Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthoranula36
    • CommentTimeSep 9th 2011
     permalink
    Annalena: a pijesz wodę? Może to by Ci trochę pomogło na ten wilczy apetyt?


    no pije, bo pić mi tez się chce cały czas :bigsmile:

    w związku z czym i sikam cały czas...:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthoranula36
    • CommentTimeSep 9th 2011
     permalink
    ja nie lubie arbuzów, ale jabłka u mnie ida jak woda :bigsmile: i winogrono
    ten tydzien taki mam :sad: nie wiem o co chodzi, normlanie kończe jeść i już bym coś zjadła... przeciez ja pęknę niedługo...
    --
  1.  permalink
    Aniu po dwóch jabłkach naraz porzygałaś się? Ja zjadam chyba ze dwa kg dziennie i jednym ciągiem potrafię zjeść z 5 - 6 sztuk. :smile: Po jabłkach jeszcze nie rzygałam ale po arbuzie, owszem, raz się zdarzyło.

    Ja tak chcę już tych przemian cudownych, o których w tv gadają, w gazetach piszą i generalnie wokół trąbią. :smile:
    --
  2.  permalink
    Anula, mam podobnie. Apetyt uch, ssie mnie oj ssie ale żeby nie opychać się mięchem czy węglowodanami zbytnio to wsuwam jabłka pomiędzy posiłkami. Moja waga sprzed niecałych dwóch tyg. to 60.60kg, w czwartek wizyta i ważenie m.in. więc się okaże ile urosła w górę ale mam przeczucie bardziej, że... spadła. Dziwne, nie? No, okaże się. A tu 70! Chyba padłabym trupem!
    --
    • CommentAuthorSkiti
    • CommentTimeSep 9th 2011
     permalink
    Hej Przyszle Mamusie, dzis mam wizyte u gina. Jestem we wczesnej ciazy, 4 tyg i 4 dni. Chcialam sie od Was dowiedziec jak wyglada taka wizyta we wczesnej ciazy? Czy zaglada do srodka i jest w stanie cos okreslic? kiedy pierwsze usg mozna zrobic i cos zobaczyc? Akurat byl termin tak szybko wiec pojde ale nie jestem przekonana czy jest sens.. To jak jest?
    Z gory dzieki!
  3.  permalink
    Ale słodyczy unikam - batoniki, ciasteczka, staram się nie jeść. Czasem się zdarzy ale to naprawdę malutka wpadeczka w postaci jednego ciasteczka. No ale kawkę (inkę pijam) słodzę 1.5 łyżeczki cukru. Kiedyś w ogóle przez rok nie słodziłam i słodyczy nie jadłam ale nie chciałabym tego powtarzać.

    A jeszcze kilka dni temu miałam taaaaaaki słaby apetyt. I wielki, ogrooomny problem z tym co zjeść! Teraz fakt często się zdarza problem z tym co by tu zjeść, na co mam szczególną ochotę ale nawet gdy nie mam specalnego wymagania to zjem co jest - o ile nada się - a głodna jestem.
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeSep 9th 2011
     permalink
    anula36: ale jabłka u mnie ida jak woda i winogrono


    Ooo , winogrona :bigsmile: Cały czas się zajadam.

    katarzynah1987: Ja tak chcę już tych przemian cudownych, o których w tv gadają, w gazetach piszą i generalnie wokół trąbią.


    Ja tam widzę u siebie duuuże zmiany w wyglądzie. Przede wszystkim ładna cera,bez żadnych krostek ani innych syfków :wink: ,włosy nie wypadają,a mogłabym je myć co dwa tygodnie,bo w ogóle się nie przetłuszczają :bigsmile: I w ogóle się czuje taka pełna energii :bigsmile::bigsmile: A cycki.. no cóż,coś tam urosły,ale nadal (nawet) do dużych ich zaliczyć nie mogę :neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeSep 9th 2011 zmieniony
     permalink
    Skiti,chyba dużo za wcześnie żeby na usg coś się pokazało.. Może nawet nie być nic. Najlepiej iść tak między 7-8 tygodniem :wink::wink:
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeSep 9th 2011
     permalink
    Cholera jasna! Człowiek tyle pościł, a jak dzisiaj zbałamuciłam męża z rana to teraz mam brunatne plamienia :(
    No i nie wiem czy dzwonić do gina czy czekać na rozwój sytuacji.... Człowiek miał chwilę przyjemności a teraz wyrzuty sumienia. Szlag!
    --
  4.  permalink
    Hussy: Ja tam widzę u siebie duuuże zmiany w wyglądzie.


