Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeMay 19th 2013
     permalink
    Dajen chodzę od jakiegoś czasu! :surprised: dobra idę na pw :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorannie128
    • CommentTimeMay 19th 2013
     permalink
    Kurczę, nawet nie wiedziałam, że we Wrocławiu i to tuż pod nosem mam takie świetne zajęcia! Idziemy z Lulkiem na stówę.:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMay 19th 2013
     permalink
    Dajen_q - extra :) wypas zajecia :) szkoda, ze ja tu nie mam w poblizu, bo chetnie bym poszla ;)
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeMay 20th 2013
     permalink
    Dobra, po dzisiejszym dniu (kiedy to chciałam wyjść na chwilę do sklepu po coś na obiad, a targanie całego wózka z młodym średnio mi się widziało, szczególnie, że pogoda nie nadawała się do spaceru) dojrzałam do kupienia chusty :bigsmile:

    Zatem jako zupełnie zielona w temacie mam kilka pytań :)

    Jaką najlepiej wybrać, żeby mnie nie zabiła swoją ceną (myślę, że ok 200 zł mogę wydać) ?
    Tzn. jakiej firmy i jaki rodzaj
    Jaki rozmiar (Ja mam 161, mąż 176 ale jest grubszy niż chudszy) ?
    Gdzie szukać kogoś, kto mi pomoże ją prawidłowo zawiązać? (w Łodzi nie znalazłam żadnych warsztatów), czy ewentualnie próbować uczyć się samodzielnie?

    Już doczytałam, że chusty używane są przełamane i trochę lepsze dla początkujących, ale z drugiej strony w planach mamy drugie dziecko, więc może nowa posłuży nam dłużej? :smile:
    --
    •  
      CommentAuthoraravls
    • CommentTimeMay 20th 2013
     permalink
    Niedawno sama zadawałam te pytania, więc posłużę Ci świeżo
    zdobytą wiedzą.
    Możesz wybrać między chustą elastyczną lub tkaną. Elastyczna posłuży zazwyczaj do ok. 8-10 kg dziecka, więc względnie krótko. Poza tym jest w niej możliwe tylko jedno wiązanie, które wymaga, aby na dziecku były 3 pełne warstwy materiału. W lecie może być w niej gorąco.
    Chusty tkane wiązane można wiązać na wiele sposobów, od noworodka do chodzącego starszaka, noszonego zazwyczaj na plecach, więc teoretycznie jedna powinna posłużyć przez cały czas chustowania.
    Tutaj link do tabeli z rodzajami wiązań i wymaganą długością chusty dla nosicieli w konkretnym rozmiarze. Rozmiary dotyczą chust Didymosa, ale pod spodem jest długość w metrach, więc na innych się też sprawdzi.
    Jeśli chodzi o wybór chusty, to nasza doradczyni chustowa na początek poleca LennyLamb lub Natibaby, porządna jakość za przyzwoitą cenę. Ona jest zdania, że można się na tym dobrze nauczyć chustowania, a potem iść w mercedesy :wink: My zdecydowaliśmy się na używaną Nati z Allegro, zobaczymy, jak się sprawdzi, ale chustujące koleżanki ją obmacały i uzyskała wysokie noty :wink: A nie przepłacaliśmy.
    Jeśli chodzi o naukę wiązania, to ja nie skumałabym za wiele z Internetu. Byliśmy na połowie warsztatów, drugą połowę zrobimy, jak się Chuściak urodzi, żeby ćwiczyć na żywym organizmie :devil:. Chadzam też, póki co - towarzysko, na spotkania Klubu Kangura. Widzę, że w Łodzi też działa. Tam pewnie więcej się dowiesz, gdzie i jak warto się uczyć, a może po prostu spotkasz przyjazne mamy lub tatów, którzy Cię nauczą.
    W Trójmieście najnowsze, chustowe informacje pojawiają się na forum Chusty.info, wprawdzie trzeba się rejestrować, ale to prawdziwa kopalnia wiedzy, plotek i okazji kupna dobrej chusty w dobrej cenie :wink:
    Powodzenia!
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeMay 20th 2013
     permalink
    Eeeej, w tej chwili zazdrość mi ścisnęła cztery litery... Ja też chcę na takie zajęcia! Że też w Katowicach nie ma czegoś takiego :cry:
    --
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeMay 20th 2013
     permalink
    marylove: Bilia zadowolona?:)

