Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeNov 3rd 2016
     permalink
    Bardzo często jest tak, że po śniadaniu cukry są wyższe niż po innych posiłkach. Na śniadanie trzeba się po prostu bardziej pilnować.
    Natomiast nie powinno się mierzyć raz za razem cukru tym samym glukometrem, bo zawsze drugi pomiar wychodzi sporo niższy, po prostu sprzęt wariuje. Liczy się zawsze pierwszy pomiar.
    elfika, dieta w cukrzycy ciążowej to nie jest dieta głodowa. To dieta oparta na cukrach złożonych, bez cukrów prostych, z dużą ilością warzyw. Jest rekomendowana każdej ciężarnej, nie tylko tym z cukrzycą (info od lekarzy z Karowej). Hipotrofia mogła mieć inną przyczynę niż dieta cukrzycowa. Poza tym w diecie cukrzycowej chodzi nie tylko o to, żeby pomiar był do 120 ale żeby dieta była pełna, dobra, zdrowa i zbilansowana.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 3rd 2016
     permalink
    Dokładnie. W tej diecie nie może niczego brakować, co jest niezbędne by utrzymać dobrą formę mamy i dziecka. Nie można kosztem idealnych cukrów rezygnować na siłę z "czegoś". Jeśli na diecie cukrzycowej cukry świrują, to po prostu włącza się insulinę.
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeNov 3rd 2016
     permalink
    Miałam na mysli też taką sytuację, kiedy można zjeść 2 kanapki z wędliną i warzywem i mieć cukier poniżej 120, albo zjeść 2 ciastka i też mieć dobry cukier. Chodzi o to, żeby mieć dobry cukier a zarazem dostarczyć wszystkich niezbędnych składników i kalorii.

    Treść doklejona: 04.11.16 12:04
    Elyanna, prosiłam o linki. Ja korzystałam z tego:
    https://www.accu-chek.pl/microsites/mamy/
    http://www.szpitalkarowa.pl/dieta-dla-ciezarnej-chorej-na-cukrzyce
    http://www.ilewazy.pl/
    http://www.wymienniki.dladiabetyka.pl/
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeNov 4th 2016
     permalink
    Daję foto bo nie wiem jak określić ilość ile czego zjadłam
    20161104_142019.jpg
    Wydaje mi się że dużo tego było kasza kotlet z piersi z kurczaka (specjalnie na patelni) i pół ogórka z całym jogurtem naturalnym małym.

    I cukier godzinę po tym wyszedł mi równo 100, lekarz kazał po posiłkach mieć około 118.
    Czy ja tego zjadłam za mało czy co
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 4th 2016
     permalink
    Acia, a nakładając Kaszę i odmierzając panierkę (bułkę tartą) i jogurt obliczyłaś ile to mniej więcej wymienników??? Bo tak na oko wydaje mi sie, ze mogło byc ciut za mało, ale mogę się mylic, bo nie pamietam ile WW ma kasza :P.

    Jeśli zjadłaś około 4 WW to za mało nie było. Ale na moje oko tam jest około 2WW. Z tym, że aż tak sie nie sugeruj, bo ja serio nie pamietam ile tej kaszy można...

    Teraz tak. lekarz sugeruje 118 po posiłku. Wyszło 100... To wcale nie musi oznaczać, że zjadłaś za mało. Po prostu Twoja trzustka tak sobie poradziła, a nie inaczej. jutro po takiej samej porcji możesz mieć 70 lub 150... No bywa...
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeNov 4th 2016
     permalink
    Ja tak nie bardzo się ma tym znam. Dopiero nie cały miesiąc próbuje z tym walczyć.
    Kaszy ugotowane jeden worek i wzięłam pół, kotlety teściowa robiła, a jogurt po prostu wlałam małe opakowanie do ogórka.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 4th 2016
     permalink
    Ja po niecałym miesiącu juz w małym palcu miałam tak mnie diabetolog przeczołgała w tej dziedzinie :P. Ale tez niue każdy diabetolog wymaga az takiej wnikliwości. Nie mniej o tyle dobre sa te przeliczenia, że łatwiej ocenic odpowiednią ilość porcji. I tez ważne ile WW lekarz zleca zjeść na dany posiłek. ja najwięcej WW miałam właśnie jeść na obiad 9co oczywiście nie oznacza, że się obżerałam :P). Ale ja chyba nawet 6 WW miałam na obiad... To ta Twoja porcja mi na 6 WW. Musze poszukac te moje papiery...

