Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorlofbejbe
    • CommentTimeApr 1st 2012
     permalink
    dzieki za pocieszenie ja choruje na cukrzyce 17 lat i bede chorowala do konca zycia......
    nie jest tak zle dla kogos moze na te 9 msc to masakra ale gdybyscie musialy sie z tym borykac cale zycie to szybko byscie sie nauczyly i oswoily z tym zyc i radzic sobie
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeApr 1st 2012
     permalink
    Lof ja chyba tez musze sie z tym liczyc, bo z tymi moimi cukrami roznie bywa... Ale nie przeraza mnie to. Ciesze sie, ze nie mam raka, zaniku miesni czy innej choroby ktora by spowodowala cierpienie. Ostatecznie cukrzyca nie boli. Mobilizuje jedynie do zdrowego trybu zycia... Oczywiscie kazdy ma inne podejscie, ktore szanuje :)... Ciesze sie, ze i Ty jestes optymistka...
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeApr 1st 2012
     permalink
    Kasiek... Ja jestem dziwny przypadek hihi... Wiec wiesz... Hihi a powiem Ci ze przy cukrze 400 bylam tak spiaca jak nigdy wczesniej, no i mialam mroczki przed oczami...
    --
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeApr 1st 2012
     permalink
    Dziewczyny macie rację :)
    Przesadzam... Cukrzyca w ciąży nie jest taka straszna i trwa krótko. Normalnie nie choruję na cukrzycę ani na inną poważną chorobę więc powinnam się cieszyć i nie narzekać. Niektórzy mają o wiele poważniejsze problemy.
    -- ,
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeApr 2nd 2012
     permalink
    niunia32: Przesadzam... Cukrzyca w ciąży nie jest taka straszna i trwa krótko. Normalnie nie choruję na cukrzycę ani na inną poważną chorobę więc powinnam się cieszyć i nie narzekać.


    może i tak, ale prawda jest taka, że kobieta chorująca w ciąży na cukrzycę ma szansę (niestety) zachorować na cukrzycę nawet po kilku latach i jest już w grupie potencjalnego ryzyka....więc gdzieś tam mi to w głowie zostało. Wiem, że to nie rak, ale dla mnie byłoby to koszmarne !!!! uwielbiam owoce, jogurty, herbatkę z miodem i inne rzeczy które niekoniecznie są słodyczami a przy cukrzycy są nie wskazane. No i nie lubię tak często jeść jak muszę teraz. Żle się czuję jedząc późne kolacje......
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeApr 2nd 2012
     permalink
    Kasiek, to nie zupelnie tak. Tak naprawde z wlasnej obserwacji zauwazylam, ze mozna lamac pewne reguly, bo nie wiem jak Ty, ale mnie nie wszystko podnosilo cukier... Baaa nawet diabetolog pozwolil mi jesc owoce (oczywiscie w ograniczonej ilosci - np 10 winogron, 15 truskawek... oczywiscie jako wymienniki ).

    Pozatym dieta cukrzyka "zwyklego" nie jest az tak restrykcyjna jak u ciezarnych...

    Mieszkam z wujkiem chorym na cukrzyce i to co on mogl jesc, a czegoo ja nie moglam, to szok! A przeciez oboje chorowalismy na cukrzyce, a nasze jadlospisy wygladaly zupelnie inaczej... I nie wiem ile jesz, ale przy zwyklej cukrzycy moj wujek je 5-6 posilkow dziennie...

    Ja musialam jesc 10! bo mi cukier spadal po insulinie... Oj modlilam sie, zeby urodzic, bo czulam sie jak taka maciora - wiecznie przy korycie...

    A wiadomo, brzuch duzy, dziecko sie rozpychalo, w zoladku ciasno, a ja mialam "zrec" (brzydko mowiac, ale tak sie czulam)...

    Pamietaj, ze strach ma wielkie oczy ;).

    A dodam, ze mimo takiej ilosci "zarcia" nic w ciazy nie przytylam... Zaraz po porodzie spadlo mi 13kg, a potem jeszcze kilka i waze obecnie mniej niz przed ciaza ;P....

