Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeSep 1st 2011
     permalink
    Hussy: Szczerze.. to poczułam się olana

    szczerze, to nie wiem na co jeszcze czekasz. Ja bym jutro udała się do innego gina. A USG połówkowe jest bardzo ważne, nawet prywatnie bym się skusiła.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeSep 1st 2011
     permalink
    Czyli za 12 dni będę w terminie :) a za 19 dziecko będzie donoszone...
    tak czy siak, to jeszcze trochę czasu.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
  1.  permalink
    Do kiedy dokładnie jest panna (pytam, jakbym miała jakiś wpływ na to, co dziecko wymysli:wink:).


    Do 22.09 więc jeszcze trochę nam zostało :wink:

    A kiedy ostatnio Ci Małego mierzyli?


    3 tygodnie temu i ważył 2035g, a od tego czasu ja przytyłam tylko 0,6kg.. więc nawet jakby wszystko poszło w maluszka to i tak 2600g będzie..
    Choć to i tak pewnie nie da się za bardzo oszacować, więc się nie nakręcam :smile:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeSep 1st 2011
     permalink
    Dzis widze dzien wizyt:) ja tez bylam u swojego. Nadal naleze do tego klubu co TEO, czyli KLUB SZYJEK PANCERNYCH;) 4 cm i twardo trzyma.
    Gin moj powiedzial, ze od 36tc (skonczonego) ciaze uwaza sie za donoszona, ale wiadomo, ze im dluzej tym lepiej.
    *Hussy* koniecznie zmieniaj gina! Najeyzszy czas na usg polowkowe.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 1st 2011
     permalink
    Annalena: Nadal naleze do tego klubu co TEO, czyli KLUB SZYJEK PANCERNYCH;) 4 cm i twardo trzyma.


    witam w klubie zatem :wink::wink::wink::wink::wink:

    tylko, że wiesz Ty będziesz miała CC więc szyjka Ci może do końca samego taka pancerna być...
    moja mogłaby się za jakieś 5 - 6 tygodni skrócić i zmiękczyć hehe :devil:
    byle nie wcześniej :smile:
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeSep 1st 2011
     permalink
    nightingale_84: 3 tygodnie temu i ważył 2035g, a od tego czasu ja przytyłam tylko 0,6kg.. więc nawet jakby wszystko poszło w maluszka to i tak 2600g będzie..
    Choć to i tak pewnie nie da się za bardzo oszacować, więc się nie nakręcam

    To waży podobnie jak mój (biorac pod uwagę kilka dni różnicy). No i przecież jest ten +/-:smile:
    Annalena: Nadal naleze do tego klubu co TEO, czyli KLUB SZYJEK PANCERNYCH;) 4 cm i twardo trzyma.

    Niech trzyma jak najdłużej. Ciebie czeka cesarka, więc szyjka może sobie być pancerna:wink:
    --
  2.  permalink
    Jak z Emila bylam w ciazy to wyszlo ze ma wazyc ok 4kg a jak sie urodzila to wazyla 3060:)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeSep 1st 2011
     permalink
    Mi robili USG już po odejściu wód i mówili "będzie duże, pod 4 kilo" a dwie godziny później urodziła się Hanka, 3350 g.

