Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorannie128
    • CommentTimeApr 23rd 2014
     permalink
    To ja może zdam krótką relację z wczorajszej wizyty.

    Nigdy w życiu nie miałam tak dokładnego USG genetycznego. Trwało chyba z 20 min, wszystko zostało mi pokazane i wytłumaczone. Na podstawie 4 parametrów komputer obliczył ryzyko trisomii, przy czym zmierzenie przepływów zastawki trójdzielnej trwało strasznie długo bo młode się bardzo ruszało, a pan dr bardzo cierpliwie czekał i próbował do skutku. Sam z siebie zaproponował badanie USG piersi, wykonał je bez dodatkowych opłat. Dzidzia znów w punkt idealna, z fusów nie wróżyliśmy, więc płci nie znam. Na koniec, kiedy już przy biurku omawialiśmy wyniki dr podał mi płytkę z filmikiem i zdjęciami, czego się w ogóle nie spodziewałam.

    Jedyne co- szyjka, która nie wyrabia. Skróciła się, niewiele, ale jednak. Za dwa tygodnie mam się zgłosić do szpitala na kontrolę.

    Po raz pierwszy w życiu na prawdę jako pacjentka poczułam się zaopiekowana. Jeszcze w szoku jestem.

    Lesława! Ogromne kciuki za Ciebie i maleństwo.
    --
    •  
      CommentAuthordoti28
    • CommentTimeApr 23rd 2014
     permalink
    Ja tez juz po wizycie szyjka się skróciła ale tragedii nie ma
    --
    •  
      CommentAuthorYvoonne
    • CommentTimeApr 23rd 2014
     permalink
    Dziewczyny lista się zmienia co chwilę, czas leci a ja cały czas albo na 40 albo na 41 miejscu :confused:
    Tez się już nie mogę doczekać aż zaczną się piąć w górę :wink:
    --
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeApr 23rd 2014 zmieniony
     permalink
    Yvoonne ja tez tak mialam zaczelam chyba jako 46 i ciagle tkwilam w tym miejscu a co chwile ktos nowy prosil o dopisanie a jak potem ruszylo to teraz jestem 20 nawet niewiem kiedy to sie stalo...
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeApr 23rd 2014
     permalink
    bilia:
    Haha
    No jeszcze masz czas
    A będziesz rodziła na Polnej?


    raczje nie będe, boję sie tego wielkiego szpitala, moze niesłusznie?:shamed:

    ja dzis mialam wizyte, mały rosnie powolutku, ma teraz 2500g, pozatym musze zaczac podawac sobie zstrzyki preciwzakrzepowe, bo mam za duza krzepliwosc:sad:
    --
    •  
      CommentAuthormagda_a
    • CommentTimeApr 23rd 2014
     permalink
    Kakai: moze niesłusznie?:shamed:

    Wg.mnie niesłusznie ;)
    -- , [url=https://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorEwa1406
    • CommentTimeApr 23rd 2014 zmieniony
     permalink
    Kakai: mały rosnie powolutku, ma teraz 2500g, pozatym musze zaczac podawac sobie zstrzyki preciwzakrzepowe, bo mam za duza krzepliwos

    Może z powodu krzepliwości rośnie słabiej, bo słabiej krew krąży??? Chociaż waga wydaje się być w normie...

    Ja mam w pt wizytę i zobaczę ile moja waży. Tydzień temu odstawiłam acard. Ciekawe co lekarz na to.
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeApr 23rd 2014
     permalink
    magda_a: Wg.mnie niesłusznie ;)


    jakos sie boje tam:tongue:
    Ewa1406: Może z powodu krzepliwości rośnie słabiej, bo słabiej krew krąży??? Chociaż waga wydaje się być w normie...

