Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorhelva
    • CommentTimeJul 7th 2014
     permalink
    milka zdecydowanie chustę tkaną jak chcesz nosić po parę godzin dziennie, ale nie wiązaną w kołyskę - niezdrowo dla jeszcze nie skostniałych bioderek. Zamiast tego naucz się motać kangurka albo kieszonkę (w ciązy możesz się uczyć z misiem rozsądnych rozmiarów =) ).

    Ja wybrałam krótką i lekką chustę na początek dla nas, bo mam termin na początek sierpnia i planujemy z mężem nosić w Kangurku i potem jak dziecko zacznie trzymać samo głowe to zamiennie z plecakiem prostym). - Kupiliśmy więc używaną Vatanai Naglitki i nową Vatani Maruyame, obie 3.5m. (Ale jak masz termin na pozniej w roku + chcesz motać Kieszonkę to najlpeiej długość 4.2m lub 4.5m).

    Używana zdecydowanie przyjemniejsza na początek - bo już mięciutka, "złamana" i łatwo się dociąga. =)

    Kupiliśmy też kółkową jedną na szybkie motanie po domu na chwilę lub zakupy (czyli czas samochod - sklep - samochod).
    •  
      CommentAuthorDorit
    • CommentTimeJul 7th 2014
     permalink
    Helva -fajnie zawczasu się przygotowaliscie !
    Ja dopiero po 3 mści od urodzenia nieśmiało zaczęłam robić przymiarki do elastycznej
    teraz miałabym juzcwiecej odwagi.
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaTasia
    • CommentTimeJul 7th 2014
     permalink
    milka polecam warsztaty u Pasiatej, kobieta jest na prawdę super. Ona rozwieje wszelkie wątpliwości, odpowie na pytania
    -- 6.X.2012 Tadziulek 4.VIII.2014 Zygmuś
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeJul 8th 2014
     permalink
    dzieki dziewczyny :)
    mam tkana ale pamietam ze dosc ciezko mi bylo wiazac Kubusia jak byl malenki bo nie potrafilam dobrze dociagnac. Mozliwe ze chusta kiepska bo jakas polska nieznana marka. A na plecach mozna nosi noworodka?
    Kasia - pewnie sie przejde na te warsztaty bo zalezy mi na noszeniu noworodka zebym mogla ogarnac Kubusia i dom, a bede wiekszosc czasu sama.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorKasiaTasia
    • CommentTimeJul 8th 2014 zmieniony
     permalink
    milka tak, można nosić, aczkolwiek jeśli do tej pory nie nosiłaś na plecach, może być ci ciężko się przełamać :) skontaktuj się z Wandą, a jak coś to "uderzaj" pod 7 :wink:

    p.s. z tym ogarnianiem domu to nie szalej ... gary poczekają, kurz jak się go nie rusza to niewidoczny :)
    -- 6.X.2012 Tadziulek 4.VIII.2014 Zygmuś
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeJul 15th 2014
     permalink
    dziewczyny a czy w chuscie elastycznej mozna nosic na plecach dziecko ktore nie trzyma glowy? albo potem takie juz trzymajace? bo ja raczej nie bede w tkanej nosic noworodka bo jak dla mnie za dlugo i za trudno sie wiaze ale elastyk dla dziecka do 4 mies chyba bedzie ok, szczegolnie ze mozna tez na lezaco nosic czasem. ale interesuje mnie czy na plecach w niej w ogole mozna? a jak tak to prosilabym o linka do jakiegos filmika
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorKasiaTasia
    • CommentTimeJul 15th 2014 zmieniony
     permalink
    milka wg mojej wiedzy elastyk jedynie i wyłącznie z przodu. Co do noszenia na leżąco wypowiadała się już nana81, nie jest to najlepsza pozycja dla Małego.
    Jeśli chcesz kupić elastyka (który wcale krótki nie jest, i wcale się łatwiej nie wiąże ) to lepiej zainwestuj w krótką tkaną (albo skróć tą, którą masz). Dla ciebie 3,6m będzie idealna, a to już jest długość do opanowania. zapisz się na warsztaty do Wandy i będziesz mogła motać z przodu i na plecach.

