Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 21st 2017
     permalink
    Ponoć gdy spadnie poniżej 60, ja czułam się super :/ więc dziwne to strasznie...
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeJan 21st 2017
     permalink
    Moze blad pomiaru? Ogolnie jak mi spada cukier to pierwsze co czuje to niepokój, pozniej trzesa mi sie rece. Jem wtedy cukierka i kanapke z dzemem.
    Niestety wczoraj mialam taki spadek. Nawet cukru nie miezylam bo bylo juz tak zle, ze ledwo doszlam do kuchni :/ czas zrobic krzywa bo nie jest dobrze chyba :/
    --
    •  
      CommentAuthorPandora1
    • CommentTimeJan 21st 2017
     permalink
    Karolyn z samopoczuciem to sprawa indywidualna. Zjedz owoc, ale też pomyśl o modyfikacji posiłku żeby cukier był bardziej stabilny.
    --
    • CommentAuthorMonoka88
    • CommentTimeJan 21st 2017
     permalink
    Nie wiem czy mogę sie wypowiadać bo moja diabetolog w niektórych kwestiach wprowadziła mnie w błąd ale co do spadku cukru to mówiła ze cukierek może niekoniecznie bo niby podnosi cukier ale po chwili gwałtownie leci na łeb na szyje. Mówiła żeby zakupić sobie ciasteczka maślane.
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJan 21st 2017
     permalink
    Karolyn: Ponoć gdy spadnie poniżej 60, ja czułam się super :/ więc dziwne to strasznie...

    Nigdy nie mialam spadku cukru. Ale Mama moja miala 57 i slabo sie czula. 60 to zblizona wartosc.
    Mama mi mowila, ze takie spadki cukru sa niebezpieczne. W ciazy pewnie jeszcze bardziej. Najlepiej nosic przy sobie cos do zjedzenia jakby cukier spadal.

    Zastanawiam sie czy moze tez byc jak Monoka88 napisala, pamietam, ze mi Iwona mowila, zeby cukry byly stabilne np. owoce trzeba spozywac z tluszczami (mleko koko, olej koko, badz orzechy). Wtedy wolniej uwalnia sie cukier i nie ma naglych wzrostow, ktore u niektorych osob moga tez powodowac nagle spadki.
    Tyle wiem ze slyszenia.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 21st 2017
     permalink
    W ciąży jeszcze bardziej, bo uszkadzają mózg dziecka. Trzeba bardzo tego pilnować. Mnie diabetolodzy besztali, rozpisali w końcu 10 posiłków, ale cięzko było upilnowac spadki...
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 21st 2017 zmieniony
     permalink
    10 nie dałabym rady zjeśc:/ zjadam 6 i jestem pełna.
    Podwieczorek 87, kolacja 97. Także w miarę ok. Obiadu w sumie mało zjadłam, kaszy ledwo tknęłam, może dlatego :)
    Było lepiej jak jadłam ziemniaki, wiec chyba jednak do nich wrócę, wtedy cukier 100/110
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 21st 2017
     permalink
    Jakby Ci cukry spadały do 40 to nie miałabyś wyjścia. Musiałabyś te 10 posiłków jeść. Mnie też się to nie usmiechało. Miałam wrażenie że nic nie robię tylko jem.
    --
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeJan 22nd 2017
     permalink
    Cukierek sam nie. Zjadlam zeby szybko podniesc ( taki pudrowy czyli sam cukier) i szybko zagryzlam kanapką.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 22nd 2017
     permalink
    Cukierek to by mi nie podniósł. Ja musiałam szklanke cooli i na to chleb
    Natomiast cały problem polega na tym by zapobiegac spadkom. Wiadomo jeśli zdarzy sie raz na iles tygodni to nie jest wielki problem, ale jak codziennie, to niestety... Dokładają posiłki, gdyż to wielkie niebezpieczeństwo i dla matki o dla dziecka....

