Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • CommentAuthorgrolsh1
    • CommentTimeApr 30th 2012
     permalink
    Ja jutro chyba ląduje na patologii, bo usłyszałam dzisiaj od lekarki, że taki mają zwyczaj. Tzn. jeśli kobieta w ciąży ma cukrzycę leczoną insuliną, to kładą przed terminem na patologię ciąży i wywołują poród. Zostało mi 12 dni do terminu, trochę się boję wywołania porodu , pierwszy miałam zupełnie naturalny i poszło bardzo szybko i nie bolało aż tak bardzo.
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeMay 1st 2012
     permalink
    grolsh1: Tzn. jeśli kobieta w ciąży ma cukrzycę leczoną insuliną, to kładą przed terminem na patologię ciąży i wywołują poród. Zostało mi 12 dni do terminu, trochę się boję wywołania porodu , pierwszy miałam zupełnie naturalny i poszło bardzo szybko i nie bolało aż tak bardzo.


    przepraszam a czy ten "zwyczaj" jest spowodowany dużą wagą dziecka na USG ?? bo jeśli nie to ja bym się nie zgodziła na wywołanie !!! niby z jakiego powodu - tylko cukrzycy ?? ja gdzieś czytałam, że w jakimś szpitalu na standardzie dla cukrzycowych mają w pakiecie cc !!! a to też za małe wskazanie.....no chyba, że towarzyszą temu inne dolegliwości to co innego....
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeMay 1st 2012
     permalink
    Ja tez nie godzilabym sie na to wywolanie... Ja bralam insuline i to "hektolitrami". Rodzilam w Bydgoszczy i tam twierdzili, ze w cukrzycy lepiej nawet troszke przenosic... Jasne! Do szpitala klada wczesniej i monitoruja forme dziecka, ale czekaja na "ruch organizmu". Urodzilam dzien przed terminem. Bez wywolywania...
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeMay 1st 2012
     permalink
    _kasiek_: ja gdzieś czytałam, że w jakimś szpitalu na standardzie dla cukrzycowych mają w pakiecie cc !!
    ja nawet znam taki szpital!
    --
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeMay 1st 2012
     permalink
    Vsti, mam nadzieję, że nie jest on w Poznaniu?!
    -- ,
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeMay 1st 2012
     permalink
    niunia32: Vsti, mam nadzieję, że nie jest on w Poznaniu?!
    nie, nie :)
    --
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeMay 2nd 2012
     permalink
    Uff..
    Vsti, umowilas się do poradni?
    -- ,
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeMay 2nd 2012
     permalink
    niunia32 jak na zlosc nadal nie mam dokumentacji ze szpitala, a bez wynikow tych wszystkich badan nie chce jechac niepotrzebnie. Mam nadzieje, ze na dniach wszystko otrzymam i wyrusze do Poznania
    --
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeMay 2nd 2012
     permalink
    Aha. Długo nie masz tych dokumentów...
    -- ,
    • CommentAuthorDiada83
    • CommentTimeMay 2nd 2012
     permalink
    Cześć dziewczyny, 8 maja mam wizyte na Karowej, połozna powiedziała żebym zarezerwowała sobie 4h. Co mi będą robić? Czekałam na ta wizytę 3 tyg i mierzyłam sobie sama cukier bez większej diety i tylko raz wyszedł mi za duzy po zjedzeniu 3 croissantów (przesadziłam, ale nie mogłam sie powstrzymać) no i generalnie boję sie wszelakich badań;/
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeMay 2nd 2012
     permalink
    Diada83: Cześć dziewczyny, 8 maja mam wizyte na Karowej, połozna powiedziała żebym zarezerwowała sobie 4h. Co mi będą robić?


