Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthoranula36
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    dokładnie tak, są różne antybiotyki, ale skoro nie jesteś w ciąży a musisz wziąć, to może lepiej w tym cyklu odłożyć starania?
    --
    •  
      CommentAuthorhipka
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    Z tym wzrostem pęcherzyków to różnie bywa- u mnie w aktualnie monitorowanym cyklu było tak: 9 dc 14mm, 12 dc 16 mm, 15 dc 21 mm (usg i lekarz bez zmian) :-)
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeOct 27th 2011
     permalink
    Witam

    Jestem rowniez w gronie starajacych sie..
    mam nadzieje ze wasze komentarze , opinie i rady pomoga mi dobrnac do tego na co wszytskie czekamy...
    pozdrawiam wszystkie dziewczyny!
    I.
    --
    •  
      CommentAuthorJade
    • CommentTimeOct 28th 2011
     permalink
    i znowu lapie dola :neutral: wizyta u lekarza jeszcze bardziej mnie zdolowala... ja chce do Polski - badania (w Polsce dla mnie i meza kosztowaly by nas kolo 600 dol.) tu w USA mowimy o kilku tysiacach :cry: to mnie pani doktor pocieszyla, a jak by bylo potrzebne leczenie (twu, twu, twu)... MASAKRA :cry::devil::cry::devil:
    -- "My thoughts are nothing like your thoughts," says the Lord. "And my ways are far beyond anything you could imagine."
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeOct 28th 2011
     permalink
    O kurcze Jade, aż tak źle. A podpowiedziała cokolwiek?? co dalej?? jak ona to widzi?? itp.
    --
  1.  permalink
    Dziewczyny czy mogłybyście mi powiedzieć dlaczego moja temperatura podniosła się? Jestem 2 dni przed okresem i nie wiem czy to normalne :wink:
    -- ............
    •  
      CommentAuthornikola_
    • CommentTimeOct 28th 2011
     permalink
    Jade, nie martw się może leczenie nie będzie potrzebne, nie można z góry zakładac najgorszej opcji.
    •  
      CommentAuthorAshanti_88
    • CommentTimeOct 28th 2011
     permalink
    25.10 miałam owulkę - potiwerdzona u Pani Ginekolog :) Może się udało w tym cyklu, kto wie .. ;)
    -- , , ,
    •  
      CommentAuthornikola_
    • CommentTimeOct 28th 2011
     permalink
    Ashanti_88, trzymam kciuki żeby się udało.
    •  
      CommentAuthorAshanti_88
    • CommentTimeOct 28th 2011
     permalink
    nikola: Dziękuję :* ;)
    -- , , ,
    •  
      CommentAuthormonika1046
    • CommentTimeOct 28th 2011
     permalink
    Ashanti ja również zaciskam kciuki!!! :smile:
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeOct 28th 2011
     permalink
    justyś83: Cześć dziewczyny dziś mam wielki ból owulacyjny, śluz rociagliwy itd. Ale to dopiero 11 dc, a ja mam średnio cykle 30 dniowe i 13 dniową fl. Czy myślicie, że to może być już owulacja? Nigdy u mnie poza dniem owulacji nie wystepował taki śluz. Czy coś sie poprzestawiało? Zastanawiam się teraz czy moge sie starac w tym miesiącu bo dzis robilam rtg odcinka szyjnego( co prawda pani założyła mi az 3 fartuchy jak jej powiedzialam że się staram).


    Witaj, ja mam cykle nieco dłuższe, ale juz w 10dc miałam płodny śluz , koło 15dc przymiarka do owu z pełnymi objawami i pozytywnym testem owu, jednak do owu nei doszło... dziś mam 31dc i prawdopodobnie owu miałam wczoraj, przedwczoraj...

    Co do starań to chyba możesz, rtg szkodzi jeśli już jesteś w ciąży
    --
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeOct 28th 2011
     permalink
    Ashanti - trzymam za Ciebie, oby Wam się udało tym razem:bigsmile:
    u mnie dziwnie jest, bo z reguły zawsze czuje owulacje - mam śluz rozciagliwy zaraz po @ już w 8-10dc,
    a dziś mam 12dc, zero śluzu - ogólnie sahara:shocked:, wczoraj pęcherzyk 17mm, wizyta w poniedziałek - kolejne usg.

