Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthoradda78
    • CommentTimeSep 2nd 2011
     permalink
    roxy, trzymam kciuki...mam nadzieję.ze wszystko będzie dobrze..
    --
  1.  permalink
    mam silne skurcze momentami tak jak przy porodzie:( ginka kazala leki przeciwbolowe brac:(
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeSep 2nd 2011
     permalink
    RoxyEwa: mam silne skurcze momentami tak jak przy porodzie:(

    kurcze - łykaj leki i leż.... no cholercia... nic innego nie zrobisz :cry:
    --
  2.  permalink
    Roxy- cholernie mi przykro, że przechodzisz przez to. Ale dziewczyno- jak masz takie mocne bóle i podejrzenie ciąży pozamacicznej, to proszę- nie siedź przed kompem, tylko zasuwaj na izbę przyjęć.
    Niecałe 2 lata temu miałam identyczną sytuację jak Ty, też podejrzenie poronienia/ciąży pozamacicznej i ginka uprzedzała mnie, że jak tylko bóle się nasilą, to mam zasuwać do szpitala. Ba, pozwoliła mi wrócić do domu tylko jak eM ją zapewnił że w ciągu 30min jest w stanie dostarczyć mnie do szpitala- bo z podejrzeniem pozamacicznej NIE MA ŻARTÓW. Nie wiemy jaka jest sytuacja- trzymamy kciuki za wczesną ciążę, ale jesteś dorosła więc wiesz, że niczego nie możemy być pewne :sad: A w szpitalu będziesz pod dobrą opieką.
    --
  3.  permalink
    Oj Teo, dzienkujemy :smile:
    Lepiej trochę, tzn może nie zakaszlę się na śmierć :wink: Skurcze mam dalej, ale już nie są regularne i są rzadsze.
    Nie ma opcji, żebym rodziła przed następną niedzielą, już młodemu to zapowiedziałam- że ma siedzieć na d*pie (tzn na głowie) gdzie siedzi i nie kombinować. We wtorek urodziny małej, w sobotę (czyli za tydzień) robimy imprezę dla małej, więc w niedzielę mogę zacząć negocjować rozpakowanie. Ale nie wcześniej i ma się słuchać mamy. O!
    Poza tym jest wago piórkowej- waży ok 2300g, więc im dłużej sobie posiedzi tym lepiej dla niego. Wolałabym, żeby nie wypakował się przed osiągnięciem magicznej granicy 2500g, bo to oszczędzi nam nerwów i ganiania po lekarzach...
    Ale powiem Wam, że ta ciąża mnie wykańcza- nie fizycznie, ale psychicznie. Lęk o małego mnie dobija. Marzę o momencie, kiedy w końcu będę go mogła przytulić i poczuć ciepło małego ciałka... Z jednej strony- to już tak blisko, a z drugiej strony- tak cholernie tej końcówki się boję :sad:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeSep 2nd 2011 zmieniony
     permalink
    To ja tylko po cichu dodam, ż emam wyniki powtórnej glukozy i nie mam cukrzycy jednak:))) po 50g miałam 153 przy normie do 140.
    A dzisiaj mialam obciążenie 75g i wyszło:
    Na czczo wyszło 77 (norma 60-99)
    po obcoiążeniu 75g po 2 h: 111 (norma 60-140)
    ufff. kamień z serca:) witajcie owoce i miodku :) ale ze slodyczami skoro już się pożegnałam, to już się nie przywitam, tak na wszelki wypadek.
    •  
      CommentAuthoranula36
    • CommentTimeSep 2nd 2011
     permalink
    annalena super! ja lubię słodkie. ale kontroluję ten nałóg :devil:
    zobaczymy za 4 tyg, dobrze wiedziec o tej cytrynie:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeSep 2nd 2011
     permalink
    ja ide 12 września na słodka imprezę - zobaczymy jak ja to zniosę :-)
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeSep 2nd 2011
     permalink
    O Mareza,Ty już 6 miesiąc :shocked: Dopiero się przyjrzałam suwakowi :bigsmile:

    Annalena: To ja tylko po cichu dodam, ż emam wyniki powtórnej glukozy i nie mam cukrzycy jednak:)))


