Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    A ja dzis przetestowałam makaron o ktorym wspominalam we wczesniejszym poscie, ze szpinakiem i kurczakiem - szlenstwo, dorzucilam jednego wyplukanego w wodzie pomidora suszonego ;-) cukier 101. W przyszlym tyg przetestuje makaron wg wsazowek " kasiek" ;-) W sumie to ja chyba juz nie mam problemow ze zbiciem tych cukrów, u mnie raczej jest problem z tymi szybkimi spadkami i fatalnym samopoczuciem, ale jeszcze....61 dni!!!! dziewczyny, a skąd jestescie? i gdzie chodzicie do poradni? Ja chodze na Karową i szczerze mam takie srednie wrażenia.
    pozdrawiam, Kasia
    •  
      CommentAuthordododotka
    • CommentTimeMar 22nd 2012
     permalink
    no to u mnie szaleństwo - po kapuśniaku + 1/4-1/3 woreczku ryżu i gulaszu wołowym z mnóstwem czerwonej papryki, cebuli i śmietany (+ suróweczka z majonezem) cukru wyszło po godzinie całe 100 :smile:

    dziewczyny, a skąd jestescie?

    ja jestem z Wrocławia, więc chyba z wyborem poradni nie pomogę? :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorhappytka
    • CommentTimeMar 22nd 2012
     permalink
    No i d*pa blada. Jutro kładą mnie na oddział Endokrynologii i Diabetologii... Dodam, że do poradni chodzę do szpitala MSWiA w Wawie na Wołoskiej. Tam też mnie położą i zamierzam tam rodzić.
    Dzisiaj się okazało, że na tej diecie schudłam 2kg, czyli w sumie w ciąży (33tc) przytyłam tylko 6kg. Jako że nie miałam nadwagi to o żadnym spadku wagi być nie może, a cukry zdarzały się ponad 120 (max. 138), więc się kładziemy do szpitala. Zdołowało mnie to strasznie...
  2.  permalink
    happytka, pobyt w szpitalu nie jest czyms miłym, ale na pewno bedziesz miała dobra opiekę. Ja przelezałam 2 tyg i mnie wypisali, nie wezwali do mnie nawet diabetologa, nie wspomne o endokrologu- pani gin zaczela mi sama schodzic z hormonow tylko na podstawie TSH, nie patrzyla w ogole na FT3,FT4, a ze cukry mam w normie tak jak Ty to nie widziala wskazan do dalszej diagnostyki, a to ze slabne po posilkach to jak stwierdzila "sa to moje subiektywne odczucia" Schudlam juz 2kg. Jestem w 31 tyg i moja waga od poczatku ciazy wzrosla raptem 4kg ;( Tez sie tym martwie ale nikt na to nie zwraca uwagi. Do MSWiA mialas jakies specjalne skierowanie??? Bo mnie pokierowali na Karową, niby najlepszy szpital spec w cukrzcy ciazowej....Nie doluj się, musimy byc silne, juz nam niedlugo zostalo, ja codziennie po posilkach modle się zeby nie fiknąc ale daje rade, leze godzine na lewym bolu, otwieram okna, nog w gore i juz tak 1,5 m-ca ciągne. Trzymaj się mocno!!!
    •  
      CommentAuthorhappytka
    • CommentTimeMar 22nd 2012
     permalink
    Ja chodzę do gina prywatnie, który pracuje w MSWiA. Jak wyszła 148 krzywa cukrowa to skierował mnie na patologię ciąży na diagnostykę cukrzycy. Tam miałam mierzony cukier na czczo, po każdym posiłku 1h i w nocy o 24.00 i o 3.00. Do tego kilka razy dziennie ktg, mierzenie ciśnienia, temperatury ciała. Miałam też konsultację z endokrynologiem, diabetologiem i dietetykiem, no i oczywiście cała morfologia + posiew itp. Dodatkowo zrobili usg w kierunku łożyska. Dostałam chyba z 7 stron wyników badań. Uważam, że dobrze się mną zajęli. Wychodząc dostałam skierowania do poradni: endokrynologicznej (mam troszkę za niskie FT4 jak się okazało w szpitalu) i diabetologicznej w MSWiA.
    Ja przytyłam 6kg. Wcześniej było 8kg na plusie, ale przez tą dietę schudłam. A jak na początku lutego odstawiłam słodycze i inne "słodkości" to waga stanęła w miejscu. Dzisiaj byłam u tego diabetologa. Nie sądziłam, że schudłam, bo głodna nie chodziłam. Fakt, niedużo jadłam i same dietetyczne rzeczy, ale żeby aż schudnąć... Z drugiej strony cieszę się, że się mną tak zajęli, bo jak rozmawiałam z koleżanką, która pochodzi z mniejszej miejscowości i jej wykryli cukrzycę + nadciśnienie to wpisali jej tylko w kartę ciąży "zagrożona ciąża", dostała tabletki na nadciśnienie i nic więcej nie zrobili... :/ Już kilka razy słyszałam, że cukrzyca ciążowa była bagatelizowana, zarówno przez lekarzy, jak i przez same ciężarne, co dla mnie jest nie do pomyślenia.
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeMar 22nd 2012
     permalink
    ja jestem z Krakowa więc też niewiele wam to powie....

