Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 6th 2013 zmieniony
     permalink
    Hopelight :)) bardzo ladne :)) my juz mamy nosidlo (jeszcze nie uzywamy) i chuste , takze narazie nie bede nic kombinowac ;) moze kiedys ;)
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeApr 6th 2013 zmieniony
     permalink
    Hope, przypomniałaś mi coś... Jakiś miesiąc temu wybrałam się z N. na miasto. Było bardzo zimno, jechałam autobusami, więc wybór padł na chustę(żeby N. było ciepło ode mnie i żeby z wózkiem nie pchać się do autobusu). No i stałam sobie na przystanku, aż tu nagle podszedł do mnie starszy pan, zapuścił żurawia do kurtki i stwierdził: " A jednak! Bo zastanawiałem się, czy Pani ma tam lalkę" :) I taki był rozradowany, że nie dało się nie mieć banana na buzi :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeApr 6th 2013
     permalink
    Nosidła i tak pewnie nie robią takiej furory jak jednak chusty (ja sama byłam sceptycznie nastawiona i zmieniłam zdanie całkowicie) :) u mnie niestety w mniejszym mieście to nie jest aż tak powszechne. Nosidła oczywiście tak ale kurcze.....w większości to tzw wisiadła. Do pozycji żabki im naprawdę daleko...:confused:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeApr 7th 2013 zmieniony
     permalink
    A do czego może służyć chusta, jak dzieć już zdecydowanie za ciężki, by go w niej nosić? :wink: U nas od tygodnia sprawdza się w roli hamaka:

    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeApr 10th 2013
     permalink
    Dziewczyny szukam chusty badz nosidla , ktore bedzie dobre dla mojego szczescia a dodatkowo nie obciazy moich plecow bo po ciazy mam problemy z plecami, czy mozecie mi cos doradzic?
    Spodobalo mi sie mei tai czy ktoras z Was przetestowala i moze polecic?
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 10th 2013
     permalink
    IzUK - Mei tai to o ile dobrze mysle dla starszego dziecka. Niech mnie dziewczyny poprawia ( sama zastanawialam sie nad DidyTai). Mysle, ze najlepsza chusta tkana dla takiego miesiecznego dziecka. Tylko powinna byc dluga, ja kupilam 3,7m i wlasnie dzis poszla na ebayu ;) nawet za wiecej niz ja kupilam (uzywana of course ) ;). Te latwiejsze (jak dla mnie) wiazanie dwa x, wiaze sie z dlugiej chusty. I dobrze jest kupic uzywana juz zlamana - wtedy jest bardziej mieciutka dla dziecka.
    Na chusty.info dziewczyny sprzedaja sporo chust :) Mozesz tam poszukac czegos.
    Ja mam teraz troszke dluzsza chuste i jest super. Choc ostatnio przy zabkowaniu w ogole Karolek nie lubi byc wiazany, nic nie lubi..bidulek. Tak mi go szkoda.:sad:
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeApr 10th 2013
     permalink
    szczerze to ja jakos boje sie tych wiazan, ze sobie nie poradze, i chciala bym cos pomiedzy...
    a czy ktoras z Was moze wypowiedziec sie na temat tego
    http://babyhuddle.com/travelling/baby-carriers/shop/babasling-midnight-black/
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 10th 2013 zmieniony
     permalink
    Izuk - ja tez sie balam, nie ma czego. A to wkleilas to na krotki wypad dla dziecka siedzacego i trzymajacego glowke. Wiec za pol roczku mozesz Lili takie sprawic. No chyba, ze inaczej w tym noworodka mozna ulozyc? Ale czy to dobre to nie wiem. Poszukaj opini na chusty.info tam jest sporo nosidel i chust. Dziewczyny Ci doradza.


    Izuk - tu jest rozpiska co i jak i dla kogo ;)