    Dobrze jest dowiedzieć się o pozytywnym wyniku :bigsmile: Ja mam badania dopiero za 3 tygodnie,ale już się martwię o mocz.. Zawsze coś było nie tak.
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeSep 2nd 2011
     permalink
    Ja wychodze z założenia że co ma być to bedzie w badaniach, co mi da wcześniejsze zamartwianie się...
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeSep 2nd 2011
     permalink
    Ano wlaśnie :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeSep 2nd 2011
     permalink
    No ale niech mój przyklad bedzie madzieja dla tych, ktorym za pierwszym razem wyjdzie wysoka glukoza. Że to jeszcze nie przesadzone i trzeba zawsze sprawdzic drugi raz.
    Ja co prawda jak mi wyszedl zly ten pierwszy test z 50g, to od razu wprowadzilam diete dla slodkich mamus (good bye slodycze, slodkie owoce, soki, maslo, biale pieczywo etc). Ale nie wiem czy drugi test dlatego wyszedl dobrze czy dlatego, ze po prostu przed pierwszym za bardzo zaszalalam;)
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeSep 2nd 2011
     permalink
    Annalena to tak jak mi teraz w cytologii coś wyszło i zaczęłam czytać, panikować itp...poszłam do lekarza i co ..okazało się że taka cytologia w ciąży jest ok
    maż oczywiście mnie wydał do lekarza że u wujka google czytałam :-) na co doktorek stwierdził że jak chce być zdrowsza psychicznie to nie czytać takich rzeczy w necie :-)
    --
    •  
      CommentAuthorask28
    • CommentTimeSep 2nd 2011
     permalink
    Annalena to świetnie:)
    A swoją drogą dlaczego robiłaś badanie z obciążeniem glukozy 50g?
    Mi ostatnio jak gin wypisywał skierowanie na badania na następną wizytę to mówił, że będzie ta glukoza tylko 75g bo zmieniły się przepisy i teraz na tym etapie robi się już tylko z tą większą dawką czyli 75g?
    -- ,
  4.  permalink
    RoxyEwa, trzymam kciuki. Mocno!
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeSep 2nd 2011
     permalink
    asik28: A swoją drogą dlaczego robiłaś badanie z obciążeniem glukozy 50g?
    Mi ostatnio jak gin wypisywał skierowanie na badania na następną wizytę to mówił, że będzie ta glukoza tylko 75g bo zmieniły się przepisy i teraz na tym etapie robi się już tylko z tą większą dawką czyli 75g?

    Dobre pytanie... Tez sie zdziwilam, ze gin mi to przepisal za pierwszym razem. Ale w sumie sie ciesze, bo gdybym wtedy zrobila 75g po tym jak dzien wczesniej jadlam duzo slodkiego, to by byl zafalszowany wynik. A tak to ustabilizowalam diete i przynajmniej mam pewnosc, ze wynik nie jest zafalszowany.
    mareza: . maż oczywiście mnie wydał do lekarza że u wujka google czytałam :-) na co doktorek stwierdził że jak chce być zdrowsza psychicznie to nie czytać takich rzeczy w necie :-)

    no tylko ze ja sie nie diagnozowalam przez google;) mialam 153 przy normie do 140, wiec liczylam sie, ze moze to OZNACZAC cukrzyce.
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeSep 2nd 2011
     permalink
    Annalena, wiem wiem, ja też jak w cytologii wyczytałam że jakieś tam zmiany sa i że jest II grupy to zaraz czerwona lampka :-) widać też niepotrzebnie
    --
    • CommentAuthorsara32
    • CommentTimeSep 2nd 2011
     permalink
    asik28: Mi ostatnio jak gin wypisywał skierowanie na badania na następną wizytę to mówił, że będzie ta glukoza tylko 75g bo zmieniły się przepisy i teraz na tym etapie robi się już tylko z tą większą dawką czyli 75g?


    Mi gin powiedział dokładnie to samo i właśnie w przyszłym tygodniu czeka mnie badanie. Ciekawe jak mi pójdzie. Bardziej niż wypicie tego martwi mnie to siedzenie i czekanie przez 2 godziny.
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeSep 2nd 2011
     permalink
    sara - mnie tak samo :-)
    --
    • CommentAuthorsara32
    • CommentTimeSep 2nd 2011
     permalink
    W sumie wolę to 75g niż 50g i potem powtarzać 75g jak coś wyjdzie nie tak. Mam nadzieję że cukrzyca mnie ominie:whorship::whorship::whorship::whorship:
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeSep 2nd 2011
     permalink
    dziewczyny - bądźmy dobrej myśli :-)
    --
  5.  permalink
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeSep 2nd 2011
     permalink
    widziałam i jak dla mnie zbędne...podobno stetoskop ma to samo działanie i jest tańszy , ale nie mam ani detektora tętna ani stetoskopu
    --
    •  
      CommentAuthorask28
    • CommentTimeSep 2nd 2011
     permalink
    Sara, mareza możemy sobie podać ręce mnie też to czeka, dokładnie za tydzień:wink:
    .
    Ciekawe jak mi pójdzie, kiedyś na takim badaniu o mało nie oddałam wszystkiego z powrotem.
    Było mi niedobrze ale na siłę powstrzymywałam się od -sorki za słownictwo "żygnięcia".
    Na wynik jakiś się nie nastawiam.
    Zobaczymy co wyjdzie no ale wiadomo jak wszystkie nie chciałabym by wyszło nie tak jak trzeba.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorask28
    • CommentTimeSep 2nd 2011
     permalink
    My mamy stetoskop ale żadko uda się coś usłyszeć dlatego, że mała praktycznie cały czas jest odwrócona twarzą do mojego kręgosłupa.
    Przynajmniej takie mam wrażenie i uczucie jak dotykam brzucha, no i uderza mnie właśnie od strony kręgosłupa w pęcherz nóżkami lub rączkami.
    -- ,
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeSep 2nd 2011
     permalink
    katarzynah1987: Dziewczyny, widziałyście takie cuś? Co o tym urządzeniu sądzicie?

