Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorCaris
    • CommentTimeMar 13th 2013
     permalink
    Co prawda ja jeszcze nie umiem z wysokością kółka wycelować, ale jeśli chodzi o dupkę, to tutaj dziewczyny pisały, że podwijają materiał tak, jakby go chciały za rajstopki włożyć- czy nawet wkładały. Tak, żeby materiał oddzielał brzuch maluszka od brzucha mamy. U nas to pomogło :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeMar 14th 2013
     permalink
    Hope, jak posadzisz sobie malucha na biodrze i będziesz chciała wsunąć ten materiał pod pupę, to jedną ręką podtrzymaj Dominika, a drugą ułóż mu kolanka, zginając po kolei każde i podnosząc wysoko.
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMar 14th 2013 zmieniony
     permalink
    Dzięki dziewczyny za pomocne rady :) dziś się udało lepiej zawiązać młodego i w końcu miał nóżki prawidłowo.

    Olenkaka też masz kółkową? z tą wysokością to tez jest dziwnie bo na każdym zdjęciu jest inaczej w google :/ Jedne dziewczyny maja aż na piersi kółko drugie między ramieniem a piersią (cos jak ja). Jak Ci się nosi malutką? ja nie mogę się doczekać cieplejszych dni żeby spróbówać wyjść gdzieś niedaleko. :)

    Dziś dostanę tkana albo elastyczną chustę od kolezanki ;) (tzn na parę dni pożyczę) i ocenię czy kupić taką czy Mei tai. Ktoś ma z Was to nosidełko azjatyckie? jak się sprawdza?


    aaa i zapomniałam dodać, że u nas chusta to nie chusta, bo......
    wczoraj mąż rozmawia z Dominikiem i mówi "Co ta matka z Tobą wyprawia, w jakieś szaty Cię odziewa":shocked::crazy:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeMar 14th 2013
     permalink
    hopelight: Ktoś ma z Was to nosidełko azjatyckie? jak się sprawdza?

    Ja mam, ale mi akurat nie bardzo pasuje, bo zrobiłam błąd i kupiłam tak po prostu, a najlepiej jest po prostu żeby ktoś uszył na wymiar.
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMar 14th 2013 zmieniony
     permalink
    Oj to może nie pasować? myslalam, że skoro ma pasy wiązane to łatwo go dopasować. Nie jestem normalnej budowy bo jestem bardzo szczupła i dość niska (160cm) więc na klamry mei tai na pewno odpada....

    Kurcze mam dylemat bo robi się dość ciepło, a marzy mi się coś innego niż tylko wózek...młody lubi jak go noszę więc chciałabym z nim pochodzić ....w grę wchodzi kwota do 200 zł więc chyba jakieś dobre ergo odpada....zostaje chusta (jeśli koleżanki mi spasuje to też nie wiem jaka do tej kwoty będzie najlepsza) albo właśnie mei tai....
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorsliwson
    • CommentTimeMar 14th 2013
     permalink
    O nie:( nie załapałam się na fotkę:( A ciekawa jestem bardzo jak się prezentujecie w cukierku (tak na nią mówiliśmy przez te kolorki) :)))
    --
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeMar 14th 2013 zmieniony
     permalink
    hopelight: Oj to może nie pasować?

    Hopelight, jeśli kupisz gotowe z netu może nie pasować, ale można zamówić MT na miarę normalnie przez internet, są dziewczyny, które szyją na zamówienie, podajesz swoje wymiary i dziecka i wszystko Ci ładnie dopasują :bigsmile:
    Wiem, że tu na naszym forum dziewczyny sobie zamawiały, jak któraś zajrzy, to na pewno poda Ci namiary :cool:
    Także nie skreślaj MT, bo tak generalnie to jest fajne. Ja, jako że mam za duże, to poprosiłam koleżankę i skróciła mi pasy naramienne, a panel po prostu zawijam i to aż dwa razy, żeby pasowało! No i jakoś się nosimy, jak Adaś podrośnie to pewnie będzie na niego dobre, a na razie i tak głównie korzystamy z chusty, MT to w takich wypadkach gdu gdzieś trzeba szybki i na chwilę :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMar 14th 2013
     permalink
    sliwson: O nie:( nie załapałam się na fotkę:( A ciekawa jestem bardzo jak się prezentujecie w cukierku (tak na nią mówiliśmy przez te kolorki) :)))


