Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeFeb 4th 2013
     permalink
    My też zdecydowaliśmy się na chustowanie :)
    Przeczytałam prawie cały wątek, przewertowałam w weekend internet i youtube'a, ale chyba nigdy nie zdecyduję się na konkretną chustę..

    Myślicie, że na początek tkana LennyLamb by się sprawdziła? Nigdy nie miałam z chustami do czynienia i żałuję, że nie mam od kogo pożyczyć i wypróbować przed zakupem. Możecie mi coś polecić?

    Trochę się boję, że nie będę umiała tkanej dobrze podociągać. Ale elastyczna to chyba bardziej dla maluszka? Ehh, mam tyle pytań i wątpliwości..
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeFeb 5th 2013
     permalink
    nana81: Winni, wrzucaj młodego na plecy. Po prostu wiążesz wyżej i dzieć siedzi tak, że widzi wszystko co przed Wami. Ucząc się motać w plecak prosty oglądałam do obrzydzenia filmy.


    No przyznam się, że trochę odpuściłam ten plecak :sad:
    Nana, a Emi siedzi Ci grzecznie na plecach, aż ją zamotasz? Bo mój mały kręciołek wierci się okropnie, próbuje mi się na plecach obracać i kłaść w poprzek mnie, albo ciągnie mnie za włosy. No w takich warunkach zamotać go, to syzyfowa praca jest :confused:
    Jak motam z przodu jest łatwiej, bo mogę go łatwiej przytrzymać.

    Treść doklejona: 05.02.13 10:18
    isiula: Nigdy nie miałam z chustami do czynienia i żałuję, że nie mam od kogo pożyczyć i wypróbować przed zakupem.

    isiula firma Leny Lamb nie tylko sprzedaje, ale i wypożycza chusty, jeśli chcesz najpierw wypróbować :wink:
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeFeb 5th 2013
     permalink
    Winnica, Emilia też ciągnęła mnie za włosy :wink: Czasem dostawała spazmów, ale po chwili, gdy zaczynała kojarzyć, że wszystko widzi, uspokajała się. Czytałam, że mamy dają wierciuchowi do rączek jakąś miękką zabawkę na czas motania. Może to będzie jakiś pomysł. No i my wiążemy przed lustrem. Wygłupiamy się, robimy miny. Nasze praktyki również nieco odwracają uwagę.
    Mila nie odwracała się, ale prostowała nogi i odchylała się w tył :neutral: Teraz też czasem ma swoje wygibasy. Mam wrażenie, że chustowania na plecach dziecko także musi się nauczyć.
    Madziuk kółkowe są tkane. Dla maluszka radziłabym normalną, wiązaną, tkaną. Jeśli podoba się Wam didymos to wybierajcie. To mercedes wśród chust :wink:

    Treść doklejona: 05.02.13 15:40
    Tabelę z rozmiarami tez kiedyś wrzucałam. W sklepie decoraliki można ją odnaleźć.
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeFeb 5th 2013
     permalink
    winnica: isiula firma Leny Lamb nie tylko sprzedaje, ale i wypożycza chusty, jeśli chcesz najpierw wypróbować

    Dzięki, ale nie mogłam się doczekać i zamówiłam tę co linkowałam :) mam nadzieję, że jako pierwsza się sprawdzi..
    Już mi się te chusty po nocach śniły.. kolorowy zawrót głowy.. cieszę się, że wreszcie podjęłam decyzję :)
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 5th 2013
     permalink
    Nana81- dzieki za opinie, czuje sie na używana na angielskim ebayu, ale za wiele ich nie ma. Jest jedna długa na 3metry z hakiem. Nie wiem czy nie za krótka? Ja mam 163cm, mąż 180.

    Doti - jak sie wiąże chuste będąc po cesarce? Mój synus jeszcze główki nie trzyma, mogłabym go nosić w chuscie z przodu?

