Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeJul 16th 2013
     permalink
    ja to albo wiążę wstępnie na sobie, albo na końcach zawiązuję duże supły, żeby się po ziemi nie szurało
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeJul 16th 2013
     permalink
    Dziewczyny a czy któraś z Was się orientuje gdzie w okolica Olsztyna ktoś się zna w tym temacie :D?
    Ja póki co naczytałam się i chcę kupić tkaną ale poczekam jeszcze może ktoś będzie sprzedawał :D:D
    A jak nie to zamówię sobie w sierpniu na lennylamb :) Bo chciałabym od początku zacząć chustować :)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeJul 16th 2013
     permalink
    dagus84: A jak wiążecie się poza domem?? Chodzi mi jeśli jadę do sklepu autem i chciałabym ja zawiazac w chuście to ja ciagne po ziemi. Są może jakieś odpowiednie pozycje??

    Podwójnego iksa możesz zawiązać wcześniej na sobie. Ale nie wiem na ile to wygodne w aucie, pod zapiętymi pasami, chyba powinno być ok, jak warstwa ubrania i tyle.
    Teoretyzuję tylko bo od kiedy mam nosidło to się rozleniwiłam z chustą...:tongue:
    --
    •  
      CommentAuthorwyder
    • CommentTimeAug 2nd 2013
     permalink
    trzymajcie kciuki zamówiłam chustę teraz tylko poczekać na dostawę i zacznie się wielkie chustowanie ;-)
    --
    •  
      CommentAuthorLopeziatko
    • CommentTimeAug 14th 2013 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny chce chustować dziecko jak najszybciej dlatego mam kilka pytań.
    1. Kiedy najwcześniej można nosić dziecko w chuście?
    2. Jaka chusta jest najlepsza elastyczna czy tkana?
    3. Czy zamiast chusty dla noworodka mogę zakupić nosidełko ergonomiczne np MEI TAI (np. http://allegro.pl/nosidelko-ergonomiczne-mei-tai-chusta-nosidlo-4kol-i3452627240.html)
    -- ,
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeAug 15th 2013
     permalink
    elfika: wszystkie te informacje znajdziesz na tym watku.

    potwierdzam, powyzej jest wyszukiwarka- wystarczy wrzucici fraze i poszperac
    ponadto swietne forum o chustach
    --
    •  
      CommentAuthorLopeziatko
    • CommentTimeAug 15th 2013 zmieniony
     permalink
    tylko że ja czytałam cały ten wątek jak i wątek o nosidełkach ergonomicznych i jestem cała głupia. Albo nie umiem czytać ze zrozumieniem albo po prostu nie znalazłam wystarczających informacji.
    Może więcej informacji znajdę na forum przesłanym przez DORIT
    -- ,
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeAug 15th 2013
     permalink
    Lopeziatko: 1. Kiedy najwcześniej można nosić dziecko w chuście?
    2. Jaka chusta jest najlepsza elastyczna czy tkana?
    3. Czy zamiast chusty dla noworodka mogę zakupić nosidełko ergonomiczne np MEI TAI


