Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 1st 2014
     permalink
    Ja sprzątam przy Ozzym ;) Ale tym "starszym" (czyli młodszym:P)
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeNov 2nd 2014
     permalink
    Quelle: Ja Jareda moglabym sluchac non toper ,ale musze uwazac bo malz robi sie zazdrosny


    Hehe, a mój mówi, że mi kiedyś pokój wytapetuje w Jareda, bo się ślinię na każdym filmie ;)))
    --
    •  
      CommentAuthorflavia
    • CommentTimeNov 2nd 2014 zmieniony
     permalink
    I ja się kocham w panie Lato, drugi tez niczego sobie :D
    A tak na maxa się wkręciłam przez Hurricane, jak tu nie mieć ochoty na niego :D
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 2nd 2014
     permalink
    za chwile w Dzien Dobry TVN bedzie o porodowej akcji R Williamsa :)
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeNov 2nd 2014
     permalink
    Shit! MrsHyde, ja zawsze po fakcie przeczytam Twoj jakze istotny wpis:(
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeNov 2nd 2014
     permalink
    Kurka, Frances, teraz to już CIę w ogole nie poznałam :(((((

    Elfika, ja też Maidenów słuchałam, ale Scorpionsi dla "die hardów" to był obciach ;) Ale obciachem też było Depeche Mode, a ja byłam TAKŻE depeszówą i jestem do dzisiaj ;)
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeNov 5th 2014
     permalink
    Potrzebuję rady w kwestii badań na celiakię.

    Nietolerancję glutenu mam na bank, ale teraz lekarz wzbudził we mnie wątpliwości w kwestii celiakii.
    Podobno moja autoimmunologiczna choroba tarczycy bardzo lubi się właśnie z celiakią łączyć.

    Pytanie tylko jakie konkretnie badania powinnam zrobić na początek? I czy przy diecie bezglutenowej jest sens badać przeciwciała? Jak tak to które i w jakich klasach?
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 5th 2014
     permalink
    Pytanie tylko jakie konkretnie badania powinnam zrobić na początek? I czy przy diecie bezglutenowej jest sens badać przeciwciała? Jak tak to które i w jakich klasach?


    Mi badano celiakię podczas gastroskopii. Pobrali wycinki, potem miałam czekać... Isiula, a jak reagujesz na alkohol?
    Bo u mnie podejrzewano tę "chorobę" bo po każdej odrobinie alko (nawet w mięsie czy sosach) byłam turbo chora.

    gorączka nudności, itp, itd
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeNov 5th 2014
     permalink
    Monia502: Mi badano celiakię podczas gastroskopii. Pobrali wycinki, potem miałam czekać...

    Gastroskopię i tak mam w planach, bo coś mnie ostatnio żołądek pobolewa, chyba ze stresu. W wieku 12 lat zaczęła mi się choroba wrzodowa na tle nerwowym, miałam nadżerki krwotoczne w żołądku, czy tam w dwunastnicy. Co chwila gastroskopie, chyba 6 w sumie nie pamiętam dokładnie, wycinki pobierali chyba ze 2 razy, ale pod kątem helicobacter.

    Monia502: Isiula, a jak reagujesz na alkohol?

    Bardzo dobrze ;))
    Chociaż jak teraz patrzę to zawsze miałam mega kaca po piwie i wódce zbożowej, a po tequili czy winku w rozsądnych ilościach - nie.

    Zastanawiam się czy jest sens badać te przeciwciała na diecie b/g. Trochę kaski to kosztuje.
    Za przeciwciała EmA w jednej klasie - 65zł, a anty-tTG też w jednej klasie 85zł, czyli w sumie 300zł.

    Jest też test genetyczny metodą PCR w kierunku celiakii HLA DQ2/DQ8. Dzwoniłam dziś do Diagnostyki i biorą za takie cudo 270zł. Podobno jak wyjdzie negatywny to celiakia jest wykluczona.
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 5th 2014
     permalink
    Zastanawiam się czy jest sens badać te przeciwciała na diecie b/g. Trochę kaski to kosztuje.


