Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Ja już zapowiedziałam, że jak ktoś kupi małej/małemu zabawkę na Gwiazdkę, to uduszę. Mała ma tyyyyyle zabawek, że musiałam podzielić na trzy pudla i raz na dwa tygodnie zmieniam pudło którym się bawi. U nas akurat 80% zabawek mała dostała w spadku po córce znajomych/moim bracie, a 15% to są prezenty.
    A wiecie co jest dobrym pomysłem? Jeśli macie koleżanki z dziećmi w wieku waszych maluchów, to fajnie jest raz na jakiś czas robić wymianę- ja tak robiłam z koleżanką, na tydzień zamieniałyśmy się pudłami. Przy młodszych dzieciach się sprawdza.
    --
  2.  permalink
    ama- wiem,że są co roku.
    Jednak wg mnie katalogi gwiazdkowe w październiku to przegięcie.
    •  
      CommentAuthorkarakal
    • CommentTimeNov 1st 2011
     permalink
    reklama dźwignią handlu :P
  3.  permalink
    Straszne te katalogi :confused: Z jednej strony i lepiej, bo dla oszczędzania lepiej będzie rozłożyć wydatki :wink: Ja tam już intensywnie myślę nad prezentami. Brzydko to zabrzmi, ale ja oszczędzam na prezentach dla bliskich :shamed: Juz od paru lat robimy prezenty graficzne, digiscrapki w antyramach, kubki z grafikami i zdjęciami... Rodzinka bardzo się z nich cieszy i już się nie mogą doczekać pomysłu na ten rok... a ja jeszcze żadnego nie mam :cry: Naprawdę, taka grafika w antyramie formatu A4 kosztowała nas ok. 6 zł za sztukę, kubek - ok. 12 zł za sztukę wliczając przesyłkę. I dorośli bardziej się z tego cieszą, niż "standardowych" prezentów
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 1st 2011
     permalink
    Od kilku lat kupujemy prezenty tylko dzieciakom, kupienie prezentow calej rodzinie to jest jednak duzy wydatek. Prezenty dla dzieciakow kupuje z reguly online i wlasciwie to teraz juz mam wszystko znalezione i zaraz po wyplacie kupie to co dzieci w listach napisaly. Na 3-4 tygodnie przed swietami czy dniem dziecka ida znacznie do gory, czasami jest to nawet 30%. U mnie w (pseudo) hurtowni bywa 2x drozej niz na necie czy w hipermarketach
  4.  permalink
    Dokładnie. Na ostatnią minutę można sporo przepłacić
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeNov 1st 2011
     permalink
    Jeszcze ze dwa tygodnie i w sklepach będą dekoracje świąteczne :wink:
    --
    Co do wydatków,jeśli chodzi o dziecko.My mamy o tyle szczęście,że wózeczek,łóżeczko,przebierak i wanienkę dostaliśmy za darmo od koleżanki teściowej.Wszystkie ubranka,kocyki,materace też mamy za darmo. Wystarczy dokupić parę drobiazgów. Jest to dla nas na prawdę ogromne odciążenie.. Bo jednak ten wózek czy łóżeczko nie kosztuje 100zł :wink:
    --

    Fretka_Flynn: Ja tam już intensywnie myślę nad prezentami.

    Ja też.Tym bardziej,że co roku mam coraz mniej pomysłów na fajny prezent..
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeNov 1st 2011
     permalink
    Hussy: Jeszcze ze dwa tygodnie i w sklepach będą dekoracje świąteczne
    no to donoszę z przerażeniem, że u nas w Łodzi w marketach - TESCo, LIDL n.in. już tydzien ponad temu były bombki, mikołaje itp.A obok znicze. Porąbało ludzi :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorHussy
    • CommentTimeNov 1st 2011
     permalink
    Szkoda.. :sad: To tylko psuje całą magię świąt..
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeNov 1st 2011
     permalink
    Hussy: .My mamy o tyle szczęście,że wózeczek,łóżeczko,przebierak i wanienkę dostaliśmy za darmo od koleżanki teściowej.Wszystkie ubranka,kocyki,materace też mamy za darmo.