    Nic straconego ;) pierwsze wiązania to była jakaś masakra! dziś już zdecydowanie lepiej :) kiedyś dodam zdjęcie jak już będę pewna, że zrobiłam to względnie dobrze bo idealnie to chyba nigdy nam nie wyjdzie:bigsmile: jak już wspomniałam wypróbuje elastyczną jutro i zobaczę z która nam będzie lepiej:) no i to mai tei mnie kusi :)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorKasiaTasia
    • CommentTimeMar 14th 2013 zmieniony
     permalink
    hopelight noszenie jest silnie uzależniające, więc pewnie zostaniesz przy kółkowej i elastycznej :wink: do mai tei też się przymierzam, ale najpierw do pracy muszę wrócić coby finanse odrobinkę podreperować, więc pewnie temat nosidła dopiero latem wypłynie ...
    -- 6.X.2012 Tadziulek 4.VIII.2014 Zygmuś
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 14th 2013
     permalink
    Ja dzis probowalam zawiazac 2 x, ale kurcze ta moja chusta rzeczywiscie chyba jest za krotka, w sensie zawiazalam. Ale ciezko mi bylo synka wlozyc i dociagnac, musze poprosic meza o pomoc na weekend. Moze sie uda. Probowalam wiazac kieszonke i cienko mi to wychodzi.:shamed:
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMar 15th 2013
     permalink
    Dziewczyny, podbijam pytanie- czy jest jakieś wiązanie, które mogę wykorzystać na powiedzmy jedno karmienie dziennie przy miesięcznym dziecku?
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaTasia
    • CommentTimeMar 15th 2013
     permalink
    wydaje mi się, że kołyska
    -- 6.X.2012 Tadziulek 4.VIII.2014 Zygmuś
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMar 15th 2013
     permalink
    No własnie słyszałam/czytałam, że nie powinno się kołyski stosować przed pierwszym USG bioderek.
    --
    •  
      CommentAuthorKasiaTasia
    • CommentTimeMar 15th 2013
     permalink
    nie siedzę głęboko w temacie, więc nie odpowiem, ale wydaje mi się, że byłby to problem, jeśli chciałabyś nosić w kołysce dłużej, lub tylko i wyłącznie, ale jedno karmienie dziennie, no nie wiem ... może zerknij na forum chusty.info, tam na pewno coś znajdziesz na ten temat
    -- 6.X.2012 Tadziulek 4.VIII.2014 Zygmuś
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMar 15th 2013
     permalink
    Chodzi mi tylko o jedno karmienie. Na co dzień korzystałabym z innego wiązania.
    Dzięki :-)
    --
  1.  permalink
    Sushi, jedno karmienie w kołysce nie zabije :wink:
    Chodzi o to, że dopóki nie wiadomo co z bioderkami malucha, profilaktycznie lepiej nosić z szeroko rozłożonymi nóżkami.
    Ale jeśli w szpitalu lekarze nie stwierdzili, że z bioderkami jest coś mocno nie tak, to jedno karmienie (15-20min) nie zrobi krzywdy maluchowi. Przecież jak śpi na boczku, to śpi w podobnej pozycji.
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMar 15th 2013
     permalink
    Ceri, dzięki:whorship: to mi uratuje życie, a na pewno poranek:tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMar 15th 2013 zmieniony
     permalink
    Ja jednak zdecydowałam się sprzedać kółkową Sliwsonka (bebelulu hamalu). Niestety nie mam jakoś do tego cierpliwości a młody się zaczyna denerwować na sam widok chusty bo wie co go czeka...nie będę męczyć siebie i dziecka skoro najwyraźniej brak mi zdolności manualnych.
    Zamawiamy Mei tai pathi czy ktoś ma takie cudo??

