Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorkleo1991
    • CommentTimeMar 15th 2011
     permalink
    Witam, jestem nowa, chociaż na diecie jestem już jakieś półtora miesiąca i mam nie całe 8 kg mniej:)
    mam nadzieje że bede mogla znaleść tu nowe przepisy bo mój jadłospis stał sie monotonny i póki co nie chce mi sie jeść a wiem że tak byc nie może he:D
    •  
      CommentAuthorJade
    • CommentTimeMar 15th 2011
     permalink
    kleo1991 polecam ta strone i wczoraj obrzarlam sie Dukanowym sernikiem mmmm pyszny byl :) http://dukan.blox.pl/html
    -- "My thoughts are nothing like your thoughts," says the Lord. "And my ways are far beyond anything you could imagine."
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeMar 15th 2011
     permalink
    cześć dziewczyny jestem tu nowa ale jestem na tej stronie ze względu na dzidzie a nie odchudzanie, ale mogę wam powiedzieć jak na mnie zadziałała dieta dukana!!!! w tamtym roku od lutego wzięłam się ostro za siebie właśnie dzięki diecie doktora d!! jak zaczynałam się odchudzać to ważyłam 71 kg!! szybko i ładnie udało mi się zgubić wage ale niestety wraz z waga traciłam siłę energię dobry humor masę włosów i jakikolwiek kolor skóry!! schudłam do 60 kg (wymarzona waga) ale niestety wyniszczająca a obecnie przeżyłam pierwszy raz efekt jojo czyli podchodzę juz pod 75 kg!!!!!!!!nigdy tyle nie ważyłam a wcale jakoś masakrycznie się nie objadam!!! aha i przy diecie pierwszy raz w życiu miałam problemy z miesiączką!!!! wiem że diety działają na każdego inaczej i że może komuś dieta dukana pasuje na 100%ja tylko przytoczyłam mój przypadek:D:D:D a do mojego 60 kg jeszcze wrócę ale po dzidzi już teraz nie chcę zakłócać mojego organizmu:)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMar 15th 2011
     permalink
    a utrwalilas spadek wagi 3 faza i zachowalas proto-czwartki?
    •  
      CommentAuthorKasiaMW
    • CommentTimeMar 16th 2011
     permalink
    nie nie dałam rady moje złe samopoczucie apatia spadek energii wypadanie włosów i kuracja na leczenie ich mi na to nie pozwoliły! a jeszcze do tego pojawił mi sie piasek w nerkach ale już doszłam do siebie po roku!! uważam że dieta jest fajna ani razu nie byłam głodna ale po prostu jak każda inna dieta jest nie dla każdego!
    --
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeMar 24th 2011
     permalink
    kasiakuzniki, amoglabys zamiast wykrzyknikow uzywac kropek? jakos tak KRZYCZY ten Twoj post:)
    • CommentAuthorEffe86
    • CommentTimeMar 25th 2011
     permalink
    Witam dziewczyny ;-) znalazłam tą stronkę przypadkiem szukając nowych przepisów i utwierdzenia się w fakcie że dieta ta faktycznie zadziała i na mnie. Na protalu jestem od 5 dni i czuje się dobrze waga leci w dół pomalutku. Przeczytałam praktycznie wszystkie poprzednie wpisy (starając się omijać bezwartościowe) i jestem pod wrażeniem faktycznych efektów. Jestem niską osobą (162cm) więc każdy nadprogramowy kilogram widać u mnie jak cholera. Przed rozpoczęciem diety ważyłam 64kg. Teoretycznie otyła nie jestem (pewnie część osób czytając to pomyśl " nie przesadzaj kobito nie żryj chrupek i ciastek i będzie git)... może i to racja ale mi zależy na tym aby diametralnie i już na zawsze zmienić podejście do żywienia. Nie mam ochoty odchudzać się jak wariatka .. po czym gdy osiągnie sie dobre samopoczucie zacząć zapuszczać się na nowo. Ania Twoje wpisy sa niezwykle pomocne i motywujące :-))) Pozdrawiam
    •  
      CommentAuthorSabakuma
    • CommentTimeMar 29th 2011
     permalink
    Cześć dziewczyny, postanowiłam również rozpocząć przygodę z Dukanem.