    happytka: No i d*pa blada. Jutro kładą mnie na oddział Endokrynologii i Diabetologii... Dodam, że do poradni chodzę do szpitala MSWiA w Wawie na Wołoskiej. Tam też mnie położą i zamierzam tam rodzić.


    będzie dobrze !!!! zbadają cię i pewnie po paru dniach wypuszczą....
    --
    •  
      CommentAuthorlofbejbe
    • CommentTimeMar 23rd 2012
     permalink
    dont worry ja też właśnie leże na diabetologii:) przechodzę szkolenie odnośnie pompy insulinowej... mam nadzieję że kontrola będzie dużo lepsza i dzidzia będzie się rozwijała prawidłowo.... narazie to początek ale trzeba być dobrej myśli...trzymam kciuki:)

    Pomiary faktycznie trzeba robić przed posiłkiem norma 60-90 i 1h po posiłku - do 120, ok. 3 powinno byc 60-70 tak aby do rana uroslo max. 90
    dla mnie jako cukrzyka chorującego już tak długo jest to strasznie ciężkie:( ale po jednym dniu w szpitalu jestem pozytywnej myśli.
    jedyne co mnie tu nie zachwyca to jedzenie:P ale to wiadomo... chyba nikt nie przepada
    •  
      CommentAuthorjeżynka
    • CommentTimeMar 23rd 2012
     permalink
    Witam,
    nie stwierdzono u mnie cukrzycy ciążowej w badaniu z glukozą. Moja mama ma cukrzyce insulinozależną i związku z tym posiada glukometr z którego od czasu do czasu korzystam mierząc sobie cukier.
    Moje pytanie - po jedzeniu wyniki mam ponad 120 (126, 138), potem wynik się obniża po ok 1 h.
    Czy to jest normalne?.
    -- [/url]
  3.  permalink
    tak, bo pomiar po posiłku dokonujesz godzinę po właśnie.

    dziewczyny pocieszę Was - ja już niby mogę słodkie a to wszystko, co kusiło mnie w szafce ze słodyczami wcale mnie nie kręci :(
    --
    • CommentAuthorgrolsh1
    • CommentTimeMar 24th 2012
     permalink
    _kasiek_: No to po kolei - urodziłam dokładnie w 38tc i 5 dniu, Iwonka mała nie była bo 3730g i 56cm