    Najlepiej obserwować czy te spadki sa o okreslonej godzinie... Czy po jakims konkretnym posiłku... I wtedy dokładac posiłek w między czasie...
    --
    • CommentAuthoremaratta
    • CommentTimeJan 23rd 2017
     permalink
    Cześc mamuśki :) jako słodka mama jestem świeżaczkiem. Jak tylko zobaczyłam wyniki krzywej cukrowej od razu zaczęłam stosowac dietę. Po wizycie u diabetologa wróciłam do domu oczywiście z glukometrem i w sumie to na tyle. Pani doktor powiedziała mi co i jak udzieliła dużo wskazówek i stwierdziła że z tym moim cukrem nie jest tak źle i sobie na pewno dietą poradzimy. Niestety doszła też do wniosku że wcześniejsza wizyta niż 26 luty nie jest konieczna a ja już mam wątpliwości. Cukry mam w normie raz tylko było 119 ale to po pierwszym śniadaniu gdzie po nocy miałam nieznacznie poniżej 70 to pewnie organizm inteligentnie chciał sobie zrekompensować. Przeważnie po posiłkach mam cukry w granicy od 85 do 100. Zdażają mi się też jednak takie pomiary że godzinę po mam 75. Poradźcie proszę czy w takiej sytuacji powinnam już coś zjeśc na przykład pozwolic sobie na jakieś ciatko zbożowe bądź kostkę czy dwie gorzkiej czekolady. Boję się tych niedocukrzeń. Proszę uspokójcie mnie trochę bo pewnie panikuję niepotrzebnie skoro pomiary są ok
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 23rd 2017
     permalink
    119 (przy normie do 120) jest pomiarem idealnym. Pamiętaj, że Twoim celem nie jest osiaganie cukrów jaknajniższych tylko do 120, a idealne cukry to 110-120 po posiłku. 120 to nie jest jeszcze przekroczenie tylko norma.

    85 po posiłku to za mało ( w sensie w normie, ale do 60 - czyli do hipoglikemii bardzo blisko).
    W sytuacji, gdy ten cukier masz 75 zdecydowanie cos malutkiego przekąscić, aby dotrwać z dobra glukozą do kolejnego posiłku.

    I to nie żadne ciastki czy czekolada, tylko (mnie tak zalecano) pół kromki-kromka chleba z czymś... Niektórym zaleca sie owoc, ale po owocach ten cukier może znowu dość szybko spaść.

    Co do spadków cukru to jesli jest 70 i jeszcze dobrze się czujesz to spokojnie kanapeczka... natomiast w chwili gdy zaczynasz odczuwać zmiany w samopoczuciu to nie ważne czy jest to 40 czy 75 szybciutko szklanka coli i na to chleb (cola, bo szybko podnosi cukier, a chleb, aby go utrzymać). Najwazniejsze by nie dopuścic do zasłabnięć i cukrów poniżej 60.
    --
    • CommentAuthoremaratta
    • CommentTimeJan 23rd 2017
     permalink
    Super dzięki za odpowiedź bo trochę mi ta cukrzyca sen z powiek spędza :/
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 24th 2017
     permalink
    Ja tez dopiero sie ucze ale juz nie ma zalamki
    Musze uwazac na to co jem na sniadanie, a na obiad i kolacje moge wlasciwie jesc normalnie:) bo cukry sa nawet za niskie.
    Odkrylam pyszny baton o nazwie dobra kaloria dzieki grupie na fb. Dziewczyny sa tam swietne, duzo mozna sie dowiedziec:)
    Czeka mnie jeszcze 12 tyg, modle sie tylko zeby na samej diecie. W ktorym tyg jestes?
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    • CommentAuthoremaratta
    • CommentTimeJan 24th 2017
     permalink
    Kończymy 29 tydzień :) u mnie też w sumie na obiad i na kolacje cukry są w takim razie za niskie więc muszę to zmodyfikowac i chyba przestać się bać jedzenia. Najgorsze jest tylko to ciągłe jedzenie bo zawsze miałam problem z regularnością to się chyba teraz w ciąży nauczę jeśc prawidłowo częściej a nie jak to bywało maksymalnie 3 razy w ciągu dnia.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 24th 2017
     permalink
    Ważne jeszcze dziewczyny jest to, aby jeść dobre porcje posiłków. Często jak widzimy że cukier skoczył to zamiast zmienic jakość zmieniamy ilość tego co na talerzu... A tu o jakość chodzi. U nas było o tyle jaśniej, że wiedziałam ile na tym talerzu mam mieć. Doabetolog rozpisał mi liczbe wymienników na każdy posiłek, więc modyfikowałam tylko jakościowo...

