. Mimo tego boję się, że jego żołnierzyki nie są już takie silne a on na badanie nie chce iść i nie wiem jak go przekonać do tego :confused:
    -- ............
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeOct 22nd 2011 zmieniony
     permalink
    Mój się zgodził pod warunkiem, że odda w domu a ja zawiozę. Mamy taką możliwość to nie mam problemu. Ale dla niektórych to jest problem i ciężko namówić do badania, ale może szczera rozmowa coś pomoże, może wyzna dlaczego nie chce i jakoś da się przełamać.
    --
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeOct 22nd 2011
     permalink
    Irytuje mnie, że faceci mają takie ,,chore,, podejście do badania nasienia i często z niego rezygnują bo im to po prostu nie na rękę.

    Ja rozumiem że to może być dla nich krępujące ale jeśli trzeba to powinni schować dumę do kieszeni i je wykonać choć raz.
    tym bardziej że nie muszą świecić gołym tyłkiem i rozkładać nogi przed lekarzem jak MY KOBIETY!!!
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeOct 23rd 2011
     permalink
    Irytuje mnie, że faceci mają takie ,,chore,, podejście do badania nasienia

    Oni po prostu myślą innymi kategoriami. Może kieruje nimi strach?,a może fakt przed tym ,że wyniki będą złe? Wiecie.Można tak gdybać,że mają do tego chore podejście i w ogóle są nastawieni wrogo,ale oni po prostu przeżywają to na swój sposób.I zamiast pisać,że to chore,kłócić się czy stać nad nim z nożem w ręku i straszyć to wystarczy porozmawiać na spokojnie i wyjaśnić. Basia,Ty masz o tyle dobrze,że pozwolono Wam w domu.
    --
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeOct 23rd 2011 zmieniony
     permalink
    Dlatego mogę bo do pracy mam 15 min autem, a nasienie trzeba dowieść w 20-30 minut, chociaż oczywiście oddanie na miejscu jest lepsze, ale cóż zrobić kiedy mąż nie chce, bo krępowały by go moje koleżanki.
    --
    • CommentAuthormigotka25
    • CommentTimeOct 23rd 2011
     permalink
    czesv dziewczyny jestem nowa od dwóch lat myślimy z mężem o dziecku, co prawda takie prawdziwe starania trwaja jakies pół roku bo co prawda od dwóch lat kochamy się bez zabezpieczenia ale nie z taką czestotliwością żeby mówić o starankach. na szczęscie już nie fiksuje na tym punkcie i nie dopatruje sie wszedzię objawów ciąży wiec mam już spokojniejsze podejście do tego. Nie badałam sie jeszcze szczególowo robiłam tylko badanie na taryczyce. witam i pozdrawiam
    •  
      CommentAuthorAshanti_88
    • CommentTimeOct 23rd 2011
     permalink
    Hej ;)
    Mam pytanko ..

    Czy w czasie ciąży można mieć okres? Gin mi powiedział, że tak się może zdarzyć, a kumpela, że nie :confused:
    -- , , ,
    •  
      CommentAuthorlapa
    • CommentTimeOct 23rd 2011
     permalink
    Ashanti_88, okresu w ciąży mieć nie można i twoja ginekolog na pewno miała na myśli możliwość wystąpienia krwawienia w dni przypadające na miesiączkę.
    --
    •  
      CommentAuthorAshanti_88
    • CommentTimeOct 23rd 2011
     permalink
    lapa: Ale w moją ostatnią @ miałam niewielkie plamienia, trwały 3 dni. A normalnie trwają 5 .. I w ciągu dnia zużywałam 1 podpaskę :( Czy to jest ok? Bo od 4 dni wymiotuję rano i chodzę co chwilę siku .. Wiem, że ciąża jest wykluczona :(
    -- , , ,
    •  
      CommentAuthorlapa
    • CommentTimeOct 23rd 2011
     permalink
    Ashanti_88, a jakiej odpowiedzi oczekujesz skoro twierdzisz, że ciąża jest wykluczona? Robiłaś test?
    Krawienie menstruacyjne może przybierać różne formy raz może to być silne krawienia raz normalne a czasem zdarzyć się może plamienie...U mnie też okres czasem kończy się po 3 dniach lekkiego krawienia/plamienia a czasem jest intensywniejszy i/lub dłuższy. I co do tego chyba reguły nie ma, bo każdy organizm jest inny.
    A co do twojego złego samopoczucia to może jest on wynikiem czegoś innego: stresu, infekcji itp... na twoim miejscu zapytałabym o to lekarza.
    --
    •  
      CommentAuthorAshanti_88
    • CommentTimeOct 23rd 2011
     permalink
    lapa: Nie robiłam bo dostałam @, a podczas @ z krwią miałam takie grudki ..
    -- , , ,
  3.  permalink
    Dziewczyny od wczoraj boli mnie podbrzusze jak podczas okresu a mnie on już się kończy.Tylko ten ból podbrzusza mnie niepokoi;/nie jest to ból całodzienny wczoraj mnie bolał około południa a dziś od jakiejś godziny.A może to po odstawieniu tabletek takie objawy?!co sądzicie??
    -- ,
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeOct 23rd 2011
     permalink
    magdalenka, następnym razem jak test wyjdzie pozytywny, zrób betę, ona Ci powie jaka jest prawda. Jeśli beta potwierdzi ciążę, to biegiem do gina i niech on coś zaradzi...
    --
    •  
      CommentAuthorlapa
    • CommentTimeOct 23rd 2011
     permalink
    Kinguś, magdalenka napisała że nie mieszka w Polsce i nie ma tak łatwego dostępu do ginekologów i myślę że betę też będzie ciężko zrobić tak z dnia na dzień:-(
    magdalenka2610, postaraj się jednak dostać do ginekologa bo jeśli ta sytuacja się powtarza to powinien się tym zająć lekarz. Powodzenia!
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.