    Ja od przyszłego tyg. jestem sama bez Tadzia, jak chcesz to możesz podejść i sobie pogadamy ;)
    -- 6.X.2012 Tadziulek 4.VIII.2014 Zygmuś
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeJul 15th 2014
     permalink
    Elastyk tylko z przodu w odpowiednim wiązaniu.
    Noszenie na plecach jest kwestią pewnego przełamania się. Jednak nauka z doradcą pomoże rozwiać lęki. Pozwoli się przekonać. Jeśli spróbujesz, poćwiczysz i poczujesz się pewnie, nie będziesz chciała nosić inaczej - zwłaszcza przy starszym, ale wciąż małym dziecku.
    Masz wsparcie KasiTasi - wykorzystaj ją :) Nosząca mama, z którą można się wymienić spostrzeżeniami, skontrolować, wspólnie poplotkować to skarb! :)
    --
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeJul 16th 2014
     permalink
    dzieki dziewczyny,
    Kasia odezwe sie na kom w takim razie po weekendzie i wpadne na pewno, bo szczerze to juz mam metlik. pamietam jak mi kolezanka pokazywala kangurke z przodu na wowczas 3 tygodniowym Kubusiu i byla to masakra, nigdy dociagnac nie potrafilam i robilam to tak dlugo ze maly plakal strasznie. A mnie potrzebne jest do noszenia w domu szybkie wiazanie. Wiadomo, na dluzsze noszenie tylko pozycja pionowa w elastyku lub tkanej, choc z tego co widzialam to wiazanie elastyka wydaje sie duzo prostsze i szybkie. ale chcialam tez ta kolkowa na doslownie blyskawiczne wpakowanie malego w chuste jak mam sytuacje awaryjna czy cche np karmic w miejscu publicznym. wiadomo, pozycja lezaca nie na dlugo ale chcialabym miec chuste, do ktorej szybko wloze synka. Co do noszenia na plecach to na pewno pojde na warsztat ale dopiero z niemowlakiem jak sie urodzi i raczej takie noszenie dla dziecka od 3 mies a wczesniej jednak mysle nad tym elastykiem. ale mam jeszcze troche czasu wiec sie zastanowie.
    kasia, odezwe sie :)
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeJul 16th 2014
     permalink
    Na plecach i w kolkowej można nosić od urodzenia.
    --
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeJul 17th 2014
     permalink
    serio? nigdzie nie znalazlam takiej wzmianki, ze na plecach mozna w kolkowej i to od razu.. to dziwne bo w pionie z przodu dopiero chyba jak trzyma dziecko pewnie glowe z tego co czytalam.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorKasiaTasia
    • CommentTimeJul 17th 2014
     permalink
    i tu właśnie przydają się warsztaty z dobrym doradcą, który tłumaczy co jak i dlaczego ...
    Nana ma rację, da się.
    A dziecko w dobrym wiązaniu nie jest w pionie, tzn. tak się wydawać może, ono jest ułożone w literkę C, tak jakby leżało w łóżeczku na brzuszku, tylko, że mamy go przyklejone do siebie.
    -- 6.X.2012 Tadziulek 4.VIII.2014 Zygmuś
    •  
      CommentAuthormilka1984
    • CommentTimeJul 18th 2014
     permalink
    juz sie zapisalam na warsztaty wiec dowiem sie co i jak. elastycznej nie kupuje bo rzeczywiscie za zdrowa nie jest, bedzie na poczatek kolkowa i moze przekonam sie do tkanej
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeJul 18th 2014
     permalink
    Dziewczyny jesteście w stanie przytoczyć mi jakiś filmik jak zamotać dziecko na plecy?
    wiem ze jest dużo tych filmików,jednak mi zalezy na czymś poleconym

    Treść doklejona: 18.07.14 21:46
    mam też jakieś nosidełko,takie zapinane na przód.
    i boszzzz ty mój,jak zapięłam młodą to się załamałam-nogi wisiały i a od patrzenia na to mnie biodra zaczęły boleć :wink:
    co chusta to chusta,cudowny wynalazek
    --
    •  
      CommentAuthorhelva
    • CommentTimeJul 18th 2014
     permalink
    uś: Dziewczyny jesteście w stanie przytoczyć mi jakiś filmik jak zamotać dziecko na plecy?