    Czy mogłybyście mnie poratować swoim przykładowym menu na I fazę, bo już sama nie wiem co mogę a czego nie. Przebiłam się już przez kilka for i ciągle nie wiem co i jak.
    Dodatkowo mam pytanko czy mogę w I etapie jeść pieczywo wielo zbożowe, czy tylko pieczywo dukanowskie wchodzi w grę?
    --
    •  
      CommentAuthorJade
    • CommentTimeMar 29th 2011 zmieniony
     permalink
    Tylko Dukanowski i tylko dwie lyzki otrab na dzien na to wchodza (np. dwie kromki) Kilka postow wyzej dalam link na strone ze swietnymi przepisami ale jak cos moge cos podpowiedziec :) Pierwsza faza to glownie miesko, ryby (najlepiej grillowane bez tluszczu) albo gotowane (smarzenie miesa na patelni nawet teflonowej bez tluszczu to wyzsza sztuka jazdy jak dla mnie) jajka, serki, jogurty, mleko do 4% tluszczu ( ja uzywam wszystko 0%) mozesz dodawac troche szypiorku i cebulki, no i owoce morza ktorych ja nie jadam :P Najciezsza jest 1sza faza bo jest lekko monotonna, az sie chce jakiegos pomodorka albo ogorka... ale na sniadanko omlet (bez maki) z wedlinka i cebulka pyszotka :bigsmile:
    Ja to jadam zamiast buleczek szybkie i latwe, ale mozna tylko 2 dziennie
    Sniadaniowe Muffinki
    Składniki (na 9 muffinek):
    • 9 łyżek otrąb (może być mieszanka owsianych i pszennych, z przewagą owsianych) Ja daje 6 owsianych i 3 przenne ale jak kto lubi
    • 4 jajka
    • 4 łyżki serka granulowanego
    • 1 łyżeczka suchych drożdży
    • 1 łyżka mleka
    • sól
    • opcjonalnie sezam do posypki
    Białka oddzielić od żółtek i ubić ze szczyptą soli na sztywną pianę.3 żółtka, otreby, twarożek i sól dokładnie wymieszać. Dodać drożdże. Następnie dodać ubite białka. Porozkładać do formy na muffinki. Każdą muffinkę posmarować rozbełtanym żółtkiem z mlekiem i posypać sezamem. Piec ok.30min w 160st.
    -- "My thoughts are nothing like your thoughts," says the Lord. "And my ways are far beyond anything you could imagine."
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeMar 31st 2011 zmieniony
     permalink
    jeden z moich ulubionych przepisów na Dukanie:

    PLACUSZKI Z SERKA WIEJSKIEGO

    Mały serek wiejski light osączony ze śmietanki
    łyżka skrobi kukurydzianej lub budyniu waniliowego
    1 duże jajko
    słodzik do smaku

    Wymieszać składniki,smażyć na rozgrzanym teflonie posmarowanym kroplą oliwy.Przewracać na drugą stronę kiedy już dobrze się zesmażą .
    Na koniec polewałam je zlaną wcześniej śmietanką.
    --
    • CommentAuthorbiniani
    • CommentTimeApr 11th 2011
     permalink
    Witam, w ostatnim czasie rozpoczęłam dietą dukana i chciałabym się dowiedzieć czy można przy niej stosować rożnego rodzajów aromatów, jeśli tak to możecie jakieś polecić?
    •  
      CommentAuthorJade
    • CommentTimeApr 11th 2011
     permalink
    Mozesz do jogurt czy serka dodac aromat i slodzik :) najlepiej bez oleju ale jak nie ma innego to od kilku kropel nic sie nie stanie, ale ja bym to polecala dopiero na druga faze zeby zmaksymalizowac pierwsza nie dodajac nic z poza zakazanej listy :)
    -- "My thoughts are nothing like your thoughts," says the Lord. "And my ways are far beyond anything you could imagine."