    Jeśli któraś zainteresowana proszę na priv sprzedam za cenę, która wylicytowałam czyli 28 zł plus przesyłka. Chusta tak jak napisała Sliwson ma przepiękne kolory i jest w idealnym stanie. Żal mi trochę szczerze mówiąc ale to chyba jednak nie dla nas...

    ---------------------------------------------------------------------------------------------
    juz nieaktualne:devil:

    Uwielbiam z tą kobietą robić interesy :wink::devil:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthortuli_pani
    • CommentTimeMar 15th 2013
     permalink
    Hope my mamy mei taia od pathi, pisałam o nim w wątku o nosidłach tutaj
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMar 16th 2013
     permalink
    Dziewczyny, może któraś z Was wie/słyszała/dostała informację o warsztatach chustowych w Warszawie? Jestem bardzo nakręcona, żeby drugi maluch był przyzwyczajony do chusty, bo Krasnal był kompletnie niechustowy, a ja chciałabym tego jeszcze spróbować w życiu - jak to jest być kangurką :DDD
    --
    •  
      CommentAuthordagus84
    • CommentTimeMar 16th 2013
     permalink
    Wczoraj była u nas znajoma, i pokazywałam jak się wiązać, mąż był pod takim wrażeniem, że się pytał czy też będzie mógł kangurować :bigsmile::bigsmile::bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeMar 16th 2013 zmieniony
     permalink
    Fragile np tutaj.
    edit: to mi na szybko przyszło do głowy bo śledzę profil Lydialand na fb ale w sumie w Wawie to pewnie jest w czym wybierać i jakieś bezpłatne warsztaty też by się znalazły, to może coś wiedzą dziewczyny ze stolicy?
    --
    •  
      CommentAuthorsliwson
    • CommentTimeMar 16th 2013
     permalink
    Fragile "czas dla mam" robi warsztaty chustowe ale ostatnio akurat mieli 12.03
    Zagląda na ich stronkę albo napisz maila, żeby CI przysyłali info o warsztatach:)

    http://www.czasdlamam.pl/

    Treść doklejona: 16.03.13 22:32
    Dziewczyny ja za chwilę będę się chyba pozbywać mojego ukochanego didka (didymos iris rozm M). Rzadko się już motamy bo Franko jest taki łobuz, że szybciej i łatwiej jest mi go wrzucić w tula... a szkoda mi strasznie, żeby taki ładny kawał chusty leżał w szafie nieużywany:)
    Jakby któraś była zainteresowana to dajcie znać...:)
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 16th 2013
     permalink
    Swilson - a jaki to rozmiar M jest? Pytam, bo mam didka rozmiar 4, chcialabym zawiazac 2 x, ale sama probowalam i chusta chyba za krotka. :confused: Moze z mezem sie zwiaze. Jakbys sprzedawala dluga chuste to mozliwe, ze bylabym zainteresowana, podoba mi sie Iris. W ogole jak zamotalam sie w didka, mimo, ze synka ledwo wlozylam w te podwojne x to czulam sie fajnie. Zla jestem, ze wczesniej nie wiedzialam, ze chusta powinna byc dluzsza..:sad:
    --
    •  
      CommentAuthoraknytsuj
    • CommentTimeMar 17th 2013
     permalink
    Sliwson,też byłabym zainteresowana w zależności od długości chusty i ceny. Dopiero zaczynam przygodę z chustami,na razie mam elastyka i sie w nim motamy ale mały rośnie i na lato na pewno mi z niego wyrośnie ;-)
    Na poprzednią Twoją piękna chustę niestety się spoznilam a ta jak pamietam ze zdjęć jest śliczna;-)
    •  
      CommentAuthorsliwson
    • CommentTimeMar 17th 2013
     permalink
    Dziewczyny z tego co pamiętam- mój didek to rozm 6 (czyli 4,7m) ale zmierzę dziś jej realną długość:)
    --
    •  
      CommentAuthordoti_p
    • CommentTimeMar 17th 2013
     permalink
    sliwson ja mogę być zainteresowana, na wyjazdy by nam się druga przydała, a nie wiem jak w letnim hopku te moje klocki wysiedzą ;)

