Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeMar 3rd 2014 zmieniony
     permalink
    Ewa, tak oczywiście. Ale czasy są jakie są. A rodzice, których niekoniecznie stać na prywatne, pracujący, gdzieś muszą dziecko umieścić. Rady, jak do tego doprowadzić, mile widziane. Że jest źle, to wiemy :wink:.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMar 3rd 2014
     permalink
    Monika, ja nie rozumiem co jak pozaznaczac, zeby wyszlo wiecej. Jakie macie tam kryteria?
    U nas byl bodajze: PIT zlozony we wroclawiu za 2012, samotna matka. pracujacy rodzice, rodzenstwo, odleglosc od miejsca zamieszkania i pracy(za miejsce zamieszkania bylo chyba 10 kt, a za miejsce pracy 9 pkt), ale niestety licza po lini prostej w google (jak dla mnie bezsens, bo nie fruwam tylko poruszam sie ulicami).
    -- ;
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeMar 3rd 2014
     permalink
    Zgadza się... mnie wścieka brak kontroli ...
    ...
    Koleżanki córka teraz będzie przechodziła ze żłobka do przedszkola i będzie problem z dostaniem się do placówki.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMar 3rd 2014
     permalink
    mozesz zaznaczyc, ze dziecko chodzilo do zlobka. nie sprawdza ze prywatnie, a chyba za to sa dodatkowe punkty.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeMar 3rd 2014
     permalink
    Ewa bardzo podobnie liczą
    dodatkowe punkty są za :
    a. rodzeństwo 3+ lub 2+ (nie pamiętam teraz)
    b. rodzeństwo niepełnosprawne
    c. kurator na rodzinnie
    i jeszcze coś czego nie pamiętam
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeMar 3rd 2014
     permalink
    Mónikha: W tym rzecz. Może któraś z Was wie, jak zaznaczać (co?), by wyszło więcej niż 20 pkt? Wiem, utopia, ale nie takie rzeczy już człowiek widział.

    Mońkha u nas również temat numer 1 w domu... Tj. permanetne poczucie niesprawiedliwości,że za karę za to,że rodzice pracują, odprowadzają podatki do miasta, w którym jest przedszkole,że są po ślubie- że za to wszystko mają praktycznie zerowe szanse na placówkę państwową :confused:
    Mnie się nóż w kieszeni otwiera,że za odprowadzanie tu podatków są aż 4 punkty. Wystarczy,że przyjedzie ktoś z innej części kraju, zadeklaruje samotne macierzyństwo i ma większe szanse na miejsce w przedszkolu, które JA opłacam z własnych podatków :confused:

    A odpowiadając na Twoje pytanie- chyba jedyna sensowna szansa na zwiększenie szans Natalki, to "zrobienie" z niej alergika... Za to jest 128 punktów... Ale to musisz sama rozważyć, czy chcesz tą drogą iść.
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeMar 3rd 2014
     permalink
    Bo wiesz, ja do końca nie wierzę, że to system losuje. Jakimś dziwnym trafem w przedszkolu naszego pierwszego wyboru w 2009r. znalazła się zdecydowana większość dzieci przywożonych z innej dzielnicy (bogatszej - tak się mówi). Krążą plotki, że Pani Dyr tego przedszkola, no cóż, lubi pieniądze. I że dziecko, takie pierwsze z okolicy, raczej się tam nie dostanie. Więc... gdyby system losował, to chociaż jedno dziecko z sąsiedztwa by się tam dostało. Tymczasem żadne dziecko piaskownicowe jakie znam, nie chodzi do tego przedszkola, mimo że to moloch (około 3-4 grupy nowych dzieci rok rocznie przyjmują). Dziwne, nie? Jakoś więc chyba można zachachmęcić. Tak, by system jednak dziecko wylosował :wink:
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMar 3rd 2014
     permalink
    tak, juz spojrzalam na warszawe, jedynie szybki rozwod i alergia;-P
    -- ;
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeMar 3rd 2014 zmieniony
     permalink
    Mónikha: Bo wiesz, ja do końca nie wierzę, że to system losuje

    Biorąc pod uwagę,że od zakończenia rejestracji do ogłoszenia wyników jest prawie miesiąc, również mam wątpliwości....
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMar 3rd 2014
     permalink
    a. rodzeństwo 3+ lub 2+ (nie pamiętam teraz)
    b. rodzeństwo niepełnosprawne
    c. kurator na rodzinnie
    i jeszcze coś czego nie pamiętam



    A nie ma u Was np. dodatkowych punktów za to, że dziecko ma obowiązek szkolny (5-6 lat?)
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeMar 3rd 2014 zmieniony
     permalink
    Ewasmerf: mozesz zaznaczyc, ze dziecko chodzilo do zlobka. nie sprawdza ze prywatnie, a chyba za to sa dodatkowe punkty.

