Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMar 19th 2014
     permalink
    Dzięki dziewczyny, Hydro, zaraz poczytam. Ja też mam taką cichą nadzieje, że pani przejmie stery, bo ja kompletnie nie wiem co robić, jakaś odmóżdżona ostatnio chodżę :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeMar 19th 2014
     permalink
    The_Fragile: Ja też mam taką cichą nadzieje, że pani przejmie stery,


    U nas to właśnie tak wyglądało - rodzice trochę z boku, bardziej jako widownia. Oczywiście jak jakieś dziecko nie miało ochoty brać udziału w zajęciach, to po prostu obserwowało z mamą/tatą. Generalnie to były bardzo luźne zajęcia, dużo swobodnej zabawy i uważam, że fajnie wyszły. Nam to dużo dało.
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeMar 25th 2014
     permalink
    Mamy warszawianki - dziś ostatni dzwonek, no dobra - jutro. Ktoś zostawił na ostatnią chwilę podanie do zaniesienia? :wink: Ja tak, stres straszny, czy właściwych wyborów dokonaliśmy, ehhh
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMar 25th 2014
     permalink
    A u nas do 16 kwietnia rekrutacja...
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMar 25th 2014
     permalink
    Monikha, do dzisiaj tylko u nas? Czyli nasze miejsca na listach teoretycznie od jutra nie powinny się zmieniać? Tzn. na gorsze?
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeMar 25th 2014
     permalink
    The_Fragile: Czyli nasze miejsca na listach teoretycznie od jutra nie powinny się zmieniać?

    Nie bardzo rozumiem, Frag.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMar 25th 2014
     permalink
    Tzn. jeśli jutro jest ostatni dzień na zaniesienie podań, to jutro będą wklepane do systemu i w takim razie od jutra nasze dzieciaki już nie powinny spadać jeśli chodzi o miejsce na liście, tak? W sensie, że już listy zamknięte?
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeMar 26th 2014
     permalink
    Owszem, to co wklepane do systemu już się nie zmienia. Ale nie wiem nadal, co masz na myśli pisząc o "niespadaniu z miejsca". Pisałam wyżej, jak działa system, tzn jak przydziela mniej więcej. Z tym, że Krasnal jest z 2012r. - więc jego elektroniczna rejestracja do p-koli publicznych nie dotyczy, bo system przyjmuje tylko pesele dzieci z 2011r i starszych.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeMar 26th 2014
     permalink
    Ale Krasnal do żłobka chyba idzie. Więc to chyba jeszcze inaczej. Asiu Krasnal teraz będzie na tym miejscu co w chwili rejestracji , teraz może tylko wskoczyć wyżej np. kiedy ktoś zrezygnuje lub nie dostarczy zaświadczenia.
    ...
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeMar 26th 2014
     permalink
    Aha. Moja Natalka idzie do p-kola i wątek też przedszkolny, więc nie zrozumiałam postu Frag. W ogóle nie znam się na rekrutacji do żłobków.

    Frag - w którym żłobku umieściłaś Krasnala? Na Pawlikowskiego może?
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMar 26th 2014
     permalink
    Ooo, o to co Asia napisała - dzięki :) Myślałam, że zasady rekrutacji do obu są takie same :wink:

    Monikha, tak staramy się o Pawlikowskiego, na razie na 47 miejscu jesteśmy do starszaków, grupa liczy 44 dzieciaki, więc szanse maruniutkie.
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeMar 26th 2014 zmieniony
     permalink
    The_Fragile: a 47 miejscu jesteśmy do starszaków, grupa liczy 44 dzieciaki, więc szanse maruniutkie.

    Czyli Krasnal będzie max. trzeci w kolejce, gdyby tfu tfu się nie udało w tej całej rekrutacji? W sumie powiedziałabym, że szanse spore. Dużo chyba dzieciaków rezygnuje, bo choroby, bo się nie aklimatyzuje ... Na pewno wskoczycie dość prędko.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeMar 26th 2014
     permalink
    Własnie to miałam pisać ;) u nas do grudnia przewiniło się najmniej 9 dzieci :)
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeMar 26th 2014
     permalink
    Monikha, chyba nie tak - bo Krasnal by był w starszakach, a przecież do tej grupy przechodzą młodsze dzieci z tego przedszkola/żłobka, w młodszej grupie również są 44 dzieciaczki, więc tak mi się wydaje, że jeśli żadne z nich nie wypadnie to Krasnal musiałby być na 0 miejscu...