    Treść doklejona: 17.03.13 08:28
    Frag, w kalimbie są co tydzień spotkania klubu kangura z warsztatami. Jak chcesz to możemy się razem przejść pożyczę Ci do poćwiczenia chustowe dziecko, bo ja sama bym chętnie plecak poćwiczyła;)
    •  
      CommentAuthorWinni
    • CommentTimeMar 17th 2013
     permalink
    Dziewczyny, a robiła któraś wiązanie na biodrze? Jak dla mnie okropnie trudne, ale spróbowałam i generalnie przy pracach domowych wygodne, nie tak jak plecack, ale prawie, natomiast ramię mnie zaczęło dość szybko boleć i się zastanawiam czy to wina tego, że za pewne za pierwszym razem nie zawiązałam tak dobrze, czy po prosty to wiązanie, z racji, że obciąża bardziej jedną stronę ciała, tak po prostu ma?
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMar 17th 2013
     permalink
    doti_p: Frag, w kalimbie są co tydzień spotkania klubu kangura z warsztatami. Jak chcesz to możemy się razem przejść pożyczę Ci do poćwiczenia chustowe dziecko, bo ja sama bym chętnie plecak poćwiczyła;)


    Doti, z przyjemnością, bo na Krasnalu ćwiczyliśmy, ale mało, bo nie lubił chustowania jak był malutki. Liczę na to, że Krasnal Drugi będzie bardzo chustowy :) A w jakie dni się spotykają? Pewnie urlop wtedy wezmę to się jakoś zgadamy!
    --
    •  
      CommentAuthoraknytsuj
    • CommentTimeMar 17th 2013
     permalink
    A wiecie czy we wrocławiu jakieś warsztaty są?
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeMar 17th 2013
     permalink
    Aknytsuj: 2 razy w miesiącu warsztaty prowadzą dziewczyny ze Szkoły Noszenia Przywiązanie, najbliższe za tydzień; a bezpłatne warsztaty - co miesiąc te same dziewczyny mają na eko jarmarku (marcowy był wczoraj więc następny pewnie w połowie kwietnia). Wszystko znajdziesz na stronie Szkoły. Mnie dziewczyny zdecydowanie pomogły:smile:
    --
    •  
      CommentAuthoraknytsuj
    • CommentTimeMar 17th 2013
     permalink
    Bardzo dziękuje i zaraz sobie wszystko sprawdze. Na razie motamy sie w elastycznej ale coś mi mały glowke bardzo do tyłu odchyla i nie wiem co źle robię,może ktoś podpowie. Docelowo po podczytywaniu was chcialabym tkana a potem może nosidelko na szybkie wypady.
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 17th 2013 zmieniony
     permalink
    Swilson - a mozesz napisac ile chcesz za chuste? :)

    Dzis sprobuje sie zamotac w Didka mojego Lise ( 2 x - fajne to wiazanie btw, latwo sie wiaze), bardzo fajne kolorki ma - strasznie mi sie podoba, ehh tylko ta dlugosc 3,7 m :( Kupilam ja na ebayu niemieckim, bez pudelka, ponoc uzywana tylko 3 razy :(
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 17th 2013 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, bede sprzedawala moja chuste didymos lisa, rozmiar 4, dlugosc 3,7m. Jakby ktoras z Was byla chetna to zapraszam na priv.