    Ja mam w pt wizytę i zobaczę ile moja waży. Tydzień temu odstawiłam acard. Ciekawe co lekarz na to.

    ginka mowi ze maly rosnie w normie, zatem sie nie doszukuje powodów, wazne zeby urodzil sie z dobra wagą:)

    Treść doklejona: 23.04.14 21:45
    Ewa1406: Ja mam w pt wizytę i zobaczę ile moja waży. Tydzień temu odstawiłam acard. Ciekawe co lekarz na to.
    --
    to daj znac:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorbiri
    • CommentTimeApr 23rd 2014
     permalink
    Kakai zanim urodzisz to moze malenstwo dociagnie do 3kg a kto powiwdzial ze musi byc jakies duze... spokojnie jeszcze troche czasu zostalo.
    Ja w pierwszej ciazy w 31tc mialam taka historie ze lekarz wymyslil ze dziecko za slabo rosnie i moze hipotrofia bo niecale 1500 wazyla, ale pojechalam do specjalnego centrum na zbadanie przeplywow tam.stwierdzili ze dopuki dziecko miesci sie w siatce to bylo ok, za 4 tyg mialam usg i mala miala juz 2,5kg a urodzila sie pod koniec 39tc z waga 3000g
    Spokojnie ;)
    --
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeApr 23rd 2014
     permalink
    Opowiem wam mała historie: dzis robilam porzadek w szafce małej bo rosnie szybko i co jej cos zakladam okazuje sie za male wiec po wypraniu nowych rzeczy ktore dostala na zajaczka postanowilam uporzadkowac i nagle przypomnialam sobie ze mam w szafie taki worek w ktorym sa wlasnie za male na nia ubrania wiec postanowilam je tam dac po czym zawolalam meza zeby go wyjął bo byl wysoko i ciezki... no i co? okazalo sie ze nie jest tylko jeden a 5 tyle ze mniejszych.... pomyslalam sobie jezu co to jest??? i nagle uswiadomilam sobie ze sa w tych workach ubrania ktore dostalam od kogos tam za duze na nia, w kolejnych zimowe itd... a po chwili doszlam do wniosku ze w piwnicy mam jeszcze 3 duze worki ubranek dla maluszka i sie przerazilam ze bede musiala to wszystko przejrzec i wyprac ... ale tym razem posegreguje dla ulatwienia:P zeby potem bylo mi latwiej szukac potrzebnych rozmiarow
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeApr 23rd 2014
     permalink
    biri: Kakai zanim urodzisz to moze malenstwo dociagnie do 3kg a kto powiwdzial ze musi byc jakies duze... spokojnie jeszcze troche czasu zostalo.
    Ja w pierwszej ciazy w 31tc mialam taka historie ze lekarz wymyslil ze dziecko za slabo rosnie i moze hipotrofia bo niecale 1500 wazyla, ale pojechalam do specjalnego centrum na zbadanie przeplywow tam.stwierdzili ze dopuki dziecko miesci sie w siatce to bylo ok, za 4 tyg mialam usg i mala miala juz 2,5kg a urodzila sie pod koniec 39tc z waga 3000g
    Spokojnie ;)
    no wlasnie, 3 kg to taka fajna waga jak dla mnie:) w 29 tygodniu mialam badane przeplywy i bylo okej, wiec widocznie taka jego natura:smile: do terminu mam miesiac:smile:
    --
    • CommentAuthordinka24
    • CommentTimeApr 23rd 2014
     permalink
    Właśnie zaczynam 7 tydzien ciąży i być może jestem po prostu przewrażliwiona, ale mam wrażenie jakby piersi przestały być takie pełne i mniej bolą. Oczywiście internet namieszał mi w głowie i mocno mnie to zestresowało, że o niczym dobrym nie może to świadczyć :( Czy któraś z Was też się z takimś czymś spotkała?
    --
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeApr 23rd 2014
     permalink
    dinka polecam mniej google:P kazda ciaza inna wiec nie sugeruj sie az tak mocno tym co pisza w internecie...
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthorannie128
    • CommentTimeApr 23rd 2014
     permalink
    Kakai: no wlasnie, 3 kg to taka fajna waga jak dla mnie:)


