Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Dziewczyny od dziś badam szyjkę macicy,ale niewiem czy szyjką na wysokości całej długości środkowego palca to wysoko???
    -- ,
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeOct 24th 2011
     permalink
    leneczka8484: Dziewczyny od dziś badam szyjkę macicy,ale niewiem czy szyjką na wysokości całej długości środkowego palca to wysoko???

    A szyjki nie bada się pod wieczór? Szczerze,to nie jestem pewna bo sama nie badałam,ale coś tam mi siedzi w głowie,żeby robić to pod wieczór,w jednej stałej pozycji.
    --
    •  
      CommentAuthorDidolinka
    • CommentTimeOct 24th 2011
     permalink
    Kurczę, dziś 26 dc, i 13 dzień FL, i przyznam szczerze, że tak jak do tej pory byłam dość wyluzowana, to powoli zaczynam się denerwować... Dziś odbieram wyniki progesteronu z 23dc i może one mi coś powiedzą. Jak będą niskie, to będę już wiedziała, że nie mam na co liczyć. Eh, wiem, że jak się nakręcę, to nic z tego nie wyjdzie! :(
    --
    •  
      CommentAuthorleneczka8484
    • CommentTimeOct 24th 2011 zmieniony
     permalink
    Szyjkę bada się o tej samej porze,ale nie koniecznie wieczorem!!!mnie chodzi o to,że nie wiem czy szyjka na wysokości śr palca to wysoko czy nisko!!!
    -- ,
  2.  permalink
    Dziewczyny uświadomcie mnie - nie jest możliwe wykrycie ciąży na teście owulacyjnym prawda? :bigsmile: Moja przyjaciółka sprzecza się ze mną, że jest to możliwe ale niby jak? :bigsmile:
    -- ............
    •  
      CommentAuthorAshanti_88
    • CommentTimeOct 24th 2011
     permalink
    truskaveczka21:Że co? :rolling:
    -- , , ,
  3.  permalink
    Ashanti_88 no właśnie nie wiem xD Ona twierdzi, że zrobiła test owulacyjny 3 dni przed @ i pokazało 2 grube krechy. Potem w dniu spodziewanego okresu zrobiła test ciążowy i dał pozytywny wynik.. Ale ja tego nie ogarniam :shocked::bigsmile:
    -- ............
    •  
      CommentAuthorAshanti_88
    • CommentTimeOct 24th 2011
     permalink
    truskaveczka21: A jakie ma cykle? No ja Ci powiem, że pierwszy raz słyszę o czymś takim :D
    -- , , ,
    •  
      CommentAuthorYPolly
    • CommentTimeOct 24th 2011
     permalink
    Truskaweczko, ja tak mialam. Spojrz na moj wykres (13 dzien FL). Nawet wtedy myslalam, ze dopiero owulacja bedzie, bo inne objawy tez jakby o tym swiadczyly. W ciazy zrobilam potem tych testow jeszcze kilka i ta testowa kreska to jest nawet dwa razy grubsza od kontrolnej teraz :) A wynika to z tego (doczytalam), ze hormon LH i HCG roznia sie miedzy soba bardzo niewiele. Ale nie znaczy to automatycznie, ze owulacyjny zawsze pokaze ciaze, wiec najlepiej jednak sprawdzac ciazowym.
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeOct 24th 2011
     permalink
    Leneczka,jak będzie nisko to na pewno ją wyczujesz,a jak będzie wysoko to nie za specjalnie :wink: Logika.
    --
  4.  permalink
    Leneczka moim zdaniem to zależy od kobiety. U mnie na tej wysokości to wysoko. Jak jest nisko to wyczuwam ją od razu.
  5.  permalink
    YPolly czyli to jednak możliwe.. Ciekawe :bigsmile: I gratulacje :-)

    Ashanti_88 ona teraz w listopadzie będzie rodzić :-) Najwidoczniej i tak sie dzieje, chociaż też pierwszy raz się z tym spotkałam :bigsmile:
    -- ............
  6.  permalink
    Wraca Ewka lobuz do was robaczki :bigsmile::bigsmile: O widze nowe osoby :wink: Troche mnie nie bylo,ale musialam jakos troche odpoczac po tym co mnie spotkalo....Pozbieralam sie,czekam na wizyte u gina i na meza oczywiscie:bigsmile::tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorAshanti_88
    • CommentTimeOct 24th 2011
     permalink
    truskaveczka21: O masakra .. Widać, że różne rzeczy się dzieją na świecie :wink: Ale fajnie, że tak jest ..
    -- , , ,
    • CommentAuthorŁezunia
    • CommentTimeOct 24th 2011 zmieniony
     permalink
    RoxyEwa fajnie że jesteś :) z powrotem... ps. śledzę Twoje wpisy pod Twoim wykresem
    No mąż się przyda do starań :) bez niego ani rusz
    --
  7.  permalink
    Ashanti_88 no cóż zrobić, trzeba ciągle sie uczyc :bigsmile:

    RoxyEwa witam i miło poznać :wink:
    -- ............
    •  
      CommentAuthorAshanti_88
    • CommentTimeOct 24th 2011
     permalink
    trukaveczka21: Dokładnie tak ;)

    RoxyEwa : Witaj spowrotem :kissing: Jak się czujesz?
    -- , , ,
  8.  permalink
    truskaveczka21: RoxyEwa witam i miło poznać


    Mnie rowniez:wink:

    Łezunia: RoxyEwa fajnie że jesteś :) z powrotem... ps. śledzę Twoje wpisy pod Twoim wykresemNo mąż się przyda do starań :) bez niego ani rusz


    A tak pamietam -chyba jakies komenty pisalas nawet....:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorDidolinka
    • CommentTimeOct 24th 2011
     permalink
    Hej, odebrałam dziś wyniki progesteronu z piątku i szczerze mówiąc nie bardzo je rozumiem, więc może mi pomożecie:
    Progesteron był badany 23dc (12 dnia FL) i wyszedł 11,33 ng/ml. Z wyniku rozumiem, że norma dla fazy lutealnej jest 1,7-27. Czy skoro mi wyszło tylko 11,33 to znaczy, że ciąży raczej nie ma? :(
    --
  9.  permalink
    Didolinka: Hej, odebrałam dziś wyniki progesteronu z piątku i szczerze mówiąc nie bardzo je rozumiem, więc może mi pomożecie:Progesteron był badany 23dc (12 dnia FL) i wyszedł 11,33 ng/ml. Z wyniku rozumiem, że norma dla fazy lutealnej jest 1,7-27. Czy skoro mi wyszło tylko 11,33 to znaczy, że ciąży raczej nie ma? :(