    Mary z warsztatów? Baaaaaaaardzo :)))
    Super zajęcia.
    I tym bardziej zazdroszczę wam tej salsy.
    Że też na mojej pipidówie nie ma czegoś takiego?!
    Tylko kurcze...
    No dalej nie wiem co mam z tym moim dzieciątkiem zrobić, bo on mi cały czas dźwiga tą główkę.
    Wasze dzieci też tak miały?
    Mam nosić go mimo wszystko czy poczekać aż będzie ją trzymal bardziej stabilnie?
    --
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeMay 20th 2013
     permalink
    aravls dzięki :)
    ja właśnie skłaniam się ku tkanej (już się naczytałam), ale nie wiem czy powinna być czysta bawełniana czy z jakąś domieszką (bambus itp.)?
    No i też właśnie patrzę na chusty firm, które podałaś, bo ceny mają dość rozsądne no i opinie niezłe...
    --
    •  
      CommentAuthoraravls
    • CommentTimeMay 20th 2013
     permalink
    Olenkaka: Że też w Katowicach nie ma czegoś takiego

    Yyy, nie znam się, ale na stronie Klubu Kangura są wymienione Katowice, ostatnie spotkanie z połowy kwietnia, więc względnie niedawno, na forum chusty.info jest wątek o spotkaniach na Śląsku, może zgłębisz temat? Bo wygląda na to, że sporo się dzieje :smile:
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeMay 20th 2013
     permalink
    Olenkaka są spotkania w Kato bo już się rozglądałam za takimi dla nas. ;)

    Choć znając możliwości czasowe mojego M może być opcja, że zapłacimy za poradę indywidualną w domu.
    --
    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeMay 20th 2013
     permalink
    Dzięki za linka :smile: Dzisiaj już padam, a coś mnie zarejestrować nie chce. Na Śląsku też gdzieś tańcują? :) Czy niet?
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaTasia
    • CommentTimeMay 21st 2013
     permalink
    sardynka85: Tzn. jakiej firmy i jaki rodzaj
    Jaki rozmiar (Ja mam 161, mąż 176 ale jest grubszy niż chudszy) ?


    aravls już odpowiedziała w większości :bigsmile:
    ja dodam, że możesz jeszcze zerknąć na chusty firmy LittleFrog i Baby-Doo zbierają bardzo pochlebne opinie, ja posiadam Baby-Doo i na razie jestem zadowolona, jest łatwa w obsłudze :wink:
    co do długości, to myślę, że nie więcej niż 4,6m, bo w najbliższej przyszłości, najwygodniej Ci będzie młodego na plecy wrzucić, a do plecaczka za długa chusta jest niewygodna
    -- 6.X.2012 Tadziulek 4.VIII.2014 Zygmuś
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeMay 21st 2013
     permalink
    Już nawet wczoraj znalazłam w końcu warsztaty wiązania chusty w Łodzi w sklepie chustowym i o ile Miki mi się nie rozkłada właśnie, to postarsm się pojechać na nie (w najbliższą sobotę są) :) na pewno tam też ktoś mi doradzi co wybrać, no i będę mogła zobaczyć kilka rodzaji chust na żywo :)
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeJun 4th 2013
     permalink
    Czytam was z ciekawoscia i zaczynam sie przekonywac do chusty powoli,
    mozecie w Wawie polecic jakies warsztaty?, znalazłam w Pruszkowie jedne ale godziny na razie nie pasuja mi
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJun 4th 2013 zmieniony
     permalink
    Piotruś w CZEKOLADOWEJ PENTELCE
    --
  1.  permalink
    sardynka85: Już nawet wczoraj znalazłam w końcu warsztaty wiązania chusty w Łodzi w sklepie chustowym i o ile Miki mi się nie rozkłada właśnie, to postarsm się pojechać na nie (w najbliższą sobotę są) :) na pewno tam też ktoś mi doradzi co wybrać, no i będę mogła zobaczyć kilka rodzaji chust na żywo :)



    Sardynka a możesz napisać gdzie w Łodzi taki sklep chustowy jest??

