Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    No ja też się dowiedziałam, że jeszcze seryjny morderca się może we mnie obudzić..
    A jak nie to schizofrenia.. też ciekawa perspektywa..:confused:
    -- // //
    •  
      CommentAuthorask28
    • CommentTimeSep 6th 2011
     permalink
    No aj powinnam być dyrektorem a nasze dziecko z końca listopada ma być ups:shocked:
    No chyba, że jednak załapie się na gdudzień:smile:
    -- ,
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeSep 6th 2011
     permalink
    noooo... mojemu/mojej (podobnie jak ja bedzie z lutego) gwiazdy pisza przyszlosc w drogowce lub... swiecie artystycznym!
    mozna powiedziec, ze u mnie w pewnym sensie sie sprawdzilo...
    :wink:
    --
  2.  permalink
    Hej! Wczoraj widzialam mojego maluszka! Serducho bije jak oszalale i widzialam jak cale cialko sie porusza! Niesamowite! Mierzy juz 2,3 cm!!!
    Milego dnia!!
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeSep 6th 2011
     permalink
    Ceri 100 lat dla Ewy :kissing::grouphug:
    --
  3.  permalink
    Ewa gratulacje! Wszystkiego dobrego dla Was. :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 6th 2011
     permalink
    Talinka: Ceri 100 lat dla Ewy :kissing::grouphug:


    się dołączam :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 6th 2011
     permalink
    tak patrzę na mój opis pod suwakiem [bo dzisiaj skoczyliśmy do 34 t.c] i juz wiem czemu nie tego żelaza tak brakuje ciągle hehehe :devil:
    --
    •  
      CommentAuthoranula36
    • CommentTimeSep 6th 2011
     permalink
    TEORKA: juz wiem czemu nie tego żelaza tak brakuje ciągle hehehe

    :bigsmile:
    mnie tez brakuje, a miałam się zapytać jak łykasz? to znaczy rano? na czczo? czy lepiej z posiłkiem?
    ja teraz biore rano i wieczorem z kwasem, ale nie z posiłkiem
    mozna przedawkować kwas foliowy??
    w czwartek pójdę na morfo, zobaczyc czy coś się zmienia po dwóch tyg...
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 6th 2011
     permalink
    ja łykam wieczorem razem z kwasem
    tuż przed pójściem spać...
    bo cały czas leki łykałam rano [wszystkie] ale potem mi było niedobrze do południa
    zmieniłam na wieczór i już jest ok
    a w sumie nie wiem czy to ma aż takie znaczenie :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 6th 2011
     permalink
    anula36: w czwartek pójdę na morfo, zobaczyc czy coś się zmienia po dwóch tyg...


    po dwóch tygodniach to wg mnie stanowczo za wcześnie...
    raczej poprawy nie będzie...
    --
    •  
      CommentAuthoranula36
    • CommentTimeSep 6th 2011
     permalink
    no żelazo biorę juz ponad miesiąc, ale po pierwszych 4 tyg nadal spadała hemoglobina :sad:
    teraz od dwóch biore podwójnie, mówisz, że za wczesnie?
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 6th 2011
     permalink
    a to nie wiem w takiej sytuacji...
    ja pierwszą morfo zrobiłam po 3,5 tygodniach brania - wyniki bez zmian..
    dopiero po 5 tygodniach wyszły lepsze więc chyba jednak trzeba było więcej czasu..
    przynajmniej u mnie, może u Ciebie już teraz będzie poprawa....
    --
    •  
      CommentAuthoranula36
    • CommentTimeSep 6th 2011
     permalink
    no dobrze by było...

    może pójdę, w koncu igły boje się mniej niż przepychania dziecka przez pipke
    :devil::devil::devil::devil::devil::bigsmile::bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    --
  4.  permalink
    Dziewczyny, mnie lekarz przepisał żelazo na moją anemię. Wyczytałam w ulotce, że prócz żelaza w tym preparacie jest zawarty kwas foliowy ale nie w ilości 0,4, który brałam do tej pory, lecz 0,3. Lekarz nic mi nie wspominał ale na rzecz tych ostatnio przepisanych tabletek żelaza+kwasu odstawiłam kwas foliowy, który przyjmowałam do tej pory.
    Nie wiem czy dobrze zrobiłam ale chyba tak? Bo tak na logikę to biorąc i jedne, i drugie tabletki przyjmowałabym zbyt dużą dawkę kwasu...