    1. od urodzenia,
    2. elastyczna dobra, ale tylko czasowo, tkana bardziej komfortowa, ale trzeba się nauczyć, jak ją wiązać (choc toi moje subiektywne odczucie),
    3. nie, MT dopiero kiedy dziecko przynajmniej posadzone siedzi (przy zakupie trzeba sprawdzić szerokość panelu, dla maluszków często jest zbyt szeroko).
    --
    •  
      CommentAuthorLopeziatko
    • CommentTimeAug 15th 2013 zmieniony
     permalink
    Dzięki Nana za odpowiedź.
    Jeżeli chcę w przyszłości nosić dziecko w nosidle (jak już będzie samodzielnie siedzieć) to czy dobrze będzie jak zakupię na początek chustę elastyczną. Mam na myśli to, że elastyczna chusta jest chyba łatwiejsza w obróbce niż tkana. Czy sama dam radę się nauczyć wiązać chustę i odpowiednio w niej usadzić małego?
    Dodam, że dzieć przyjdzie na świat w grudniu a ja będę początkującą mamą.
    .....
    Doti czytałam forum które poleciłaś i uzyskałam wiele konkretnych informacji. Tylko nadal nie umiem się zdecydować czy kupić chustę elastyczną czy tkaną. Są różne opinie na ten temat. Elastyczna wydaje mi się bardziej wygodna i łatwiejsza w obsłudze. Natomiast tkana posłuży mi na dłużej, ale za to jest bardziej pracochłonna.
    -- ,
    •  
      CommentAuthoraravls
    • CommentTimeAug 15th 2013
     permalink
    Zarówno tkaną, jak i elastyczną, trzeba dociągać i wymaga to pewnej wprawy i nauczenia się. Tkana ma wg mnie tę przewagę, że można ją wiązać na wiele różnych sposobów, zaś w elastycznej jest tylko jedno wiązanie.
    Jeśli chodzi o trudność obsługi, to wydają mi się porównywalne.
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeAug 15th 2013
     permalink
    Są nosidła, w których możesz nosić od urodzenia, akurat MT do nich nie należy. Może skoro i tak rozważasz nosidło, zrób rozeznanie.
    Gdybym dziś miała wybierać elastyczna czy tkana, kupiłabym tkaną. Wiązania szybko opanujesz, a wygoda jest większa. Przy dużym dziecku ok 6 kg elastyk sprężynuje, w tkanej jest po prostu wygodniej. Moje dziecię także będzie grudniowe i noszone w tkanej chuście od urodzenia :wink: Przynajmniej mam taką nadzieję :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorgracjanna
    • CommentTimeAug 15th 2013
     permalink
    nosiłam od listopada do wiosny w elastycznej i bardzo sobie chwaliłam, dziecię też było zadowolone. A na spacerach wszystkie wózkowe mamy z zazdrością stwierdzały, że my nie wracamy z najbardziej mroźnych spacerów zmarznięci (nosiłam pod kurtką, a chusta tkana ma w sumie 3 warstwy i można zasłonić nóżki)
    •  
      CommentAuthoraravls
    • CommentTimeAug 15th 2013
     permalink
    Dziewczyny, jak poprawić wiązanie kieszonki, żeby mi się materiał nie wrzynał w skórę pod pachami? Dać więcej dziecku na kark?
    Tadek pozycję ma dobrą i jest na odpowiedniej wysokości, tylko mnie ta chusta jakoś za bardzo piłuje, pod pachami i na karku, tam gdzie mięśnie kapturowe są.
    Pewnie wcześniej tego nie zauważałam, jak dziecka było mniej, ale teraz to już jest dokuczliwe.
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeAug 15th 2013
     permalink
    Aravis, zawiąż nieco niżej i zwróć uwagę na to, jak rozkładasz poły na ramionach. Pilnuj, by faktycznie tam się znalazły. Może to coś zmieni.
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaTasia
    • CommentTimeAug 15th 2013
     permalink
    Zu przy dociąganiu górnej krawędzi prowadź poły jak najbardziej poziomo