    Treść doklejona: 02.04.12 09:38
    Tak dla przykladu podam, ze np. chleb graham podnosil mi cukier, a jak w szpitalu dostalam zwykly pszenny tomialam w normie...
    --
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeApr 2nd 2012
     permalink
    _kasiek_: uwielbiam owoce, jogurty, herbatkę z miodem i inne rzeczy które niekoniecznie są słodyczami a przy cukrzycy są nie wskazane. No i nie lubię tak często jeść jak muszę teraz.

    Niestety dieta jest uciążliwa :(
    -- ,
    •  
      CommentAuthorlofbejbe
    • CommentTimeApr 4th 2012
     permalink
    hm... ja do tej pory jadlam 4 posilki... wprowadzono mi teraz II kolacje aby dziecko mialo w nocy dostep do weglowodanow. wcale nie trzeba jesc nie wiadomo ile posilkow a skoro cukier spadal po insulinie i trzeba bylo dojadac tzn ze bylo jej stanowczo za duzo.
    Dieta nie jest taka zła ale fakt teraz w ciazy trzeba sie bardzo pilnowac... normlanie mozna sobie czasem zgrzeszyc aczkolwiek tez nie mozna przesadzac caly czas trzeba liczyc wymienniki nie ma ze boli:P
    •  
      CommentAuthordododotka
    • CommentTimeApr 4th 2012
     permalink
    a mi niby stwierdzili tą cukrzycę, ale jakoś mam wrażenie, że się w miarę sama utrzymuje w ryzach bez mojej wielkiej pomocy ;)
    może dzięki temu nawet się cieszę, że mi ją zdiagnozowali - po pierwsze mam motywację, żeby jeść zdrowiej i więcej warzyw, a po drugie mam wymówkę, kiedy wszyscy mi wpychają ciasteczka i inne ;)
    --
  1.  permalink
    Hej mi w zeszłym tygodniu stwierdzili cukrzycę ciążową na czczo wacha mi się od 89 do 104 a po posiłkach od 77 do 140 czy to źle? Zależy co zjem staram się trzymać dietę,nie jem nic słodkiego,pije gorzka herbatę tylko mi nie wychodzi czasowo się wyrobić 1 śniadanie o 8 ,2 śniadanie o 10;30 potem obiad o 13 podwieczorek o 15;30 kolacja 18 itd mam 4 letnie dziecko i nie wychodzi mi pilnowanie czasu;( Proszę doradźcie mi co mam robić dobrze a co źle.
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeApr 10th 2012
     permalink
    Niestety muszę dołączyć do Waszego grona.
    -- ,
  2.  permalink
    niunia32 - nie ma tego złego ;) dieta jest fajna, bo duża ilość błonnika chroni przed zaparciami w ciąży a plan posiłków nie pozwala nadmiernie utyć :)

    Będzie dobrze trzymam kciuki/1
    --
    •  
      CommentAuthordododotka
    • CommentTimeApr 10th 2012
     permalink
    niunia32 - nie ma tego złego ;)


    dokładnie - można się wreszcie zmotywować, żeby tak naprawdę zadbać o siebie i maluszka ;)
    --
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeApr 10th 2012
     permalink
    No nie mam wyjścia.
    Mam nadzieję, że nie zaszkodziłam maluszkowi bo przez miesiąc (bo wcześniej miałam wynik na granicy normy) tak sobie żyłam łudząc się, że mam cukier w normie?
    Odebrałam dziś wyniki i miałam 189 mg/dl. Czeka mnie tylko dieta czy może już insulina?
    -- ,
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeApr 10th 2012
     permalink
    PaulaKamila26: Hej mi w zeszłym tygodniu stwierdzili cukrzycę ciążową na czczo wacha mi się od 89 do 104 a po posiłkach od 77 do 140 czy to źle? Zależy co zjem staram się trzymać dietę,nie jem nic słodkiego,pije gorzka herbatę tylko mi nie wychodzi czasowo się wyrobić 1 śniadanie o 8 ,2 śniadanie o 10;30 potem obiad o 13 podwieczorek o 15;30 kolacja 18 itd mam 4 letnie dziecko i nie wychodzi mi pilnowanie czasu;( Proszę doradźcie mi co mam robić dobrze a co źle.