    to nie na badania tyle czasu, ale pewnie na szkolenie z diety, z glukometru no i sam czas oczekiwania na wizyte - w każdym razie w KRK 4h by ci nie wystarczyły :neutral:
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeMay 2nd 2012
     permalink
    juz mnie zaczyna ten szpital irytowac, dzwonilam dzis na oddzial do sekretariatu, na pewno p. sekretarka ma urlop i nikt nie odbieral tel. jak tak dalej pojdzie to ja zdarze urodzic zanim do tej przychodni trafie :/
    --
    • CommentAuthorDiada83
    • CommentTimeMay 2nd 2012
     permalink
    Mam być po śniadaniu i chyba to mnie zmyliło. Dzieki Kasiek, uspokoiłaś mnie.
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeMay 2nd 2012
     permalink
    Vsit nie wiem gdzie idziesz do poradni, ale ja na pewno bym najpierw się umówiła na termin i już z terminem czekała na wyniki badań ze szpitala....bo w KRK na pierwszy termin do diabetologa w poradni czeka się 3-4 tygodni.....

    Treść doklejona: 02.05.12 22:21
    Diada83: Dzieki Kasiek, uspokoiłaś mnie.


    nie ma za co....najwyżej pobiorą ci krew z palca, żeby sprawdzić cukier, karzą stanąć na wadze i zmierzą ciśnienie, więc standardowe rzeczy, prawie jak u gina na wizycie :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorJULITA1610
    • CommentTimeMay 2nd 2012 zmieniony
     permalink
    Diada83: Cześć dziewczyny, 8 maja mam wizyte na Karowej, połozna powiedziała żebym zarezerwowała sobie 4h. Co mi będą robić?


    Diada ja szkolenie przeszłam właśnie na Karowej. Trochę tu pisałam o moich wrażeniach. Musiałabyś prześledzić kilka stron tego wątku począwszy od strony 4, tam są pierwsze opisy.
    W porównaniu do innych poradni to Karowa różni się tym, że robią tam posiew co mi się osobiście akurat za bardzo nie podobało :wink:
    Opisy znajdziesz w moich wcześniejszych komentarzach.
    --
    • CommentAuthorMałaMi80
    • CommentTimeMay 3rd 2012
     permalink
    Hej dziewczyny,
    Vsti - u mnie też waga leci na łeb na szyję. Niby za bardzo nie jestem głodna na diecie, ale w ciągu 2 tyg spadło mi dwa kilo. Mam tylko nadzieję, że nie kosztem dzidziusia:/ Gin powiedział mi, że to normalne u kobiet w ciąży, które dowiedziały się, że mają cukrzycę... Nie wiem, może organizm przestawia się na nową formę odżywiania. Mam nadzieję, że ta waga w końcu zacznie iść do góry. Za 1,5 tyg. mam i usg i wizytę u diabetologa. Mam nadzieję, że wszystko będzie ok. Mi cukry najbardziej skakały po śniadaniu. Więc diabetolog podpowiedziała żebym śniadanie podzieliła na 2 porcje i zjadała druga porcję po godz. To naprawdę działa. Z kolei od kilku dni na czczo mam 91-97 i nie wiem jak sobie z tym poradzić??? Za późno jem nocną kolację? A może za dużo?
    Diada83 - też miałam wizytę na Karowej. Generalnie pobyt polega przede wszystkim na siedzeniu na korytarzu i czekaniu. Wszystko można by było załatwić w 2 h. Na początek podłączą Cię pod KTG, potem wywiad z dr, pogadanka z dietetyczką, szkolenie z obsługi glukometru (one touch select, w jedenastej aptece udało mi się dostać do recepty na paski - glukometr w zestawie) i posiew. Ten posiew to nie wiem po co robią. Wynik nie może być wiarygodny na tym etapie ciąży. To może się jeszcze zmienić i tak nalezy zrobić kolejny posiew przed terminem porodu.
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeMay 3rd 2012
     permalink
    <strong>kasiek</strong> z tego, co tu niunia32 pisala w Poznaniu, czeka sie ok. tygodnia. Mam zamiar zadzwonic tam w poniedzialek, bo licze na to, ze w nastepnym tyg. dostane w koncu te dokumenty...
    --
  1.  permalink
    Ja nie schudłam po wprowadzeniu diety, ale nie przytyłam nic przez miesiąc.

