Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorazniee
    • CommentTimeSep 11th 2015 zmieniony
     permalink
    czy ktoś słyszał coś o wycofaniu szczepionki OPV? w sensie, że ma być wycofana....
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeSep 11th 2015
     permalink
    Agnike a ty czym szczepisz? czym sie teraz w ogole szczepi w 6 roku zycia? ja tylko powiedzialam ze nie podam polio doustnie, wszystkie maja byc martwe i accelularne.

    Treść doklejona: 11.09.15 10:53
    ja nie slyszalam, ale w zyciu nie zaszczepie OPV.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeSep 11th 2015
     permalink
    azniee: czy ktoś słyszał coś o wycofaniu szczepionki OPV? w sensie, że ma być wycofana....

    chyba coś na stop nop było, ale nie dam sobie ręki uciąć.

    Ewa, w 6 r. ż. czyli po ukończeniu 5 lat. tylko, że rok ma 12 miesięcy i każdy dzień jest ważny w rozwoju układu nerwowego, który rozwija się do 7 r. ż. jeżeli dobrze pamiętam.
    nam próbowano wcisnąć tripacel, ten sam, który został wycofany w czerwcu zeszłego roku, tydzień przed 5 urodzinami.... najwyraźniej data ważności sięprzychodni kończyła i robili zbiegowisko :confused:

    ja więcej szczepić nie będę, a już na pewno nie opv. tylko zastanawiam się jak się uchronić przed wirusem rozprowadzanym przez dzieci po szczepieniu... 6 tygodni wydalania, a nie wszystkie będą szczepione w jednym czasie. fuck...:confused:
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeSep 11th 2015
     permalink
    ja zamierzam zaszczepci, tylko wole raczej na wiosne albo w przyszlym wrzesniu czy cos. a nie teraz. i bede szczepic accelularnymi, i polio domiesniowo martwa szczepionka. ustatwo jest w 6 roku zycia wiec uwazam ze mam na to caly rok.
    -- ;
    •  
      CommentAuthormonia2704
    • CommentTimeSep 11th 2015
     permalink
    elfika: ja więcej szczepić nie będę, a już na pewno nie opv. tylko zastanawiam się jak się uchronić przed wirusem rozprowadzanym przez dzieci po szczepieniu... 6 tygodni wydalania, a nie wszystkie będą szczepione w jednym czasie. fuck...:confused:
    --

    Też właśnie o tym myślę...ale to chyba dotyczy grup ryzyka, chociaż na pewno zawsze jakieś ryzyko istnieje..
    Poza tym elfika widzę, że Twoja córeczka jest w takim wieku, że już chyba część jej rówieśników mogła przyjąć tą szczepionkę?
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeSep 11th 2015
     permalink
    _hydro_: A jak to działa, że w tym samym kraju, w innych regionach temat szczepień jest traktowany całkowicie na luzie?


    U nas też Hydro nie robią problemów - jak ktoś ma zaległości, to pielęgniarka dzwoni, przypomina, ja mówię, że dziękuję za przypomnienie, jak młody będzie zdrowy to zadzwonię i się umówię i tyle. Mały jest do tyłu ze szczepieniami niestety rok, ale problemu z tego powodu nie robią. To chyba od przychodni zależy bardziej niż od regionu?
    --
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeSep 11th 2015
     permalink
    U nas ta sama sytuacja- Mira dostala dopiero dwie dawki Infarixu+cały cykl Engerixu z powodów osobistych. Żadnych telefonów z przychodni nie mialam, lekarz bez problemu podchodzi do naszego podejścia. Dla niego najważniejsze jest, że Mira ciągle kp i o to na każdej wizycie pyta :)
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeSep 11th 2015
     permalink
    Emilka w listopadzie skończy 4 lata. Odwlec można. Nie zaszczepić - nie wiem. Po 3 latach szykujemy się do poznania pani z sanepidu.
    --
  1.  permalink
    ja właśnie dostałam wezwanie na szczepienie na polio oczywiście nie ide no chyba że mają inne szczepionki możecie podpowiedzieć które to martwe ??
    może komuś sie przyda : http://naszeblogi.pl/22067-oswiadczenie-woli-o-odmowie-szczepienia-%E2%80%93-dla-sanepidu
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeSep 16th 2015
     permalink
    Opv jest zywa ipv martwa, jesli dobrze kojarze. Ipv, czyli ze zastrzyk:wink: bez problemu mozna ja wymienic.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeSep 16th 2015
     permalink
    ipv jest imovax polio. u nas przychodni wymieniaja na prosbe rodzica (choc z reguly nie maja ,,problemow,, z taki rodzicami co chca wlasnie wymienic).
  2.  permalink
    dzieki zadzwonie sie spytam ale najpierw musze dziecku katar doleczyć bo chorą napewno nie zaszczepie
    --
    • CommentAuthorpatunio
    • CommentTimeSep 17th 2015
     permalink
    Nawet z lekkim katarem nie przyjmują ;)
    -- Najlepsze, co mężczyzna może uczynić dla swoich dzieci, to kochać ich matkę (J.L. Wiśniewski) restauracja poznań
  3.  permalink
    oj u mnie przyjmują uwierzcie

