Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    Hej, ja wczoraj wypróbowałam nalesnika z dżemem o którym pisałam wyżej. Zero reakcji;-) Ale ja jestem dziwnym przypadkiem. Cukry skacza mi po wodzie;-) a po naleśniku stały w miejscu, jakby nie bylo w ogole reakcji. A żebyscie widziały moja minę jak jadłam!!!!! Jak male dziecko ;-)W weekend chyba zrobie powtorkę. Buzka
    • CommentAuthorMałaMi80
    • CommentTimeMay 10th 2012
     permalink
    Poproszę o dokładny przepis na to ciasto naleśnikowe, bo jak nie zjem tego w weekend to oszaleję:)
    --
  2.  permalink
    Ja zrobiłam "na oko" ok 2-3 łyzek maki razowej, jajko, szczypta soli i troche mleka 0,5%. Posmarowałam patelnie bardzo cienko oliwa, tak tylko żeby nie przywarło i wylałam ciasto na patelnie. Nie był to tradycyjny, cieniutki nalesnik, tylko taki lekko grubawy (chyba przez make) ale i tak był przepyszny, do tego dżem Stovitu;) Smacznego:)
    • CommentAuthorMałaMi80
    • CommentTimeMay 10th 2012
     permalink
    Dziękuję:) Spróbuję w weekend. A ja właśnie jestem po talerzu flaków sojowych. Nażarłam się jak bąk i czekam na pomiar cukru... Pozdrawiam!
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeMay 10th 2012
     permalink
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeMay 10th 2012
     permalink
    a myslicie, ze moglabym zjesc grzyby takie lekko podsmazone na niewielkiej ilosci margaryny roslinnej? mam w lodowce zamrozone i ostatnio naszla mnie mega ochota ;)
    --
  3.  permalink
    Vsti, ja ogolnie boje się podsmazanych rzeczy, ale musisz spróbowac i daj nam koniecznie znać ;-) ja dzis zrobiłm pulpeciki z inyka, gotowane z warzywami, z sosoem pomidorowym. Tez sie bałam ale cukier ok. 102. Trzeba próbować na sobie.
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeMay 10th 2012
     permalink
    musisz spróbować - ja jem pieczarki np. do mięsa a wczoraj i dziś to w ogóle mam już grzeszny obiad - ponieważ nie mogę już patrzeć na kurczaka i ryby zrobiłam gulasz....kupiłam kawałek surowej szynki, podsmażyłam, dodałam koncentrat pomidorowy i żółtą paprykę i zjadłam z kaszą gryczaną - cukier 103, no ale ja na insulinie jadę do obiadu
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeMay 10th 2012
     permalink
    Kochane, a to przy cukrzycy smażyć nie można? Nie załamujcie mnie, ja i tak nic nie jem, a mięso to tylko z patelni.....
    --
  4.  permalink
    Mnie w poradni mówili, ze smazone to beeee.... najlepiej gotowane, duszone, pieczone ale nie dajmy sie zwariowac, od czasu do czasu można poeksperymentować, a nóz-widelec;-)))) testujcie, na pewno nasze przepisy przydadza sie następnym, a teraz ide poćwiczyc swoja silna wole, upiekę babkę piaskowa dla męza;-) Jeszcze tylko 11 dni do terminu !!! i pierwsze co zjem, o ile mi to dranstwo przejdzie to będzie ...paczek!!!! a pózniej dopiero dieta dla karmiacych ;-)
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeMay 10th 2012
     permalink
    KasiaC_2007: i pierwsze co zjem, o ile mi to dranstwo przejdzie to będzie ...paczek!!!! a pózniej dopiero dieta dla karmiacych ;-)


    :devil::cool::wink:
    --
    • CommentAuthorMałaMi80
    • CommentTimeMay 10th 2012
     permalink
    Ja z kolei mam straszną ochotę już chyba na wszystko co zakazane: winogrona, czekoladę, płatki czekoladowe z pełnym mlekiem taka porcję żeby aż łyżka stała:) pizzę, naleśniki z kapustą, oj mogłabym wymieniać. Kupiłam ten wafelek dla diabetyków i cały czas się powstrzymuję:/ A co do testowania, to niby kiełbas nie można, a ja robię sobie od czasu do czasu leczo: podsmażam kiełbasę na suchej patelni, dodaję cebulę, a potem do garnka z pomidorami, papryką i cukinią i cukier ok. Ja już nie mogę patrzeć na gotowanym na parze ble:/

    KasiaC_2007 - tylko pozazdrościć tak krótkiego terminu!

