Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeApr 13th 2012
     permalink
    _kasiek_: Jak będziesz w weekend sprawdzać cukier glukometrem babci to pamiętaj, żeby nie kłuć się jej nakłuwaczem. Musisz sama się ukłuć igiełką, której tylko ty użyjesz.
    tak wiem o tym :))) Dzięki za odpowiedź, bo jak na razie to chyba zaczynam za bardzo panikować :)
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeApr 13th 2012
     permalink
    Vsti: Dzięki za odpowiedź, bo jak na razie to chyba zaczynam za bardzo panikować :)


    wiem co czujesz - ja ryczałam kilka dni po tym jak odebrałam badania....a potem kilka następnych jak mi dali insulinę.....myślałam, że przy drugiej ciąży będzie lepiej, że jakoś wezmę to "na klatę" ale też łzy się polały....mimo woli....
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeApr 13th 2012
     permalink
    Na razie muszę poczekać do wtorku i zobaczymy, co gin zadecyduje... trudno jestem w stanie wszystko znieść tym bardziej przez te ostatnie 12 tygodni...
    --
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeApr 13th 2012 zmieniony
     permalink
    glukozę przeżyłam- musiałam wypić bez cytryny- smakowało okropnie, do 13 godz, nawet po zjedzeniu śniadania było mi niedobrze.
    na czczo 5,05mmol/l norma do 5,83 ( 90mg/dl)
    po 1 h 7,12 norma dp 11,10 (128 mg/dl)
    po 2h 6,42 norma do 7,80 ( 116 mg/dl)

    ciekawa jestem dlaczego moje wyniki na glukometrze podają takie wysokie cukry, kazałam mężowi kupić nową baterię bo może się kończy i zawyża- glukometr babciny ma juz 2 lata. Ostatnie pobranie po 2h miałam o 9,45, i wyszło im 116 mg/dl, a ja w domu na glukometrze zmierzyła po powrocie o 10,20 i wyszło mi 136 mg/dl :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorcoma
    • CommentTimeApr 13th 2012
     permalink
    mag - może masz stare paski! one się utleniają po jakimś czasie i mogą dać zafałszowany wynik.
    --
    •  
      CommentAuthor_mag_
    • CommentTimeApr 13th 2012
     permalink
    w środę kupiłam nowe, chyba miałam za duże przerwy między posiłkami, bo teraz po obiadku wynik bardzo dobry 114mg/dl :D
    --
    • CommentAuthorKafffka74
    • CommentTimeApr 13th 2012
     permalink
    Mam wizytę u diabetologa w przyszłym tygodniu, no.... zobaczymy. Musi być OK !
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeApr 13th 2012
     permalink
    To ja do Was ponownie chyba dolacze, bo u mnie plusy na testach, a jako ex slodka mamusia na insulinie, bede miala powtorke
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeApr 14th 2012
     permalink
    wczoraj zmierzylam sobie 2 razy cukier po godz od posilkow raz 90, drugi raz 93, czyli chyba ok? Dzis nadal kontrola :) poza tym dostane glukometr musze tylko paski kupic i bedziemy sie badac. mam dziwne palce nie chce z nich krew leciec :)
    --
    •  
      CommentAuthorcoma
    • CommentTimeApr 14th 2012
     permalink
    Bo to zależy gdzie się ukłujesz Vsti:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeApr 14th 2012 zmieniony
     permalink
    Vsti, Pomasuj wcześniej palec.

    Treść doklejona: 14.04.12 21:15
    Kasiek, a Ty rodziłaś naturalnie mając cukrzycę ciążową czy jednak miałaś robione cc?
    Dlaczego przy cukrzycy ciążowej trzeba się udać do odpowiednich szpitali?
    -- ,
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeApr 15th 2012
     permalink
    po wczorajszej kontroli poziomu cukru stwierdzam, ze nie jest chyba az tak zle, po kazdym posilku nie wiecej niz 105 :)
    --
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeApr 15th 2012
     permalink
    Vsti, a uważasz na to co jesz czy jesz wszystko na co masz ochotę?
    -- ,
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeApr 15th 2012
     permalink
    niunia32: Kasiek, a Ty rodziłaś naturalnie mając cukrzycę ciążową czy jednak miałaś robione cc?
    Dlaczego przy cukrzycy ciążowej trzeba się udać do odpowiednich szpitali?


    rodziłam sn - sama cukrzyca ciążowa nie jest wskazaniem do cc, chyba, że oczywiście waga dziecka jest duża (spowodowana właśnie cukrzycą) lub też cos innego się dzieje. Ale nawet jak jesteś na insulinie i wyniki są ok, to jeszcze raz powtórzę - leczona cukrzyca, pod kontrolą nie jest wskazaniem do cc.