    Ema... Dokładnie przestać się bać jedzenia, bo ostatecznie bezpieczniejsze są cukry za wysokie niz za niskie... Jakbys miała 300 czy 400 tych cukrów, ale tyle nie masz :).

    Posiłków nie mniej niż 6: pierwsze sniadanie, drugie sniadanie, obiad, deser, kolacja, posiłek przed snem.

    I dobrze kupic paski do kontrolowania ketonów w moczu.
    --
    • CommentAuthorMonoka88
    • CommentTimeJan 24th 2017
     permalink
    Dziewczyny, dwa pytanka... na ile jajek w ciągu tygodnia można sobie pozwolić? Wiem ze we wszystkim trzeba zachować umiar ale mam nieodpartą ochotę na jaja pod każda postacią, jajecznica, sadzone, gotowane na twardo. Mogłabym jeść i jeść (taka zachcianka bez cukru).
    A drugie pytanie, czy jeśli np godzinę po kolacji nadal jestem głodna a cukry są w normie (np 90mg/dl) to mogę pozwolić sobie na dodatkowa kanapkę?
    Mam wizytę 8.02 u prywatnego diabetologa bo moja pani z poradni nie powiedziała mi nawet o stałych godzinach posiłków i wszystko robię na "czuja". Stad wiele pytań.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 24th 2017
     permalink
    Monoka, ja na rozpisce miałam, że 4 (wliczając panierki, ciastka, nalesniki - ja akurat nie jadłam w tej postaci)... Ale tez coraz częściej słyszę, że obecnie nie ma ograniczeń... Wiadomo, że nie zajadać 20 tygodniowo i zachować umiar, ale niby nie ma już reżimu. Najlepiej tez zapytać swojego diabetologa, bo może ma inna wizję...

    Co do podjadania, to mi diabetolog odradziła...

    Ale to też skonsultuj... Bo skoro jestes głodna to z tą kolacja trzeba cos pomysleć...
    --
  1.  permalink
    Monoka - uczucie glodu minie.. organizm przywyknie :)
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 25th 2017 zmieniony
     permalink
    To prawda mnie 2 pierwsze dni ssalo okropnie. Aktualnie czuje sie super:) wlasnie robie zapiekanke makaronowa;)
    Mam nadzieje, ze bedzie pycha:)))) w ogole to mozna sie przyzwyczaic ja mam o tyle dobrze, ze jak na razie musze uwazac tylko ze sniadaniami, potem jem zdrowo ale normalnie a cukry ok
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJan 25th 2017
     permalink
    Monoka88: Dziewczyny, dwa pytanka... na ile jajek w ciągu tygodnia można sobie pozwolić? Wiem ze we wszystkim trzeba zachować umiar ale mam nieodpartą ochotę na jaja pod każda postacią, jajecznica, sadzone, gotowane na twardo. Mogłabym jeść i jeść (taka zachcianka bez cukru).

    Nie wiem czy normy roznia sie przy cukrzycy. Ale ja jem 3 jajka dziennie (na sniadanie, badz w potrawach, ciastach itd). W tygodniu wychodzi mi 21szt, a bywa, ze i wiecej.
    --
    • CommentAuthorMonoka88
    • CommentTimeJan 25th 2017
     permalink
    Ja chyba za mało jem węglowodanów. Dlatego taka głodna. Bo tak w ciągu całego dnia wychodzi mi ok. 7-9 wymienników. Na pierwsze śniadanie mogę sobie pozwolić na jeden (i nawet przy tym jednym cukier skacze), na drugie 1,5-2, przekąska (z reguły owoc) 2, obiad 3-3,5, kolacja 1,5, ostatni posiłek 0,5 wymiennika. No i po takich ilościach cukry mam od 90-120 (oprócz pierwszego śniadania które wywala ponad 120).
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 25th 2017
     permalink
    Monoka, Ty nie możesz patrzeć na to, że rano możesz sobie pozwolić na 1WW... Rano powinnaś jeść 2WW jak nie 2,5 ;(... Sniadanie to najwazniejszy posiłek... Nie wiem ile diabetolog Ci tam wpisał... Bo to tak jak pisałam wyżej, nie masz dążyć idealnego cukru kosztem błędów zywieniowych... MUsisz dojadać, bo co z tego, że zjesz 1WW, bo cukier masz w porządku po sniadaniu, skoro to Co rozwali późniejsze wyniki...