    Urodziłam 18 dni przed terminem, nie chcę sobie wyobrażać ile by ważyła jakbym rodziła ją w 41-42 tygodniu :P
    --
    •  
      CommentAuthoriwrowe
    • CommentTimeSep 1st 2011 zmieniony
     permalink
    ja za to trafiłam w szpitalu na gina, który perfekcyjnie oszacował wage młodej...pomylił sie o 20 g :P - no i Miska punktualna co do dnia była (termin porodu pokrył sie z terminem wg OM....a skok temp nie był 14 dnia :P)
    mojej ciotce rok póżniej w szputalu w Nowym Sączu powiedzieli ze dzidzi bedzie wazyc 2900 maz 3 kg...a chłop sie urodził 4300-4400 :P tak , wiec róznie to bywa ....;)
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeSep 1st 2011 zmieniony
     permalink
    U mnie dzień przed rozwiązaniem (41 tydz) wyszło że Hania bedzie ważyć ok 3600-3800. No i wyszła 4220 g.
    Basia urodziła się zgodnie z oszacowaną waga na ostatnim USG robionym tydzień przed terminem. Ważyła 3950 g i urodziła się równiez dokładnie w terminie wg OM.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 1st 2011
     permalink
    Madzia duże te dziewuchy rodziłaś :wink:
    ja myślałam, że dziewczynki przeważnie drobniejsze są hehe :bigsmile:
    --
  3.  permalink
    No tak, z tego co piszecie, to nie ma się co zbytnio przejmować..
    Tak to jest że jesli chodzi o te pomiary USG to róznie z nimi bywa, niby na wydruku jest napisane +/- 100g, ale jak widzę to różnice moga nawet dochodzic do 1kg! :smile:
    -- // //
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeSep 1st 2011
     permalink
    TEO
    i jedna i druga były pucusiami. Ale szczerze powiem że lepiej nawet się rodziło wiekszą Hanię niz mniejsza Basię.
    Byłam zdziwiona że tylko 3950 g bo naprawdę czułam się porozrywana.
    Jak się później okazało, to nie było tylko złudzenie, ale rodzenie przy 9 cm rozwarcia miało swój sutek taki, że rozerwało mi szyjkę w dwóch miejscach.
    Położna zasugerowała się tym że mam parte to pozwoliła przeć. A że tak szybko mi poszło z wypieraniem że nie zdązyło się rozewrzeć do 10 cm. :cry:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 1st 2011
     permalink
    a to taka jest duża różnica między rozwarciem na 9 cm a 10 cm ?
    toż to kurna 1 malusieńki centymeterek :devil:
    czymże on jest w porównaniu z 4 kilowym klockiem mierzącym 60 cm długości :smile:
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeSep 1st 2011 zmieniony
     permalink
    No jak widać jest:confused:
    Ale i tak było suuuper :bigsmile:
    Super przezycie, prawdziwa natura. Przy każdym skurczu padałam na kolana, ciągneło mnie do podłogi, do naturalnej pozycji zwierzecej hehe...:wink:
    Fajnie to musiało wyglądać. Zanim docierałam z sali do toalety kilka razy lezałam na ziemi :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeSep 1st 2011
     permalink
    eeee 4 kg to nie klocek :) moj maz jak sie urodzil to wazyl 5,5kg i mierzyl 63cm :tooth:
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeSep 1st 2011
     permalink
    Szacuneczek:crazy:
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeSep 1st 2011
     permalink
    katy222: szczerze, to nie wiem na co jeszcze czekasz. Ja bym jutro udała się do innego gina


    I taki mam zamiar.Tyle,że u Nas w przychodniach jest tak,że trzeba iść rano i wziąć numerek,a jak nie będzie numerku to do kolejki i znów czekać.Chociaż nawet nie chodzi o te czekanie.Dziś tyle zniosłam to i następnym razem dam radę.Po dzisiejszym dniu straciłam nadzieję,że znajdę dobrego ginekologa..
    --
  4.  permalink
    Hussy, to może sprawdzać jacy lekarze u ciebie pracują, zobacz jakie maja na necie opinie i wybierz najlepszego :smile:
    Ja u siebie tak zrobiłam i w 16tc trafiłam na swojego lekarza i bardzo sobie go chwalę!
    -- // //
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 1st 2011
     permalink
    Hussy: Tyle,że u Nas w przychodniach jest tak,że trzeba iść rano i wziąć numerek,a jak nie będzie numerku to do kolejki i znów czekać.


    do prywatnego też ? :shocked:

    a czemu nie chcesz iść do tego co ostatnio skoro byłas zadowolona ?
    --
    •  
      CommentAuthorask28
    • CommentTimeSep 1st 2011
     permalink
    Nie wiedziałam, że różnica w realu a na usg może być aż taka duża i dochodzić do 1 kg:shocked:
    Może to jednak brak umiejętności lekarza, wiadomo usg nie pokarze co do grama jaka jest waga dziecka ale aż 1 kg.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 1st 2011
     permalink
    aaa wieści od CERI :smile: :smile:
    przekazane przez JUHASKA :wink:


    Mam skurcze, skurcze praktycznie zgładziły szyjkę i zsunął się pessar. Mam rozwarcie na 3cm, ale nie rodzę- mały nie ma ochoty. Skurcze są regularne, potem zanikają, potem wracają i tak w kółko. Mały wymęczony, od wtorku wieczorem praktycznie nie czuję ruchów- ruszył się troszkę wczoraj przed południem, troszkę dziś rano i tyle. KTG małego wyszło ok, więc nie panikuję. Pewno zmęczony skurczami i moim zapaleniem oskrzeli. Bo udało mi się złapać zapalenie oskrzeli (już zapowiedziałam eMkowi, że następnym razem jak będzie chory to śpi na balkonie żeby nas nie zarażać bo ile można…). Nie ma mnie, bo nawet nie mam siły/ochoty siedzieć przed kompem.
    Buziaki dziewczyny
    --
    • CommentAuthor_Magda_
    • CommentTimeSep 1st 2011
     permalink
    Ceri
    trzymam kciuki, ale to tylko kwestia dni lub godzin, aż się rozsypiesz.
    --
    •  
      CommentAuthorask28
    • CommentTimeSep 1st 2011
     permalink
    O to naprawdę może być w każdej chwili.
    Trzymam kciuki.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeSep 2nd 2011
     permalink
    TEORKA: do prywatnego też ?


    Nie całkiem.Do prywatnego przychodzę,płacę i czekam w kolejce(oczywiście wcześniej telefonicznie umawiam się na daną godzinę) .Jeśli są to godziny ranne to nawet da radę czekać 2 godziny przez opóznienia :wink: Ostatnio byłam na 16.00 i weszliśmy pierwsi :wink:

    nightingale_84: Hussy, to może sprawdzać jacy lekarze u ciebie pracują, zobacz jakie maja na necie opinie i wybierz najlepszego


    Właśnie próbuję się dodzwonić do jednego.Dostałam namiar od koleżanki - podobno bardzo miły i dobry ginekolog. Zobaczymy :wink:
    --
  5.  permalink
    Właśnie próbuję się dodzwonić do jednego.Dostałam namiar od koleżanki - podobno bardzo miły i dobry ginekolog. Zobaczymy :wink:


    No to trzymam kciuki, za to żeby się okazał taki jak z opowiadań :smile:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeSep 2nd 2011
     permalink
    Dziewczyny, ale co do wagi to przeciez nie ma sie czemu dziwic czy twierdzic, ze lekarz niedouczony. Przeciez na usg waga jest SZACOWANA na podstawie wymiarow (te wszystkie HC, AC etc). Niejktore z nas maja ten sam wzrost, dlugosc kosci udowej i obwod brzuszka, a rozni nas po kilka kg. A co dopiero maluch.
    Moj gino mowi, ze norma to +/- 0,5kg, wiec luzik;)
    _____
    o fuck. Co do Ceri, to nie zazdroszcze infekcji oskrzelowej w tym momencie:///
    _____
    a ja jeszcze 30min musze czekac na drugie pobranie po 75g glukozy. Zaraz usne na podlodze w przychodni...!
    •  
      CommentAuthorask28
    • CommentTimeSep 2nd 2011
     permalink
    Annalena nie zazdroszczę tego "lepu, ja mam to za tydzień:/
    .
    Kiedyś z innych powodów musiałam zrobić to badanie z 75 g glukozy i o mało "niezhaftowałam" w przychodni.
    Lubię słodycze ale nie aż tak.
    W domu mało cukru używamy jedynie do ciasta dlatego na samą myśl już niedobrze mi się robi.
    Powodzenia.
    -- ,
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeSep 2nd 2011
     permalink
    Tadam ! zaczynam 6 miesiąc :-)
    w suwaczku jest napisane że dziecko waży 400g :-) moje to bliżej 500g :-) bo po 400 parę miały tydzień temu :-) matko jedyna czyli tak zakładając moje maluchy ważą kilogram :-) plus wody i łożysko..fiu fiu na samą myśl mi się zrobiło ciężej :tongue:
    --
  6.  permalink
    Dziewczyny, a jest jakieś prawdopodobieństwo, że jeżeli powiedzmy czyjaś mama rodziła sporo wagowe dzieci to czy wtedy jest taka opcja, że córka też takie większe maluszki będzie rodzić?