    Mam nadzieję, że u mnie tych cudownych zmian jeszcze nie widać tak jak u Ciebie, choćby przez różnicę etapu ciąży.

    Od kilku dni biorę żelazo + kwas foliowy w jednym. Na noc, a rano mam nudności. :devil: Sądziłam, że jak będę brać na noc to rano będzie ok a tu... pupa. :smile:
    --
  5.  permalink
    hej babeczki:) a ja się w cholere przeziębiłam a za chiny nie wiem gdzie??:( chyba w nocy okno było uchylone i pewnie stąd:) ale całe szczęście tylko katar i oczy łzawią jak czort mam nadzieję że herbatka z cytryną i miodem i mleko z miodem pomogą:)

    a co do wyglądu w pierwszym trymestrze hehehe ja wyglądam strasznie niewyraźnie jak to mówi mój mąż:) nie mam siły na zadbanie o siebie:) mam nadzieję żę teraz jak katar minie, nie mam trzy dni wymiotów to może się teraz zabiore za siebie:) bo póki co miałam tylko siłę na zrobienie obiadu i tyle;)
    --
  6.  permalink
    Myszerej ja bym chociaż do niego zadzwoniła albo nawet pojechała jak jest taka możliwość.. już jesteś przy końcu ciąży więc warto by sprawdzić od czego to..
    -- // //
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeSep 9th 2011
     permalink
    ja w obu ciazach mialam problemy z cera, przetluszczala mi sie i krosty wychodzily i na twarzy i na dekolcie, wczesniej nie mialam z tym problemu a w ciazy krosta na kroscie:cry: jedynie to paznokcie mi sie poprawily...
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeSep 9th 2011
     permalink
    u mnie włosy są mocniejsze i nie wypadają, a paznokcie rosną jak szalone. Nie sądzę jednak żeby to była sprawka ciąży, raczej witamin, które biorę.
    Dziś mam wizytę u gina, ciekawe czy szyjka jeszcze trzyma.
    Tego "arbuza między nogami" czuję już trzeci tydzień, odkąd Młody zlazł za nisko.
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeSep 9th 2011
     permalink
    katy222: Tego "arbuza między nogami" czuję już trzeci tydzień, odkąd Młody zlazł za nisko.

    Katy to zaciskaj nogi jeszcze przynajmniej 3 dni...
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 9th 2011
     permalink
    MYSZEREJ a może po tak długim poszczeniu Mąż Ci tam niechcący jakieś naczynka uszkodził albo coś...
    ale może faktycznie zadzwoń , zapytaj...

    ja wczoraj miałam stracha
    krzyż napierd..... jak wściekły a potem przez kilka minut mnie brzuch dość mocno okresowo bolał :cry:
    przestraszyłam się i już zaczęliśmy się ubierać ale nagle przeszło..
    i do tej pory nic, cisza...
    nie wiem co to było ale zaczęło boleć jak Mała się obracała
    może to przez to, że ona już za duża na fikołki a robi je cały czas i prowokuje macicę czy ki pieron....
    --
    •  
      CommentAuthormyszerej
    • CommentTimeSep 9th 2011
     permalink
    Dzwoniłam, lekarz kazał się nie przejmować. Powiedział, żebym się skontaktowała z nim jakby się powtórzyło bez amorów.
    A bóle podbrzusza też mam od jakiegoś czasu.
    --
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeSep 9th 2011
     permalink
    myszerej: Dzwoniłam, lekarz kazał się nie przejmować. Powiedział, żebym się skontaktowała z nim jakby się powtórzyło bez amorów.