    grolsh co za pomysł z tym wywoływaniem? Ile waży dzidziuś? jak nie jest wielki to po co go wypędzać siłą???? są jakieś wskazania? Zaburzenia tętna? Nie daj się!!!!
    --
    •  
      CommentAuthorJULITA1610
    • CommentTimeMay 3rd 2012
     permalink
    Ja z kolei po wprowadzeniu diety zaczęłam bardziej przybierać na wadze, bo wcześniej to praktycznie waga stała w miejscu i ginka już nawet zaczęła krzywo patrzeć, że mało przybieram. Może wszystko zależy od organizmu. :wink:
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeMay 3rd 2012
     permalink
    ja wiem, że nawet na diecie NIE wolno chudnąć, a jeśli tak się dzieje to znaczy, że dieta jest źle stosowana.....w każdym razie takie mam zalecenia od nas z poradni i jakbym przyszła i po ważeniu okazało się, że schudłam to byłoby kiepsko :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeMay 3rd 2012 zmieniony
     permalink
    Ja też na początku schudłam 1,5 kg w 2 tyg.ale teraz je nadrobiłam.
    -- ,
    • CommentAuthorDiada83
    • CommentTimeMay 4th 2012
     permalink
    Widzę, że ta wizyta więcej stresu niż pożytku przyniesie;/ Dzięki za info.
    --
    • CommentAuthorolasek79
    • CommentTimeMay 5th 2012
     permalink
    MałaMi80

    Hej, ja też w ciągu dwóch tygodni poleciałam nawet 3 kg i moja pani diabetolog prawie dostała zawału serca. Ale trudno było nie schudnąć zmieniając tak drastycznie dietę. Dla mnie najważniejsza była wizyta u ginekologa, który stwierdził, że dzidziuś rozwija się prawidłowo i to że ja schudłam nic nie znaczy, bo dzidziuś w tym czasie przytył kilogram.
    Co do podwyższonych cukrów rano, ja zrezygnowałam z później drugiej kolacji i spadły poniżej 90.
    Wszystko trzeba robić metodą prób i błędów, oczywiście z głową ;)
  2.  permalink
    A co Twoja diabetolog na taką długą przerwę między posiłkami?
    --
    • CommentAuthorolasek79
    • CommentTimeMay 7th 2012
     permalink
    Jutro idę do niej na kolejne konsultacje, ale obawiam się że pani diabetolog znów skupi się na mojej utracie wagi.
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeMay 7th 2012
     permalink
    olasek79: Jutro idę do niej na kolejne konsultacje, ale obawiam się że pani diabetolog znów skupi się na mojej utracie wagi.


    no ale ten spadek wagi może być spowodowany właśnie rezygnacją z posiłków....skoro cukry na czczo masz wysokie jak jesz późno kolację to może warto wprowadzić insulinę na noc ??? powiedz koniecznie pani diabetolog, że nie jesz kolacji bo miałaś te cukry na czczo wysokie
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeMay 7th 2012
     permalink
    Mam pytanie do dziewczyn z Bydzi i okolic, czy w Bydgoszczy jest jakaś poradnia diabetologiczna i jak można się do niej dostać (tzn. czy trzeba mieć skierowanie)?
    W szpitalu dostałam namiar na Poznań, ale jednak do Poznania mam sporo dalej niż do Bydzi...
    --
    • CommentAuthorolasek79
    • CommentTimeMay 7th 2012
     permalink
    Dzięki Kasiek za radę na pewno jej o tym powiem ;)
  3.  permalink
    A ja juz licze dni do końca;-) zostało 14!!! Jutro jade na Karowa na wizyte, może mnie juz skieruja do szpitala, bo cukry raz w gore, raz w dol, samopoczucie przy tym okropne, mam wrazenie ze moja cukrzyca toczy się swoim własnym zyciem;-) nie wazne co zjem i tak to samo, najpierw strzal w gore (ale w normie co jest zaskoczeniem dla lekarzy), pozniej nagly spadek i jak na karuzeli;-) (szum w uszach, zatykanie w klacie -tragedia)a czasami po tym potrafi sobie znowu strzelic w gore, w przerwie pomiedzy posilkami!!! Chyba juz nawet woda mi szkodzi;-) Oby córcia była zdrowa po tych moich 3-miesiecznych jazdach;-) Juz niedlugo, już niedlugo....Dziewczyny, znalazłam wczoraj dzem slodzony fruktozą, dla diabetyków, czy któraż z Was odwazyła się zjeść takie cudo? Bo mam ochote na nalesnika z maki razowej, zakupilam juz wszystko ale troche sie boje eksperymentowac z tym dzemem.
    buziaki
  4.  permalink
    Vsti - poradnia dla ciężarnych z cukrzycą jest w Bizielu. Potrzebujesz skierowanie - mi wypisał GIN. przyjmują poniedziałek, środa, piątek . Informują, że od 9-12. Ja zawsze jeździłam na 8:00 i dzięki temu omijałam kolejki. Przyjmują od razu. Rejestrujesz się na dole w rejestracji i zaraz potem masz wizytę.
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeMay 8th 2012
     permalink
    mariamateria Dziękuję za info, mam dziś wizytę u gin. to porozmawiam sobie z nim o skierowaniu :)
    --
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeMay 8th 2012
     permalink
    Kasia - nie próbowałam tego dżemu ale też bym chętnie zjadła !!!!! z jakiej firmy ten dżem ???
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeMay 8th 2012 zmieniony
     permalink
    A ja wczoraj dostałam wafelki dla diabetyków nawet dobre :D