    Oj, ja zawsze zazdroszczę takim ludziom... Bo oprócz oszczędności pieniędzy jaka to oszczędność czasu... Niby kupowanie ciuszków to taka fajna czynność,ale jak się kompletuje wszystko od a do z to po jakimś czasie już jest się tym zwyczajnie zmęczonym...
    --
    •  
      CommentAuthormareza
    • CommentTimeNov 1st 2011
     permalink
    jaheira to po pewnym czasie nawet patrzeć już na ubranka i dzieciowe artykuły nie możesz :-) ja już jak najmniej wchodze do pokoiku mlodych
    --
    •  
      CommentAuthorMartucha84
    • CommentTimeNov 1st 2011
     permalink
    U nas też już dekoracje świąteczne pełną parą...ciekawe kiedy pierwszy świąteczny przebój poleci:/
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeNov 2nd 2011
     permalink
    Ja jeszcze w TV nie wyuważyłam światecznej reklamy coca-coli i jestem zdziwiona, pewnie w tym tygodniu wyemitują :)

    Prezenty własnoręczne- obrazek quilingiem, biżuteria hand made, jak ktoś ma talent to wydziergane osobiście szaliki/czapki/rękawiczki/tuniki/swetry uważam za rewelację. Siostra moja chce mieć komplet lnianych albo bawełnianych serwetek do domu- ona nie szyje obecnie, można to zrobić samemu (a na jak długo się przyda!). Ja lubię dostawać i dawać książki- wydatek rzędu 30 zł. A jak ktoś lubi pichcić- zawsze można znaleźć ciekawe przepisy na jadalne prezenty. Wystarczy się mocno rozejrzeć wokół siebie... i internetu i zawsze się na coś wpadnie.
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeNov 2nd 2011
     permalink
    aga1976: Jednak wg mnie katalogi gwiazdkowe w październiku to przegięcie.
    dla mnie nie, bo prezenty gwiazdkowe często zaczynam kupować we wrześniu, by nie obciążały one jeden pensji.
    --
  5.  permalink
    Bladykocie- dlatego napisałam - dla mnie ;)
    Wiem,że to nie ma NIC wspólnego z oszczęszczedzaniem ale uwielbiam kupowac prezenty przed samymi świętami- spacerowac po mieście gdy pada śnieg, świecą te wszytskie światełka, wystawy sa udekorowane ... To dla mnie tez częśc tej magii :)
    W pazdzierniku dla mnie nic magicznego nie ma :/
    • CommentAuthorsara32
    • CommentTimeNov 2nd 2011
     permalink
    aga1976: Wiem,że to nie ma NIC wspólnego z oszczęszczedzaniem ale uwielbiam kupowac prezenty przed samymi świętami- spacerowac po mieście gdy pada śnieg, świecą te wszytskie światełka, wystawy sa udekorowane ... To dla mnie tez częśc tej magii :)


    To tak jak ja, uwielbiam ten Przed- Swiąteczny klimat, ale teraz muszę kupić prezenty już w listopadzie bo mogę urodzić w Swięta. Poza tymrok temu się przekonałam, że jest sporo obniżek przed samą Wigilią i można kupić coś taniej niż na początku grudnia.
    Jednak najpiękniejszy klimat Przed-Świąteczny jest w Londynie, bo chodzi się po ulicach, a nie tak jak w większości miast Polski po centrach handlowych.
    --
  6.  permalink
    ja uwielbiam Nowy Świat w Warszawie przed gwiazdką :)
    • CommentAuthorsara32
    • CommentTimeNov 2nd 2011
     permalink
    aga1976: ja uwielbiam Nowy Świat w Warszawie przed gwiazdką :)


    Pewnie wygląda podobnie jak Londyn, bo bylam na Nowym Świecie ale niestety nie przed Świętami.
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeNov 2nd 2011
     permalink
    aga1976: ja uwielbiam Nowy Świat w Warszawie przed gwiazdką :)


    A ja odkąd mieszkam w Warszawie to, wstyd się przyznać, ale ani razu nie widziałam jeszcze tej koszmarnej choinki na Starówce,że o spacerze wieczorową porą Nowym Światem już nie wspomnę...:shamed::shamed::shamed:
    --
  7.  permalink
    Idz koniecznie. Ja tam kocham ten kicz świąteczny. :)
    I jeszcze ta palma w oddali :tooth:
  8.  permalink
    Aga, też uwielbiam ten, no właśnie: kicz. Aż dziw, że nawet dorośli, a się cieszymy na taki komercyjny badziew. Nawet w tym jest magia Świąt :wink: Tylko ja tam jestem za tym, że ok, że sklepy zaopatrują się już na Święta (zwiększony asortyment i promocje na zabawki na przykład), ale dekoracje świateczne i "All I want for Christmas is you" z głośników powinny pojawić się nie wcześniej niż w grudniu. Po dwóch miesiącach ta świąteczna atmosferka już bokami wyłazi i we własnym domu choinka tak nie cieszy :cry:
  9.  permalink
    Jaheira, no co Ty??? Ja się zawsze muszę przejść NŚ przed Gwiazdką :smile:
    I zawsze mi jakoś smutno po Świętach, jak w sklepach jeszcze są te dekoracje, a Święta już minęły i trzeba znowu rok czekać
    --
  10.  permalink
    Po dwóch miesiącach ta świąteczna atmosferka już bokami wyłazi