    Ahhh wszystko rozregulowane:confused:, żałuje że nie mam jak w zegarku:wink:
    --
  2.  permalink
    U mnie to samo sahara an zewnątrz a podczas badania szyjki śluz już rozciągliwy dziś mam 11dc.a tempka skaka jak szalona;/
    -- ,
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeOct 28th 2011
     permalink
    leneczka a masz pęcherzyk dominujący?
    --
  3.  permalink
    nie miałam monitoringu
    -- ,
    •  
      CommentAuthorJade
    • CommentTimeOct 29th 2011
     permalink
    Tak naprawde nic nie podpowiedziala, i nic nie pomogla A komentarze typu - "musi pani znalezc prace z ubezpieczeniem" moga sobie w buty wsadzic!!! Nie moge znalezc takiej pracy od 5 miesiecy, a jeszcze lepszy byl komentarz "to musza panstwo zaoszczedzic i zrobic badania" z czego k.... zaoszczedzic jak ja nie pracuje a to co maz zarobi wydajemy na zycie... wrrrr :devil::devil::devil::devil: Taka sama pomocna sluzba zdrowia jak w Polsce, tylko u nas bezrobotny ma ubezpieczenie tu mozesz liczyc tylko na siebie... I gdzie te pieniadze co na ulicy leza w Hameryce i wszyscy sa szczesliwi i zyja w luksusach... No tak tylko na filmach....:angry:
    -- "My thoughts are nothing like your thoughts," says the Lord. "And my ways are far beyond anything you could imagine."
  4.  permalink
    Ze mną dzieje się coś dziwnego.. zawsze 3-4dni przed okresem jestem mokra i strasznie bolą mnie piersi a teraz nic.. Tylko prawy jajnik mi dokucza od czasu do czasu...
    -- ............
    • CommentAuthorsara32
    • CommentTimeOct 29th 2011
     permalink
    Jade: Taka sama pomocna sluzba zdrowia jak w Polsce, tylko u nas bezrobotny ma ubezpieczenie tu mozesz liczyc tylko na siebie


    Kolejny raz się przekonuję że nasza polska służba zdrowia nie jest taka zła, bo nawet jak badania trzeba zrobić prywatnie to ich koszt cię nie zabije, a z tego co piszesz w USA kilka tysiaków za parę badań no jakiś koszmar. My za badanie nasienia z posiewem i moej hormony zapłaciłam ok 250 zł czyli nawetnie 100dolców, więc ja się pytam skąd te tysiace???
    Jade trzymam za Ciebie mocno kciuki, może faktycznie lepiej przylecieć do Polski i tu się przebadać w "te i wewte".
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeOct 29th 2011
     permalink
    Dziewczyny macie jakies doswiadczenia z acardem w ciazy??
    Z tego co czytalam wiele kobiet donosilo dzieki niemu malenstwo. Moj gin powiedzial ze moge go brac ale wlasciewie na wlasna reke bo powoduje czesto rozszczep podniebienia.

    Kiedy zaczelyscie brac acard. W ciazy czy przed?