    Treść doklejona: 10.05.12 15:50
    Dziewczyny jak się wejdzie na stronę www.slodkiemamy.edu.pl to odechciewa się tych grzesznych produktów. Można nieźle się wystraszyć:(
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeMay 10th 2012
     permalink
    MałaMi80: Dziewczyny jak się wejdzie na stronę www.slodkiemamy.edu.pl to odechciewa się tych grzesznych produktów. Można nieźle się wystraszyć:(


    dlatego ja nie wchodzę i nie czytam bo taki stres gorzej wpływa chyba na dziecko niż jak zjem raz na kilka tygodni coś z listy zakazanej !!!!!

    MałaMi80: KasiaC_2007 - tylko pozazdrościć tak krótkiego terminu!


    ja według terminu z USG mam 25.05.2012 !!!! i dziś pani dr też powiedziała, że nie daje mi więcej niż 2-3tyg.
    --
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeMay 10th 2012 zmieniony
     permalink
    MałaMi80: Ja z kolei mam straszną ochotę już chyba na wszystko co zakazane: winogrona, czekoladę, płatki czekoladowe z pełnym mlekiem taka porcję żeby aż łyżka stała:) pizzę, naleśniki z kapustą, oj mogłabym wymieniać.

    Ja też...:(
    Ale ja czasami grzeszę... a nawet często...:shamed:
    Mierzę cukier i mam w normie = usprawiedliwiam się.
    -- ,
  5.  permalink
    kasiek, to moze będziemy razem rodzic;-)!!!! Ja mam termin na 21-go, z wczorajszego usg na 24 maja, ale chyba juz w nastepnym tyg ide do szpitala bo łożyskao mam juz w III st i sporo zwapnien, poza tym wczoraj niby przepływy były ok, w normach ale nie takie super jak zawsze i troche sie wystraszyłam. Szyjka cała,długa, zero rozwarcia, tak wiec jak sie samo nie zacznie będa mi wywoływac poród, zaczynam juz biegac po schodach;-)
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeMay 10th 2012
     permalink
    no u mnie właśnie szyjka miękka i się skraca, rozwarcia póki co brak ale gin twierdzi, że wszystko się już przygotowuje do porodu :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeMay 10th 2012
     permalink
    niunia32: Ale ja czasami grzeszę... a nawet często...
    Mierzę cukier i mam w normie = usprawiedliwiam się.

    No właśnie, koleżanki moje doświadczone - jak to jest?
    Czy mozna grzeszyć z zakazanej listy jak cukier jest potem OK?
    na razie pytam hipotetycznie, bo wizyte mam 24 maja i dopiero wtedy bede miała glukometr i mierzonko się zacznie.
    Ale tak się zastanawiam (bo każdy z naszych organizmów jest inny), że przecież najważneijsze sa 2 rzeczy - cukier poniżej 120 i brak dużych skoków - to jeżeli te 2 elementy są OK przy grzechach - to można? :devil:
    --
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeMay 10th 2012
     permalink
    Ja jestem w sumie tutaj jeszcze "świeżynką" więc...
    Rozmawiałam ostatnio z diabetolog i powiedziała, że jeżeli cukry są ok i człowiek się rusza to można czasami zgrzeszyć. Ale pytanie jest takie co oznacza "czasami"?!
    -- ,
    • CommentAuthorMałaMi80
    • CommentTimeMay 10th 2012
     permalink
    No nie wiem. To kwestia własnego sumienia:) Pewnie im dłużej się jest na tej diecie tym coraz łatwiej się skusić na coś "zakazanego". A jak potem cukier wyjdzie w porządku to już w ogóle trudno o silną wolę. U mnie jest właśnie odwrotnie. Czasami wydaje mi się, że zjem coś co jest w porządku i cukier będzie ok, a tu rozczarowanie: jest skok. I wtedy odechciewa mi się eksperymentowania. Ostatnio skusiłam się na pół drożdżówki domowej roboty, wypiłam do tego szklankę maślanki, cukier wyszedł 144. Potem miałam straszne wyrzuty sumienia. Bo moja chwila słabości zmusiła moją córeczkę do większej produkcji insuliny:/