    To jest bardzo fajna waga. Mój równe 3kg. Szło wypchnąć :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeApr 23rd 2014
     permalink
    Opinie o Polnej w Poznaniu są różne.
    Dla wielu - to po prostu "hurtownia" ale też dużo dziewczyn ceni sobie dostępność fachowców, dobry sprzęt etc.
    Ja na 99% rodzić będę w swojej pipidówce (bo do Poznania mam 120km) ale jakoś nie przeraża mnie ta klinika i nawet za pierwszym razem brałam pod uwagę poród tam...
    .
    W każdym razie dzisiaj spędziłam na Polnej pół dnia na badaniach, o!
    Z maluszkiem - wszystko ok! :bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    Parametry, wymiary, pomiary... odpowiadają 22tc1d.
    Za to ja się troszkę posypałam z wynikami (leukocyty poszybowały w górę, hemoglobina - w dół; glukoza też poniżej normy...) Ale na razie spróbujemy to uregulować witaminami.
    No i teraz najważniejsze...
    Otóż mój dzieć chyba będzie dziewczynką! :smile:
    Póki nie zobaczę pipki na 3D to nie uwierzę ale jest duża szansa że będziemy mieli wymarzoną - przeze mnie - parkę :bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    Przeze mnie bo mój mąż chciał drugiego synka :wink: hehe
    Także na razie na listę jeszcze płci nie nanoszę :wink: bo ponoć pomyłki z oceną płci w tą stronę zdarzają się dość często :neutral: :smile::devil:
    Najbardziej jednak uspokaja info że jest wszystko dobrze. Ufff! :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeApr 23rd 2014
     permalink
    Hej, mogę z Wami zostać na troszeczkę? Tak do grudnia? :bigsmile:
    dinka24: Czy któraś z Was też się z takimś czymś spotkała?

    Dinka, a masz inne objawy? Typu ból podbrzusza, itp.? Bo niepokojący mógłby być nagły zanik wszystkich objawów :smile:
    Tak jak pisze Katiziie- mniej google :-)
    --
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeApr 23rd 2014
     permalink
    OIa: Hej, mogę z Wami zostać na troszeczkę? Tak do grudnia?

    Gratulacje!
    Na kiedy dokładnie wychodzi termin?
    Będzie strzelczyk? :smile:

    Katiziie: dinka polecam mniej google:P

    O to to to.
    Chociaż wiem że łatwo się mówi :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeApr 23rd 2014
     permalink
    Dzięki :)
    bilia: Na kiedy dokładnie wychodzi termin?

    Na 1 grudnia, ale ginka jeszcze karty mi nie zakładała :smile:
    Co miałam pisać -Dinka, przyznam Ci się, że ja też niejedną schizę sobie zafundowalam dzięki googlom :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeApr 23rd 2014
     permalink
    Dinko a piersi przestały cię boleć całkowicie, czy masz tak że raz bolą czy są pełne bardziej a innym razem miękkie jak np flaki. Ja tak miałam na początku ciąży, piersi były duże tkliwe, wstaję rano a tu nic nie boli, piersi miękkie, ja już oczywiście schiza że już po ciąży, za kilka godzin piersi znów były bardziej pełne. Okazało się że z ciążą było wsio okey, a mój synek ma teraz 6 m-cy. Nie martw się hormony w organizmie nie utrzymują się na jednym poziomie tylko zmieniają się w ciągu dnia, nocy, bądź dobrej myśli
    --
    • CommentAuthordinka24
    • CommentTimeApr 24th 2014
     permalink
    No niby jak je dotykam to czuję taki delikatny ból ale znacznie mniejszy. Natomiast co do innych objawów to jestem tylko bardziej zmęczona i drażliwa, no i w ostatnich dniach bóle brzucha się nasiliły. Aha, i jeszcze to nieustające pragnienie.
    A ja od zawsze byłam taką histeryczką, a ostatnio mam wrażenie że to przybrało na sile. I chociaż wiem że google mi nic nie pomoże a jedynie może zaszkodzić, to naprawdę ciężko się powstrzymać :)
    --
    •  
      CommentAuthorbiri
    • CommentTimeApr 24th 2014
     permalink
    Dinka spokojnie, ja tam absolutnie zadnych objawow nie mialam a jak zrobilam test to sie zdziwilam pozytywnie ;)
    Aktualnie mam takie chwile ze chce mi siw w dzien spac i jak tylko mam okazje to z tym nie walcze ;p
    --
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeApr 24th 2014
     permalink
    mkd hahahah dobre to bylo z tą lodowką:P
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeApr 24th 2014
     permalink
    mkd: Dinka blagam cię, ja tez w 7tyg tez jedyne objawy to senność i czasami lekkie zdenerwowanie,piersi większe ale bez przesady.