    Filmik ze zdjęciami z bardzo dokładnym komentarzem. - http://youtu.be/lNBJjYKZfl0
    Filmik bez komentarza z dobrą techniką. =) - http://youtu.be/c4pssgDPLO4
    •  
      CommentAuthorSzpilka27
    • CommentTimeJul 19th 2014
     permalink
    do nas dzisiaj przychodzi pani i będziemy się uczyli chustować ale boje się że Klara mimo iż lubi na mnie być nie da się bo ona jest taka nie dobra że szok...zastanawiam się też coraz bardziej nad kółkową z której szybciej można wyjąć i włożyć dziecko bo z Klarą to nigdy nie wiadomo co będzie jej pasować w danym momencie
    --
    •  
      CommentAuthorhelva
    • CommentTimeJul 19th 2014 zmieniony
     permalink
    Dobrze kółkową mieć - zawsze to dodatkowa opcja... Ale jednak w tkanej wiązanej i Tobie i dziecku ostatecznie będzie wygodniej. Więc jeżeli nie mówimy o 10min spacerach, a dłuższym noszeniu to raczej zwykła szmata. =)
    Ewentualnie może jakieś ergo hybryda jak bondolino?
    •  
      CommentAuthorSzpilka27
    • CommentTimeJul 19th 2014
     permalink
    Oj helva nie wiem o czym piszesz hihi ale zaraz zobaczę w necie. A powiedzcie mi jak to z przykurczem bioderek i chustowaniem? Bo szczerze i na zdrowy rozum wydaje się to dobre i teraz czytam w necie i większość lekarzy jest za , natomiast moja pani dr jak powiedziałam że będę chustować to powiedziała że nie teraz jak jest problem że mam pieluchować i bądź tu człowieku mądry ...nasza p.dr jest starsza i może z tego to wynika a młodego ortopedy na usg zapomniałam dopytać.
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeJul 20th 2014
     permalink
    O co chodzi? Przecież chusta zapewnia odwiedzenie bioderek w odpowiednim stopniu, pieluchowaniem już nie trzeba się przejmować. Pani dr chyba nie wie, o jakie noszenie chodzi.
    Nasza doradczyni (malabru z Gdańska) tłumaczyła, ze pozycja nozek w chuście sprzyja dzieciom ze wzmożonym nnapięciem, a takie ma Miko w nóżkach właśnie. Nie wiem, na czym problem polega u Was, ale może warto wyjaśnić wątpliwości z mądrym doradcą?
    --
    •  
      CommentAuthorSzpilka27
    • CommentTimeJul 20th 2014
     permalink
    Wiesz co u nas jest tylko przykurcz jednej, myślę że p. dr nie wie o co chodzi po prostu i taką głupotę powiedziała. Wczoraj była u nas pani od chustonoszenia i udało mi sie nauczyć a Klara pierwszy raz w ciągu dnia przespała tyle pod rząd, bo w ciągu dnia ona raczej drzemie po 15 min, wstała mniej marudna a i mi było lżej bo ręce nie bolały. Mamy wiązanie "kieszonka" właśnie na te bioderka a ponad to moja złośnica nie dałaby się w kangurka zawiązać. No oko widzę że nóżki super są ułożone w chuście i wolę ją nosić niż te pieluchy jej wsadzać co by tyłeczek jej się odparzał...
    --
    •  
      CommentAuthor
    • CommentTimeJul 20th 2014
     permalink
    Dziękuje Helva za linki :bigsmile: bede próbować bo mojej gwieździe to już chyba ta pozycja bardziej by pasowała niż z przodu :cool:
    --
    •  
      CommentAuthorDaisyboo
    • CommentTimeAug 18th 2014
     permalink
    Dziewczyny opłaca mi się jeszcze kupywac chustę jak moja Amelia ma 6 miesięcy? Mam nosidełko Manduca ale ona nie lubi w nim być. Woli żeby ją nosić przodem. Ciężko mi teraz sypia, myślę czy chusta pomoże.
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeAug 18th 2014
     permalink
    W chuście nie da się nosić przodem. W ogóle nie powinno się tego robić :wink: zawsze możesz wrzucić na plecy.
    --
    •  
      CommentAuthorDaisyboo
    • CommentTimeAug 18th 2014
     permalink
    Myślałam może żeby ją nosić przy piersi, jak ją usypiam, żeby tak sobie dalej spała, a ja mogłabym coś robić. Tylko może ona już za duża? Na plecach to jeszcze jakoś się boję czy ta glowa taka stabilna juz. Poza tym Ona taka maruda i szefowa, że muszę mieć możliwość szybko wyjąć ;)
    •  
      CommentAuthorKasiaTasia
    • CommentTimeAug 18th 2014
     permalink
    Daisyboo moim zdaniem się opłaca, 6 miesięcy to wiek całkiem odpowiedni na przerzucenie dziecka na plecy, twój kręgosłup odpocznie, a Młoda będzie widziała wszystko tak jak dorosły, być może to ja uspokoi i nie będzie marudzić i szefować. Odnośnie karmienia w chuście było kilka postów wyżej.
    -- 6.X.2012 Tadziulek 4.VIII.2014 Zygmuś
    •  
      CommentAuthorDaisyboo
    • CommentTimeAug 18th 2014
     permalink
    Na plecach też mogę w nosidełku, muszę spróbować. Odnośnie karmienia to sobie poczytam, dzięki :)
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeAug 19th 2014
     permalink
    cestmoi89: W chuście nie da się nosić przodem.