    No i mam termin do poradni na 16.05 do Poznania (tylko, jak ja tam dotrę i to na 8:00, sama bym się wybrała, ale m. powiedział, że za nic w świecie mnie nie puści, a urlopu nie dostanie :( ) Spytam się jeszcze gina o tą Bydzię :)
    --
  5.  permalink
    Dietetyczny Dżem z truskawek słodziny fruktoza - polecany dla diabetyków firmy STOVIT, sa nawet wyliczone WW ( 1WW= 33g-3 łyżki)

    Treść doklejona: 08.05.12 10:54
    ojjjj wafelki też mnie kusza...ogolnie chce juz czegos slodkiego!!!!!!

    Treść doklejona: 08.05.12 10:58
    http://www.stovit.com.pl/nasze-produkty/dzemy/57 (dwa ostatnie)
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeMay 8th 2012
     permalink
    Vsti: A ja wczoraj dostałam wafelki dla diabetyków nawet dobre :D


    nam w poradni zabronili jeść tych słodyczy dla diabetyków....one są też słodzone ale nie glukozą tylko innymi cukrami....powiedzieli że lepiej zjeść owoc niż te słodycze

    Ja za to wczoraj zgrzeszyłam i zjadłam Skittles.....już mi coraz trudniej się powstrzymać jak jestem na codziennych zakupach. Najbardziej chodzi za mną ta nadziewana czekolada :cry:
    --
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeMay 8th 2012
     permalink
    Zjadłam całe opakowanie i cukier w normie, więc raz po raz moge sobie pozwolić :)
    --
  6.  permalink
    Oj tak, wiecie co jest dziwne, ja do ciązy prawie wcale nie jadłam słodyczy, sporadycznie jakis batonik, kawalek czekoladki ale to naprawde od swieta, a teraz!!!! chodze i wącham ciasta!!!Prawie rycze na widok czekolady i cukierkow, organizm chyba sie dopomina cukrow prostych ;-) Ja nie moge grzeszyc, bo ja zgrzesze to moja insulina wariuje i czuje sie jeszcze gorzej niz zazwyczaj...Ale mam nadziej ze za dwa, trzy tygodnie skończy sie ten koszmar i wsszystko wroci do normy, bo jak nie to czeka mnie psychiatryk;-))))Wiadomo, trzeba trzymac diete jak sie karmi ale przynajmniej nie tak rygorystyczną i z zegarkiem w ręku.
    •  
      CommentAuthorVsti
    • CommentTimeMay 8th 2012
     permalink
    Szczerze powiedziawszy to ja mam cały czas cukier w normie... Mam nadzieję, że to się jakoś drastycznie nie zmieni w dalszym etapie ciąży i jestem ciekawa, co mi w tej poradni powiedzą :smile:
    --
    •  
      CommentAuthordododotka
    • CommentTimeMay 8th 2012
     permalink
    Vsti, ja właśnie też czekam na ten zapowiadany skok, ale póki co, na szczęście, ni ma i raz na jakiś czas daję się skusić na jakąś niewielką porcję lodów - zwłaszcza w ten gorąc :)
    aż się boję, czy nie mam tych cukrów za niskich, bo po posiłkach rzadko kiedy mi 100 przekracza.. no ale pani diabetolog zadowolona ;)
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeMay 8th 2012
     permalink
    Hej.
    Ja po wizycie u gina - no i skierowanie do poradni (bo glukoza po obciążeniu 75 g wyszła mi 142).
    Więc dołączam do Was :-)
    Mam sie zgłosić na Karową (wawa), ale dzwonie tam i dzwonie i nikt nie chce ze mną gadać :( moze mam jakiś zly numer (z neta) ?
    Dziewczyny, które leczą się na Karowej - macie tam jakiś kontakt?
    --
  7.  permalink