    ja mam to samo ram bolą okropnie raz w ogóle z Milką miałam tak samo więc się tym nie stresuje... dziś idę na pierwszą wizytę także trzymajcie kciuki czy maluszek jest na miejscu
    -
    co do ciuszków to ja sobie posegregowałam w hermetyczne woreczki rozmiarami więc nie będzie problemu z segregacją;)
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeApr 24th 2014
     permalink
    Dinka blagam cię, ja tez w 7tyg tez jedyne objawy to senność i czasami lekkie zdenerwowanie,piersi większe ale bez przesady. Mialam mieć wczoraj usg ale zrezygnowalam z wizyty bo intuicja mi mówi ze jest ok. Spokoju ducha spij kiedy możesz i żyj bez dolegliwosci poki ich nie ma. Będziemy narzekac sobie w listopadzie kiedy będzie szaro buro i ponuro wszyscy będą gdzieś a my będziemy przyjaźnić sie z lodówką :)
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeApr 24th 2014
     permalink
    My mamy wszystko w opisanych kartonach a że bratowa rodzi w lipcu to wyjęłam wczoraj dla niej najmniejsze ciuszki a kilka najbardziej sentymentalnych odłożyłam na bok by zostały dla naszej fasoli, byla tam miedzy innymi czapeczka z napisem Boy chyba nawet moja podświadomość nie liczy na córkę 😊moje posty znów będą wariować bo pisze z kom
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeApr 24th 2014
     permalink
    bilia: Z maluszkiem - wszystko ok!


    super, ciesze sie:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorjustyn-rz
    • CommentTimeApr 24th 2014
     permalink
    endzi pewnie jest tak jak piszesz, teraz pochwa jest bardzo ukrwiona w tym stanie, wiec jeśli nie masz krwawienia na czerwono na bieliźnie to się nie obawiaj.Jak cos to zawsze możesz zadzwonić do swojego lekarza i się upewnić.
    billia i annie dobre wieści!oby tak dalej!

    Ja mam wizyte jutro, wiec zobaczymy co i jak. Co do ubranek, to ja zawsze metki wycinam, taki nawyk mam bo mi i mojemu synkowi zawsze przeszkadzają, więc będę miała problem z segregacją ciuszków:confused:

    Suwaczek z babyboom.plSuwaczek z babyboom.pl
    • CommentAuthorendzi91
    • CommentTimeApr 24th 2014
     permalink
    justyn-rz pytalam lekarza bo mialam wczoraj wizyte wszystko bylo ok wieczorem dzisiaj tez czysto wiec mozliwe ze sobie podraznilam:)
    -- p:
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeApr 24th 2014
     permalink
    mkd: Raaamy dziewczyny zaczely mi sie zachcianki wlasnie zagryzam truskawki ogórkami małosolnymi bo nie potrafiłam przejść obok nich obojetnie. I jak widzialam w sklepie wszystkie kiszonki surówki i inne zdrowe dobrodziejstwa to myslalam ze ślina zaleje pól sklepu, ciekawe w którym tygodniu trafie do kfc...


    haha:bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeApr 24th 2014
     permalink
    Dzięki dziewczynki :kissing:
    Faktycznie - oby tak dalej to będzie dobrze.
    .
    mkd: wlasnie zagryzam truskawki ogórkami małosolnymi bo nie potrafiłam przejść obok nich obojetnie. I jak widzialam w sklepie wszystkie kiszonki surówki i inne zdrowe dobrodziejstwa to myslalam ze ślina zaleje pól sklepu, ciekawe w którym tygodniu trafie do kfc...

    Hahah :bigsmile:
    Ja kfc zaliczyłam wczoraj :tongue:
    Ale poza tym - zachcianki w miarę mnie omijają.
    Chociaż w ciąży z Karolem raz miałam taką niezłą fazę i wtedy wędzone brzuszki łososia zagryzałam pączkami z nadzieniem toffi. Pyyyychaaaa :tongue::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeApr 24th 2014
     permalink
    P.S.
    Czemu komentarz mkd mimo że pisany tyle wcześniej przeskakuje na dół? :neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorKakai
    • CommentTimeApr 24th 2014
     permalink
    bilia: Ja kfc zaliczyłam wczoraj