    Czy trzeba się udać do odpowiednich szpitali - nie wiem jak jest w innych miastach, ale w KRK jest taka polityka - poradnia cukrzycowa dla ciężarnych jest jedna, w szpitalu który ma też oddział ginekologiczno - położniczy i generalnie w tej poradni wmawiają, że musimy wszystkie rodzić u nich z racji cukrzycy. Ale jest to jeden z najgorszych szpitali jeśli chodzi o warunki sanitarne (jedna łazienka na poporodowym na całe duże piętro !!!!) to unika się tej porodówki jak ognia. Fakt, że neonatologię mają tam jedną z lepszych bo to jest szpital kliniczny, więc dla dziecka dobrze w razie jakiś problemów.
    Ja w pierwszej ciąży około 30tc zapytałam po prostu w moim szpitalu czy oni mają jakieś przeciwwskazania, żebym rodziła u nich z cukrzycą insulinowaną. Moja gin prowadząca nie widziała i teraz też nie widzi problemów. Powiedziała, że co innego gdybym była normalnym cukrzykiem lub też miała jakieś bardzo wysokie dawki insuliny to trzeba by się było zastanowić....ale ja nie mam takich problemów więc rodzę w normalnych szpitalu.
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeApr 15th 2012
     permalink
    Vsti, a uważasz na to co jesz czy jesz wszystko na co masz ochotę?
    Wyeliminowałam słodzenie herbaty, słodycze i białe pieczywo, poza tym jem normalnie...
    --
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeApr 15th 2012 zmieniony
     permalink
    Kasiek, bardzo dziękuję za odpowiedź.
    Moja teściowa siedzi teraz na necie i czyta o cukrzycy ciążowej i mnie straszy...:confused:

    Treść doklejona: 15.04.12 11:17
    Vsti: Wyeliminowałam słodzenie herbaty, słodycze i białe pieczywo, poza tym jem normalnie...

    Vsti: po wczorajszej kontroli poziomu cukru stwierdzam, ze nie jest chyba az tak zle, po kazdym posilku nie wiecej niz 105 :)

    Ja jak się dowiedziałam, że poziom cukru mam podwyższony (139 mg/dl, norma do 140 mg/dl), lekarka kazała mi powtórzyć badanie po ok. 4 tyg, to też zaczęłam mierzyć glukometrem poziom cukru. Wyniki miałam różne, podsumowując miałam codziennie cukier podwyższony po którymś posiłku, np. po śniadaniu ok. 130 mg/dl a po reszcie posiłków już do 120 mg/dl. Gdy po 4 tyg. powtórzyłam badanie glukozy po obciążeniu 75g glukozy po 2h to wynik mi wyszedł 186 mg/dl. I mam skierowanie do poradni diabetologicznej. :cry:
    Mam nadzieję, że u Ciebie będzie inaczej.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorcoma
    • CommentTimeApr 15th 2012
     permalink
    Vsti to masz na razie podobnie jak ja miałam:wink: jadłam (metodą prób i błędów) prawie wszystko, pod koniec było trochę cieżej te ładne wyniki utrzymać ale dojechałam na samej diecie czego Ci życzę! pod sam koniec ciąży wyniki powinny się Wam poprawiać (w sensie spadać) bo to jest też znak dojrzałego łożyska - tak mi gin mówił i miał rację...:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeApr 15th 2012
     permalink
    No to dziś zjadłam śniadanie (3 kawałki chleba razowego, szynka z drobiu, ogórek, sałata, rzodkiewka, pomidor+ herbata bez cukru) po nie całej godzinie zaczęło mi się słabo robić, zmierzyłam cukier i 65...
    (no to muszę widocznie na śniadanie jeszcze coś dodać)
    coma dokładnie, jak na razie metoda prób i błędów... ale chyba warto poinformować o tym gin., że jak na razie norm nie przekraczam po jedzeniu....
    --
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeApr 15th 2012 zmieniony
     permalink
    Vsti: No to dziś zjadłam śniadanie (3 kawałki chleba razowego, szynka z drobiu, ogórek, sałata, rzodkiewka, pomidor+ herbata bez cukru) po nie całej godzinie zaczęło mi się słabo robić, zmierzyłam cukier i 65...