    Treść doklejona: 10.05.12 19:10
    Czytałam na innej stronie, że czasami można sobie pozwolić na chwilę słabości. I np. między posiłkami można zjeść 2 kostki gorzkiej czekolady. Albo gałkę loda, np. sorbet itd.
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeMay 10th 2012
     permalink
    Tak naprawdę to się nie mogę już doczekać tego glukometru - żeby wiedzieć jak ja na to wszystko reaguję - bo na razie po omacku, a to chyba najgorsze :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorPajacynka
    • CommentTimeMay 11th 2012
     permalink
    Witajcie słodkie mamusie, od dzisiaj dołączam do Was z dietą i mierzeniem poziomu cukru :wink:
    --
  6.  permalink
    Witaj Pajacynka;-) Trzymam kciuki zeby lekko poszło;-)
    •  
      CommentAuthorPajacynka
    • CommentTimeMay 17th 2012
     permalink
    Ja się skusiłam dzisiaj na płatki z musli i mlekiem i mam za swoje :sad:
    --
    • CommentAuthordoris1971
    • CommentTimeMay 17th 2012
     permalink
    Witam dziewczyny.
    Czy któraś z Was zetknęła się z problemem cukrzycy wykrytej w 29tc?
    Wcześniej lekarz nie robił mi tego badania z wypiciem glukozy.
    P"omimo ze mówiłam mu o zmęczeniu, puchnięciu nóg i rąk i częstych zapaleniach dróg moczowych nie skierował mnie na bad.
    Twierdził oglądając dziecko w 3d i 4d ze rozwija się ok
    Dopiero teraz wyszło ze mam cukrzyce ....Boże, boję się, żeby synek urodził się zdrowy.
    Proszę napiszcie do mnie jak cos wiecie na ten temat
    Pozdrawiam
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeMay 17th 2012
     permalink
    Pajacynka: Ja się skusiłam dzisiaj na płatki z musli i mlekiem i mam za swoje


    nie powinno się jeść nabiału na śniadanie....ja sobie czasem pozwalam na płatki kukurydziane z mlekiem ale na kolację lub późną kolację....
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeMay 17th 2012
     permalink
    a ja mam w diecie zapisane, na sniadanie jogurt naturalny... A to tez nabial... I w ogole mam badac cukier nie po godz. tylko po 2. Co poradnia to chyba inne wskazania:cool:
    --
    •  
      CommentAuthorPajacynka
    • CommentTimeMay 17th 2012
     permalink
    Miałam tylko krótką wizytę u diabetologa i sama eksperymentuję, co jak widać, dzisiaj mi nie wyszło na dobre. Ale tak w ogóle całego nabiału, nawet żółtego sera? A dlaczego? Odkryłam dziwną rzecz - pozwoliłam sobie na grzech w postaci lodów i cukier był w porządku, a po białym ryżu, ziemniakach (jeden rodzaj) i ciemnym chlebie już nie był ok. Ciągle jeszcze czuję się jak dziecko we mgle z tą dietą cukrzycową :confused:
    --
    •  
      CommentAuthorPeaberry
    • CommentTimeMay 17th 2012
     permalink
    Ola, bo te produkty mają wysoki indeks glikemiczny. Wpisz w przeglądarkę hasło "dieta indeksów glikemicznych" i dowiesz się czemu cukier skoczył po cukrach złożonych a czemu nie po prostych. Skonsultuj z lekarzem tę dietę przy najbliższej okazji, bo nie wiem, czy nadaje się dla cięzarnych.
    Pozdrawiam! :bigsmile:
    -- Wszystko o kawie - najnowsze forum o kawie. Miejsce dla ludzi z pasją!
    •  
      CommentAuthorPajacynka
    • CommentTimeMay 17th 2012
     permalink
    Dzięki :smile:

    Treść doklejona: 17.05.12 10:28
    Coś dla dziewczyn korzystających ze smartfonów - jest aplikacja Indeks Glikemiczny, może się przydać :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeMay 17th 2012
     permalink
    Vsti: I w ogole mam badac cukier nie po godz. tylko po 2.