    Treść doklejona: 17.09.15 11:27
    i lipa ta martwa jest tylko dla noworodków a tak musze mieć zaswiadczenie od pani dr że nie może byc tamtą żywą zaszczepiona tylko tą co mi podałyście no jaja jakieś i to jeszcze babka do mnie z pretensjami
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeSep 17th 2015
     permalink
    A to cos nie bardzo, bo ja sie ostatnio naszej pediatry pytalam i powiedziala, ze nie na zadnego problemu, ze moge gjak jyz nadejdzie czas) ipv.
    --
    •  
      CommentAuthormonia2704
    • CommentTimeSep 17th 2015
     permalink
    Może niebawem problem sam się rozwiąże, jeśli to oczywiście potwierdzona informacja.
    http://wyborcza.pl/1,91446,18824498,mz-w-2016-r-polska-przestanie-stosowac-zywa-szczepionke-przeciw.html
  4.  permalink
    dostałam recepte ale na inna szczepionke :/ Boostrix Polio czy to żywa czy nie?
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeSep 25th 2015 zmieniony
     permalink
    PaulinaMała1983: Boostrix Polio czy to żywa czy nie?

    nie. wirus jest inaktywowany.
    ALE.
    to jest combos 4 w 1.
    ja bym nie ryzykowała....
    -- [/url]
  5.  permalink
    no właśnie a to miała być same polio cholera że ja zapomniałam tej kartki eh :/ chyba nie wykupie i poczekam do przyszłego roku ze szczepieniem na polio bo będzie ten imowax ipv
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeSep 25th 2015
     permalink
    Dzis dowiedzialam sie ze w medicoverze warszawskim maja infanrix ten dtpa, mamy w ramach pakietu, rozwazam zaszczepienie Tadzia
    --
    •  
      CommentAuthorashtar855
    • CommentTimeSep 25th 2015
     permalink
    Dziewczyny za 3 tygodnie rodzę i chciałabym zeby w szpitalu podano mojemu dziecku engerix b, nie bardzo wiem jak sie do tego zabrać.Recepte wypisze mi dowolny lekarz czy pediatra? Druga rzecz czy moge odmówic szczepienia w szpitalu jesli lekarz nie zezwoli na szczepienie wykupiona przeze mnie szczepionką?

    Treść doklejona: 25.09.15 20:32
    I jeszcze jedno pytanie,mogę zrezygnować ze szczepienia na gruźlice i np. zacząc szczepic dziecko od 2 miesiąca zycia tym engerixem i zaraz tym na gruźlice. Albo jesli ktoś jest biegły w temacie może jest jakas dobra szczepionka skojarzona?
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeSep 25th 2015
     permalink
    Ashtar u mnie był problem, bo też chciałam szcxzepić engerixem, ale lekarze w szpitalu odmówili przepisania, a lekarz pediatra też odmówił, bo powiedział,że dopóki dziecko jest pod opieką szpitala, dopóty on nie może na niego wypisać recepty, bo to nielegalne. Wiem że dziewczyny kombinują i zdobywają receptę. Sumując nie zaszczepiłam syna w szpitalu na nic, podpisałam papier, że odmawiam szczepienia. po 10 dniach od wyjścia ze szpitala, zaszczepiłam go w przychodni engerixem, a na gruźlicę jak miał 3 m-ce
    --
    •  
      CommentAuthorashtar855
    • CommentTimeSep 26th 2015
     permalink
    Czyli ja odmówie szczepienia w szpitalu na gruźlicę i wzw. Szłas z synkiem do przychodni do pediatry i zapisał wam szczepionke ? Gruźlice dałas szczepić z planowanymi szczepieniami?
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeSep 26th 2015
     permalink
    My mieliśmy indywidualny kalendarz szczepień, tzn sama odwlekałam czas między kolejnymi szczepionkami, pierwszą dostał jak miał tydz, tę właśnie wzw, potem odczekałam 6 tyg i dostał 5w1, następnie odczekałam m-c i dostał 2 dawkę wzwb, znów odczekałam m-c i dostał gruźlicę, 2 dawkę 5w1 dostał gdy miał 5,5 miesiąca czyli około 2 m-ce póxniej niż według standardowego kalendarza szczepień, 3 dawkę wzwb dostał gdy miał 10 m-cy a standardowo jest w 7 itd
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeSep 26th 2015
     permalink
    Nam tez odmówili szczepienia inna szczepionka w szpitalu. Odmówiłam i podpisałam papier. Spokojnie możesz to pózniej załatwić w przychodni.
    --
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeSep 28th 2015
     permalink
    U nas w szpitalu w którym rodziłam, bez problemu wypisali receptę. Może dlatego, że była tam apteka i mieli pewność, że dobrze przechowywana zanim do nich dojdzie.
    --
    •  
      CommentAuthorPapka
    • CommentTimeSep 30th 2015 zmieniony
     permalink
    dziewczyny u nas w mazowieckim nie ma tej potrójnej szczepionki na błonicę-tężec-krztusiec bezkomórkowej czyli chyba DTPa. Już nie ma wiele miesięcy, czy to dotyczy całej Polski czy tylko u nas brak? Bo teraz proponują mu tylko 5w1 a ja nie chcę. Dajcie znać czy coś wiecie na temat powrotu tej szczepionki. Pisze na szybko bo mam noworodka w domu i niestety czasu brak na przeglądanie całego info tu :/