    O, widzisz.
    Jaheira: zrobienie" z niej alergika... Za to jest 128 punktów..

    32 pkty tylko. Kusi, ale nasze główne zamierzenie to NIE wozić dziecka poza osiedle. Maćka woziliśmy i to się odbiło na nas wszystkich (czas, nerwy). Tymczasem żadne nasze osiedlowe przedszkole nie prowadzi diety dla alergików, więc odpada tak czy siak.
    czerwinka: dodatkowe punkty są za :
    a. rodzeństwo 3+ lub 2+ (nie pamiętam teraz)

    Ale to dotyczy rodzeństwa uczęszczającego do tej samej placówki chyba. Chociaż coś kojarzę, że są też pkty za wielodzietność rozumianą jako 3 dzieci w rodzinie. Nie łapiemy się.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeMar 3rd 2014
     permalink
    Monia502: A nie ma u Was np. dodatkowych punktów za to, że dziecko ma obowiązek szkolny (5-6 lat?)

    Są, ale dziecko z obowiązkiem szkolnym to zupełnie inna kategoria niż trzylatek.

    Treść doklejona: 03.03.14 12:52
    Mónikha: Ewasmerf: mozesz zaznaczyc, ze dziecko chodzilo do zlobka. nie sprawdza ze prywatnie, a chyba za to sa dodatkowe punkty.


    O, widzisz.

    Mońkha, zmartwię Cię- u nas nie ma za to punktów.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMar 3rd 2014
     permalink
    Mónikha: Więc... gdyby system losował, to chociaż jedno dziecko z sąsiedztwa by się tam dostało.

    ale rozmawialas z rodzicami, ze chcieli tam dac dziecko?? bo czasem rodzice oddaja dziecko ze wzgledu na miejsce pracy a nie na miejsce zamieszkania.
    -- ;
  1.  permalink
    Kontrolę umozliwia przepis tegoroczny.
    U mnie ma kontrolować MOPS
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMar 3rd 2014
     permalink
    Wiem wiem, ale dopytałam ze względu na brak informacji.... tak chciałam uściślić...
    Ja mam lepsze "jajka" bo Dawidek ma iść do specjalnego przedszkola, a tam tylko 8 dzieci przyjmują. Kurdę już od grudnia trułam im pupy.... Stwierdziłam, że muszę swe ścieżki wydreptać... No i mam obiecane miejsce...

    Teraz muszę w sierpniu się stawić zaświadczeniem od lekarza, że dziecko może chodzić do przedszkola. A tak to całą resztę dokumentów już pozanosiłam...

    A powiem Wam, że co do przedszkoli w moim mieście, to raczej problemu z zapisami do "normalnego" przedszkola nie będzie. raczej spodziewamy sie niedoboru dzieci....
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeMar 3rd 2014
     permalink
    Mónikha: Ale to dotyczy rodzeństwa uczęszczającego do tej samej placówki chyba. Chociaż coś kojarzę, że są też pkty za wielodzietność rozumianą jako 3 dzieci w rodzinie. Nie łapiemy się.

    Nie wiem nie chce się mądrzyć.
    Monka podejdź do Pani dyr. i pogadaj....
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMar 3rd 2014
     permalink
    mi sie tez wydaje ze mozna zachcchmecic, bo u nas przykladowo sklada sie aplikacje elektronicznie. potewm drukuje i zanosi do przedszkola, ktore sie preferuje. tam pani dyrektor sprawdza dokumenty i dopiero ONA akceptuje w systemie! wiec jak ktos ma dobr uklad to pewnie moze naklamac. wiaze sie to z ryzykiem odpowiedzialnosci karnej, ale skoro jak wiemy nikt tego nie weryfikuje ....
    -- ;
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeMar 3rd 2014
     permalink
    Ewa dokładnie.
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeMar 3rd 2014
     permalink
    O kurka, szkoda z tym żłobkiem, to już było światełko w tunelu :bigsmile:

    Jeszcze jeśli chodzi o wielodzietność to jest aż 128 pkt. I wymagają złożenia "oświadczenia".
    Szczypta - oświadczenie wystarczy, czy będą potrzebne PESELe?
    -- Mama M & N & W
  2.  permalink
    u mnie wymagane są pesele. Jeżeli oświadczenie to podpisane pod odpowiedzialnością karną, nie wiem czy watro ryzykowac?
    dziewczyny- nie lećcie z tym "nikt nie kontroluje" bo od września naprawdę bedzie mozna się przejechać na takim stwierdzeniu
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeMar 3rd 2014
     permalink
    Asia, Ewa, no właśnie. Jakich argumentów (wyłączając kasę w kopercie) użyć? To że dziecko bezproblemowe, kontaktowe, garnące się się do równieśników, to pewnie każdy mówi.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeMar 3rd 2014 zmieniony
     permalink
    U nas wszystkie niepracujące matki kombinują i załatwiają lewe pieczątki.
    Bo i tak nikt tego nie sprawdza.
    Ja chciałam być uczciwa ale potem też uznałam, że będąc uczciwą sama sobie szkodzę. Tzn dziecku.
    I miał mi mąż przybić.
    Ma swoją firmę, wiec nawet jakby ktoś dzwonił i spytał to nie było by problemu.

    Całe szczęście Ninka dostała się do prywatnego przedszkola, na którym mi bardzo zależało.
    Koszt wcale nie dużo większy niż w państwowym, a przynajmniej nikogo nie interesuje czy pracujemy, ile zarabiamy, ile mamy dzieci etc
    Także luz i kamień z serca bo bałam się tej bitwy o miejsce w przedszkolu.
    Nie wiem czy teraz jakiś rocznik wyżowy, czy ki pieron do przedszkoli się wybiera, ale wiem że jest bardzo ciężko się dostać.

    Treść doklejona: 03.03.14 13:03
    szczypta_chilli: nie lećcie z tym "nikt nie kontroluje"


    Ok poprawiam się - do tej pory nikt w naszym mieście niczego nie kontrolował, ale faktycznie można się przejechać bo mogą w końcu zacząć sprawdzać.
    --
  3.  permalink
    TEORKA: Koszt wcale nie dużo większy niż w państwowym

    oj, mysleę,że jesdnak sporo większy :)
    W "państwowych" przedszkolach 5 godz pobytu jest za darmo, każda następana godz kosztuje złotówkę. Jeżeli zostawiamy dziecko na 8 h to płacimy 3zł x 21 dni= 63zł
    Ja nie znam prywatnych za taką kwotę :)
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeMar 3rd 2014
     permalink
    Teo - widzisz, u nas nawet dwoje pracujących rodziców nic nie daje, bo to tylko 16 pkt. A matka samotnie wychowująca 128 pkt. Więc wiesz, ludzie robią wszystko, żeby pod to kryterium się załapać. A że nie trzeba być wdowcem czy rozwodnikiem, to bardzo ułatwia.
    Tak więc wiesz, gdyby to chodziło o pieczątkę z zakładu pracy, to pewnie byśmy tak nie przeżywały tej rekrutacji warszawskiej. Zresztą chyba akurat wszystkie tu dyskutujące pracujemy zawodowo.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMar 3rd 2014
     permalink
    TEORKA: Koszt wcale nie dużo większy niż w państwowym,

    powaznie?
    U nas koszt prywatnego jest duzo wiekszy. Trzeba dac conajmniej 800 zl, a panstwowe ma 5 h darmowe, a pozostale godziny za zlotowke/h. Wyzywienie chyba jakies 7 zl/dzien (nie pamietam). Zajecia dodatkowe for free. Miesiecznie przy calkowitej frekfencji wychodzi jakies 240 zl.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeMar 3rd 2014
     permalink
    Ewasmerf: bo czasem rodzice oddaja dziecko ze wzgledu na miejsce pracy a nie na miejsce zamieszkania.

    A wiesz, ile osób spoza Wawy pracuje tutaj? Dla mnie słabe kryterium,że ktoś chce mieć dziecko blisko miejsca pracy. Tzn. z jednej strony rozumiem, ale to jednocześnie oznacza,że ten ktoś zwalnia miejsce w swoim okolicznym przedszkolu, a ja nie będę swojego dziecka wywoziła poza Wawę.
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeMar 3rd 2014
     permalink
    Szczypta ja stwierdzam TYLKO chwilę obecną ;)
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMar 3rd 2014
     permalink
    płacimy 3zł x 21 dni= 63zł


    Cos tanio wyszło....
    Nie znam aż tak tanich przedszkoli...
    U nas cos koło 100 czesne plus wyżywienie (4.90 stawka dzienna x liczba dni obecności)
    --
  4.  permalink
    EwoSmerf- napisałam tylko o koszcie pobytu, nie o wyżywieniu
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMar 3rd 2014
     permalink
    Miesiecznie przy calkowitej frekfencji wychodzi jakies 240 zl.


