Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeApr 29th 2014
     permalink
    O proszę... A ta alergia to pod jaki punkt podlega?
    --
    •  
      CommentAuthoragigi
    • CommentTimeApr 30th 2014
     permalink
    Alergia to jedno z kryteriów samorządowych: W Warszawie jest: "2a. Dziecko, u którego stwierdzono alergię pokarmową
    o szerokim zakresie eliminacyjnym produktów (bez uwzględniania nietolerancji samej laktozy) ubiegające się o przyjęcie do przedszkola specjalizującego się
    w żywieniu dzieci z alergiami". Trzeba posiadać zaświadczenie lekarskie potwierdzające alergię. Dodatkowe punkty są przyznawane tylko w przypadku ubiegania się o miejsce w przedszkolu prowadzącym specjalne diety dla alergików, jest to jedno - dwa przedszkola w dzielnicy. W pozostałych to kryterium nie jest brane pod uwagę do punktacji.
    My akurat mamy alergię i takie przedszkole całkiem blisko, więc dobrze się złożyło.
    --
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMay 6th 2014
     permalink
    a nam się Nat nie dostał do tego przedszkola gdzie chodzą dziewczyny :( mogę go wozić na 2gi koniec miasta jak dla mnie... tylko fizycznie nie dam rady odtawić 3ki dzieci w 3różne miejsca :/
    --
    •  
      CommentAuthormooniia
    • CommentTimeMay 6th 2014
     permalink
    Aga pisz odwołanie , napisz pismo do nadzoru czyli do Pawła Domagały z rady miasta, napisz do jelonki do nowin -i jak znam zycie da się dzieciaki połaczyc
    -- mama piątki :)
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMay 6th 2014
     permalink
    Monia problem jest taki że nie ma miejsc... z dyrektorką czekamy na czerwiec i wtedy będzie próbować "ręcznie" go wciągać inna opcja jest że we wrześniu będzie kombinować - zobaczymy jak nie to wtedy może... Nie jestem aż tak zdesperowana na przedszkole, ale Młody chce bo dziewczyny chodzą i codziennie mam płacz że one idą on nie :(
    Ale nie dam rady odstawiać ich na: Tosie Piłsudskiego, Ikę do szkoły na Sudecką a Nata na Krasickiego ... :/ może autem by się dało ale też cieżko
    --
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeMay 12th 2014
     permalink
    Mam pytanie do dziewczyn pracujacych w przedszkolach panstwowych. Ile zarabia nauczycielka w przedszkolu, pracujaca na. caly etat, ktora jest n. dyplomowanym? Jesli nie chcecie pisac o zarobkach wszem i wobec to prosze szepnijcie. Chodzi o to, ze jedna moja znajoma ze Szkocji wraca wkrotce do Polski I ma zamiar pracowac w przedszkolu. Ktos jej powiedzial, ze zarobi ok. 3500 zl n.a. reke i ciekawa jestem czy to mozliwe, bo cos mi sie wierzyc nie chce.
    --
    •  
      CommentAuthorstreny
    • CommentTimeMay 19th 2014
     permalink
    3500 zł na reke? Bez przesady. Ja mam koleżanke w przedszkolu i zarabia niewiele ponad 2 tys. zł.
    Jesli chodzi o zarobki to lepiej pewnie jest w prywatnych
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMay 19th 2014
     permalink
    Pepper, od razu napisze, że niemożliwe ;).
    Pewnie naczytała sie informacji na WP lub nasłuchała w TV, bo tam faktycznie takie sumy podają. ja takich pieniędzy nie widziałam na oczy jakem Monia sie nazywam...
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMay 19th 2014
     permalink
    Średnie wynagrodzenie nauczyciela stażysty to 100% kwoty bazowej dla nauczycieli ustalanej corocznie w ustawie budżetowej. W 2014 roku, zgodnie z art. 9 ust. 2 ustawy budżetowej na rok 2014 z dn. 24.01.2014 r. (Dz.U. z 2014 r. poz. 162), obowiązuje kwota bazowa identyczna jak w zeszłym roku – w wysokości 2717,59 zł. Oznacza to, że pensje nauczycieli nie wzrosną w 2014 r.

