Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeOct 16th 2010
     permalink
    ja diete te stosowalam os stycznia do maja, schudlam 16kg, teraz jest pazdziernik a ja starcilam juz chyba polowe wlosów :( nie wiem czy to skutki tej diety czy wogole odchudzania czy poprostu upalnego lata. Planuje znowu wrocic do tej diety, choc wiem ze ja powinno stosowac tylko raz w zyciu bo jednak wyniszcza organizm. Mam w planach jeszcze przynajmniej 10kg do zrzucenia, ale nie wiem czy poprostu nie zmodyfikuje diety na troche zdrowsza. Jadna z moich przyjaciolek powiedziala ze jej dietetyczka powiedziala ze 80% spoleczenstwa ma alergie na bialko nawet o tym nie wiedzac, przyczynia sie ona podobno rowniez do nieplodnosci:shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorkkurka
    • CommentTimeOct 16th 2010
     permalink
    mnie na wypadające włosy bardzo pomógł regularnie pity sok z brzozy (szklaneczka dziennie). Ma dużo mikroelementów. Polecam:-)
    (Na Dukanie nigdy nie byłam).
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeOct 17th 2010
     permalink
    tez mialam epizod z wypadaniem wlosow, wg mojego rodzinnego nie trzeba dukana czy jakiejs restrykcyjnej diety a wystarczy spory spadek wagi zeby sie problem pojawil. u mnie dodatkowo sterydy na alergie zrobily swoje. zastosowalam WAX TREATMENT plus podjadalam biotyne i wit A+E i sie unormowalo. nie moge przyjmowac skrzypu polnego ani pokrzywy ale wiele osob sobie takie specyfiki chwali.
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeOct 19th 2010
     permalink
    Adaja, po porodzie w okolicach 4 miesiąca wszystkim lecą włosy z głowy.
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeOct 22nd 2010 zmieniony
     permalink
    *diablelku* Dukan to nie tylko rezygnacja ze slodyczy i bialego pieczywa.
    to takze rezygnacja z owocow, z wielu DOBRYCH weglowodanow, z warzyw na codzien. Dla mnie rzeczy o ktorych czytam i czytalam na forach jak szukalam w google o dukanie - zgagi, zaparcia, stawy, zakwaszenie organizmu (a na to robilyscie badania?) nie jest dobrym efektem.
    Na mnie osobiscie lepiej działa dieta niełączeniowa i sport:) zdrowy styl zycia po prostu.

    o zakwaszeniu organizmu - jak co kiedy i czemu to jest szkodliwe można poczytać np. "zakwaszenie organizmu ciche niebezpieczeństwo":http://www.obcasy.pl/index.php?art=1&dzial=33&dzial2=188

    jak najprościej sprawdzić? ph moczu:) mi lekko kwasne wyszło w badaniach ogólnych po 2-3mcach nielaczeniowki bylo ok. a ostatnie 2-3tygodnie duzo bialka (piers z indyka, poltlusty twarog, jajka). ciekawe ile by wyszlo na samym bialku;)
    dlatego przepracowuje diete na wiecej warzyw i doczytuje co alkaizuje organizm (organizm zdrowy ma srodowisko zasadowe)

    "forum o tym co moze powodowac i jak diagnozowac zakwaszenie organizmu"

    ADAJA - Początek acydozy (zakwaszenia organizmu) może objawiać się:

    w postaci słabych, rozdwajających i łamliwych paznokci,
    w postaci wypadania, nagłego siwienia i rozdwajania się włosów..


    Biorąc witaminy leczycie skutki, a nie przyczyny.


    Cytat z "mam zdrowie - zakwaszenie organizmu jak go unikać"

    Współczynnik pH, czy miara stopnia zakwaszenia organizmu, wynosi we krwi zdrowego człowieka ok. 7,3. Ma więc lekko zasadowy odczyn (pH poniżej 7 oznacza odczyn kwaśny; powyżej - zasadowy). Wartość ta jednak często ulega wahaniom na skutek diety i produktów przemiany materii, schorzeń takich jak: nadciśnienie, cukrzyca, osteoporoza, miażdżyca, nowotwory, zwyrodnienia stawów czy dyskopatie.

