Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJan 30th 2012
     permalink
    Ruda jesli sie zmieni nawyki zywieniowe to nie ma opcji zeby bylo az takie jojo. Ja tez baaaardzo duzo schudlam i dopoki nie zaczelam przyjmowac sterydow nie mialam problemow z waga.
    • CommentAuthorLENA1988
    • CommentTimeJan 31st 2012
     permalink
    MrsHyde a Ty co sądzisz o tej diecie??? schudłam 32 kg i bardzo się cieszę. odkąd pamiętam miałam problemy z nadwagą, wiele razy próbowałam po swojemu się odchudzać i nic mi to nie dało. miałam olbrzymią nadwagę aż od gapiłam od siostry tę dietę i takie efekty, dla mnie to cud:) trzeba jej poświecić trochę starań ale sadze ze jak się stosuje do wszystkich etapów diety to nie będzie jo-jo (mam na myśli 3 i 4 fazę) :)
    • CommentAuthorczarna200
    • CommentTimeFeb 6th 2012
     permalink
    jestem juz 4 dzień na diecie Ducana:wink: chyba jest dobrze poza jednym ale.... kiedy gotowałam narzeczonemu obiad skusiałam sie na trzy łyżki barszczu białego (bez ziemniakówu ani nic w tym stylu, sam wywar) i jeszcze jedno... Nie doczytałam składu przyprawy kucharek i dodawałam ja do potraw a tak jak sie okazauje jest cukier... nie wiem teraz co robic, chce zrzucic około 12 kg i nie wiem czy przez to mam zaczynac od poczatku czy nie musze?
    • CommentAuthorczarna200
    • CommentTimeFeb 6th 2012
     permalink
    jest tu ktos?;p
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 7th 2012
     permalink
    Nikogo nie ma w domu.
    --
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeFeb 7th 2012 zmieniony
     permalink
    Dla mnie to koszmar. Rujnować sobie zdrowie dla pięknej figury. Są skuteczne i znacznie bezpieczniejsze sposoby. Jeśli ktoś pisze, że nerki bolały i nie przerwał diety, to dla mnie to jest głupota. Wolałabym ważyć 100 kg i być zdrowa niż popadać w anoreksję i psuć sobie zdrowie.