    W każdym razie 100 to jest norma i to ni wcale aż taka za niska, więc bym nie panikowała. Pytanie czy się najadłaś i po jakim czasie od tej porcji byłaś głodna????
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeNov 4th 2016
     permalink
    Na jadła się tym i chyba bym więcej w siebie nie wcisnełamią.
    Na 3 godziny mi to starczyło.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 4th 2016
     permalink
    No to jeśli nie masz w zaleceniach liczenia WW, to bym chyba spokojnie uznała, że wystarczyło. A paski do mierzenia ketonów masz?
    --
    •  
      CommentAuthoracia20
    • CommentTimeNov 4th 2016
     permalink
    Mam tylko glukometr.
    --
    • CommentAuthorAnecia84
    • CommentTimeNov 9th 2016
     permalink
    Dzisiaj robiłam test na krzywą cukrowa z 75 g glukozy. I mam wyniki krzywej cukrowej. Na czczo 91, po godzinie 158, po dwóch 133. Teraz pytanie jakie są teraz normy dla ciężarnych bo gdzie nie patrze to inaczej
    -- ;;;;
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 9th 2016
     permalink
    na czczo do 92
    po 1h do 180
    po 2h do 153
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeNov 16th 2016
     permalink
    Dziewczyny, Jestem po porodzie 9 mc, niestety krzywa nie wyszła mi za dobrze po 1h miałam 183 a po dwóch 143, dziś powtórzyłam wyniki wraz z insuliną, wyniki nadal nie są dobre ale ciut lepsze. Czy któraś z Was jest w stanie zinterpretować wyniki głównie tą insulinę, bo nie mam pojęcia co to oznacza. Poniżej moje wyniki: Oczywiście w następnym tygodniu mam umówionego dabetologa.

    Glukoza na czczo: 72 norma (70-92), insulina na czczo: 4,80 mU/l norma (3,00- 25,00)
    Glukoza po 1h: 153, insulina po 1h: 34,50
    Glukoza po 2h: 140, insulina po 2h: 35,80
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 16th 2016
     permalink
    Efcia, IO nie masz aczkolwiek niska i płaska ta insulina...
    co do reszty to weź się określ, które wyniki są właściwe :wink: 183 i 143 czy 152 i 140?
    tak czy owak jesteś na granicy więc bez diety się nie obejdzie. co do reszty? nie wiem. ciekawe co powie diabetolog.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeNov 16th 2016
     permalink
    dzisiejsza to 152 i 140,
    183 i 143 to wyniki z przed 3 miesięcy.
    a co to znaczy że plaska insulina ?
    Dietę to i tak juz stosuje nie jadam słodyczy, białych rzeczy itd, ale to ja tak po prostu sie odzywiam, jak sobie sprawdzam glukometrem to nie przekraczam norm.
    Ciekawe jak bedzie w kolejnej ciąży,wkurzona jestem że juz do konca zycia trzeba uważać , no ale co zrobić.
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 16th 2016
     permalink
    efcia81: a co to znaczy że plaska insulina ?

    wyrzut po godzinie powinien być wyższy, chyba koło 70, po dwóch niższy. u Ciebie jest 34,5 35,8. czyli jakby trzustka jeszcze dorzuciła ciutek insuliny.
    samo odstawienie słodyczy i białego niestety nie wystarczy.
    musisz patrzeć na indeks i ładunek glikemiczny, na skład np serka do kanapek czy wędliny- one potrafią mieć spore dawki glukozy pod różnymi nazwami w składzie. w ogóle trzeba zmienić nawyki żywieniowe
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorefcia81
    • CommentTimeNov 16th 2016
     permalink
    Tak wiem, patrze również na indeks glikemiczny, nie jadam juz nawet gotowanej marchewki z rosołu, unikam bananów itd, ale to tak narazie mniej rygorystycznie, w ciązy trzymałam rygor.