    Tak się zaczęłam zastanawiać po tym o czym przypomniał mi mój mężczyzna, mówiąc, że on ważył ponad 5 kg gdy się urodził i ciekawe ile jego dziecię będzie ważyć. Jest z tego dumny oczywiście i jakoś tak to powiedział z nadzieją w głosie... :smile:

    Ja ważyłam niecałe 3 kg. Moje rodzeństwo z tego co wiem podobnie...
    --
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeSep 2nd 2011
     permalink
    Moi i bracia i ja ważylismy 3 kilo z hakiem. Moje dzieci: 4390, 4345.
    •  
      CommentAuthoranula36
    • CommentTimeSep 2nd 2011
     permalink
    z tego co widzę po moich dzieciatych koleżankach to różnie to bywa, mam znajoma któa urodziła córcię 2800 a półtora roku później syna ponad 4000 :bigsmile:
    mam kolezankę która rodziła syna 18 godzin!! ponad 4000 parę lat temu, a teraz córę 2 godz 3300 :bigsmile:
    --
  7.  permalink
    Kasia, co do tego nie ma żadnej reguły!
    Tak jak nie znaczy że jak twoja mama przytyła w ciąży dużo to ty tak samo przytyjesz :)
    -- // //
  8.  permalink
    Dziewczyny tak mnie natchnęła historia wizyty Hussy u ginekologa.
    Ja wczoraj byłam u lekarza m.in. z nadzieją na usg i usłyszałam u lekarza, że za często nie można robić. Pierwsze usg ciążowe miałam robione dawno (dokładnie nie pamiętam) ale wtedy nie było widać zarodka. Następne było 3 sierpnia i potwierdziło ciążę, czyli faktycznie wczoraj nie można było zrobić usg? Minął prawie miesiąc...
    --
    •  
      CommentAuthoranula36
    • CommentTimeSep 2nd 2011
     permalink
    a nie powinnas niedługo robic pierwszego gen?
    --
  9.  permalink
    Lekarz zaprosił na kolejną wizytę za dwa tygodnie na usg pomiarowe.
    A na czym polega usg genetyczne?
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeSep 2nd 2011
     permalink
    Spadł mi kilogram z wagi przez ten tydzień.
    Czy może to być spowodowane piciem dużej ilości wody? Wcześniej nie piłam jej aż tyle, poza tym pilam częściej napoje słodzone...
    --
  10.  permalink
    Genetyczne robi się w 12-14 tc.
    Z tymi USG Kasia to nie ma reguły.
    Są tu dziewczyny na forum które maja USG co wizytę, a sa i takie co nie, np ja :smile:
    Pierwsze USG miałam tak jak ty, że jeszcze zarodka nie było widać, potem na kolejnym już był maciupci dzidziuś (to był chyba 9tc) no i kolejne miałam dopiero w 12tc, potem w 2Otc, a ostatnie miałam w 33tc.. więc to różnie bywa :smile:
    -- // //
  11.  permalink
    N genetycznym robi sie pomiar przezierności karkowej, sprawdza się czy obecna jest kośc nosowa, i jak rozwijają się wszystkie narzady.
    USG to ma na celu, zwłaszcza ten pomiar z przezierności karkowej, sprawdzenie czy u dzieciątka nie ma wad genetycznych.
    -- // //
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeSep 2nd 2011
     permalink
    Katarzynah, ja mam usg na każdej wizycie, średnio wychodzi raz na miesiąc. Ale jeśli umówił się z Tobą na pomiarowe badanie za 2 tygodnie, to chyba faktycznie nie było sensu męczyć teraz maluszka. Tym bardziej, że to pomiarowe badanie trwa jednak trochę dłużej niż zwykłe.
    --
  12.  permalink
    Dziękuję Night za odpowiedź.
    Mi bardzo zależało, żeby tym razem zrobić usg. Chciałam się upewnić, że wszystko dobrze po prostu.
    Tak się zastanawiam, usg genetyczne robi się tym samym aparatem usg to zwykłe?
    Może teraz będę mieć? Chociaż lekarz wspominał o pomiarowym jedynie...
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeSep 2nd 2011
     permalink
    katarzynah1987: Tak się zastanawiam, usg genetyczne robi się tym samym aparatem usg to zwykłe?