    Nie ma czegoś takiego jak wyjście z diety bez jo-jo, jeśli się nie zmieni nawyków żywieniowych DO KOŃCA ŻYCIA. Można sobie spokojnie zapomnieć o tym ile i co się kiedyś jadło. Spadek wagi to nie wszystko.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeFeb 7th 2012
     permalink
    Ale ta dieta polega na zmianie nawyków żywieniowych do końca życia.
    --
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeFeb 8th 2012
     permalink
    Niemniej jednak, wykazano i jest wiele przykładów wokół, że ta dieta rujnuje zdrowie. Jeśli ktoś nie dba o siebie, to jak można oczekiwać, że zacznie się nagle zdrowo odżywiać? Jeśli ktoś niszczy sobie nerki, to według mnie równie dobrze (albo i lepiej) mógłby zrobić sobie operację skrócenia jelita lub zmniejszenia żołądka - to też kalectwo.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 8th 2012
     permalink
    A czy nie lepiej (na pewno nie łatwiej, ale to chyba nie chodzi o stopień trudności) przejść na zwykłe, zdrowe i regularne żywienie? Do życia potrzebne jest wszystko - i węglowodany i tłuszcze i białka. Słodycze pewnie też - ale trzeba po prostu zachowywać umiar...:wink:
    --
    • CommentAuthorLENA1988
    • CommentTimeFeb 8th 2012
     permalink
    the fragile, na pewno lepiej jest zachować umiar, ale jeśli ktoś np. taki jak ja się tak strasznie zapuścił (próbowałam wielu diet) to każda skuteczna dieta jest jak światło w tunelu. ja nie żałuje, mam do stracenia jeszcze 2 kg i gadanie typu ta dieta niszczy organizm mi zwisa. lepiej żreć hamburgery i chipsy?? to dopiero ora organizm. ale ok...
    •  
      CommentAuthormacek
    • CommentTimeFeb 8th 2012
     permalink
    Byłam na tej diecie od początku września 2010 do połowy grudnia 2010, schudłam prawie 9 kg, plan był 6 ale jakoś tak samo wyszło. Jest to dieta bardzo skuteczna ale trzeba być bardzo ostrożnym, niestety bardzo obciąża nerki i zalecana ilość płynów jest w niej konieczna. U mnie poszło łatwo, lekko i przyjemnie ;) piłam ogromne ilości wody, sikałam po niem masakrycznie często ale się opłaciło. Od ponad roku udaje mi się utrzymać wagę, właśnie dzięki zmianie nawyków. W chwili obecnej jem wszystko, słodycze też ;) staram się jednak uważać na ilość tłuszczu. Efektu jojo u mnie nie było :)
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 8th 2012
     permalink
    Lena, ale nie można popadać ze skrajności w skrajność - pewnie, że fast foody to nie, ale ta dieta też nie jest zdrowa. Moja mama na niej była przez rok. W tej chwili jest po operacji nerki i ma ogromne problemy zdrowotne - wcześniej nic. A piła dużo, pilnowała tych wszystkich zaleceń. Ja jestem do tej diety i innych "diet-cud" nastawiona bardzo negatywnie - nie warto dla szczupłej figury w kilka tygodni niszczyć swojego zdrowia. Może się nic nie stać, ale nikt tego nie zagwarantuje.
    --
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeFeb 8th 2012
     permalink
    LENA1988: the fragile, na pewno lepiej jest zachować umiar, ale jeśli ktoś np. taki jak ja się tak strasznie zapuścił (próbowałam wielu diet) to każda skuteczna dieta jest jak światło w tunelu. ja nie żałuje, mam do stracenia jeszcze 2 kg i gadanie typu ta dieta niszczy organizm mi zwisa. lepiej żreć hamburgery i chipsy?? to dopiero ora organizm. ale ok...

    Eee... dlaczego hamburgery i chipsy? To straszne śmieci. Lepiej jeść zdrowo i tyle ile trzeba.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeFeb 8th 2012
     permalink
    O dokładnie jak Jaca napisała. Wolałabym żeby moja mama chudła przez rok, wolniej ale zdrowiej.
    --
    • CommentAuthorLENA1988
    • CommentTimeFeb 9th 2012
     permalink
    a to na pewno, zdrowie jest najważniejsze, ale robię badania i jest ok. jakbym się dowiedziała teraz, że mam chore nerki to na pewno bym tego nie ciągła. ale mam dość swojego starego życia z otyłością. lżej mi jest teraz...no powiem szczerze nawet zakupy są przyjemniejsze...a wcześniej całymi dniami buszowałam po sklepach żeby coś na siebie kupić. nie mam zamiaru nikogo na tę dietę namawiać, bo każdy wie co dobre dla organizmu, ale fakt...trzeba się do końca życia pilnować..
    pozdrawiam !!!:bigsmile:
  1.  permalink
    W 2010 schudłam z 68 do 57kg. Do tej pory jestem z tego dumna - zwłaszcza, że w trakcie diety spędzałam urlop nad morzem :). Choć potem nie dociągnęłam do końca 3. fazy, a białych czwartków w ogóle nie było. Nawyki, które mi zostały - nie jem pieczywa, ziemniaków, kaszy, ryżu, makaronu; piję dużo płynów.
    Przy rozmaitych okazjach jestem w stanie wejść na 63; średnio 60. Chciałabym wrócić do tych 57, ale Dukana nie jestem już w stanie... Znalazłam inną dietę, polskiej dietetyczki. Idzie powolutku, ale jaka frajda przy przygotowywaniu posiłków na cały dzień :)
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeFeb 10th 2012
     permalink
    gosiaczek78: nie jem pieczywa, ziemniaków, kaszy, ryżu, makaronu