    Treść doklejona: 05.02.13 18:05
    Dziewczyny a co sądzicie o takich nosidlach?
    http://www.kangurkowo.pl/nosidlo-dla-dzieci-didy-tai-waves-acua.html
    --
    •  
      CommentAuthoraravls
    • CommentTimeFeb 5th 2013 zmieniony
     permalink
    Madziauk, tutaj masz tabelę rozmiarów Didymosa (ale sądzę, że dla każdej innej płachty będzie podobnie) w powiązaniu z rozmiarem noszących.
    Może to Ci coś pomoże.
    My mamy odpowiednio 173 cm i 183 cm wzrostu i zdecydowaliśmy się na Natibaby Maxi 5,2m na początek, żeby mieć możliwość różnych wiązań. W krótszej mąż nie dawał rady się związać w kieszonce (ale to przez jego wieczny, ciążowy :wink: brzuszek :devil:)
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaTasia
    • CommentTimeFeb 5th 2013
     permalink
    madziauk: Jest jedna długa na 3metry z hakiem. Nie wiem czy nie za krótka?
    chyba za krótka jeśli męża też chcesz angażować

    ja do tej pory nosiłam w elastycznej, ale dziś dotarła do mnie tkana, na 4,7m, jak zamotałam młodego kieszonką, to zostały tylko kikutki takie z końców, więc jest na styk, a mam wzrostu 170cm
    -- 6.X.2012 Tadziulek 4.VIII.2014 Zygmuś
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeFeb 5th 2013
     permalink
    Nasza tkana ma 4,6 (nati standardowa) i na mnie jest idealna (167, rozmiar 38 mniej więcej), w kieszonce zostaje mi bardzo mało chusty. Mąż nie wiąże, ale na niego pewnie za krótka by była. On będzie nosił w tuli.
    Ponieważ moje dziecko dzisiaj przechodziło samo siebie z marudzeniem, wsadziłam ją do chusty i udało nam się upiec osławiony chlebek bananowy. Pierwszy raz motałam podwójnego x i bardzo fajnie, chyba było mi wygodniej niż w kiesznce.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeFeb 5th 2013 zmieniony
     permalink
    3m z hakiem to dobra długość na plecak. Jeśli myślisz o kieszonce i 2x powinnaś raczej mieć dłuższą chustę. Poglądowo: noszę 36. W chuście 4,2 wiążę córę w 2x oraz kieszonkę (nie wiem, czy zaczynając współpracę z chustą dałabym radę), M niestety odpada (on mota wyłącznie w 5,2).
    Widzę, że link z rozmiarówką już jest :wink: Zerknij i przetraw.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 5th 2013
     permalink
    Dzieki Dziewczyny. Musze poczytac o tych wiazaniach :) na poczatku na brzuszku bede wiazac.

    Zastanawiam sie tez nad tym nosidelkiem, bo to jakby juz zawiazana chusta, czy ktoras z Was uzytkowala takie badz podobne?
    http://www.kangurkowo.pl/nosidlo-dla-dzieci-didy-tai-waves-acua.html
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeFeb 5th 2013
     permalink
    madziauk: Zastanawiam sie tez nad tym nosidelkiem, bo to jakby juz zawiazana chusta, czy ktoras z Was uzytkowala takie badz podobne?

    Nie używałam, ale wygląda na podobnie do Mei Tai. Strasznie drogie :shocked::neutral:

    Treść doklejona: 05.02.13 20:09
    Nana, no będę jeszcze próbować zatem na plecach młodego wiązać, może jakoś w końcu damy radę :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeFeb 6th 2013
     permalink
    To jest coś między chustą tkaną a nosidłem typu MT, z materiału chustowego (stąd cena). Nie nosiłam w tego typu nosidle (nosiłam w zwykłym MT, z wypełnieniem pasów biodrowego i naramiennych i w chuście). To chyba dość nowy produkt, więc może być ciężko o recenzje, ale sprawdź może na forum chusty.info?
    -- ,
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeFeb 6th 2013
     permalink
    To ja z pytaniem odnośnie mai tai - czy ktoś szył sobie takie cudo i jak to wychodzi w robocie? Czy kupne są lepsze (jak np. chusta tkana), czy można pokusić się o zrobienie mei taia w domu?
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeFeb 6th 2013
     permalink
    Ja mam kupionego Mai Taia i nie jestem zadowolona, panel jakiś taki duży, Adaś się w nim topi, w ogóle go na razie nie mogę używać :sad:
    Myślę, że jak uszyjesz na zamówienie, czy tam sama, jeśli potrafisz, to sobie wymiarowo lepiej dopasujesz :smile:
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeFeb 6th 2013
     permalink
    Winnica sprzedaj MT na chusto forum i kup coś odpowiedniego. Nie myślałaś o tym?
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeFeb 6th 2013 zmieniony
     permalink
    Nana, to był prezent od chrzestnej Adasia... trochę głupio by było :shamed:
    Sama mówiłam jej, że chcę, wybrałam nawet konkretne, nie spodziewałam się, że tak mi nie podpasuje...
    --
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeFeb 7th 2013
     permalink
    Winnica MT są rozmiarowe, może ten jest jeszcze za duży dla Twojego malucha?
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeFeb 7th 2013 zmieniony
     permalink
    tuli_pani: Winnica MT są rozmiarowe

    O tym nie wiedziałam. Jak kupowałam na allegro to chyba nie było tam informacji, że są jakieś rozmiary.... Tza. było podane jaki rozmiar, ale to dotyczyły osoby noszącej, nie malucha :confused:
    Kupiłam takie
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 7th 2013 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, wyczytalam na angielskim forum, ze te didy tai nie ma wiązania na plecach. I ze to niby zle. Inne opinie były, ze ma tak być i jest super. Sama nie wiem czy to bedzie dobry zakup dla dziecka- pod względem bezpieczeństwa i rozwoju ? I czy ja po cesarce mogę takie nosiło nosic? Napalilam sie na nie strasznie. Ale wole sie upewnić, ze to bedzie dobry zakup. Bo kosztuje sporo. Opinii na chustowym forum nie ma za wiele ( jedna uzytkowniczka napisała, ale bardzo niewiele).

    Nie wiem czy poradzę sobie sama z wiazaniem chusty ;) pewnie po czasie tak. Nie ukrywam, ze takie nosiło to rozwiazanie dla leniwych ;)

    Myślicie, ze dobrze bedzie podtrzymywalo główkę? Bo Karolek sam jej jeszcze nie trzyma.

    W ogole tom jakieś obawy, ze w chuscie takiej zle zawiązanej, bądź nosidle to midziecko wyleci :shamed:
    Wiem, ze to głupie może, bo chciałabym nosić małego blisko, ale niepokój wewnętrzny jest.
    --
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeFeb 7th 2013
     permalink
    Winnica ja kupiłam nosidło pathi i przy zamówieniu trzeba było podać:
    wiek dziecka
    waga
    wzrost lub rozmiar ciuszków
    czy osoby planujące noszenie w tym nosidle mają w miarę standardowe figury, czy są szczególnie szczupłe lub tęższe (do określenia długości pasów)
    my zamawialiśmy większe, bo Młody miał już wtedy skończony rok, a był nieco większy niż inne dzieci
    jeśli wydaje Ci się, że nosidło jest za duże to możesz spróbować zawinąć na dole panel, albo poczekać, aż maluch podrośnie, jeśli jest drobny
    --
    •  
      CommentAuthoraravls
    • CommentTimeFeb 7th 2013
     permalink
    madziauk: Sama nie wiem czy to bedzie dobry zakup dla dziecka- pod względem bezpieczeństwa i rozwoju ?