    Treść doklejona: 16.11.16 21:46
    czyli z insulina tez mam cos popieprzone :-(
    w morde jeża....

    Treść doklejona: 16.11.16 21:48
    a może to że karmię to dodatkowe obciązenie dla trzustki, no nie wiem już sama, zalecacie powtórzenie wyników jak prestane karmić?
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeNov 16th 2016
     permalink
    spokojnie, tragedii jeszcze nie ma. poczekaj do wizyty u diabetologa. zobaczymy co powie.
    a z tą marchewką czy bananami nie musisz się ta umartwiać :wink: tylko jak Ci się zdarzy już go zjeść to go wsadź w jogurt naturalny albo wybierz się na spacer po :wink:
    -- [/url]
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeNov 20th 2016
     permalink
    Dziewczyny chcialabym kontrolnie troche pomierzyc cukier. Tylko nie wiem czy mierzyc mam mierzyc po 2h i norma do 140? Czy cos myle?
    Na czczo dzis 94 mialam :/
    Oczywiscie krzywej jeszcze nie zrobilam bo nie mam jak zostawic cycusia swojego :/
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 20th 2016
     permalink
    Kami mierzysz 2h po posiłku. Norma jest do 140. Na czczo do 99.
    --
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeNov 20th 2016
     permalink
    O czyli normy sporo wyzsze niz w ciazy
    --
    •  
      CommentAuthormontever
    • CommentTimeDec 11th 2016 zmieniony
     permalink
    Dziewsczyny, powiedzcie prosze, jak wyglada kwestia cukrzycy w kolejnej ciazy? Po pierwszym porodzie cukrowa sytuacja sie ustabilizowala wiec kompletnie przestalam sie kontrolowac. Kiedy w kolejnej ciazy bada sie krzywa cukrowa? Czy od poczatku powinnam sie kontrolowac? Wiem, ze moglabym bo na zle to nie wyjdzie ale same wiecie jak trudne sa poczatki...
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeDec 11th 2016
     permalink
    Mont, to zależy od prowadzącego, ale mnie poinformowano, że w razie drugiej ciąży dieta od samego poczatku, badanie krzywej cukrzycowej w 7-8 tc już... Ale co lekarz to inne wytyczne.
    --
  1.  permalink
    Ja w drugiej musialam do 10 tc zrobic badanie, pozniej standardowo miedzy 24 a 28 tc, ale tak jak Monia pisze, co lekarz to inna opinia.
    --
    •  
      CommentAuthormontever
    • CommentTimeDec 13th 2016 zmieniony
     permalink
    Nie powiało optymizmem :neutral: Matko, a ja właśnie weszłam w okres jakiegoś nieposkromionego apetytu z wilczym głodem w pakiecie...
    Dzięki za odzew!
    --
    •  
      CommentAuthorotwinka
    • CommentTimeDec 15th 2016
     permalink
    Witam, mam pytanie jestem w 28 tyg. ciąży i właśnie odebrałam wyniki i tak: na czczo 84 norma 70-99 mg/dl, po godzinie 144, a po dwóch 179 norma <140 mg/dl. Dodam, że w nocy na śpiocha zjadlam 6 biszkoptów czy one mogly zaburzyć wynik. Miałam być na czczo wiec byłam 6 godzin przed badaniem. Biszkopty jadłam ok. 1-2 w nocy a badanie zaczęłam o 8:30 na czczo. Czy mam jednak cukrzycę ciążową. I jaki ona może mieć wpływ na synka? Jestem załamana :(
    --
    •  
      CommentAuthorelfika
    • CommentTimeDec 16th 2016
     permalink
    Otwinka, normy ciążowe podawałam kilka postów wyżej.
    biszkopty raczej zaburzyły wynik. musisz poinformować o tym swojego lekarza, on zadecyduje czy powtórka czy nie i czy uzna wynik jako cukrzycę.