    Ja nosiłam z przodu, ale moja P drobna jest od początku. Dla mnie noszenie jej w chuście czy nosidle było zbawieniem dla kręgosłupa.
    --
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeAug 19th 2014
     permalink
    Mag, ale rozróżnij pojęcie "z przodu" a "przodem". "Z przodu" znaczy na brzuchu, brzuchem do Ciebie, a "przodem" to twarzą do świata, pleckami do Ciebie :wink: W chuście, jakkolwiek byś nie zamotała dziecka, niemożliwe jest noszenie go przodem. W niczym się dziecka nie powinno nosić przodem :smile:
    --
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeAug 19th 2014
     permalink
    Fakt- ja zrozumiałam to jako:
    cestmoi89: Z przodu" znaczy na brzuchu, brzuchem do Ciebie,
    .

    Moja żaba nie lubila za bardzo wiązania na kieszonkę, polubiła bardzo wiązanie podwójny X.
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeAug 19th 2014
     permalink
    2x odradza się jednak. Odwiedzenie bioderek jest nienaturalne, zbyt duże rzekomo.
    Na plecach w chuście można nosić od urodzenia. Jeśli uważasz, ze głowa mało stabilna, daj górną krawędź do połowy uszka i będzie ok.
    --
    •  
      CommentAuthorramatha
    • CommentTimeAug 31st 2014
     permalink
    Dziewczyny, a z innej nieco beczki.
    Czy wiecie gdzie mozna kupić kurtki lub softshell 'owe bluzy do noszenia maluchów w chuście?
    Poprzednio nosiłam w swojej starej, za duzej kurtce, ale teraz zastanawiam sie nad zakupem jakiejs fajnej.
    Najlepiej gdyby dało sie panel dla maluszka wpinac, a kurtki/bluzy uzywac tez bez maluszka.
    Znam LnnyLamb i pentelke z allegro. Widzialam tez jakies ogloszenia w necie, ale pewnie nie wszedzie traie, wiec jesli znacie to podajcie prosze jakies nazwy czy linki, a moze wiecie ze w cos warto/niewarto inwestowac?
    A moze znacie kogos kto chce sprzedac w rozmiarze S najchetniej?
    --
    •  
      CommentAuthorannie128
    • CommentTimeSep 4th 2014
     permalink
    Ramatha, zapytaj na grupie na FB, tej sprzedażowej. Ostatnio dużo się pojawiało kurtek i polarów.
    --
    •  
      CommentAuthornikoll
    • CommentTimeSep 5th 2014
     permalink
    Hej dziewczyny! Mam takie trochę głupie pytanie, ale zastanawiam się nad tym od jakiegoś czasu.
    Mam zamiar nosić dziecko w chuście od urodzenia. Jednak ostatnio myślę sobie "a co z pępkiem?". On przecież potrzebuje wentylacji, kiedy się goi, a jak włożę maleństwo brzuszkiem do ciała to za wiele powietrza tam nie dotrze...
    Druga sprawa. Ciągle jeszcze się zastanawiam nad wyborem chusty. Mieszkam w UK i tutaj są popularne inne firmy. Znalazłam taką z Hana Baby. Słyszałyście o niej? Jeśli tak, to czy warto ją kupić?
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeSep 5th 2014
     permalink
    Cześć dziewczyny,
    przejrzałam wątek dosyć pobieżnie, ale widzę, że wiele z Was ma ogromna wiedzę na temat chustonoszenia.

    Co myślicie o czymś takim: Peanut shell adjustable http://www.diapers.com/p/productname-348228
    Popularne w USA, ja dostałam w prezencie, nie chciałabym jednak zaszkodzić, maleństwu nosząc go w czymś takim.