    Generalnie masz dość wysokie cukry na czczo bo norma jest między 60-90 a ty te najniższe wyniki masz już na granicy normy. Jak sobie poradzić z wysokimi cukrami rano - generalnie nie powinnaś jeść późno wieczór, unikać na noc nabiału, a jeśli to nie pomoże to będzie pewnie insulina na noc.
    Co do cukrów po posiłkach to norma do 120 po godzinie, więc też masz wyższe. Ilość posiłków ma o tyle znaczenie, że pewnie jak jesz rzadziej to jesteś głodna i na dany posiłek jesz więcej niż powinnaś. Ogólnie - powinnaś starać się trzymać dietę i pokazać wyniki na najbliższej wizycie u diabetologa i on wtedy zadecyduje co dalej.

    mariamateria: bo duża ilość błonnika chroni przed zaparciami w ciąży a plan posiłków nie pozwala nadmiernie utyć :)


    no niby tak, ale ja odkąd mam żelazo 2x dziennie to i tak nie mogę sobie poradzić z zaparciami :cry:

    A dieta dla mnie wcale fajna nie jest :sad:
    --
  3.  permalink
    _kasiek_: A dieta dla mnie wcale fajna nie jest


    To ja cię pocieszę. I może dodam otuchy, bo mąż kupił dzisiaj wagę, bo nie mieliśmy w domu. I co? 3 tygodnie po porodzie, po obżarstwie świątecznym do nieprzyzwoitości, do wagi z przed ciąży wystarczy mi zrzucić 4 SŁOWNIE CZTERY kilo. :D
    Dieta jest fajna, bo potem nie trzeba mieć diety :D ju huuu
    --
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeApr 10th 2012 zmieniony
     permalink
    Na czczo miałam 76 mg/dl,
    Po podaniu 75 g glukozy po 2h miałam 186 mg/dl.
    Bardzo zaszkodziłam maluchowi?
    -- ,
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeApr 10th 2012
     permalink
    Jesli dieta nie pomoze to wtedy insulina
    --
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeApr 10th 2012
     permalink
    mariamateria: To ja cię pocieszę. I może dodam otuchy, bo mąż kupił dzisiaj wagę, bo nie mieliśmy w domu. I co? 3 tygodnie po porodzie, po obżarstwie świątecznym do nieprzyzwoitości, do wagi z przed ciąży wystarczy mi zrzucić 4 SŁOWNIE CZTERY kilo. :D

    Gratuluję :)
    -- ,
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeApr 10th 2012
     permalink
    Dzięki Monia za pocieszenie :)
    -- ,
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeApr 10th 2012
     permalink
    Niunia, no cos Ty... Nie zaszkodzilas. Po to nas badaja, aby nie zaszkodzic :)
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeApr 11th 2012
     permalink
    mariamateria: To ja cię pocieszę. I może dodam otuchy, bo mąż kupił dzisiaj wagę, bo nie mieliśmy w domu. I co? 3 tygodnie po porodzie, po obżarstwie świątecznym do nieprzyzwoitości, do wagi z przed ciąży wystarczy mi zrzucić 4 SŁOWNIE CZTERY kilo. :D
    Dieta jest fajna, bo potem nie trzeba mieć diety :D ju huuu


    ale ja to przecież wszystko wiem, bo już to przerabiałam - miałam jakieś 14-15kg na plusie przed pierwszym porodem i nie zostało z tego ani troszkę po jakimś czasie (nie pamiętam jakim dokładnie), no i na pewno pomaga też karmienie.

