Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorKaroolka
    • CommentTimeNov 12th 2015
     permalink
    Dzięki Dziewczyny za wsparcie! Teraz chyba nie zostawie tego w ten sposób. Myślę, że nie ma co podejmować decyzji w momencie, kiedy buzuja we mnie negatywne emocje po kłótni. Poczekam, pomyślę... Może pogadanka terapeuta?
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 12th 2015
     permalink
    Dokładnie w emocjach nie ma co...
    --
    •  
      CommentAuthoradaja78
    • CommentTimeNov 24th 2015
     permalink
    dziewczyny, nie wiem czy w dobrym miejscu zadaję pytania, ale może któraś się orientuje, ile powinny wynosić alimenty na dwoje dzieci (jednego ojca)?
    --
  1.  permalink
    Adaja, jest wiele czynników, które na to wpływają. Po pierwsze potrzeby dzieci - tzn ile kosztuje ich utrzymanie, dzielone na dwoje rodziców. Po drugie status życia ojca - dziecko ma prawo do takiego samego poziomu życia jak ojciec (tzn. nie powinno mieć gorszej sytuacji niż ojciec). W praktyce wygląda to różnie. W gronie moich znajomych wychodzi od 500zł na dziecko, w gore, ale są też osoby, które dostają po.300.
    Jeśli, zamierzasz rozstrzygać sprawę sadownie to warto wydrukować sobie listę wydatków na dziecko (znajdziesz w internecie) i wypisać wszystko kwotami. Pamiętaj, że w utrzymanie dziecka wliczają się też rachunki (zużycie prądu, wody, gazu, ogrzewanie).
    •  
      CommentAuthorKamba79
    • CommentTimeJan 4th 2016
     permalink
    ADAJA z funduszu alimentacyjnego max 500zl na dziecko.(jak nie pracuje). Jezeli ma dochody to juz zależy od sędziego. W pizwie piszesz np.800zl na dziecko i uzasadniesz. Sędzia ma z czego zejść. To prawda wszystkie wydatki związane z utrzymaniem domu do tego np.paragony za leki , przybory szkolne ubrania. Możesz napusac ze dziecko uczeszcza na lekcje np.z j.angiwlskiego itd. Pisze sie wszystko.

    Treść doklejona: 04.01.16 14:41
    Dam ci przyklad.
    Mojej znajomej maz zarabia ok 3tys są w separacji on od czerwca nie dawal pieniedzy w sierpniu zlozyla pozew o alimenty sedzia przyznal jej po 700 na każde do tego wyrownanie od czerwca.
    Jak przyzna ci malo po 6mchmozesz pisac pozew o podwyższenie uzasadniajac zwiększenie wydatków z utrzymaniem i zaspokojeniem potrzeb maloletnich dzieci.
  2.  permalink
    Dziewczyny czy orientujecie się jak to jest ze sprawą o podwyzszenie alimentow? Dlaczego dostałam od razu dwa terminy do tej samej sygnatury?
    --
    • CommentAuthorluminka
    • CommentTimeOct 11th 2018 zmieniony
     permalink
    Tego czemu dostałaś dwa terminy to nie wiem.Sama dostałam jeden termin. Drugi termin moze być ogłoszony jeśli cała sprawa jest trudna oraz się przeciąga....A niestety takie sytuacje się zdarzają.Pamiętaj równiez,ze w przypadku takich spraw obowiązuje kolejność obowiazku alimentacyjnego.
    Zgodnie z przepisami Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, kolejność obowiązku płatności alimentów jest określona. Po pierwsze, według linii pokrewieństwa alimenty płacą najpierw krewni w linii prostej. W pierwszej kolejności alimenty obciążają zstępnych przed wstępnymi, tzw. dzieci i wnuki względem rodziców i dziadków, a w drugiej kolejności rodzice i dziadkowie względem ich dzieci lub wnuków.
    <a href="https://miastobialystok.pl/2018/07/09/kolejnosc-obowiazku-alimentacyjnego/">https://miastobialystok.pl/2018/07/09/kolejnosc-obowiazku-alimentacyjnego/</a>
    No i trudno jest podwyższyć alimenty jeśli były partner posiada dzieci z innych związków. Jest to dodatkowe obciążenie finansowe, które sąd równiez bierze pod uwage.
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeOct 11th 2018
     permalink
    Jprdl tutaj jeszcze ciebie brakowało. Rok od ostatniego postu. Trzeba mieć dobrze zrytą banię...
    -- [/url]
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeOct 11th 2018
     permalink
    Może podeślemy koleżance listę tematów, w których jeszcze nie udzieliła swych cennych rad?:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeOct 11th 2018
     permalink
    Karolciat nie wiem czy taki jeszcze znajdziesz:bigsmile:
    --
    • CommentAuthorkarolciat
    • CommentTimeOct 11th 2018
     permalink
    Myślę, że mi się uda :tongue:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.