    Czy można to traktować tak jak chustę kółkową? Czy lepsza od tego będzie chusta?
    Docelowo na pewno zakupię nosidło tula.
    -- [/url][/url]
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeSep 5th 2014
     permalink
    Ja bym nie nosiła tak ze względu na bioderka. bo tam leży w fasolkę zwinięty taki bobas. A usg bioderek dopiero w 6 tygodniu.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 05.09.14 15:08</span>
    A pępek przecież siedzi sobie pod bodziakiem czy tam śpioszkami prawie cały czas. No i odpada po około tygodniu-dwóch. Ten pępuszek to tylko takie troszkę odstające. Tak mi przyszło do głowy, że jak Ty się zadrapiesz na przykład na plecach, to nie przestajesz z tego powodu nosić bluzki :wink: wiadomo, żeby nie przykrywać pieluszką i nie moczyć godzinami, ale bez szaleństwa w drugą :smile:
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeSep 6th 2014
     permalink
    Dzięki Cestmoi89 za informację, poczekam z tym "nosidełkiem" aż maluch będzie większy.
    Mam jeszcze pytanie, czy chustę elastyczną można kupić używana, czy raczej nie? i czy firma LennyLamb jest ok.
    -- [/url][/url]
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeSep 6th 2014
     permalink
    Jak dla mnie dwa razy tak :wink:
    --
    • CommentAuthorskapula
    • CommentTimeSep 6th 2014
     permalink
    dzięki:)
    -- [/url][/url]
    •  
      CommentAuthorramatha
    • CommentTimeSep 10th 2014
     permalink
    Annie dzieki sliczne, znalazlam przez przypadek gdzie indziej (dokladniej na gazeta.pl) ogłoszenie akurat o takiej jaka mnie interesowala i kupilam, wiec z FB juz nie korzystalam, ale chetnie bym przegladnela co jeszcze tam maja - mozesz mi dokladniej wytlumaczyc, bo na FB to ja wchodze 2 razy do roku jak potrzebuje cos sprawdzic, tak wiec ... w ogole sie nie orientuje co, gdzie i jak. Jak to wiecej tlumaczenia dla laika to prosze na priv jak znajdziesz czas.
    ...
    A wiec...
    Kupiłam kurtke Lenny Lamb , nie softshell tylko kurtke, uzywana, ale faktycznie w idealnym stanie. Dzis przyszła, wiec jestem happy :P Fajna jest, ale jak wepnie sie te panele do noszenia dziecka,t o robi sie z niej jeden wielki worek pokutny :P Zobaczymy jak to bedzie z dzieckiem.
    ...
    I troche stad bierze sie moje nastepne pytanie:P
    Probowalam przywiazac dzis misia w kieszonke, wiekszosc ruchów poszła mi intuicyjnie, a jednak miś podjechał mi do góry (moze to kwestia wagi) i w kwestii dociagniec nie byłam pewna od której strony zaczać. Mialam wrazenie ze miś mial luz pod nozkami. Czy macie jakies godne polecenia strony z wiazaniami, albo filmiki?
    Chcilam nawet pojechac do szkoły przywiazania , przypomniec sobie to i owo (oraz przymierzyc sie do bondolino) ale nie maja terminow jeszcze - chyba jeszcze sa na wakacjach.
    Musze sobie poprzypominac sama na razie.
    --
    •  
      CommentAuthorannie128
    • CommentTimeSep 10th 2014
     permalink
    ramatha: Annie dzieki sliczne, znalazlam przez przypadek gdzie indziej