    gdyby pominąć biszkopty to wynik wskazuje na cukrzycę ciążową w związku z tym obowiązkowa dieta i pomiary poziomu cukru i wszystko będzie ok. jeżeli teraz o to nie zadbasz to bedzie to miało wpływ na synka.
    -- [/url]
    •  
      CommentAuthorotwinka
    • CommentTimeDec 16th 2016
     permalink
    Dziękuję Elfika za szybką odp. jutro idę do internisty a w pon. mam gina. Już chyba nigdy nie tknę tych biszkoptow. A jeśli to cukrzyca to do tego czasu mogła już zrobić jakąś krzywdę synkowi, jakies zmiany w rozwoju ?
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeDec 16th 2016
     permalink
    otwinka, w przypadku ciężarnych aby być na czczo wystarczy 6 godzin bez jedzenia. Czy biszkopty aż tak zaburzyły wynik, nie łudziłabym się. Zdrowa trzustka poradziłaby sobie z tymi biszkoptami i z tym cukrem z krzywej. Jeśli cukrzyca się potwierdzi to nie, nie powinno być zadnych kłopotów zdrowotnych wynikajacych z przeszłości. Cukrzyca zazwyczaj ujawnia się dopiero około 26-28 tygodnia więc nie zdążyła narobić jakiś szkód. Ale oczywiście będzie wymagała diety teraz i w przyszłości. Co do powtarzania badania w ciąży, zasada jest taka, ze nie robi się żadnych powtórek nawet jeśli wynik wyjdzie na granicy, bo może nieść to duże szkody dla dziecka. Jeden nieprawidłowy wynik świadczy o cukrzycy i wymaga wdrożenia leczenia.
    Tymczasem ja w poniedziałek idę na krzywą. Tym razem nie dodam cytryny. Może sobie kupię glukozę o cytrynowym smaku.
    • CommentAuthorGabcia_I
    • CommentTimeDec 16th 2016
     permalink
    Isia, a Ty w ciąży?
    --
    •  
      CommentAuthormontever
    • CommentTimeDec 18th 2016
     permalink
    Chciałam zrobić dzisiaj krzywą... Normalnie taaaką miałam ochotę na szklaneczkę glukozy z rana i musiałam się obyć smakiem ;))
    Odesłano mnie z kwitkiem.
    Muszę skonsultować się najpierw z ginem (dobrze że wstrzeliłam się z wizytą jeszcze przed świętami) i ze "świeżym" skierowaniem wrócić do labu.
    Kurczę, zła jestem na tego "niemojego" prowadzącego lekarza od pierwszej wizyty ciążowej. Ze tak mało konkretnie ta wizyta przebiegła.
    Martwię się o tę cukrzycę, nie wiem czy to nie wpływa na moje bardzo nieciekawe samopoczucie, czy nie sieje zagrożenia dla tych orzeszków pod sercem....
    --
    •  
      CommentAuthorPandora1
    • CommentTimeDec 31st 2016
     permalink
    Dziewczyny co o tym sądzicie?
    Obciążenie 97-154-131, więc nawet ujdzie, ale ze względu na ten na czczo zaczęłam badać. Po posiłkach trzyma się w tym 120, ale rano bywa kosmos - do 140.
    Możliwe, że glokometr źle działa? Czy raczej nie?
    W poprzedniej ciąży to mnie te cukry zabijały - byłam na ogromnych dawkach insuliny i diecie głodowej, co spowodowało niedożywienie moje i płodu, hipotrofię, odwapnienie i złamanie przy porodzie.
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 12th 2017
     permalink
    Witam się na wątku;(

    badanie 79, 190, 164 :((( nie miałam z tym nigdy do czynienia i nie wiem co dalej:( masakra. Od czego zaczać? dzwonić do ginekologa od razu?
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 12th 2017
     permalink
    To zalezy kiedy masz wizytę... Jeżeli blisko, to bym nie wpadała w panikę ;)