    Hmm. Poza tym przeczytałam, że kwas foliowy należy brać do końca I trymestru a to żelazo lekarz - lekarz wspomniał - że do końca ciąży prawdopodobnie będę już przyjmować i tak się zastanawiam czy przepisze mi od II trymestru inne czy będę brać te tabletki czyli wyjdzie tak, że kwas foliowy też brałabym do końca ciąży...
    --
    • CommentAuthorewelinda29
    • CommentTimeSep 6th 2011 zmieniony
     permalink
    mi tez przepisała żelazo brałam na noc ale tak w nocy wymiotowałam że jak budziłam się nie mogłam usnąć tak mi było niedobrze więc teraz je odstawiłam nie dam rady narazie go brac:) a gin wspominala ze sie moge zle czuc :)
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeSep 6th 2011
     permalink
    Katarzynah, kwas foliowy wystarczy brać do końca pierwszego trymestr, ale jak będziesz potem brała razem z tym żelazem to na pewno, ani Tobie ani maluchowi nie zaszkodzi.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 6th 2011
     permalink
    katarzynah1987: Hmm. Poza tym przeczytałam, że kwas foliowy należy brać do końca I trymestru a to żelazo lekarz - lekarz wspomniał - że do końca ciąży prawdopodobnie będę już przyjmować i tak się zastanawiam czy przepisze mi od II trymestru inne czy będę brać te tabletki czyli wyjdzie tak, że kwas foliowy też brałabym do końca ciąży...


    ja brałam kwas foliowy do 12 t.c
    potem odstawiłam
    ale od 4 tygodni biorę znowu bo inaczej u mnie żelazo się nie wchłaniało [kwas foliowy ułatwia ten proces]
    i nic nam nie jest z tego powodu :smile:
    --
  5.  permalink
    Acha, to spokojnie. Dzięki dziewczyny. Czyli ten "czysty" kwas foliowy 0.4mg odstawiam na dobre, a zabieram się za żelazo+kwas. W ogóle to przestawiłam się na stosowanie na noc, a nie z rana. Jakoś tak wyszło. No po prostu w weekend umknęło mi i rano nie wzięłam kwasu, więc wieczorem przyjęłam tę wersję żelazo+kwas i tak zostało.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeSep 6th 2011
     permalink
    hmm ja zelazo przyjmowałam na czczo rano - wtedy jest jego lepsza przyswajalność po prostu
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 6th 2011
     permalink
    Agunia05: hmm ja zelazo przyjmowałam na czczo rano - wtedy jest jego lepsza przyswajalność po prostu


    może i lepsza ale jak tak robiłam to do 12 - 13 było mi mega niedobrze i miałam mdłości a jak zażywam wieczorem to jest luz :wink:
    niestety - coś za coś :devil:
    --
    • CommentAuthorsara32
    • CommentTimeSep 6th 2011
     permalink
    Ja też biorę żelazo na czczo rano i przed jedzeniem wiedzorem i wyniki miałam lepsze niż zanim zaczęłam łykać. W porze obiadowej biorę witaminy femibion natal 2.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeSep 6th 2011
     permalink
    Mi niedobrze było po jednych - białe wielkie tabletki, potem kupiłam inne i już było ok (nie pamiętam nazw :/)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 6th 2011
     permalink
    Ja mam takie malutkie a i tak mi niedobrze...
    tzn nawet nie wiem czy to po żelazie bo rano łykałam jeszcze magnez i inne tablety a że nie chciało mi się po kolei sprawdzać i potem sobie namieszać to wszystko przeniosłam na wieczór
    więc tak na prawde nie wiem po czym mdliło ale już przestało :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeSep 6th 2011
     permalink
    Fe biorę rano na czczo i popijam szklanka wody i czekam godzinę by coś zjeść. Wcześniej biorę Euthyrox i czekam 40 min by wziąć Fe.
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeSep 6th 2011
     permalink
    Słuchaj, co do zażywania żelaza na czczo - moja tesciówka jest lekarzem i mówiła,żeby nie brac na czczo, bo mozna sobie rozwalić żółądek. Na ulotce jest napisane, że minimum pół h przed posiłkiem. ja biorę przed II śniadaniem i przed kolacją.
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeSep 6th 2011
     permalink
    Mnie lekarz zalecił popijać żelazo wodą z sokiem z cytryny. Ten wspomniany kwas jest właśnie dla lepszego wchłaniania. Co ciekawe po braniu żelaza moje wyniki ani odrobinę się nie poprawiły (ale nie miałam anemii, mieściłam się jeszcze w ciążowych normach, a żelazo brałam, bo moja mama miała kosmiczne anemie w ciążach). Lekarz swtierdził, że wyniki są na tyle dobre, że żelazo możemy sobie darować. Nie biorę go teraz, a wyniki wciąż takie same.
    --
    •  
      CommentAuthorwydra86
    • CommentTimeSep 6th 2011
     permalink
    Ja również biorę wieczorem witaminy, z rana bardzo mnie mdliło, poza tym początek ciąży to same wymioty niestety były.
    Teraz z przyzwyczajenia aplikuje wieczorem. Powiedzcie mi dziewczyny na to twardnienie brzucha ze spokojem można wziąść nospę tak.. Nie pamietam żeby w pierwszej ciązy mi to towarzyszyło. A tu się pojawia i mam jakis strach,że za chwilę urodze..
    --
    •  
      CommentAuthorMagdalena
    • CommentTimeSep 6th 2011
     permalink
    wydra86: Powiedzcie mi dziewczyny na to twardnienie brzucha ze spokojem można wziąść nospę tak..