    ja wczoraj bylam w mc donalds:confused: wszytsko przez malza:tongue:

    mkd pisze z telefonu i wywala jej post na koniec
    --
    •  
      CommentAuthordynamitka
    • CommentTimeApr 24th 2014
     permalink
    No to może i ja dołączę nieśmiało ? Termin mam na 24 listopada ;) czuje sie okropnie, nienawidzę Google, i wogóle jestem 100% ciężarówka martwią a sie czy to dobrze ze pryknelam w lewo a nie w prawo. Pewnie dlatego ze początek był ciężki, trafiłam do szpitala z krwawieniem, maź przyszedł mnie odwiedzić z wiatrówka jak sie późnej okazało. Tak wiec miałam kwarantannę ponad dwa tygodnie od męża i mojego synusia. Wracamy do normalności, wszystko jest już Ok i mam nadzieje ze moje przewrażliwienie mi przejdzie dość szybko. OBY trzymajcie kciuki :)
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeApr 24th 2014
     permalink
    no ja po wizycie ogólnie to się nie uspokoiłam a bardziej zestresowałam:( pęcherzyk jest w macicy ciałko żółte też i tyle:( boje się że puste jajo płodowe się okaże….
    kazała zrobić wyniki i pokazać się za 4 tyg O_O wariatka…. góra 2 wytrzymam także zarejestruję się na 9.05 o ile nic wcześniej się złego nie będzie działo….
    wiem że to wczesna ciąża i mogłam się tego spodziewać... nie liczyłam na serduszko ale chociaż na plamkę zarodka teraz czekają mnie bardzo długie 2 tyg...
    --
    • CommentAuthorKatiziie
    • CommentTimeApr 24th 2014
     permalink
    kasiakuzynki lepiej isc do lekarza kolo 7 tyg dopiero bo na poczatku i tak nic nie widac a tylko sie kobiety stresują...
    -- [url=https://www.suwaczki.com/][/url
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeApr 24th 2014
     permalink
    Kasia a nie chcesz sobie po prostu bety co parę dni robić ? No właśnie to wczesne pójście do lekarza, niestety często babki stresuje, bo jest zwyczajnie za szybko ... Trzymaj się.
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeApr 24th 2014
     permalink
    Raaamy dziewczyny zaczely mi sie zachcianki wlasnie zagryzam truskawki ogórkami małosolnymi bo nie potrafiłam przejść obok nich obojetnie. I jak widzialam w sklepie wszystkie kiszonki surówki i inne zdrowe dobrodziejstwa to myslalam ze ślina zaleje pól sklepu, ciekawe w którym tygodniu trafie do kfc...
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeApr 24th 2014 zmieniony
     permalink
    dynamitka witamy:bigsmile: i oby złe początki były tylko początkami. Dalej niech będzie tylko lepiej :bigsmile:

    kasiakuzniki wiem co czujesz... Ja też czekałam na zarodek jak na zbawienie... Tym bardziej, że na początku miałam podejrzenie pozamacicznej a potem ten krwiak i niepewność... A tak samo w obydwu przypadkach bardzo szybko zjawiałam się na wizytach u lekarza i za każdym razem było za wcześnie... Trzymam kciuki :wink:

    A przy okazji, powiem Wam, że nie rozumiem mojej siostry, której okres spóźnił się o 2 dni, poszła do gina, zrobiła usg i gin powiedział, że jest mała kropka (ciąża) a ona już tego samego dnia rozpowiedziała całej rodzinie, że jest w ciąży. I to 4 tydzień! Rozumiem, najbliższym, ale fc nawet już wie! Tym bardziej, że ona ani nie do żeniactwa a tym bardziej nie do dzieciactwa skora, wręcz przeciwna! Ja to pamiętam, że czekałam chociaż na serduszko, żeby rodzicom powiedzieć a ona ma dopiero sam pęcherzyk i już wymyśla sobie niestworzone objawy, zachcianki, itp... Pamiętam też jak m-c przed zajściem z Kacperkiem miałam pęcherzyk i beta nagle spadła, zarodka się nie doczekałam... Dlatego przeraża mnie fakt ekscytowania się ciążą, która tak naprawdę nie jest jeszcze pewna w 100% (choć życzę jej jak najlepiej). Ona ma już 35 lat, jest dość masywna i ma problemy z tarczycą. Ale to jej ciąża...:confused: Sorry. Musiałam się wygadać:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeApr 24th 2014 zmieniony
     permalink
    betę robiłam 2 dni temu jest dobra wynosiła 6802 przyrasta przy górnej granicy czyli ok ale moja koleżanka miała puste jajo i beta też jej cudnie rosła więc tym się nie sugeruje...
    wiedziałam że idę za szybko ale nie spodziewałam się że będzie tylko pęcherz i pęcherzyk żółtakowaty zmierzyła tylko jego i ma 0.36mm
    nic nie zrobię i tak muszę czekać
    -
    a chwalenie się na FB ciążą zawsze wyprowadza mnie z równowagi całe 9 miesięcy nie wiadomo co się wydarzy ja dodałam dopiero wiadomość jak byłyśmy we dwie w domu i wszyscy było b. zdziwieni że byłam w ciąży:D
    a co do rozpowiadania rodzinie to zależy jak się jest zżytym moi rodzice wiedzą mojego też i dziadkowie wspieramy się zawsze we wszystkim też w złych sytuacjach ale mega dalekim znajomym i dalekiej rodzinie bym nie trąbiła

    Treść doklejona: 24.04.14 14:58
    Katiziie: kasiakuzynki lepiej isc do lekarza kolo 7 tyg dopiero bo na poczatku i tak nic nie widac a tylko sie kobiety stresują...

    aj to wiem ale ciekawość mocniejsza! uspokoiłam się tyle że pęcherzyk jest w macicy a na resztę poczekam...
    Milenkę widziałam już 5t6d jak biło jej serduszko wiem że się nie powinno jednej do drugiej ciąży porównywać ale taka nasza uroda ludzka że człowiek chciał bym mieć kontrolę a tu niestety jej brak mam nadzieję że 9 zobaczę już maluszka i tyle tego się muszę trzymać żeby nie zwariować
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeApr 24th 2014
     permalink
    ja w ciąży z Miśkiem poszłam na usg w 5t4d ciąży przy becie >20tys i był zarys zarodka bez akcji serca, więc później kolejne 2 tygodnie się schizowałam czy wszystko ok...teraz poszłam jakoś w 7t5d ciąży i wszystko było pięknie widać :wink:
    spokojnie macie jeszcze czas :) a ciałko żółte to bardzo dobry objaw, chyba przy pustych jajach rzadko się pojawia w ogóle :smile:

    My jutro mamy połówkowe...zaczynam się lekko stresować, mam nadzieję, że u bąbla wszystko ok no i po cichu liczę w końcu na 100% potwierdzenie płci :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorannie128
    • CommentTimeApr 24th 2014
     permalink
    Kasia, dowiedziałaś się jednak czegoś- na pewno nie jest to ciąża pozamaciczna. I mnie też ciekawość zżerała, też byłam dużo za wcześnie, też nic nie zobaczyłam. Obecność pęcherzyka żółtkowego świadczy o tym, że zardek jest.

    A co do pustego jaja- beta owszem przyrasta, ale do pewnego momentu. Potem jej wzrost jest albo niewłaściwy, albo zerowy. Dopiero na samym końcu spada. Jej oznaczenie ma więc sens. Ja oznaczałam w tej ciąży aż do serduszka co parę dni.
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeApr 24th 2014
     permalink
    Kasia, całkowicie cię rozumiem. Miałam termin na 30.04, zwykła wizyta. Jak się dowiedziałam, że jestem w ciąży, to przesunęłam na 16.04.
    Jak się okazało, całkiem słusznie, bo 16 z samego rana zaczęłam krwawić. To był 5t4d.
    Ciąża na miejscu (uff), ale też niewiele więcej się dowiedziałam. Za to wyszłam z baterią leków i nakazem oszczędzania się (taa, przy żywiołowej trzylatce w domu :) ). Krwawienie ustało, a ja do soboty siedzę jak na szpilkach i też mam nadzieję, że już coś zobaczę... Będzie równo 7t.
    W poprzedniej ciąży serduszko widziałam w 6t1d, ale w obecnej przychodni sprzęt kiepskawy...
    Trzymam kciuki, żeby wszystko było ok :)
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeApr 24th 2014 zmieniony
     permalink
    Kasia ja byłam w podobnym okresie jak Ty u lekarza (5 tyg i 2 dni) i był pęcherzyk 5 mm i nawet nie mam napisane, że było ciałko zółte. Trzy tygodnie później (sama nie wiem jak wytrwałam ale byłam na urlopie u rodziców to zleciało pewnie) już zarodek z bijącym serduszkiem 12,4 mm :) także nie masz czym się martwić!

