Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 3rd 2011
     permalink
    To że inne sposoby okazały się bardziej skuteczne niż ruch.
    --
  1.  permalink
    Pomocy!!Przytyłam 4kg w fazie uderzeniowej.Mija już 5 dzień a waga z dnia na dzień idzie do góry.Ważyłam 64 kg przy wzroście 165,a teraz ważę 68 kg Jem mniej, stosuje się konsekwentnie do punktów diety i ćwiczę według zaleceń codziennie 20 min. Co mam robić?Przerwać dietę czy przejść do 2 fazy?Miałam schudnąć a teraz jeszcze bardziej przytyłam. Masakra!!Ratunku.
    Proszę o jakieś rady
    •  
      CommentAuthorJasiolinek
    • CommentTimeJun 9th 2011
     permalink
    Moja rada- odwiedź dietetyka i zacznij się zdrowo odchudzać. Dieta cud nie istnieje :smile:
    • CommentAuthor19adusia92
    • CommentTimeJun 10th 2011
     permalink
    Witajcie... Jestem 12dni na diecie Dukana i spadło mi 3kg... Chcę jeszcze zrzucić jakieś 10kg wiec do około września mam fazę II. Nie wiem co robić z tą dietą, ponieważ wyjeżdżam w połowie lipca nad nasze Polskie morze i boję się że tam przybiorę na wadze a nie chce tej diety zaprzepaścić... Wiadomo, że tam są gofry, lody... Uwielbiam rybę ale tam jest pewnie pieczona na oleju czy oliwie :( Nie chcę w ciągu tych 2 tygodniu urolpu przybrać spowrotem a chcę ładnie wyglądać bo idę na wesele w sierpniu :( A jem jednego dnia warzywa jednego dnia same białko... Ze śniadaniem sobie poradzę bo bedę sobie robić sama ale te obiady, słodkości ... Proszę doradźcie mi coś...
    • CommentAuthor19adusia92
    • CommentTimeJun 10th 2011
     permalink
    Aha i jeszcze jedno pytanko .. mam jeść jak najwięcej?? bo czytam teraz tak te całe forum i dziewczyny piszą, że im więcej sie obzerać tym bardziej waga spada... ja jem tylko sniadanie np bułeczkę dukanowska z połową puszki tuńczyka na obiad jedna rybka i pozniej tylko czasami jakis jogurt i na kolacje jakis omlecik czy sałatka
    •  
      CommentAuthorJade
    • CommentTimeJun 10th 2011
     permalink
    musisz jesc tyle ile sama czujesz ze sie najadasz... a z wyjazdem jest troche problemow w restauracjach ale jak gdzies z mezem jechalismy ja zawsze bralam grillowane miesko (raczej bylo w marynacie z oleju) i jakos nie utylam od tej marynaty czy rybe z salatka bez sosow... zawsze w restauracji mozesz zapytac czy moga cos inaczej przyzadzic bo Ty nie mozesz jesc rzeczy smarzonych w glebokim tluszczu...Co do pokus typu gofry, lody (mniammm) :tongue: to niestety silna wola nic innego :bigsmile:
    -- "My thoughts are nothing like your thoughts," says the Lord. "And my ways are far beyond anything you could imagine."
    • CommentAuthor19adusia92
    • CommentTimeJun 10th 2011
     permalink
    hmm ale może jeden gofr czy lod na tydzien mi nie zaszkodzi hee myślałam również nad gyrosem drobiowym bo to mięso takie grillowane ale po prostu bez frytek tylko z surowkami
    •  
      CommentAuthorJade
    • CommentTimeJun 10th 2011
     permalink
    Jak cos na wyjezdzie zjesz nie dozwolonego to swiat sie nie zawali poprostu zjedz tego gofra a pozniej zrob dwa dni proteinowe i sumienie bedzie zagluszone :peace:
    -- "My thoughts are nothing like your thoughts," says the Lord. "And my ways are far beyond anything you could imagine."
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJun 10th 2011
     permalink
    Dukan zdaje się, że dopuszcza by zrobić tydzień III fazy w fazie II np na wyjeździe.