    No to rzeczywiście duża była, ale najważniejsze, że wszystko w porządku.
    mariamateria:

    dziewczyny pocieszę Was - ja już niby mogę słodkie a to wszystko, co kusiło mnie w szafce ze słodyczami wcale mnie nie kręci :(

    mnie też nie kręcą:) tylko takie wypieki domowe nie mogę się powstrzymać, ale moja dr pozwoliła od czasu do czasu, więc już wcale mi dieta nie przeszkadza:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorhappytka
    • CommentTimeMar 24th 2012
     permalink
    oj ile ja bym dala za taki serniczek maminy albo szarlotke z lodami... :)
  4.  permalink
    ja też, ale jeszcze nie mogę stać, więc nie upiekę...
    --
  5.  permalink
    happytka, jak pobyt w szpitalu? bylas, jestes? cos mówiA?pozdr
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeMar 26th 2012
     permalink
    a mi nie przeszkadza zakaz jedzenia słodyczy tak bardzo jak ograniczenia w ilości jedzienia owoców, picia soków, jedzenia jogurtów i płatków z mlekiem :confused:
    --
  6.  permalink
    kasiek, a płatki owsiane na mleku o,5%? Ja jem codziennie na podwieczorek i jest ok, szklanka mleka + 2 łyzki owsianki i jest super, a z owocoami tragedia, ja nawet jablka nie moge zjesc, bo czuje jak mi skacze cukier, jedyne co pomarancza...
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeMar 26th 2012
     permalink
    nie lubie właśnie samych płatków owsianych :neutral:
    --
  7.  permalink
    buuu...to faktycznie problem, ja sie nauczylam jesc w ciązy ;-) a mnie ostatnio wszystko denerwuje, mam ochote najesci sie do syta wszystkim co niezdrowe. W sb bylam na zakupach i az mnie skrecalo jak widzialam jak inni sie opychali pizza, frytkami i innymi cięzkimi potrawami ;-) Jeszcze 8 tyg do konca, mam nadzieje ze wszystkie dolegliwosci cukrzycowe przejda po porodzie...chyba tego najbardziej sie boje...
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeMar 26th 2012
     permalink
    KasiaC_2007: mam nadzieje ze wszystkie dolegliwosci cukrzycowe przejda po porodzie...chyba tego najbardziej sie boje...


    a ja nie biore innej mozliwosci pod uwage - tym bardziej, ze po pierwszej ciazy przeszlo......a jakby tak nie daj Boze bylo inaczej to sie chyba załamie :sad:
    --
    •  
      CommentAuthorhappytka
    • CommentTimeMar 26th 2012
     permalink
    hurra nie bedzie insuliny, juz mam wypis i maz po mnie jedzie ;) mam jesc wiecej bialka i warzyw. no na pewno juz nie nadrobimy wielu kg, ale przynajmniej nie bedzie wiele do zrzucenia po porodzie
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMar 26th 2012
     permalink
    Dziewczyny, tak Was czytam po cichutku... troszkę się boję tego tematu, ponieważ będąc w szkole podstawowej miałam epizod z podwyższonym cukrem - 140 na czoczo w związku z czym leżałam w szpitalu - krzywa cukrowa i takie tam... Wypuścili mnie, więcej już się to nie powtórzyło ale kontrolować sobie cukier muszę co jakiś czas - mam swój glukometr. Boje się, że właśnie ciąża spowoduje problemy z cukrem - choć wiem,że nie jest powiedziane, ze tak będzie. Póki co pomiary w normie. Powiedzcie, czy cukrzyca ciążowa wychodzi od początku ciąży, czy może pojawić się w późniejszym jej okresie? Pozdrawiam Was "słodkie" Mamusie :)
    --
  8.  permalink
    To super!!! Moja waga tez ciagle stoi w miejscu,mam nawet tendencje spadkową, aż sie boje czy z malutka wszystko ok i czy rosnie prawidlowo...jakas strachliwa sie ostatnio zrobilam. Dziewczyny, a jak czesto macie usg? Ja mialam w 30 tyg i bylo ok, zastanawiam sie kiedy powinnam wykonac nastepne, bo moj gin to w ogole jakis dziwny jest, ani nie zaszkodzi ani nie pomoze...twierdzi że nastepne w 36 tyg, ale slyszalam że w przypadku cukrzycowych mam wykonuje sie cześciej, mnie juz kroci zeby pojc pryw i sprawdzic.