    No to uff..
    Dzisiaj i ja odwiedziłam Labo. Wyniki dzisiaj ale nie chce mi się odbierać, w czwartek mam wizytę, to sobie wezmę.
    Ciężko mi dzisiaj jak nie wiem.. Jak wracałam z laboratorium, Młody tak się wypiął, że czułam jego stópki przez powłoki brzuszne.. Aż miałam łzy w oczach, że mu tak niewygodnie i w duchu sama siebie przeklinałam, że jeżdżę za dużo samochodem:sad:
    A teraz brzuch jak nigdy luźny! Za to zalewa mnie gęsty śluz. Buu..
    --
    •  
      CommentAuthorask28
    • CommentTimeSep 9th 2011
     permalink
    TEORKA: krzyż napierd..... jak wściekły a potem przez kilka minut mnie brzuch dość mocno okresowo bolał

    Ja mam czasem podobnie ale dobrze, że we wtorek wizyta więc o wszystko zapytam.
    Twardnienie brzucha dało spokój w tamtym tygodniu a od paru dni znowu to samo:sad:
    .
    Na SR położna mówiła, że może tak być jak dziecko się intensywnie rusza i jeśli macica jest "wrażilwa" to może się stawiać, twardnieć brzuch.
    No tak tylko, że nasza mała ostatnio jet leniwa czyli to napewno nie od tego, brzucha nie głaszczę, nie masuje.
    Tyle co nałoże balsam ale bez wcierania.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 9th 2011
     permalink
    asik28: Na SR położna mówiła, że może tak być jak dziecko się intensywnie rusza i jeśli macica jest "wrażilwa" to może się stawiać, twardnieć brzuch.


    no ja właśnie myślę, że u mnie to to bo na prawdę co to dziecko wyprawia to jest jakiś armagedon istny :devil::devil:
    pomijam, że jej obracanie się w kółko jest tak bolesne dla mnie, ze czasami to nie mogę wytrzymać....
    i wg mnie to przez to macica tak reaguje.....
    tylko się tak zastanawiam czy iść na IP żeby szyjkę sprawdzili czy nie ....
    kurcze nie wiem....


    a patrzcie jakie fajne zdjęcie :
    Image and video hosting by TinyPic
    --
    •  
      CommentAuthorSabakuma
    • CommentTimeSep 9th 2011
     permalink
    A ja dziś według karty wkroczyłam w III trymestr :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 9th 2011
     permalink
    te karty ciąży to w ogóle jakoś dziwnie liczą i podają :wink:
    bo wszędzie jak byk napisane, że III trymestr zaczyna się od 28 tygodnia dopiero :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorSabakuma
    • CommentTimeSep 9th 2011
     permalink
    O Teorka ty To zawsze imprezę musisz szybko skończyć :devil:

    Zatem jeszcze nie jestem imprezę odwołuję :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 9th 2011
     permalink
    Sabakuma: O Teorka ty To zawsze imprezę musisz szybko skończyć :devil:

    Zatem jeszcze nie jestem imprezę odwołuję :wink:


    ależ Kochana za mnie po mnie to Ty możesz wkroczenie w III trymestr świętować, na prawdę :wink::wink::wink::wink::wink:
    ja tylko wiem, że on zaczyna się od 28 tygodnia ale skoro tak Ci karta powiedziała to ja się z nią nie kłócę :devil:
    --
    •  
      CommentAuthoraguncia
    • CommentTimeSep 9th 2011
     permalink
    Sabakuma: Zatem jeszcze nie jestem imprezę odwołuję

    a ja juz ci "Ooooo" dalam... zatrzymaj sobie na pozniej saba, bo nie bede sie powtarzac! :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorJoy
    • CommentTimeSep 9th 2011
     permalink
    myszerej: Cholera jasna! Człowiek tyle pościł, a jak dzisiaj zbałamuciłam męża z rana to teraz mam brunatne plamienia :(

    to moze byc od tego, ze wszystko jest w ciazy mega ukrwione...
    •  
      CommentAuthorgilese
    • CommentTimeSep 9th 2011 zmieniony
     permalink
    A ja mam dziś pierwszą wizytę ciążową :D nie mogę się doczekać :)
    Wczoraj zrobiłam na wszelki wypadek badania moczu i krwi i wyniki nie są zachwycające :( w moczu 25 leukocytów, ph 8, we krwi za mało limfocytów i hemoglobina na dolnej granicy normy :( wygląda na to że do niskiego cukru i ciśnienia lada dzień dołączy anemia :( ciekawe jak będę funkcjonować... No zobaczymy co gin dzisiaj powie :)
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeSep 9th 2011
     permalink
    gilese: wyniki nie są zachwycające :(
    może jak zaczniesz brać witaminy po 12 tyg to się trochę unormuje, choćz doświadczenia wiem, ze im dalej w ciąży tym wyniki gorsze :/
    _
    Ja już po wizycie. Jeszcze nie rodzę :) A Młody waży 3100
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeSep 9th 2011
     permalink
    Moja mama zrobiła dziś na obiad kotlety rybne - kurczę pycha! Lepsze to niż kawał smażonej rybki :bigsmile:
    katty to Twój Młody już w sam raz :-) Ile miał Aleks jak się urodził?
    --
  7.  permalink
    Katy no to pięknie!
    Już taki duzy chłopak a jeszcze sobie pewnie troszkę posiedzi :smile: Super!