    dodoam, że szwagierka nie szczepiła na krztuśća (ja starszaka też nie) i mały złapał gdzieś, ma 2 lata, choć opiekuje się nim babcia i ma raczej monotonne środowisko. Szwagierka mówi, że żałuje teraz, że nie zaszczepiła, więc i ja mam stracha.. tylko czemu nie ma tej szczepionki ehh
    •  
      CommentAuthorbananowiec
    • CommentTimeSep 30th 2015
     permalink
    Nie ma w całej Polsce.
    --
    • CommentAuthorDajen_q
    • CommentTimeSep 30th 2015
     permalink
    ja kupiłam na początku września we Wrocławiu Infanrix DTPa, mieli w aptece na Joannitów. Teraz będę polować na drugą dawkę
    -- ,
    •  
      CommentAuthorLily
    • CommentTimeSep 30th 2015
     permalink
    Papka - najczęściej krztuśca przenoszą dorośli, nawet nie wiedzą że są na to chorzy, kaszlą, kaszlą i tyle...
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeSep 30th 2015
     permalink
    No dorośli lub nawet osoby starsze, bo szczepionka nie chroni przez całe życie i teraz pytanie, czy gdyby chłopczyk był zaszczepiony, to by się nie zaraził ??, skoro to nie dzieci są nosicielami, to widać szczepionka działa, a ponoć krztusiec jest niebezpieczny dla młodego organizmu. I jeszcze mnie zastanawia, bo nie szukałam tyego nigdzie, jaki jest odsetek dzieci które zachorowały na krztusiec pomimo szczepienia, bo takie też się pewnie zdarzają.
    --
    •  
      CommentAuthorserratia
    • CommentTimeSep 30th 2015
     permalink
    Kachaw gdzieś widziałam szacunki że szczepionka działa u ok 40% dzieci zaszczepiony, ale nie jestem pewna.
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeSep 30th 2015
     permalink
    Papko, u nas jest podobnie. Nie ma infanrixu dtpa , a nie pasuje mi ani hexa, ani bezpłatna dtp. 5w1 też średnio. Są jeszcze jakieś szczepionki z bezkomórkowym krztuścem? Albo czy wiadomo, kiedy pojawi się ten infanrix 3w1?
    Kurcze, nie zaczęliśmy jeszcze szczepić, chciałabym to zrobić na spokojnie, a mam problem :(
    --
  6.  permalink
    Jak korzystam z darmowych od początku i nic się nie dzieje. Głupie wymyslanie!:cool:
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 1st 2015
     permalink
    ewulka1993: Głupie wymyslanie!

    powiedz to rodzicom poszkodowanych dzieci.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeOct 1st 2015
     permalink
    Ktos kiedys pisal ze mozna zglosic nopa samodzielnie? Czy mi sie cos.pomylilo? Prosze o.wytyczne.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 1st 2015 zmieniony
     permalink
    Frances: Ktos kiedys pisal ze mozna zglosic nopa samodzielnie? Czy mi sie cos.pomylilo? Prosze o.wytyczne.