    Ja mam coś podobnego i nie narzekam, choć ostatnio rzadko mam potrzebę sprawdzania malucha, bo wystarczy, ze ruszy stopą i już go czuję:wink:
    Lepsze są ponoć te detektory, które mierzą watrość tętna, ten model tego nie ma. Trzeba dobrze zapoznać się z pracą tego urządzenia, bo czasami zamiast uspokoić, podnosi ciśnienie. Na początku trudno znależć malca, bo ma jeszcze dużo miejsca i potrafi się ukryć. Niektóre dziewczyny mylą też na przykład bicie swojego serca z sercem maluszka albo słuchają przepływów z pępowiny:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 3rd 2011
     permalink
    asik28: Mi ostatnio jak gin wypisywał skierowanie na badania na następną wizytę to mówił, że będzie ta glukoza tylko 75g bo zmieniły się przepisy i teraz na tym etapie robi się już tylko z tą większą dawką czyli 75g?


    no właśnie też sie zdziwiłam, że ANNALENA ma 50 g bo od stycznia tego roku już sie tego badania nie robi
    tylko od razu 75 g....
    no ale dobrze, że suma sumarum wyszło ok ! :smile:


    CERISE no to trzymam kciuki, żeby Krzyś pozwolił Ewci zdmuchać świeczki i dopiero wtedy ewentualnie zaczynał wychodzić... :wink:
    i odzywaj się czasem :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeSep 3rd 2011
     permalink
    40 tygodni - już tak długo tego mojego kloca noszę
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeSep 3rd 2011
     permalink
    bladykotku - jeszcze kilka dni i koniec :-)
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeSep 3rd 2011
     permalink
    Kocie, respect 4u! Ale teraz to juz chyba jak na bombie zegarowej, nie?;)
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeSep 3rd 2011
     permalink
    Bladykocie
    mi to tak szybko te Wasze ciąze lecą, tylko szkoda że moja mi się tak dłużyła.

    Ceri
    biedna ty. Nie dziwię się że cię złapały skurcze. pamiętasz jak ja zaczełam rodzić, bo dostałam kaszlu. Kaszlałam tylko 3-4 godziny i już się zaczęło.
    --
    • CommentAuthorsara32
    • CommentTimeSep 3rd 2011
     permalink
    bladykot: 40 tygodni - już tak długo tego mojego kloca noszę


    :whorship::whorship::whorship::whorship::whorship::whorship::whorship: Ja już się nie mogę doczekać kiedy urodzę, liczę tak na 38-39 tydz, może uda się przed świętami.
    --
  6.  permalink
    Czesc Dziewczyny!
    Bylam dzisiaj na Beta Hcg,wyniki beda o 18.00 odbiore przez internet.:sad:Nadal na bardzo ciemny brunatny kolor plamie:cry:Dzisiaj juz podbrzusze nie boli przynajmniej narazie,ale to z zaskoczenia przewaznie mnie lapie do wieczora jeszcze dlugo:sad:Jestem tak zdenerwowana ze odruchy wymiotne mi sie wlaczyly....:sad:Dam wam potem znac...
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeSep 3rd 2011
     permalink
    Ewa, czekamy na jak najlepsze wiadomości. Trzymaj się dzielnie!
    --
  7.  permalink
    myszerej: Ewa, czekamy na jak najlepsze wiadomości. Trzymaj się dzielnie!