    --
    • CommentAuthor19adusia92
    • CommentTimeJun 10th 2011
     permalink
    bardzo dziękuję za odpowiedź :smile:
    a wy też na diecie jesteście ?? jak wam idzie? dużo kg spadło ?bo ja no jak widać początkująca jestem
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 10th 2011
     permalink
    Adusia skoro czytalas watek to mniej wiecej wiesz jak to ze spadaniem kilogramow bywalo :wink:
    powodzenia, pamietaj o ilosci i JAKOSCI protalowego jedzenia
    • CommentAuthor19adusia92
    • CommentTimeJun 11th 2011
     permalink
    nie dziękuję... jeszcze mam pytanko... dzis moj tata ma urodziny i mama robi naggetsy z kurczaka czy moge normalnie zjesc z ta panierka ale usmazyc je sobie na patelni teflonowej?? chyba mi raz nie zaszkodzi ...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 11th 2011
     permalink
    jeśli masz problem z powstrzymaniem sie od nuggetsow czy gofrow/lodow to dukan nie jest dieta dla ciebie. jesli szukasz wymowek i usprawiedliwien to moze tez nie byc jeszcze wlasciwy czas na diete, zwlaszcza eliminacyjna do tego stopnia jak dukan. zawsze mozesz takie miesko samo obsmazyc bez zadnej panierki, to ze bedzie na patelni teflonowej to troche za malo skoro idzie maka i inne ulepszacze. poza tym odstepstwa odstepstwami ale jesli ma dieta skutkowac to takowe jedynie w sporadycznie zeby nie powiedziec w syt. kryzysowych :wink:
    ja przez uderzeniowke i wiekszosc II fazy nie mialam odstepstw, dopiero w 3 fazie zaczelam jesc nie do konca zgodnie z regula ale dlatego ze dalej chudlam.
    • CommentAuthordupexdupex
    • CommentTimeJun 14th 2011
     permalink
    Dzieki Jesiolinek!!
    Ta dieta mi bardziej szkodzila niz pomagala. Nie chodzi mi juz tylko o to, ze przytylam, ale mialam tez zaparcia lacznie z hemoroidami. To bylo poprostu okropne, ale nie chce juz tu wchodzic w szczegoly. Poczytalam duzo na temat diety Dukana na Internecie. Polecam artykul o efektach ubocznych tej diety:
    http://wyborcza.pl/1,76842,9474473,Witamy_w_Polsce_doktora_Dukana.html
    Teraz ciesze sie, ze przerwalam ta diete i zaluje, ze w ogole ja zaczelam.
    Teraz przeszlam na naturalna i zdrowa diete MZ i WR czyli mniej zrec i wiecej ruchu. Nie jem slodyczy i fast foodow,jem wiecej owocow, warzyw. Codziennie uprawiam min 20-30 min sportu rower,spacer badz brzuszki. Ostatnim razem schudlam 6 kg w 2 msce i zostalo mi tak pare lat az przestalam sie ruszac i zaczelam sie obzerac.
    Coz teraz mam motywacje wakacje, sluby znajomkow, czas leci, ja sie starzeje, wiec trzeba dbac o cialo zeby jak najdluzej nam przetrwalo :-)
    •  
      CommentAuthorJade
    • CommentTimeJun 14th 2011 zmieniony
     permalink
    Adusia MrsHyde ma racje jak nie umiesz sobie odmowic to Dukan nie jest dla Ciebie. Ja nie jestem juz na dukanie ale staram sie zdrowo odzywiac... Nuggetsy mozesz zjesc ale Dukanowe wpisz w wyszukiwarke i znajdziesz przepis :) Ja robilam wszystko sama od buleczek, chlebka po obiady i deserki ( czasem lamalam Dukanowe zasady i jadlam ketchup lub dalam owoce do deseru :) czesto jak jechalam do znajomych robilam jakas potrawe zebym miala co jesc ale takie co inni tez by zjedli ze smakiem :tongue: a w restauracji prosilam o grillowane mieso bez tluszczu tylko przyprawione z warzywami bez sosu) i schudlam 8 kg jak zaczelam sie zdrowo odzywiac i ruszac spadlo jeszcze 2 wiec w calosci zgubilam 10 kg (chcialabym jeszcze 10 ale nie mam czasu wziac sie za cwiczenia bo z samej diety stoje w miejscu) :thumbup: Jak sie chce cos osiagna trzeba sie poswiecic...