    Treść doklejona: 12.01.17 16:12
    A zacząć od rezygnacji z cukru (na dobry początek), ograniczenie owoców... Jedzenia mniejszych porcji posiłków, ale częściej... Unikac białego pieczywa.
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 12th 2017
     permalink
    Ehh:( w poniedziałek mam sie stawić do szpitala:(
    Cudownie:( zwłaszcza, że nigdy nie rozstawąłam się na noc z synkiem :( a tu 3 doby! do tego w środe mam kontrole serduszka starszaka:/ czekałam na wizytę 8 miesięcy.
    Licze na wyrozumiałość lekarza, że przesunie mi o tydzień :((((
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 12th 2017
     permalink
    Karolyn, pamietaj, że Ty tez jestes ważna i dziecko... A na tę kontrolę seduszka mąż nie może pojechać????

    Treść doklejona: 12.01.17 17:31
    I w sumie dlaczego szpital od razu? Mnie dopiero kładli jak dieta i insulina nie pomogły...
    --
  2.  permalink
    Else: I w sumie dlaczego szpital od razu? Mnie dopiero kładli jak dieta i insulina nie pomogły...
    --


    Mnie tez od razu na obserwacje polozyl. W pierwszej ciazy. Tam mi diete robili i co posilek cukry sprawdzali. Ja lezalam tydzien czasu.
    --
    •  
      CommentAuthormontever
    • CommentTimeJan 12th 2017
     permalink
    Karolyn, ja to bym chociaz przedzwonila. Przy pierwszej ciazy tez mialam po glukozie podwyzszony cukier (choc mniej niz Ty)... Tez mi sie wydawalo ze przeciez nic sie nie stanie przez te kilka dni do konsultacji, ale maz mnie zmobilizowal do przedzwonienia. Dr kazal mi przyjechac tego samego dnia. Od razu poinstruowal co i jak, dal recepte na glukometr i paski. Za glukometrem sie najezdzilam, bo w kijlku alptekach nie mieli. No i dobrze sie stalo, bo zanim dostalam sie na wizyte do diabetologa zdazylam pobadac cukier po dotychczas spozywanych posilkach i wyszlo na to ze baaardzo ssie musze pilnowac. To byl dla mnie traumatyczny weekend. Myslalam ze umre smiercia glodowa :wink::wink:
    Ale to fakt, ze potrzeba jednak czasu zeby sie z cukrzyca poukladac. Wg mnie im wczesniej tym lepiej...
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 12th 2017
     permalink
    O żesz w życiu... To nieźle...

    Treść doklejona: 12.01.17 17:41
    A to u nas nie ma problemu... Do diabetologa miałam termin w ciagu tygodnia, a tam glukometr od ręki dostałam... Po żadnych aptekach nie musiałam jeździć. A teraz tez dostałam w przychodni bez problemu.
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 12th 2017
     permalink
    Else mąz jest w trasie (jezdzi ciezarowka) mógłby jechać z moimi rodzicami ale zdecydowałam się przełożyć wizytę młodego, liczę na wyrozumiałość lekarza.
    Dzięki dziewczyny, na razie podrukowałam co mogłam w internecie, a w poniedziałek zgłoszę się na oddział. 3 dni ..jakoś damy radę, mój starszak maluszkiem już nie jest ale i tak siedzę i wyję...trochę mnie to przytłoczyło...nie spodziewałam się zupełnie:(((((