    Lopeziatko decyzję niestety musisz podjąć sama ... jeśli o mnie chodzi nosiłam w elastycznej i było OK, przerzuciłam się na tkana i jest OK ... i jedna i druga wymaga wprawy, ćwiczenia i silnej woli w nierezygnacji
    -- 6.X.2012 Tadziulek 4.VIII.2014 Zygmuś
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeSep 9th 2013
     permalink
    Witam się na tym wątku
    Ostatnio dużo czytam o chustach i coraz bardziej się do nich przekonuję, przeczytałam cały ten wątek i chyba z 15 na chustoforum i chcę kupić używaną chustę (aby była już złamana) tkaną, bawełnianą rozmiar gdzieś 4,6 m najlepiej nati bo ją na początek zachwalają a nie jest też droga, chcę iść na warsztaty wiązania chust, jestem już umówiona z babeczką która prowadzi takie spotkania w Opolu.
    A też jestem za tym by kupić potem nosidło mei tai jak już maluch będzie stabilnie siedział.
    Chusty planuję w zimie używać po domu, bo jakoś nie widzę siebie w kurtce i malucha w kombinezonie w chuście, wiem że to jest wykonalne i mamy tak noszą, ale ja wolę w domku nabyć praktyki.
    Jakbyście mi mogły coś doradzić czym się kierować przy kupnie takiej używanej to czekam na porady, bo boję się że kupię jakiś badziew, jakbyście spotkały jakąś niedrogą fajną ofertę, to napiszcie do mnie proszę na priva, ja na bieżąco zaglądam na tablicę, allegro i na bazarku chustoforum
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeSep 9th 2013
     permalink
    Kachaw, jeśli nie masz daleko na warsztaty, to przejdź się jeszcze w ciąży. Doradcy w noszeniu mają zwykle wiele szmatek. Możesz pomacać, zawiązać (tak, z lalą z dostosowaną wagą do Twojego stanu), obejrzeć dokładnie chusty różnych producentów, a nawet odkupić coś fajnego :wink:
    Skoro już śledzisz chustoforum, to tutaj masz kilka wskazówek. Najbezpieczniejszy chyba bazarek :wink: Mam same dobre doświadczenia i wiele chust z tego źródła :wink:
    Co do zimy i chuściocha. Możesz go schować w normalnym ubranku pod kurtką i to jest lepsze rozwiązanie niż wiązanie na kurtkę :wink: Ja średnio sobie wyobrażam tułaczkę z dzieciem w wózku przez śnieżne zaspy, ale co do tego każdy musi przekonać się sam :wink:
    Powodzenia w poszukiwaniach :wink: No i pochwal się zdobyczą :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeSep 9th 2013
     permalink
    Dzięki nana to też już czytałam na chustoforum, właśnie spotkam się jeszcze przed porodem ta babeczka z chustoforum robi warsztaty , ale też przyjeżdża do domu, jakbym nie mogła już podjechać, właśnie chcę zobaczyć na sobie jak to jest
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaTasia
    • CommentTimeSep 9th 2013
     permalink
    kachaw bazarek na chustoforum jest OK, mozesz napisać ofertę kupna, napisać co chcesz i w jakiej cenie, na pewno się któraś dziewczyna odezwie, że coś ma
    -- 6.X.2012 Tadziulek 4.VIII.2014 Zygmuś
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeSep 12th 2013
     permalink
    Jutro idę na warsztaty chustowe, zobaczę czy złapię bakcyla,

    Treść doklejona: 15.09.13 01:12
    No i złapałam bakcyla, spodobało mi się, bardzo fajne warsztaty, trwały dwie godziny, trochę było gadania o rozwoju dziecka i dobrym wpływie noszenia i nauka wiązania dwóch wiązań kangurka i kieszonki, ja uczyłam się na lalce a inne pary na swoich oseskach, pomacałam chusty, popytałam i teraz szukam już intensywnie na allegro, bazarku i tablicy
    Jeszcze oprócz nati biorę pod uwagę little frog, bo też wydaje się fajna dla początkujących,
    --
    •  
      CommentAuthorwyder
    • CommentTimeSep 15th 2013
     permalink
    ja mam chustę elastyczna i szczerze jestem z niej bardzo zadowolona mały uwielbia w niej wychodzić czego nie mogę powiedzieć o wózku w którym się drze jak opętany wiązanie jest łatwe a po kilku razach dochodzi się do niezłej wprawy może kupię kiedyś jeszcze tkana i będę miała do używania na przemian bo w końcu trzeba ją wyprac a wózek na spacery odpada
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaTasia
    • CommentTimeSep 15th 2013
     permalink
    kachaw: Jeszcze oprócz nati biorę pod uwagę little frog, bo też wydaje się fajna dla początkujących
    pomyśl także nad girasolem :)
    -- 6.X.2012 Tadziulek 4.VIII.2014 Zygmuś
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeSep 16th 2013
     permalink
    Cieszę się, że łyknęłaś :wink: Chusta daje możliwość wspaniałego kontaktu z dzieckiem :heartsabove:

    KasiaTasia: pomyśl także nad girasolem :)

    mmmm...a potem didymosem, oschą itd., itd. :rolling:

    Girasol też fajny na początek. Dobrze się wiąże. Jedynie półka cenowa już nieco wyższa. Little frog, nati baby, LL mają przystępniejsze ceny. Masz już coś na oku?
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeSep 16th 2013
     permalink
    Girasol wiązałam na warsztatach i fajny był, ale cena jak na początek nie dla mnie, znalazłam fajną LF akwamaryn, ale potem na chustoforum doczytałam że fajna jest dla mniejszych dzieci, bo potem na większych czuje się ciężar, a ja na razie myślę, że poprzestanę na jednej, więc chcę uniwersalną (nie wiem jak dzieć będzie reagował na chustę) a nie wiem czy będę kompletować stosik i nie piszcie że tak :fierce:
    Podobają mi się dwie nati jedna fale dunaju, druga savanna, trzecia LF akwamaryn - znalazłam fajne oferty, czekam na info od sprzedawcy
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeSep 16th 2013
     permalink
    kachaw: ja na razie myślę, że poprzestanę na jednej