    Ty progesteronem chcesz sprawdzic czyw ciazy jestes?:shocked:Przepraszam,ale troche niedorzeczne.....
    --
    •  
      CommentAuthorDidolinka
    • CommentTimeOct 24th 2011
     permalink
    Nie nie, dostałam skierowanie od ginekolożki, żebym zrobiłam badanie progesteronu w 23dc. I zastanawiam się co ten wynik oznacza
    --
    •  
      CommentAuthorlapa
    • CommentTimeOct 24th 2011
     permalink
    Didolinka, ten wynik oznacza że masz troszeczkę za słaby PRG. Mieści się w normie, ale mógłby być lepszy. Natomiast ciąży w ten sposób nie sprawdzisz:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorDidolinka
    • CommentTimeOct 24th 2011
     permalink
    Czyli pozostaje mi czekać :) Dziś 26dc i nie ma plamień, co jest dobrym znakiem, ale oczywiście może oznaczać, że plamienia w końcu ustały... Trzymajcie kciuki, żeby mimo niskiego progesteronu jednak się udało...
    --
    •  
      CommentAuthormagic1984
    • CommentTimeOct 24th 2011
     permalink
    Witajcie dziewczyny jak starania??? Rzadko zaglądam bo próbuje wyluzować niestety nie udaje mi się. Jutro zaczynam brać Clo i jestem cała w nerwach. Chyba dopada mnie deprecha:cry:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 24th 2011
     permalink
    Czy to nie jest działanie uboczne clo?
    --
    •  
      CommentAuthormagic1984
    • CommentTimeOct 24th 2011
     permalink
    Amazonka jeszcze nie wiem co będzie po Clo bo jutro dopiero zaczynać brać (wcześniej nie brałam).
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 24th 2011
     permalink
    Po prostu sprawdź ulotkę, aby wiedzieć, czego się spodziewać.
    --
    •  
      CommentAuthormagic1984
    • CommentTimeOct 24th 2011
     permalink
    Czytałam i wiem co mnie może spotkać. Jednak liczę, że będę przypadkiem, któremu się ulotkowe objawy nie przytrafią :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorlapa
    • CommentTimeOct 24th 2011
     permalink
    to raczej działanie uboczne bezowocnych starań:wink:
    --
    • CommentAuthoradda78
    • CommentTimeOct 24th 2011
     permalink
    hej,
    ja niedawno rozpoczęłam nowy cykl jednak..ale @ mi się dłużyła.. nigdy nie miałam więcej niż 5 dni, a dziś jeszcze lekkie,a le krwawienie..
    --
    •  
      CommentAuthorJade
    • CommentTimeOct 24th 2011
     permalink
    A ja chciala bym isc na wizyte we czwartek z innego juz powodu niz starania :tooth: albo chociaz nie dostac @ do tego czasu (bo to 13dfl) a u mnie fl od 12-15 dni
    ale mi termin dali :fierce: niby pierwszy wolny a juz czekam prawie 3 tyg.
    -- "My thoughts are nothing like your thoughts," says the Lord. "And my ways are far beyond anything you could imagine."
    • CommentAuthorMadzika700
    • CommentTimeOct 25th 2011
     permalink
    Hej! Jestem tu nowa. Chciałabym, abyście pomogły mi - bo nie wiem co mam robić...
    Kilka słów: 04.08. zakończyłam tabletki, zrobiłam przerwę. We wrześniu 13dc byłam u gina - w USG 2 pęcherzyki 19 i 16mm oba w lewym jajniku, endometrium bardzo marne 6,1 :cry: Staraliśmy się z mężem, ale jak na razie jedna kreska na teście i przypuszczam, że już druga się nie pojawi :sad:
    Po badaniu gin powiedział, że jestem potencjalnie zdrowa... Ja jednak bardzo marzę o dziecku i nasze "pierwsze podejście" traktuję jako porażkę.
    Co mam robić? Iść do innego lekarza?!! przecież z takim endo nigdy nam się nie uda!!! :confused:
  10.  permalink
    No spokojnie... Dzieci nie pojawiają się na świecie na zawołanie. Poczekaj, aż się organizm z chemii oczyści, minęły niecałe dwa miesiące od ostatniej dawki hormonów (bodajże producenci zalecają trzy miesiące po cyklu z anty poczekać ze staraniami), to ciało może i jest "potencjalnie" zdrowe, ale jeszcze niegotowe. Jak piszesz, że pierwsze podejście to porażka, to dziewczyny, które mają za sobą lata bezowocnych starań powinny już dawno popaść w depresję a sie nie poddają...
    •  
      CommentAuthorDidolinka
    • CommentTimeOct 25th 2011
     permalink
    Jeszcze 4 dni do mojego testowania (o ile @ nie przyjdzie wcześnie), ale zaczynam się denerwować. I teraz już nie wiem czy brzuch mnie boli z powodu zbliżającej się @, czy z nerwów!
    --
    •  
      CommentAuthorDidolinka
    • CommentTimeOct 25th 2011
     permalink
    Madzik - mojemu organizmowi po pigułkach zajęło rok, żeby wrócić do "normalności", a przez pierwsze pół roku, to w ogóle miałam nieprzewidywalne cykle. Ja planowałam, że chcę zacząć się starać jesienią 2011 i dlatego odstawiłam pigułki w styczniu 2010, więc 3 miesiące to bardzo krótko!
    --
    •  
      CommentAuthormagic1984
    • CommentTimeOct 25th 2011
     permalink
    Madzik ja też zrobiłam 3 miesięczną przerwę bo tak radził wcześniejszy ginekolog. Teraz jak to powiedziałam obecnej gince to tylko się uśmiechnęła i powiedziała, że straciliśmy czas bo po tabletkach szansa na ciążę się zwiększa.
    --
  11.  permalink
    Też właśnie słyszałam, że po tabletkach jest większa szansa na dzidzi.