    -- "My thoughts are nothing like your thoughts," says the Lord. "And my ways are far beyond anything you could imagine."
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeJun 20th 2011 zmieniony
     permalink
    • CommentAuthormilinka
    • CommentTimeJun 27th 2011
     permalink
    Witam!!
    Dowiedziałam się o tej diecie od przyjaciółki ma za sobą 22kg i jest na trzecim etapie. Wygląda pięknie i dobrze się czuje. Ja zaczęłam od 13 czerwca mam za sobą 5kg. Czytam Was dziewczyny już od dawna i jesteście moim wsparciem. Korzystam z Waszych przepisów, które są smaczne. Dziękuję za to że jesteście i wspieracie się wzajemnie. Serdecznie pozdrawiam. Kasia :wink:
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 28th 2011
     permalink
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeJun 28th 2011
     permalink
    hmmm na początku istnienia wątku brałam w nim czynny udział bo sama na diecie byłam... rozumię naprawdę że każdy ma swoje zdanie, że jest wolność słowa i każdy może sobie napisac o diecie co chce, wkleić link do artukułu jakiego chce, ale co jakiś czas tu zaglądam i stwierdzam że, zamiast wpisów fanek dukana - jak w tytule wątku, wciąż ktoś wrzuca coś antydukanowego. bez sensu.... jestesmy dorosłymi kobietami, które wiedzą co niesie za sobą dieta, jakie są plusy i minusy, a w końcu jest to wątek "fanki dukana łączmy sie" to po co wciąż odradzać? dowodzić ze dieta jest be?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeJun 28th 2011
     permalink
    szczegolnie jesli samemu sie tej diety nie probowalo i byc moze w zyciu nigdy dietowac nie musialo :wink:
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeJun 28th 2011
     permalink
    ej no tylko wkleiłam ! A diete poleciłam mojej teściowej i ona jest zadowolona!! Dobrze wiecej nie będę wklejać nic co przeczytam
    (Gdyby od Dukana sie tyło bym była pierwsza do niej)
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeJun 28th 2011
     permalink
    Może wrzucają po własnych doświadczeniach i dla równowagi? Zadowolonych od diety to nie odstraszy.
    --
  2.  permalink
    witajcie kobietki:)
    Na protalu jestem trzeci dzień.Mam pytanko...od kiedy mogę zacząć pałaszować owoce?
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeJul 6th 2011
     permalink
    od III fazy
    --
    • CommentAuthorIrena79
    • CommentTimeJul 27th 2011
     permalink
    http://www.dietadukan.pl/przepis-tygodnia
    Polska oficjalna strona diety Dukana.
    Z przepisami !!! : ) Teraz: Kurczak w cytrynie z aromatem anyżku
    Smacznego !!!
    :bigsmile:
    •  
      CommentAuthorWiktoria25
    • CommentTimeJul 27th 2011
     permalink
    A czytałyscie artykuł w Angorze o tej diecie? Aż mnie zmroziło :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeAug 2nd 2011
     permalink
    Skąd był ten artykuł?
    --
  3.  permalink
    Hej;) ja próbowałam przejść właśnie na dietę dukana. Ogólnie nie mam zbyt silnej woli, jednak zawzięłam się w sobie. Po paru dniach strasznie się rozchorowałam, dostałam anginy. Jednak nie wiążę tego z dietą. Słyszałąm jednak, że ta dieta przeznaczona jest dla osób, które mają naprawdę dużą nadwagę. Ja mam 173 cm wzrostu i ważę 72 kg. I nie wiem co z tym zrobić... Codziennie robię brzuszki, jednak mdli mnie i ciągle chce mi się spać, co bardzo mnie demotywuje;( Poradźcie
    --
    •  
      CommentAuthoriborkowska
    • CommentTimeSep 10th 2011 zmieniony
     permalink
    Hehe - fajny wątek - przypomina mi horror, kiedy byłam po porodzie, a u mojej mamy w lodówce nie było nic poza jogurtami, twarogami i innymi takimi... I ją wiecznie biegającą do lodówki, by coś zjeść "bo można jeść ile się chce" :shocked: Ile mnie to nerwów kosztowało bycie w tym czasie w tym miejscu! Ale dziś już jest ok - mama schudła, ładniej wygląda :bigsmile: a to tylko dlatego, że przeszła na moją "dietę", po tygodniu spędzonym u mnie :-D Znajomy mamy zgubił 30kg na Dukaniu, koleżanka chyba 6 jak do tej pory... Każdy wybiera to, co chce.
