Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 1st 2011
     permalink
    katarzynah1987: mdłości to oznaka, że ciąża się dobrze rozwija?


    absolutnie nie :wink:
    podobnie jak wymioty nie są gwarancją, ze z ciążą wszystko ok a brak wymiotów nie znaczy, że ciąża się źle rozwija
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeSep 1st 2011
     permalink
    Ewa - na pewno - i nie martw się tyle, bo stres nie służy dziecku :kissing:
    --
    •  
      CommentAuthoranula36
    • CommentTimeSep 1st 2011
     permalink
    a co to takie to PRG??
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeSep 1st 2011
     permalink
    Progesteron
    --
    •  
      CommentAuthoranula36
    • CommentTimeSep 1st 2011
     permalink
    aaaa niedouczonam :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 1st 2011 zmieniony
     permalink
    ja bym na miejscu EWY już wczoraj pojechała na betę i prg żeby sprawdzić czy wszystko ok a nie sikała każdego ranka na kolejny test bo to nic nie powie oprócz tego, że są dwie kreski :smile:
    wiem Ewa, pisałaś że się spłukałaś czy tam coś ale może ktoś Ci pożyczy 50 zł żebyś mogła zrobić to badanie i się uspokoić , że wszystko gra ? :wink:
    --
  1.  permalink
    TEORKA: ja bym na miejscu EWY już wczoraj pojechała na betę i prg żeby sprawdzić czy wszystko ok a nie sikała każdego ranka na kolejny test bo to nic nie powie oprócz tego, że są dwie kreski wiem Ewa, pisałaś że się spłukałaś czy tam coś ale może ktoś Ci pożyczy 50 zł żebyś mogła zrobić to badanie i się uspokoić , że wszystko gra ?


    Nie bede sie zapozyczac...Nie mam pozatym jak sie dostac do miasta a samochodem nie pojade bo troche za daleko i boje sie bez kwitow.W pierwszej nie robilam bety i teraz tez nie chce.Poczekam do wizyty u gina...
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 1st 2011
     permalink
    no jak wolisz
    tylko sama widzisz jak się teraz niepotrzebnie denerwujesz i stresujesz
    a stres i nerwy mogą teraz bardziej zaszkodzić niż te brunatne plamienia...

    ale Twój wybór oczywiście...:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorask28
    • CommentTimeSep 1st 2011
     permalink
    A najlepiej to zgłosić się na IP bo tam też mogą zrobić za free.
    Jak pisała Ewa wcześniej to po takiej wizycie uważam, że szkoda było wywalać kasę na następną u takiego gina.
    .
    Roxy jeśli nadal będziesz plamić zawsze możesz udać się na IP muszą udzielić Ci porady.
    Może ktoś Cię zbada, zrobi usg (piszę może bo w takich przypadkach nie zawsze badają, robią usg by dodatkowo niczego tam nie podrażniać) ale zawsze mogą Ci zrobić betę i będziesz wiedziała co i jak.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeSep 1st 2011
     permalink
    Kobity lecę do ginekologa.Oby było wolne miejsce.. :wink:
    --
  2.  permalink
    asik28: Roxy jeśli nadal będziesz plamić zawsze możesz udać się na IP muszą udzielić Ci porady.Może ktoś Cię zbada, zrobi usg (piszę może bo w takich przypadkach nie zawsze badają, robią usg by dodatkowo niczego tam nie podrażniać) ale zawsze mogą Ci zrobić betę i będziesz wiedziała co i jak.


    W poprzedniej ciazy mialam bole podbrzusza i pojechalam na IP to lekarz sie wydarl na mnie ze co ja sobie wyobrazam ze ja jestem pacjentka ambulatoryjna i niech moj lekarz sie man zajmie a on musial az z sali porodowej schodzic zeby mnie zbadac...:confused:Wiec juz wiem jaka bedzie reakcja,nic nie widac na usg a ona przyszla sie leczyc:confused:ehhh
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeSep 1st 2011
     permalink
    ło matko! mnie gin na IP tylko zapytał czemu nie poszłam do swojej gin, a jak mu powiedziałam, że przyjmuje w pon i środy (był wtorek 22ga godzina) to mnie zbadał...
    --
    •  
      CommentAuthoranaa86
    • CommentTimeSep 1st 2011
     permalink
    katarzynah1987: mdłości to oznaka, że ciąża się dobrze rozwija?

