Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeMar 18th 2013
     permalink
    Bilka, ja każde jedne wiązanie jakie wypróbowałam, robiłam tylko na filmikach z netu, nie byłam nigdy na żadnych warsztatach :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeMar 18th 2013
     permalink
    Ja wiążę tylko 2x :) raz zawiązałam kieszonkę, ale musiałam coś sknocić, bo Stasiowi się nie podobało, jakoś trudniej było mi dobrze dociągnąć i chyba za długo to trwało. Chciałabym jeszcze spróbować kangurka, ale z tego co patrzę po filmikach to wydaje mi się trudny. Więc chyba zostaniemy przy 2x :)
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeMar 18th 2013
     permalink
    Dzięki dziewczyny.
    Spróbuję z filmikami a jak nie pójdzie - to będę szukała pomocy :)
    --
    •  
      CommentAuthorsliwson
    • CommentTimeMar 19th 2013
     permalink
    No to stało się!
    Mój irysek dziś pofrunął do Madzi.
    Już za nim tęsknię!!! Madzia obiecaj, że będziesz czasami wrzucać jakieś fotki! :)
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 19th 2013
     permalink
    Sliwson - jasne, ze bede :) Jak tylko sie zamotamy to wrzuce cos do oceny, czy dobrze i co poprawic :)
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeMar 19th 2013
     permalink
    Piękny jest :) A Franky jaki w nim malutki :)
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeMar 20th 2013
     permalink
    Jeju, dziewczyny jak mój Staś pokochał chustę:bigsmile:
    Żeby nie wiem jak płakał, był zmęczony czy rozdrażniony, jak tylko zobaczy, że rozkładam chustę i zaczynam się motać to od razu jest spokój, zaczyna się uśmiechać i patrzy na mnie jakby tylko na to czekał :)
    Wiążemy się teraz 1-2 razy dziennie niestety tylko po domu, bo nie mam w co nas ubrać. I tu jest moje pytanie czy ma któraś z Was polar dla dwojga z Pentelki i mogłaby się nie jego temat wypowiedzieć? Rozważam zakup, ale chciałabym najpierw zasięgnąć opinii czy warto?
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 20th 2013
     permalink
    Isiula - pokazcie sie zamotani :)

    Ja czekam na przesylke od Sliwson i tez bede sie motac :). Mam nadzieje, ze Karolek jak Stas polubi ja bardzo :))
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeMar 20th 2013 zmieniony
     permalink
    Madzia -wrzucam na chwilkę poglądowo naszą pierwszą próbę kieszonki. Sorki za jakość i nie patrzcie na wiązanie, kieszonka mi jakoś nie leży :(
    Poprosimy tatusia, żeby nam strzelił jakąś lepszą fotkę :)

    Ciekawe czy Karolek też tak polubi chustę :) Staś na początku nie przepadał, ale chyba dlatego, że źle wiązałam i było mu niewygodnie. Mimo to próbowałam wytrwale, motałam nas chociaż na parę minut, żeby się oswoił z chustą, ale nic na siłę. Ćwiczyłam wtedy wiązanie i cieszę się, że są efekty :)

    edit: usunięte
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMar 20th 2013
     permalink
    Isiula to Ty czy siostra Stasia? :bigsmile:

    Ja dziś dostałam elastyka moby wrap. Nawet nam to wychodzi...może jutro cyknę fotkę:)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeMar 20th 2013
     permalink
    Isiula mam identyczną chustę :)
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 20th 2013
     permalink
    To samo co Hopelight pomyslalam :)
    Isiula - badzo mlodo wygladasz :) Ja kieszonki nie umiem wiazac, nie wiem jak dokladnie mam ten material od kolanka do kolanda pod pupe wlozyc, wydaje mi sie, ze Karolek mi wypadnie. Boje sie po prostu.