    I jakoś mimo tych wszystkich "plusów" nie mogę się do końca pogodzić z tą chorobą.....bo ja się non stop martwię jak dzidzia, czy nie będzie za duża i czy po porodzie na pewno nie będę mieć normalnej cukrzycy, albo czy jej nie dostanę w przeciągu kilku najbliższych lat :sad:

    niunia32: Na czczo miałam 76 mg/dl,
    Po podaniu 75 g glukozy po 2h miałam 186 mg/dl.
    Bardzo zaszkodziłam maluchowi?


    bardziej byś zaszkodziła jakbyś się nie zbadała i dalej sobie żyła w "nieświadomości"
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeApr 11th 2012
     permalink
    Wogole to z ta insulina i badaniem krzywej cukrzycowej to roznie bywa... Sa dziewczyny ktorym badanie wyszlo bardzo zle, a jednak dieta wystarczyla, a sa takie ktore przekroczyly norme ledwo, ledwo i dieta nie pomogla... Takze chyba nie ma co sie sugerowac wysokoscia cukru 2h po... Trzeba czekac na rezultaty diety.

    Ile czasu stosowalyscie diete zanim sie okazalo czy ona wystarczy?

    Ja tydzien. Dieta nie wystarczyla...
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeApr 11th 2012
     permalink
    Monia502: Ile czasu stosowalyscie diete zanim sie okazalo czy ona wystarczy?


    ja miałam dietę do następnej wizyty czyli przez 3 tyg.
    --
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeApr 11th 2012
     permalink
    Dziś mam wizytę u ginekolog i zobaczę co mi powie na te wyniki.
    -- ,
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeApr 11th 2012
     permalink
    niunia32: Dziś mam wizytę u ginekolog i zobaczę co mi powie na te wyniki.


    gin powinien cię wysłać do poradni cukrzycowej a jak tego nie zrobi to o to poproś
    --
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeApr 11th 2012
     permalink
    Kasiek, ok. Dzięki :)
    -- ,
    •  
      CommentAuthorcoma
    • CommentTimeApr 11th 2012
     permalink
    A ja mam pytanie do słodkich mam rozpakowanych już bo dostałam sprzeczne informacje: jedni mówią że trzeba oznaczyć krzywą 75 glukozy 3 miesiące po porodzie tylko jeśli była insulina a jeśli sama dieta to nie, a drudzy że w każdym przypadku, jak to więc jest? robiłyście badanie kontrolne? czy wystarczy np. zrobić sobie półprofil glukometrem w domciu?:tongue:
    --
    • CommentAuthorKafffka74
    • CommentTimeApr 11th 2012
     permalink
    Witam i dołączam do wątku. Dziś miałam test obciążenia glukozą 75g, na czczo 101, glukoza po 2 godzinach 166. Usłyszałam tylko tyle, że wynik nie jest prwidłowy i mam zapisać się do internisty. Mam nadzieję, na wizytę jeszcze w tym tygodniu. Troszkę się denerwuję......
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeApr 11th 2012
     permalink
    Ja slyszalam, ze zbadac trzeba zawsze. Ja badalam, ale bylam po insulinie. Robilam w przychodni, choc pigula pozwolila mi w domu samej zrobic.
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeApr 11th 2012
     permalink
    ja też słyszałam, że trzeba zrobić w każdym przypadku.....poza tym dobrze jest zrobić badanie HbAc1

    Też mnie zastanawia ten internista ?? chyba, że chodzisz do gina prywatnie a do internisty masz iść tylko po skierowanie do diabetologa.....
    --
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeApr 11th 2012
     permalink
    Mam skierowanie do poradni diabetologicznej. Muszę zrobić badanie hemoglobiny glikowanej.
    -- ,
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeApr 11th 2012
     permalink
    Kaf, wynik faktycznie nie jest dobry. A dlaczego do internisty? Mnie wygnali do diabetologa... Hmmmm.... Glowa do gory! Nie taki diabel straszny :).
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeApr 11th 2012
     permalink
    niunia32: Mam skierowanie do poradni diabetologicznej. Muszę zrobić badanie hemoglobiny glikowanej.