    oh jak ja nie lubię takich teorii... też mnie tak koleżanka we wczesnej ciąży nastraszyła, że wymioty i mdłości sugerują, że dziecko się dobrze rozwija... No to ja załamka, bo ja nie miałam ani raz mdłości o wymiotach nie wspominając! Czułam się świetnie, ale oczywiście po jej słowach złapałam doła i zaczęła się myśleniówa i stres czy z moim dzieciątkiem jest wszystko w porządku. Dzisiaj kończę 19 tydzień, wszystko póki co przebiega prawidłowo, więc jak widać można być w ciąży bez żadnych objawów.
    --
  3.  permalink
    anaa86:
    oh jak ja nie lubię takich teorii... też mnie tak koleżanka we wczesnej ciąży nastraszyła, że wymioty i mdłości sugerują, że dziecko się dobrze rozwija... No to ja załamka, bo ja nie miałam ani raz mdłości o wymiotach nie wspominając! Czułam się świetnie, ale oczywiście po jej słowach złapałam doła i zaczęła się myśleniówa i stres czy z moim dzieciątkiem jest wszystko w porządku. Dzisiaj kończę 19 tydzień, wszystko póki co przebiega prawidłowo, więc jak widać można być w ciąży bez żadnych objawów.



    Ja też. Zauważ, że to nie moja teoria. Odniosłam się do stwierdzenia jednej z dziewczyn...
    --
    •  
      CommentAuthoranaa86
    • CommentTimeSep 1st 2011
     permalink
    wiem wiem Kasiu, zacytowałam Ciebie bo miałam "bliżej"
    :wink:
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeSep 1st 2011
     permalink
    Zastanawiam się, czy mnie gin opieprzy za te 3 kilo:sad::shamed:
    --
    •  
      CommentAuthorask28
    • CommentTimeSep 1st 2011
     permalink
    Ja też nie lubię takich teorii:angry:
    .
    Pierwszą ciążę straciłam, w tej nie miałam żadnych objawów jestem obecnie w 26 tc i jak czytam takie coś to aż mi się włosy i wszystko inne jeży:angry::angry:
    To wprowadza tylko niepotrzebny stres u osób takich jak ja, ktoś kto piszę takie rzeczy to powinien się wpierw zastanowić co pomyślą sobie te które nie mają objawów a w ciąży są!
    -- ,
  4.  permalink
    No i po wizycie u gin!
    Szyjka trzyma, zamknięta i na szczęście od niedzieli się nie skróciła, dalej ma 1cm, więc trochę odetchnęłam! :smile:
    Wyniki, wiadomo, hemoglobinka, płytki i hematokryt nieco spadły ale dalej mieszczą się w "ciążowych normach" :smile:
    A najbardziej jestem dumna z moczu! Wzorcowy!

    Lekarz nawet mnie zapisał na USG 22.9 więc ma nadzieję że do tego czasu donoszę, bo co do kolejnego terminu czyli na 29.09 już jakoś nie był pewny :wink:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 1st 2011
     permalink
    Super NIGHT !!! :wink::wink::wink:
    ale szyjka faktycznie krótka, tylko 1 cm..
    ale dobrze, ze trzyma i że zamknięta :smile:

    czyli do 4.10 nie ma szans, żebyś wytrzymała wg gina ? :smile:
    --
  5.  permalink
    No raczej nie, choć wiadomo może różnie być :wink:
    Ale ja juz teraz ledwo na dupie moge wysiedzieć więc jak pewnie donoszę do 38tc to zabiore się za sprzątanie i wtedy już może pójść szybko.. choć tak to sobie możemy gdybać, to i tak wola Franka :wink
    -- // //
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 1st 2011
     permalink
    no Franek ostatecznie podejmie decyzję :devil::devil:
    a od dawna masz taką szyjkę skróconą ?
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeSep 1st 2011
     permalink
    Cieszę się Night :grouphug:
    --
  6.  permalink
    No ja szyjke zawsze miałam krótką.. 2,5cm i taka też była na wizycie 3 tygodnie temu..
    A w niedziele jak pojechałam na IP okazało się że jest skrócona i ma tylko 1cm..
    -- // //
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 1st 2011
     permalink
    aha..
    czyli nie tak, że z 4 cm nagle się zrobił 1 ? :wink:
    --
  7.  permalink
    Nie, nie, aż tak źle było :wink:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeSep 1st 2011
     permalink
    nightingale_84: Szyjka trzyma, zamknięta i na szczęście od niedzieli się nie skróciła,

    i chwała jej za to :)
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeSep 1st 2011
     permalink
    od kiedy ciążę uważa się za donoszoną? od końca 37 czy 38 tyg?
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 1st 2011 zmieniony
     permalink
    a nie od 36 t.c ?

    bo wtedy zaczyna się 9 msc i chyba jest ciąża donoszona....

