Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeMar 1st 2013
     permalink
    Instruktorka mówiła, że w elastyczną można wiązać tylko na jeden sposób, a tkaną na więcej. I ja dla mojej małej, którą zamierzam nosić od razu zamówiłam tkaną z Lenny Lamb. Miałam ją w ręku i jestem bardzo zadowolona z niej. Kosztowała mnie prawie 200,00 zeta ale warto. Jak dobrze pamiętam to elastyczna przy cięższym dziecku już nie jest taka super. Chyba tutaj widziałam takie fajne zestawienie chust, które pasują na jaki wiek dziecka. Musisz poszukać parę stron wcześniej.
    --
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeMar 1st 2013
     permalink
    dzieki, w wolnej chwili poczytam ale mimo wszystko prosze o opinie o chustach pentelki, wiem ze elastyki nadaja sie gora do 5 mies zycia ale jak mowie tkana juz mam ale wolalabym cos prostszego na poczatek i sie zasnawiam nad ta, nie stac mnie za bardzo na 200zl w tej chwili dlatego tez myslalam o tej pentelce na poczatek
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorpani_wonka
    • CommentTimeMar 1st 2013
     permalink
    W tkanej też możesz nosić noworodka, ja dwa wynosiłam w tkanej;)
    -- "bez pretensji do mądrości, której nie mam, bez odbijania jej na ksero i wpadania w schemat"
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeMar 1st 2013
     permalink
    wiem ze moge ale wiem tez z jest duzo ciezej niz w elastycznej a wolalabym dla noworodka cos latwiejszego, wlasnie bardziej elastycznego niz tkana
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeMar 1st 2013
     permalink
    Ja mam elastyka i nosze mala do dzis.Moja jest do 18kg.Jestem zadowolona.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    • CommentAuthorpetisu
    • CommentTimeMar 1st 2013
     permalink
    Elastyczna wcale nie koniecznie jest łatwiejsza. Sam sposób wiązania jest inny.Wiązanie dla chusty elastycznej to odwrócona kieszonka, na dziecku muszą być 3 warstwy materiału, tylko wtedy dziecko ma dobrze podparte plecy. Chuctę elastyczną się wiąże, a potem wkła w nią dziecko.
    Chustę tkaną wstępnie się wiąże, potem wkłąda dziecko, "dowiązuje" i dociąga. Mnie się tygodniową córkę łatwiej wiązało w tkanej.
    -- Łucja'06&Milana'09
    •  
      CommentAuthorKasiaTasia
    • CommentTimeMar 1st 2013
     permalink
    jeszcze jest malenki ale tak za 2 czy 3 tyg chcialabym zaczac go nosic w chuscie