    ale to badanie nie potwierdzi czy masz cukrzycę ciążową tylko pokaże jaki miałaś poziom cukrów przez ostatnich kilka tygodni (chyba 6 lub 8 z tego co pamiętam)....ja mam HbAc! na poziomie 4,9%
    --
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeApr 11th 2012
     permalink
    Aha. Trzeba robić to badanie na czczo?
    -- ,
    •  
      CommentAuthorrita822
    • CommentTimeApr 12th 2012 zmieniony
     permalink
    bo nie mam norm
    a starsza mnie co niektorzy ze wynik jest zły
    ,,,,,
    krzywa cukrowa 75g
    na czco 85
    po1h 148
    po2h 109

    piszecie, ze norma w ciazy jest do 120
    ale po obciazeniu 75g czy 50g?
    czy wynik jest juz niepokojacy?
    -----------------
    CZEMU niektore dziewczyny po obciazeniu 75g nP NiUNIA32 WOgole po 1h nie miała zalecenia by badac krew?
    czy jest sens powtarzac teraz badanie po obciazeniu50g by zobaczyc jaki cukier bedzie po godzinie?
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeApr 12th 2012
     permalink
    Na moje wynik masz chyba dobry.... najbardziej istotny jest ten wynik na czczo i po 2h... Na czczo chyba jest do 90, a po dwoch h do 140??? Dobrze pamietam dziewczynki? ;)
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeApr 12th 2012
     permalink
    Monia502: [/quote]

    tak dobrze pamiętasz

    rita a my piszemy o normie do 120 jak już na diecie jesteśmy i badamy cukier po posiłkach

    [quote=rita822]CZEMU niektore dziewczyny po obciazeniu 75g nP NiUNIA32 WOgole po 1h nie miała zalecenia by badac krew?


    bo raczej rzadko się bada po godzinie - ja jak miałam obciążenie 75g to zawsze miałam badane na czczo i po 2h

    rita822: czy jest sens powtarzac teraz badanie po obciazeniu50g by zobaczyc jaki cukier bedzie po godzinie?


    jak już się zrobi badanie z obciążeniem 75g i wyjdzie dobrze to nie robi się już wtedy 50g....jeżeli miałabyś najpierw 50g, wyszło źle to wtedy robi się powtórkę ale z 75g
    --
    •  
      CommentAuthorrita822
    • CommentTimeApr 12th 2012
     permalink
    czyli nie mam co martwic sie wynikami tak?
    sa ok?
  4.  permalink
    Wg poradni diabetologicznej w Bydgo to każda cukrzycowa mama robi krzywą 8 tygodni po porodzie.

    Badanie krwi po godzinie w przypadku obiążenia 75g glukowy robi się, żeby mieć bardziej dokładny obraz jak organizm radzi sobie z glukozą.

    Rita822 - na moje wyniki są ok.
    --
    •  
      CommentAuthorcoma
    • CommentTimeApr 12th 2012
     permalink
    niunia32: Muszę zrobić badanie hemoglobiny glikowanej.

    U nas na to badanie dostałam skierowanie dopiero od diabetologa.
    .
    a co do dwukrotnego pobrania krwi - robi się różne tzw. dwu i trzypunktowe oznaczenia poziomu glukozy: dwu - obejmuje oznaczenie na czczo i po 2 h. trzy - na czczo, po godzinie i po 2 ale ważniejszy jest wynik po 2h. Ten po godzinie to taki dodatkowy.
    .
    rita na moje oko masz dobre wyniki, bo inne są normy po teście OBCIĄŻENIA glukozą a inne po normalnym posiłku.
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeApr 12th 2012 zmieniony
     permalink
    Witam się i ja po badaniu! Na czczo 4,07mmol/l, po 75g i 2 h 8 mmol/l, czyli troszkę za wysoko...
    Z tego, co tu wyczytałam mogę kontrolować poziom cukru na czczo i godzinę po posiłku tak, za pomocą glukometru? Akurat w weekend będę miała dostęp do tego urządzenia to może sobie pomierzę...
    Hmmm jestem ciekawa, czy będę musiała powtórzyć badanie, czy może dostanę skierowanie do diabetologa... Zobaczymy we wtorek... Od dziś ograniczam cukier!
    --
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeApr 12th 2012
     permalink
    coma: U nas na to badanie dostałam skierowanie dopiero od diabetologa.