    W każdym razie czekamy, a na razie w prywatnym jesteśmy...
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeApr 27th 2014
     permalink
    no to my już mamy info że się nie dostaliśmy :(
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeApr 27th 2014
     permalink
    Mld, ale w Wawie? Bo wg harmonogramu to jutro maja byc oficjalne wyniki...
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeApr 27th 2014
     permalink
    No właśnie ...? Ja póki co nie mogę się zalogować nawet. Dopiero jutro będzie można sprawdzić w necie i na listach papierowych w p-kolu.
    Powodzenia warszawskie 3-latki! :bigsmile:
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeApr 27th 2014
     permalink
    Z tymi wtyczkami to nie jest tak różowo. Sama mam koleżanki, które próbują zapisać dzieci do przedszkola, w którym pracuję, ale ja im pomóc nie mogę, bo te punkty sa podstawą... Dodatkowych punktów za znajomości nie ma hihi i dobrze! Nawet gdybym sama chciała swoje dziecko zapisać do swojej placówki - mnie obowiązywałaby ta sama punktacja. Nie ma taryf ulgowych...

    Mnie ominęła tego typu rekrutacja, bo dziecko idzie do przedszkola specjalnego, a tam jeszcze inne wymogi są.
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeApr 27th 2014
     permalink
    W Izabelinie. Mielismy wtyczkę ale chyba za mala.ale mam przez to zwalony dzień
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeApr 27th 2014
     permalink
    Monia a czy zaswiadczenie ze jest sie w ciąży podziala jako posiadanie 3dziecka i wielodzietność?
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeApr 27th 2014
     permalink
    a nie jest potrzebny pesel?
    -- ;
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeApr 27th 2014
     permalink
    Monia a czy zaswiadczenie ze jest sie w ciąży podziala jako posiadanie 3dziecka i wielodzietność?


    To już chyba zależny od dobrej woli dyrektora przedszkola...
    Idź osobiście zapytaj.
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeApr 27th 2014
     permalink
    Pójdę ale u nas decydującym kryterium jest jednak meldunek którego nie mamy😞
    --
    •  
      CommentAuthorPoLeMama
    • CommentTimeApr 28th 2014
     permalink
    U nas tez zonk. Na 6 wybranych placówek. Pani dyr przez tel powiedziała ze dostały sie dzieci z ilością ponad 400 pkt. 22 miejsca chętnych dzieci ponad 100. Najbliższe przedszkole prywatne 810 zł. Ekstra. Jaki ma sens odwołanie?
    Ma jakiś?
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeApr 28th 2014
     permalink
    Pole - z Wawy jesteś? Podobno odwołania nic nie wnoszą. Trzeba przystąpić do rekrutacji uzupełniającej.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeApr 28th 2014
     permalink
    Pole... Witam w klubie.U nas też porażka.

    Wiecie co mnie najbardziej irytuje? Że w Poznaniu po pierwsze były fajniejsze kryteria punktowe a po drugie wyniki były znane kilka tygodni temu...

    Ja z jednej strony czuję żal,ale z drugiej strony cieszę się,że Wojtek zostanie tu, gdzie teraz chodzi... Szkoda tylko,że finansowo wychodzi 3 razy drożej...:confused:
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 28th 2014
     permalink
    Mkd,a nie możesz zameldować się tymczasowo? Jeśli wynajmujecie mieszkanie ponad 3 m-ce to wlasciciel musi Was zameldować.
    •  
      CommentAuthorPoLeMama
    • CommentTimeApr 28th 2014
     permalink
    Tak, z Warszawy. Z Ursusa dokładnie. Nie spodziewałam sie aż takiego obłożenia.
    Jahe ja czuje tylko żal. A za rok powtórka z rozrywki.
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeApr 28th 2014
     permalink
    PoLeMama: A za rok powtórka z rozrywki.

    Za rok, wg tego co mówiła mi dyr jednego z przedszkoli, wszystkie 4-latki będą musiały mieć zagwarantowane miejsce w przedszkolu. Podobno wchodzi/weszła jakaś ustawa o wyrównywaniu szans itp.
    --
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeApr 28th 2014
     permalink
    Mkd,ale nmozesz się z dziecki zameldować tymczasowo,majac staly meldunek w innym miejscu. Ostatnio to przerabiałam.
    •  
      CommentAuthorJudyta08
    • CommentTimeApr 28th 2014
     permalink
    Jaheira: Za rok, wg tego co mówiła mi dyr jednego z przedszkoli, wszystkie 4-latki będą musiały mieć zagwarantowane miejsce w przedszkolu. Podobno wchodzi/weszła jakaś ustawa o wyrównywaniu szans itp.