    To niedobrze, że ciągle tego nie jesz- kasze i makarony maja dużo składników odżywczych.
    --
  2.  permalink
    Ale nie mają przecież czegoś, czego nie ma cokolwiek innego :) Nie odnowiłam jeszcze zasobów po tym, jak w moich zapasach były uprzejmie zamieszkać robale, ale, prawdę mówiąc, kiedy przywalam sobie porcyjkę drobiowo-wołowinowo-rybną górą sałatki, absolutnie nie brakuje mi już nieczego na talerzu :D
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeFeb 28th 2012 zmieniony
     permalink
    • CommentAuthorAnia95r
    • CommentTimeMar 1st 2012
     permalink
    można do tej diety dołączyć wspomagacze odchudzania np. linea? :)
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeMar 17th 2012
     permalink
    Czy jest sens próbować tej diety jeśli jestem uczulona na: żółtko jajka kurzego, kurczaka, ryby, seler, orzechy, grzyby, nikiel (rzeczy do jedzenia z puszek), jak bym wykluczyła te rzeczy to jak by mógł wyglądać mój jadłospis?
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeMar 17th 2012
     permalink
    raczej kiepsko to widze z miesa zostałaby wołowina tylko i nabiał ktorego tez nie mozna za duzo
    -- mama piątki :)
  3.  permalink
    Witam

    Przez przypadek trafiłam na ten wątek i opowiem swoją historię z Dukanem.
    Otóż próbowałam 2 razy. Za pierwszym razem przez 5 tygodni i schudłam tylko 2,5 kg. Stosując się książkowo do zaleceń, kupiłam książkę , śledziłam fora itp.
    Badania po pierwszym razie były nie złe , choć nie idealne. Po roku spróbowałam drugi raz i po 3 tygodniach nie schudłam nic. Zrobiłam zatem badania moczu i wyszedł mi wysoki mocznik co to oznacza wie chyba każda dziewczyna ,,dukająca,,. Podczas 1 jak i 2 próby piłam 2,5 butelki wody aby wypłukiwać toksyny, co i tak nie wiele dało.

    To nie jest dieta dla każdego i nie każdy na niej chudnie. Ja nie schudłam a nerki ;(
    Po 2 miesiącach od diety udałam się do dietetyka , dostałam cały plan diety 1500 kcal i po 8 tygodniach było już 8,5 kg mniej !!!!!
    4 posiłki dziennie, owoce. Nie chodziłam głodna, na początku wręcz porcje wydawały się za duże tym bardziej że jedzone co 3,5 h.
    W grudniu jak to w grudniu Święta więc dietę zakończyłam już nawet troszkę wcześniej . Po Świętach okazało się że jestem w ciązy:)))))))) Więc o diecie nie ma mowy. W czwartek dostałam od dietetyka plan diety na II trymestr 2300 kcal i mam nadzieję że dużo nie przytyję.

    POLECAM WIĘC ZOSTAWIĆ TEGO DUKANA A ZABRAĆ SIĘ ZA ZDROWĄ DIETĘ 1500 KCAL TO NIE RYGORYSTYCZNA DIETA A EFEKT TRWAŁE I ZADOWALAJĄCE.
    W każdym mieście jest teraz dietetyk, który dopasuje odpowiednią dietę indywidualnie. Ceny w Krk od 40 zł.