    Treść doklejona: 26.03.12 11:05
    katka_81, u mnie wyszlo w 23 tyg po obciazeniu 75g glukozą, wczesniej mialam badania na czczo i zawsze mialam lekko ponizej normy więc gin nie reagowal.
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeMar 26th 2012
     permalink
    katka_81: Powiedzcie, czy cukrzyca ciążowa wychodzi od początku ciąży, czy może pojawić się w późniejszym jej okresie? Pozdrawiam Was "słodkie" Mamusie :)


    cukrzyca ciążowa wychodzi zazwyczaj po 24-26tc, gdy dziecko jest już na tyle duże, że może uciskać na trzustkę, stąd najczęściej zła jej praca i problemy z poziomem cukru. Dlatego też test obciążenie glukozą robi się w tym okresie dopiero. Mi na czczo jeszcze NIGDY nie wyszedł podwyższony cukier, ani w pierwszej ciąży, ani teraz, ani w domu, ani na badaniu w labolatorium....
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMar 26th 2012
     permalink
    Ciekawe jak to ze mną będzie... hmmm. Dziekuję Kasiu za informację :) Już rozumiem :)
    --
    •  
      CommentAuthorJasiolinek
    • CommentTimeMar 26th 2012
     permalink
    W takim razie dlaczego test z obciążeniem robi się teraz na początku ciąży i odchodzi się już od tego badania w drugim trymestrze?
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMar 26th 2012
     permalink
    ja miałam robioną glukozę na początku ciąży a z obciążeniem będę miała znacznie później - z obciązeniem nie robi się na początku ciąży z tego, co wiem...
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeMar 26th 2012
     permalink
    Jasiolinek: W takim razie dlaczego test z obciążeniem robi się teraz na początku ciąży i odchodzi się już od tego badania w drugim trymestrze?


    nigdzie i nigdy nie słyszałam, żeby robić test przesiewowy obciążenia glokozą na początku ciaży !!!! na początku bada się cukier w moczu i we krwi. Krzywą cukrową robi się dopiero pod koniec II trymestru !!!!

    Treść doklejona: 26.03.12 19:37
    Cukrzyca ciężarnych i o testach obciążenie glukozą

    i gdzie byś nie szukała wszędzie są takie same informacje

    Treść doklejona: 26.03.12 19:47
    Przyczyny cukrzycy ciążowej
    --
    •  
      CommentAuthorJasiolinek
    • CommentTimeMar 26th 2012
     permalink
    W pierwszej ciąży w 2010 roku test obciążenia mialam w II trymestrze. Teraz jestem w 26 tc i glukoze pilam na samym początku. Mój lekarz powiedzial ze teraz się już robi na początku. Też byłam zdziwiona.
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeMar 26th 2012
     permalink
    mi w laboratorium 2 miesiące temu babka powiedziała, że na początku robi się glukozę z krwi - bo ja głupia myślałam, że będzie krzywa cukrowa i cytrynkę sobie wzięłam ;) Jasiolinek - pierwsze słyszę...
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeMar 26th 2012
     permalink
    nie wiem - a nie miałaś jakiś czynników, które mogą świadczyć o tym, że możesz mieć w ciąży cukrzycę ?? bo ja teraz (w drugiej ciąży) też miałam robione dużo wcześniej ale z racji właśnie wystąpienia cukrzycy w pierwszej ciąży
    --
    •  
      CommentAuthorJasiolinek
    • CommentTimeMar 26th 2012
     permalink
    Nie miałam żadnych szczególnych wskazań. Wiem że mój lekarz i nie tylko on zlecają obciążenie glukoza już na początku ciąży. I jak wynik jest ok to już się go nie powtarza. Mi się też to wydaje dziwne bo przecież można dostać cukrzycę w trakcie ciąży.
    •  
      CommentAuthorlofbejbe
    • CommentTimeMar 26th 2012
     permalink
    a czy są tu jakieś ciężarówki z cukrzycą typu 1?:) jeśli tak napiszcie jak długo chorujecie i jak przebiega u Was ciąża... ja jestem w 6 tyg. i strasznie się boję..... właśnie leżę w szpitalu czekam na podłączenie pompy.... z nadzieją że cukry bardziej się ustabilizują bo wahania zaczęły się robić ni stąd ni z owąd....
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeMar 30th 2012
     permalink
    Witam,
    mam pytanie...
    Mierzę poziom cukru glukometrem i wyczytałam, że powinno się badać poziom cukru na czczo oraz 1h po posiłku, czy faktycznie tak się bada? i czy można coś pić czekając tę godzinę po posiłku na pomiar?
    -- ,
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeMar 30th 2012
     permalink
    niunia32: Mierzę poziom cukru glukometrem i wyczytałam, że powinno się badać poziom cukru na czczo oraz 1h po posiłku, czy faktycznie tak się bada? i czy można coś pić czekając tę godzinę po posiłku na pomiar?