    I po 2h poniżej ilu powinnaś mieć? Poniżej 120? W której poradni Ci tak kazali mierzyć cukier?
    -- ,
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeMay 17th 2012
     permalink
    niunia32: I po 2h poniżej ilu powinnaś mieć? Poniżej 120? W której poradni Ci tak kazali mierzyć cukier?
    Tak dokładnie 120, na Polnej wczoraj mi tak kazali... Mam badać 4 razy dziennie na czczo i 2h po głównych posiłkach (I śniadanie, Obiad, I Kolacja)
    --
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeMay 17th 2012 zmieniony
     permalink
    Vsti: Tak dokładnie 120, na Polnej wczoraj mi tak kazali... Mam badać 4 razy dziennie na czczo i 2h po głównych posiłkach (I śniadanie, Obiad, I Kolacja)

    To generalnie dla mnie jaja, bo mi i innym jak byłam to kazali mierzyć po 1,5h i norma do 120. :confused:
    Dziwne, że w tej samej poradni inaczej podają?
    -- ,
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeMay 17th 2012
     permalink
    heh no to niezle :) Nawet na kartce mam tak zapisane ;)
    ja i tak mierze ok. 1,5h po... ;)
    --
    •  
      CommentAuthorPajacynka
    • CommentTimeMay 17th 2012
     permalink
    A ja mierzę na czczo (norma 70-90) i 1h po trzech głównych posiłkach - normę mam do 120 mg/dL.
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeMay 17th 2012
     permalink
    Pajacynka: A ja mierzę na czczo (norma 70-90) i 1h po trzech głównych posiłkach - normę mam do 120 mg/dL.


    to tak jak ja :bigsmile: trochę mnie dziwią inne normy, a zwłaszcza badanie po czasie dłuższym niż godzina, bo to wtedy tak jakby dana osoba nie była ciężarną a zwyczajnym cukrzykiem (oni mają normę po 2h właśnie do 120)
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeMay 17th 2012
     permalink
    mnie tez to zdziwilo, dlatego usrednilam sobie i mierze tak po 1,5h... Choc zarowno po 1h, czy po1,5 mam cukier ok ;p
    --
    •  
      CommentAuthordododotka
    • CommentTimeMay 18th 2012
     permalink
    A mi moja diabetolog kazała po 1h chyba że zjem coś tłustego (np. Lody,bo wtedy cukier podobno skacze później ;-)) to po 1,5h - ale w poradni mówili,że i po 1h i po 2h ciężarne powinny mierzyć..
    Co do diety to przez to,że mój wynik był na granicy a i teraz nie mam problemów ze skokami (ale też się staram pilnować) to chyba mnie lżej traktują -bo np. mam zakaz na mleko poniżej 2% i pani zachęcała mnie do tłustych serów (byle w drugiej połowie dnia)
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeMay 23rd 2012
     permalink
    Laseczki, jutro idę w końcu do tej poradni diabetologicznej na Karową (W-wa) i mam pytanie - czy ja sobie mogę wybrac glukometr jaki chce mieć (chodzi o receptę na paski) czy musze przyjać co mi proponują?
    I wogóle jaki jest "najbardziej wypasiony glukometr" :wink: do którego można dostać receptę na paski? Co polecacie?
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeMay 23rd 2012
     permalink
    oj nie pomogę - u mnie w KRK w poradni mają tylko jeden model do wypożyczenia i nie ma wyboru.....
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeMay 23rd 2012
     permalink
    _kasiek_: oj nie pomogę - u mnie w KRK w poradni mają tylko jeden model do wypożyczenia i nie ma wyboru.....

    A tak na Ciebie liczyłam... :wink:
    A jaki masz ten glukometr?
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeMay 23rd 2012
     permalink
    Ul_cia: A jaki masz ten glukometr?