    To poczekaj na gasrtro ;)

    takie cudo 270zł
    takie cudo 270zł[/quote

    oł maj got
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeNov 5th 2014
     permalink
    Monia502: oł maj got

    Noooo, drogo koszmarnie :(
    No i pozytywny wynik trzeba w niektórych przypadkach i tak potwierdzić przeciwciałami, więc taka d*pa trochę. Nie uśmiecha mi się płacić 600zł.

    Chyba poczekam grzecznie w kolejce do gastrologa ;)

    Ciekawa jestem tylko jakie najważniejsze przeciwciała mogłabym zrobić w przypadku diety b/g, tzn. czy miarodajne będą wyniki tylko w jednej klasie?
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeNov 5th 2014
     permalink
    Isiula nie ma sensu badać na diecie bezglutenowej - mogą wyjść fałszywie ujemne.
    Ja je robiłam, wyszły negatywne ale właśnie byłam już kilak tygodni na diecie. Gastroenterolog dał mi skierowanie na pobranie wycinka w gastroskopii ale nie poszłam, jakoś zdygałam a później w ciążę zaszłam.
    Robiłam też test genetyczny w kierunku predyspozycji do celiakii i alergii na gluten. Wyszedł mi pozytywny (tylko, że to droższa zabawa).

    W Twojej sytuacji poszłabym na gastroskopię z wycinkiem, tylko, że z tego co wiem to po długim okresie diety ebzglutenowej też może wyjść negatywnie.
    A jak długo jesteś na diecie już?

    Ja planuję jakoś niedługo zrobić sobie ponownie przeciwciała anty-tTG i p/c endomysium ale ja teraz normalnie jem gluten więc powinny być miarodajne.
    Na gastroskopię z wycinkiem najwcześniej kilka miesięcy po porodzie się zdecyduję.

    Natomiast ja sama reaguję na piwo swędziawką i napadami gorąca... Zwłaszcza na przeniczne.

    Z tym, że u mnie to chyba po prostu alergia będzie, nie celiakia.
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeNov 5th 2014
     permalink
    mangaa: A jak długo jesteś na diecie już?

    Od lutego, ale nie jest to jakaś ścisła dieta, tzn. nie zwracam uwagi na "możliwe śladowe ilości glutenu" i w tym czasie kilka razy pozwalałam sobie na glutenowe posiłki - ze 2 razy w odstępie kilku m-cy i cierpiałam po nich okrutnie. Ostatnio nieświadomie zjadłam mielonego glutenowego w restauracji. Zarzekali się, że bez bułki a dopiero jak mój D. poszedł i powiedział że coś jednak muszą dodawać, bo mam biegunkę od dwóch dni to przyznali, że na gar mięsa dają 3 kromki chleba :/ To było w zeszłym tyg, a do tej pory jakoś mi nieswojo.. Ciekawa jestem czy coś by mi teraz wyszło w gastroskopii. Nabiału od lutego też nie jem, z kilkoma wyjątkami, więc pewnie mi się trochę tam wszystko zaleczyło.

    mangaa: Robiłam też test genetyczny w kierunku predyspozycji do celiakii i alergii na gluten. Wyszedł mi pozytywny (tylko, że to droższa zabawa).

    Myślisz, że warto zrobić? Nietolerancję glutenu mam na bank, ale nie wiem czy to z powodu celiakii.
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeNov 5th 2014
     permalink
    No właśnie nie powiem Ci, że warto. Bo z tego co wiem te testy genetyczne to też nie wyjaśnią czy to nietolerancja czy celiakia.
    Może skonsultuj to wszystko z gastrologiem? Moze zaleci zrobić jakąś prowokację i dopiero po tym testy itd?