    Zgodnie z art. 30 ust. 3 KN średnie wynagrodzenie nauczycieli poszczególnych stopni awansu zawodowego wynosi odpowiednio:

    nauczyciela stażysty – 100%,

    nauczyciela kontraktowego – 111%,

    nauczyciela mianowanego – 144%,

    nauczyciela dyplomowanego – 184%

    – kwoty bazowej, określanej dla nauczycieli corocznie w ustawie budżetowej.

    Oznacza to, że od 01.01.2014 r. nauczycielom określonych stopni awansu przysługuje średnie wynagrodzenie w wysokości:

    dla nauczyciela stażysty – 2717,59 zł,

    dla nauczyciela kontraktowego – 3016,52 zł,

    dla nauczyciela mianowanego – 3913,33 zł,

    dla nauczyciela dyplomowanego – 5000,37 zł.

    Treść doklejona: 19.05.14 19:02
    byc moze sa tam jakies nadgodziny (w co watpie, raczej do odebrania lub zamiany z kims innym).
    Monia, a nauczycielki w przedszkolu sa kontraktowe czy mianowane? czy dyplomowane?
    -- ;
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMay 19th 2014
     permalink
    To nie ma znaczenia. Nauczyciel to nauczyciel: zarówno szkolny jak i przedszkolny. Każdy zaczyna jako nauczyciel stażysta, potem musimy zdac egzamin i zrobic awans, po którym jesteśmy nauczycielami kontraktowymi, potem po kilku latach znowu egzamin i stajemy się mianowanymi nauczycielami, a nastepnie (oczywiście po egzaminach) dyplomowani...

    I wg tej rozpiski powinnam zarabiac 3900 z groszami. NEWVER EVER nie dostałam takich pieniędzy!!!! W szkole nauczyciele zarabiaja na równi z nami i też takiej kwoty nie widzieli...

    Na moje konto wpływa co miesiąc 2158 zł...
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMay 19th 2014
     permalink
    monia, a ty masz jakiego nauczyciela? mianowanego czy jakiego?

    Treść doklejona: 19.05.14 19:14
    wg pensji ktora podajesz obstawialabym kontraktowego. to by sie mniej wiecej zgadzalo jesli chodzi o kwoty

    Treść doklejona: 19.05.14 19:15
    ale z dyplomowanego wyjdzie juz dokladnie 3500 na reke
    -- ;
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMay 19th 2014
     permalink
    jestem nauczycielem mianowanym już...

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 19.05.14 19:19</span>
    Powiem Wam, że jak zaczynałam pracę, to gdyby nie nadgodziny to zarabiałabym 600 zł, a z nadgodzinami miałam 800 z kawałkiem (wówczas byłam tylko po licencjacie i za to obcinali, w dodatku byłam nauczycielem stażystą.

    Po obronie magisterki i awansie miałam jakos 1500 zł (rok 2003 około).

    Obecnie pracuję 12 rok jako nauczyciel i szału nie ma ;(
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMay 19th 2014
     permalink
    dziwne to, niby pensje okreslone z gory, a masz nizsza. tam napisane ze srednia, tylko nie wiadomo co to znaczy
    -- ;
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMay 19th 2014
     permalink
    Nie spotkałam na swej drodze nauczyciela, który zarabiałby zgodnie z ta tabelą...
    ta tabela tylko zamęt wprowadziła. Ludzie mysla, że jak nauczyciel - to bogaty.