    Oooo i to brzmi "znajomo" Dokładnie tyle mniej więcej to wychodzi...
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMar 3rd 2014
     permalink
    moje takie tanie jest. szczypta dobrze liczy. Godziny darmowe 7-12, potem my placimy po 1 zl/h do 17. wiec 5złx21=105 zł. wyzywienie jakies 7 zlx21=147 zl. Razem 252 zł/miesiac przy pelnej frekfencji i 21 dniach roboczych.
    Jaheira: Dla mnie słabe kryterium,że ktoś chce mieć dziecko blisko miejsca pracy.

    moze i kryterium slabe, ale logika rodzica jak najbardziej słuszna.

    Treść doklejona: 03.03.14 13:14
    szczypta, to nie ja sie zdziwilam tylko Monia;-P
    mnie twoja kalkulacja pasuje
    -- ;
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMar 3rd 2014
     permalink
    Bo mi ni jak wychodzi 63 zł ;) jak dobrze liczę to coś koło 85 za 8h a koło 100 za 10 (ale ja mówię o przedszkolach w moim mieście). Wyżywienie u nas 4.90... ale wiem, że w większych miastach drożej ;)...
    W każdym razie u nas z opłatami różnie do 240 powinno sie zamknąć.

    Prywatne przedszkola u nas to koszt 500-700
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeMar 3rd 2014 zmieniony
     permalink
    Ja napiszę o żłobku
    : każda godzina 1,78 plus 6 zł wyżywienie ja przy pełnej frekwencji płacę 440 zł prywatny od 800 w górę .
    --
  5.  permalink
    Ewo - przepraszam ;)
    dziewczyny- ja policzyłam 3 godziny płatne (wg naszych kalkulacji za tyle płaci większksc rodziców)
    rzadko które dziecko siedzi w przedszkolu od 7 do 17
    i tak jak napisałam wyżej- bez wyżywienia
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMar 3rd 2014
     permalink
    Ps, nie wykluczam też, że gdzieś nie może to być 63 zł, żeby nie było.... Wyraziłam tylko zdziwienie ;)
    --
  6.  permalink
    Moniu- moze być i zero- jeżeli dziecko zostaje tylko na 5 godzin
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMar 3rd 2014
     permalink
    rzadko które dziecko siedzi w przedszkolu od 7 do 17



    Kochana! Byś się zdziwiła.... Są rodzice, którzy pierwsi - raniutko przyprowadzają, a ostatnio odbierają... I dodam, że często są to właśnie Ci rodzice, którzy nie pracują....
    A tych dzieci nie jest aż tak mało, które sa w placówce cały dzień...
    --
  7.  permalink
    Moniu- moze i bym się zdziwiła :) NIe mówię,że takich dzieci nie ma. Ja mówię o wpływie do kasy miasta- czyli o ŚREDNIEJ :)a średnia to 8 h
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMar 3rd 2014
     permalink
    Monia, a czemu 85 zł za 8 godzin? 5 jest darmowe, a reszta po 1 zl, wiec faktycznie za dzien jest 3 zł do doplaty. 3 zlx21=63 jak nic;-) za sam pobyt, bo wiadomo, ze wyzywienie dochodzi
    -- ;
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMar 3rd 2014
     permalink
    Moniu- moze być i zero- jeżeli dziecko zostaje tylko na 5 godzin


    A to też jeśli placówka się zgodzi...Sa przedszkola, gdzie nie ma oddziału pięciogodzinnego i dyrektor zapisuje tylko na 8-10...
    --
  8.  permalink
    Monia502:
    A to też jeśli placówka się zgodzi...Sa przedszkola, gdzie nie ma oddziału pięciogodzinnego i dyrektor zapisuje tylko na 8-10...

    No i co z tego? Płacisz za godziny w których Twoje dziecko jest rzeczywiście w przedszkolu. To jedt dla mnie paranoją własnie- rodzic zapisuje na 10 h a potem odbiera po 5 i nic mu zrobic nie mozna
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMar 3rd 2014
     permalink
    Monia, a czemu 85 zł za 8 godzin? 5 jest darmowe,


    Byc może macie jakieś inne stawki...
    Ja dokładnie nie wnikałam, po-prostu z kwitków widzę ile rodzice płacą za pobyt dziecka... Co którzy sa 8 h maja 85... Jesli ktos ma znizke z mopsu to 42 jakos lub 0.