    No nikt Ci przecież nie broni :devil:
    Sporo rodziców nosi tylko w bawełnianych natkach. To dobre chusty. Podoba mi się energia savanny. Właściwie i na zimę i na lato pasuje kolorystycznie :wink:
    --
    • CommentAuthorkareya
    • CommentTimeSep 16th 2013
     permalink
    W Afryce są bardzo popularne takie chusty :bigsmile: Kobiety owijają w nie dzieci i mogą spokojnie pracować w polu. Na pewno są bezpuieczne
    •  
      CommentAuthormagda19800
    • CommentTimeSep 16th 2013
     permalink
    oj, z chustami to apetyt rosnie w miarę jedzenia ;) też myślałam, ze na jednej poprzestanę ;)
    --
    •  
      CommentAuthorZebra82
    • CommentTimeSep 16th 2013
     permalink
    Muszę się pochwalić, że dzisiaj dokonałam zakupu mojej pierwszej chusty. Jest to Nati, kolory może nie do końca takie jakie chciałam, bo odcienie szarości, ale na początek bardziej chodziło o cenę. Jeśli chusta się sprawdzi to pomyślę o drugiej :wink: A szczerze mówiąc liczę na to, że się bardzo sprawdzi, bo przez mój mały pochłaniacz czasu ciągle jestem uziemiona na kanapie :cry:
    -- ;
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeSep 16th 2013
     permalink
    bąbelasku pochwal się zdjęciami chusty, albo chociaż wstaw link
    --
    •  
      CommentAuthorZebra82
    • CommentTimeSep 16th 2013
     permalink
    chusty jeszcze nie mam, bo kupiłam używaną, więc czekam na przesyłkę :wink: A tu są zdjęcia na stronie producenta. Nie mogę się doczekać kiedy przyjdzie żeby poćwiczyć wiązanie :bigsmile:
    -- ;
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeSep 17th 2013
     permalink
    Ja też zakupiłam nati w paski, akurat się fajnie trafiło, ale ja mam taką
    alaska
    --
    •  
      CommentAuthorZebra82
    • CommentTimeSep 17th 2013
     permalink
    a patrzyłam na tą jak oglądałam jakie są dostępne kolory, jest bardzo ładna, ale niestety nie udało mi się trafić takiej na aukcji. Na oku jeszcze miałam kolor prowansja. W ogóle zauważyłam, że na aukcjach ciągle te same kolory się powtarzają.

    Treść doklejona: 17.09.13 20:00
    Aha, moja jutro powinna być już u mnie :bigsmile:
    -- ;
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeSep 17th 2013
     permalink
    Uś ja nie miałam do czynienia zbytnio z chustami, bo dopiero niedawno zainteresowałam się tym tematem, ale z tego co piszą dziewczyny doświadczone chodzi o jakość i nośność chusty, jak jest gorszy materiał to bardziej czuć np barki po jakimś czasie, gorzej się dociąga, materiał jest sztywny itp.
    Lepiej kupić na początek chustę polskiej firmy, ale dobrej np natibaby lub little frog używaną, ale tkaną,