    tak - powinno się badać na czczo (norma w ciąży do 90) i godzinkę po posiłku (norma do 120)....co do picia to mi się zdarza pić wodę mineralną i czasem herbatkę jeszcze po posiłku bo nie lubię goroącej....ale nie wiem czy dobrze robię :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeMar 30th 2012 zmieniony
     permalink
    Kasiek, Dziękuję.
    Zrobiłam sobie dziś badanie i na czczo wynik mam ok bo 71 ale 1 h po śniadaniu miałam 127 ale muszę po obiedzie spróbować znowu zmierzyć cukier bo po śniadaniu wypiłam jeszcze kawę z mlekiem i mam nadzieję, że to mi zaburzyło wynik poziomu cukru. Moje dziecko strasznie rośnie ostatnio i boję się, że to może być z powodu podwyższonego poziomu cukru bo po obciążeniu glukoza po 2h wyszła mi 139.:confused:
    -- ,
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMar 31st 2012
     permalink
    Dziewczynki, ja rowniez bylam cukrzcowa ciezarowka... Jakbym mogla pomoc to piszcie do mnie na priv. Dodam, ze bylam na insulinie.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMar 31st 2012
     permalink
    Dziewczynki, ja rowniez bylam cukrzcowa ciezarowka... Jakbym mogla pomoc to piszcie do mnie na priv. Dodam, ze bylam na insulinie.
    --
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeMar 31st 2012 zmieniony
     permalink
    Znalazłam też takie normy:

    Klasyfikacja cukrzycy ciążowej (GDM)
    GDM Stężenie glukozy Stężenie glukozy Stężenie glukozy Leczenie
    na czczo _______ 1 godz. po posiłku _________ lub 2 godz. po posiłku
    mg/dl (mmol/l) mg/dl (mmol/l) mg/dl (mmol/l)
    G1 < 100 (< 5,6)______ < 140 (< 7,8) _________ lub < 120 (< 6,7) Dieta
    G2 > 100 (> 5,6)______ ≥ 140 (≥ 7,8)__________ lub ≥ 120 (≥ 6,7) Dieta + insulina
    Które są prawidłowe?
    po 1 h <120 czy <140 mg/dl ?
    -- ,
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeApr 1st 2012
     permalink
    nie bardzo rozumiem ten zapis ?? a co do norm to 140 jest normą dla normalnych cukrzyków, 120 to wyostrzona norma dla cieżarnych ze względu na możliwe powikłania i wady dziecka.....w każdym razie tak nam tłumaczono. Ciężarne też mają bardziej restrykcyjną dietę, cukrzycy ciążowej nie leczy się lekami tylko w razie czego od razu daje insulinę....i jest wiele takich rzeczy, które u cieżarnych są inne niż przy zwykłej cukrzycy
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeApr 1st 2012
     permalink
    Cukier mierzymy zawsze 1h po posilku norma to do 120. Zadne 140!!! I to nie wazne czy sie jest tylko na diecie czy juz na insulinie. Ma byc 120 i koniec...
    A jesli maluszek mimo wszysko w obrazie USG zaczyna miec cechy makrosomiczne to ta norma jest jeszcze bardziej restrykcyjna i jest do 110 (tak bylo w moim przypadku)...
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeApr 1st 2012
     permalink
    Monia502: Cukier mierzymy zawsze 1h po posilku norma to do 120. Zadne 140!!! I to nie wazne czy sie jest tylko na diecie czy juz na insulinie. Ma byc 120 i koniec...


    no to przecież tak właśnie napisałam !!!!! 140 jest dla cukrzyków normalnych tzn. nie ciążowych !!!!