    Wysyłam ci linka na privie :)


    ramatha: Probowalam przywiazac dzis misia w kieszonke, wiekszosc ruchów poszła mi intuicyjnie, a jednak miś podjechał mi do góry (moze to kwestia wagi) i w kwestii dociagniec nie byłam pewna od której strony zaczać. Mialam wrazenie ze miś mial luz pod nozkami. Czy macie jakies godne polecenia strony z wiazaniami, albo filmiki?
    Chcilam nawet pojechac do szkoły przywiazania , przypomniec sobie to i owo (oraz przymierzyc sie do bondolino) ale nie maja terminow jeszcze - chyba jeszcze sa na wakacjach.
    Musze sobie poprzypominac sama na razie.


    Misia to bym nie wiązała, lalkę jak już. O ile mnie pamięć nie myli (a wiązałam kieszonkę krótko, potem 2X i MT) to i w kieszonce przy dociąganiu młode idzie w górę ciut. No ale miś i tak za lekki.

    Z filmików bym nie korzystała, bo często wiążą mamy, które robią to pierwszy raz. Zapytaj na chustoforum- może polecą jakieś sprawdzone. A może jakaś koleżanka doświadczona się znajdzie?

    Też myślałam o Szkole Przywiązanie, coby odświeżyć pamięć, ale w sumie mam kogoś, kto mnie wyprostuje w razie czego i skoryguje wiązanie pod ręką.

    W czym się będziecie wiązać? Ja wciąż szukam "swojej" chusty i na razie nic :/
    --
    • CommentAuthorendodar
    • CommentTimeSep 11th 2014
     permalink
    Ja z tego filmiku korzystałam, ale czy jest dobry. To jest instrukcja do kieszonki.
    http://www.youtube.com/watch?v=OAoKSVtKkuU

    Mam pytanie. Obecnie używam chusty z lnu VOMBATI, ale zastanawiam się, czy z bawełny nie są szybsze i łatwiejsze w dociąganiu. Czy któraś z Was używała i lnianej i bawełnianej i zna różnice między nimi? Wiem tylko tyle, że lniana jest bardziej przewiewna i cieńsza, a jak to jest z elastycznością i szybkością naciągania i wygodą małego niemowlaczka?
    --
    •  
      CommentAuthorramatha
    • CommentTimeSep 11th 2014
     permalink
    ja nie wiazalam nic innego poza kieszonką. Po ok 7 miesiacach, nie pamietam dokładnie, przenieslismy sie do nosidła. W kieszonce czułam sie bardzo pewnie, wygodnie i bezpiecznie.
    annie128: Misia to bym nie wiązała, lalkę jak już.