    Pozdrawiam
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeMar 17th 2012
     permalink
    widzisz Nadzieja ja przeszłam wiele diet i niestety nic nie dalo to oczekiwanych efektów. Zabawe z Dukanem zaczełam w sierpniu 2009 przy wadze 120kg/181cm skonczyłam w maju 2010 z waga 73kg. Wyniki na poczatku beznadziejne od mniej wiecej listopada mocno sie normowały w marcu były juz idealne. nie zrobiłam tej 3 fazy nie kontroluje czwartków, teraz własnie stosuje diete 1500-1800kcal i trzymam wage na poziomie 76-78kg
    Dla mnie ta dieta to było wybawienie, ale zgadzam sie ze rzeczywscie nie jest ona dla kazdego i trzeba bardzo uwazac stosujac ja.
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeMar 17th 2012
     permalink
    mooniia - prawie 50kg w 10 miesięcy to bardzo szybko, ćwiczyłaś, żeby ciało Ci nie obwisło?
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeMar 18th 2012
     permalink
    troche ale nie bardzo tzn nie wiecej niz normalnie ( ja zawzse dosc aktywna byłam narty rowery itd) nie obwisło, pewnie ze brzuch nie był płaski ale tragedii jak na po ciazach nie ma. ta dieta wysokobiałkowa ma to do siebie,ze skóra zdecydowanie inaczej wyglada np pozbyłam sie cellulitu po 2 tyg stosowania jej
    -- mama piątki :)
    • CommentAuthorRarity
    • CommentTimeMar 20th 2012
     permalink
    Witam dziewczyny!Chciałam sie przywitac.
    Jestem drugi dzien na diecie dukana. Chce schudnąc 11kg. Mam nadzieje, że się uda :)
    Pozdrawiam
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeApr 15th 2012
     permalink
    Rarity: Jestem drugi dzien na diecie dukana. Chce schudnąc 11kg. Mam nadzieje, że się uda :)

    I co, udało się?

    Dukanowiczki, napiszcie, jak ta dieta wpłynęła na Waszą płodność? Ja kiedyś, wieki temu, jak o Dukanie jeszcze ptaszki nie śpiewały, stosowałam dietę beztłuszczowo-małowęglowodanową, czyli coś podobnego do Dukana - białka (chude mięso, trochę chudego nabiału, warzywa, od czasu do czasu jakiś owoc). Schudłam pięknie i szybko, ale... zahamowały mi się @ i po pół roku wylądowałam na leczeniu hormonalnym. Czy po Dukanie też się dzieją takie rzeczy?
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeApr 15th 2012
     permalink
    ja akurat zaraz po DUKANIE zaszłam w ciążę a nie mogłam zajść przez rok...
    nie wiem, może to przypadek ale 3 tyg po skończeniu diety się udało
    natomiast całe 9 kg, które na Dukanie ładnie schudłam wróciło jak bumerang do 10 t.c :neutral::neutral:
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeApr 16th 2012
     permalink
    mi po dukanie i 1,5 rocznej antykoncepcji nagle uregulowały sie cykle, PCOS jakos mniej daje znac o sobie. Wczesniej organizm zył własnym zyciem płodnosc baaardzo modulowana farmakologicznie. teraz jest ok :)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeApr 17th 2012
     permalink
    u mnie podobnie jak u Teo po schudnięciu na Dukanie zaszłam w ciążę. Po schudnięciu cykle unormowały się jak w zegarku, a mam PCOS. Niestety w ciąży najpierw dobrałam 10kg do swojej wagi a potem 10kg extra.
    --
    •  
      CommentAuthorJosaris
    • CommentTimeApr 17th 2012
     permalink
    W drugą ciążę zaszłam na Dukanie po schudnięciu 20 kg w pierwszym cyklu starań. Byłam wtedy na początku III fazy. Diety więc nie skończyłam. Teraz ważę tyle, ile przed dietą.
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeApr 17th 2012
     permalink
    Josaris: Teraz ważę tyle, ile przed dietą.