    Objawy zakwaszenia organizmu:

    pogorszenie samopoczucia
    przewlekłe zmęczenie
    problemy z cerą (wypryski)
    cellulit
    ból mięśni
    zaparcia, biegunki, wzdęcia
    rozdrażnienie

    Jak przywrócić równowagę:

    Organizm zakwaszają w dużym stopniu:

    mięso i tłuszcze, a także sery, chleb, jajka, śmietana i twaróg, polerowany ryż, soczewica, orzechy i masło, coca-cola

    stres i szybkie tempo życia
    alkohol, kofeina i nikotyna
    Aby zmniejszyć zakwaszenie organizmu należy więc przede wszystkim zmienić dietę. Powinny się w niej znaleźć owoce i warzywa oraz mleko, natomiast należ z diety wyeliminować w.w. zakwaszające organizm produkty. Jak najczęściej staraj się też jadać produkty o odczynie zasadowym, czyli zioła, ziarna, miód, margarynę, ocet i dżemy. Pij wodę mineralną i soki warzywne. Dużo się ruszaj na świeżym powietrzu. Dzięki większemu dopływowi tlenu do płuc, organizmowi łatwiej będzie utrzymać właściwe pH.
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeOct 26th 2010
     permalink
    Kopiuję z wp:
    W pogoni za doskonałą sylwetką, chętnie decydujemy się na zastosowanie coraz to nowszych i - przynajmniej w teorii - skuteczniejszych diet. Nie bacząc na zdrowie, wyrzucamy z jadłospisu wiele produktów i ograniczamy spożycie kalorii do granic możliwości.

    Przynajmniej co kilka miesięcy pojawiają się nowe doniesienia o kolejnej diecie cud, gwarantującej spadek wagi. Swoje pięć minut miała już dieta Kwaśniewskiego, hollywoodzka, tysiąca kalorii czy też kapuściana. Obecnie największym powodzeniem cieszy się dieta Dukana, która podobno pozwala nie tylko szybko zrzucić zbędne kilogramy, ale również na długo zachować szczupłą sylwetkę i - co najważniejsze - nie stracić przy tym zdrowia. Ile w tym prawdy? Co na ten temat sądzą specjaliści?

    Dieta Dukana, inaczej zwana proteinową, polega na ograniczeniu spożywania tłuszczy i węglowodanów przy jednoczesnym zwiększeniu ilości jedzonych białek. Dieta składa się z kilku etapów. W pierwszej fazie, tzw. uderzeniowej (w trakcie jej trwania traci się najwięcej kilogramów) dozwolone jest spożywanie wyłącznie produktów wysokobiałkowych.

    W kolejnych etapach stopniowo wprowadza się warzywa i owoce, a także ograniczoną ilość węglowodanów. W ostatniej, czwartej fazie diety Dukana, przechodzi się już do normalnego odżywiania, niemniej zalecane jest, by przez jeden dzień w tygodniu, np. w czwartek, spożywać wyłącznie produkty białkowe.

    Tymczasem dietetycy przestrzegają - dieta Dukana jest modna, ale nie można uznać jej za zdrową. - Nie jest prawidłowo zrównoważona, a to główny błąd w czasie procesu odchudzania, a także w codziennym odżywianiu - tłumaczy Paulina Kłodzińska, dietetyk.

    Zdaniem dietetyczki dieta oparta w większości na jednym składniku (w tym wypadku jest to białko) nie dostarcza naszemu organizmowi węglowodanów i niezbędnych tłuszczy. - Z dostępnej mi literatury wynika, że ilość białka proponowana w czasie diety, może być wręcz toksyczna dla organizmu. Nadmiar mocznika, amoniaku i ciała ketonowe to główne produkty przemiany białek, które są dużym obciążeniem dla nerek - tłumaczy Paulina Kłodzińska.

    Tymczasem dietetyk Elżbieta Duda-Gmurczyk, w serwisie Kobiecyporadnik.pl zwraca uwagę, że najczęściej popełnianym błędem przez osoby stosujące tę dietę jest zbyt długie stosowanie pierwszej fazy. - Takie postępowanie może przyczynić się do powstawania niedoboru witamin i minerałów w organizmie, jak również zaszkodzić zdrowiu nerek i wątroby - tłumaczy Elżbieta Duda-Gmurczyk.