    Miś za lekki... ale lalki brak.
    annie128: A może jakaś koleżanka doświadczona się znajdzie?

    A w swojej okolicy jestem jedyną osoba która nosi. Tzn nie znam nikogo a ostatnia chuste u kogos innego widzilam 2 lata temu :P serio. Normalnie szok. Moze po domu nosza tylko.

    annie128: W czym się będziecie wiązać?

    Mamy Natibaby tkaną 4,8 niestety, bo za długa na mnie, ale poprzednio bylo ok to moze teraz damy rade. Nie wiem tylko czy dam rade ubrac jedno dziecko zawiazac i ubrac drugie na tyle szybko zeby to pierwsze sie nie zgrzało.
    Ajak Ty zamierzasz to rozwiazac? Ja nie kupuje wózka. Przez pol roku chcialam nosic, a na wiosne zobaczyc - moze PAwel przesiadzie sie na platforme, a maly pojdzie do spacerówki. A moze wtedy cos innego bedziemy kombinowac. Poprzednio i tak mało korzystałam z gondoli, to teraz tez nie musze szeczególnie.
    endodar: Ja z tego filmiku korzystałam

    dzieki zobacze sobie jak Pawel pojdzie spac:P
    --
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeSep 11th 2014
     permalink
    A z jakich okolic jesteś? Bo mnie też się wydawało, że jestem jedyną noszącą, ale to było mylne spostrzeżenie :wink: Myślę, że szybkość motania zależy od wprawy. I ja bym najpierw zamotała malucha a później dopiero ubrała starszaka. Bo jak motałam i się spieszyłam, to mała się denerwowała, a już sobie wyobrażam, jakbym teraz miała małe wiązać i widzieć tuptającą w kurtce dwulatkę u boku. Ja z gondoli nie skorzystałam ani raz, bo po trzech sekundach był ryk nieziemski. Odpięłam ją ze stelażu i korzystałam w czasie dziennych drzemek, żebym ją miała na oku :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorramatha
    • CommentTimeSep 11th 2014
     permalink
    cestmoi89: A z jakich okolic jesteś?

    Mieszkam w Rawiczu - to jakies 70km od Wroclawia w kierunku Poznania. Wydaje mi sie ze to małe miasto i jakos mniej ciekawostek i nowosci widac. Moja szwagierka z platforma mocowana do wózka juz zwracała uwage, mimo ze to tez nic dziwnego :P
    No moje uzywanie gondoli skonczylo sie gdy w zimie chcialam zdazyc do lekarza. Oczywiscie przed wyjsciem dzidzia mi jeszcze kupke strzelila. Zanim przebralam, sprowadzilam wozek itd to juz minelo troche czasu. Potem utknelam w sniegu, nie umialam podjechac pod podjazd dla wozkow, ani z niego zjechac. Do lekarza sie spoznilam i juz go nie bylo. Wrocilam zaryczana do domu :P
    Potem Pawel byl jeszcze raz w wozku na chrzcinach :P a potem jak juz siedział chyba :P
    --
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeSep 11th 2014
     permalink
    endodar:
    Mam pytanie. Obecnie używam chusty z lnu VOMBATI, ale zastanawiam się, czy z bawełny nie są szybsze i łatwiejsze w dociąganiu.

    100% lnu? czy domieszka? jeśli złamana to powinna się łatwo dociągać. Dobrze złamana lniana chusta może być łatwiejsza w użyciu niż sama bawełna (ale mnie łamanie lnu odstrasza:wink:).
    --
    •  
      CommentAuthornana81
    • CommentTimeSep 12th 2014 zmieniony
     permalink
    Nie wiem, czy Vombati jest skośnokrzyżowa.