    chociaż w sumie nie wiem..
    --
  8.  permalink
    Różnie.. w ksiązkach niektórych jest napisane że ksońcozny 36tc, a innych skończony 37tc..
    I dla mnie chyba ta druga wartośc jest bliższa prawdy, bo skoro do porodu wyznaczonego wg OM spokojnie dodaje sie lub odejmuje 2 tygodnie.
    -- // //
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeSep 1st 2011
     permalink
    Mi się wydaje, że 37 :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 1st 2011 zmieniony
     permalink
    patrzę na internecie i różnie podają :wink:
    raz 37, raz 38 a czasami i 36 :tongue:

    ten wpis mnie zdziwił najbardziej :

    Ciążę uważamy za donoszoną, kiedy poród nastąpi nie wcześniej niż 2-3 tygodnie przed wyznaczonym terminem porodu (czyli ok. 35-36tc)

    od kiedy 2-3 tygodnie przed terminem to tydzień 35-36 hmmm
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeSep 1st 2011
     permalink
    dlatego ja ściskam nogi żeby dotrwać do 36 tyg a potem mogę rodzić :-)
    --
  9.  permalink
    TEORKA: Ciążę uważamy za donoszoną, kiedy poród nastąpi nie wcześniej niż 2-3 tygodnie przed wyznaczonym terminem porodu


    No czyli to co ja mówiłam, tylko nie mam pojęcia skąd te ich obliczenia :wink:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 1st 2011
     permalink
    w niektorych spzitalach dziecko urodzone w 36t6d uznawane jest za wczesniaka, dopiero 37t0d uznaja ze jest w terminie a przeciez to dzien roznicy
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeSep 1st 2011
     permalink
    heh, ale dałam wam zagwozdkę :)
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeSep 1st 2011 zmieniony
     permalink
    magdamagada, czyli sugerujesz, że mdłości to oznaka, że ciąża się dobrze rozwija? Jeżeli, któraś nie ma mdłości to jest sygnał źle rozwijającej ciąży albo gdy mdłości ustaną to ciąża zacznie się źle rozwijać? Tak można zrozumieć Twoja wypowiedź...


    Katarzynah
    Piszesz że wysnułam jakąś teorię. Napisałam tylko że skoro jest objaw w postaci mdłości czy wymiotów znaczy że jest ok, ale wcale nie napisałam że skoro ich nie ma to znaczy że coś jest nie tak.
    Więc chyba zrozumiałaś na opak.:fierce:
    Sama nie przeszłam wymiotów, mdłości były, ale wcale się nie martwiłam że skoro nie rzygałam jak kot to ciąza się nie rozwija.:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeSep 1st 2011 zmieniony
     permalink
    No i wróciłam.. Czekałam dwie i pół godziny :confused: I co się dowiedziałam ? Nic... :confused: Usiadłam tylko na fotel i oczywiście znów jakieś upławy mam.. Nie dowiedziałam się co z szyjką,nie było usg,dostałam tylko szansę posłuchać 10 sekund serduszka.. Kolejne badania do zrobienia. Jak zapytałam czy jest możliwość usg ,żeby potwierdzić płeć, to usłyszałam -A Pani myśli,że tylko po to się robi usg ? - Następną wizytę mam na 29 września.. Nie wiem czy mam liczyć wtedy na usg :confused: Po prostu ryczeć mi się chce :neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 1st 2011
     permalink
    HUSSY a nie możesz zmienić lekarza.....?
    bo to nie pierwsza chyba wizyta w takim stylu...
    ja bym nie zniosła takiego traktowania szczerze mówiąc....

    nie pamiętam czy chodzisz prywatnie czy na NFZ
    pewnie na NFZ bo prywatnie żaden lekarz chyba tak pacjentki nie traktuje...

    może idź prywatnie do innego ?

    poza tym teraz u Ciebie pasowało by zrobić USG połówkowe bo to już 21 tydzień idzie..
    a nie tylko badanie na fotelu :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeSep 1st 2011
     permalink
    Teo, wcześniej chodziłam prywatnie i usg było ZAWSZE.. Teraz byłam u siebie u rodzinnego lekarza. Tak liczyłam,że dowiem się płci.. i że się dowiem jak z dzieckiem a tu jedno,wielkie rozczarowanie... I jeszcze czekałam jak kretynka prawie trzy godziny.. Szczerze.. to poczułam się olana :neutral: Autentycznie jak wyszłam to mi łzy poleciały..
    --
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeSep 1st 2011
     permalink
    W wiekszosci chyba skonczony 37 tydzien uznaje sie za donoszenie. Chyba jedna z dziewczyn tu urodzila wlasnie tuz przed ukonczeniem 37 tc i uznano malego za wczesniaka. U mnie byly 37tc i 3dni - uznane za donoszone.