    Dietetycy zgodnie przyznają, że zdrowa dieta i zasady prawidłowego odżywiania są dużo mniej skomplikowane i nie niosą za sobą ryzyka pogorszenia stanu zdrowia.
    --
    •  
      CommentAuthorIrjanka
    • CommentTimeNov 2nd 2010
     permalink
    To samo wp poleca diete sloiczkowa - jedzenie zamiast posilku sloiczka dziecinnej papki...
    -- Irja
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeNov 8th 2010
     permalink
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 16th 2010
     permalink
    oprocz Kony jestem chyba na 28 osoba ktora najwiecej schudla na dukanie, nie zgadam sie zupelnie z tym ze dieta robi spustoszenie jesli stosuje sie ja z glowa.
    nie moge powiedziec nawet ze mialam wykluczone weglowodany, przeciez normalnie wypiekalam ciasta (i to wcale nie slodzilam aspartanem) tyle ze na innej bazie. jadlam wiecej i na pewno lepiej niz przed nia. dzieki protalowi polubilam chociazby ryby ktore wczesniej jadalam w wielki piatek i wigilie.
    wage trzymam z wahnieciami do 2kg w okolicy owu czy okresu. pozwalam sobie na wszelkie przysmaki, lakocie a czasami i fast foody tyle ze te ostatnie powoduja z reguly rozstroj zoladka bo jestem juz przyzwyczajona do zdrowego jedzenia.
    jestem po baaardzo dokladnych badaniach lekarskich i moj rodzinny oczy w slup postawil - od 9 lat mialam wiecznie anemie i hgb do dolnej granicy normy dobila raz, juz po protalu, na chwile obecna mam prawie 13!! malo tego, zelazo ktorego nigdy przez te wszystkie lata nie mialam nawet na granicy normy w tej chwili mam idealnie w polowie. wszystkie inne wyniki poczawszy na moczniku i kreatyninie a na mikroelementach konczac mam ok.
    tyle ze ja sie na protalu ani po nim nie glodzilam, jadlam i jem wiecej niz przed dieta. pilnuje regularnych posilkow, urozmaicam sobie jedzenie a nie na kanapkach lece. no i w czasie protalu tez jadalam rozmaitosci a nie tylko kurczak, makrela, tunczyk i jajko.
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeNov 16th 2010
     permalink
    Brawo Aniu! Powiem szczerze, że mi ciagle braukje samodyscypliny jeśli chodzi o zdrowe żywienie... Nie myslę o zrzucaniu wagi, bo nie mam czego akurat (nadal 2kg mniej niż rpzed ciązą - 60kg/170cm), ale chciałabym wyrobić sobie nawyk naprawde zdrowego jedzenia... jakoś nie bardzo mi to wychodzi. Specjalnie śmieciowo też nie jem, ale mam świadomośc, że mogłoby być lepiej. Moja dobra koleżanka właśnie weszła na Dukana - zobaczymy jakie będą efekty
    --
  1.  permalink
    Przepraszam, nie mogę się powstrzymać... Ocet o odczynie zasadowym - doprawdy, awangardowe.
    -- Pax et bonum :) gg 8926163
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeDec 7th 2010
     permalink
    O co chodzi z tym octem?
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeDec 7th 2010
     permalink
    no własnie?

    poza tym to że coś jest w smaku kwaśne, nie znaczy że ma taki odczyn. z wieloma rzeczami jest inaczej niż pozornie by się sądziło, np. więcej białka jest w żółtku;)
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeDec 9th 2010
     permalink
    Skąd ten ocet w wypowiedzi Margharett_Agness? Sens chwytam
    :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorKingoskie
    • CommentTimeDec 28th 2010
     permalink
    Witam Was. Ja na dukanie schudłam 19 kg, choć nie udało mi się osiągnąć zamierzonego celu. Od jakiegoś pół roku trzymam stałą wagę +/- 1 kg. Śmiało mogę powiedzieć, że jest to najlepsza dieta jaką miałam okazję w życiu stosować, a tych było wiele, bo od lat walczyłam z nadwagą. Tylko przepisy trzeba było trochę na polską kuchnię przestawić, ale to też dało się zrobić. Jest kilka fenomenalnych stron z przepisami naprawdę dobrych potraw, podrukowałam większość z nich, zrobiłam z tego książeczkę i ciągle do nich wracam. Jakiś czas temu pojawiło się sporo negatywnych artykułów o Dukanie, ale moim zdaniem pisały je osoby, które niezbyt wiele wiedziały o diecie. bo w książce jest wyraźnie napisane, że ze wszystkim trzeba uważać. Moim zdaniem dobra dieta to taka, która na stałe zmienia nawyki żywieniowe i dla mnie taką Dietą jest Dukan. Zmieniłam swój sposób kulinarnego myślenia i choć czasem poddaję się małym pokusom (co przecież też jest dozwolone), to na codzień nadal stosuję główne zasady protalu.
    A jeśli chodzi o włosy, to zauważyłam u siebie już od dawna, że zawsze na wiosnę i na jesieni wypada mi ich trochę więcej bez względu na to czy akurat stosuję jakąś dietę czy nie :wink:
    Wszystkiego dobrego w Nowym Roku
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeJan 8th 2011
     permalink
    Sama zastanawialam sie nad Dukanem. Jednak znam kilka osob osobiscie, ktore kiepsko konczyly po tej diecie. Jednej z dziewczyn "siadly" nerki i zwyczajnie urywal jej sie film. Oprocz tego zbyt wielu dietetykow i lekarzy sie wyraza o Dukanie negatywnnie a ze ja sama mialam problemy z nerkami, ryzykowac nie bede. Po prostu sie boje.