    Nie mam juz sily do tego wszystkiego.W zyciu nie myslalam,ze to wszystko bedzie tak wygladac,jakis koszmar:sad:
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeSep 3rd 2011
     permalink
    Wierzę, że jest to dla Ciebie prawdziwy koszmar. Łatwo się mówi, ale powtórzę po innych dziewczynach, teraz dla dziecka najważniejszy jest Twój spokój. Leż i odpoczywaj. Poczytaj coś. Zaproś najlepszą koleżankę żebyś nie była sama, obejrzyj ulubiony film.
    --
    •  
      CommentAuthoranula36
    • CommentTimeSep 3rd 2011
     permalink
    a ja słabo dzis spałam... od 2 do 6 prawie wcale, koło 5 mała się obudziła i trochę się "pobawiłysmy w złap mnie jeśli potrafisz" :boogie: a potem znowu usnęła a ja dopiero koło 7... i wiecie co mi się przyśniło???? że padał snieg!!!!:crazy:
    --
    •  
      CommentAuthoranaa86
    • CommentTimeSep 3rd 2011 zmieniony
     permalink
    Kurde, to ja już nie wiem jak jest z tą glukozą...
    Wizytę u lekarza mam 14-ego i do tego czasu mam mieć zrobioną też właśnie glukozę. Po pierwsze 50g, a po drugie to nie za wcześnie???
    Widzę, że większość za was ma to badanie powyżej 25 tygodnia...
    Ufam mojemu lekarzowi, ale skoro 75g to standard to czemu w mojej klinice jest to 50? to ma jakąś różnicę?
    --
    •  
      CommentAuthoranula36
    • CommentTimeSep 3rd 2011
     permalink
    ja sie pytałam w zeszłym tyg i powiedział mi że się robi w 24, więc za niecałe 3 tyg
    --
    •  
      CommentAuthoranaa86
    • CommentTimeSep 3rd 2011
     permalink
    No mi kazał przed wizytą a wtedy to będzie dopiero 20t5d, ale chyba wie co robi...
    --
    • CommentAuthorklucha83
    • CommentTimeSep 3rd 2011
     permalink
    RoxyEwa skoro lekarzowi macica nie wygląda na ciążową a test pozytywny to może to ciąża biochemiczna. Moja siostra tak miała.
  8.  permalink
    klucha83: RoxyEwa skoro lekarzowi macica nie wygląda na ciążową a test pozytywny to może to ciąża biochemiczna. Moja siostra tak miała.


    Ale to pierwszy gin mowil.Wczoraj bylam u calkiem innej ginki i nic nie mowila a macica wrecz przeciwnie wyglada jak na ciaze tylko pecherzyka nie bylo widac...
    --
  9.  permalink
    ja sie pytałam w zeszłym tyg i powiedział mi że się robi w 24, więc za niecałe 3 tyg

    Jak w 24tc, to za 5 tygodni - sugerując się suwaczkiem :wink:
    No mi kazał przed wizytą a wtedy to będzie dopiero 20t5d,

    Nie podważam zdania lekarza, ale to rzeczywiście bardzo wcześnie. Zwykle test robi się w szóstym miesiącu, czyli mniej więcej między 23 a 27tc
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeSep 3rd 2011
     permalink
    Ja miałam w 22tc, 75g.
    --
    •  
      CommentAuthoranula36
    • CommentTimeSep 3rd 2011 zmieniony
     permalink
    anula36: ja sie pytałam w zeszłym tyg i powiedział mi że się robi w 24, więc za niecałe 3 tyg


    boszzz co ja pisze... ca niecałe 3 to ja mam wizyte i usg ... przepraszam, pisałam, że się niewyspałam... :bigsmile:

    ale przeszłam sie troche, przewietrzyłam mózg i od razu lepiej :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthoranaa86
    • CommentTimeSep 3rd 2011
     permalink
    Nie podważam zdania lekarza, ale to rzeczywiście bardzo wcześnie. Zwykle test robi się w szóstym miesiącu, czyli mniej więcej między 23 a 27tc

    No nic, pozostaje mi zrobić to co kazał, ale też mi się to dziwne wydaje
    --
  10.  permalink
    Moja beta :) wyszla pozytywna zobaczymy wponiedzialej czy rosnie:)
    Mam 135mlU/ml to jakis 2-3 tydzien bety w poniedzialek poprawka czy rosnie ...
    --
    •  
      CommentAuthorpitaja
    • CommentTimeSep 3rd 2011
     permalink
    Wczoraj wizyta u ginekologa, co prawda nie planowana. Rano zauważyłam u siebie różowo-kremowy śluz i bałam się, że może to być plamienie. Okazało się, że dobrze, że poszłam, bo na USG, oprócz już 9,5 mm dzieciątka był mały krwiak. Ginekolog zaleciła mi leżeć (chciała położyć mnie do szpitala, ale uznała, że nie jest to takie duże i że mi też zależy na tym,żeby było dobrze) i przyjmowac magnez. Od wczoraj, mozna powiedziec, ze nie ruszam sie z łóżka.Czy któraś z Was miała takiego krwiaka?
    --
    •  
      CommentAuthorask28
    • CommentTimeSep 3rd 2011
     permalink
    Roxy beta ładna, czekamy na poniedziałek:bigsmile:
    .
    Pitaja ja nie miałam krwiaka więc nie pomoge ale zagląda tu sporo osób więc napewno udzielą odp.
    -- ,
  11.  permalink
    Roxy, to teraz spokojnie i odpoczywaj, trzymam kciuki!
    -- // //
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.