    jest to oczywiście twoja decyzja, ale skoro masz w domu tkaną, to spróbuj, maleńkością dzieciątka się nie przejmuj, myślę, że spokojnie możesz zacząć od zaraz ... a jak poczekasz 2-3 tyg. to na pewno w tkaną dasz radę zamotać
    -- 6.X.2012 Tadziulek 4.VIII.2014 Zygmuś
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMar 2nd 2013
     permalink
    mi lepiej było w tkanej nosić malucha (2kg) miałam obie ale no właśnie - tkana była używana częściej
    A tak w ogóle to mam materiałowy szalik taki dłuuugi i było mi potrzebne wsparcie gdy nosiłam Nata na biodrze no i jakoś wyszło tak że związałam szal przełożyłam na skos i księciunio sobie siedział - mi lżej on zadowolony a i szalik wytrzymał hahaha
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeMar 2nd 2013
     permalink
    Ja też od początku w tkanej moje 2kg maluchy nosiłam. Elastyka zawiązałam kilka razy, ale miałam wrażenie że to się tylko wydaje takie łatwe, a tak naprawdę trudno jest prawidłowo ułożyć w niej takie malutkie dziecko.
    •  
      CommentAuthorsliwson
    • CommentTimeMar 2nd 2013
     permalink
    Ja też od 2kg nosiłam w tkanej:)
    Elastyka miałam przy Tymku i mi jakoś lepiej przypasowała tkana...
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeMar 4th 2013
     permalink
    Elastyk jest na pozór mniej straszny :devil: Jednak tkana daje maksymalny komfort noszącemu i mniemam, że noszonemu także :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeMar 4th 2013
     permalink
    Dziewczyny, a jak jest się w ciąży, do którego miesiąca można bezpiecznie nosić malucha (pytanie tymczasem czysto teoretyczne, nie jestem w ciąży). Chciałabym nosić Adasia jak najdłużej, ale staramy się o drugiego malucha i zastanawia mnie ta kwestia...
    ---
    Pytanko nr. 2:
    Jakie wiązanie będzie najwygodniejsze na spacery z 8 kg drobnym, ciekawym świata dziewięciomiesięczniakiem, który chciałby już mieć odrobinę swobody (np. dotykać łapką korę drzewa itp.). Nosimy się w kieszonce i ze wstydem przyznaję, że nie wypróbowałam żadnego innego wiązania z przodu :shamed:
    --
    •  
      CommentAuthorpani_wonka
    • CommentTimeMar 4th 2013
     permalink
    2x jest super, bo możesz bez problemu dziecku odsunąć część chusty pod paszki i ma więcej miejsca dla siebie.
    Ja nosiłam syna do połowy ciąży, potem on był już duży i mi było ciężko, ale sądzę,że to sprawa b. indywidualna, zależna przede wszystkim od tego, jak ciąża przebiega.
    -- "bez pretensji do mądrości, której nie mam, bez odbijania jej na ksero i wpadania w schemat"
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeMar 4th 2013 zmieniony
     permalink
    Mnie pasuje np podwójny x z wyciągniętymi rączkami. Z tego co kojarzę to w kieszonce u takiego stabilnego dziecka już też można rączki wyciągnąć..
    •  
      CommentAuthorpani_wonka
    • CommentTimeMar 4th 2013 zmieniony
     permalink
    Ja mam chustę elastyczną (nati), dwie tkane (nati i hoppediz) i kółkową (nati), i myślę, że to najważniejsze jest, do czego komu dana chusta jest potrzebna.
    Tkana jest najbardziej uniwersalna i można mieć tylko tkaną i wynosić dziecko od maleńkości do chodzącego szkraba bez problemu, więc jak ktoś nie wie, na co się zdecydować, to na bank powinien na tkaną.
    Elastyczną kupiłam sobie dopiero przy trzecim dziecku, córeczkę nosiłam od 4 czy 5 dnia, i dla noworodka elastyczna rzeczywiście jest super, bo bardziej opina maluszka a jest przy tym delikatniejsza w dotyku, więc przy takim leciutki dziecku nosi się po prostu dzięki temu trochę inaczej.
    Kółkowa ma tę zaletę, że szybko można ją założyć i zdjąć, w zimie można ją nosić na kurtkę, nie zajmuje wiele miejsca, więc jest super na "donaszanie", jak dziecko już samo chodzi i lubi spacery, ale czasami jest już zmęczone, czy trzeba gdzieś się przemieścić szybciej.
    Jednym słowem, moim zdaniem tkana to absolutny must be, a cała reszta to miły dodatek, jak ktoś się rozkocha w noszeniu:wink:
    -- "bez pretensji do mądrości, której nie mam, bez odbijania jej na ksero i wpadania w schemat"
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeMar 4th 2013
     permalink
    Ja mam podobnie - elastyczną, która mi się nie sprawdziła, kołowa na krótkie dystanse albo szybkie usypianie i 2 tkane - letniego hopka (super miękka też dla malutkich maluchów) i grubszą babylonię, moja ulubioną do wszystkiego. Dla mnie tkana to mój faworyt do wszystkiego.
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeMar 5th 2013
     permalink
    Chusta to istna magia!:shocked: Zamotałam Majkę, 5 minut i śpi. I nie bardzo wiem, co teraz - jak ją odłożyć? :p
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeMar 5th 2013
     permalink
    O to samo niedawno pytałam.. Ja jak wyjęłam Stasia i odłożyłam do łóżeczka to się od razu obudził.
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 5th 2013
     permalink
    Malisek - sama zamotalas? Ja po probach wlozenia Karolka w Manduce, boje sie wyjac w chuste..
    Z jakiej instrukcji korzystalas do motania? :)
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeMar 5th 2013
     permalink
    Odwiązałam chuste jak spała, położyłam ją na łóżku i sieę od razu obudziła.