    Kurdę! Jak bym miała 3900 co miesiąc to bym była zachwycona. Nie martwiłabym sie o terapie dla Dawidka. A tak to co mieisąc mam problem.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 19th 2014 zmieniony
     permalink
    Ewa ja jestem naucxycielem dyplkmowanym z 13letnim stazem i takiej kasy jak posaja na oczg nie wixzialam mimo dodatku za stazowe (13l pracy) i motywacyjnego mam na reke ponad tysiac mniej niz to co piszesz
    srednia ktora podaja jest brana wg dodatkow z niektorych gmin. W duzych miastach motywacyjny nawet 1000 zl na reke maja. No i dodatki wiejskie tez z pewnoscia licza (a to tez kilkaset zl jest) i peenie stad te sumy sychoxza. U mnie w miescie dosatek za wychowawstwo to 70zl a dziewczyna z aawy mowila na zzkoleniu ze ma 350. "Delikatna" roznica

    btw - z tymi stawkami w przedszkolach to zalezy czy panstwoe czy nie. W niektorych nie zatrudniaja z karty nauczyciela. U nas jest pkole gdzie dziewczgny po 10latach pracy w tej samej placowce zarabiaja ok 1800zl
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMay 19th 2014
     permalink
    U mnie w miescie dosatek za wychowawstwo to 70zl


    U mnie 100
    --
    •  
      CommentAuthorsushka
    • CommentTimeMay 19th 2014 zmieniony
     permalink
    Ewasmerf: dla nauczyciela mianowanego – 3913,33 zł

    Czyli pracując na dwa prawie etaty na moje konto powinno wpływać około 8 tysięcy PLN miesięcznie...No dobra, minus podatek.
    To ja się pytam- gdzie są te pieniądze????:crazy::crazy::crazy::crazy:
    A poważnie- przytaczana tabelka podnosi mi ciśnienie wprost proporcjonalnie do stawek tam określonych.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMay 19th 2014
     permalink
    A poważnie- przytaczana tabelka podnosi mi ciśnienie wprost proporcjonalnie do stawek tam określonych.


    No mi też żal dupsko ściska, jak na to patrzę... ;(
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMay 19th 2014
     permalink
    sory, dziwczyny, po prostu wkleilam to co bylo w necie, myslalam ze jakos sie to ma dpo rzeczywistosci, a tu widac nijak
    -- ;
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMay 19th 2014
     permalink
    Nie gniewamy się. Toz to nie Ty wymysliłaś te cyfry. Tak sa uświadamiani ludzie... A mysle, że warto aby ludzie poznawali prawdę...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 19th 2014
     permalink
    U mnie nawet niedawno w rodzinie afera byla dotyczaca tego zestawienia. Kuzynka sie przymknela dopiero jak jej pokazalam ddcyzje o pensjo na papierze i wplyw na konto. Mina - bezcenna
    Ooo i jeszcze twierdzila ze nauczyciele maja 14stke bo tak pisza online.
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeMay 19th 2014
     permalink
    Haha, Ewa, jakie kwoty :d Moja mama, nauczyciel kurde, zabijcie mnie, ale teraz pewna na stówę nie jestem... Chyba dyplomowany (albo mianowany), ale znaczenie ma to żadne, bo pensja na rękę to jest jakieś 2200-2400 może w porywach i z nagrodą dyrektora :tongue:
    A mama nauczyciel z 20-letnim stażem w tym roku.
    Jak zobaczyłam to co wkleiłaś to normalnie tu zapiałam ze śmiechu. A potem taka refleksja... Się nie dziwię, że nauczycieli się tak gnoi czasami, jak w necie są taaaakie kwoty podane, a w rzeczywistości kurde zarabiają połowę stawki... O ile. A co się nawkurzają, co się nadenerwują to ich.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMay 19th 2014
     permalink
    ale jak to jest? gminy ustalaja?
    w tej ustawie czy karcie nauczyciela, jak byk stoi, ze "srednio", tylko co to srednio oznacza? moze wg regionu?
    bo z drugiej strony kpina byloby gdyby nauczycielka w jakiejs malej wiosce zarabiala tyle samo co w stolicy, gdziekoszty utrzymania sie diametralnie roznia.
    ale to tak samo ze srednia krajowa. srednia, a ile isob pracuje ponizej. robia srednia z placy minimalnej i kilku preesow bankow i wychodzi statystyczna srednia krajowa, ktora nijak sie ma do rezczywistosci
    -- ;
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeMay 19th 2014
     permalink
    Ano możliwe, że tak jest, że to średnia. My nie mieszkamy w dużym mieście (niecałe 70tyś mieszkańców). Nie przeczę, że w Warszawie pewnie zarabia się więcej, no ale... Na pewno nie tyle co w tych statystykach. Poza tym, jeśli to pensja średnia, to znaczy, że musieliby być nauczyciele zarabiający jeszcze więcej niż to co tu podane. Na takie zarobki to i nawet Warszawa nie wystarczy...
    Nie wiem, na jakiej podstawie to liczą, ale nie wiem, nauczycieli z taką pensją, to może na 100 znalazłabyś dwóch? Trzech...? Ehh...
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMay 19th 2014 zmieniony
     permalink
    "srednio",