  4.  permalink
    Witajcie, wlasnie wygooglowalam ten watek :) Od dzisiaj jestem na diecie Dukana i szukam wiadomosci na ten temat. Na francuskiej stronie diety mozliwe jest wykupienie abonamentu, wtedy codziennie dostaje sie jadlospis i odsyla notatke mowiac jak nam poszlo.. Dobry pomysl tylko troche kosztowny. Podobno niedlugo ma ro wejsc na polski rynek, czy ktos o tym slyszal i moze sie podzielic ze mna swoimi informacjami? Dziekuje i pozdrawiam wszystkich odchudzajacych sie :)
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeOct 6th 2011 zmieniony
     permalink
    Dostałam książkę, przeczytałam w sumie 2x z przerwą, przemyślałam, ale nie zaczęłam.
    --
    •  
      CommentAuthormorkub
    • CommentTimeOct 6th 2011
     permalink
    Ja wciąż na Dukanie, II faza.
    •  
      CommentAuthormorkub
    • CommentTimeOct 7th 2011
     permalink
    Coś ten wątek przycichł, więc pewnie dukanki się już powykruszały.
    Schudłam 17 kg, jak uda się jeszcze 10, to będzie super. Jestem na diecie prawie rok, ale przyznam sie bez bicia, że pierwsze pół roku trzymałam się ściśle i ładnie chudłam, potem pozwalałam sobie na różne grzeszki i waga stanęła. Od niedawna znów trzymam się diety i waga ruszyła, choć wolniej to idzie.
    Od początku idę trybem 1/1. Jestem pod opieką lekarza, robię różne badania co 3 miesiace, wyniki OK, niektóre nawet się poprawiły.
    • CommentAuthorpatka17081
    • CommentTimeOct 16th 2011
     permalink
    Cześć ';) jestem na tej diecie juz 2 tydzień efekty są naprawde tylko meczy mnie ten monotonny jadłospis ponieważ uczę się jeszcze i w kółko tylko jogurty warzywa i jakieś mieso gotowane ;( jeżeli ktoś z was ma jakieś ciekawe przepisy to proszee o jakieś przesłanie ich czy co kolwiek ;))
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeOct 16th 2011
     permalink
    PATKA wystarczy jak wpiszesz w google DUKAN PRZEPISY i tyle tego Ci znajdzie, że nie będziesz wiedziala co wybrać :smile:
    --
    • CommentAuthorpatka17081
    • CommentTimeOct 16th 2011
     permalink
    TEORKA wpisywała ;) nie wiem czy wszystkie są sprawdzone i zy są dobre napewno.. może Ty masz jakieś przepisy ? :))
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeOct 16th 2011
     permalink
    http://www.dieta.pl/grupy_wsparcia/proteinowa/1895-przepisy-w-diecie-dukana.html - ja bardzo często szukalam przepisów tutaj.