    Ja po takim śniadaniu po 1h mam cukier na poziomie 114 mg/dl...:confused:

    Ja mam ogromną ochotę na słodycze...:cry:
    -- ,
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeApr 15th 2012
     permalink
    Ja tez rodzilam naturalnie, pomimo insuliny... Jestem drobna kobieta, a synek wazyl 4040. Dalam rade, choc w badaniu wyszlo, ze mam zwezona miednice.
    Jedyny dyskomfort, ktory mi przeszkadzal to mierzenie cukru w trakcie porodu... Tu skurcz, a polozna karze cukier mierzyc hihihih

    U nas w miescie kobieta z cukrzyca nie moze rodzic. Trzeba jechac do Bydgoszczy...
    Poprostu w szpitalu musi byc odpowiedni sprzet do ratowania maluszkow i dobrze jesli jest diabetolog na miejscu dla mamy...

    Jednak, jesli kobieta ciezarna z cukrzyca dba o siebie, pilnuje diety to powiklania sa bardzo rzadkie, wiec nie ma co panikowac ;)... Ochrzan tesciowa hihihih
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeApr 15th 2012
     permalink
    niunia32: Kasiek, bardzo dziękuję za odpowiedź.
    Moja teściowa siedzi teraz na necie i czyta o cukrzycy ciążowej i mnie straszy...


    niech sobie teściowa czyta, ale NIECH CI NIC NIE MÓWI !!!!!!!!!!!!!! Po pierwsze dlatego, źe niepotrzebnie cię denerwuje a to tez ma wpływ na poziom cukru (stres) a po drugie - te wszystkie powikłania w sporej większości dotyczę CUKRZYCY NIE LECZONEJ !!!!!!!! A ty jesteś pod kontrolą i jedyne co może się zdarzyć to większa waga dziecka (Iwi ważyła w skończonym 38tc 3730g i ewentualnie troszkę wcześniejszy poród, właśnie dlatego, że dziecko jest większe....ja tak miałam, ale jak widzisz ciąża była już donoszona - 38tc i 5 dzień)

    Cała reszta to przypadki, jeśłi kobieta nie dba o dietę, o siebie, ma niewykrytą cukrzycę itp.

    Ja wiem - bo też to przeczytałam w pierwszej ciąży i ryczałam przez 4 dni....dopóki mnie lekarz nie ustawił do pionu.
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeApr 15th 2012
     permalink
    Coś chyba jest nie teges ze mną wczoraj jadłam normalnie cukier po 1h ok, dziś bardziej dietetycznie i po godzinie od obiadu (de-volaille z pieczarkami, sałata z jogurtem, grillowana cukinia, 2 kawałki chrupkiego pieczywa) cukier 45, słabo i w ogóle... zjadłam 2 kostki czekolady, co by się podniosło...zjem normalną kolację i zobaczymy, jak będzie...
    --
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeApr 15th 2012
     permalink
    Monia, dziękuję :-)
    Ładną wagę miał Twój synek.
    Muszę się dowiedzieć czy szpital w którym chciałabym rodzić przyjmuje kobiety z cukrzycą ciążową.

    Kasiek, dzięki :-)
    Nie będę rozmawiać z teściową na ten temat...
    -- ,
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeApr 15th 2012
     permalink
    Vsti: Coś chyba jest nie teges ze mną wczoraj jadłam normalnie cukier po 1h ok, dziś bardziej dietetycznie i po godzinie od obiadu (de-volaille z pieczarkami, sałata z jogurtem, grillowana cukinia, 2 kawałki chrupkiego pieczywa) cukier 45, słabo i w ogóle... zjadłam 2 kostki czekolady, co by się podniosło...zjem normalną kolację i zobaczymy, jak będzie...


    a ja ma jakieś wątpliwości co do glukometru....bo de-volaille to jest jednak w panierce, smażony i jakoś mi się nie widzi, żeby po samym takim kotlecie był tak niski cukier....a jeśli faktycznie ten cukier był tak niski to też bardzo niedobrze i też trzeba to skonsultować z diabetologiem :neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeApr 15th 2012
     permalink
    glukometr raczej dobry,bo uzywany caly czas i sprawdzany (babcia w szpitalu byla m-c temu i pomiary byly takie same, jak na innych). Poza tym czulam sie slabo na dzisiejszej diecie, wczoraj jadlam normalnie i wszystko bylo ok... Moze to jednak nie cukrzyca... musze o tym wszystkim powiedziec gin. na wizycie... Niech on cos poradzi...