    Ktos by Ci musiał dobrze policzyc ile na jaki posiłek tych wymienników, a bierze sie pod uwagę: Twoją wagę, to ile przytyłaś, bądx ile schudłas w ciąży, oraz wielkość dziecka...

    Jeśli nie będziesz dojadać dobrze, to w moczu pojawia się ketony, a to groźne dla płodu jest...

    Także pamietaj, że Ty nie walczysz tylko o to, żeby cukry były w normie, ale, żeby tez cała reszta współgrała...
    Trudno, jesli przekroczysz to najwyzej włączą Ci insuline, ale to bnezpieczniejsze od innych konsekwencji...
    --
    • CommentAuthorMonoka88
    • CommentTimeJan 26th 2017
     permalink
    Dziękuje Else, nikt mi o tym nie mówił.
    Niestety moja diabetolog w ogóle nie rozpisała mi wymiennikow. Powiedziała tylko ze mam ich spożywać około 20. I dała tabelkę. Mówiła żeby badać sie glukometrem na czczo oraz PRZED i PO każdym posiłku. Wiec kłuje sie conajmniej 16razy w ciągu dnia. Nawet telefon ciężko mi sie odblokowuje tak mnie już palce bolą.
    Powiedziała ze smażyć mogę ile chce i jeść mięsa jakie chce bo to nie wpływa na cukier oraz że jak mam za duży cukier na śniadanie to mam sobie je podzielić. Np jedna kanapka i za godzinę druga i to dopiero jedno śniadanie.
    Gubię sie w tym wszystkim bo piszecie co innego a wierze berdziej Wam niż Pani która napisała mi ze norma w krzywej cukrowej po godzinie jest 140 zamiast 180. Przeraziłam sie bo ja miałam 179 wiec według niej mocno przekroczyłam normę.
    Na razie zaczynam 14 tydzień i najpierw przytyłam około 2kg a pózniej schudłam ponad 3 (przez wymioty a teraz przez "dietę")
    No nic!!! Muszę czekać jeszcze 2tygodnie na prywatna wizytę u innego diabetologa a teraz Czas skomponować jakieś menu na dziś.
    Jeszcze raz dzięki Else za 'reprymende' ze śniadaniem, ale musisz zrozumieć... mało mi wytłumaczono i działam na czuja.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 26th 2017
     permalink
    Czyli 20 WW powinnaś jeść... Ale rozpisała Ci ile wymienników na każdy posiłek? Bo tak ogólnie 20WW niewiele mówi niestety ;(...

    Ja miałam tak:
    Sniadanie 4 WW
    II śniadanie 2,5 WW,
    Obiad 6WW
    Podwieczorek 2,5 WW
    Kolacja 5 WW,
    Kolacja II 2 WW
    Posiłek przed snem 2 WW

    Razem 24 WW

    I do tego jeszcze miałam wydzielone Wymienniki mączne, mleczne, warzywne (bo niektóre Warzywa też sa wymiennikami), owocowe...

    Np. 4 WW na sniadanie, nie oznaczały, że mam zjeść 4 kromki chleba. Dozwolone są 2 (czyli 2 WW), plus np. małe jabłko 1 WW i cos tam...
    --
    • CommentAuthorMonoka88
    • CommentTimeJan 26th 2017
     permalink
    No wlasnie nie rozpisała :confused:
    Przez dwa tygodnie (do prywatnej wizyty u diabetologa) postaram sie coś stworzyć na podobieństwo Twoich wymiennikow chociaż boje sie o cukry, ale przynajmniej będę miała pewność jak sie one zachowują podczas takich posiłków. A nie ze ja zmniejszam wymienniki żeby tylko nie przekroczyć 120.
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 26th 2017
     permalink
    To jeszcze nie 100% info ale ponoc wracaja stare normy :) czyli <140 :))
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    • CommentAuthoremaratta
    • CommentTimeJan 27th 2017
     permalink
    Mi też diabetolożka nic nie rozpisała... Powiedziała tylko czego powinnam unikać i czego mi nie wolno. Jem na śniadanie przeważnie dwie kromki ciemnego chleba z szynką drobiową i warzywami(rukola, pomidor,ogórek) i cukry mam spoko. Nawet zaszalałam wczoraj i zjadłam budyń dość sporo ale miałyśmy straszną ochotę więc sobie z córcią wybaczamy zwłaszcza że nam bardzo smakował i po godzinie cukier 131. Z owocami tez nie mam problemu na podwieczorek łączę jogurt naturalny z kiwi albo z połową jabłka ewentualnie połową pomarańczy. Pyszna słodka opcja a cukry w normie. Nie wiem czy dobrze postępuję bo rozpisanego jadłospisu nie mam. Wszystko na czuja :/ ale ketonów w moczu brak, cukry w normie, ja się czuję dobrze a mała rośnie
    •  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeJan 27th 2017
     permalink
    Dziewczyny, wejdźcie na stronę szpitala polozniczego na Karowej. Tam jest super rozpiska o diecie dla cukrzycowych mam.
    Karolyn, ale te 140 ma dotyczyć pomiarów po posiłku czy badania krzywej? Bo jeszcze w 2014 po 2 godzinach badanie krzywej miało normę do 140.
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 27th 2017
     permalink
    Pomiarow po posilkach:)