    Doradczyni chustowa, z którą mieliśmy ostatnio sporo do czynienia - ostatni raz dziś wieczorem podczas zajęć szkoły rodzenia - podkreśla, że chustę da się dopasować do każdego dziecka, a nosidło warto kupować do konkretnego dziecka, przymierzyć, sprawdzić, czy się dogadają. Jestem świeżo po zajęciach z nosideł miękkich :wink:, więc mogę powtórzyć, nosidła mają rozmiary, dla takiego malucha, jak Karolek, będzie potrzebne inne, niż dla starszaka.
    Dziś właśnie oglądaliśmy DidyTai, i on zdecydowanie jest wiązane na plecach. Tutaj zresztą masz informacje u źródła, na stronie Didymos.
    Jeśli masz wątpliwości odnośnie sposobu wiązania i wyboru chusta/nosidło, to może spróbuj się skontaktować z doradczynią noszenia u Ciebie? Tutaj znalazłam stronę brytyjską Die Trageschule Dresden, tam masz info o kursach i kontakt do doradczyń. A tu lista doradczyń innej, podobnej organizacji - ClauWi.
    Powodzenia!
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeFeb 7th 2013
     permalink
    madziauk
    ja Oktawię nosiłam w chuście jak miała kilka tygodni.Wprawdzie mam elastyczną i jestem z niej zadowolona i bardzo szybko nauczyłam się wiązań.Grunt to nie bać się.Obecnie mam nosidełko Manduca i chusta poszła w zapomnienie więc postanowiłam sprzedać.Jeśli chodzi o nosidło to nie próbowaliśmy na małej a polubiła je od razu :wink:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeFeb 7th 2013
     permalink
    Warto pamiętać, że do elastycznej jest jedno wiązanie.
    --
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeFeb 9th 2013
     permalink
    Ja zamawiałam nosidło, na wymiar (wiek dziecka, gabaryty i moje wymiary plus innych noszących, jeśli mają być) tutaj: MeiTai, na dodatek wg mojego projektu, czyli jest dokładnie takie, jak sobie wymarzyłam. I powiem tak: mimo, że szyję, co prawda od niedawna, to i teraz wolałabym zamówić u kogoś, kto ma już to dopracowane: gdzie wszyć, jak wypełnić, jakie proporcje, żeby się nosiło naprawdę wygodnie. Moje, jeśli chodzi o wygodę, mogę polecić z czystym sumieniem - bardzo fajnym rozwiązaniem jest wysoki zagłówek. Ale szczerze mówiąc na co dzień wolę nosidło ergonomiczne, zapinane na klamry
    -- ,
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeFeb 9th 2013
     permalink
    Widzę to samo źródło! Do mojego M należy nr 234 :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeFeb 11th 2013
     permalink
    Dobra, wróciłam do wiązania na plecach. Proszę o uwagi :tongue:

    plecak 1

    plecak 2
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeFeb 11th 2013
     permalink
    Nie znam się na wiązaniu na plecach, ale czy kolanka nie powinny być wyżej?
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeFeb 11th 2013 zmieniony
     permalink
    Na pewno kolanka wyżej i zdecydowanie mocniej musisz dociągnąć. Chusta musi bardziej wchodzić między Was. Robię tak, że maluchowi wkładam w rajstopki lub spodnie dolną krawędź chusty. Wtedy robią się takie chustowe majty :wink: Możesz tez podnieść lekko nóżkę Adasia do góry i tą drogą upchnąć chustę. Jeśli będzie jej więcej między Wami pupa mocniej wpadnie i kolanka się podniosą.
    Co to za szmata? Ładnie Wam :)
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeFeb 11th 2013
     permalink
    elfika: gora, trzymajaca obrecz barkowa Adasia jest za luzna

    Qrde, właśnie nie wiem jak to zrobić, żeby część trzymająca obręcz barkową była ciaśniejsza, ale jednocześnie żeby szyjka nie była zbyt uciskana :confused:

    doti_p: czy kolanka nie powinny być wyżej

    Też się zastanawiałam, ale nie potrafię ich wyżej ułożyć, bo Adaś jakoś nie potrafi mnie bardziej objąć nóżkami...w każdym razie próbowałam ustawić kolanka maxymalnie wysoko i tylko tyle mi się udało. Jakoś z przodu jest łatwiej to zrobić. Może ktoś kto tak wiąże ma jakieś patenty??:wink:

    Treść doklejona: 11.02.13 19:17
    nana81: Co to za szmata? Ładnie Wam :)

    Dzięki :bigsmile:

    A chustę mam nie jakąś tam firmową, bo nie bardzo kasę miałam, a że chciałam nosić koniecznie to kupiłam taką.
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeFeb 11th 2013
     permalink
    Znam taką markę :wink:
    M zafundował swojej chrześniaczce maltę natibaby :))) Właśnie przyszła i oglądamy :bigsmile:
    --
    • CommentAuthorBegi
    • CommentTimeFeb 12th 2013
     permalink
    ja próbowałam wiązać chustę jak mój był mały ale nie umiałam go umieścić dopiero teraz jak ma 10 miesięcy to się przekonałam i uczę się wiązać ale w cale to nie jest takie łatwe umieścić malucha w tej chuście, jednak uważam że jest to wygodne rozwiązanie
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 13th 2013
     permalink
    Ja sie ciagle zastanawiam czy wybrać chuste czy nosidlo didytai. Nawet na angielskich stronach jest mało informacji o tym drugim. Niestety niemieckiego nie znam, więc nawet jakbym chciała cos w tym języku znaleźć to nie potrafię..
    Ci do chusty to boje sie, ze będę miała problemy z wiazaniem.
    Muszę na weekend poszukać warsztatów chustowych w Londynie. Może jak wyprobuje chusty to lek minie.:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorKatarzynka
    • CommentTimeFeb 13th 2013
     permalink
    Ja bym na początek jednak chyba dość zachowawczo doradziła chustę, a nosidła potem, jak dziecko będzie przynajmniej główkę trzymało, a najlepiej, jak usiądzie.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeFeb 13th 2013
     permalink
    Wreszcie dotarła do mnie moja pierwsza chusta tkana i ćwiczyłam cały dzień:bigsmile:

    Dwa razy zamotałam Stasia w 2x na parę minut. Strasznie zdziwiony był tym faktem, ale chyba mu się podobało :)
    Kieszonka jakoś do mnie nie przemawia, ale i tego się nauczę ;)

    Najtrudniejsze jest dociąganie, muszę poćwiczyć. Ale już nie chciałam go dzisiaj męczyć, żeby się nie zraził na wstępie.
    Generalnie nie taki diabeł straszny jak myślałam, trzeba tylko potrenować. Jak się zamotamy następnym razem to postaram się zrobić fotki :)
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 14th 2013
     permalink
    Dziewczyny, co sadzicie o chustach kolkowych? Nadaja sie dla 2,5 miesieczniaka, ktory jeszcze glowki nie trzyma?

    Wpadla mi jedna w oko i sie tak zastanawiam..:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeFeb 14th 2013
     permalink
    A kółkowa to nie jest właśnie dla dziecka trzymającego główkę?... Tak mi się wydaje...
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 14th 2013 zmieniony
     permalink
    Winnica - no właśnie tez byłam zdziwiona, na stronie kangurkowo Pl jest taka rozpiska w czym od kiedy można dziecko nosić, i ponoć takiego malucha to w chuscie bądź chuscie kolkowej najlepiej.
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeFeb 14th 2013
     permalink
    Można w kółkowej, ale na leżąco :) tutaj filmik
    •  
      CommentAuthorKasiaTasia
    • CommentTimeFeb 14th 2013 zmieniony
     permalink
    można też brzuszek do brzuszka, tak usypiałam Tadzia jak miał 2,5 miesiąca, teraz noszę go po domu na biodrze.

    madziauk moim osobistym zdaniem porzuć kombinowanie i po prostu zakup tkaną chustę, oswój się z noszeniem w niej a później przyjdzie czas na kółkową albo na nosidło
    -- 6.X.2012 Tadziulek 4.VIII.2014 Zygmuś
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeFeb 14th 2013
     permalink
    KasiaTasia: madziauk moim osobistym zdaniem porzuć kombinowanie i po prostu zakup tkaną chustę, oswój się z noszeniem w niej a później przyjdzie czas na kółkową albo na nosidło