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 11th 2011
     permalink
    bardzo lubie aromat ananasowy, serek wiejski z kilkoma kroplami jest rewelacyjny; mimo ze juz nie "dukam" to czesto gesto taka wersje sobie robie
    ie korzystalam ani nie korzystam (nawet do ciast) z aromatow we flakonikach tylko w fiolkach, przynajmniej nie sa gorzkie :) najczesciej mozna dostac libelle
    o takie opakowania
    ds
  1.  permalink
    Witajcie, ja jestem na diecie od lutego, i schudłam 6kg. obecnie ważę 65kg. i teraz mam potworny kryzys, czuję wątrobę i nerki, myślę że dlatego że przez parę dni nie piłam wystarczająco dużo, przy dzieciach czasem zapominam o tym i zdecydowałam zakończyć dietę tzn. przejść do III fazy, ale jak przeszłam to przybyło mi znowu pół kilo :( i nie wiem czy dobrze zrobiłam, w maju za m-c idę na wesele a do mojej wymarzonej wagi jeszcze daleko, zostało mi 6, 8 kg. do zrzucenia... nie wiem co dalej... (tak wogóle to z 79 zeszłam do 65kg. więc myślę że nie jest źle, obecnie mam rozm. 42/44 ale gdzie tam 38..) poradźcie mi coś proszę bo nie wiem co dalej..
    •  
      CommentAuthorAndżi
    • CommentTimeApr 14th 2011
     permalink
    Zdrowe, racjonalne odżywianie bez podjadania i dojadania po dzieciach. Warzywa, owoce, ciemne-razowe pieczywo, odtłuszczony nabiał, chuda wędlina, 1,5l wody i rozsądne ilości na talerzu- to moja rada
    --
    •  
      CommentAuthorgilese
    • CommentTimeApr 14th 2011
     permalink
    Najlepiej zrób podstawowe badania moczu i krwi i sprawdź czy wszystko w porządku z Twoim zdrowiem. A potem zdecyduj :)
    0,5 kg to nic strasznego jeszcze :) ja przed okresem mam nawet kilogram więcej ;) Nie polecam odchudzania się na siłę, ja szybko gubiłam kilogramy (ok 1 na tydzień), ale potem uparłam się schudnąć jeszcze 1,5kg i walczyłam o to ponad miesiąc. Schudłam, ale nie było warto, te 1,5 kilograma wróciło mi dość szybko. Pozostałe kilogramy się nie wróciły.
    --
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeApr 15th 2011
     permalink
    ćwiczenia regularne:P
  2.  permalink
    vicky80
    ćwiczyć można ale w II fazie :)
    •  
      CommentAuthorblask_gwiazdy
    • CommentTimeApr 15th 2011 zmieniony
     permalink
    Dziękuję za odpowiedzi :)
    ćwiczę, ćwiczę, staram się chociaż 20 min. dziennie :) na maxa wypijam około 1 litra wody ng. na początku się zmuszałam do tych 1,5l. ale jakoś nie umiem się przemóc, piję też herbaty zieloną i czerwoną, kawę tylko 1 dziennie, a len mielony odtłuszczony pijecie? ja piję 2xdz. a i tak męczę się z zaparciami niestety, ale z tym miałam problem już wcześniej przed dietą ;)
    czy później po zakończeniu diety można się wrócić by zgubić kolejne kg.?
    te 0,5 kilo po proteinowym czwartku mi spadło na szczęście :)
    andżi dzięki, akurat taką dietę też przerobiłam i schudłam na niej ok. 5 kilo, więc może i z niej skorzystam jak będę się dalej źle czuła na Dukanie
    • CommentAuthorolgga
    • CommentTimeApr 15th 2011
     permalink
    Witam Was. Bardzo dużo czytałam o diecie Dukana i dzisiaj postanowiłam na nią przejsc, za mna pierwszy dzień. mam do Was parę pytań w zasadzie chciałabym znac Wasze przykładowe dzienne menu na razie na fazę I, zjadłam dzisiaj serek wiejski, sałatkę z tuńczyka, jajka i korniszona i jogurt naturalny, do tego dużo piję, herbatę(opróz zielonej i czerwonej mam słabośc do herbaty dla dzieci z kopru włoskiego, czy mogę ją pic przy tej diecie?), wodę. Jakoś cały czas nie mogę przestac myślęc o tym, że kurcze jak to jest możliwe, żeby jeśc i chudnąc.
    Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi.
    Pozdrawiam!
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeApr 16th 2011
     permalink
    też nie dopijałam tych 2L. udało mi się jak zaczęłam pijać cole light lub inne dozwolone napije.
    --
    •  
      CommentAuthormorkub
    • CommentTimeApr 16th 2011
     permalink
    Skąd ta informacja, że ćwiczyć można tylko w drugiej fazie?
    Z doświadczeń swoich i męża dodam tylko, żeby nie przesadzać z ilością coli, bo wypłukuje magnez.
    •  
      CommentAuthorJade
    • CommentTimeApr 16th 2011 zmieniony
     permalink
    olgga: mam słabośc do herbaty dla dzieci z kopru włoskiego
    jak nie ma w niej cukru to spokojnie mozesz :)
    morkub - cwiczenia w pierwszej fazie sa nie wskazane z powodu spadku energii, ale jak sie dobrze czujesz to lekkie cwiczenia nie zaszkodza a wrecz pomoga w utrzymaniu ciala i skory w dobrej formie (jedrnej):bigsmile: bo trzeba dopasowac skore no nowych wymiarow :wink:
    -- "My thoughts are nothing like your thoughts," says the Lord. "And my ways are far beyond anything you could imagine."
    • CommentAuthorolgga
    • CommentTimeApr 17th 2011
     permalink
    Jade dziękuję za odpowiedź. Od kiedy jesteś na diecie i jak Ci idzie?
    •  
      CommentAuthorJade
    • CommentTimeApr 17th 2011
     permalink
    Juz nie jestem :D (dalej uzywam przepisy Dukanowe) teraz staram sie zrowo odzywiac :) a zgubilam na Dukanie 8 kg.... zycze powodzenia i wytrwalosci ... :)
    -- "My thoughts are nothing like your thoughts," says the Lord. "And my ways are far beyond anything you could imagine."
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 17th 2011
     permalink
    Olgga przeczytaj ten watek od poczatku to znajdziesz i przykladowe menu i linki do str gdzie takowe sie znajduja. ja na dukanie bylam 2 lata temu wiec juz niewiele pamietam. Co do picia to im wiecej pijesz tym lepiejh bo wyplukujesz wsyzstkie toksyny z organizmu. te dzieciece herbatki z reguly sa dosladzane takze uwazaj, gdzies ostatnio czytalam ze ilosc zielonej i czerwonej tez powinna byc jakas konkretna zeby nie za duzo bo dla organizmu to nie koniecznie zdrowe ale juz nie pamietam gdzie i dokladnie Ci nie przytocze.
    jesli idzie o wode to ja pilam (i pijam) albo gazowana albo lekko gazowana, nie lubie niegazowanej. no i dla mnie wazne jaka woda, nie kazda mi smakuje, arctic czy zywiec sa dla mnie niesmaczne, najlepsza smakowo cisowianka, naleczowianka a pozniej piwniczanka, ujdzie jeszcze kropla beskidu
    poprobuj roznych wod i w koncu znajdziesz taka ktorej i 4 butelki dziennie wypijesz ;)


    Morkub - Dukan w swojej ksiazce napisal ze w pierwszej fazie cwiczenia nie sa wskazane u osob ktore wczesniej systematycznie nie uprawialy sportu ze wzgledu na oslabienie organizmu. ja mialam powera przez te pierwsze dni ale tylko brzuszki poraktykowalam
    • CommentAuthorolgga
    • CommentTimeApr 17th 2011
     permalink
    pogrzebałam głębiej na tym forum i na innych stronach, rzeczywiście znalazłam BAAARDZO dużo przepisów, nawet nie wiedziałam, że takie przysmaki można robic z tych produktów :). chciałabym zgubic jakies 10 kg, i mam nadzieję, że mi się uda...