    Treść doklejona: 27.01.17 09:47
    Istotne zmiany w zaleceniach PTD na 2017 rok dotyczą docelowych wartości glikemii w samokontroli. Kryteria te zostały zliberalizowane. Maksymalna glikemia w 1. godzinie po rozpoczęciu posiłku ma być <140 mg/dl (<7,8 mmol/l) ( PTD 2016 rok <120 mg/dl, 6,7 mmol/l).

    Docelowe wartości w samokontroli na czczo pozostają bez zmian 70–90 mg/ dl (3,9–5,0 mmol/l).

    W zaleceniach ADA, NICE i DDG (Deutsches Diabetes Geselschaft) jako glikemię docelową w 1. godzinie po posiłku również zaleca się wartość <140 mg/dl (7,8 mmol/l)."

    Artykul zdaje sie z mop tylko dla zarejestrowanych

    Treść doklejona: 27.01.17 09:58
    Takze wg tej normy to mi przekroczylo tylko raz gdy zjadlam na sniadanie grahamke. Potem cukry 90/100 sa nawet czasem za niskie. Obiady jem normalnie bo przy tych dietkowych mialam 70...
    Na sniadania jedynie uwazam:) moja cukrzyca jednak nie jest taka zla hehe oby tylko tak zostalo.

    Jesli macie fb to dodajcie sie do grupy cukrzycowych mam. Naprawde mozna sie sporo dowiedziec:)
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 27th 2017
     permalink
    Ema, bo jak ktoś łagodnie przechodzi cukrzycę ciążową to właściwie niewiele trzeba robic, a cukry są w normach. Wystarcza dieta....
    Natomiast jesli ktoś ma kłopot z utrzymaniem glikemii w normach zaczynają sie schody. Dlatego dobrze jesli w poradni diabetologicznej ktos pomierzy, poważy, zrobi wywiad ile schudłaś/ przytyłaś, ile waży dziecko i wg tego rozpisze ile i co masz jeść. Jeśli tego nie ma kobieta zaczyna kombinować na własna rękę i zaczyna jeść coraz mniej, zamiast po prostu inaczej, lub zamiast włączyć insulinę. Niestety jeść coraz mniej to nie jest rozwiązanie, bo przecież dorosły człowiek, w dodatku w ciąży ma zapotrzebowanie na kalorie i rozmaite składniki odżywcze. Zmniejszając porcje może robić krzywdę i sobie i dziecku (oczywiście całkiem nieświadomie, sądząc, że robi dobrze). Naprawdę w tej całej cukrzycy często zapominamy o tym, że naszym celem nie jest tylko dbanie o cukry. Odbić może wcześniej lub później.

    Och! Jakby było dobrze, gdyby podniesli do 140 :)
    --
    • CommentAuthorkaamii
    • CommentTimeJan 27th 2017
     permalink
    Tak jak isia napisala na stronie szpitala karowa jest supwr jadlospis. Ja zaczynalam jesc tak jak w rozpisce. Pozniej konsultowalam co zmienic jesli cukry skakaly.
    Kurcze to moze jednak zdecyduje sie na trzecie dziecko :) skoro normy sie podwyzszyly. Ja zylam w ciaglym stresie bo zazwyczaj mialam cukier ok130.
    --
    • CommentAuthorMonoka88
    • CommentTimeJan 28th 2017
     permalink
    Emaratta, niestety mi tak lekko by nie poszło. Dzisiaj skusiłam sie na kolacje na dwie parówki gotowane (97% miesa z szynki) i dwie kromki chleba z serem żółtym i cukry po godzinie 138 :/
    Czy wpływ na taki wyższy wynik mogło mieć to ze minelo ponad 5 godzin od wcześniejszego posiłku? (Niestety siła wyższa, spotkanie w kancelarii notarialnej sie przedłużyło).