    Ul_cia ja chodze na Karową, dzwoniłam na pat I i dopiero tam mnie umowili na wizytę. Nr tel. 22 596 61 10. Umówia Cie na grupowe spotkanie. Przychodzisz na godz. 10-ta (pare min przed) do rejestracji od Wislostrady. Tam o 10 tej masz ktg, pożniej zabieraja cała grupe na Oddzial Pat I , czekacie jak kazda bedzie miala zrobiony posiew, ewentualnie cytologie jak nie miałyscie robionej w ciagu pół roku, jak juz wszystkie będziecie po, to będzie 5-10 min spotkanie z p. dietetyk, która jednym tchem powie co mozna a co nie, rozdna przykladowe diety i wymienniki węglowodanowe , póżniej chwilka z obsługi glukometru, dostaniecie recepte na glukometr paski i wszystko. W sumie zeszlo sie do godziny 14.15, a i tak wiecej dowiedzialam sie tu na forum niz na tym spotkaniu;-) Ale może Tobie przypadnie do gustu;) Jak masz jakies pytania, wal smiało.
    •  
      CommentAuthor_kasiek_
    • CommentTimeMay 8th 2012
     permalink
    kurcze - u mnie samo szkolenie z diety trwało jakieś 45min :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeMay 8th 2012
     permalink
    :-) O! dzięki Kasia_C!~Pod tym telefonem co podałaś to od razu odebrali i mnie umowili na 24 maja.
    No cóż przygodę czas zacząć :wink:
    Mam nadzieję, że sporadycznie lody będe mogła zjeść - bo ja generalnie niesłodyczowa jestem i tylko lody sa moją miłoscią :devil:
    --
  8.  permalink
    hihi, zobaczymy;-) ja tez nie słodyczowa, ze słodyczy to zawszy byly śledzie, chipsy i paluszki ;-) ale w ciazy wszystko sie przestawia;-) i teraz mnie skręca;-)
    • CommentAuthorolasek79
    • CommentTimeMay 8th 2012
     permalink
    No i kolejna wizyta u diabetologa zaliczona. Generalnie ok, ale te cukry na czczo się nie spodobały, że są przekroczone, niby nie dużo, ale jednak. Mam na drugą kolację raz zjeść chleb razowy, raz dla diabetyków, raz wasę i sprawdzić co się będzie działo.
    Jeszcze 6 tygodni, max 8 więc mam nadzieję, że to się unormuje jednak, bo jak nie to będzie insulina na noc.
    Czy wasi lekarze też nie przejmują się jednorazowymi skokami cukrów po posiłkach?
    Co jecie na nocną kolację i o której godzinie?
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeMay 8th 2012
     permalink
    Ja jutro mam drugą wizytę w poradni. Ciekawe co ci mi powiedzą?
    -- ,
    • CommentAuthorgrolsh1
    • CommentTimeMay 8th 2012
     permalink
    Cześć dziewczyny,
    Nie musieli wypedzac dzidziusia siła, rano 1 maja zaczęłam rodzic w domu:) córeczka urodziła się zdrowa miała niestety hipoglikemie, hiperbilirubinemie i jak to napisali adaptacyjne zaburzenia rytmu serca. I właśnie chyba przez zwolnione tętno jej serca chcieli mi ten poród wywołać. Na szczęście nic nie trzeba było wywoływać, mała wyszła sama dokładnie 11 dni przed terminem. Miała po porodzie mierzony cukier co kilka godzin, ale mój pokarm wystarczył by poprawić jej poziom cukru, pózniej zauważyli ze ma niski puls- podobnie było na ktg
    przed porodem, miała ekg i echo serca- na szczęście wszystko prawidłowo, na koniec przyplatala się zoltaczka (podobno tez dzieci matek cukrzycowych maja ja częściej) ale wystarczyły tylko 2 dni naswietlan i wpisali nas do domu.
  9.  permalink
    Grolsh1 :) Gratulacje, mała jest mądrą dziewczynką :)))