    ja tak samo
    --
    •  
      CommentAuthordudzianka
    • CommentTimeMay 3rd 2012
     permalink
    mam pytanko-chce zaczac diete od nastepnego tygodnia mam 14.5 m-czne dziecko ciagle karmie piersia-czy moze to miec jakis wplyw?
    2 lata temu stosowalam ta diete przez 3 tygonide-tylko 2 fazy schudlam 6 kg,zaraz potem zaszlam w ciaze-terazznowu chcialabym do tej diety wrocic na jakis m-c chociaz;
    •  
      CommentAuthorBabajaga3
    • CommentTimeMay 13th 2012
     permalink
    Witam. Mam pytanie. Czy któraś w 3-ciej fazie tyła. Ja schudłam 13 kg na Dukkanie, czuję się super, wyglądam super, ale boję się efektu jo-jo. Zaczęłam 3-cią fazę, stosuję się rygorystycznie do zaleceń, a mimo to w 2 tygodnie mam 1,5 kg do przodu. nie wiem co mam robić, nie chcę być całe życie na diecie tzn krok w przód i w tył i tak w kółko. Ale dzisiaj już znowu zrobiłam proteinowy dzień, bo się boje dalszego przybierania na wadze. Mało tego, przez te 2 tygodnie, nie stosowałam uczt królewskich specjalnie. Czy któraś tak miała z Was? Dzięki za pomoc z góry. Aga
    •  
      CommentAuthornataliaa_
    • CommentTimeJun 11th 2012
     permalink
    Dziewczyny ciężko mi przebrnąć przez te parę stron przy dwójce maluchów, ale chciałabym uzyskać porad od Was
    otóż wraz z mężem chcemy podejść od jutra do owej diety, czy mogłybyście mi napisać bądź podać jakieś link do menu na cały tydzień pierwszej fazy i drugiej wiem, że jest tych faz cztery tylko nie wiem co trzeba w tych dwoch pozostałych... chciałabym uzyskać odpowiedź dziś bo chcemy pojechać na zakupy i kupić produkty, teściowa wysłała mi diete kopenhaską ale jest za bardzo drastyczna, jest wiele produktów których ja nie ruszę jak np szpinak, makrela, nie piję kawy, mąż zaś nie zje serka wiejskiego więc czym można go zastąpić ?
    będziemy Wam wdzięczni za wskazówki :) planujemy schudnąć razem ok.40kg także wyzwanie mamy i musimy się razem wspierać...
    --
    • CommentAuthorpatryk123
    • CommentTimeJun 19th 2012
     permalink
    hej wszystkim :smile: jestem pierwszy dzien na diecie dukana i czuje sie bardzo dobrze , schudlem juz 0,5 kg jescze zostalo mi 5 dni fazy 1 :smile: tylko mam problem i morze mi pomorzecie , nie wiem czy to prawda czy mozna jesc ile sie chce i kiedy sie chce . dukan pisze ze mozna jesc ile sie chce i kiedy sie chce ale wiadomo ze zeczy dozwolone z listy powiedzcie jak to jest czy to prawda czy jednak trzeba jesc malo
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJun 19th 2012
     permalink
    mozesz , jak najbardziej mozesz i co do pierwszej fazy to max 5 dni nie przedłuzaja jej bo to po pierwsze nie jest zdrowe a po drugie tego 6 i 7 dnia i tak nic nie schudniesz juz
    -- mama piątki :)
    • CommentAuthorsarna32
    • CommentTimeJun 19th 2012
     permalink
    Przy Dukanie trzeba bardzo uważać na Nerki. Tyle białka bardzo niszczy je....Uważaj patryk123
    •  
      CommentAuthorlivvia
    • CommentTimeJun 19th 2012
     permalink
    a ja osobiście w ogóle tej diety nie polecam. Schudłam owszem 10 kg, ale przybyło mi z nawiązką:((((
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJun 19th 2012
     permalink
    ja schudłam 40 i sie trzymałam :) i nic absolutnie mi nie było, ale fakt kontrolowałam sie czesto bo znam zagrozenia.
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeJun 19th 2012
     permalink
    gienia83 najlepiej kupić książkę dukan to nie tylko dieta, ważne by przestrzegać myślę WSZYSTKICH zaleceń, jak np. picie wody w dużych ilościach,
    a ksiązkę widziałam w empiku chyba po 15-20zł. więc wg mnie tania jest.
    •  
      CommentAuthormacek
    • CommentTimeJul 3rd 2012
     permalink
    Woda, woda i jeszcze raz woda !!!! Trzeba dużo pić, żeby nie zajechać nerek. Ja tą dietę zmodyfikowałam do swoich potrzeb. Pierwsza faza 5 dni- schudłam raptem 1 kg, Druga faza - robiłam 1 dzień protal następnie 1 dzień protal plus warzywa ale krótko. Później robiłam cały czas protal + warzywa. Trzecia faza dla mnie najgorsza i tu było różnie ale słodyczy nie tykałam. A czwarta faza mi nie wyszła i nie miałam ani jednego proto czwartku ;) Spadło mi 9 kg a planowałam 6, przez półtora roku wróciło 2 kg i mam wagę którą zakładałam na początku diety :))))) Podczas tej diety zmieniłam swoje nawyki żywieniowe i może dlatego potrafię utrzymać wagę :)))
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJul 28th 2012
     permalink
    Zamierzam dołączyć do Was od wtorku. W poniedziałek odbiorę wyniki badań krwi i moczu i wtedy, jeśli będę mogła, wystartuję. Moje pytanie: chcę zrzucić 10 kg. Zrobiłam ankietę na stronie Dukana i wyszło mi, że faza uderzeniowa ma trwać tylko 3 dni, a druga 71 dni. Z tego co pamiętam z książki, uderzeniówka przy 10 kg może trwać też dłużej - czy to ma sens? Czy skraca się wtedy faza naprzemienna? Myślałam o 4-5 dniach fazy ataku.
    --
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeJul 29th 2012
     permalink
    z własnego doświadczenia wiem, ze nie ma sensu.
    A to jaki sobie ustalisz rytm naprzemiennej to Twoja sprawa. Dla mnie 5/5 było meczące, ale za to przynosiło najszybsze efekty..
    powodzenia
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeJul 29th 2012
     permalink
    nie przzedłuzaj ataku, bo potem i tak nie chudniesz, naprzemienna ja stosowałam 5/5 i po 2 tygodniach sie przyzwyczaiłam :) 10 kg to Ci szybciorem pójdzie :)
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeJul 29th 2012
     permalink
    Dziękuję. Już się nie mogę doczekać, nakupiłam dziś otrębów, jutro ruszam na poszukiwania protein i od wtorku mam nadzieję zacząć.