    I Moniczko nie obraź się, ale ja np. to już drugi raz borykam się z cukrzycą i już drugi raz z insuliną i na prawdę już sporo wiem.....
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeApr 1st 2012 zmieniony
     permalink
    Ale ja to do Niuni pisalam Kasku :P
    Nie obrazam sie... Tez duzo wiem... Mam to w malym paluchu ;)...

    A powiedz mi bo sa jednak rzeczy ktorych nie wiem... Jak to jest z druga ciaza. Od kiedy sie jest na insulinie, od kiedy trzeba byc pod opieka diabetologa... Gdzie sie klujesz podajac insuline??? Bo mnie kazano w ramiona, zakazano kluc uda... Ja to jest tak naprawde????

    jaka masz insuline?
    Ja mialam novorapid i insulatard...

    Sorry, ze tak wypytuje, ale tak na przyszlosc chcialabym wiedziec... Nie balas sie tej drugiej ciazy?

    Ja przyjmowalam 70 jednostek i nadal w sumie walcze z cukrzyca (prawie 8 m-cy po porodzie)...
    --
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeApr 1st 2012 zmieniony
     permalink
    Aha. Już wszystko wiem. Dziękuję.
    Przewalone z tym poziomem cukru i dietą :sad:
    Zapowiada się, że będę musiała do Was dołączyć :cry:
    Dostałam od znajomego glukometr i po niektórych posiłkach mam przekroczone 120 :sad:
    -- ,
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeApr 1st 2012
     permalink
    Niunia, ta cukrzyca wcale nie jest taka straszna... ja okropnie przezywalam. balam sie ukluc. Wszystko bylo mi obce... Teraz wiem, ze wszystko sie da przezyc ;) Lepsza cukrzyca niz cholestaza, gdzie nie dosc, ze dieta to jeszcze potwornie swedzi cialo... Cieszmy sie, ze to tylko to ;P
    --
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeApr 1st 2012
     permalink
    Nie wiem co to jest ta cholestaza i nie chcę się dowiedzieć :)
    Wierzę na słowo, że lepsza już jest cukrzyca więc jak coś to ją już wolę mieć...
    Ja bardzo lubię ciasto i ciasteczka... no cóż... dla dobra malucha muszę się ograniczać...
    -- ,
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeApr 1st 2012
     permalink
    No mamy zachcianki ciazowe, ale po ciazy (choc nie od razu), nadrobisz :).
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeApr 1st 2012
     permalink
    Monia502: A powiedz mi bo sa jednak rzeczy ktorych nie wiem... Jak to jest z druga ciaza. Od kiedy sie jest na insulinie, od kiedy trzeba byc pod opieka diabetologa... Gdzie sie klujesz podajac insuline??? Bo mnie kazano w ramiona, zakazano kluc uda... Ja to jest tak naprawde????

    jaka masz insuline?
    Ja mialam novorapid i insulatard...

    Sorry, ze tak wypytuje, ale tak na przyszlosc chcialabym wiedziec... Nie balas sie tej drugiej ciazy?


    bałam się drugiej ciąży i nie planowałam jej tak szybko....wszyscy od początku uprzedzali mnie że mam uważać na to co jem, że cukrzyca pewnie się powtórzy....no i mieli rację. Dieta nie wystarczyła - u mnie jest tak, że mogę to samo zjeść na śniadanie co potem na obiadek (jadłam w pracy) i po śniadaniu cukier był czasem nawet poniżej 90 a w porze obiadku grubo ponad 120. No i teraz jestem na insulinie po południu (novorapid) przed obiadek i podwieczorkiem (tak nietypowo) bo cukry po południu były do bani. W pierwszej ciąży miałam Polhumin dzienną i na noc. Kułam się tą dzienną w ramię a nocną w udo właśnie. Teraz novorapidem kuje się w ramię. Ogólnie mi przedstawiono takie zasady, że w dzień w ramię a na noc w udo.