    TEORKA: co to dziecko wyprawia to jest jakiś armagedon istny :devil::devil:
    pomijam, że jej obracanie się w kółko jest tak bolesne dla mnie, ze czasami to nie mogę wytrzymać..


    U mnie jest to samo, wierci się, kręci, obraca, i tak się martwię czy mu czasem źle nie jest, no ale nie mogę nic na to poradzić :(
    -- // //
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeSep 9th 2011
     permalink
    Urodził się w 39tc*0d i ważył 3550.
    Narobiłaś mi ochotę na rybkę! Najchętniej taką ze smażalni nadmorskiej, mniammmm w jakiejś knajpie przy molo, na świeżym powietrzu... z kuflem piwa..............
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeSep 9th 2011
     permalink
    katy222: Narobiłaś mi ochotę na rybkę! Najchętniej taką ze smażalni nadmorskiej, mniammmm w jakiejś knajpie przy molo, na świeżym powietrzu... z kuflem piwa..............

    To zapraszam nad morze, he he :tongue: Byłam dziś w Gdyni, w barach ludzi garstka!
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 9th 2011
     permalink
    nightingale_84: U mnie jest to samo, wierci się, kręci, obraca, i tak się martwię czy mu czasem źle nie jest, no ale nie mogę nic na to poradzić :(


    hehe też nie chce siedzieć głową na dół ? :wink::wink::wink:


    KATY no no ładna waga :wink:
    --
  8.  permalink
    TEORKA: hehe też nie chce siedzieć głową na dół ? :wink::wink::wink:


    Sama już nie wiem.. niby kopie tak jak wcześniej.. ale się wiesz obraca tak wokoł własnej osi.. z ciekawości nawet ostatnio nakręciłam go na chwilkę i normlanie przerażona byłam co on tam wyprawia w tym brzuchu!
    -- // //
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeSep 9th 2011
     permalink
    no ja też do końca nie wiem ale jakbym miała się opierać na tym co czuję i co mi się wydaje [oraz na tym co potwierdzały poprzednie USG]to dałabym sobie głowę uciąć, że Ninka fika nie tyle w okół własnej osi co właśnie z góry na dół...
    raz głowa u góry a raz na dole...
    ciekawe czy dobrze czuję, czy ona głową w jedną stronę cały czas a ja tylko mam mylne przeczucie...
    kurde musze se USG do domu kupic hehe :devil::devil:
    --
    •  
      CommentAuthorask28
    • CommentTimeSep 9th 2011
     permalink
    Odebrałam wyniki:
    Glukoza na czczo 76 mg/dl a po 2h 60 mg/dl.
    Kurdę mam nadzieję, że nie będę musiała go powtarzać?
    .
    Kiedyś inny lekarz jak miałam taki wynik kazał zrobić powtórkę bo myślał, że coś jest nie tak.
    Po drugim badaniu wszystko było ok, widzę, że tym razem wyszło tak samo.
    .
    Analiza moczu bardzo dobra - czyli sok żurawinowy górą:bigsmile:
    .
    Morfologia nadal sie trzyma, trochę mniej parę parametrów niż w normie ale chyba ok (zobaczymy co gin powie we wtorek).
    Nawet hemoglobina lepsza niż ostatnio.
    Teraz 11,5 a poprzednim razem było 11,2.
    .
    Katy ładnie waży synek, taki w sam raz. Nie za mały nie za duży:smile:
    Ciekawe kiedy zdecyduję się opuścić mamusiny brzuch?
    -- ,
    • CommentAuthorsara32
    • CommentTimeSep 9th 2011
     permalink
    asik28: Odebrałam wyniki:
    Glukoza na czczo 76 mg/dl a po 2h 60 mg/dl.