    Uwazam jednak, ze to, teraz jest dobrze i ze czujecie sie rewelacyjnie nie oznacza, ze tak bedzie do konca. Tak naprawde skutki naszego odzywiania sie, trybu zycia itp pojawiaja sie po naprawde wielu wielu latach, tylko, ze czasem moze byc potem za pozno. Ta dieta na pewno jest skuteczna jesli chodzi o zgubienie kilogramow, ale uwazam, ze jest zbyt ryzykowna. Mysle, ze gdyby nie bylo to prawda, to nie ostrzegalo by sie o tym na okraglo. Wciaz trafiam na jakies artykuly z przestrogami. Tylko mnie to utwierdza, zeby jej nie stosowac.

    Zgadzam sie z Vicky, ze ruch jest niezwykle wazny w utracie kilogramow.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 8th 2011
     permalink
    Trisha a ja sie najczesciej spotykam z opinia o komplikacjach wsrod osob ktore malo pily i nie mialy robionych badan przed i w trakcie. wiadomo ze jak sie ma problemy z nerkami to w tego typu diete nie mozna wchodzic. w kazdej diecie znajdziemy jakeis ALE, grunt to stosowac takowa z glowa i pod kontrola lekarza.
    moja kolezanka z pracy ma bratowa dietetyczke, pozyczalam jej ksiazke, powiedziala ze po dokladnych badaniach i przy urozmaiceniu diety wlacznie z pieczeniem pieczywa i ciast, przeroznych rybach, nabiale, drobiu, wolowinie i roznymi salatkami nie ma opcji zeby cos sie w organizmie "nakrzaczylo". kolezanka dopiero po zgodzie lekarza i akceptacji bratowej diete zaczela i jeszcze sama przepisy wymysla.
    •  
      CommentAuthorTrisha
    • CommentTimeJan 9th 2011
     permalink
    ja uwielbiam jesc dlatego wlasnie myslalam o tej diecie, jednak te nerki mnie dyskwalifikuja.
    --
    •  
      CommentAuthorSyl_via
    • CommentTimeJan 10th 2011
     permalink
    Mam w pracy dwie kumpele z którymi siedzę w pokoju i obie były rok temu na dukanie. Jedna schudła 20 kg, a druga 17. Trzymają wagę cały czas. Jedzą normalnie oprocz jednego dnia czysto białkowego. Nie maja żadnych skutków ubocznych stosowania tej diety ale trzymały sie ściśle zaleceń wuja pierra jak go pieszczotliwie nazwały ;). Przede wszystkim dużo piły. Badania obie mają bardzo dobre. A gorsze miały przed dietą. Więc polecam, nie mogę powiedziec ze z własnego doświadczenia bo mnie na razie nie jest potrzebna dieta(chociaż przybyło się tu i ówdzie z czego najbardziej mąż się cieszy) ale na pewno widząc "moje" dziewczyny nie mogę stwierdzić ze dieta nie jest skuteczna tym bardziej szkodliwa.
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJan 10th 2011
     permalink
    ja na diecie czułam się znakomicie. jak miałam podwyższony mocznik pilnowałam się by więcej pic i momentalnie wrócił do normy. kiedy odczuwałam dolegliwości w okolicach nerek to był znak, że za mało piję. kiedy szklanki poszły w ruch dolegliwości mijały. teraz na 9 miesięcy muszę sobie odpuścić protala. najważniejsze, że startuję z niższej wagi.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 13th 2011 zmieniony
     permalink
    na ALLEGRO sa w sprzedazy budynie na maizenie i specjalne galaretki bezcukrowe ktore mozna na dukanie wcinac, moze ktoras sie skusi, kolezanka kupila i mowi ze budyn smakuje jak normalny i ze kupi wiecej, jak sie uda to skosztuje i wtedy wam napisze
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeJan 13th 2011
     permalink
    Wow, nawet sporo tych produktów;)
    •  
      CommentAuthorBeata_
    • CommentTimeJan 13th 2011
     permalink
    Wcześniej wogóle nie spojrzałam na to, ale na allegro ludzie nawet swoje "dukanowe" wyroby w słoikach sprzedają;)) nieźle;))hehe
    •  
      CommentAuthorKingoskie
    • CommentTimeJan 24th 2011
     permalink
    W książce jak wół jest napisane, że trzeba duuuuuuuuuuużo żłopać płynów, bo inaczej nerki będą źle pracowały i jest to jedna z żelaznych zasad tej diety.
    A zainteresowanym polecam stronę z przepisami większość z nich przetestowałam i nad większością nie mogę wyjść z zachwytu :)
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeJan 25th 2011
     permalink
    "teraz niemodna dieta dukana, ćwiczmy dietę.. kankana":http://toaleta-publiczna.blog.onet.pl/Dieta-dr-Dukana-to-przeszlosc,2,ID419953435,n
    to tak dla rozluźnienia:wink:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 25th 2011
     permalink
    ubieglas mnie Vicky, tez chcialam to zlinkowac
    •  
      CommentAuthorKingoskie
    • CommentTimeFeb 11th 2011
     permalink
    hahahahaha dobre trzeba umieć się z siebie śmiać :wink:
  2.  permalink
    Ja mam dopiero 14 lat, 171 cm wzrostu i 70 kilo wagi ! :neutral:
    Chcę schudnąć razem z wami i mam nadzieję, że się nie poddam i wytrwam w tej diecie.
    Chciałabym ważyć jakieś 55 kilo, życzcie mi szczęścia. :rolling:
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeFeb 15th 2011
     permalink
    ?? Sory ale wg mnie masz czas na odchudzanie
    Moja córka (w marcu 14lat) waży 60kg wzrost 160cm i ma czas na diety drakońskie - więcej ruchu mniej chipsów i słodyczy i to stanowczo wystarcza
    A jakby mi powiedziała że chce stosować diety typu Dukan to by dostała w łeb i tyle -> organizm potrzebuje wszystkiego do wzrostu i rozwoju
    --
    •  
      CommentAuthorKARKO
    • CommentTimeFeb 15th 2011
     permalink
    Agunia05: więcej ruchu mniej chipsów i słodyczy i to stanowczo wystarcza