    W sumie to wiem tyle samo co Ty, że jest nietolerancja, alergia IgG-zależna też mi wyszła na gluten, ale nie mam tak złego samopoczucia po zjedzeniu glutenu jak to u Ciebie jest.
    U mnie nie jest to takie spektakularne, oprócz wysypów AZS... Choć to też nie musi być z powodu glutenu tylko bo nie toleruję wielu rzeczy.
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeNov 5th 2014
     permalink
    mangaa: Bo z tego co wiem te testy genetyczne to też nie wyjaśnią czy to nietolerancja czy celiakia.

    Ano właśnie, tak myślałam.

    mangaa: Może skonsultuj to wszystko z gastrologiem? Moze zaleci zrobić jakąś prowokację i dopiero po tym testy itd?

    Dzięki, tak zrobię. W sumie nigdy tak źle na gluten jak teraz nie reagowałam. Coś musi być na rzeczy.
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeNov 7th 2014
     permalink
    Na Oszczędnościach pisal o kredytach ... dzis pozbylam sie jednego ... a raczej ktos zdecydowałza za mnie.... złodzieje ukradli z pod bloku mój samochód...czuje sie okropnie: (
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 7th 2014
     permalink
    złodzieje ukradli z pod bloku mój samochód...czuje sie okropnie: (


    Kurczę, przykro mi ;(
    --
    •  
      CommentAuthorLivia
    • CommentTimeNov 7th 2014
     permalink
    O matko, Czerwinko, współczuję strasznie :sad: Mieliście AC?
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeNov 7th 2014
     permalink
    Czerwinko, mam nadzieję, że mieliście AC
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeNov 7th 2014
     permalink
    Mieliśmy ubezpiecOny ale samochód byl w leasingu i niewirm ile odzyskam z tego :( czuje sie jak by ktos wyrwal mi kawalek mnie .... okropne uczucie isc w strone samochodu i nie zastać go tam ....
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 7th 2014
     permalink
    ( czuje sie jak by ktos wyrwal mi kawalek mnie .... okropne uczucie isc w strone samochodu i nie zastać go tam ....


    koszmar ;(
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 7th 2014
     permalink
    o cholera; moze jeszcze policja sie popisze i odzyskacie??
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 7th 2014
     permalink
    tego auta juz pewnie nie ma jak znam zycie
    -- ;
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeNov 7th 2014
     permalink
    Tez mi tak policja powiedziala :( poszedl na czesci bo to dosc mlody model :( te samochody weszły w 2010 roku wiec pierwsze zaczynaj sie psuc :( a moj 3 letni....
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 7th 2014
     permalink
    Tez mi tak policja powiedziala :( poszedl na czesci bo to dosc mlody model :( te samochody weszły w 2010 roku wiec pierwsze zaczynaj sie psuc :( a moj 3 letni....


    No zabiłabym, bo żeby jeszcze miał komus posłużyc, a tu na "złom"... na zniszczenie... Ludzie są jednak okropni czasami...
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 7th 2014
     permalink
    nie na zlom, na czesci, rozebral sie
    -- ;
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 7th 2014
     permalink
    nie na zlom, na czesci, rozebral sie


    Zbulwersowałam się...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 7th 2014 zmieniony
     permalink
    chcecie sie posmiac przed snem? zrobilam z siebie totalna (i wcale nie slodka) idiotke
    wlasnie narobilam krzyku w lazience bo zobaczylam 2 pajaki GIGANTY, grube odwloki, dlugie odnoza
    dre puche meza wolajac bo jeden sie po niteczce na dol spuszcza a drugi na scianie, wiec nie ma bata, z kibla nie wyjde kolo nich, maz wpada i malo ze smiechu nie umiera - okazalo sie ze to jeden pajak a drugi to jego cien :shamed::shamed::shamed:


    tak sie konczy wypicie 2 kieliszkow wina przy lekach na ktorych jest napisane ze alko niewskazany
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 7th 2014
     permalink
    no nieźle :P
    :smile:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeNov 8th 2014
     permalink
    Hydzia - padłam!!! Total, ja się boję pająków, ale czegoś takiego nigdy nie odwaliłam :D