    Dziwne że po obciążeniu masz niższy poziom niż na czczo???
    --
    •  
      CommentAuthorkaty222
    • CommentTimeSep 9th 2011
     permalink
    się okaże... może niech poczeka do 19tego, będę spokojniejsza :)

    _
    Dziwne z tą glukozą, ale to chyba nie powód do zmartwień. Lepiej w tą niż w drugą stonę ;)
    -- mama dwóch łobuziaków :)
    •  
      CommentAuthoriwrowe
    • CommentTimeSep 9th 2011 zmieniony
     permalink
    obys nie miała hipoglikemi...bo ona jest bardzo niebezpieczna (choc wiele osób mysli, ze to nic takiego...niestety jest na odwrót)
    mysle, ze gin bedzie wiedział co robic jak zobaczy Twoje wyniki :)
    p.s. a po wypiciu glukozy siedziałas cały czas czy moze chodziłas??
    --
  9.  permalink
    Czesc
    Moze dobrze,ze nie zostalam dodana do listy ciazoweczek bo kwestia czasu kiedy bym z niej zniknela jak z tego watku.Nie chce znowu pisac jeszcze raz tego wszystkiego i napisalam pod wykresem co sie dzieje.Nie bede tu dlugo zagladac,ale chce zebyscie wiedzialy ze jestescie wszystkie cudowne i...i moze na tym zakoncze.Pozdrawiam
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeSep 9th 2011
     permalink
    Roxy - czytałam, strasznie mi przykro !!!
    --
    •  
      CommentAuthorask28
    • CommentTimeSep 9th 2011
     permalink
    Nie nie chodziłam, siedziałam.
    Ja już kiedyś miałam taki wynik, też przy obciążeniu 75g glukozy i wtedy musiałam powtarzać badanie.
    Za tym drugim razem wynik był ok. tzn na czczo też 60 coś, a po 2h trochę wyższy.
    No zobaczę co we wtorek powie gin, sama jestem ciekawa.
    .
    Jedyne co to pielęgniarka pobierająca była zajęta i pomimo, że weszłam 5 minut przed upłynięciem dokładnie 2h
    to pobrała mi dokładnie po 2h i 5 minutach.
    Ale czy to byłaby jakaś taka wielka różnica 5 minut spóźnienia?
    -- ,
    •  
      CommentAuthorask28
    • CommentTimeSep 9th 2011
     permalink
    Roxy tak mi przykro:neutral:
    -- ,
    •  
      CommentAuthoraneta01
    • CommentTimeSep 9th 2011
     permalink
    Roxy, przytulam Cię:cry:

    asik28: Ale czy to byłaby jakaś taka wielka różnica 5 minut spóźnienia?

    Raczej nie, trudno jest idealnie trafić w godzinę. U mnie glukoza wzrosła niewiele (ale miałam test z 50-tką) i lekarz stwierdził, że super. Nie martw się na zapas, tylko porozmawiaj z lekarzem. Sporo dziewczyn już się tu strachu najadło, a potem okazywało się, że jest ok.
    --
    •  
      CommentAuthoriwrowe
    • CommentTimeSep 10th 2011
     permalink
    Roxy - bardzo mi przykro...tulam
    Asik - nie martw sie na zapas, na pewno wszystko bedzie ok...a mysle ze 5 min nie robi roznicy az tak wielkiej :)
    --
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeSep 10th 2011
     permalink
    bladykot urodziła o 6:15. Na razie nic więcej nie wiem.
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeSep 10th 2011
     permalink
    Bladykot- gratuluję serdecznie:cheer::cheer::cheer::cheer::cheer::cheer::cheer::cheer:
    --
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeSep 10th 2011
     permalink
    Serdeczne gratulacje dla bladykot i cerise!!!
    :clap::clap::clap:
    --
    •  
      CommentAuthorNatalaa
    • CommentTimeSep 10th 2011
     permalink
    aaaaaaaa GRATKI!!!!
    --
    •  
      CommentAuthorask28
    • CommentTimeSep 10th 2011
     permalink
    Bladykotku GRATULACJE, czyli mąż trafił z tym porodem:clap::cheer:
    .
    Dziewczynki nie martwię się zobaczymy co powie dr, chciałabym tylko uniknąć ponownego picie tego lepu.
    No ale wiadomo ajk bedzie trzeba to dam radę.
    -- ,
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.