    ZGADZAM SIĘ!
    Zdecydowanie 14 lat to nie wiek na dietowanie. RUCH, bez słodyczy, bez fast foodów itp.
    a 171 i 55 kg to niewiele. Myślę, że 58-60 to dobra waga.
    --
    •  
      CommentAuthorKingoskie
    • CommentTimeFeb 15th 2011
     permalink
    KARKO: Zdecydowanie 14 lat to nie wiek na dietowanie.

    Szkoda, że mi tego nikt kiedyś nie mówił, za to aż za często słyszałam docinki na temat swojego wyglądu. Dziś uważam, że nie byłam typowym grubasem, choć nadwagę jak najbardziej miałam sporą. Od 11 r.ż. lekarze mnie "dietowali" i do sanatoriów wysyłali. Może, gdyby wtedy było inaczej, to dziś byłoby łatwiej pogodzić się z samą sobą. A tak ja nadal gonię za ideałem.....
  3.  permalink
    Witajcie dziewczynki. ja jestem na tej diecie juz miesiac. spadlo mi ponad 5 kg i jeszcze jakies 4 kg przede mna. wiem ze jest to niebezpieczna dieta. ale jesli ktos stosuje sie scisle do zasad to powinno byc dobrze. a nawet powiedzcie same, czy to co jadlysmy przed dieta bylo zdrowe???? raczej w to watpie, a raczej jestem pewna ze nie !!
    pozdrawiam i trzymy kciuki
  4.  permalink
    Może to niezdrowe i nie powinnam się odchudzać, ale wolę to niż wyśmiewanie przez koleżanki.
    Mam pytanko:
    1. Czy można jeść ciemne pieczywo?
    2. Czy można jeść sucharki, wafle ryżowe itp. ? :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorKingoskie
    • CommentTimeFeb 16th 2011
     permalink
    W uderzeniowej fazie diety Dukana jedynym dozwolonym pieczywem jest to, które się samemu upiecze z mąki/skrobii kukurydzianej i otrębów.
    •  
      CommentAuthormorkub
    • CommentTimeFeb 16th 2011 zmieniony
     permalink
    W fazie naprzemiennej również tylko takie. Z tym że mąka kukurydziana to nie to samo co skrobia kukurydziana (maizena, cornstarch) - dozwolona od II fazy jest tylko ta druga, przy czym nie można przesadzać z jej ilością.
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeFeb 16th 2011
     permalink
    Nastolatka ja Cię po części rozumiem - u mnie było w 2 str chudzielec, skóra i kości ...
    Jednak obstaję przy swoim - ta dieta nie jest dla dziecka. zacznij jeść zdrowo i regularnie ale nie tego typu diety! Twój organizm potrzebuje teraz w okresie dojrzewania wszystkich składników
    ___
    -Nie jedz w czasie oglądania telewizji lub czytania, ponieważ nieświadomie możesz zszamać wtedy zbyt dużo. Również po emocjach i stresach nie powinnaś się uspokajać podjadaniem.
    - Gdy odczuwasz głód, staraj się nie sięgać po jedzenie natychmiast - odczekaj 15-20 min. Uczucie głodu po pewnym czasie zmniejszy się i najesz się znacznie mniejszą ilością pokarmu. Aby odwrócić uwagę od głodu, wypij szklankę wody z cytryną, zjedz marchewkę lub zajmij się przygotowywaniem lajtowej sałatki