    Nam mówiono to samo. W przyszłym roku wszystkie czterolatki będą przyjmowane. Ustawa wchodzi w życie z początkiem 2015 r.
    --
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeApr 28th 2014
     permalink
    Monteina my mieszkamy na stale w innej gminie,moglibysmy przemeldowac Fela do znajomych ale to i rozwieźć sie mozemy. U nas za rok będzie podwójna akcja choć mam nadzieje ze jak wszystko będzie dobrze to będziemy wielodzietni. Chociaz ja caly czas licze na to ze sie dostaniemy bo na 90dzieci przyjętych jest 20 odrzuconych w tym sporo dwulatkow wiec moze jeszcze sie uda
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeApr 28th 2014
     permalink
    Jaheira: wszystkie 4-latki będą musiały mieć zagwarantowane miejsce w przedszkolu.

    Tak Jahe, ale nie jest powiedziane, że mają to być miejsca w dzielnicy zamieszkania dziecka. Czyli jak na moje oko niewiele się zmieni. Na Ursynowie, Białołęce, Bemowie znowu będą problemy, a miejsca będą w Śródmieściu i w starych zakątkach dzielnic. U nas na Gocławiu tragedia, ale na Grochowie luzy (stare osiedla, a przedszkoli cała masa). I miłościwy Burmistrz mówi, że gwarantuje każdemu dziecku z Pragi Płd miejsce w p-kolu w dzielnicy. Co z tego, jak mi Grochów nie po drodze?:( To samo będzie za rok. Nie powstanie nie wiadomo jak dużo nowych przedszkoli na osiedlach rozwijających się. Te 4-latki w 2015 będą miały dokładnie tę samą sytuację co teraz 3-latki.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeApr 28th 2014 zmieniony
     permalink
    Mońkha ma obowiazywać kryterium 3 kilometrów od miejsca zamieszkania. Ma być podobnie jak z rekrutacja szkolna. Tyle wiem od wcześniej wspomnianej pani dyrektor.

    Nie mogę zrozumieć czemu przy naborze do przedszkola nie obowiązują te same zasady, które obowiązują przy naborze do szkoły. Tam za samotne macierzyństwo jest 1 punkt a nie 128... A promowane są dzieci, które starają sie o przyjęcie do szkoły obwodowej i dzieci, które mieszkają w dzielnicy, w której ta szkoła sie mieści.
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeApr 28th 2014
     permalink
    A chyba że tak. Wtedy jestem ZA.
    W ogóle jestem ZA REJONIZACJĄ, jeśli chodzi o przedszkola. W końcu, jak ktoś chce dowozić do innej dzielnicy, to wolna wola, ale dlaczego wszystkim to narzucają tymi bzdurnymi kryteriami? Miejsca powinny być w rejonie zamieszkania dziecka, a zmiana rejonu jako wyjątek, a nie jak teraz.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeApr 28th 2014
     permalink
    Jak ktoś chce dowozić z innej dzielnicy, wolna wola... Ale dlaczego przy okazji zabiera miejsce mojemu dziecku?
    Do przedszkola, w którym staraliśmy sie o miejsce(Ursynów),uczęszczają dzieci z Piaseczna i Wilanowa... Oczywiście podatków w Wawie Ci z Piaseczna pewnie nie odprowadzają, ale przecież wystarczy magiczne hasło "samotna matka" i co za tym idzie 128 punktów. No i możemy sie schować z Wojtkiem z naszymi marnymi 20 punktami...
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeApr 28th 2014
     permalink
    To jest prawdziwa masakra z tymi punktami...
    Niedawno w Dzien Dobry TVN też był reportaż na ten temat. Duzo osób sie burzy. Tylko czemu nikt nic z tym nie robi? Powinno sie to jakos "udoskonalić" skoro sie nie sprawdza...
    --
    •  
      CommentAuthormalabu
    • CommentTimeApr 28th 2014
     permalink
    Witam się.
    A my w gronie szczesliwców, mój synek dostał się dzisiaj do przedszkola:-)
    Ja tez jestem za rejonizacja, tylko taką z głową, np. kryterium 3 km. a nie dzielnicy. Ja mam żłobek i przedszkole po drugiej stronie ulicy, a to juz inna dzielnica jest.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeApr 28th 2014
     permalink
    A my w gronie szczesliwców,


    No wreszcie ktos z dobrymi wiadomosciami!!!!
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeApr 28th 2014
     permalink
    a u nas we wroclawiu jest tak, ze za najblizsze przedszkole do miejsca zamieszkania ma sie dodatkowych 10 pktow a za najblizsze do miejsca pracy 9 punktow.
    ja malego dalam do przedszkola najblizej mojej pracy. dla mnie to nonsens dawa blisko miejsca zamieszkania jak sie pracuje po drugiej stronie miasta.
    -- ;
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeApr 29th 2014
     permalink
    Ewasmerf: dla mnie to nonsens dawa blisko miejsca zamieszkania jak sie pracuje po drugiej stronie miasta.