    Treść doklejona: 17.09.13 20:11
    bąbelasku wiesz co jak masz męża który mógłby mieć opory co do noszenia dziecia (nie wiem czy mój będzie nosił - nie zanosi się na to) to łatwiej przekona się do chusty w stonowanych kolorach, bardziej "męskich" niż w jaskrawych, mi się osobiście podobała savanna i fale dunaju, ale niższa cena mojej chusty wygrała :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeSep 17th 2013
     permalink
    Kasiu chyba sie nakreciłam :bigsmile:
    z racji tego ze mamy szczeniaka plus do tego pierwszaki ktore trzeba zaprowadzac do szkołyto ja nie widze innej opcji jak motanie malutkiej w chustę.bo wózkiem to ja dziękuje tyle razy dziennie śmigac.więc to chyba najbardziej rozsądne wyjście :bigsmile:
    i znalazłam klub i warsztaty w Opolu :rolling:
    http://chusty-opole.blogspot.com/
    strasznie sie ciesze!koszt warsztatów to 100zł.chyba znośnie
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeSep 17th 2013
     permalink
    Uś w piątek byłam właśnie u tej dziewczyny na warsztatach, ja wiązałam na lalce inne pary na swoich maluchach, bardzo fajne, ciekawe, nauczyłam się dwóch wiązań.
    Ja podobnie jak ty, wózek przyda się na zakupy jakieś bardziej zorganizowane wypady, ale np chusta jak znalazła będzie aby pójść po córkę do przedszkola, ma szatnię na dole więc musiałabym wyciągać małego, iść z nim na rękach na dól, potem na górę a tak w chuście raz dwa będzie, tak samo do sklepu po chleb np.
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeSep 17th 2013 zmieniony
     permalink
    Uś, pentelka z tego co mi wiadomo, nie jest chustą tkaną skośnokrzyżowo, a w tym kryje się cała tajemnica. Materiał tkany skośnokrzyżowo układa się jak druga skóra, dzęki temu dostosowuje się do Twojej sylwetki i ułożenia ciała dziecka dając Wam obojgu komfort, czyli materiał nie wpija Ci się w ramiona, a ciężar dziecka nie wbija Cię w ziemię i przy okazji nie masakruje Twoich mięśni :wink:
    Chusta zdejmuje niejako ciężar dziecka z ramion rodzica i rozkłada go w taki sposób, że go nie odczuwasz. Dzięki temu jest po prostu wygodnie.
    --
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeSep 17th 2013
     permalink
    Dziewczyny a gdzie szukacie chust ?
    Bo weszłam na chustoforum i wyskakiwał mi błąd cały czas..
    W Olsztynie chyba nie ma takich cudów jak te warsztaty.. a szkoda
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeSep 17th 2013
     permalink
    Asiula ja kupiłam na allegro, na tablicy też jest kilka ogłoszeń, na chustoforum przeważnie sprzedają droższe z lepszych materiałów, dla mnie nie ta pólka cenowa

    Treść doklejona: 17.09.13 20:51
    Asiula przejrzyj ten wątek cały może jeśli nie Olsztyn to jakieś miasto blisko niego
    warsztaty
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaTasia
    • CommentTimeSep 17th 2013
     permalink
    chustoforum coś szwankuje
    bazarek jest o tyle dobry, że ma się większą gwarancję iż chusta będzie w dobrym stanie
    i zawsze można napisać ofertę kupna, zawrzeć w niej preferencje cenowe - na pewno się ktoś odezwie
    -- 6.X.2012 Tadziulek 4.VIII.2014 Zygmuś
    •  
      CommentAuthor_Asiula
    • CommentTimeSep 17th 2013
     permalink
    Dziękuję :*
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeSep 17th 2013
     permalink
    Kasia ja napisałam na bazarku swoją ofertę, ale nie było odzewu, bo tam używane chusty chodzą od 150zł a za nową little forg można dać 164zł, więc kupiłam na allegro.
    Zawsze jest ryzyko
    --
    •  
      CommentAuthorEmi_787
    • CommentTimeSep 17th 2013 zmieniony
     permalink
    Asiula, nie zniechęcaj się do chustoforum, dziś mają jakieś problemy ze stroną, ale normalnie chodzi dobrze.
    Dobrze dziewczyny radzą - napisz ogłoszenie w dziale "kupię", podaj cenę do której jesteś skłonna za chustę zapłacić i czekaj na oferty :) Sporo dziewczyn ma pasiaki Natibaby czy Hoppendiz i sprzedają je w okazyjnych cenach.
    Ja nabyłam Didymos Indio Ultramarine właśnie tam. Zależało mi na używanej, mięciutkiej = złamanej chuście. No i nie ukrywam, że stawiałam też na łatwość w dociąganiu jej, a podobno Didymos fajnie się zaplata. Przy kupnie używki głównie pokierowała mną niechęć do samodzielnego zaplatania chusty w jakieś warkocze i łamania jej, co przy nowej jest nieuniknione. Doula jak ją zobaczyła powiedziała, że to świetny nabytek. Próbowałam póki co wiązań z pluszowym misiem, ale przeszkadza mi brzuch, a pod biustem, gdzie mi najwygodniej to jest za wysoko. Teraz muszę jakoś przekonać męża do idei chustowania.
    •  
      CommentAuthorZebra82
    • CommentTimeSep 17th 2013
     permalink
    Mój mąż twierdzi, że będzie nosił, ale uwierzę jak zobaczę :confused:
    -- ;
  1.  permalink
    Muszę i ja jutro "poszperac" na allegro:)) czyli na początek powinnam szukać Natibaby? Będzie dobry? Co dziewczyny polecacie? Nie mam zupełnie doświadczenia z chustami, a z jakimiś warsztatami tutaj to pewnie cieżko będzie. Będę wdzięczna za rady:wink:
    -- [img]
  2.  permalink
    Mój maz nosił zwykle Frania w chuście po domu np podczas odkurzania :) Franek tak to uwielbial ze w mig odpywal w ramiona Morfeusza ;)