    zastanawiam sie czy nie wrocic do dukana, tylko jakos silnej woli mi brak
    --
    • CommentAuthorpatka17081
    • CommentTimeOct 16th 2011
     permalink
    Jowita powiem ci że ja też nie miałam, mam 17 lat i wygladam już strasznie i mój tato jest na niej wiec jest mi raźniej i polecam ją naprawde bo efekty już widze ;)
    • CommentAuthorHannah79
    • CommentTimeOct 16th 2011
     permalink
    ja tylko czekam jak skończę karmić i wrócę do pracy i wracam na Dukana :)
    przerwałam dietę jak zaszłam w ciążę i zamierzam wrócić najpierw do wagi sprzed ciąży a później dodatkowo jeszcze kilka kilo zgubić

    Dla mnie ta dieta jest idealna, schudłam na niej 15 kilo i pozbyłam sie większości kompleksów - wskoczyłam w spódnice i buty na obcasie, widziałam zakoczenie w oczach ludzi którzy mnie jakiś czas nie widzieli i bardzo mnie to motywowało :)

    Patka polecam stronkę DIeta.pl mnóstwo fajnych przepisów i porad

    powodzenia wszystkim Dukającym
    •  
      CommentAuthorvicky80
    • CommentTimeOct 21st 2011
     permalink
    ja myślę że medycznie uzasadnione minusy czy przeciwskazania warto wstawiać, żeby stosujące miały pełny obraz sytuacji.
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeOct 21st 2011
     permalink
    myślę że kazda stosująca tyle juz sie naczytała o diecie że wie z czym ma do czynienia
    --
    •  
      CommentAuthorjowita
    • CommentTimeNov 1st 2011
     permalink
    to która aktualnie na diecie? Ja od jutra...dojrzałam do decyzji.. cel -10kg :/
    --
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeNov 10th 2011
     permalink
    Takie nietypowe pytanie: czy można stosować dietę Dukana nie jedząc mięsa, wędlin ani ryb? Jajek też nie bardzo...? Co zostaje, sam nabiał?
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
  5.  permalink
    witajcie, polecam wam ciekawa stronke o diecie dukana dietadukan.pl, w szczegolnosci jesli interesuje was prowadzenie diety online :)
    • CommentAuthorsara125
    • CommentTimeNov 19th 2011
     permalink
    witam....
    wlasnie jestem na etapie przygotowan...ksiazke 2razy przeczytalam i szykuje silna wole bo jeszcze karmie piersia... przed dwiema ciazami wazylam 69 kg przy wz 175 cm aktualnie po drugiej ciazy waze 85kg;/ moj cel 65kg:) jak skoncze karmicc zamelduje sie z poczatkiem diety:)pozdrawiam.


    A tak a propo tego ze niby dieta szkodzi... owszem szkodzi jesli nie pije sie min 2 litrow wody na dzien bo mozna nerki sobie uszkodzic przez zbyt wysoki pozom bialka...to tak dla tych przeciwnikow diety
    •  
      CommentAuthorania02
    • CommentTimeNov 19th 2011
     permalink
    a ja dostałam na diecie skazy białkowej, co robić?
    • CommentAuthormysza27
    • CommentTimeNov 23rd 2011
     permalink
    zaczynam diete od poniedziałku :)
    wysle mi ktos kilka przepisow ?
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeDec 24th 2011
     permalink
    Czy na diecie Dukana ma się ketozę? Ciekawa jestem.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    • CommentAuthorLENA1988
    • CommentTimeJan 30th 2012
     permalink
    witam dziewczyny!!!! ja też na dukanie jestem...łączę się z Wami, stosuję tę dietę od początku października i muszę powiedzieć, że jestem z siebie dumna : 32 kg !!!! jeszcze 3 kg mi brakuje do szczęścia :tongue:
    ważne jest naprawdę, żeby pić min 1,5 l wody dziennie. jak byłam chora i nie piłam to nie mogłam usiąść tak mnie nerki bolały. ale do reszty naprawdę się można przyzwyczaić. ja do tego wszystkiego kupiłam orbitrek i ćwiczę na nim codziennie, to też jest ważne :) powodzenia!!!
    • CommentAuthorruda03
    • CommentTimeJan 30th 2012
     permalink
    lena...32kg od października?hm...nie chcę "krakać", ale tak za rok będziesz miała +40...nie ma diety cud...ja też byłam na dukanie...i niestety wiem co mówię...fajnie schodzi w dół...w miarę szybko...ale małe ustępstwa od diety i szybko waga idzie w górę...życzę powodzenia...i rób badania...ta dieta niestety rujnuje nasz organizm:sad:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.