    Mi się tam nie nudzi :tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorPuzzle
    • CommentTimeNov 2nd 2011
     permalink
    Dziewczyny w kwestii świąt u nas od końca sierpnia można kupić katki na boże narodzenie od października choinki i ozdoby a od niedawna sąsiedzi zaczęli już domy przystrajać
    • CommentAuthorLukaszDz
    • CommentTimeNov 14th 2011
     permalink
    Co myślicie o oszczędzaniu??
    np. na przyszłość dzieci, nadchodzącą emeryturę czy na swoje wymarzone własne M??
    Piszcie nie spamujecie
    Pozdrawiam serdecznie
    •  
      CommentAuthoratomcia
    • CommentTimeNov 14th 2011
     permalink
    Łukaszu, jesteś zainteresowany obserwacją swoich cykli, że się pojawiłeś na 28dni?
    :wink: To może zacznij od uzupełnienia wykresu.
    Ten wątek cały jest poświęcony oszczędzaniu, więc chyba oczywistym jest, że chcemy oszczędzać.
    Na co, to ważna sprawa, ale kwestię, którą tu dziewczymy analizują, to JAK oszczędzać, żeby mieć.
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeNov 14th 2011
     permalink
    Dziękuję Łukaszu , że możemy pisać tu o tym.:neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorwielgosz
    • CommentTimeNov 29th 2011
     permalink
    Ja nie potrafię oszczędzać...Lubię drogie ciuchy, kosmetyki, zabawki. Ta moja rozrzutność w sumie jest oszczędnościa, bo wole "chodzić boso", niż kupić sobie jakieś tandetne buty. Z czasem mogę sobie pozwolić na te droższe, więc nie mam sterty rzeczy które zalegają w szafach, lub których pozbywam się za free. Jakość, nie ilośc- w moim przypadku się bardzo sprawdza:)
    --
  11.  permalink
    Wilgosz - biednego nie stać na tanie rzeczy :)
    •  
      CommentAuthordanap
    • CommentTimeMay 25th 2012
     permalink
    dziś otworzyłam sobie rachunek oszczędnościowy w mbanku, na rachunku można oszczędzać w różny sposób 1. wpłacać stałą kwotę (średnio to u mnie działa) 2. stały % z dokonanych wypłat 3. zaokrąglenia z dokonanych transakcji.
    Ja wybrałam opcję 3. Dziś zaoszczędziłam 3,6 :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorkarakal
    • CommentTimeMay 27th 2012
     permalink
    danap - ale ta stała kwota jest okreśłona - 5pln.. ja z kolei wybrałam tę opcję :) z 10% - za dużo, z zaokrągleń za mało..to 5 PLN - w sam raz :)
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeMay 27th 2012
     permalink
    Wrzućcie jakiś link do opisu tego konta? Jakie opłaty, warunki i tp. To jest jakiś ror, czy oszczędnościowe zwykłe? Trzeba mieć konto normalne w tym banku?
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    •  
      CommentAuthordanap
    • CommentTimeMay 28th 2012
     permalink
    bosca mnie z mbankowych wyliczeń znowu wyszło że zaokrąglenia są ok. Dużo mam ruchów na rachunku, dużo wydaje i przelewam. Wydaje mi się że zaokrąglenia są najbardziej bezbolesne w moim przypadku. Fajnie że stworzyli różne opcje i można dopasować coś do siebie.