    Ja muszę poszukać jakichś warsztatów na Śląsku, bo jednak czuje ze z noworodkiem będę mieć problemy, te wiązania mnie przerażają :(
    -- // //
    •  
      CommentAuthorEmi_787
    • CommentTimeSep 17th 2013 zmieniony
     permalink
    Moja wiedza w tym temacie jakaś super nie jest,ale dostałam od znajomej, która siedzi w temacie bardzo długiego maila nt. wyboru chusty dla niemowlaka. Skrócę Wam to, co najważniejsze:
    Różnica między chustą tkaną a elastyczną:
    Elastyczna = tylko 1 wiązanie; tkana - jeśli dobrze dopasujesz rozmiar to wszystkie.
    Chusta "na początek" dla noworodka, która nie zrujnuje domowego budżetu:
    - Natibaby, Lenny Lamb, Hoppediz. Podobno Bebelulu też są ok, tylko dla nowodorka musi koniecznie być używana = złamana.
    Oprócz tego Vatanai, Storchenwiege, Babylonia, Amazonas.
    Półka średnia cenowa
    - Didymos, Girasol, Ellevil.
    Półka wyższa cenowa
    Wszystkie limitowane edycje chust powyższych firm; Oscha.
    Chusty, które mi znajoma odradziła (dosłowny cytat z maila):
    Nie polecam firm - Womar, Pentelka, Nimar, Almelle - mają jakieś tam wyjątki skośnokrzyżowe ale większość to tzw. "pościelówy".
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeSep 17th 2013
     permalink
    Alicjo poczytaj sobie chustoforum tam piszą jaką chusta najlepsza na początek, na pewno tkana, fajna bawełna, bo ją łatwo się wiąże, a z domieszkami np jedwab może się ślizgać, a dla kogoś kto zaczyna przygodę z chustami może być trudniej, z tego co ja wyczytałam dobre będą natibaby, little forg, girasol - piękna ale trochę droższa, może coś na włoskim ebeyu znajdziesz fajnego, tylko szukaj tkanej skośnokrzyżowo, bawełna i dłuższa np od 4.6 m
    Jeśli się mylę dziewczyny to mnie naprostujcie, bo nie chcę czegoś źle doradzić
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeSep 17th 2013 zmieniony
     permalink
    kachaw: Kasia ja napisałam na bazarku swoją ofertę, ale nie było odzewu, bo tam używane chusty chodzą od 150zł a za nową little forg można dać 164zł, więc kupiłam na allegro.
    Zawsze jest ryzyko

    Kachaw, natki - pasiaki bawełniane chodzą w granicach 120-140zł. Trzeba tylko cierpliwości, żeby na nie trafić. Kupowałam właśnie w cenie 120zł w styczniu dla chrześniaczki męża i sama sprzedawałam wiosną też w tej cenie. Widziałam też w tej chwili na straganie nati amazonia bodajże.
    Warto dać ofertę w dziale "kupię", jak radzi emi.
    Fajna ta Twoja natka - chłopczykowa taka :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorkachaw
    • CommentTimeSep 17th 2013
     permalink
    aha wiem żę jeszcze dziewczyny pisały, że dobre są pasiaki, bo łatwiej krawędzie znaleźć (dóra, dół) i wtedy wiadomo czy chusta jest dobrze zawiązana
    --
    •  
      CommentAuthoralicjatrzyna
    • CommentTimeSep 17th 2013 zmieniony
     permalink
    Kasiu dziękuje piekńie za rady:wink: poszukam na ebayu ale i z Allegro u mnie nie będzie problemu, bo po porodzie przyjeżdża do mnie mama, a potem siostra więc by mi ja dostarczyli bez problemu:))

    Gdyby któraś natknela sie na jakaś ofertę, to szepnijcie do mnie prosze:wink:
    -- [img]
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.