    Treść doklejona: 15.04.12 19:03
    a co do de-volailla to moja mama robi takie dusze, a nie typowe smazone...
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeApr 15th 2012
     permalink
    Vsti: Moze to jednak nie cukrzyca... musze o tym wszystkim powiedziec gin. na wizycie... Niech on cos poradzi...


    ale cukrzyca to też właśnie takie drastyczne spadki cukru niestety....i im bliżej porodu tym może być ich więcej.....bo cukrzyca to generalnie zaburzenia metaboliczne powodujące hiperglikemie, ale właśnie ciężarnych cechuje się też występowaniem hipoglikemii.

    Wiem o czym mówisz - ja w pierwszej ciąży też miałam takie spadki cukru w granicach 50 i czułam się strasznie. Oblały mnie zimne poty, było mi słabo. Najlepiej wtedy wypić szklankę wody z cukrem bo najszybciej podniesie ci się poziom cukru...szybciej i zdrowiej niż po cukierkach czy batonikach.
    No i ja cały poród byłam podpięta do kroplówki z glukozą bo jeść nic nie mogłam a cukier bardzo spadał.
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeApr 15th 2012
     permalink
    z tym, ze ja przez te 2 dni, ani razu nie mialam wiecej niz 105 i to po normalnym jedzeniu. teraz mierzylam po godz od zjedzenia zupy mlecznej(mleko 0,5), a przed tem 2 kiwi i lyku coli i jest 86...
    Czy bez skierowania mozna sobie zrobic te badanie z 75g glukozy, oczywiscie odplatnie?
    Wiem, ze przy cukrzycy sa skoki cukru... Jutro znow sprobuje jesc normalnie i jak nie bedzie podwyzszony cukier to poprosze gina o powtorke badania...
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeApr 15th 2012 zmieniony
     permalink
    Vsti: Czy bez skierowania mozna sobie zrobic te badanie z 75g glukozy, oczywiscie odplatnie?


    jasne, że możesz iśc odpłatnie - koszt pewnie zależny od laboratorium ale w granicach 30zł pewnie...a może i mniej
    --
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeApr 15th 2012 zmieniony
     permalink
    Ja robiłam odpłatnie i płaciłam 16 zł, ale glukozę 75g musiałam mieć swoją.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorcoma
    • CommentTimeApr 15th 2012
     permalink
    Vsti może dostarczyłaś za mało węglowodanów - wiesz... niby mięso smażone ale poza tym warzywa, może zabrakło np. ziemniaków. Ja jak zaczynałam dietę i jadłam wg. rozpisek to miałam też za niskie cukry, więc skorygowałam dietę pod siebie. W cukrzycy można jeść wszystko chodzi o to żeby nie było tych skoków cukru, ja mogłam jeść frytki i nic mi nie było ale po knedlach mi podskoczyło! Na początku też nie wierzyłam w tą moją cukrzycę:wink: wyniki mi było ciężko utrzymać dopiero pod koniec:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeApr 17th 2012
     permalink
    Przy normalnym jedzeniu (tzn. takim, jak dotychczas, tzn. słodyczy nie jem i nie słodzę herbaty) wyniki mam dobre, zawsze coś ok. 90, 100...
    Dziś wizyta u gin. poinformuje go o tym i zobaczymy, co zdecyduje...

    coma: może zabrakło np. ziemniaków.
    do ziemniaków to nikt i nic mnie nie zmusi :D nie jem ich od 6 roku życia :bigsmile::wink:
    --
    •  
      CommentAuthorcoma
    • CommentTimeApr 17th 2012
     permalink
    Ooo a to tylko przykład był:wink: Możesz jechać z kaszą/ryżem/makaronem itd...
    --
  1.  permalink
    Mi się cukrzyca zaczęła objawiać w ciąży też spadkami cukru właśnie. Dopiero w miarę rozwoju ciąży coraz trudniej było utrzymać cukier dietą i dostałam insulinę, choć na początku nie wierzyłam, że mam cukrzycę.
    Vsti jakim glukometrem mierzysz? Może tym Bayera ? Nie pamiętam jak się nazywa? On przy niskich cukrach dodatkowo zaniżał mi wyniki. Jedz węglowodany, które się długo rozkładają - brązowy ryż, razowy makaron. Jakie masz przerwy między posiłkami? Może za rzadko jesz i stąd te spadki cukrów po posiłkach?