    Irlandio z tego co doczytałam to jest to konto dodatkowe do podstawowego w mbanku. Konto w mbank masz za free do tego przelewy też za 0pln. Ja nie płace za używanie konta nic. Na to konto oszczędnościowe o którym piszemy trafiają zaokrąglenia, procenty lub stała kwota po każdej transakcji którą wykonasz. Oczywiście po każdej z transakcji która wykonasz z konta głównego w mbanku.
    •  
      CommentAuthorkarakal
    • CommentTimeMay 28th 2012
     permalink
    ja jakoś nie doczytałam jak oni zaokrąglają :) w sensie, jest kowta 11,30 (tyle płacę z fajki na ten przykład), to noie wiem czy oni zaokrąglją do 11,50, 12,00, 15,00 czy do 20,00:)
    zainspirowawszy się tematem w tym topicu odkładania 5 złotówek - odkładam i 5 złotówki i nawe 2 złotówki.. tylko marnie mi idzie bo większość płatności robię jednak kartą. więc ta ich oferta baaardzo mi się podoba, bo jest jakby kontynucją moich dotychczasowych działań :)
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeMay 28th 2012 zmieniony
     permalink
    Temat był poruszany na forum.gazeta.pl ...

    Jestem zdania, że i tak na tym oszczędzaniu zarabia najwięcej mBank :bigsmile:
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorBellaM
    • CommentTimeMay 28th 2012
     permalink
    Zawsze bank najlepiej zarabia, charytatywnie tego nie robią :) W końcu na klientach się zarabia. Jednakże konto bankowe jest bardzo potrzebne i ułatwia życie. Pozamykałam tradycyjne konta, mam internetowe plus oszczędnosciowe, staram się tam co miesiąc chociaz 50 zł odłożyć (narazie udaje się), i fajnie widze te grosze co codziennie rosną, małe a cieszy .
    •  
      CommentAuthorkarakal
    • CommentTimeMay 28th 2012
     permalink
    no wiesz, bank nie jest instytucją charytatywną.
    poza tym to nie jest subkonto, żeby zarobić, bo zarobić to można na inwestycjach, tylko żeby w bezbolesny sposób zaoszczędzić. ja wiem, że przede wszystkim chodzi o efekt psychologiczny, ale akurat w moim przypadku ten pomysł sprawdza się rewelacyjnie.
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeMay 28th 2012
     permalink
    Jeśli tylko widzicie plusy takich pomysłów, to dlaczego nie ... Do mnie to nie przemawia. A konto w mBanku mam :tongue:
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthordanap
    • CommentTimeMay 28th 2012
     permalink
    bosca: ja jakoś nie doczytałam jak oni zaokrąglają :)

    do złotówki
    bosca: ja wiem, że przede wszystkim chodzi o efekt psychologiczny, ale akurat w moim przypadku ten pomysł sprawdza się rewelacyjnie.

    u mnie też, odbywa się to bezboleśnie, nie widzę tego, nie muszę pamiętać, według symulacji powinnam w ciągu roku odłożyć 2 tys. Zobaczymy czy się sprawdzi. Na waciki będzie jak znalazł :D

    Treść doklejona: 28.05.12 12:04
    Mónikha: Do mnie to nie przemawia

    mónikha ale każdy ma prawo do własnego pomysłu na oszczędzanie, masz inny który się u Ciebie sprawdza- Super! ja akurat tego sposobu odkładania pieniędzy nie traktuję jako inwestycję w przyszłość. Odkładam grosze żeby móc pójść na większe ciuchowe zakupy lub pojechać na weekend gdzieś, może mi przyjdzie jakiś inny pomysł do głowy.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 30th 2012
     permalink
    danap: dziś otworzyłam sobie rachunek oszczędnościowy w mbanku


    nie wiem czy nie doczytalam czy nigdzie nie bylo informacji o czasie po jakim mozna dokonac (i w jaki sposob) wyplaty srodkow, w symulacji pojawila mi sie opcja oszczedzania na emeryture lub przyszlosc swoja lub bliskich i okres w jednej 10lat w drugiej 27. zastanawiam sie gdzie jest haczyk i czy np gdybym postanowila sobie bezbolesnie odlozyc na wakacje to czy za rok bez problemu te kase moglabym ruszyc. moze ktoras z was sie zaglebiala w ten temat? akurat z mbanku wykonujemy sporo transakcji bo to jest nasze konto oplatowo-zakupowe
    •  
      CommentAuthordanap
    • CommentTimeJun 1st 2012
     permalink
    MrsHyde: moze ktoras z was sie zaglebiala w ten temat?