    --
    •  
      CommentAuthoraknytsuj
    • CommentTimeMar 17th 2013
     permalink
    Sliwson,też chętnie poznam cenę,jak jest jeszcze aktualne ;-)
    •  
      CommentAuthorsliwson
    • CommentTimeMar 17th 2013 zmieniony
     permalink
    Sliwson,też chętnie poznam cenę,jak jest jeszcze aktualne ;-)


    Obawiam się, że jeśli Madzia się nie rozmyśli, to jest już zaklepana...:)
    --
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeMar 17th 2013
     permalink
    Winnica, ja z dwa, trzy razy zamotałam na biodrze Lilę w chuście i miałam podobnie. Motałam też w kółkowej (jakby któraś z Was chciała się jakiejś pozbyć, to chętnie zakupię;)) i też mnie bolało ramię. Chyba to normalne, ale może bardziej doświadczone mamy niech się wypowiedzą.
    Nie zmieniło to mojej chęci nabycia chusty kółkowej, bo jest bardzo prosta w obsłudze.
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 17th 2013
     permalink
    Sliwson :) nie rozmysli sie :cool: :thumbup:
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMar 17th 2013 zmieniony
     permalink
    Migg ja miałam kółkową od Sliwson ale sprzedałam już Sushi;)

    My zamówiliśmy mei taia od Pathi. Napiszę jak wrażenia w kwietniu gdy go już dostaniemy :)...:bigsmile:
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormigg
    • CommentTimeMar 17th 2013
     permalink
    Ooo, do Sushi mam niedaleko, więc może Jej podkradnę, jak już się znudzi ;)
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMar 17th 2013
     permalink
    oO:) fajnie Wam ;) ja mam jedynie penny niedaleko. Chusta to była bebelulu hamalu tzn ja ją jeszcze mam u siebie bo wysyłam ją do sushi jeszcze z innym pakunkiem poczatkiem kwietnia :)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeMar 17th 2013
     permalink
    Dziewczynki poważnie idzie się nauczyć wiązania chust tylko z internetowych filmików?
    Bo ja strasznie chciałabym tak nosić maluszka ale chyba wolałabym mieć jakiegoś instruktora na żywo :)
    .
    A może któraś wie czy i gdzie we Wrocławiu organizowane są jakieś warsztaty?
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 17th 2013 zmieniony
     permalink
    Bilia - ja podrowny x wiazalam z instrukcji z filmiku i na kangurkowo.pl :) Tylko chuste mam za krotka ;) Dlatego kupuje dluzsza :) To jest latwe wiazanie moim zdaniem. Pamietam, ze probowalam wiazac kangurka i nie wychodzilo mi :shamed:
    --
    •  
      CommentAuthorbilia
    • CommentTimeMar 17th 2013
     permalink
    No to chyba zamówie jutro chustę i zacznę ćwiczyć :P
    Mandziauk i nosiłaś synka od samego początku?
    --
    •  
      CommentAuthoraknytsuj
    • CommentTimeMar 18th 2013 zmieniony
     permalink
    Uuuuuu,no to szkoda,że się nie udało,będę polować na podobną. A madziuk niech sie dobrze nosi, szkoda że jej krótka bo bym chętnie odkunpiła.
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 18th 2013
     permalink
    Bilia - nie, chuste z miesiąc temu dopiero kupiłam. Ale jak pisałam wyżej, nie wychodziło mi wiazanie. Dopiero teraz podwójny x mi przypasowal. A akurat na to wiazanie jest ta chusta niestety za krótka. A szkoda :( bo mi sie podoba. Mam nadzieje, ze uda mi sie ja sprzedać i komuś posłuży. :)
    --
    •  
      CommentAuthoraknytsuj
    • CommentTimeMar 18th 2013
     permalink
    Fakt madziauk,śliczna ta Twoja chusta
    •  
      CommentAuthormarylove
    • CommentTimeMar 18th 2013
     permalink
    Bilia kilka postów wyżej pisałam o warsztatach we Wrocławiu.
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeMar 18th 2013
     permalink
    bilia: Dziewczynki poważnie idzie się nauczyć wiązania chust tylko z internetowych filmików?

    Poważnie idzie :) właśnie siedzę w chuście z moim odlatującym w krainę snu Dziabągiem :)
    Cieszy się na jej widok jak tylko zaczynam się motać i po jakimś czasie usypia, więc chyba mu się podoba :) ja się uczyłam z filmików Lennylamb, łatwe instrukcje mają :)
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeMar 18th 2013
     permalink
    Isiula - a jakie wiązania lubisz ? :) pytam z ciekawości ;)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.