    Zawsze zalecają, żeby rodzić tam,gdzie się mogą zając maluszkiem w przypadku zaburzeń poziomu cukru u maluszka jak się urodzi. Jest małe prawdopodobieństwo wystąpienia powikłań, jeśli się pilnuje cukrów. Mój synek urodził się zdrowy,przy porodzie miałam podpiętą przez jakiś czas glukozę, poza tym nie było żadnych komplikacji choć zapis KTG na tydzień przed porodem zaczął być mocno zawężony i mały się nie budził. Ani po hałasowaniu ani po czekoladzie, bo położne próbowały różnych metod.
    --
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeApr 18th 2012
     permalink
    Jestem po wizycie w poradni diabetologicznej. Muszę trzymać dietę i mierzyć cukier glukometrem.
    Jako ciekawostkę dodam, że w Poznaniu zalecają trzymać się norm:
    - poziom cukru na czczo do 90 mg/dl
    - a po głównym posiłku po 1 h 30 min do 120 mg/dl.
    -- ,
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeApr 18th 2012
     permalink
    niunia32: Jako ciekawostkę dodam, że w Poznaniu zalecają trzymać się norm:
    - poziom cukru na czczo do 90 mg/dl
    - a po głównym posiłku po 1 h 30 min do 120 mg/dl.


    no to rano u mnie to samo....jedyna roznica to czas pomiaru po posiłku, choc norma taka sama
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeApr 18th 2012
     permalink
    mnie od dzis trzymaja w szpitalu, jutro, co 2h beda mnie kluc... Wiec okaze sie po jutrzejszym dniu, jak tam z moja cukrzyca :)
    --
    •  
      CommentAuthorcoma
    • CommentTimeApr 18th 2012
     permalink
    Ja nie do końca rozumiem czasem jak zatrzymują w szpitalu żeby np. zrobić profil. U mnie jak po teście obciążenia wyszła górna granica też robiłam w domu półprofil i profil i nawet mimo znacznych odstępstw od diety cukry mi wychodziły idealne, dopiero jak dziecko większe było to musiałam uważać...
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeApr 18th 2012
     permalink
    na moje oko to w ogóle jest bez sensu - bo albo Vsit masz już cukrzycę i chcą ci tylko sprawdzić czy wystarczy ci sama dieta, bo przecież robienie profilu już na diecie nie potwierdzi cukrzycy tylko na 90% ją wykluczy, bo przy takiej diecie jaką dają w szpitalu to większość ludzi będzie miała dobre wyniki.

    Mi się wydaje, że oni w szpitalu chcą ci Vsit tylko sprawdzić czy wystarczy ci dieta ale generalnie cukrzycę masz stwierdzoną poprzez wynik obciążenia glukozą.
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeApr 18th 2012
     permalink
    Wlasnie z tego, co sie dowiedzialam u mnie przy tak malej roznicy niby maja stwierdzic, czy to jest cukrzyca... Bo nawet na skierowaniu nie pisalo:cukrzyca ciazowa, tylko podejrzenie cukrzycy. ale ja lekarzem nie jestem, a oni chyba wiedza, co robia, tak mi sie wydaje... Coz, jakby co przynajmniej mam full pakiet darmowych badan ;)
    --
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeApr 18th 2012
     permalink
    No ja jak dziś byłam w poradni to bardzo dużo kobiet miało skierowanie do szpitala. Niektóre miały lepsze wyniki niż ja, w sensie mniej podniesiony cukier. Mnie się udało, że lekarka mnie nie wysłała do szpitala :) może dlatego, że ostatnio sama ograniczyłam sobie tłuste i słodkie produkty i mierzyłam sobie poziom cukru po gł. posiłkach i notowałam wszystko. Najwyższy wynik miałam po 1h po posiłku 130 mg/dl.
    Mam liczyć ruchy płodu i nie wiem jeszcze dokładnie na czym to polega. Czy codziennie o tej samej porze mam liczyć ruchy czy to jest obojętne o której godzinie mierzę ruchy w danym dniu?

    Treść doklejona: 18.04.12 19:23
    Vsti, a gdzie byłaś w poradni?
    -- ,
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeApr 18th 2012
     permalink
    niunia mnie moj gin. prowadzacy wyslal na oddzial, mimo, ze miala zapisane wyniki badan cukru, ktore sobie robilam... Powiedzial tylko, ze w szpitalu wszystko lepiej sprawdza i bedziemy spokojniejsi...
    --
    •  
      CommentAuthorcoma
    • CommentTimeApr 18th 2012
     permalink
    niunia32: Mam liczyć ruchy płodu i nie wiem jeszcze dokładnie na czym to polega. Czy codziennie o tej samej porze mam liczyć ruchy czy to jest obojętne o której godzinie mierzę ruchy w danym dniu?