    Postaram się pic dużo płynów w tym najwięcej wody :).
    • CommentAuthorolgga
    • CommentTimeApr 17th 2011
     permalink
    AniuM mam do Ciebie jeszcze pytanie... jak jadłaś więcej to chudłaś też więcej?. bo w zasadzie jak zjem śniadanie, np tak jak dzisiaj serek wiejski+kilka plasterków szynki drobiowej, później jogurt naturalny 0% i na obiad zrobiłam sobie sałatkę z piersi z kurczaka w otrębach z jajkiem i korniszonem to mi wystarcza i nie jestem głodna. Myślisz, że powinnam więcej jeść, czy taka ilość jest wystarczająca?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 17th 2011
     permalink
    na DUkanie trzeba jesc zeby chudnac, jesli bedziesz za malo jadla to po przejsciu an 3 afze zaczniesz tyc (moje kolezanki tak mialy)
    tutaj nie ma ograniczenia kalorii, dobrze jesc minimum te 1700, ja dobijalam spokojnie do 2tys rybkami typu halibut wedzony czy losos albo tatarem. kaloryczne a bogate w bialko. no i dobra rada na przyszlosc - lepiej kilka posilkow a mniejszych, mnie ta dieta nauczycla systematycznego jedzenia, wczesniej potrafilam jesc 1-2x dziennie a przy Dukanie zaczelam jadac 5-6x dziennie. teraz po 3-4h jestem glodna i chociaz jogurt czy serek wiejski musze przegryzc
    • CommentAuthorolgga
    • CommentTimeApr 17th 2011
     permalink
    okej, super, dziękuję Ci bardzo :). a co z alkoholem? piłaś jakieś trunki, czy na czas diety odstawiłaś?.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 17th 2011
     permalink
    Przez 1 i 2 faze diety trzymalam sie scisle dukana, na palcach jednej reki bym policzyla odstepstwa. alkohol w ramach uczty pojawil sie w 3 fazie.
    • CommentAuthorolgga
    • CommentTimeApr 17th 2011
     permalink
    myślę, że mi się uda, skoro praktycznie wszystkim się udaje, to dlaczego nie mi?. AniaM-bardzo liczę na Ciebie, pod względem porad itd., bo po przeczytaniu tego wątku wiem, że jesteś doświadczona i będą one na pewno bardzo przydatne :).
    •  
      CommentAuthormorkub
    • CommentTimeApr 18th 2011
     permalink
    Dziękuję za odpowiedzi, dziewczyny.
    Ja już od paru miesięcy na II fazie ;) z sukcesami :) i zasadniczo wszystko to wiem, tylko źle zrozumiałam tamtą wypowiedź o ćwiczeniach, tzn. zrozumiałam to tak, jakby ćwiczenia były dozwolone tylko w II fazie, a nie od II :shamed: A wiem, że czasem informacje z książek Dukana różnią się trochę od tych ze stron coachingowych Dukana i pomyślałam, że o czymś nie wiem.
  3.  permalink
    ja myślę że skoro 20 min. marsze są polecane przez Dukana w I fazie a wręcz zalecane to jakieś lekkie ćw. też są ok. Ja ćwiczyłam tzn. bardziej brzuszki jak Ania i lekki aerobik do 20 min. dziennie właśnie, ale jak czujesz zmęczenie to trzeba przystopować bo raz miałam taki dzień że tylko bym leżała bo kręciło mi się w głowie, ja miałam I fazę przez 5 dni i schudłam 2,5 kg. :) powodzenia, trzymam kciuki olga :)
    • CommentAuthorolgga
    • CommentTimeApr 18th 2011
     permalink
    Blask_gwiazdy-nie dziękuję, żeby nie zapeszyć ;).