    Jaka dieta dla nastolatki będzie dla Ciebie odpowiednia?

    Zapomnij o drastycznych kuracjach! Stosuj urozmaiconą dietę, bogatą w owoce i warzywa oraz produkty pełnoziarniste. Gdy jesteś w szkole i uczysz się, powinnaś utrzymywać wysoki poziom energii. W czasie przerwy zjedz pożywne drugie śniadanie. Jeśli masz problem z nadmiarem kilogramów, stosuj dietę dostarczającą organizmowi ok. 1500 kcal (minimalnie) na dobę i zacznij uprawiać sport.

    Jedząc, chudnij

    Posiłki należy jeść regularnie (4-5 razy dziennie) o stałych porach i w równych odstępach czasu. Tak rozplanowane posiłki zmniejszają skłonność do otyłości. Zacznij dzień od porządnego śniadania. Dzięki temu nie będziesz odczuwać głodu w ciągu dnia.

    Na śniadanie wypij szklankę soku, do tego zjedz kanapkę z wędliną lub serem.
    Na drugie śniadanie możesz "wsunąć" jogurt lub kanapkę z kurczakiem.
    Obiad powinien być bardziej obfity niż śniadanie. Zjedz posiłek, który zawiera dużo białka i węglowodanów, ale jest niskotłuszczowy. Idealny obiad? Kurczak albo cielęcina z warzywami strączkowymi czy brokułami.
    Ostatni posiłek powinien być lekkostrawny! Na przykład ryby lub warzywa ugotowane na parze.

    Aby diety dla nastolatek były skuteczne pamiętajcie:

    - Unikaj przed snem ciężkostrawnych dań, słodyczy i deserów!
    - Nie jedz później niż o godz. 20.00!
    - Pamiętaj, że ruch to podstawa, ponieważ zwiększa stopień przemiany materii na kilka następnych godzin! To oznacza, że po szybkim spacerze będziesz chudła nawet siedząc w fotelu:). Poza tym skóra osób uprawiających sport jest lepiej ukrwiona, a przez to wygląda ładniej, jest jędrna i bardziej elastyczna.
    --
    • CommentAuthorNastolatka14
    • CommentTimeFeb 16th 2011 zmieniony
     permalink
    Dziękuję :bigsmile:
    Może jednak nie będę sie odchudzała tą dietą, mam za mało energii, na wf nie daję sobie rady :shamed:
    Po prostu zastosuję się do rad Agunia05
    Ale nadal będę starała się jeść produkty wysokobiałkowe :cool:
    I tak będę zaglądała na wasze forum i przynajmniej was wesprę w tej trudnej diecie :bigsmile:
    Pozdrawiam Was !
    •  
      CommentAuthorPaaula82
    • CommentTimeFeb 24th 2011 zmieniony
     permalink
    No ja niedługo rozpoczynam odżywianie z Dunkanem ale bardziej po to żeby chłopa zmotywować, ja po porodzie schudłam bardzo szybko(52 kg obecnie ważę) i teraz zależy mi żeby utrzymać wagę a nie zrzucić i zacząć w końcu jeść coś zdrowszego bo teraz to odżywiam się strasznie. Jeszcze jak sciągałam mleko to odżywiałam się dobrze a teraz nadrabiam ze słodyczami i fast foodami masakra:cry:
    -- [url=http://lb2f.lilypie.com/Lw8Vp1.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorPaaula82
    • CommentTimeFeb 24th 2011
     permalink
    Ja słyszałam że nie ma określonej godziny do której należy jeść tylko żeby jeść ostatni posiłek 3 godziny przed snem
    -- [url=http://lb2f.lilypie.com/Lw8Vp1.png[/img][/url]
    • CommentAuthorDomka22
    • CommentTimeMar 3rd 2011
     permalink
    witam, jestem nowa :) mam pytanie czy gdy jesteście na tych dniach tylko białkowych robicie sobie jakieś swoje jogurty?? mnie podnosi na duchu i dodaje trochę radości jak zrobię sobie jogurt a mianowicie z pół paczki truskawek, jogurt naturalny (duży) i do tego łyżka śmietany 12% i łyżka cukru. Uważacie, że jest taki jogurcik przyjazny naszej diecie? :) pozdrawiam ciepło :):)
    •  
      CommentAuthorgilese
    • CommentTimeMar 3rd 2011
     permalink
    owoców nie można jeść na pierwszej i drugiej fazie, cukier jest niedozwolony zupełnie, śmietana ma za dużo tłuszczu niestety taki jogurcik nie jest już dukanowski
    --
    •  
      CommentAuthorJade
    • CommentTimeMar 3rd 2011 zmieniony
     permalink
    smietana 12%?? Jak wiem to mozna tylko produkty do 4% szczegolnie na fazie P i P/W
    Na druga faze polecam krokieciki z kapustka i grzybkami mmm... pychota tak sie wczoraj nawpychalam
    Przepis dla chetnych
    NALESNIKI (3 duze)
    1 jajko
    1/2 szkl. mleka (chudego)
    1 lyzka maizeny (maczki kukurydzianej)
    smazyc na teflonie :wink:
    FARSZ
    suszone grzybki -garstka (wczesniej namoczone)
    kapusta kiszona - ok 0,25 kg
    pokroic na drobniutko, doprawic do smaku (sol, pieprz, listek laurowy, ziele angielskie - w sumie co lubicie :bigsmile: )ugotowac razem, napchac nalesniki jak na zwyklego krokieta i palaszowac na obiadek
    Jak ktos ma chec moze dodac do ciasta otreby ale ja moja porcje otrebow jem w buleczkach Dukanowych
    Jak macie ochote to sluze kilkoma fajnymi przepisami... :bigsmile:
    -- "My thoughts are nothing like your thoughts," says the Lord. "And my ways are far beyond anything you could imagine."
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeMar 3rd 2011
     permalink
    Trisha byłam na Dukanie, schudłam i problemy z nerkami też mam ale nawet jeśli pobolewały podczas diety to z mojej i tylko mojej winy. Tak jak Ania napisała - należy dużo pić, pić i raz jeszcze pic i nie powinno być problemu no i oczywiści nie poprzestawać tylko na makreli, kurczaku i jajkach. Dukan to może i wyrzeczenia ale też ta dieta potrafi być urozmaicona jak się człowiek do niej dobrze przygotuje i poczyta książkę od deski do deski. Znam wiele osób na tej diecie i wiele osób wiem, że zna ją tylko powierzchownie - przykre. Wymagać można ale dopiero po wcześniejszym właściwym przygotowaniu się. Myślę o powrocie do niej bo potrzebuję 4 kilo na minusie ale Ja ogólnie mało jadam albo jadam niewłaściwie i to wieczorami więc hmmm będzie ciężko mi wskoczyć w tryb jedzenia normalnego w ciągu dnia i dużej ilości picia wody - nie znoszę wody :(
    •  
      CommentAuthorJade
    • CommentTimeMar 3rd 2011
     permalink
    Ladybird76: nie znoszę wody :(
    - to nie musisz pic wody mozesz pic herate czerwona, zielona, miete, ziolka i oczywiscie zwylka tylko ze slodzikiem :bigsmile:
    -- "My thoughts are nothing like your thoughts," says the Lord. "And my ways are far beyond anything you could imagine."
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 3rd 2011
     permalink
    a gazowanej tez nie lubisz?
    mi sie zdarzylo wciskac cytryne ale ja ogolnie jestem wodoholiczka wiec mi duzej roznicy nie robi. tyle ze ja rozrozniam smaki wod i np arctic nie wypije za to przepadam za cisowianka i moze byc naleczowianka jeszcze
  5.  permalink
    Witam wszystkich....
    Mam dylemat... chciałabym bardzo zacząć dietę Dukana, jednak nie wiem jak się do tego zabrać :( chciałabym nie popełniać żadnych błędów i robić tak jak należy.
    doradzcie mi również którą książkę Dukana najlepiej kupić :(