    Gin CI kazał czy w poradni? dziwne bo raczej się odchodzi od liczenia to może być niepotrzebnie mylące i stresujące. Ja nie liczyłam nigdy dokładnie, obserwowałam czy ruchy są codziennie ale nie liczyłam bo bywały dni szaleństwa i spokojniejsze, dziecko przecież też ma różne dni:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeApr 18th 2012 zmieniony
     permalink
    Coma, W poradni dziś mi kazali liczyć i lekarka z poradni powiedziała, że to bardzo ważne. Podobno (lekarka twierdzi, że coraz częściej się to zdarza) u kobiet z cukrzycą jest 10-krotnie częstsza możliwość obumarć wewnątrzmacicznych. Mam liczyć ruchy wg schematu: od wyznaczonej samodzielnie godziny liczyć moment wystąpienia 10 ruchu (minimalna liczna ruchów płodu w ciągu 3h wynosi 10).
    Zapomniałam się zapytać czy codziennie o tej samej porze mam zacząć liczyć ruchy np. we wtorek liczę ruchy od godz. 9, we środę również zaczynam liczyć od godz. 9?, czy może to obojętne o której godzinie danego dnia zacznę liczyć np. we wtorek zaczynam liczyć od godz. 9, a w środę zaczynam liczyć od godz. 15??
    Dziewczyny orientujecie się jak to jest z tym liczeniem ruchów płodów?

    I jeszcze muszę chodzić od 30 tyg. ciąży na KTG 1x w tygodniu a od 35 tyg. 2x w tygodniu.


    Treść doklejona: 18.04.12 20:25
    Vsti: niunia mnie moj gin. prowadzacy wyslal na oddzial, mimo, ze miala zapisane wyniki badan cukru, ktore sobie robilam... Powiedzial tylko, ze w szpitalu wszystko lepiej sprawdza i bedziemy spokojniejsi...

    Aha.
    -- ,
    • CommentAuthorKafffka74
    • CommentTimeApr 19th 2012
     permalink
    Ja jutro idę do szpitala na profil dobowy, wyniki po obciążeniu glukozą 75g - 166. Dziś sama sobie mierzyłam, i tak - na czczo 92, po śniadaniu. 1,5 godz. 180, po 2 godz. 123, przed posiłkiem 66. Chyba spore mam te skoki ? Wczoraj na wizycie u diabetologa mam wpisane rozpoznanie cukrzyca ciążowa, tylko na podstawie testu obciązenia. Ginekolog jednak wysłał mnie do szpitala na badania. Mam tylko nadzieję, że szybko stamtąd wyjdę. Pozdrawiam :)
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeApr 19th 2012
     permalink
    Kafffka74: Dziś sama sobie mierzyłam, i tak - na czczo 92, po śniadaniu. 1,5 godz. 180, po 2 godz. 123, przed posiłkiem 66.


    na pewno wynik na czczo za wysoki, no i 1,5godz po posiłku 180 to też sporo....a co zjadłaś ??
    --
    • CommentAuthorKafffka74
    • CommentTimeApr 19th 2012
     permalink
    Na śniadanie zjadłam 3 kromki chleba z ziarnami wielozbożowego i 3 łyżki sałatki jarzynowej. Dopiero zaczynam pomiary, muszę też zaobserwować jak reaguję na różne jedzenie.
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeApr 19th 2012
     permalink
    no to jak dla mnie ta sałatka jarzynowa to nie najlepszy pomysł....nie wiem czy była z majonezem czy z jogurtem ale tak czy siak lepsze są surowe warzywa niż gotowane

    no i 3 kromki to też mogło być za dużo, wszystko zależy od tego ile ważyły....u mnie 2 a 3 kromki robią wielką różnicę
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeApr 19th 2012
     permalink
    a mi dzis ten profil robia... Zobaczymy, co z tego wyniknie...
    --
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeApr 19th 2012
     permalink
    Vsti: a mi dzis ten profil robia... Zobaczymy, co z tego wyniknie...

    A na czym to polega?
    -- ,
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeApr 19th 2012
     permalink
    hmm pobieraja mi krew do badania, co jakis czas... Plus nie moge nic jesc, oprocz ich jedzenia... A co dalej nie wiem okaze sie...
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.