    Treść doklejona: 20.03.13 21:30
    Isiula - od kiedy Stas trzyma glowke? Skad wiedzialas, ze to juz? Fajnie wygladacie :)) Stas ma super fryz :)
    --
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeMar 20th 2013
     permalink
    Ale super Staś w tej chuście wygląda :))))
    .
    Dziewczynki, bo wy takie obeznane jesteście w tym chustowaniu...
    A nosiłyście swoje maleństwa już od samego początku? Ja wiem, że można ale czy wy też się zdecydowałyście i czy nie bylo strachu?
    Bo mnie troszkę przeraża wkładanie takiego noworodka w chustę i boje się, że nie dam rady :)
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 20th 2013
     permalink
    Bilia - ja nie nosilam, troszke zaluje. My dopiero bedziemy zaczynac przygode z chusta tak naprawde.
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeMar 20th 2013
     permalink
    Dzięki dziewczyny za miłe słowa :)
    hopelight: Isiula to Ty czy siostra Stasia?

    Hehe pisałam Ci kiedyś na dzidziach,że mam ten sam problem co Ty :)
    Jak otwieram drzwi jakimś akwizytorom czy jehowym to prawie za każdym razem pytają mnie czy jest ktoś dorosły w domu:bigsmile:
    madziauk: Isiula - od kiedy Stas trzyma glowke? Skad wiedzialas, ze to juz?

    Hmm trudne pytanie, nie pamiętam dokładnie od kiedy trzyma główkę. Koło 3 m-ca już chyba było ok. Wtedy też zakupiłam chustę. Szczerze to nie wiem skąd wiedziałam, że to już - samo jakoś tak wyszło :)
    bilia: A nosiłyście swoje maleństwa już od samego początku? Ja wiem, że można ale czy wy też się zdecydowałyście i czy nie bylo strachu?

    Ja napaliłam się na chustowanie dopiero jak miał ok. 3 m-ce. Żałuję trochę, że tak późno. Bałam się, że nie polubi, ale jak widać niepotrzebnie :)
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 20th 2013
     permalink
    Ja tez jestem napalona na chustowanie. Powstrzymuje sie od zakupu kolejnych chust ;) Strasznie podoba mi sie indio natur z didymosa, no ale poczekam. Jak Karolek polubi noszenie to wtedy poszukam aukcji internetowych :)
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeMar 20th 2013
     permalink
    Ja też już się rozglądam za nowymi chustami, ale na razie nie kupuję :)

    Teraz myślę o tym polarze do noszenia, żebyśmy mogli spacerować w chuście jak się trochę ociepli.
    Żadna z Was nie używała takiego wynalazku?
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeMar 20th 2013
     permalink
    bilia
    ja moją małą nosiłam jak skończyła miesiąc bo wcześniej płakała w chuście.Do dzisiaj jak ma problemy z zaśnięciem chustujemy się bo na spacery noszę ją w nosidle.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorKasiaTasia
    • CommentTimeMar 20th 2013
     permalink
    isiula: Żadna z Was nie używała takiego wynalazku?
    ja nie używałam, więc nie pomogę, ale czy na pewno nie masz kogoś od kogo mogłabyś polar/kurtkę pożyczyć? mąż, brat, tata, wujek ... może znajdzie się ktoś. Ja noszę pod kurtką męża, nawet nie zimową, tylko taką jesienno-wiosenną, zakładam pod nią jeszcze bluzę (też małżonka) i tak sobie chadzamy z Tadziem

    i według mnie kieszonkę całkiem fachowo zawiązałaś. Ja motam w kieszonkę bo mi jakoś najłatwiej to idzie, ale pracuję nad 2x i przymierzam się żeby Syna Mego na plecy wrzucić

    bilia: Bo mnie troszkę przeraża wkładanie takiego noworodka w chustę i boje się, że nie dam rady :)
    ja miałam najpierw elastyczną i Tadek wylądował w niej jak miał kilka dni, nic strasznego, sama przyjemność, dzieciaczki nie są takie kruche jak się nam wydaje
    -- 6.X.2012 Tadziulek 4.VIII.2014 Zygmuś
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeMar 20th 2013
     permalink
    Penny ma kurtkę z lenny lamb :), bardzo fajnie wygląda na zdjęciach. Sama bym kupiła, ale trochę kasy mi szkoda, no i liczę, że już potrzebna nie będzie, bo coraz cieplej się robi.