    Madzika700 nie załamuj się tak szybko. To dopiero początek :wink: Głowa do góry :wink:
    -- ............
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 25th 2011
     permalink
    Niekoniecznie się zwiększa. Nie zawsze endometrium wystarczająco odrasta.
    --
  12.  permalink
    Ja wróciłam właśnie od lekarza bo sie przeziebiłam. Dostałam również skierowanie na badanie TSH na własną prośbę. Mama mnie do tego namówiła, bo u mnie tarczyca jest od pokoleń i obawiam się, że ja też ją mam.. No i w ogóle dopada mnie jakiś smutek, że znowu się nie udało :neutral:
    -- ............
    •  
      CommentAuthorAgaMama
    • CommentTimeOct 25th 2011 zmieniony
     permalink
    To i ja się dopisze do Waszego wątku staraczek :) O ile mnie przyjmiecie ;)
    Mam już ponad 2nka letniego synka i teraz marzy mi się córeczka. O pierwsze dziecko staraliśmy się 10 miesięcy, ciekawe jak będzie teraz....
    -- Hubert 24.07.2009, Bruno 13.05.2013 i Igor w drodze :D
    •  
      CommentAuthorlapa
    • CommentTimeOct 25th 2011
     permalink
    Witaj mamaHubcia:-))) przyjmiemy, bez obaw:wink:
    Powodzenia!
    --
    •  
      CommentAuthorkolonialka
    • CommentTimeOct 25th 2011
     permalink
    Madzika ja po tabletkach zrobiłam sobie trzy cykle przerwy i w kolejnym rozpoczęłam starania - zakończone sukcesem
    -- [url
    •  
      CommentAuthorAgaMama
    • CommentTimeOct 25th 2011
     permalink
    Dziękuję i życzę wszystkim szybkiej przeprowadzki na wątek ciążowy :)
    -- Hubert 24.07.2009, Bruno 13.05.2013 i Igor w drodze :D
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeOct 25th 2011
     permalink
    Czesc Kobietki:bigsmile:
    Ja dziś mam smutasa, bo byłam u gin na monitoringu celem szukania dominującego pęcherzyka. Mam 9dc. i pecherzykow jest wiele drobnych na obu jajnikach a największy ma tylko 8mm :confused:

    W czwartek ide jeszcze raz, sprawdzic czy sie powiekszył, ale zastanawiam się czy jest sens? tzn. czy w ciągu tych 2 niecałych dni urośnie wystarczajaco?
    jeśli nic z tego nie będzie mam przejśc na 2 miesięczną kurację diane - aby uśpic jajniki. Czy wg Was ma to sens?
    --
    •  
      CommentAuthorJade
    • CommentTimeOct 25th 2011 zmieniony
     permalink
    i znowu leczenie antykami :/ co Ci lekarze tak sie uparli nie lepiej ziolami sprobowac?? A po za tym moze masz pozniej owulacje to 9dc jeszcze nie bede wystarczajaco duze zeby sie uwolnic, bo moze dojrzeja za tydzien a owulke bedziesz miec w 16 dc a nie wzorcowym 14 ja mam miedzy 9 a 13 nidgy nie mialam 14 dc :cool:
    a ja lapie stresa przed czwartkowa wizyta :tongue: mam nadzieje ze dociagne te dwa dni :tooth:
    -- "My thoughts are nothing like your thoughts," says the Lord. "And my ways are far beyond anything you could imagine."
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeOct 25th 2011
     permalink
    Ja mam późno owulację także myślę, że u mnie w 9 dc pęcherzyki też nie są zbyt duże. Nie przekreślaj cyklu, jeszcze możesz się zaskoczyć.
    --
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeOct 25th 2011
     permalink
    dzięki dziewczynki,;) mam takie mieszane uczucia do tego cyklu bo ostatnio w 10dc miałam już pecherzyk 20mm:/ a teraz w 9 taki malutki:shocked:
    Zobaczę co mi przyniesie czwartek, moze rzeczywiście nie bedzie tak źle. Wiem tylko, że łykać anty NIE CHCE!!!! bo wtedy nie bedę miec nadziejii:( a tylko ona trzyma mnie przy życiu, tak bardzo chcę byc mama:)

    Jade: nie lepiej ziolami sprobowac??
    jakie zioła masz na myśli???:devil:
    --
    •  
      CommentAuthorJade
    • CommentTimeOct 25th 2011
     permalink
    No wlasnie od jedne z kolezanek podpatrzone :bigsmile: poczytaj zapytaj lekarza moze warto najpierw tak DONG QUAI albo Maca
    -- "My thoughts are nothing like your thoughts," says the Lord. "And my ways are far beyond anything you could imagine."
    •  
      CommentAuthormonika1046
    • CommentTimeOct 25th 2011 zmieniony
     permalink
    Hej dziewczyny mam pytanie, czy któraś z Was miała pęcherzyk 23 mm i dostała zastrzyk Ovitrelle i udało się jej zaciążyć??? Pytam, ponieważ wiem, że pęcherzyki najlepsze są po między 19 a 21 i boję się, że nic z tego nie będzie, ponieważ jest trochę duży...
    Pozdrawiam Was :smile:
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeOct 25th 2011
     permalink
    próbuj!!!!!:cool::cool::cool:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.