    tak, można.
    instrukcja
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeOct 1st 2015
     permalink
    W Medicover warszawskim mają tą bezkomorkowa. Tylko trzeba zapłacić za wizytę jak się nie ma abonamentu.
    Czyli jakoś ja sprowadzili...
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeOct 1st 2015
     permalink
    No to w takim razie slabo widze zgloszenie nopa i pewnie wiele.osob tez rezygnuje, bo wg wzoru wynika, ze to bardziej skarga na lekarza, ktory tego nopa nie zglosil niz "zgloszenie samego nopa":confused:
    --
    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeOct 2nd 2015
     permalink
    Dorit. Jak byłam w weekend w medicover w Al. Jerozolimskich na wizycie to lekarz miał karteczkę wywieszona, że brak Infarix Dtpa.
    --
    •  
      CommentAuthorPapka
    • CommentTimeOct 2nd 2015
     permalink
    dziewczyny, planuję zaszczepić synka na samo polio tą szczepionką IMOVAX POLIO, ma 2,5 roku, macie jakieś negatywne doświadczenia po niej?
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 2nd 2015
     permalink
    Nop mozemy zglosic sami. wysylamy to tutaj: http://28dni.pl/pictures/2520783.JPG
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeOct 2nd 2015
     permalink
    A tak w sumie w temacie "z ciekawostek":

    W sierpniu byłam z Gajką w szpitalu na diagnostyce (w kierunku astmy wczesnodziecięcej i alergii) i min. wyszły jej wysokie przeciwciała na krztuśca (igG 55)...no i przy odbiorze wyników ordynator powiedziała mi, że to albo wynik szczepienia albo wynik przechorowania krztuśca...za to jak pojechałam z nią prywatnie na wizytę do naszej pulmonolog to ta stwierdziła, że przeciwciała za wysokie jak na poszczepienne i raczej wskazują na "chorobę"...chociaż trochę mi się w to wierzyć nie chce bo Gajka w sumie "na kaszel" zachorowała porządnie tylko raz (zapalenie oskrzeli z obturacją w 7 mc życia) a tak to ona raczej z tych z ciągłym gilem (który jak już coś to schodzi na uszy a nie na drogi oddechowe)
    --
    • CommentAuthora_net_a
    • CommentTimeOct 2nd 2015
     permalink
    Dziewczyny a ile czasu jest na zgłoszenie NOP-u?

    8 dni temu Zosia dostała Pentaxim, miejsce szczepienia było zaczerwienione przez ok. 36 godzin, oraz pod skórą dało się wyczuć niewielkie stwardnienie (tak na 1-1.5 cm). I to stwardnienie nadal jest, chociaż chyba mniejsze. Czy lekarz musi to sam obmacać, żeby stwierdzić NOP, czy będę to mogła jakoś przy okazji zgłosić?
    --
    •  
      CommentAuthornanak38
    • CommentTimeOct 2nd 2015 zmieniony
     permalink
    A ja mam takie pytanie: czy spotkałyście się z problemami ze strony szpitala/lekarza etc. w momencie gdy chciałyście przełożyć pierwsze szczepienia o 3 miesiące? (o ile któraś miała taką sytuację) I jak to kurczę załatwić? Pismo dać do szpitala, coś podpisać czy do Sanepidu podesłać papier? Szukam info, w sumie teraz się zastanawiam czy na stop nop jest coś na ten temat, więc zerknę... ale póki co moje pytanie aktualne...
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeOct 2nd 2015
     permalink
    W szpitalu napisac tylko,ze nie wyraza sie zgody i koniec. ja napisalam i powiedzialam,ze zaszczepie na pierwszej wizycie szczepiennej. chodzilo o wzw
    •  
      CommentAuthornanak38
    • CommentTimeOct 2nd 2015
     permalink
    montenia, dzięki za odp.
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeOct 2nd 2015
     permalink
    Karoolka: Dorit. Jak byłam w weekend w medicover w Al. Jerozolimskich na wizycie to lekarz miał karteczkę wywieszona, że brak Infarix Dtpa.
    --


    aaa widzisz, to ja tylko zasiegałam info przez telefon....moze sie pomyliła pani.
    --
    •  
      CommentAuthorbiedronka28
    • CommentTimeOct 6th 2015 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, mój mały będzie miał w grudniu 2 latka.
    Nie szczepiłam go MMR, gdyż jestem w ciąży a wtedy ponoć lepiej nie szczepić.
    Teraz w grudniu urodzi nam się dzidziuś i chciałabym starszego już zaszczepić ( po urodzeniu młodszego). Kiedy będzie najlepszy czas?
    Dodam też, że mały chodzi do żłobka i czy po tym szczepieniu powinnam od niego zrobić jakąś przerwę?
    -- ,
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeOct 6th 2015
     permalink
    Biedronka ja szczepiłam synka mmr na pierwszej wizycie szczepiennej córki (ok 8 tż) - wszystko było ok. Co do żłobka to się nie wypowiadam bo syn wtedy jeszcze nigdzie nie chodził
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.