    Zastanawiam się na tym i pewnie jednak zaczne brac ale mysle ze dopiero jak zajde w ciaze.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 29th 2011 zmieniony
     permalink
    Ja zaczelam brac acard dopiero w 29tc, bo malutka nie rosla. Dostalam acard na poprawe ukrwienia lozyska.
    A Ty zamierzasz brac na wlasna reke? Czy sa jakies przeslanki np. problemy z krzepliwoscia?
    Czesto lekarze zalecaja branie acardu juz przy staraniach, bo poprawiaja ukrwienie. Ale lepiej nie brac tego na wlasna reke. Wiem ,ze branie acardu moze spowodowac, ze przewod Botalla sie nie zamknie.Moja corka urodzila sie zdrowa. Miala robione wszystkie badania typu echo serca, krwi itp. Wiem napewno,ze gdybym nie brala acardu, mogloby sie to skonczyc tragicznie.
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeOct 29th 2011
     permalink
    Z tego co widze wiele kobiet dostaje acard profilaktycznie jesli poronily (nawet jesli nie maja stwierdzonego problemu zwiazanego z immunologia)
    dlatego tez gryze się z tym ostatnio, bo nie wiem co mam zrobic...opinia mojego gin zbila mnie z tropu....nie powiedzial ze absolutnie nie mozna brac, tylko stwierdzil, ze zamiast pomoc moze zaszkodzic...i moge go brac ale na wlasna odpowiedzialnosc...
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
  5.  permalink
    Ja dostałam Cordafen a to chyba działa na zasadzie jak Acard, zdaje się. Pół tabletki dwa razy dziennie od 23 tc, kiedy trafiłam do poradni patologii ciązy z porodem przedwczesnym zagrażającym. Troche sie zdziwiłam, bo to ma dłuuugą listę skutków ubocznych, jest zdecydowany zakaz stosowania go przez kobiety w ciąży i osoby z ciśnieniem poniżej 100, a tymczasem ja w pierwszej ciąży miałam ciśnienie na poziomie 60/80, po porodzie 40/60 :shocked: Mąż dowiedział się, że każda pacjentka poradni patologii ciąży do której się udałam z urzędu dostaje Cordafen
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 29th 2011
     permalink
    Fretka, cordafen to poadaje sie na skurcze przedwczesne tzn. ja tak dostawalam na skurcze. A na ulotce pisze ze na nadcisnienie.
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 29th 2011
     permalink
    Milutkaa20, z tych kobiet co znam ktore braly acard maja zdrowe dzieci.
    Na patologii ciazy w zasadzie wszyatkie kobiety braly acard.
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeOct 29th 2011
     permalink
    Acard też się bierze profilaktycznie, żeby zapobiec stanowi przedrzucawkowemu.
    --
    •  
      CommentAuthorAshanti_88
    • CommentTimeOct 29th 2011
     permalink
    rumba: Dziękuję bardzo :kissing::kissing: Wiesz po tylu staraniach ja się już nie nastawiam .. Co ma być to będzie i tyle ;)
    -- , , ,
    •  
      CommentAuthorkama77
    • CommentTimeOct 29th 2011
     permalink
    Ashanti, trzymam za Ciebie kciuki:bigsmile:
    Dziewczyny to jest mój 19 dzień cyklu. Test owulacyjny nie pokazuje drugiej krechy, a od dwóch dni pobolewa mnie podbrzusze. Czy to ból owulacyjny, a test kłamie??
    Chyba od przyszłego miesiąca zacznę obserwować uważniej śluz i będę mierzyć temperaturę, bo coś mi tu nie gra w tym teście. W poprzednich miesiącach miałam owulację wg testu:confused:. Nie wiem o co chodzi??
    --
  6.  permalink
    Montenia, chyba właśnie tak
    •  
      CommentAuthorgracjanna
    • CommentTimeOct 29th 2011
     permalink
    acard nie zapobiega rzucawce! gin milutki może mieć podejście zachowawcze-im mniej leków w ciąży, tym lepiej i póki na pewno nie trzeba, to po co?
    niemal wszystkie leki są przeciwwskazane w ciąży, bo nie były badane-bo która kobieta w ciąży dobrowolnie zgodziłaby się być królikiem doświadczalnym? a taki jest 3 (obowiązkowy) etap badań leku przed dopuszczeniem do zaleceń!
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 29th 2011
     permalink
    Wiele kobiet ochoczo godzi się, aby być takim królikiem doświadczalnym, nie przesadzaj.
    --
    •  
      CommentAuthorgracjanna
    • CommentTimeOct 29th 2011
     permalink
    hm, no może faktycznie szelest banknotów może być bardziej atrakcyjny od ewentualnego ryzyka dziecka... co nie zmienia faktu, że jest to dla mnie zaskakujące :(
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 29th 2011
     permalink
    Kiedyś podawano staraczkom z nawykowymi poronieniami Depo Proverę rzekomo chroniącą przed poronieniami. Spirale też były dla staraczek z tyłozgięciem macicy.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeOct 29th 2011
     permalink
    kama77 tylko tempka plus obserwacja śluzu (i najlepiej szyjki) da Ci pełny obraz co zachodzi w organizmie :) testy owu mozna sobie , za przeproszeniem, w tyłek wsadzić jeśli chciałabys bazować tylko na nich...
    --
    •  
      CommentAuthorjustyś83
    • CommentTimeOct 29th 2011
     permalink
    hej eveke, dzięki za odpowiedź. Ja mam jakiś dziwny cykl w tym miesiącu i coś mi sie wydaje, że będzie tak jak u Ciebie. Objawy owulacyjne są ale testy jak narazie negatywne. Pewnie to podejście do owu. Na ale coż... najwżniejsze żeby była i może się akurat uda. Pozdrawiam :)
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeOct 30th 2011
     permalink
    dziewczyny wetknę tutaj moje pytanko