    Tak, spokojnie do 3 tabletek nospy dziennie. Tylko po łyknięciu połóż sie na chwile i odpocznij.
    •  
      CommentAuthorViicki
    • CommentTimeSep 6th 2011
     permalink
    Wydra86,obserwuj też jak długo masz twardy brzuch. Po zażyciu nospy powinien Ci odpuszczać...
    Ja z tym problemem trafiłam do szpitala, brzuch mi nie puszczał kilkanaście godzin...
    W przypadku kolejnej akcji, mam zażywać 3 razy dziennie po dwie tabletki.
    --
  6.  permalink
    Dziewczyny, od dziś Krzyś jest donoszonym maluchem!!! :crazy: Nie wierzę, po prostu nie wierzę! :smile:
    Byłam dziś na kontroli. Szyjka bez zmian od ostatniej wizyty, rozwarcie takie jak było, główka małego niziutko i przyparta. Mogę zacząć rodzić w każdej chwili, a mogę rodzić za miesiąc. Fajnie byłoby jednak przetrzymać małego jeszcze ze 2 tyg- bo jest malutki.
    Bo właśnie miałam kontrolne USG i wyszło, że mój kolos waży niecałe 2500g (+/- 15%). Ale lekarka robiąca USG wyjątkowo dokładnie sprawdziła łożysko,przepływy pępowinowe, ilość wód. Wszystko super, więc to nie jest przyczyną słabego wzrostu, małemu w mieszkanku dobrze.
    Sprawdziła dokładnie wszystkie narządy- wszystko wygląda ok. Więc przyjmujemy, że mały planuje nadrobić przy cycu - zresztą przez całe USG intensywnie trenował ssanie :wink:

    I dziękuję w imieniu Ewci za życzenia. Nie wierzę, że ten rok tak szybko zleciał! :smile:
    --
  7.  permalink
    A jakie są normy ciążowe? Ja hemoglobinę miałam w wys. 11.5
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 6th 2011
     permalink
    cerisecerise: Dziewczyny, od dziś Krzyś jest donoszonym maluchem!!! :crazy:


    :cheer::cheer::cheer::clap::clap::clap::clap::clap::cheer::cheer::cheer::cheer::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup::thumbup:
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeSep 6th 2011
     permalink
    Cerise, wszystkiego najlepszego dla córeczki z okazji roczku!
    Super, że udało Ci się z synkiem tak długo wytrzymać, życzę Wam jeszcze przynajmniej tych 2 dodatkowych tygodni:wink: Faktycznie jest malutki (w porównaniu z moim smokiem, który już teraz pewnie waży koło 3000g) ale na pewno szybko wagę nadrobi po urodzeniu:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeSep 6th 2011
     permalink
    Annalena: żeby nie brac na czczo, bo mozna sobie rozwalić żółądek


    Dlatego popijam szklanką wody. Jak brałam razem z Euthyroxem to strasznie bolał mnie żołądek. Teraz coraz częściej nie wytrzymuję tej godziny i jem wcześniej.
    --
    •  
      CommentAuthorask28
    • CommentTimeSep 6th 2011
     permalink
    Ceri, może akurat uda się jeszcze ze 2 tyg "potrzymać" Krzysia:bigsmile:
    Ale jak by ni ebyło jest donoszony i super.
    Wszystkiego najlepszego dla córeczki:flowers:
    -- ,
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeSep 6th 2011
     permalink
    Ceri super wieści.
    Swoją drogą ciekawe ile moje małe waży... wizyta dopiero w piątek.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeSep 6th 2011
     permalink
    cerisecerise: : Dziewczyny, od dziś Krzyś jest donoszonym maluchem!!!