    Z góry dziękuję i czekam na odpowiedz.
    Pozdrawiam MARTA.
    •  
      CommentAuthorzuza
    • CommentTimeMar 11th 2011 zmieniony
     permalink
    Uważam diete dukanowską za najlepszą z diet. Zawsze mialam tendencje do tycia , nie żebym była jakaś przesadnie gruba, ale było trochę za dużo tłuszczyku tu i tam. Najtrudniej bylo zrzucić wagę po dwóch ciążach,po pierwszej wrociłam prawie prawie ale po drugiej nie było tak łatwo, cały poprzedni rok próbowałam się odchudzać ale z marnym skutkiem, raz chudłam kilogram raz przytylam póltora potem trochę schudłam i znowu przytyłam

    Wypróbowałam masę środków, co teraz uważam za stratę pieniedzy i mamienie ludzi wszytskimi suplementami diety, przyklejałam plastry, piłam ocet jabłkowy, zielona herbatę , wszelkie nowości odchudzające no może poza ali bo był dla mnie za drogi.

    Przez przypadek natrafilam na Dukana w gazecie. Trzymajac się zasad schudłam 7 kg w 2,5 miesiąca ( liczac fazy I-III). Moim zalożeniem było schudnąć 4 kg i nie przekraczać magicznej granicy 60 kg. na III fazie schudlam jeszcze 3 kilo.

    Nie spoczęlam na laurach , trzymam się białkowego dnia w czwartki , staram sie nie szaleć ze słodyczami. W pozostałe dni jem normalnie.

    Owszem jest nagonka ze to nie jest zdrowa dieta, ale która jest zdrowa, dieta to dieta i jaka by nie była zawsze ma jakiś wpływ na organizm, ale jak widać szykanują Dukana bo jest teraz na topie)

    Na chwile obecną, wage trzymam czasem trochę wiecej czasem trochę mniej , ale nie ma tendencji wzrostowej. Rok temu założylam sobie wykres w excelu i ważyłam sie raz w tygodniu po wstaniu ( teraz się ważę zawsze po dniu białkowym) miło popatrzeć jak łagodnie waga spadała i teraz jest ustabilizowana.

    Teraz czuję się lepiej fizycznie i psychicznie a wejść w dżinsy z przed pierwszej ciąży...bezcenne.:bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorJade
    • CommentTimeMar 12th 2011 zmieniony
     permalink
    zuza: wejść w dżinsy z przed pierwszej ciąży...bezcenne
    to fakt. Co prawda jeszcze nie bylam w ciazy ale dla mnie schudnac do 60 kg i wejsc z ubrania w ktorych przyjechalam tu z Polski bedzie cudowne. Po przyjezdzie do USA jak wiekrzosci przytylo mi sie (przyjezdzajac wazylam 63kg) :shocked: musze zgubic jeszcze ok. 10 kg (cudownie by bylo 15 ale nie bede przesadzac) a juz schudlam 6 kg :jumping:
    Jak sie je 1:1 P/PW t nie jest takie meczace jak jednego dnia brakuje Ci warzyw najjesz sie ich drugiego :peace:
    -- "My thoughts are nothing like your thoughts," says the Lord. "And my ways are far beyond anything you could imagine."
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMar 12th 2011
     permalink
    U mnie też Dieta Dukana miała swoje 5 minut:smile: Dopóki od koleżanki chemiczki nie dowiedziałam się, jakie procesy zachodzą podczas spalania takiej ilości białka, a od lekarza i diabetologa, że jest to jedna z najmniej korzystnych diet, szczególnie dla kobiet, a już najmniej dla starających sie o dziecko (ze względu na wpływ na hormony), a właśnie starałam się o dzidziusia.
    Nieprawda, ze nie ma zdrowej diety - jest. Dieta to nic innego, jak sposób odżywiania - wystarczyło, że zaczęłam jeść mało, a bardzo często :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMar 12th 2011
     permalink
    Na pewno są diety zdrowe. Nie trzeba stosować niezdrowych. Kwestia wyboru i świadomości.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.