    Coma, Dzięki. Też taką informację dziś usłyszałam z poradni. Dopiero na wizytę do poradni diabetologicznej mogę iść za tydzień :( co za terminy...:(
    -- ,
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeApr 12th 2012
     permalink
    niunia - w KRK do poradni czeka się 3 tygodnie więc tydzień to pikuś !!!!!!!!!!!
    --
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeApr 12th 2012
     permalink
    Aha. To faktycznie tydzień to pikuś.
    -- ,
  5.  permalink
    Vsti: Hmmm jestem ciekawa, czy będę musiała powtórzyć badanie, czy może dostanę skierowanie do diabetologa... Zobaczymy we wtorek... Od dziś ograniczam cukier!


    Obciązenia 75g się nie powtarza, tylko ciężarne od razu kierują do diabetologa.

    Ograniczenie samego cukru nie wystarczy, trzeba jeszcze zamienić złe węglowodany ( proste jak np. biała mąka) na lepsze ( chleb o niskim IG, w wielu piekarniach jest taki do kupienia) i zwiększyć ilość spożywanego błonnika, ale nie z owoców tylko z warzyw - sałata, ogórek, kapusta itd...
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeApr 13th 2012 zmieniony
     permalink
    mariamateria: graniczenie samego cukru nie wystarczy, trzeba jeszcze zamienić złe węglowodany ( proste jak np. biała mąka) na lepsze ( chleb o niskim IG, w wielu piekarniach jest taki do kupienia) i zwiększyć ilość spożywanego błonnika, ale nie z owoców tylko z warzyw - sałata, ogórek, kapusta itd...

    Tak wiem o tym, moja babcia choruje na cukrzyce od wielu lat...

    I właśnie dzwoniłam do diabetologa (tak, aby zorientować się w terminach) w moim rodzinnym mieście na wizytę ze skierowaniem czeka się 3 miesiące w innym pobliskim mieście tak samo!!!! To ja już urodzę! Nie ma to ja Polska służba zdrowia!
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeApr 13th 2012
     permalink
    Vsti ale dieta Twojej babci jest zupełnie inna niż kobiet w ciąży z cukrzycą !!!!!!!! nie sugeruj się tym za bardzo. Twoja babcia też ma inne normy i zasady pomiaru cukru niż kobieta w ciąży.

    No i jeśli szukasz diabetologa - najlepiej takiego który zajmuje się kobietami ciężarnymi a nie takiego zwykłego.....i jeśli terminy są takie jak mówisz to moze poszukaj prywatnie ??
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeApr 13th 2012
     permalink
    _kasiek_: ale dieta Twojej babci jest zupełnie inna niż kobiet w ciąży z cukrzycą !!!!!!!! nie sugeruj się tym za bardzo. Twoja babcia też ma inne normy i zasady pomiaru cukru niż kobieta w ciąży.


    domyślałam się, ale przynajmniej trochę się orientuje w temacie np. co do produktów spożywczych, glukometrów...

    Właśnie patrzyłam na takich, którzy zajmują się kobietami w ciąży... Prywatnie... to jest wyjście.... tylko ile kosztuje taka wizyta, orientujesz się może?
    A ten poziom cukru glukometrem mierzy się na czczo tak i po 1h po posiłku? Jutro i w niedziele sobie skontroluje...
    I czy jest możliwość, że gin może mnie skierować na oddział w celu obserwacji tego cukru?
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeApr 13th 2012
     permalink
    Vsti: A ten poziom cukru glukometrem mierzy się na czczo tak i po 1h po posiłku? Jutro i w niedziele sobie skontroluje...


    tak - na czczo i godzinę po posiłku, norma na czczo do 90, a po posiłku do 120

    Vsti: I czy jest możliwość, że gin może mnie skierować na oddział w celu obserwacji tego cukru?


    ja nie byłam, ale np. kuleczka była właśnie ostatnio na klinice kilka dni. Nie wiem od czego to zależy czy kogoś kierują na oddział lub nie.

    Jak będziesz w weekend sprawdzać cukier glukometrem babci to pamiętaj, żeby nie kłuć się jej nakłuwaczem. Musisz sama się ukłuć igiełką, której tylko ty użyjesz.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.