    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeApr 10th 2013
     permalink
    No niny to nosidlo przeznaczone jest od noworodkow, ale dla mnie laika to nie wiem jeszcze na co zwracac uwage :shamed:
    http://www.kiddicare.com/webapp/wcs/stores/servlet/categorydisplay26_2163_10751_14552_brand_set_-1__10001
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 11th 2013
     permalink
    Izuk - ja niestety nie pomogę. Bo nie znam sie. Sama wybrałam chuste i nosidlo sprawdzonych marek, czytając o nich tu i na chusty.info.
    Moim zdaniem w tych sklepach jak kiddicare itd. Dobrego nosidla / chusty nie kupisz.
    Naprawde polecam Ci poczytać forum chusty.Info i wybrać cos tam dla Lili.
    --
    •  
      CommentAuthorkermitka82
    • CommentTimeApr 11th 2013
     permalink
    Dziewczyny od jakiego miesiąca zaczęłyście nosić swoje maleństwa w chuście??? Tak ostatnio się zastanawiam nad kupnem tylko nie wiem czy się Marysia przyzwyczai i czy jej będzie wygodnie??? Jak jest noszona na rekach to tylko przodem do świata, inaczej jest ryk - musi widzieć wszystko co się dzieje:bigsmile::bigsmile:
    -- •••
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 11th 2013
     permalink
    Kermitka82 - my zaczęliśmy pozno, po skończonym 3 miesiącu życia. W tkanej chuscie.
    --
    •  
      CommentAuthorkermitka82
    • CommentTimeApr 11th 2013
     permalink
    ooo to mniej więcej tyle ile teraz Marysia ma.
    Więc zasiadam na forum, które wcześniej podałaś i coś wybierzemy...:bigsmile::bigsmile:
    -- •••
    •  
      CommentAuthoraravls
    • CommentTimeApr 11th 2013 zmieniony
     permalink
    IzUK, nasza doradczyni chustowa poleca dla noworodków i maluchów nosidło Marsupi, jeśli ktoś nie chce używać chusty. Podobno przy wyborze nosidła dobrze jest się przejść do sklepu i sprawdzić, czy sprzęt jest kompatybilny z dzieckiem, ale ponieważ nie wiem, jak to zrobić, to pewnie trzeba by trafić na dobrego doradcę w sklepie.
    Edit 1: To nosidło, co podałaś, obciąża tylko jedno ramię noszącego, wydaje mi się, że przy dłuższym noszeniu to może być uciążliwe. Poza tym umożliwia noszenie przodem do świata, a to też jest zupełnie niewskazane. Ja bym się chyba na takie nie zdecydowała.
    Edit 2: Tutaj znajdziesz listę doradców noszenia dzieci w UK, zobacz, może jest ktoś w Twojej okolicy i mógłby Ci profesjonalnie doradzić. Albo może są jakieś warsztaty lub spotkania noszących rodziców? Myśmy byli na czymś takim i sporo wątpliwości rozwialiśmy. Czasem można też pożyczyć jedno lub drugie nosidło czy chustę i przekonać się w praktyce.
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeApr 11th 2013
     permalink
    Dziekuje Aravls!!
    Cały wieczór spędziłem na oglądaniu filmików o wiązaniu chust, i chyba nie taki diabeł straszny...:shamed:
    Powoli przełamuje się :wink:
    Teraz pytanie do mam miesięcznych maluszkow czy możecie mi polecić cos konkretnego i sprawdzonego ?
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 11th 2013
     permalink
    Izus - mi sie podobaja chusty tkane Didymos :) dla miesiecznego dziecka to najlepiej uzywany didek, dobrze zlamany, mieciutki :)
    --
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeApr 12th 2013
     permalink
    To noszenie dziecka przodem do świata w tym "babasling" to dopiero dziwoląg hmm..
    Nosiłam chwilę Kalinę w marsupi (od 4 m-ca), będę puszczać w świat jak wreszcie kupię większe nosidło, w każdym razie jest super wygodne, uwielbiam je.
    --
    •  
      CommentAuthoraravls
    • CommentTimeApr 12th 2013
     permalink
    Marylove, to kuuuup większe, bo ja filuję na Marsupi :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeApr 12th 2013
     permalink
    Dzieki Madziu za podpowiedz, a Ty swoje gdzie kupilas?
    i wiem ze jedna juz sporzedalas bo za krotka dobrze kojarze ?
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 12th 2013
     permalink
    Izuk - tak, kupiłam didymosa lise (3,7 rozmiar 4) na niemieckiem ebayu. Używana. Sprzedałem wczoraj na angielskim ;) z małym profitem. Moja aukcja była bardzo popularna. ;) tu na angielskim ebayu jest mało używanych. Na niemieckim pytałam czy wyślą do Londynu i w większości przypadków odpowiadali, ze tak :)
    Teraz jak będę kupowała chuste w przyszłości ( podobają mi sie Indio z didymosa) to kupię rozmiar 6. Bo lepiej mi sie bedzie wiązało :) teraz mam 5 od naszej forumowej Madzi :) i mogłaby być ciut dłuższa ;)
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeApr 12th 2013
     permalink
    Szperalam na angielskim ebayu i cieniutko z wyborem ;/
    jak juz sie zdecydowalam na chuste i chciala bym ja jak najszybciej oczywiscie to wybor jest zbyt duzy :devil: (jak dla takiego laika jak ja)
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 12th 2013
     permalink
    IzUk - na niemieckim jest bardzo duzo chust uzywanych Didymosa :) Takze jak Ci sie pomogaja jakies z tej firmy, to ja bym sprobowala kupic na niemieckiem. Mozesz przez konto w UK kupic. Zalogowac sie ;) Ja czasem tlumaczylam wiadomosci na zwyklym google translate ;)
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeApr 12th 2013
     permalink
    Madziu a powiedz mi jeszcze dlaczego teraz twierdzisz ze im dluzsza tym lepsza?
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 12th 2013
     permalink
    Izus- bo jak dla mnie najłatwiejsze wiazanie to 2 razy x, a na nie potrzebna jest dłuższa chusta. Bo robić krzyż z przodu i na plecach ;) materiału wiecej potrzeba. Inne wiązania są moim zdaniem trudniejsze ;)
    --
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeApr 13th 2013
     permalink
    A ja właśnie zawiązałam mała w chuście, pełne zadowolenie, zasnęła od razu :) Nie wiem czy wszystko dobrze zrobiłam ale najważniejsze że chyba nóżki dobrze są osadzone tzn bioderka, tj mamy litere M. Zawiązałam ją w kieszonkę. Ubrałam kurtkę i poszłam na pierwszy spacerek :)
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeApr 13th 2013
     permalink
    Super Dagus, pokaż fotki:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeApr 14th 2013
     permalink
    dagus84
    a Ty jaka masz chuste?
    wlasnie pokaz fotki :)
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 14th 2013
     permalink
    isiula: Super Dagus, pokaż fotki:bigsmile:


    i ja fotki chetnie zobacze :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeApr 14th 2013
     permalink
    Dziewczyny, zakładając że jestem w ciąży ( jeszcze niepotwierdzona, ale wszystko wskazuje na to, że to 6ty tydzień), czy mogę nosić dalej Kubę w chuście? Aktualnie waży on ok.11. Tak szczerze mówiąc to Kuba uwielbia być noszony, a że jeszcze nie chodzi to noszę go dość sporo (i na rękach i w chuście - konkretnie Bondolino;). Teoretycznie, przynajmniej tak mi się wydaje, mój organizm jest przecież przyzwyczajony do noszenia go, no ale może któraś ma jakieś doświadczenia z tym związane (dodam, że jestem 11m-cy po cc)
    --
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeApr 14th 2013
     permalink
    Mam fote pod cyklem :) zapraszam

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 15.04.13 08:12</span>
    Isiula - dokładnie tą chustę mam LennyLamb kolor Burgundia. Szukałam w google, i wcisnęłam pierwszą stronę jaka wyskoczyła i po warsztatach o których już pisałam - kupiłam. Wiem, że muszę poprawić sztywność przy główce i coś mi jeszcze chyba nie pasuje przy nóżkach, ale pierwsze koty za płoty.
    --
    • CommentAuthorDajen_q
    • CommentTimeApr 15th 2013
     permalink
    ja noszę Filipa od skończonego drugiego tygodnia życia :) ja motam w Hopka, mąż w Bondolino... I tak się Filipowi spodobało, że wózek właściwie moglibyśmy sprzedać :) Co więcej, wczoraj Fifi 2/3 swoich chrzcin przespał u taty w nosidełku. Oczywiście nie obyło się bez wścibsko-pogardliwych spojrzeń kościelnych babć :D Ale już się przyzwyczailiścmy!
    -- ,
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeApr 17th 2013
     permalink
    przyszla nasza chusta :)
    zaraz wrzuce fote pod wykresem , bede wdzieczna za poprawki co jest nie tak.
    --
    •  
      CommentAuthorsliwson
    • CommentTimeApr 17th 2013
     permalink
    Hanny gratuluję!:)))

    Ja nosiłam Tymcia do 4mies ciąży potem ciąża się trochę skomplikowała i musiałam w ogóle zwolnić więc i nosić go przestałam.
    --
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeApr 18th 2013 zmieniony
     permalink
    dopiero sie uczymy, ale do wszystkich niedowiarkow TAKICH JAK JA - chusta to wspaniala rzecz , wiazania nie sa tak trudne jak by sie wydawalo, a uczucie bliskosci z malenstwem nie do opisania :rainbow::rainbow::rainbow:
    [URL=http://imageshack.us/photo/my-images/716/68269307.jpg/][/URL]

    Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeApr 18th 2013
     permalink
    Super :) co to za chusta?
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeApr 19th 2013
     permalink
    Izuk ja bym jeszcze dociągnęła przy nóżkach i rozsunęła boczne pasy, żeby mała "wpadła" pupcią w dół.
    •  
      CommentAuthorIzUK
    • CommentTimeApr 19th 2013
     permalink
    doti_p
    dzieki bardzo :wink:
    --
    • CommentAuthorDajen_q
    • CommentTimeApr 23rd 2013
     permalink
    Od jakiegoś tygodnia Filip na spacerach w wózeczku ryczy jakby go zarzynano, aż mi wstyd wychodzić :( Wzięty na rączki się uspokaja, odłożony - krzyczy w niebogłosy :(
    czy któraś z Was miała tak, że dzieciak chustowo-nosidełkowy niemalże od urodzenia nagle znienawidził spacery w wózku? Czy to jest skorelowane z chustonoszeniem (bo wszedł na wyższy poziom bliskości), czy raczej po prostu mało widzi w gondoli?
    -- ,
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeApr 23rd 2013
     permalink
    czy raczej po prostu mało widzi w gondoli?
    --