    Aż z ciekawości zerknęłam na nasze pierwsze zdjęcie w chuście, Gosiak miała 9 dni. Nosiłam od początku, ale... żałuję, że tak mało nosiłam. Żałuję, że nie miałam od początku tkanej, żałuję, że nie umiałam wiązać tak jak teraz... No ale tak to jest przy pierwszym chuścioszku. Drugiego przywiążę do siebie i tyle:devil:.
    A tak to wyglądało...
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 20th 2013
     permalink
    Madzinka - super fotka, i fajne kropeczki :))
    --
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeMar 20th 2013
     permalink
    Jenyyyy jak super :bigsmile:
    Qurcze, czyli wygląda na to, że im wcześniej - tym lepiej...
    Nie, to koniecznie będę musiała próbować od początku :)
    .
    I fajnie się was czyta, bo jak widzę - chusty też uzależniają :))) I ciężko się powstrzymać od posiadania kolejnych :P
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 21st 2013 zmieniony
     permalink
    Sliwson - jasne, dam znać jakbym kiedyś sie zdecydowała :) będę pamiętala :))
    Już sie nie mogę doczekać przesyłki :)))
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeMar 21st 2013
     permalink
    KasiaTasia: nie masz kogoś od kogo mogłabyś polar/kurtkę pożyczyć?

    No właśnie nie:sad: nikt w moim otoczeniu nie ma takiego wielkiego rozmiaru.. gdybym schudła, albo przynajmniej miała mniejsze cycki o parę rozmiarów to byłoby inaczej...
    KasiaTasia: i według mnie kieszonkę całkiem fachowo zawiązałaś.

    naprawdę? :shocked: dziękuję, a myślałam że skiepściłam, to była pierwsza próba.
    madzinka83: Penny ma kurtkę z lenny lamb :), bardzo fajnie wygląda na zdjęciach. Sama bym kupiła, ale trochę kasy mi szkoda, no i liczę, że już potrzebna nie będzie, bo coraz cieplej się robi.

    Na lenny lamb mnie nie stać, strasznie drogie:sad: A ten polar z Pentelki jeszcze do łyknięcia. Tylko nie wiem właśnie jak się ma cena do jakości..
    •  
      CommentAuthoraknytsuj
    • CommentTimeMar 21st 2013 zmieniony
     permalink
    dziewczyny spojrzałybyście czy dobrze się z małym motamy?

    przepraszam za zdjęcia, ale jakoś nie umiem tego inaczej wkleić :)
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 21st 2013
     permalink
    aknytsuj - co to za wiazanie? :) Jak synus (synek, tak? nie chce strzelic gafy) patrzy w teledon ;)
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeMar 21st 2013
     permalink
    Kolanka powinny być chyba trochę szerzej i wyżej, synek powinien bardziej "wpaść" w tego x co jest pod płachtą chusty.
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeMar 21st 2013
     permalink
    takie M ma wyjść z tymi nóżkami
    --
    •  
      CommentAuthoraknytsuj
    • CommentTimeMar 21st 2013
     permalink
    Wiązanie nie wiem jak sie nazywa ale ponoć tylko tak można wiązać elastyczna. Hmm tylko jak to zrobić żeby właśnie on tam wpadł,podciagam go tak za uda żeby mu tyłek wpadł ale on kilka razy sie poprezy i już jest inaczej.
    A model synek- Kacperek :-) właśnie skończył 3 mies
    Dzięki dziewczyny coś pokombinuje jeszcze.
    •  
      CommentAuthorsliwson
    • CommentTimeMar 21st 2013
     permalink
    Justyna pupa za wysoko (musi bardziej "wpaść" w chustę), kolanka za nisko. Nóżki muszą być bardziej "na żakbę". Poza tym wygląda ok:)
    --
    •  
      CommentAuthoraknytsuj
    • CommentTimeMar 22nd 2013
     permalink
    Dziś zawiązałam chustę wyżej i chyba faktycznie tyłek wpadł niżej i nogi same poszly szerzej. A model od razu przysnal ;-) Chyba zacznę szukać pozadnie tkanej bo coraz bardziej mi się to podoba.
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 22nd 2013 zmieniony
     permalink
    Doszla do mnie chusta od Madzi :)) Jest swietna, piekna i mieciutka :)).