    Akurat była mama i kuzynka i mi pomagały, ale Majka za drugim razem wpadła mi w straszny ryk i niedokładnie dociągnęłam, bo mi było trochę ciężko. Ale bobek od razu mi usypia;) Uzywałam instrukcji z tej książki niemieckiej i ze strony chustomania. Wiązałam kieszonkę.
    --
    •  
      CommentAuthorpani_wonka
    • CommentTimeMar 5th 2013
     permalink
    Myślę, że to czy dziecko będzie dalej spało po wyjęciu z chusty zależy od tak wielu rzeczy (ile ma miesięcy, czy zasnęło najedzone i wysikane, czy zasnęło spokojnie, czy ma gorszy okres i zasypia tylko w chuście, czy spało w chuście w domu czy na spacerze itd., można mnożyć zmienne), że nie ma co tu tworzyć jakichś reguł.
    -- "bez pretensji do mądrości, której nie mam, bez odbijania jej na ksero i wpadania w schemat"
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeMar 5th 2013
     permalink
    Dziękuję za rady :bigsmile:
    W kieszonce wyjmujemy już łapki na zewnątrz, ale jest przy tym pewien problem: jak się Adaś rozgląda ( a robi to z rozmachem :devil: czyli próbuje zobaczyć co ma z boku i za plecami! ) to chusta mimo mocnego dociągnięcia zsuwa mu się tak, że ma ją ledwie powyżej pupy! :confused: Dlatego pytałam o inne wiązania. Czy przy 2x uniknę tego problemu?
    --
    •  
      CommentAuthorsliwson
    • CommentTimeMar 6th 2013
     permalink
    Winnica spróbujcie 2x bo tam chusta się nie zsunie. Powinno być Wam wygodnie:)

    A Tymka nosiłam już w tuli jak zaszłam w drugą ciążę ale też nie długo. Do 4 mies max ale to już kawał człowieka był :)
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeMar 6th 2013
     permalink
    Ja dziś spróbowałam 2x, ale z jednej strony bardziej dociągnęłam chustę i mnie ramie bolało. I ja to chyba w ogóle źle dociągam, bo czy niosę ją w kieszonce, czy w 2x to się strasznie męcze i mnie ramiona bolą..:confused:
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeMar 6th 2013
     permalink
    W 2x masz większe pole manewru. Możesz tylko częściowo Adasia uwolnić :P
    Malisiek, ramiona na pewno nie powinny boleć, musisz mocniej dociągnąć.
    --
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeMar 9th 2013
     permalink
    Kuuuurczę, ta chusta jest świetna i jesteśmy nią zachwyceni ;) O ile łatwiej nosić tego naszego klocka! No i jaka wygoda, jak chcemy gdzieś szybko wyskoczyć, bo nie trzeba tachać wózka ;))
    Majka co prawda czasem drze się podczas motania, ale jak się tylko zacznie chodzić to się uspokaja. A na dworze z ciekawością ogląda otoczenie, a po jakimś czasie usypia ;))