    Treść doklejona: 31.07.12 13:08
    Pół pierwszego dnia za mną. Na razie nie jest źle, ale za głowę się łapię, jak zauważam, kiedy i na co mam ciągoty. Automatyczne otwieranie lodówki mimo uczucia sytości, chętka na słodkie po obiedzie... Zdumiewające.

    Czy to uczucie, że ma się klocek w gardle, minie?
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeJul 31st 2012 zmieniony
     permalink
    Fiufiu: Czy to uczucie, że ma się klocek w gardle, minie?


    u mnie najgorsze były 3 pierwsze dni
    klocek w gardle, ból i zawroty głowy, osłabienie itp

    ale potem kryzys minął i było ok
    oprócz odruchu wymiotnego na widok serka białego, kurczaka itp :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorFiufiu
    • CommentTimeAug 2nd 2012
     permalink
    Minęło i czuję się świetnie, wczoraj pojawił sie co prawda ból głowy, ale już wieczorem czułam się wyśmienicie. Już się cieszę na jutrzejsze warzywa :wink:.
    Po dwóch dniach uderzeniówki 1,5 kg na minusie i mąż zauważył, że brzuch mam mniejszy.

    Treść doklejona: 28.08.12 22:53
    Melduję posłusznie, że po miesiącu stosowania zrzuciłam 6 kg i czuję się fantastycznie, a i wyniki są w porządku.
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeAug 29th 2012
     permalink
    fiufiu gratuluje :) ja polubiłam dukana i juz wiem, ze po skonczonym karmieniu na pewno do niego wroce, podczas karmienia bede sie starala ten okres warzywny realizowac jesli dzieciatko pozwoli :) jak nie to trudno wroce za rok znów aby powrocic do formy :)
    -- mama piątki :)
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.