    Wydaje mi sie, ze to wlasnie powyzszy powod :) U nas bylo to samo. Teraz na spacer do gondoli biore zabaki z maty edukacyjnej. by mial sie synus czym zajac ;) Inaczej jest placz ;)
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeApr 29th 2013
     permalink
    Dajen_q: [/quote][quote=madziauk]czy raczej po prostu mało widzi w gondoli?-- Wydaje mi sie, ze to wlasnie powyzszy powod :) U nas bylo to samo. Teraz na spacer do gondoli biore zabaki z maty edukacyjnej. by mial sie synus czym zajac ;) Inaczej jest placz ;)

    Niekoniecznie :wink: U nas nie pomogła nawet zmiana wózka na spacerówkę, w której Adaś mógł oglądać świat. Nie lubił wózka i tyle, więc nosiliśmy się w chuście i dopiero 2 tygodnie temu spacerówka zyskała akceptację, bo młody ruszył na nóżkach, więc i na plac zabaw chodzimy i zauważył że w wózku ma więcej swobody, a uwielbia oglądać się za samochodami. Więc teraz już w chuście się denerwuje niestety :wink: A wózek mu pasuje :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeMay 18th 2013
     permalink
    To ja z zapytaniem :)
    Tydzień temu zaczeliśmy się chustować.
    Byliśmy na kursie we Wrocławiu i teraz szlifujemy warsztat na żywym organiźmie ale...
    Mały ma prawie dwa miesiące i nie chce być przytulonym do mojego ciała tylko cały czas dźwiga główke tak jakby leżał na brzuszku. Siłacz z niego straszny...
    Fakt, że chusta trzyma mu karczek więc nie ma szans żeby główka poleciała do tyłu ale do przodu to czasem walnie baranka.
    A kiedy zacisnę górę bardziej - to jest wściek, że nie może "podziwiać świata".
    Co zrobić z tym fantem?

    Treść doklejona: 18.05.13 09:55
    To jeszcze się pochwalę moim skarbem w chuście :)))
    null
    --
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeMay 18th 2013
     permalink
    Bilia nie wiem czy to takie ujęcie, ale tak samo jak u Izuk, trzeba by Karolka jakby bardziej usadzić, w sensie że pupa niżej, nogi wyżej :) Widać ciekawski świata egzemplarz się trafił :bigsmile::bigsmile::bigsmile: W ogóle wygląda na dużo starszego :smile:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeMay 18th 2013
     permalink
    PENNY: trzeba by Karolka jakby bardziej usadzić, w sensie że pupa niżej, nogi wyżej :)

    Tak, tak :smile: Słuszna uwaga. I jakie oko!
    To było nasze pierwsze motanie i później to zauważyłam.
    .
    PENNY: Widać ciekawski świata egzemplarz się trafił

    No właśnie! :smile:
    Chyba muszę go wsadzać do chusty przodem :P :wink:
    --
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeMay 18th 2013
     permalink
    Bilia u kogo się uczyłaś we Wro?
    --
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeMay 18th 2013
     permalink
    Marylove uczyliśmy się TUTAJ u Ewy.
    --
    • CommentAuthorDajen_q
    • CommentTimeMay 18th 2013
     permalink
    Bilia - skoro u Ewy to pewnie dowiedziałaś się o "zamotanej salsie"? polecam :)
    -- ,
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeMay 19th 2013
     permalink
    Dajen słyszałam o Salsie, widziałam nawet fotki... Rewelacja! :bigsmile:
    Tylko ja z Wrocławia nie jestem :(((((( I miałabym na salsę 100km także ten... :sad:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMay 19th 2013 zmieniony
     permalink
    Ale fajnie Dziewczyny. Podajcie linka. Chetnie zobacze chustowa salse :)
    --
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeMay 19th 2013
     permalink
    Bilia zadowolona?:)

    Dajen_q... chcesz powiedziec że mogłyśmy się tam spotkać?...:wink:
    --
    • CommentAuthorDajen_q
    • CommentTimeMay 19th 2013
     permalink
    Madziauk - zobacz sobie jak wywijamy do rytmów merengue: http://youtu.be/FGR6rj0w5SM :)

    Marylove - zostały mi jeszcze jedne zajęcia do wykorzystania w ramach karnetu, więc może umówimy się w któryś czwartek? Pierwsze zajęcia są za darmo :)

    Bilia - szkoda :(
    -- ,
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.