    Hussy - co za PIPA! Albo PIPON! - bo nie wiem czy to baba czy facet. Zmien lekarza lepiej skoro ten nie rozumie, ze ciaza to jednak przezycie dla kobiety zwlaszcza przy pierwszym dziecku
    --
  10.  permalink
    Hussy, no coś jest nie tak, bo jak Teo mówi, teraz USG polowkowe jak nic powinno być zrobione.. !!
    Nie chodź tam już i znajdz kogoś innego.
    -- // //
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeSep 1st 2011
     permalink
    Roxy Ewa - gratulacje :bigsmile:
    marlenazając - wydaje mi się, że przy tych objawach na Twoim etapie to fenoterol mocno na wyrost, ale jakby co nie bój się go brać - ja biorę od 21tc, i tylko przy pierwszej tabletce się trzęsłam, teraz biorę w dawce 8x1 i nic nie czuję a nie biorę nic osłonowo, puls mam normalny. Organizm się szybko przyzwyczaja, a to, zeby donosić malucha jest ważniejsze.
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    •  
      CommentAuthorask28
    • CommentTimeSep 1st 2011
     permalink
    Night wieści świetne:bigsmile:
    .
    Hussy rozumię Twoje samopoczucie...najgorsze są wizyty z których nic nie wynika:sad:
    .
    A tak wogóle dziewczynki udało mi się dodać swoje zdjęcia na "Galerii brzuszków" - w końcu się ujawniłam:bigsmile::bigsmile:
    -- ,
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeSep 1st 2011
     permalink
    Hussy masakra z tym lekarzem... Zastanów się nad zmianą, bo to jest nienormalne nieco, takie podejście :shocked:
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeSep 1st 2011 zmieniony
     permalink
    Night, niech szyjka potrzyma jeszcze ze dwa tygodnie.
    --

    I my meldujemy się po wizycie. Synek waży +/- 2800, jajka siedzą już na swoim miejscu, więc uff. Szyjka skróciła się do 1,5 cm (z 3 cm) ale jest zamknięta. Wyniki krwi mimo braku suplementacji mieszczą się w ciążowych normach, mocz idealny wręcz:shocked: Za dwa tygodnie kolejna wizyta i po niej mogę rodzić:wink:
    Mnie się zawsze wydawało, że ciąża donoszona jest po skończeniu 37 tygodnia. Tego się trzymam i daję młodemu tydzień bonusa, potem niech się dziecię szykuje. A szykuje się chyba, bo przed chwilą dopadł mnie już drugi dzisiaj masakryczny skurcz. Wrr!
    --
    Hussy, na Twoim miejscu poszukałabym innego lekarza, tak jak radzą dziewczyny. Lepiej zmienić nawet w połowie ciąży niż cały czas się stresować.
    --
    •  
      CommentAuthoranaa86
    • CommentTimeSep 1st 2011
     permalink
    Hussy, co za bufon!!!! czekać do 29 września?? Toż to cały miesiąc, a kiedy połówkowe jak nie teraz?? Ojjj do takiego buca to bym już nie wróciła, a jak to kolejna wizyta w tym tonie to tym bardziej! Masz kartę ciąży więc spokojnie możesz zmienić lekarza. W końcu oni są dla nas, a nie my dla nich!
    --
  11.  permalink
    Anetka, no widzisz to tak jak u mnie, wyniki coraz lepsze pod koniec :wink:
    U mnie też za 2 tygdoie wizyta i to samo, mam zielone światlo na poród, ale ja bym tak wolała po 20 wrzesnia, bo nie chcę żeby Panna wyszła :wink:
    Synek już sporo waży! Ja nie wiem ale moja to kruszyna jakaś będzie chyba..
    -- // //
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeSep 1st 2011
     permalink
    w moim szpitalu w terminie a donoszony tez ma inny wydzwiek, w terminie tzn 37t0d a donoszony 38t0d :) dla mnie sami lekarze sobie to pogmatwali i pewnie sie teraz placza w zeznaniach :P
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeSep 1st 2011 zmieniony
     permalink
    nightingale_84: U mnie też za 2 tygdoie wizyta i to samo, mam zielone światlo na poród, ale ja bym tak wolała po 20 wrzesnia, bo nie chcę żeby Panna wyszła

    Heh, czytasz w moich myślach!:smile: Do kiedy dokładnie jest panna (pytam, jakbym miała jakiś wpływ na to, co dziecko wymysli:wink:).
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeSep 1st 2011
     permalink
    nightingale_84: Synek już sporo waży! Ja nie wiem ale moja to kruszyna jakaś będzie chyba..

    A kiedy ostatnio Ci Małego mierzyli?
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.