    Też miałam problem z decyzją. Po dwóch dniach intensywnego wertowania internetu stwierdziłam, że im dłużej będę się decydować, tym krócej będę nosić..
    Nie mogłam się doczekać, kupiłam tkaną i nie żałuję, bo jest super.. :)
    A jak mały podrośnie i odłożę trochę grosza to pomyślimy o nosidełku ergonomicznym.
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeFeb 14th 2013
     permalink
    Co do kółkowej to dla mnie ona nadaje się na krótkie przebiegi, ale już np. na dłuższy spacer z 9kg dzieckiem to nie bardzo. Jest łatwa w zakładaniu, ale po chwili już to jedno ramię trochę boli.
    Co do 2x i kieszonki - oba się nadają dla takich maluchów, ale ponoć 2x jest potem dłużej dobry, bo pozwala na lepsze rozłożenie ciężaru na ramionach noszącego. Moje od początku w kieszonce były noszone, potem się przestawiłam na 2x i tak noszę do dziś.
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 15th 2013 zmieniony
     permalink
    KasiaTasia - no właśnie jestem trochę zdezorientowana, tam na kangurkowo w tabelce było, ze pomiędzy 0-4 miesiącem życia dziecka, najlepiej sprawdza sie kolejowa bądź tkana. Pozniej dziecko większe tym gorzej nosić w kolkowej :confused:

    Tabelka ze strony kangurkowo:

    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeFeb 15th 2013
     permalink
    Hmmm...pamiętajcie, że pozycja kołyski nie służy małym bioderkom :confused: Tkana, wiązana na dłużej starczy, jest stabilniejsza dla maluszka i bioderka malucha są w odpowiedniej dal nich pozycji. Nie wahałabym się przed takim zakupem.
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaTasia
    • CommentTimeFeb 15th 2013
     permalink
    madziauk ja zaczynałam od elastycznej, później dostałam kółkową od koleżanki, i gdyby nie kilkutygodniowe doświadczenie z wiązaną chustą nie używałabym jej ( z resztą koleżanka właśnie dlatego się jej pozbyła, kupiła, bo to łatwo na zdjęciach wygląda ale w rzeczywistości wcale proste nie jest), teraz mam tkaną . Rozumiem, że ogrom informacji może przytłaczać, ale w końcu trzeba podjąć jakąkolwiek decyzje, jak pisze isiula
    im dłużej się będziesz zastanawiać, tym krócej będziesz nosić.
    powtórzę za naną81, że nie wahałabym się przed zakupem chusty tkanej, szczególnie, że Karolek już spory jest
    -- 6.X.2012 Tadziulek 4.VIII.2014 Zygmuś
    •  
      CommentAuthorsliwson
    • CommentTimeFeb 15th 2013 zmieniony
     permalink
    Zamotałam dziś Frania po dłuższej przerwie bo ostatnio śmigamy głównie w tula i proszę na jaki genialny pomysł wpadł mój starszak:)))
    Wytrzymałam 3 min, cyknęłam fotkę i moje plecy powiedziały basta...;)
    Toż to już 23kg słodkiego ciężaru!:devil::devil::devil:

    Matka wielbłąd:PPP
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 17th 2013
     permalink
    Dziewczyny, dzis decyzja zapadla. Kupilam na niemieckim ebayu chuste 3,7m , romiar 4 Dydimos Lisa. Czy myslicie, ze bedzie wystarczajaca na poczatek dla mnie? :) Mam 163cm wzrostu. Maz nie chce nosic (narazie :devil:).
    Jakie wiazanie na poczatek najlepsze bedzie dla Karolka? Raz jeszcze napisze, ze nasz skarb glowki nie trzyma.
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeFeb 17th 2013
     permalink
    Ja polecam kieszonkę. Kieszonka jest od urodzenia, więc na pewno będzie ok :smile:
    My się kieszonkujemy do tej pory, gdy na spacer wychodzimy :cool:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 18th 2013
     permalink
    Winnica - dzieki :) jak przyjdzie chusta to bede z mezem wiazac ;) ciekawe jak nam pojdzie i czy Karolek polubi noszenie w chuscie.
    Bo na raczkach nie za bardzo lubi byc noszony, choc juz z tym coraz lepiej ;)
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeFeb 18th 2013
     permalink
    Hmmmmm...madziauk, nie wiem, czy zawiążesz kieszonkę czy 2x z tego...
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeFeb 18th 2013
     permalink
    nana81 - serio? Kupilam uzywana, zawsze moge dokupic jeszcze jedna a ta sprzedac :confused:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.