    Od kiedy jestem pod kontrolą diabetologa - generalnie robiłam test obciążenia glukozą dużo wcześnie bo już jakoś po 21tc, no i na pierwszej wizycie w poradni byłam już w 24tc. Na insulinie jestem od 27tc. Test obciążenia robiłam wcześnie bo mi w moczu i na czczo nigdy nie wyszły złe wyniki.

    Jak coś rozjaśniłam to fajnie.....ale wiesz - ja wiem, że są przypadki, że dziewczyny mają w pierwszej ciąży cukrzycę, a w drugiej są na diecie odkąd się dowiedzą i dieta wtedy zupełnie wystarczy. Omija ich insulina. Mnie nie ominęła......

    Ja mam problem w tej chwili z zachciankami.....jakiś taki etap. Generalnie potrafię się obejść bez słodyczy i nie jest to dla mnie problem a teraz mnie nosi normalnie. Gorzka herbata kompletnie nie smakuje, w ogóle nie chce mi się jej pić :sad: no i w ogóle mam jakiś kryzys......a jeszcze Święta idą :sad:
    --
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeApr 1st 2012
     permalink
    Kasiek, współczuję Ci :(
    Tyle razy się kłuć... no i ciągle uważać na to co się je...:sad:
    -- ,
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeApr 1st 2012
     permalink
    Monia502: Ja sie klulam 4 razy dziennie plus oczywiscie glukometr. Diete mialam okrapna, bo 10 posilkow. Wszystko przez to, ze oprocz hiperglikemii mialam hipoglikemie. Spadki cukru kilka razy dziennie do 40, omdlenia.... Po porodzie cukier do 400...


    Monia502, masakra :(
    Mam nadzieję, że jednak mnie to ominie. Powtarzam badanie glukozy po obciążeniu we wtorek i się jeszcze łudzę, że wyjdzie mi dobrze...
    -- ,
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeApr 1st 2012
     permalink
    Ja sie klulam 4 razy dziennie plus oczywiscie glukometr. Diete mialam okrapna, bo 10 posilkow. Wszystko przez to, ze oprocz hiperglikemii mialam hipoglikemie. Spadki cukru kilka razy dziennie do 40, omdlenia.... Po porodzie cukier do 400...

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 01.04.12 18:43</span>
    Niunia, to wcale jak sie okazuje nie jest takie straszne. Wiadomo, trzeba sie przyzwyczaic, nauczyc... ale pamietaj, ze nam to kiedys przejdzie (lub nie, ale to rzadko...) a niektorzy jak moja kolezanka musza tak zyc do konca zycia... My robimy to dla naszych maluszkow, po porodzie zazwyczaj nam cukrzyca mija... A nawet jesli nie to z insuliny (jesli stosowalysmy) przechodzimy na diete lub diete plus leki... Natomiast ta dieta juz nie jest az taka restrykcyjna. Mozemy sobie na wiecej pozwolic niz w ciazy.

    Trzymam kciuki, aby powtorka wyszla dobrze...

    ja po dwoch godzinach mialam 165 cukru... Na czczo mialam w ciazy dobry, ale po ciazy juz wysoki... Teraz dopiero zaczynam sie normowac, choc hipo mi zostala... Za wysoki cukier tez miewam od czasu do czasu.... Ale nie jest zle ;).
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeApr 1st 2012
     permalink
    Monia502: Po porodzie cukier do 400...


    ile ??? o matko ??? 400 ??? to ja po porodzie miałam właśnie tendencje do hipoglikemii - zresztą cały poród leciałam na glukozie

    Monia502: Wiadomo, trzeba sie przyzwyczaic, nauczyc... ale pamietaj, ze nam to kiedys przejdzie (lub nie, ale to rzadko...) a niektorzy jak moja kolezanka musza tak zyc do konca zycia... My robimy to dla naszych maluszkow, po porodzie zazwyczaj nam cukrzyca mija


    no właśnie mnie przeraża życie z cukrzycą do końca życia....dla mnie to chyba byłoby jak wyrok i bym się załamała.....teraz 3mam się dla dziecka !!!! robię to dla niego
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.