    mam jeszcze pytanie co do ogórków konserwowych... w składzie zalewy jest cukier, więc co z nimi?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 18th 2011
     permalink
    ja jadlam korniszony i kupne i te robione przez mame, tak samo jak kwaszone, mimo ze ich w 1 fazie nie bylo
    aaa no i caly czas jadlam ketchup, tyle ze ja ketchup uwielbiam i nie wyobrazam sobie rezygnacji z niego
    • CommentAuthorolgga
    • CommentTimeApr 21st 2011
     permalink
    mam kolejne pytanie... ;) od jutra zaczynam drugą fazę. Jaki tryb stosowałyście, 1/1, 5/5, 3/3, czy jeszcze jakiś inny. Ma to jakieś znaczenie który się wybiera?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 21st 2011
     permalink
    mi najbardziej odpowiadal 5/5 chociaz jak np wypadal mi jakis wyjazd to zmienialam na 3/3
    przy 1/1 chyba najwolniej widac spadek wagi ale z tego co pisal Dukan w swojej ksiazce (mam nadzieje ze czytalas) suma sumarum powinno wyjsc to samo
    • CommentAuthorolgga
    • CommentTimeApr 22nd 2011
     permalink
    tak, tak czytałam, ale chciałam znac Wasze zdanie. dzięki :).
  4.  permalink
    Ja stosowałam 1/1, jakoś te 5 dni samych protein to byłoby mi ciężko wytrzymać.. Każdy wybiera co mu pasuje ;)
    • CommentAuthorwerraska
    • CommentTimeApr 30th 2011 zmieniony
     permalink
    biniani: Witam, w ostatnim czasie rozpoczęłam dietą dukana i chciałabym się dowiedzieć czy można przy niej stosować rożnego rodzajów aromatów, jeśli tak to możecie jakieś polecić?


    Z tego co wiem nie wszystkie są odpowiednie do tej diety na pewno nie zaszkodzi ci aromat waniliowy czy takie wykorzystywane do ciast, ja załatwiam z smartcoffee.pl powodzenia w dalszej diecie!
  5.  permalink
    dieta to tryb życia, nie okresowe "nastawieniowe" żywienie w przedziale czasowym. Znam wiele pozytywnych opinii o tej diecie, w sensie że osoby chudły, poleciłabym, komuś kto naprawdę zmaga się z otyłością, ale na pewno nie kobiecie, która stara się zajść w ciążę. Polecam poczytać o trwieniu dużych ilości białka. Zbalansowana zdrowa żywnośc i ruch przynajmniej 3 razy w tygodniu po około 45 minut jest dobrą receptą na kondycję i dobry wygląd. Pozdrawiam :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeApr 30th 2011 zmieniony
     permalink
    nie wiem czy byla juz ta strona linkowana ale wydaje mi sie ciekawa zwlaszcza dla poczatkujacych dukanowiczek METODA DUKANA

    i jeszcze KOPIEC KRETA wg Dukana, kolezanka robila i mowi ze b. smaczny
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeApr 30th 2011
     permalink
    W sezonach letnich ruszam się znacznie więcej niż 3x tyg. i nic.
    --
  6.  permalink
    dieta skuteczna, jednak ze względu na skutki uboczne, które się u mnie pojawiły, została przerwana.
  7.  permalink
    czy przy stosowaniu tej diety można łykac witaminy ? dla mnie odpowiedź jest oczywista,ale może się mylę. dzięki za info.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 18th 2011
     permalink
    nigdzie sie nie spotkalam zeby nie mozna bylo brac witamin, a czytalam ksiazke dosc dokladnie i rozne info online
    •  
      CommentAuthormorkub
    • CommentTimeMay 18th 2011
     permalink
    Nawet trzeba łykać witaminy, zwłaszcza jeśli dieta (II faza) trwa długo.
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeJun 3rd 2011
     permalink
    • CommentAuthorjadziunia24
    • CommentTimeJun 3rd 2011 zmieniony
     permalink
    Amazonka: W sezonach letnich ruszam się znacznie więcej niż 3x tyg. i nic.
    Przy chorobach tarczycy problemy z wagą sa raczej powszechne nie wiem co cie dziwi.
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.