    Mimo, ze Karolek bardzo zmeczony byl, musialam sie nas na chwilke zamotac.

    Wklejam zdjecie z telefonu (wszystkie niestety wyszly mi kiepskiej jakosci).
    Dziewczyny, czy kolanka Karolka nie sa za nisko? Co poprawic? I Jak poprawic?
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeMar 22nd 2013
     permalink
    Madzia super Wam w tej chuście! Jak Karolek zareagował? Wygląda na zadowolonego:bigsmile:

    Jak dla mnie wiązanie ok, kolanka są nad pupą. Ale może niech się dziewczyny wypowiedzą, bo ze mnie żaden znawca:cool:
    •  
      CommentAuthorsliwson
    • CommentTimeMar 22nd 2013 zmieniony
     permalink
    Madzia :))) Ale masz piękną chustę no! :tooth:

    Wydaję mi się, że pupka mogłaby bardziej wpaść w chustę. Musisz też trochę popracować nad równomiernym rozłożeniem tego materiału pod pupą zarówno tej warstwy wierzchniej jak i tej spod spodu. Na drugim zdjęciu, pod lewą nogą Karolka wystaje jakiś kawałek chusty. Jak tak wystaje to nie dokońca dobrze bo chusta jest niedokładnie dociągnięta no i jeśli coś tam się zroluje, młodemu może nie być do końca wygodnie.
    No i jeszcze chyba bym rozłożyła chustę bardziej na Twoje ramiona (wydaje się za blisko szyi) Tobie będzie wygodniej i Karolek też będzie miał więcej miejsca:)
    Ale generalnie wiązanie wygląda fajnie:)
    W ogóle ładnie Wam w irysku bardzo!!! :)
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 22nd 2013 zmieniony
     permalink
    Isiula - Karolek kweknal na poczatku, ale tylko raz. Pozniej mu sie podobalo. Nosilam go przez 15min.
    Pozniej chyba bylo mu za goraco (Jak ubieracie dziecko pod chuste? bo Karolek mial body krotki rekaw, body dlugi rekaw, spodnie dresowe i skarpetki, ktore mu sie ciagle zsuwaja ;)). Albo byl juz tak zmeczony (od 6:30 rano mial 3 krotkie drzemki tylko (40min,40min i 30min). Mial dzis ciezki dzien, wiec moze dlatego?

    Sliwson - dzieki raz jeszcze za piekna chuste :)). I za rady :). Nastepnym razem postaram sie to ladniej i dokladniej zamotac. Ten kawalek pod lewa noga to powinien byc schowany pod ta druga wrastwa chusty? Z ramionami tez pokombinuje :)
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeMar 22nd 2013
     permalink
    Madzia, ja motam Stasia tak jak jest normalnie ubrany, czyli bodziak z długim rękawem i spodenki. Mimo tego zawsze jest spocony jak go wyjmuję. Chyba tak bardzo się grzeje o mnie.
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMar 23rd 2013
     permalink
    Madzia zmotywowalas mnie. Musze dzis jeszcze sprobowac z moim elastykiem:))
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 23rd 2013
     permalink
    Hopelight- 3mam Cie za slowo :) no i czekamy na zdjecie potwierdzajace ;)
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMar 23rd 2013
     permalink
    a z jakiej stronki uczylas sie tego wiazania? :)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 23rd 2013
     permalink
    Hopelight - ze stronki kangurkowo i YT:) nie wiem czy to wiazanie nie jest tylko do tkanych chust, moze Dziewczyny podpowiedza. Jest bardzo proste :)))