    No własnie "średnio"...
    Czyli pensje nauczycieli akademickich, które są duzo wyższe, bo weekendy maja wyższe stawki... Te wszystkie dodatki, itp, itd...

    To tak samo jak w TV mówią ile zarabia statystyczny Polak . No ile? 3500 zł około... Ktoś z zagranicy mógłby pomyśleć - "jaki ten kraj bogaty"... Ci co zarabiają 1300 zastanawiają się kto im podpierniczył resztę z portfela...
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeMay 19th 2014
     permalink
    O dokładnie, pewnie akademiccy się wliczają. A wtedy te statystyki są o kant tyłka potłuc, bo to się nijak ma do siebie.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeMay 19th 2014
     permalink
    Ewa obstawiam ze biora pod uwage wszyztskie dodatki nauczycieli w tym motywacyjny, stazowy, wiejski i byc moze naeet funcyjny

    u mnie za granicami miasta jest szkola gminna, maja ok 700zl wiecej za same dodatki wiejskie na reke. A dostac sie tam to wieeelka sztuka,tylko jesli ma sie wejscia
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMay 19th 2014
     permalink
    o wlasnie, pewnie pensje nauczycieli akademickich weszly, to juz wiemy skad taka srednia, ehhh
    no dokladnie, ta srednia pensja to wyssana z palca jest.
    ja pamietam jak kiedys na jakiejs rozmowie o prace ktos mnie zapytal ile bym chciala zarabiac. ja powiedzialam: srednia krajowa. i byly wielkie oczy, ze tyle??? a ja mowie: to przeciez srednia, zupelnie przecietna pensja, buhaha. oczywiscie mnie nie zatrudnili, buhaha
    -- ;
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeMay 19th 2014
     permalink
    Dzięki dziewczyny za odzew. Tego się właśnie spodziewałam. Może ta osoba, która mojej koleżance sprzedała te pewne informacje, jest właśnie jedną z tych osób zawyżających średnią.
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeMay 20th 2014 zmieniony
     permalink
    Moja mama jest nauczycielem dyplomowanym i ma na rękę nieco ponad 3000 zł w małej miejscowości (40 000 mieszkańców). Myślałam, że w większym mieście zarabiają więceji teoretycznie 3500 zł jest możliwe ale to chyba nie jest prawda z tego co piszecie...

    Nie doczytam całej dyskusji, bo nie mam w tej chwili czasu, później się zagłębie.