    A tu kilka zdjęć:
    --
    •  
      CommentAuthorsliwson
    • CommentTimeMar 9th 2013 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny ja się zdecydowałam sprzedać nasza kółkową bebelulu.
    Licytacja od złotówki więc może któraś będzie zainteresowana:)
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeMar 9th 2013
     permalink
    sliwson, link nie działa :sad:
    --
    •  
      CommentAuthorsliwson
    • CommentTimeMar 9th 2013
     permalink
    Już działa!:)
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMar 9th 2013 zmieniony
     permalink
    o jaaaaa... chyba wygrałam sliwsonku :) ja , która nigdy chusty nie mialam w ręku...chyba musze pojechac do penny na przeszkolenie...czy Dominik nie jest juz za duzy(8 kg)??o kurcze:bigsmile bede chyba potrzebowac Waszej pomocy:)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeMar 9th 2013
     permalink
    Malisiek piękna chuścioszka :bigsmile:
    Gratuluję :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeMar 10th 2013
     permalink
    mam pytanko czy w chuscie tkanej 3 tygodniowego malucha mozna nosic tylko w kieszonce? czy jest to najprostsze wiazanie? moge sie go nauczyc z filmikow czy sadzicie ze powinnam wykupic sobie lekcje wiazania?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeMar 10th 2013
     permalink
    Malisiek fajna chusta i Majka jaka zadowolona:bigsmile:
    Zazdroszczę, że wychodzicie w niej na spacery. Ja nie mam niestety tak wielkiej kurtki, w którą zmieścilibyśmy się razem ze Stasiem i muszę czekać aż przyjdą ciepłe dni:sad:
    •  
      CommentAuthorMalisiek
    • CommentTimeMar 10th 2013
     permalink
    A ja tak żałowałam, że nie jest kolorowa, jak ją wygrałam na aukcji.. A teraz jestem bardzo zadowolona, że mamy właśnie taką :)
    Dzięki temu, że po ciąży schudłam 15kg, to mam miejsce pod kurtkami/bluzami dla tego mojego człowieczka. Ale też już z utęsknieniem czekam na cieplejsze dni, żebym Majkę migła cieniej ubierac.
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeMar 10th 2013
     permalink
    Ale Majka ma czaaaaadową czapkę!!!
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeMar 11th 2013
     permalink
    Kocham wiązanie 2x!!!!:bigsmile:
    Że też wcześniej nie spróbowałam! Jest łatwiejsze niż kieszonka, wygodniejsze i dla mnie i widzę, że dla Adasia :bigsmile:
    Dzięki dziewczyny za porady :kissing:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeMar 11th 2013
     permalink
    Sliwson,juz sprzedana ta chusta bebelulu? Bo linku nie widze?
    •  
      CommentAuthorsliwson
    • CommentTimeMar 11th 2013
     permalink
    montenia: Sliwson,juz sprzedana ta chusta bebelulu? Bo linku nie widze?


    Sprzedana:) Jutro poleci do Hopelight:)
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeMar 11th 2013
     permalink
    Winnica ja też polubiłam bardzo 2x. Wiąże się bardzo szybko, wygodne i dla mamy i dziecka.
    A ja muszę skoczyć na pocztę odebrać przesyłkę ze skarpetkami/getrami dla Gosi. Liczę na ocieplenie i brak opadów i częstsze spacerki w chuście.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeMar 11th 2013
     permalink
    winnica: Jest łatwiejsze niż kieszonka, wygodniejsze i dla mnie i widzę, że dla Adasia