    Dokładnie takim samym :)
    jeśli nie masz żadnych niepokojących objawów, to nic się nie martw na pewno wszystko jest w porządku. Gdyby lekarz podejrzewał jakiś problem na pewno zrobiłby ci już usg. Głowa do góry! :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeSep 2nd 2011
     permalink
    A moje pytanie zostało bez odp :sad:
    --
  13.  permalink
    Talka, ja myslę że skoro odstawiłas słodkie napoje, to jest bardzo prawdopodobne ze spadlas z wagi.
    Myszerej to samo miała, jak ograniczyła słodycze.
    Więc nie masz się co martwić :smile:

    A i generalnie woda oczyszcza z tych wszystkich toksyn, zanieczyszcen itp itd więc wiesz..
    -- // //
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 2nd 2011
     permalink
    katarzynah1987: Chociaż lekarz wspominał o pomiarowym jedynie...


    a może to będzie właśnie to genetyczne...
    bo ono polega na dokładnych pomiarach właśnie...

    codo USG ja mam co 4 tygodnie
    na każdej wizycie
    a na początku miałam częściej bo było podejrzenie pozamacicznej....
    a jeszcze w międzyczasie miałam chyba 3 "nieplanowane" [między innymi u tej babki od płci]
    czyli jakby naliczyć to z 10 miałam na pewno :smile:
    nigdzie nie jest dowiedzione, że USG szkodzi dziecku...
    gdyby tak było to żaden lekarz by tyle razy nie robił...

    znam dziewczyny, które od 5 do 8 t.c miały po 10 razy USG
    jak leżały w szpitalu np z podejrzeniem pozamacicznej i codziennie miały betę hcg plus USG...
    a dzisiaj ich dzieciaczki zdrowe i nie widać, żeby im coś od tego częstego USG się stało :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeSep 2nd 2011
     permalink
    I jeszcze wczoraj miałam biegunkę... może moje ciało się "buntuje" że za dużo minerałów mu daję? :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeSep 2nd 2011
     permalink
    TEORKA: nigdzie nie jest dowiedzione, że USG szkodzi dziecku...

    szkodzić nie szkodzi, ale dziecko tego hałasu nie lubi :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 2nd 2011
     permalink
    TALKA możliwe, że to przez te słodkie napoje schudłaś :wink:
    albo tak po prostu..
    czasami się to zdarza, że babeczka chudnie :smile:


    MAREZKA gratuluję 6 msca !! :smile:
    a ta waga na suwaczkach to jest jakaś zaniżona zawsze
    wg mnie oni biorą do suwaczków ten najniższy centyl czyli tyle, ile najmniej dziecko ważyć powinno
    żeby nie stresować ciężarnych :smile:
    moja Ninka zawsze o ok 200 g wyprzedza wagę suwaczkową a mieści się w 50 centylu więc tu pewnie podają centyl 10-ty :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 2nd 2011
     permalink
    Talinka: szkodzić nie szkodzi, ale dziecko tego hałasu nie lubi :wink:


    hałas ? przy USG ?
    w którym momencie ? :smile:
    chyba tylko przy słuchaniu serduszka ale mój gin teraz to robi w niecałe 3 sekundy a przez resztę czasu tylko ogląda i mierzy ciałko :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeSep 2nd 2011
     permalink
    niee, dziecko usg odczuwa jako hałas :wink:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.