Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

•  
      CommentAuthor_Isia_
    • CommentTimeMay 8th 2017
     permalink
    185 to nie jest jakis bardzo wysoki wynik. Jest cukrzyca ale wcześnie wykryta, nie sądzę aby narobila jakis spustoszen ;) Szkoda tylko ze robili Ci obciążenie bo według zaleceń PTD skoro cukier na czczo przekracza normę to odstępuje sie od robienia ogtt i od razu wdraża się leczenie. Ja w drugiej ciąży krzywa miałam robiona w 11 tc, po skończonej organogenezie (według zaleceń mojej lekarki). W 7 tc cukier na czczo miałam ok. Na krzywej miałam przekroczenie o parę jednostek po dwóch godzinach i absolutnie się nie martwilam, ze ta malutka cukrzyca zdążyła jakoś zaszkodzić dziecku. Widzę teraz po usg ze w tej ciąży niunia nie koksuje w jakimś rekordowym tempie jak to było w pierwszej ciąży. Stąd mój wniosek, że wczesniej wykryta cukrzyca pozwala najlepiej uchronić siebie i dziecko przed powiklaniami tej choroby.
    Więc nie martw się, będzie dobrze!
    --
    • CommentAuthorAmus
    • CommentTimeMay 8th 2017 zmieniony
     permalink
    Strasznie sie martwie ze wlasnie ten skok na krzywej mogl zaszkodzic maluchowi :( bo to wczesny okres te 6-7 tydzien....niby diab i gin gadali ze chwilowy cukier nie ma znaczenia ale zle sie teraz po tym czuje. Bo bardzo zle sie czulam po godzinir od wypicia az mną telepalo) o dziwo od badania cukry w normie i po posilku i na czczo ( na diecie)
  1.  permalink
    hej dziewczyny. jestem w 27 t.c.. Właśnie robiłam test obciążenia glukozą i po 2 godz. wyszedł mi 153,56 gdzie norma jest 140.
    Nie jest to duża nadwyżka ale jest.
    Gin zalecił diete cukrzycową. Poczytałam o diecie i będe musiała się jakoś przestawić.
    Z tego co czytam, to sobie mierzycie poziom cukru glukometrem, Gin nic o tym nie mówił. Wizyte mam następną na 28.06.2017.
    Czy do tego czasu mam stosować diete w ciemno wg. schematów itd?
    Czy glukometr można wypozyczyć i gdzie?
    I czy każdy działa na zasadzie nakłuwania palca?
    ..a i jesze jedno...od 2 tyg. mam biegunke po każdym wiekszym posiłu, jak nie jem to ok ale jak zjem objad, kolacje to się zaczyna.
    Gin przepisał mi Smecte. CZy ta biegunka, no i osłabienie organizmu przez nią oraz branie smecty(, która narazie nie pomaga) mogły sfałszować wynik testu na obciążenie glukozą?
    Przepraszam, ze tyle pytań ale jestem ciemna w tym temacie ;-(
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeJun 8th 2017
     permalink
    Mysiorek, ja dostałam glukometry w poradni diabetologicznej pierwszy, drugi w aptece, bo była akcja, trzeci u siebie w przychodni (takiej normalnej)...
    Najlepsze sa glukometry z nakłuwaniem palca. Niby weszły jakieś "inne", ale raz, że drogie jak smok, to jeszcze mój kolega cukrzyk wypróbował i niestety były przekłamania większe niż w standardowym glukometrze.

Smekta raczej nie powinna cukrów podbijać, szczególnie jesli wypiłaś ją po badaniu dopiero i na minumum 8h przed badaniem...
    --
  2.  permalink
    Else, z tego co wiem to do poradni ciezarne przyjmuja prawie od reki ale czy musze miec skieriwanie od gina? Tak jak pisalam bylam wczoraj u Gina i do nastepnej wizyty zaleca diete by z tego nie zrobila sie prawdziwa cukrzyca. Nic wiecej natazie nie kazal robic.
    Czy faktycznie czekac tak jak zaleca lekarz?
    •  
      CommentAuthorElse
     permalink
    Ja miałam skierowanie od ginekologa, ale to było w 2011.
    Dziwnie lekarz zrobił, bo ja dostałam od razu skierowanie. Nie eksperymentował.
    Może u Was sa inne procedury? Tylko jak on chce decydować co dalej, jeśli nawet glukometru nie zaproponował ;(...
    --
  3.  permalink
    No wlasnie tez o tym myslalam.
    Wlasnie ide do Szkoly rodzenia wiec podpytam tam co na ten temat mysla?
    A powiedz mi, czy moge ewentualnie isc do lekarza rodzinnego z wynikami badan i poprosic o skierowanie do diabetiloga?
    •  
      CommentAuthorElse
     permalink
    Nie odpowiem, bo nie miałam takiego problemu, ale ja bym tak próbowała...
    --
    •  
      CommentAuthor_mag_
     permalink
    Mysiorek80: A powiedz mi, czy moge ewentualnie isc do lekarza rodzinnego z wynikami badan i poprosic o skierowanie do diabetiloga?

Możesz i nawet powinnaś się przejść.:bigsmile:
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
     permalink
    Z tą biegunka to czy zażywasz jakieś leki albo suplementy? Magnez, witaminy dla ciężarnych?
    --
  4.  permalink
    Bylam dzis u lekarza rodzinnego i dal mi to skierowanie.
    Od dawna biore magnez i teraz zaczelam brac zelazo.
    A ta biegunka to prawdopodobnie przez lek na zylaki cyclo3 forte- teraz wyczytalam na ulotce, ze moze wystapic ostra biegunka.
    Odstawilam i zobaczymy czy przejdzie.
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeJun 9th 2017
     permalink
    Mysiorek,glukometr można też zamówić na stronie producenta. One są za darma a firma zarabia na paskach :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą monetę
    •  
      CommentAuthorElse
     permalink
    Super :)... tam w poradni tak czy siak prawdopodobnie dostaniesz glukometr.
    A pytałas w tej swojej przychodni? Bo ja własnie z takiej "normalnej" mam i taki notes nawet mi dali na zapiski cukrów :)
    --
    • CommentAuthorGabcia_I
     permalink
    Dobrze, że masz skierowanie. Magnez też może powodować biegunki. Trzymam kciuki za ułożenie diety i spokojny przebieg ciąży :smile:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.