    koło domu mam sklep nazywa się Pentelka, są tam podobno chusty ale nie wiem czy oni prowadzą warsztaty.
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeJun 4th 2013
     permalink
    anairda1986: Sardynka a możesz napisać gdzie w Łodzi taki sklep chustowy jest??


    link sklepu
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJun 5th 2013 zmieniony
     permalink
    wymoderowano reklamę
    --
  2.  permalink
    No właśnie tę pentelkę mam koło domu i ten drugi sklep także niedaleko:) Dobrze wiedzieć:) Dzięki:wink:
    -- [/url[/url]
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeJun 5th 2013
     permalink
    czyli do odbioru u nas tez masz niedaleko, bo czesto tamtędy przejeżdżamy,a sklep na Zarzewskiej mamy ;) to zapraszam :)
    --
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeJun 5th 2013
     permalink
    Karol uwielbia chustę :bigsmile:
    Na początku - ciekawski - wystawiał i "siłował" główkę ale teraz jest ok - i zazwyczaj po kilku minutach zasypia :)
    A ja jestem zachwycona. Cudowny wynalazek zwłaszcza kiedy jesteśmy sami w domu a musimy wyskoczyć np. po coś do sklepu... Albo kiedy pada deszcz i wychodzimy tylko na szybki spacer pod parasolem... Rewelacja >:bigsmile:
    null
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeJun 6th 2013
     permalink
    Wow! Mulu :bigsmile: Jest piękna. Też ją miałam.
    Nic dodać, nic ująć Bilia :wink:
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJun 19th 2013
     permalink
    Dziewczyny da sie na szybko poradzić?
    przyznam , ze nie mam czasu- nie jestem w stanie przewertować całego wątku :shamed:
    chwytam się z moim dzieckiem wszelakich sposobów wiec moze spróbujemy z chustą...
    myśleliśmy o warsztatach, ale nie mamy za bardzo jak... może uda mi się kupić chustę i nauczyć się czegoś na podstawie filmików?
    możecie coś polecić z chust?
    mała ma 2 miesiące (kończy za kilka dni) i waży obecnie około 5kg...
    będę zobowiązana :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorannie128
    • CommentTimeJun 19th 2013
     permalink
    Eveke, może na początek spróbuj wypożyczyć chustę? Ty zdaje się jesteś z okolic Wrocławia, a tu jest wypożyczalnia. Jak chcesz to prześlę Ci namiary na priv.
    --
    •  
      CommentAuthoreveke
    • CommentTimeJun 19th 2013
     permalink
    Właśnie i nad tą opcją myślałam, ale rozmawiałam tu z forumową koleżanką czy aby chusta na takie lato to dobry pomysł... dodatkowo moje dziecko nie lubi ciepła....
    zimnolubna jest , nawet jak chłodno jest to ja jej za grubo nie ubieram...
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJun 19th 2013
     permalink
    Moim zdaniem nie szkodzi spróbować, ale lepiej faktycznie pożyczyć bo jak się okaże, że nic z tego to szkoda kasy....
    Ja Ninę ponad 2 msce próbowałam z chustą zaprzyjaźnić ale niestety, się nie udało :neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeJun 19th 2013
     permalink
    U nas z chustą też nie bardzo wyszło, jakoś się nie nadaję do wiązania. Za to nosidło ergo sprawdza się świetnie:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJun 24th 2013
     permalink
    Isiula a od kiedy nosisz w nosidle?
    U mnie chyba konieczny jakiś wynalazek do noszenia, bo Marcelina akceptuje jedynie pozycje w pionie na mamie;) A ja już sił w rękach nie mam, żeby ją tyle nosić.
    Szczerze wolałabym nosidło ergonomiczne ze względu na to, że mógłby nosić też mąż ( nie chce w chuście).
    Zaraz idę na wątek o nosidłach, ale czy któraś z Was ma doświadczenia i z chustą i z nosidłem dla takiego malucha? Jak sprawdzają się te wkładki dla noworodków?