    oczekuję aż mi przyślą książke do NRP. dlatego proszę o wyrozumiałość :)

    mam ostatnio trochę zakłóconych tempek i one juz wskazują na skok, ale jak ponumerować je? Numerować te zakłócone czy dopiero zacząć od tych niezakłóconych?
    Tak samo z szescioma nizszymi... wiem,ze ich poziom wyznacza najwyzsza z szesciu najnizszych niezakłóconych, ale w takim razie jak numerowac? opuszczac zakłócone?
    --
  7.  permalink
    Ja na razie nie mam @ :bigsmile: Oby nie przyszła bo test czeka :bigsmile:
    -- ............
    •  
      CommentAuthorP_Madzia
    • CommentTimeOct 30th 2011
     permalink
    Hej,
    dziewczyny jestem tu nowa i mam nadzieję, że Wasze rady i doświadczenia pomogą mi przejść przez etap "starania się" :)
    nie stosuję antykoncepcji już od roku a bez zabezpieczeń współżyjemy z mężem od pół roku. Od dwóch miesięcy natomiast staramy się już tak porządnie :)
    Mam nadzieję, że ten miesiąc przyniesie nam maleństwo.

    Pozdrawiam Was ciepło!
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeOct 30th 2011
     permalink
    Witaj :)

    A prowadzisz pomiary i wykres?
    --
    •  
      CommentAuthorP_Madzia
    • CommentTimeOct 30th 2011
     permalink
    nie wiem czy te moje nieudolne zaznaczanie na wykresie jest ok :) nie mierzyłam póki co temperatury... od kolejnego cyklu na pewno zacznę. I niestety jestem na etapie w którym ciągle widzę u siebie oznaki przypuszczalnej ciąży, nie zależnie od tego na jakim etapie cyklu jestem...
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeOct 30th 2011
     permalink
    ja nie wiem , bo masz ukryty wykres
    --
    •  
      CommentAuthorP_Madzia
    • CommentTimeOct 30th 2011
     permalink
    zaraz go udostępnię to zerknij :) jakbyś miała jakieś rady to dawaj znać.
    •  
      CommentAuthorbari_87
    • CommentTimeOct 30th 2011 zmieniony
     permalink
    Co zrobić z temperaturą? dziś zmierzyłam o 7 ale na nowy czas (bo nie wzięłam pod uwagę, że komórka sama się przestawi), nie wiem czy zaznaczyć ją jako zakłóconą? A jutro zmierzyć na stary czy już to obojętne i na nowy?
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeOct 30th 2011
     permalink
    Temat już dziś przewałkowany :)
    proszę http://forum.28dni.pl/discussion/466/zmiana-czasu-a-co-z-wykresem/#Item_33
    --
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeOct 30th 2011
     permalink
    cześć kobietki:)
    jutro idę do gin na usg zeby sprawdzic czy była owulacja, w czwatek moj pecherzyk miał 17mm, wiec powinna już wystąpic?
    :shocked::wink:
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeOct 30th 2011
     permalink
    zalezy jak szybko rośnie i czy wszystko zadziałało, ale jak idziesz do gin to sie jutro dowiesz :)
    --
    •  
      CommentAuthorrumba
    • CommentTimeOct 30th 2011
     permalink
    w tym cyklu rośnie sprintem:) 9dc.-8mm, 11dc.-już 17mm więc jutro hmm... wielka nie wiadoma:shocked:
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeOct 30th 2011
     permalink
    a jak wykres? bo albo nie prowadzisz albo masz zablokowany....
    --
    •  
      CommentAuthorAshanti_88
    • CommentTimeOct 31st 2011
     permalink
    Hej, mam pytanie .. Otóż od 2 dni mam dużą ilość białego śluzu, normalnie WODPOSPAD!! Co to oznacza?
    -- , , ,
    •  
      CommentAuthorSocha20
    • CommentTimeOct 31st 2011
     permalink
    To oznacza że siemię lniane zaczęło w końcu pokazywać efekty :) Bo o ile pamiętam to miałaś sucho :)
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.