    Isia, Kaamii... faktycznie te jadłospisy ze szpitala karowa są okej! Na pewno skorzystam.
    A jakby podwyższyli normy to faktycznie człowiek by sie aż tak nie stresował przy tych 120+ (A z tego co czytam to u sporej grupki z rana o 120+ nietrudno).

    Treść doklejona: 28.01.17 01:27
    A jeszcze jedno pytanie... mierzymy cukier godzinę po rozpoczęciu czy zakończeniu posiłku? Nauczyłam sie jeść bardzo długo posiłki. Obiad potrafię przerzuwać 20min wiec to różnica :bigsmile:
  2.  permalink
    PO zakonczeniu posilku.
    5h moglo miec znaczenie ale ja bym obstawila ze moze ser zolty :P No ale gdybam....
    --
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeJan 28th 2017
     permalink
    madziik1983: 5h moglo miec znaczenie ale ja bym obstawila ze moze ser zolty :P No ale gdybam....
    --

    A nie chleb? Moja Mama po serze zoltym (takim dobrym, dojrzewajacym na podpuszcze) cukry ma w normie. Po chlebie leci w gore. Ale ona dieta kontroluje i nie jest w ciazy.
    --
  3.  permalink
    No ja obstawilam, ze kolezanka ma juz chleb upatrzony, ktory jej nie szkodzi..
    --
    • CommentAuthorMonoka88
    • CommentTimeJan 28th 2017
     permalink
    Dokładnie tak, po tym chlebie rośnie tylko na pierwsze śniadanie. Pózniej spokojnie mogłam zjeść 2 kromki tego chleba i cukry w normie. Myślałam ze to wina tego ze byłam strasznie głodna i stad taki wystrzał. Ale już sama nie wiem.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 28th 2017
     permalink
    Mi zdecydowanie cukier rósł po chlebie i to takim dla diabetyków... Nikt na to nie wpadł. Zrzucano na ser, na wędlinę, na mleko... Wszystko odstawiłam, pozmieniałam, a cukier w górze... Wylądowałam w szpitalu. Tam jeszcze dla mnie diety nie było, bo tak nagle wpadłam :P... Dostałam pieczywo białe, sztuk kromek dwie... Po 1h bałam sie na glukometr spojrzeć... Patrzę, cukier w normie. Po 2h cukier w normie... Diabetolog nakazała powrót do pszennego. Okazało się, że w wielu tych zdrowych chlebach jest dodatek miodu lub karmelu, ale tego się człowiek nie dowie dopóki nie poprosi sprzedawcę o skład chleba, który ma na półce...

    Natomiast jedno jest pewne. Nie mozna zrezygnować w ciąży z pieczywa... Po prostu szukac, zmieniać... Nie polecam też chleba typu wasa na podstawowe posiłki, bo to nie jest dobry wybór (szybko jest się głodnym, jest to produkt bardzo przetworzony, niezdrowy)... Z resztą cukier po wasie miałam 180 :P
    --
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 28th 2017
     permalink
    Ja moge chleb razowopszenny z pobliskiej piekarni albo 7 ziaren z biedronki:) musze jeszcze wyprobowac probody i moze dwie kromki zwyklego ale to na wieczor...bo rano troche sie boje....
    Grahamka rano i ciezki pszenny na zakwasie rano daly mi kedyne dotychczas przekroczenia:/ boje sie rano eksperymentowac....
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 28th 2017
     permalink
    Po grahamce to mi też mocno skakały cukry...
    --
    • CommentAuthoremaratta
    • CommentTimeJan 28th 2017
     permalink
    no trzeba eksperymentowac. Ja jem tylko ciemne pieczywo ale tak jak pisałam u mnie te cukry są spoko. Na śniadanie jadłam parówki (93%mięsa) z dwiema kromkami chleba i oczywiście z ketchupem a cukier 105. Każda z nas musi podchodzić indywidualnie i na pewno znajdzie sposób na ujarzmienie cukrzycy. Tylko tak jak pisała Else nie możemy się głodzic. Ja już nie boję się jedzenia. Wiadomo że insulina wiele z nas przeraża, ale dzidzia musi dostawać wartościowe i różnorodne produkty. Jem w miarę normalnie oczywiście bez cukrów prostych i na razie to wystarcza oby tak do końca było. U mnie były teraz chwile grozy. Cukrzyca to jedno, ale córcia mało rośnie i lekarz się martwił czy moje łożysko dostarcza jej tyle produktów ile trzeba. Była przepłakana noc ale potem zdałam sobie sprawę że to jeszcze bardziej będzie szkodzic i dodatkowo podnosic cukier bo stres tez na to wpływa. Wczoraj byłam na kontroli i mała nieźle podgoniła do swoich rówieśników więc zostaje ze mną w brzuszku jeszcze na trochę mam nadzieję że do końca :D Po niedzieli zaczynamy 30 tydzień :)
    • CommentAuthorMonoka88
    • CommentTimeJan 28th 2017
     permalink
    Emaratta, a jaki miałaś cukier na krzywej? Bo Twoje wyniki ze śniadania to dla mnie marzenie.