    Treść doklejona: 20.05.14 09:24
    Jest naczycielem dyplomowanym z tytułem magistra staż pracy coś 23 lata (a ma 44;))
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeMay 20th 2014
     permalink
    To mój m. nauczyciel z 6 letnim stażem pracy takiej kwoty nigdy nie miał na koncie(nauczyciel w gimnazjum języka obcego) :P Na dodatek ma 24 26h pracy tygodniowo, a nie jak większość 18-20.Chciałabym mieć te prawie 3000 zł. a nie o 800 mniej :P
    --
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeMay 20th 2014
     permalink
    Że tak odejdę od tematu zarobków nauczycielskich - czy zapisujecie dzieci do przedszkoli na wakacje? Macie jakieś doświadczenia?
    Ja znalazłam na necie informację, że zapisy ruszają do przedszkoli dyżurujących w wakacje od 19 maja (wczoraj), pobrałam odpowiedni formularz, wypełniłam, udałam się do przedszkola wczoraj w terminie otwierania sekretariatu - i zastałam mega kolejkę. Kiedy dostałam się do środka - pani na kupce miała już prawie 100 podań. No i teraz zastanawiam się, czy jest szansa, że Młoda się dostanie. Bo jeśli nie, to kicha - będzie musiała zostać pod opieką nieletniej siostry, co ani jednej ani drugiej się nie spodoba. Niestety, oboje z mężem mamy lipiec pracujący.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMay 20th 2014
     permalink
    u mnie przedszkole do ktorego maly chodzi ma czynny lipiec, wolne tylko w sierpniu, i wtedy mozna do dyzurujacego. ale ja go dam na 3 tyg do babci, a jeden tydzien urlopu wezme.

    Treść doklejona: 20.05.14 13:18
    a pomyslcie co zrobicie jak 6latki do szkoly pojda - ferie, wolne, i 2 miechy wakacji??? z 6 latkiem?? a urlopu 26 dni w roku + 2 opieki. MASAKRA
    -- ;
    •  
      CommentAuthorjaca_randa
    • CommentTimeMay 20th 2014
     permalink
    No takie większe, to można na półkolonie zapisać.
    -- Szczęście jest decyzją, którą podejmujemy każdego dnia.
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeMay 20th 2014
     permalink
    Ewa prócz ferii i wakacji dzieci maja wolne od 23 grudnia do 7 stycznia, w zeszłym roku wolne było bodajże od 30 kwietnia do 7 maja. I co wtedy z dzieckiem ... Czasem w szkole świetlica organizuje opiekę ale np. jest tylko dwoje dzieci... Tomek mój teraz już zostaje sam w domu porostu wyboru nie mamy .
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMay 20th 2014
     permalink
    no 10lat to ok,ale 6 latka?
    -- ;
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeMay 20th 2014
     permalink
    Jak miał 6 lat to odchodziły kombinacje alpejskie ....
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeMay 20th 2014
     permalink
    wrr, juz sie ciesze. daj boze babci zdrowie...
    -- ;
    •  
      CommentAuthorAgunia05
    • CommentTimeMay 21st 2014
     permalink
    Ewasmerf: wrr, juz sie ciesze. daj boze babci zdrowie...
    daj Boże babcie! heh bo ja jej nie mam :P
    Jak pracowałam dziecko było na wakcje w przedszkolu (miesiąc swoim miesiąc zastępczym) grupy były łączone i w sumie czas na zabawie. U nas jest to na zasadzie wymiany - 1 przedszkole birze z naszego dzieci np na lipiec a tamto na sierpień
    --
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeJun 13th 2014
     permalink
    Zapisałam Hanie do przedszkola - pójdzie od września, będzie miała 2latka i 5 miesięcy. Nie wiem jak to
    będzie, ale ja już się stresuje. O tyle dobrze, że w razie czego możemy przerwać i wozić ją do babci.