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 24.06.13 21:28</span>
    a jeśli chodzi o chusty to co lepsze dla dziecka 5 tygodniowego i na te upały?
    --
    •  
      CommentAuthormadzinka83
    • CommentTimeJun 24th 2013
     permalink
    Z tego co doczytałam, to jednak te wkładki nie bardzo się nadają i kiepsko przytrzymują dziecko (mam na myśli wkładkę do tuli). Gosia w Tuli jest noszona mniej więcej od 6 miesiąca, na plecach od 8.
    Dla niemowlaczka to moim zdaniem tylko chusta. Ja bym obstawiała tkaną. Elastyka szybko sprzedałam, bo za ciepło mi było (3 warstwy grubego materiału). Wiązanie tkanej wcale nie jest takie trudne, posłuży dłużej, masz wiele możliwości wiązania, starszaka można na plecy wrzucić (ja nie potrafię wiązać plecaka ;P).
    -- [url=http://lilypie.com][/url
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeJun 24th 2013
     permalink
    A czyli tkana lepsza na upał? bo wydawało mi się że te elastyczne jakieś cieńsze są, ale to pewnie zależy od wiązania.
    Czytałam też że lepiej kupić używana - możecie polecić jakieś strony oprócz allegro?
    --
    •  
      CommentAuthorblubis
    • CommentTimeJun 24th 2013
     permalink
    Akirka, ja swoja kupilam na tablica.pl
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeJun 25th 2013
     permalink
    Akirka nie wiem jak się sprawują nosidła przy takich maluchach. My od niedawna mamy tulę, a chustę tkaną od 3 m-ca. Z tego co aravls pisała to dla maluchów polecane jest nosidło Marsupi, ale musiałabyś ją zapytać.
    •  
      CommentAuthorgracjanna
    • CommentTimeJun 26th 2013
     permalink
    akirka, w elastycznej dziecko ma na sobie 3 warstwy materiału, więc one są na pewno zimowe!
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeJun 26th 2013
     permalink
    Hmmm co to za doradca, który zaczyna od najtrudniejszego wiązania? Mi w elastyku nigdy się nie udało dobrze zawiązać lasek, więc szybko przeszłam na tkaną i miałam poczucie że mi lepiej trzyma.
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeJun 26th 2013
     permalink
    To tylko takie wrażenie, że wiązanie się z dzieckiem jest nie do ogarnięcia. W moim odczuciu elastyk jest maluchem przy tkanym mercedesie :wink: Elastyk może Wam służyć na początku, ale tutaj masz tylko jedno wiązanie i trzy warstwy materiału, więc latem trochę słabo będzie się sprawdzał.
    Kangurek jest bardzo pracochłonny i faktycznie trudny. Są dużo łatwiejsze wiązania.
    --
    •  
      CommentAuthorblubis
    • CommentTimeJun 26th 2013
     permalink
    byl dzisiaj u mnie "doradca chustowy". No i podlamal mnie troche. Kupilam wcześniej chustę elastyczną TULA i chciałam w niej nosić. Jednak powiedział, że tylko tkane i koniec, on ręki nie przyłoży do tego bym nosiła w elastyku. Próbował mnie nauczyć kangurka w tkanej, ale do takiego rozwiązania się nie nadaję - za trudne, skomplikowane no i wiązanie z dzieckiem na sobie. Czy naprawdę elastyki są tak złe?
    --
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeJun 27th 2013
     permalink
    Tak jak wyżej dziewczyny pisały, w plastyki wiązanie jest tylko jedno, w tkanek masz więcej opcji, ja moja od 3 tygodnia wiazalam w kieszonce i nawet zaraz była w chuście u taty.
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeJun 27th 2013
     permalink
    blubis
    elastyki nie sa zle.Ja mam elastyka i do dzis nosze w niej mala a wazy juz 10 kg.Tutaj masz filmik jak wiazac chuste i cwicz w domu .
    http://www.youtube.com/watch?v=ZMxhFntRytg
    http://www.chustomania.pl/online/chustomania/CiS-web2_chust.nsf/Inhalt/Jak_wiazac_chuste_elastyczna
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorblubis
    • CommentTimeJun 27th 2013
     permalink
    no ja przez kupnem czytalam i nie bylo az tak negatywnnych opinii o elastykach. Dlatego wczoraj mnie podłamała konsultacja i stanowczy sprzeciw przed nauczeniem mnie wiazania w kupionym wczesniej elastyku. Wg niego tylko i wylacznie kangurek w tkanej.
    --
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeJun 27th 2013
     permalink
    Jak ci wygodniej w elastycznej to możesz się w niej wiązać, może popróbuj wsadzić niunie, a jak się będzie podobało to super, a jak coś to kupisz używana chuste tkana i po sprawie.
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeJun 27th 2013 zmieniony
     permalink
    Blubis, to nie tak. Dziwi mnie, że doradca wyszedł od kangurka. Bylismy z M na warsztatach i pani pokazywał kieszonkę dla maluszka i kangurka właśnie. Kangurek występował w roli ciekawostki przyrodniczej, bo pracochłonny i dość trudny jak na początek. Pani kładła nacisk na to, żeby nauczyc nas wszystkich dobrze wiązać kieszonkę. Także wiesz... Nie ma się czym zrażać.
    Tkana jest po prostu inna i pamiętam, jak byłam zaskoczona, że tak wygodna. W elastyku było ok, ale tkana zapewniała nam większy komfort. Żałowałam, że tak długo zwlekałam z zabraniem się za jej wiązanie.
    Spokojnie możesz korzystać z elastyka, a tkanej sie nie bój. Jeśli bedziesz chciała nosić, to kupisz i podejrzewam, że sama dostrzeżesz różnicę.
    --
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeJun 27th 2013 zmieniony
     permalink
    http://klubkangura.com.pl/warszawa
    dla Warszawianek- byc moze niedlugo sie tam wybiore :)