    U nas to samo. Mi się od razu 2x bardziej spodobał nawet tak wizualnie jak oglądałam filmiki na yt:wink:
    Tylko raz spróbowałam nas zamotać w kieszonkę, ale nie podobało się nam obojgu. Znacznie dłużej ją wiązałam, mały się wkurzał i trudniej mi było dobrze dociągnąć.
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeMar 11th 2013
     permalink
    a to wiazanie 2x to juz dla dzieci co glowki trzymaja tak?
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorpani_wonka
    • CommentTimeMar 11th 2013
     permalink
    2x jest od urodzenia, tylko takiemu co nie trzyma główki trzeba założyć na główkę połę chusty, żeby trzymała główkę.
    -- "bez pretensji do mądrości, której nie mam, bez odbijania jej na ksero i wpadania w schemat"
    •  
      CommentAuthorGaggataB
    • CommentTimeMar 12th 2013
     permalink
    Hej,
    Dziewczyny zaczynam swoją przygodę z chustą. Mam TULE i tam są dwa sposoby wiązania.
    Jednak mam problem gdyż po włożeniu mojego synka spada mi on tak do pępka. Jak mocno wiązać chustę? I gdzie znaleźć więcej sposobów wiązania.
    Nie jestem w temacie - co to za sposób 2x?? Będę wdzięczna za podpowiedź.
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeMar 12th 2013
     permalink
    Gaggata jako że miałam Tulę to może odpowiem.
    W tej instrukcji są dwa sposoby wiązania, z tym, że ten pierwszy jak dla mnie dziwny.
    Zwróciłam się z pytaniem do dziewczyn na forum chustowym, tutaj wątek , bo też nie wiedziałam, co z tym robić, a moja Gosia była w wieku Twojego Stasia.
    A 2x tylko w tkanej.
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMar 13th 2013
     permalink
    Dziewczyny, jak mogę zamotać takiego dwu-trzytygodniowego szkraba do kamienia? Które wiązanie się nada? W grę wchodzi tylko kółkowa, czy taka klasyczna też może być?
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMar 13th 2013 zmieniony
     permalink
    I doszła moja pierwsza chusta od sliwson (dziękujemy;)) :) chyba nie jest aż tak skomplikowane to jak myślałam. Ma fajne ściągacze dzięki, którym jestem pewna, że mocno się trzyma :) Spodobało mi się to bardzo! tylko dziecko nie chcę ze mną współpracować przez zęby :(((( dodam póżniej fotki abyście oceniły moje pierwsze wyczyny na pewno jeszcze nieporadne. Tak się wkręciłam, że pożyczam elastyka od kumpeli i zobaczymy jak to się dalej rozwinie, bo rozważam jeszcze mei tai :))

    Sushi nie mogę wyslac prywatnej wiadomosci. Odpisz proszę czy jesteś zainteresowana nadal huśtawką i jeśli tak kiedy chciałabyś otrzymać przesyłkę:)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMar 13th 2013
     permalink
    Hope, wysyłam na maila :-)
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMar 13th 2013 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny powiedzcie proszę co powinnam poprawić bo pewnie masę jest takich rzeczy :( to pierwsze wiązania więc proszę o łaskawe potraktowanie. Wiem, że Dominik powinien mieć wyżej kolanka niż pupkę ale jakoś mi to nie wychodzi :( no i te plecy...mam problem z rozprostowaniem na nich chusty....pocieszcie chociaż troszkę, że jak na trzecie wiązanie to nie jest aż tak źle...
    [usuniete]
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorKasiaTasia
    • CommentTimeMar 13th 2013
     permalink
    mi się wydaje tak:
    wrzuć sobie Dominika bardziej na biodro, zsuń tą część chusty z kółkami bardziej na ramie i przypilnuj żeby na plecach była ładnie rozprostowana, wsuń więcej materiału pod dupinkę
    -- 6.X.2012 Tadziulek 4.VIII.2014 Zygmuś
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMar 13th 2013 zmieniony
     permalink
    KasiaTasia: wsuń więcej materiału pod dupinkę


    No właśnie tu pies pogrzebany bo zbiera mi się więcej materiału ku górze...gdyby jeszcze druga strona była bardziej cierpliwa i chciała współpracować było by mi łatwiej :( a tą część na ramieniu sprobuje rozszerzyć ale ona nie jest aż tak szeroka jak w innych chustach, które widziałam na zdjęciach (przynajmniej mi się tak wydaję).

    Dzięki za pomocne rady :) laik jestem i trochę mało pewna siebie jeśli chodzi o chusty :shamed:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.