    Treść doklejona: 13.06.14 07:13
    Wczoraj jak byliśmy w przedszkolu to Hania nie chciała wyjść,-chciała zdjąć buty iść do dzieci - mam nadzieje, że to dobry znak.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthormkd
    • CommentTimeSep 11th 2014
     permalink
    Dlugo na to czkalam by moc to napisac, ale wreszcie dostalismy telefon ze fel zostal przyjety do panstwowego rzedszkola. Cala sie denerwuje bo chlopcy zostana rozdzieleni ale musi byc dobrze
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeSep 11th 2014
     permalink
    Gocha, gratuluję, super!!!
    --
    •  
      CommentAuthorjudka25
    • CommentTimeSep 12th 2014 zmieniony
     permalink
    Temat nieaktualny juz, bo w maju pisalyscie o zarobkach, ale moze kogoś to jeszcze interesuje. Wszystko zalezy od gminy. Ja jako stażysta (pierwszy rok pracy) nauczyciel w przedszkolu zarabiałam wraz z wszystkimi dodatkami (wiejski, za wychowawstwo, za...?)2050 zł na rękę (4 lata temu). Ale z tego co wiem pomiędzy stażysta a kontraktowym była różnica tylko 50 zł.
    Moja koleżanka pracuje w Warszawie w prywatnej szkole podstawowej, uczy angielskiego, etat 40 godzin i zarabia 4200 zł na rękę.
    •  
      CommentAuthormońka
    • CommentTimeSep 29th 2014
     permalink
    hej! dziewczyny może macie doświadczenie w tej materii: moja młodsza w styczniu kończy 2 lata, jest szansa aby od września 2015 poszła do państwowego przedszkola? czy będę musiała czekać jeszcze rok? orientuje się któraś jak to wygląda w praktyce? bo teoretycznie będzie miała 2 lata i 8 miesięcy, czyli żę niby mogłaby juz pójść, a jak to w rzeczywistość jest? posyłała któraś z Was takiego malucha do przedszkola? teraz chodzi do żłobasa...
    --
    •  
      CommentAuthorgilese
    • CommentTimeSep 29th 2014
     permalink
    musisz zorientować się jak to będzie u Ciebie w mieście, u nas w tym roku nie przyjmowali dzieci, które rocznikowo nie miały 3 lat. Ale w tym roku powinny wyjść z przedszkoli pełne dwa roczniki, więc może będzie więcej miejsc dla trzylatków i będą przyjmować t starsze dwulatki?
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeSep 29th 2014
     permalink
    auczyciel w przedszkolu zarabiałam wraz z wszystkimi dodatkami (wiejski, za wychowawstwo, za...?)2050 zł na rękę


    Ja jako stazysta w 2002 roku 1600 (z nadgodzinami) zarabiałam ;)


    4200 zł na rękę.


    No żal mi d..ę ścisnął ;). Moje marzenie taka sumka ;)

    miała 2 lata i 8 miesięcy,


    Do przedszkola w którym pracuje takie młodziaki chodzą ;) Zwykle przyjmuje sie dzieciaki od 2,6 roku zycia.
    --
    •  
      CommentAuthorgracjanna
    • CommentTimeSep 29th 2014
     permalink
    Bartek nie miał skończonych 3 lat, ale w przedszkolu tworzyli grupę 3-latków i bez wahania go przyjęli. Pytałam w żłobku, do którego chodził, czy jest możliwość, żeby dalej tam chodził, jeśli nie będzie dla niego miejsca w przedszkolu i powiedzieli, że raczej nie, a poza tym lepiej dla jego rozwoju, żeby już poszedł do przedszkola.
    •  
      CommentAuthorgilese
    • CommentTimeSep 30th 2014
     permalink
    Jeżeli dziecko nie ma 3 lat rocznikowo, to nie mogą go wyrzucić ze żłobka do którego chodzi. Niby co mają zrobić rodzice z takim dwulatkiem? U mnie w państwowym żłobku, jest możliwość że trzylatek może zostać w żłobku, jeśli nie przyjmą go do przedszkola, ale to się rzadko zdarza raczej...
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeSep 30th 2014
     permalink
    W ustawie jest ze dziecko może chodzić do żłobka do 4 roku życia.w praktyce jednak roczników dzirci idą do przedszkola
    -- ;
    •  
      CommentAuthormońka
    • CommentTimeSep 30th 2014
     permalink
    rocznikowo to będzie miła 3 lata w styczniu 2016..dlatego pytam, bo we wrześniu 2015 będzie mieć 2 lata 8 miesięcy, ale słyszałam właśnie że mogą iść dzieci od 2,5 roku...wychodzi na to że zależy od przedszkola..dzięki za odpowiedzi! pozdrówki dla Was mamusie
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.