    Co do ogłaszania ciąży na FB to u mnie zdarzały się przypadki słit foci z pęcherzykami ciążowymi także ten....:wink: a sama podobnie jak Kasia, dodałam fotkę Dominika dopiero po narodzeniu, zeby nie zapeszyć ;)

    Treść doklejona: 24.04.14 15:51
    Nie dodając też żadnego z brzuszkiem, więc też znajomi mieli niespodziankę :)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeApr 24th 2014
     permalink
    hopelight: Kasia ja byłam w podobnym okresie jak Ty u lekarza (5 tyg i 2 dni) i był pęcherzyk 5 mm i nawet nie mam napisane, że było ciałko zółte.

    a mi znów nie zmierzyła ile ma pęcherzyk.... co lekarz to inaczej
    badania zleciła karty jeszcze nie zakładała powiedziała że poczekamy na dzidziusia i ma racje:) zmieniła mi witaminki kazała brać omega a kieruje sie tym że z Milka miałam problemy z cienieniem i to ma mnie ustrzec a jak nie to wprowadzi acard.. cycuszki też zbadała ogólnie wizyta ok
    --
    •  
      CommentAuthorannie128
    • CommentTimeApr 24th 2014
     permalink
    mkd, mi zawsze mówiono, że beta normalizuje się w okolicach końca I trymestru (dlatego betę powyżej jakiejś wartości wykonuje się już co 96h bo wolniej się podwaja), w II i III trymestrze bety nie ma sensu robić (chyba ze występuje podejrzenie zaśniadu groniastego), ale we wczesnej ciąży jest czułym markerem. Ja pierwszą betę zrobiłam w 27dc i dalej co dwa, trzy, pięć dni aż do wizyty serduszkowej.
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeApr 24th 2014
     permalink
    Ale w prawidlowej ciąży beta tez spada po kilku tygodniach, pamietam ze w pierwszej ciąży nikt mi o tym nie powiedział i jak spadla to gnalam prywatnie na cito chociaz wszystko bylo ok. Moi lekarze nawet nie pytaja ani nie zlecają bety.
    --
    •  
      CommentAuthorDii
    • CommentTimeApr 24th 2014 zmieniony
     permalink
    ja na fb dałam fotkę Madzi jak dowiedziałam się o płci czyli niedawno :bigsmile: ale co tam:wink: Moja siostra i tak mnie przebiła! Cioteczna siostra. Wszystkie ciotki i wujkowie są już zaznajomieni z jej ciążą... Oby się nie przejechała na tym ogłaszaniu wszem i wobec, ale ok. Życzę jej powodzenia i trzymam kciuki, oby nie zapeszyła:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorannie128
    • CommentTimeApr 24th 2014
     permalink
    Ja na fb mężowi na ścianę wrzuciłam "Kochanie, jestem w ciąży".... ale w prima aprilis:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorbiri
    • CommentTimeApr 24th 2014
     permalink
    Dii -No to faktycznie szybko Twoja siostra sie pochwalila...
    Ja ogolnie na fb sie nie pochwale o ciazy bo nie wszyscy musza wiedziec a plotki szybko sie rozchodza i bez fb jedyne co to jak malenstwo sie urodzi i to bez fotki. Na razie niby wiedza w mojej rodzinie i mojego meza no ale ktos powie gdzies i rozniesie sie ze hej. We wrzesniu dowiedzialam sie ze jestem niby w ciazy od szwagierki bo jej maz z pracy przyniosl a pracuje ze znajomymi z mojej miejscowosci... a skad to sobie wymyslili to pojecia nie mam...
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeApr 24th 2014
     permalink
    najlepsze na fb są fotki obsikanych testów ciążowych :cool:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.