    Ceri gratulacje:swingin: no i wszystkiego naj dla córeczki:flowers:
  8.  permalink
    Ceri no to tłumacz Krzysiowi żeby posiedział jeszcze u mamusi:) he żeby to takie proste było...trzymam kciuki za te dwa tyg :) i cudownego dzieciństwa dla córeczki:)
    --
    •  
      CommentAuthorcarottka
    • CommentTimeSep 6th 2011
     permalink
    czesc dziewczyny! No ja niestety wczoraj wyladowalam na pogotowiu. Glowa juz tak mnie bolala ze myslalam ze sobie odrąbię łeb:neutral: O dziwo wyniki krwi i moczu idealne:devil: Powiedzieli mi, ze widocznie hormony szaleja i dostalam leki przeciwbolowe - paracetamol i kodeinę. A dzisiaj od rana znowu boli:cry: Najgorsze jest to, że oprócz tabletek nic nie pomaga.:cry::cry::cry:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 6th 2011
     permalink
    CARROTKA no raczej boląca głowa w ciąży mało ma wspólnego z wynikami krwi czy moczu :wink:
    to po prostu jeden z objawów i tyle...
    ewentualnie to bardziej sprawy ciśnieniowe mogą być - kontrolujesz ciśnienie ?


    widziałyście zapowiedź nowego filmu ?
    może być dobry co mnie o tyle dziwi, że polska produkcja :devil:


    BABY SĄ JAKIEŚ INNE
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeSep 6th 2011
     permalink
    a ja ogłaszam, że wreszcie spakowałam torby do szpitala, znów dwie. Jedną dla mnie i męża drugą dla synka.
    Chyba dojrzałam do myśli o porodzie, bo przestałam się bać. Teraz już tylko nie mogę się doczekać. Czekam tylko,aż synek będzie donoszony.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeSep 6th 2011
     permalink
    TEORKA: BABY SĄ JAKIEŚ INNE

    O, film Koterskiego! :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeSep 6th 2011
     permalink
    katy222: Jedną dla mnie i męża drugą dla synka.
    ale ja robiłam podobnie :) w moją dołożyłam tylko 3 pampersy bo u nas musisz mieć od razu swoje :/ Potem mąż czy ktokolwiek z domowników mi donosił tą torbę dla dziecka lub jak nie było potrzeby całej to coś z niej
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeSep 6th 2011
     permalink
    katy222: a ja ogłaszam, że wreszcie spakowałam torby do szpitala, znów dwie. Jedną dla mnie i męża drugą dla synka

    U nas też stoją dwie torby:smile: Odkąd się spakowałam, jestem spokojniejsza.
    --
  9.  permalink
    Ja też mam dwie torby i obydwie trzeba zabrać od razu do szpitala - u nas do porodu potrzeba pieluch tetrowych, a potem od razu maluszka ubierają w przyniesione ubranka, trzeba mieć swoje pampki, więc praktyczniej jest już całą torbę od razu zabrać niż tak donosić.
    --
  10.  permalink
    A ja uparcie czekam do 38tc!
    Wtedy dopiero się spakuję! A co! :devil:
    Tzn część rzeczy mam już w szafce przygotowane, ale włożę do walizeczki dopiero w 38tc :smile:
    -- // //
  11.  permalink
    fajnie Wam kobietki że już końcówka:) mam nadzieję że i moja ciąża szybko zleci bo doczekać sie nie moge tych małych stópek:)
    --
  12.  permalink
    W ogóle ja nie wiem kto to powiedział, że pod koniec ciąży dzieciaczki już mało się ruszają..
    U mnie przynajmniej tak to nie wygląda..
    Franio dziś mnie tak skopał, i wcale nie ma dość! :devil:
    Jedyna pozycja mamy jaka mu odpowiada to poleżąca na kanapie.. i jak ja mam tak funkcjonować?
    -- // //
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 6th 2011 zmieniony
     permalink
    nightingale_84: W ogóle ja nie wiem kto to powiedział, że pod koniec ciąży dzieciaczki już mało się ruszają..
    U mnie przynajmniej tak to nie wygląda..


    no ja co prawda jeszcze nie jestem pod koniec [w porównaniu do Ciebei, Ceri, Katy czy Anetki] ale też zauważam, że z dnia na dzień Nina coraz bardziej i coraz mocniej się rusza...
    a dzisiaj to znowu się obróciła i jest poprzecznie bo z jednej strony wypina głowę a z drugiej tyłeczek i brzuch mam ewidentnie prostokątny a nie okrągły...
    skąd ona tam ma tyle miejsca kurcze ? :devil:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.