    O tym nie pomyślałam, a w takim przypadku dziecko o wiele krócej jest w placówce...
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeApr 29th 2014
     permalink
    A moim zdaniem to nie nonsens... Jest wieksza szansa na zmiane pracy, niz zmiane mieszkania. No i co w przypadku, gdy rodzic zachoruje, wyjedzie służbowo, bedzie miał kilkudniowy urlop? Kto wtedy zawiezie dziecko na drugi koniec miasta do przedszkola?
    No i kolejna sprawa- dlaczego osoby spoza danego miasta maja zabierać miejsce mojemu dziecku?
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeApr 29th 2014
     permalink
    jak jestem chora,mam urlop czyli jestem w domu to dziecka do przedszkola nie daje.po co?

    Treść doklejona: 29.04.14 07:07
    u nas wiekszosc daje dziecko po drodze do pracy jednego rodzica.jasne ze prace predzej sie zmieni niz dom,ale przedszkole to tylko 3 lata,jak sie ma w miare stała prace to mozna zaryzykowac.ja nie wiem jak w wawie,moze tam robote sie wybiera blizej domu.wrocław nie jest az tak duzy,sporo ludzi gdzies dojezdza,przy 8h dniu pracy dziecko musialoby spedzac w przedszkolu 10h.a tak spedza 8,5.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeApr 29th 2014
     permalink
    Ewa, a szkoła? Ta tez wg Ciebie powinna byc w okolicach pracy rodzica? Mam na mysli podstawówkę ofc.

    Moim zdaniem rejonizacja to bardzo sprawiedliwe kryterium. Bo naprawde szlag mnie trafia na sama myśl, ze do przedszkoli, do ktorych nie dostał sie Wojtek, beda chodziły dzieci z innych dzielnic, czy z podwarszawskich miejscowości.
    I jaka mam w zwiazku z tym alternatywę? Mam wywozić dziecko na drugi koniec miasta? Płacić za prywatne?
    A wszystko "za karę", ze jestesmy po ślubie i nie mamy kuratora "na glowie"?
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeApr 29th 2014
     permalink
    ja osobiscie wolałabym podstawowke koło pracy,ale mamy podst.naprzeciw bloku,wiec pojdzie tam.nie wiem jak to zorganizuje przez pierwsze lata.licze na to ze moje dziecko bedzie na tyle madre ze dostanie klucz na szyje.naprawde sobie tego nie wyobrazam.u nas wiekszosc sie dostala,wlasciwie nie znam nikogo kto sie nie dostal.chyba we wrocku jest wiecej miejsc w przedszkolach,nie wiem.

    Treść doklejona: 29.04.14 08:10
    u nas w gm.wroclaw sa w ogole troche inne kryteria.samotna matka to nie matka po rozwodzie.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeApr 29th 2014
     permalink
    licze na to ze moje dziecko bedzie na tyle madre ze dostanie klucz na szyje.


    Pamiętajcie tylko, że pierwszoklasistę trzeba osobiście zaprowadzać i odbierać ze szkoły.

    Natomiast szkoła trwa dłużej i z kolei im bliżej domu tym dla dziecka lepiej, bo drugo i trzeciolkasista bedzie mógł sam udać się do domu. Im mniej przeszkód tym lepiej.

    Są jeszcze świetlice, ale podobno tam dostać sie też łatwo nie jest.

    A na WP jest artykuł o rekrutacji i problemie "samotnych matek"...
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeApr 29th 2014
     permalink
    Tak jest do trzeciej klasy przynajmniej w naszej szkole. W trzeciej klasie w drugim semestrze można napisać oświadczanie że dziecko będzie wracać samo ze szkoły.
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeApr 29th 2014
     permalink
    czerwinka: Tak jest do trzeciej klasy przynajmniej w naszej szkole. W trzeciej klasie w drugim semestrze można napisać oświadczanie że dziecko będzie wracać samo ze szkoły.

    Asia, a z czego to wynika? Mówili w szkole?
    Bo zdaje się, że 7 lat jest granicą samodzielności.

    Treść doklejona: 29.04.14 08:59
    Jeśli chodzi o szczęśliwców - to moja Natalka dostała się do 3-latków w Warszawie. Mieliśmy trochę pleców, ale wiem, że z 20 pkt do tego p-kola dostawały się dzieci spokojnie. Praga Płd (pogranicze Gocławia i Saskiej Kępy).
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeApr 29th 2014
     permalink
    Szczerze nie pamiętam ... U nas jest jeszcze tak że nie mamy świetlicy od 4 klasy (przysługuje tylko w niektórych przypadkach).
    --
    •  
      CommentAuthoragigi
    • CommentTimeApr 29th 2014
     permalink
    Nam też się udało - dzięki alergii.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.