    Uważaj też na nabiał w pierwszych 6 tygodniach, bo podobno dzieci cukrzycowych mam częściej mają też nietolerancję laktozy i możliwość skazy białkowej.
    My mamy tylko to pierwsze, wiec kropelki do posiłku i problem z głowy :)

    Żółtaczkę też mieliśmy - w domu dopajaliśmy dziecko wodą z glukozą, bo mu urosła bilirubina po przyjściu do domu, a po wodzie się wypłukiwała ładnie. To czy się wypłukuje widać w sikach. Mogą się tam nawet pomarańczowe krople pokazywać.
    --
    •  
      CommentAuthorniunia32
    • CommentTimeMay 9th 2012
     permalink
    Grolsh1, Gratuluję! :clap:
    -- ,
    • CommentAuthorMałaMi80
    • CommentTimeMay 9th 2012
     permalink
    Ul_cia też to przechodziłam na Karowej 3 tygodnie temu. Potem miałam problem z dostaniem glukometru w zestawie do pasków. A okazało się, że w aptece niedaleko szpitala wydają te glukometry bez problemu.
    U mnie cukry jakby się unormowały choć na czczo to istna loteria. Ostatnią kolacje jem o 21, a śniadanie po 7 rano i raz jest dobrze, raz źle. Zauważyłam też, że dobrze reaguje na jeden rodzaj chleba razowego (Schulstad) i wasę, ale też w proporcjach mniejszych niż zalecają. No i ta waga: spadło mi 2 kilo i tak na razie zostało. W sobotę mam usg i mam nadzieję, że córeczka prawidłowo się rozwija.
    Po kilku tygodniach na diecie myślę, że już wiem na co mogę sobie pozwolić a na co nie. Na śniadanie zjadam najczęściej 2 kromki chleba z wędliną/jajkiem na twardo/jajecznicą na kabanosie/2 parówkami drobiowymi/miską sałatki z sosem vinegrette itp. Drugie śniadanie koniecznie nabiał: szklanka maślanki/kefiru/jogurtu lub szklanka mleka z 2 łyżkami płatków kukurydzianych i łyżką otrębów żytnich plus garść orzechów. Obiad to zupa i gotowany drób lub np. leczo lub "drugie danie", podwieczorek zawsze jakiś owoc, na kolacje to różnie. Zauważyłam też, że na ziemniaki reaguję dużymi skokami cukru, toleruję jedynie kaszę jęczmienną, bo np. gryczanej nie znoszę.
    Też czasami mam ochotę na coś słodkiego. Kiedyś zajadałam się słodyczami. Dziś nie mogłam się powstrzymać i kupiłam wafelek z kremowym nadzieniem czekoladowym (dla diabetyków). Ale jeszcze sie nie skusiłam bo boję sie wieeeelkiego skoku cukru:)
    Podpowiedzcie jak można zgrzeszyć żeby cukier był w normie:) Jak wypróbujecie te naleśniki dajcie znać:)
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.