    Ramatha, rodzisz podobnie jak ja. Emilka miała prawie równe dwa latka, kiedy urodził się Mikołajek. Oboje są listopadowymi dziećmi. Początkowo rozważałam gondolę. Pawła woziłam, Emilka była na wózkowym spacerze może ze 3 razy. Zarzuciłam pomysł wózkowy z Miko. Stwierdziłam, że gondolę dokupię w tydzień. Miałam w domu po porodzi Miko nowoczesną spacerówkę z możliwością dokupienia róznych gadżetów. DObrze zrobiłam. Lepszym rozwiązaniem jest starszak biegający w spacerówce, a maluch przy sobie. Na zamotanca nie trzeba zwracać uwagi niemalże, starszak uwiązany i względny spokój. W razie ewakuacji z wózka też młodzika nie trzeba zostawiać samego na pastwe losu w wózku. Masz maluszka przy sobie i możesz iść z dwulatkiem, towarzyszyć mu na placu zabaw.
    Skoro juz masz kurtkę do noszenia to polecam najpierw siebie zamotać, ubrać starszaka do wyjścia, zarzucić kurtkę i wychodzicie. Dla nas to było najlepsze rozwiązanie.
    No i bardzo wygodne przy dwójce jest umieszczenie młodzika na plecach.
    --
    • CommentAuthorendodar
    • CommentTimeSep 12th 2014
     permalink
    marylove- chyba 100% lnu, ale nie jestem pewna, bo na chuście nie ma metki z informacją. Pożyczyłam tą chustę. Ona była używana, więc pewnie złamana jest, ale nie wiem jak długo znajomi jej używali i czy dużo, bo mają aż 3 chusty.
    nana81 - ja też właśnie nie wiem, nie wiem też jak to sprawdzić, czy to się widzi patrząc na materiał? Nie wiem o co chodzi z tym skośno krzyżowym. Ale czytałam, że jest lepszy, tylko nie wiem dlaczego.
    Mało niestety wiem o chustach. Mój mały jeszcze jest malutki, dużo siedzi w chuście, bo to jedyny sposób, żeby trochę pospał w dzień i trochę się boję, żeby nie zaszkodzić mu. Staram się dobrze dociągnąć.
    A wieci jak kształtują się ceny chust używanych jakiś dobrych w sensie, że to skośno krzyżowe szycie? Poza tym nie wiem, czym powinna się odznaczać dobra chusta wiązana.
    --
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeSep 12th 2014
     permalink
    Endodar chusta powinna rozciągać się po skosie, a nie poziomo i pionowo, nie wiem czy to jasno napisałam... bawełnianą używaną nati znajdziesz za 100-120 zł na olx czy allegro.
    --
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeSep 12th 2014 zmieniony
     permalink
    Ja bym napisała tak: popatrz na bawełnianą ściereczkę kuchenną. Jest tkana tak, że niteczki się mogą wyciągać z boków, lecą równolegle albo do jednej krawędzi, albo do drugiej. W chuście tkanej skośnokrzyżowo nitki idą od rogu do rogu, ścieg układa się pod kątem 45 stopni do krawędzi, jest jakby odwrócony w stosunku do krawędzi.
    Tu chusta:

    Tu ściereczka:


    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 12.09.14 20:18</span>
    Materiał tkany skośnokrzyżowo poprawia nośność i dziecko łatwiej jest bezpiecznie dociągnąć, bo się nie rozciąga pod wpływem ciężaru. Lepiej otula malucha i ściślej trzyma.
    --
    •  
      CommentAuthorramatha
    • CommentTimeSep 12th 2014
     permalink
    Wow co za porownanie ze sciereczkami. Niezle i bardzo obrazowe:-) Zapamietam :-)

    ...
    Nana dzieki. Takich informacji potrzebowalam. I tak jak mowisz u mnie tez dzieci listopadowe wiec tyle co Twoje spedza ubierane w wozku czy chuscie. Mowisz ze najwygodniej mlodego na plecach, ja nawet Pawla malo na plecach nosilam w nosidle, a w chuscie malenstwo? Sama go tam nie wloze i takiego malego bym sie bala.
    A Ty nosilas na plecach? Od kieyd i w czym? Mialas chuste czy moze cos inego?
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.