    no i warsztaty ktore polecalyscie wyzej
    Warsztaty chustowe dla początkujących

    Miasto Warszawa
    adres ul. Powstańców Śląskich 80d, CieKawa Cafe
    data / godzina 2013-07-06 Sobota godz. 10:30
    ale na razie nie dla mnie, teraz nie moge sie wybrac, bede polowac.
    --
  3.  permalink
    Dziewczyny mam pytanie.
    Mam w domu chustę NatiBaby, z tego co widzę to ten sam model co Bilia :smile:
    Używałam ją przy Franiu, a właściwie próbowałam, ale zaczęliśmy chyba stosunkowo poźno bo koło 3 miesiąca i Franek nie bardzo się do niej przekonał. Marudził, że mu świat zasłaniam, że nie ciasno, że za luźno, nie wiem sama, potem jak już podrósł to w ogóle nie było mowy żeby go w nią zapakować.
    Teraz z Hanią taka chusta byłaby idealna, łatwiej dwójką się zająć jak jedno do mnie będzie przyklejone :smile:
    Ale właśnie się zastanaiwam od kiedy można bezpiecznie nosić dziecko w takiej chuście?
    -- // //
  4.  permalink
    Night, Krzyś nie miał tygodnia jak go nosiłam
    --
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeJul 3rd 2013
     permalink
    Karolek został pierwszy raz zamotany jak miał ok. miesiąc.
    Ale chustować można od urodzenia :)
    --
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeJul 3rd 2013
     permalink
    Moja jak miała 3 tygodnie, bo czekałam na dobrą pogodę.
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeJul 3rd 2013
     permalink
    Emilka miała 11 dni, a chustować możesz od pierwszych chwil :)
    --
  5.  permalink
    Ooo to super :smile:
    Dzięki za rady!
    W takim razie może na Franku porpóbuję te najprostsze wiązania, bo rzeczywiście im wczesniej zacznę tym większa szansa że mała się do chusty przekona :smile:
    -- // //
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeJul 4th 2013
     permalink
    nightingale_84: W takim razie może na Franku porpóbuję te najprostsze wiązania


    I wyląduję na fenoterolu..., uważaj na siebie dobrze? :cool: Z małą spokojnie odświeżysz swoja wiedzę i bez kłopotu dojdziesz do wprawy :wink: Moja mała młodsza, ale już nie podjęłabym się wiązania z nią nawet na plecach. Jak już bardzo chcesz, spróbuj z lalką, jakkolwiek to zabrzmiało :devil:
    --
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeJul 16th 2013
     permalink
    A jak wiążecie się poza domem?? Chodzi mi jeśli jadę do sklepu autem i chciałabym ja zawiazac w chuście to ja ciagne po ziemi. Są może jakieś odpowiednie pozycje??
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.