    OneTouch Select

    poprzednio miałam Aqu Check Go

    w sumie dla mnie jakoś nie było różnicy, choć One Touch jest troszkę prostszy bo każde nowe pudełeczko pasków ma taki sam kod i nie trzeba tego pilnować przy otwarciu nowych pasków
    --
    •  
      CommentAuthordododotka
    • CommentTimeMay 23rd 2012
     permalink
    Ja we Wro tez brałam,co dawali... Mam OneTouch Select Mini i nawet się zdążyliśmy polubić ;) ale nie miałam nigdy nic do porównania...
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeMay 24th 2012
     permalink
    Hej!
    a ja dzisiaj po wizycie w szpitalu na Karowej w poradni.... no i dokładnie tak jak tu któraś z naszych koleżanek wczesniej pisała - generalnie pół dnia stracone na coś co możnaby załatwić w 1,5 h..... ale przynajmniej dowiedziałam sie, ze mam jakąś nadżerkę na szyjce macicy :shocked: i i mi zrobili cytologię (obok obowiazkowego posiewu).
    Poza tym spotkanie z panią dietetyk, która mówiła tak jakby była nagrana na magnetowfoni tylko odtwarzała :confused:, "instruktaż" z glukometru i jedyne fajne - ze posłuchałam serduszka Martynki bo KTG robili :bigsmile:
    No i teraz zabawa z kupnem glukometru - w szpitalu powiedzieli, ze w najbliższej Aptece (na Mariensztacie) do pasków dadza mi glukometr (Contour TS), ale jak wsiadłam w samochód, to droga (przez te wszystkie remonty) tak mnie poprowadziła, ze za chwile znalazłam sie w zupełnie innej dzielnicy i aby zawrócić muszę objechać prawie pół miasta, wiec stwierdziłam, że nie bedę stała w korkach aby wracać - kupię w innej aptece ....... byłam już w 3 i wżadnej nie am takiego glukometru, a w ostatniej pan mi wręcz powiedział, że on pierwsze słyszy aby do pasków dawać glukometr i generalnie zebym stuknęła się w główkę :shocked: (to ostatnie oczywiscie moja interpretacja, ale wyraz był mniej wiecej taki).
    I tu moje pytanie do koleżanek z Wawy - gdzie kupowałyście paski do glukometru wraz z glukometrem Conour TS?
    --
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeMay 24th 2012
     permalink
    Ul_cia: pan mi wręcz powiedział, że on pierwsze słyszy aby do pasków dawać glukometr

    Ten pan jakiś niedoinformowany bo ja w aptece do pasków dostałam za darmo glukometr.
    Gdzie kupić nie doradzę bo mieszkam w Poznaniu.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeMay 25th 2012
     permalink
    Dzięki, też mi się pan dziwny wydał ;-) "przemądrzały smarkacz"... :wink:
    Kochane, mam pytanie, kupiłam sobie chlebek wasa na te dodatkowe posiłki - jak liczycie mu WW? bo na opakowaniu napisane, ze w jednej kromce jest 0,4 węglowodana... :shocked: tak mało, ze niewiadomo jak to liczyć... :cool:
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeMay 25th 2012
     permalink
    ja nie jem w ogóle Wasy więc znowu nie pomogę....jakoś tak mnie nie przekonuje i już pisałam, że u nas w poradni przed nią dość mocno ostrzegali, że potrafi być zdradliwa
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeMay 25th 2012
     permalink
    _kasiek_: że u nas w poradni przed nią dość mocno ostrzegali, że potrafi być zdradliwa

    no właśnie, pamietam... a u nas wczoraj pani dietetyk polecała... i znowu nam się powtarza historia, że co poradnia to inne wskazówki.... :wink: Ja dopiero jutro kupię ten glukometr, to jak sie troche pomierzę to będe mądrzejsza :cool:
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeMay 25th 2012
     permalink
    No i ja do was dołączam. Krzywa cukrowa była w normie (138 po dwóch godzinach), ale cukier na czczo wysoki wiec mierze od wtorku cukry i są wysokie bo w godzinę po jedzeniu mam w okolicach 160. Wiec od dzisiaj mam dietę i za tydzień z pomiarami mam przyjść do Pani Diabetolog i się wyjaśni czy nie będę musiała brać insuliny. Być może dieta wystarczy. Jestem drugim przypadkiem w ciągu 4 lat w tej poradni że krzywa cukrowa jest w normie a cukrzyca jednak jest. Ale szczerze powiem jestem trochę tym przerażona.
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeMay 26th 2012
     permalink
    Anecia84: Ale szczerze powiem jestem trochę tym przerażona.


    spokojnie - najważniejsze, że ci zdiagnozowali i teraz jak będziesz pod kontrolą nic dzidziusiowi nie grozi :bigsmile: A o to tutaj chodzi !!
    --
    •  
      CommentAuthormariamateria
    • CommentTimeMay 26th 2012 zmieniony
     permalink
    U nas odradzali chrupkie pieczywo, bo się człowiek nim mało najada :) raz na jakiś czas jak najbardziej, ale nie na stałe. Ja jadłam żytni Sonko i wychodziło mi 2,5 kromki jako 1 WW, sprawdź jeszcze raz tę rozpiskę co to za jednostki są tam...
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.