    W ogóle co mogę na przekaski oprócz warzyw, wafli ryżowych, gdzieś czytałam o nerkowcach ale chyba to nie potwierdzone :/
    Jak sobbie pomyślę o tym jedzeniu co 3 h to masakra:/ :(
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeJan 12th 2017
     permalink
    Karolyn, zamiast wafli ryzowych wybierz chrupkie pieczywo pełnoziarniste. Możesz jogurty naturalne, kefiry, owoce, orzechy. Tylko staraj się podzielić to na 6 posiłków co około 3 godziny, tak żebyś nie jadła w kółko.
    Jak sie dowiedziałam o cukrzycy to 3 dni płakałam ;) Ale dasz radę. radę każdym tygodniem jest łatwiej.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 12th 2017
     permalink
    z tymi waflami ryzowymi to bym uważała, bo raz, że mega niezdrowe, przetworzone, to jeszcze cukier mi po nich skakał...
    Na przekąske mozna małe jabłko, albo 10 paluszków, albo sałtę jakąś... Z reguły na przekąske to 1 WW sie je (czyli cos małego) :P

    Treść doklejona: 12.01.17 19:02
    A dodam, że jak Ci diabetolog ustali posiłki to przekąsek nie ma :P...
    --
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeJan 12th 2017
     permalink
    A, no i ja jadłam częściej a mniej. W sumie 7 posiłków bo tak mi służyło. Jak czujesz ze cukier Ci spada przed upływem trzech godzin to zjedz coś wcześniej i skroc przerwy między posiłkami.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 12th 2017
     permalink
    Dokładnie ja jadłam 10 posiłków z powodu spadków cukru... Nażarta byłam jak słon, ale zmuszona byłam jeść. Spadek cukru jest bardzo groźny i wówczas niestety trzeba wcisnąć kolejny posiłek ;(
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 12th 2017
     permalink
    Jejku mam wrażenie, że to wszystko trudne do ogarnięcia jest:/
    Orzechy mozna jednak :) jakie ? bo ja uwielbiam

    O której ma być ostatni posiłek?
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeJan 12th 2017
     permalink
    Ja jadłam włoskie, migdały, laskowe. Ale tylko kilka orzechów. Ostatni posiłek musisz zjeść pół godziny przed snem. To tzw. posiłek nocny. I dobrze jakby był w nim np. plaster żółtego sera. To pomoże utrzymać cukier do rana, do śniadania.
    Na początku wszystko wydaje się trudne. Spokojnie wszystko ogarniesz.
    •  
      CommentAuthormontever
    • CommentTimeJan 12th 2017
     permalink
    I jeszcze pierwsze śniadanie. Ponoć lepiej darować sobie nabiał. U mnie się potwierdziło, bo cukier mi wariował po laktozie na pierwszy posiłek. Na drugie śniadanie już nie robił różnicy... Ja na ssanie implementowałam sobie garstkę zwykłych fistaszków niesolonych. Też było ok. Ale prawda jest taka, że wiele rzeczy będziesz musiała przetestować na własnej trzustce. Bo różnie to bywa. U mnie np przechodził jeden jedyny chleb. Te z polecanych przez dziewczyny z różnych forów nie zdawały egzaminu...
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 12th 2017
     permalink
    Z tym ostatnim posiłkiem to też zalezy o której spac sie kładziesz. Jesli ktos kładzie się o 20 (a znam takie osoby) to musi wstać o około 22 i ten posiłek przekąsić, gdyż rano ketony w moczu :P>
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 12th 2017
     permalink
    Ja jak na razie ketonów nie miaalm (miałam dziś mocz). W ogóle mojej babci w tym samym labie źle oznaczyli cukier...wcale cukrzycy nie miała.
    Zobaczymy w poniedziałek ale oczywiście nastawiam się jednak, że zostanę na wątku jeszcze jakieś 3 miesiące:) oby było dobrze....
    kolejna ciaza z "czymś" no ale są gorsze rzeczy...damy radę...
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorzabkaa25
    • CommentTimeJan 12th 2017
     permalink
    Czy badanie kontrolne krzywej cukrowej 6 tyg po porodzie jest konieczne, jeśli wyniki po porodzie mam idealne, nie trzymając żadnej diety??
    -- Aniołek Antoś 18tc [*] Kochamy Cię :* (ur. 22.05.2014).
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.