    opcje oszczędzania wybierasz sobie zakładając rachunek- ja założyłam zwyczajne odkładanie bez dodatkowych ubezpieczeń czy funduszy. Chyba można takich r-k założyć kilka bo każdemu nadajesz tytuł (ja mam "na waciki"). Sprawdzałam mogę zrobić przelew z tego konta w każdym momencie na swój główny rachunek
  12.  permalink
    Dziewczyny a propos MBanku mam pytanie :) Jest to bank inernetowy, dlatego nie wiem jak odbywa się zakładanie tam konta. Wiem, że przez internet, ale jak dokładnie? Może mi któraś to łopatologicznie wyjaśnić? :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 2nd 2012
     permalink
    zakładasz konto, podajesz wszystkie swoje dane a kurier przynosi ci za kilka dni do domu umowe do podpisania
    mam konto w mbanku od kilku lat, place 5zl za wyplate we wszystkich bankomatach i 1,70 ubezpieczenie karty kredytowej (obydwie opcje wybralam dobrowolnie), teraz mamy jeszcze konto w ING i chyba jestem jeszcze bardziej zadowolona bo przy dokonaniu platnosci karta 100zl miesiecznie ani za utrzymanie konta ani karty nic nie placisz
    •  
      CommentAuthormarakuya
    • CommentTimeJun 2nd 2012
     permalink
    hej dziewczyny, niechcący trafiłam na ten wątek. Pracowałam kilka lat w bezecie. Jeśli któraś z Was potrzebowałaby pomocy bankowej, może się przydam :tooth:
    --
  13.  permalink
    A jak długo to wszystko trwa? Tzn. od momentu wypełnienia tego do momentu uruchomienia konta?
    • CommentAuthorGosia8510
    • CommentTimeJun 2nd 2012
     permalink
    nie wiem na czym Ci zależy najbardziej, ale ja mam konto internetowe w Deustche bank zwykłe i oszczednościowe, wszystkie przelewy za darmo, utrzymanie konta również, wypłaty z wszystkich bankomatów też za darmo, nic mnie nie kosztuje to konto.
  14.  permalink
    Decyzja o samym MBanku już zapadła. Teraz pytanie czy któraś z Was korzystała z elektronicznego założenia konta, czyli bez pośrednictwa kuriera. Bo czekam na maila i nie dociera...
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeJun 7th 2012 zmieniony
     permalink
    mam konto w mBanku z 7 lat chyba. wszystko cacy póki kredytu nie chcesz wziąć, wtedy bywa różnie nawet przy wysokich dochodach. te automatyczne ich co sami proponują na podstawie przelewów to jeszcze jak Cię mogę można dostać ale mi kiedyś baba źle coś policzyła i miałam odmowę i blokade na składanie wniosków kredytowych na 3 czy 6 miesięcy(a mówią że to nic nie szkodzi jak złożysz wniosek). innym razem z przyczyn mi nieznanych nie dali mi kredytu mimo wysokich dochodów na firmę (5lat ją miałam prawie wtedy). w innych bankach miałam bez problemu, wybrałam meritum.

    odnawialny np. miałam bez problemu, ale do przeniesienia odnawialnego z firmowego na ekonto już wg banku nie miałam zdolności kredytowej..bo chyba musiała być podwójna.
    brat bujał się z nimi 2 tyg. by dowiedzieć się że mimo wysokich dość dochodów kredytu na auto nie dadzą bo nie wiadomo co. poszedł do innego banku i od ręki i na bdb warunkach.
    ja zresztą też bez problemu np. apropo kredytów gotówkowych lubię meritum - dobre oprocentowanie i świetne podejście do klienta nawet gdy się nie ma czasem by zapłacić na ratę na czas, bo np. wypłata na czas nie przyjdzie. w takim lukasie przesunąć termin raty można tylko raz.
    do transakcji w necie mbank wygodny więc mam.. ale obsługa klienta jak chce się więcej pozostawia trochę do życzenia.
    to świetny bank powiedziałabym dla studentów i gdy za dużo od nich się nie chce;)
    •  
      CommentAuthorMrsCreme
    • CommentTimeJun 15th 2012
     permalink
    Jakie macie tanie sposoby na spędzenie wakacji z dzieckiem w mieście?
    --
    •  
      CommentAuthorpoziomkaUK
    • CommentTimeJun 15th 2012
     permalink
    a skad jestes?
    -- moje najwieksze zyciowe osiagniecia: WIKTORIA 06.02.2014 DOMINIK 01.04.2016
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.