    Else, spróbowałam zjeść na pierwsze śniadanie dwie kromeczki pieczywa które nie szkodzi mi w południe i popołudniu. Małe jabłko już odpuściłam i Niestety 130 😕
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 28th 2017
     permalink
    To dalej musisz szukać...
    Taki nasz los ;).
    --
    • CommentAuthorMonoka88
    • CommentTimeJan 28th 2017
     permalink
    Myślisz żeby szukać innego pieczywa na rano? Czy może zastąpić pieczywo innym wymiennikiem?
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJan 28th 2017
     permalink
    Diabetolog mi mówiła, że na sniadanie musi byc pieczywo (potrawa mączna), bo jest ono potrzebne by utrzymac cukry , a nie zeby za szybko spadły...
    --
    • CommentAuthoremaratta
    • CommentTimeJan 29th 2017
     permalink
    Na czczo i po godzinie wyniki miałam prawidłowe w normie a po dwóch godzinach 170.
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 29th 2017
     permalink
    O kurcze dziwne.... mi zawsze spada dość szybko. Nie podjadałaś czegoś?
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    • CommentAuthoremaratta
    • CommentTimeJan 29th 2017
     permalink
    Nie, ale zastanawiałam się już czy to nie jest jakiś błąd w laboratorium robiłam badanie od razu po świętach i wtedy było straszne zamieszanie . Siedziałam tam kilka godzin. Robiłam badanie prywatnie i problem był z jego rozliczeniem. Po godzinie dowiedziałam się że coś źle policzyli, koretkte rachunku musieli robic ogólnie dużo nerów i stresu mi dostarczyli więc podejrzewam że to mogło miec wpływ. Nie zdziwiłabym się też wcale gdyby się okazało że to nie moje wyniki bo taki był tam zamęt. Ale zdrowa dieta mi i małej nie zaszkodzi :)
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeJan 29th 2017
     permalink
    Aaaaa to wyniki krzywej? Myslalam ze z dzis glukometrem. Nie wiem czy to blad ale jednak wyniki wskazuja na cukrzyce.....

    Ponoc powtorka badania to nie dobry pomysl bo obciaza bardzo trzustke ale wspolczuje Ci nie jasnego wyniku....nie wiem co bym zrobila w takiej sytuacji...
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    • CommentAuthoremaratta
    • CommentTimeJan 29th 2017 zmieniony
     permalink
    Pytałam się zarówno ginekologa jak i diabetologa o wyniki krzywej czy po dwóch godzinach wynik może być wyższy i powiedzieli mi że tak bo ma na to wpływ wiele czynników. Ginekolog mnie uspokoił a jemu akurat bardzo ufam bo u mnie na cukrzycy się nie kończy mam jeszcze astmę i zmierzam w kierunku niedoczynności tarczycy ale w ciąży wszystko zostało ujarzmione i nawet astma nie dokucza co jest akurat główną zasługa maleństwa :)

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 29.01.17 11:22</span>
    Wyniki z glukometru mam zawsze poniżej 110 po godzinie może sporadycznie coś się pojawi 118 a po dwóch to już mi spada do 70
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.