    No, ale widzę, że tak czy siak, trzeba te 240-250 liczyć, bo jak czesne wyższe to jedzonko tańsze, a jak jedzonko droższe to czesne....
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMar 3rd 2014
     permalink
    no ja tez wlasnie zdziwona jestem tym, ze rodzice daja na 8 godzin. a dojazd do pracy???
    no chyba ze kazdy sobie etat skraca do 7/8 czy 3/4.
    u nas w przedszkolu na szczescie jest sporo osob, ktorzy zaprowadzaja raniutko i odbieraja pozno, bo w zlobku bylo najczesciej tak, ze przyprowadzalam jako jedna z pierwszych i odbieralam jak byla 2 czy 3 dzieci. dlatego wlasnie chcialam przedszkole kolo pracy a nie kolo domu, bo teraz siedzi moge zaprowadzac o 7:30 i odbierac o 16. bo kolo domu to bym musiala zaprowadzic o 6:30 i odebrac o 17, jesli bym w ogole dojechala z wywieszonym jezorem.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMar 3rd 2014
     permalink
    No i co z tego? Płacisz za godziny w których Twoje dziecko jest rzeczywiście w przedszkolu. To jedt dla mnie paranoją własnie- rodzic zapisuje na 10 h a potem odbiera po 5 i nic mu zrobic nie mozna


    Tak niestety jest...
    I to w wielu placówkach...
    Tu dzież dyrektorzy zapisują te dzieci, które zapisane są na więcej godzin, by nie musieć zwalniać nauczycieli, bo jeśli byłyby zapisane tylko dzieci na 5h, to raz, że placówka sie nie utrzyma, dwa nauczycieli by sie zwalniało, bo nie byłoby sie kim "opiekować".
    --
  9.  permalink
    nie ma innych stawek Moniu. W całej Polsce stawki za pobyt dziecka są jednakowe. Rózni się tylko cena stawki żywieniowej
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMar 3rd 2014
     permalink
    no ja tez wlasnie zdziwona jestem tym, ze rodzice daja na 8 godzin. a dojazd do pracy???

    Ale w moim małym mieście, to z pracy do przedszkola jest rzut beretem hihihihi

    Poza tym często dziadkowie odbierają...
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMar 3rd 2014
     permalink
    szczypta_chilli: No i co z tego? Płacisz za godziny w których Twoje dziecko jest rzeczywiście w przedszkolu. To jedt dla mnie paranoją własnie- rodzic zapisuje na 10 h a potem odbiera po 5 i nic mu zrobic nie mozna
    --

    u nas absolutnie tak nie jest. podpisuje sie umowe i tam deklaruje ilosc godzin. i jak zadeklarujesz 10 godzin to placisz za 10 godzin chocbys dzien w dzien odbierala po 5 darmowych. ewentualnie kierowniczka moze ci zaproponowac wtedy zmiane umowy
    -- ;
  10.  permalink
    Ewasmerf: no ja tez wlasnie zdziwona jestem tym, ze rodzice daja na 8 godzin. a dojazd do pracy???

    Ewo, gdybym nie miała odbierającej babci to bym musiała zaprowadzić Hanię do zamkniętego przedszkola i odebrac tez z zamkniętego, wiec wiesz....
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMar 3rd 2014
     permalink
    nie ma innych stawek Moniu. W całej Polsce stawki za pobyt dziecka są jednakowe. Rózni się tylko cena stawki żywieniowej


    No, no, ale wiesz, ja rozdaje kwity rodzicom, to sobie zerknę i wiem, że mają czesne koło 85...
    Z tym, że u nas tez odlicza się z czesnego chorobowe dziecka (usprawiedliwienie od lekarza) i bywa mniej...
    --
  11.  permalink
    Ewasmerf: nas absolutnie tak nie jest. podpisuje sie umowe i tam deklaruje ilosc godzin. i jak zadeklarujesz 10 godzin to placisz za 10 godzin chocbys dzien w dzien odbierala po 5 darmowych. ewentualnie kierowniczka moze ci zaproponowac wtedy zmiane umowy

    MOzesz umowę zmienić na własną prośbę

    Treść doklejona: 03.03.14 13:36
    a zaświadczenie od lekarza nie jest do niczego potzrebne- na bank nie do odliczeń. Dziewczyny- Wasze przedszkola działają niezgodnie z prawem
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.