    http://kangurkowo.pl/webpage/instrukcja-wiazania-chusta-tkana-podwojny-x-1.html
    i filmiku :
    https://www.youtube.com/watch?v=Jfq2vunCyRQ
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMar 23rd 2013
     permalink
    My mamy moby wrap elastyka ale tylko na tydzien;) jest pozyczony od kolezanki. Chcialam poprobowac ale zniechecona zamówiłam już mei tai'a.....
    Spróbujemy jeszcze raz dziś bo jak na razie to włożyłam ją głęboko do szafy.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeMar 23rd 2013
     permalink
    Hope, z tego co wiem w elastykach jest tylko jedno wiązanie. W tkanych masz więcej możliwości.

    Czekamy na fotki:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorsliwson
    • CommentTimeMar 23rd 2013
     permalink
    Madzia ja po domu chłopaków zawsze nosiłam body + bawełniane spodenki ewentualnie rajstopki i było ok:)
    --
    •  
      CommentAuthorAndżi
    • CommentTimeMar 27th 2013
     permalink
    Fajny ten didek sliwson/madzi. Mam termin z Franiem na koniec lipca także gdybyś Madzia sprzedawala chustę koło sierpnia to daj znać :)
    Kacperka nosiłam w natibaby ale jestem ciekawa tej didymos :)
    --
    •  
      CommentAuthoraravls
    • CommentTimeApr 2nd 2013
     permalink
    Koleżanki, czy któraś z Was karmi lub karmiła noworodka w chuście kółkowej? Bardzo mnie kusi ta koncepcja, jestem ciekawa, czy macie jakieś praktyczne doświadczenia z malutkim dzieckiem w tym względzie.
    Nie znalazłam nic konkretnego w wątku na ten temat, póki co - czytam ten poradnik i mam taki wstępny pomysł, żeby po narodzinach Bąbla spotkać się z doradczynią (co i tak mamy w planach) i oprócz przećwiczenia kieszonki w tkanej - zmierzyć się z kółkami.
    Ciekawa jestem Waszych opinii.
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeApr 6th 2013 zmieniony
     permalink
    Miałam dodać na Waszą prośbę zdjęcia z chustą ale mój synek nie dał nam się zamotać...kręcił się, wiercił, odpychał, wyginał...itp itd :shocked:. Bardzo chciałam jednak go nosić na jakieś krótkie spacery czy wypady na małe zakupy więc nie poddałam się i zakupiłam mietka, który dla nas okazał się być strzałem w 10. Zawiązanie go zajmuję chwilkę a Dominik zadowolony :) Także polecamy.

    W rewanżu dodaje zdjęcie naszego mietka ;)) druga strona jest jednolita.

    Uploaded with ImageShack.us
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeApr 6th 2013
     permalink
    Ale fajny ten Wasz mietek, super że znaleźliście rozwiązanie i jesteście zadowoleni :bigsmile:

    My w święta byliśmy święcić jajka w chuście, nie było osoby która by się za nami nie obejrzała :)
    Większość reagowała uśmiechem, bardzo to było miłe. A miny tych wszystkich kościelnych moherów - bezcenne:cool:
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeApr 6th 2013
     permalink
    Ja dziś byłam pierwszy raz na spacerku z Dominikiem w mietku i też ciężko było przejść nie zauważonym :bigsmile: najciekawsi chyba byli ludzie w podeszłym wieku. Jeden Pan to nawet się potknął o chodnik :devil:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 6th 2013
     permalink
    Hopelight - hehe ;) dobre, z tym starszym panem ;)

    Slicznie wygladacie w Mietku, to jets nosidlo Tula?
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeApr 6th 2013
     permalink
    Madzia to "mei tai" czyli nosidlo miękkie azjatyckie od pathi :) dziewczyna robi naprawdę cuda...dziewczyny już tu albo na wątku o nosidłach pisały o niej.
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.