    Asia, kurka, za dużo się na Ciebie uwaliło w tym roku no :(((
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 8th 2014
     permalink
    ogladalyscie film DIANA? dzisiaj jest na canal+ i sie zastanawiam czy warto czekac czy odpuscic i szukac czegos innego na wieczor
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeNov 8th 2014
     permalink
    Głównie pokazane jej życie w 2 zwiazku... Co kto lubi. Szału nie ma. Ale jak nic ciekawego w TV to można zmęczyć
    -- []
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 8th 2014
     permalink
    dzieki, w takim razie chyba popracuje ;)
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeNov 9th 2014
     permalink
    Dziewczyny czy uzywala ktoras z Was badz ktos ze znajomych plastrow Kinesio Tape przy dyskopatii szyjnej.?
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeNov 9th 2014
     permalink
    Hyde, jak dla mnie to mozna sobie odpuscic, film rzeczywiscie bez szalu jak pisze Olenka.
    Jak masz wybierac, to lepiej popracuj, nic nie stracisz.
    --
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeNov 9th 2014
     permalink
    Quelle, moja mama używa. Coś ma z barkiem, kręgosłupem szyjnym i właśnie dyskopatie (ale nie jestem pewna czy szyjnego).
    Podpytam jej.
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeNov 9th 2014
     permalink
    mamakasi dziekuje ,czekam na info .Juz zamowilam kolnierz ortopedyczny coby troszke kregi odciazyc ,pomyslam tez o tych plastrach bo bol mi tak dokucza ze spac nie moge.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    • CommentAuthormamakasi
    • CommentTimeNov 10th 2014
     permalink
    Quelle, moja mama ma jakąś neuropatię i początki dyskopatii kręgosłupa szyjnego. Chodzi na rehabilitację i babka jej przykleja te taśmy. Mama jak na razie (chyba trzeci tydzień leci) nie potrafi stwierdzić czy jej to pomaga.
    Na bank materac jest do wymiany bo ma za twardy, śpi też na specjalnej poduszce (takiej profilowanej).
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeNov 10th 2014
     permalink
    mamakasi dziekuje . U mnie jak narazie podejrzenie dyskopatii ,24 mam rezonans i przeswietlenie to bede wiecej wiedziala.U mnie dretwienie i bol rak zyc nie daja ,ostatnio coraz wiecej boli szyja i krzyz.Poduszke specjalna mam i na terapie tez chodze ale to trzeba czasu :neutral:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeNov 10th 2014
     permalink
    Quelle: U mnie dretwienie i bol rak zyc nie daja

    Brałaś na to Milgammę? Mi ona pomogła, musiałam odstawić jak zaszłam w ciążę.
    --
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeNov 10th 2014
     permalink
    bladykot nic nie biore bo nadal karmie piersia ,ale podpytam mojego neuro na zas. Dzieki.:wink:

    Treść doklejona: 12.11.14 13:56
    Terapeutka nakleila plastry ale one jedynie pomoga w rozluznieniu miesni ,no nic dobre i to.
    Jedyne co mnie przeraza to to ze po elektroterapii mam silne bole glowy ,karku i jest mi slabo.Neuro kazal zrezygnowac a fizjo powiedziala ze nie wyglada to dobrze bo wystarczy ze lekko schyle glowe do dolu i mam mrowienia w rekach.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeNov 13th 2014
     permalink
    A dziś Kuchenne Rewolucje w moim rodzinnym mieście :crazy:
    --
  1.  permalink
    Jahe, a co z Suszką? Przepadła chyba całkiem po powrocie do pracy?
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeNov 13th 2014
     permalink
    Podjęła decyzję o likwidacji konta.
    --
  2.  permalink
    o kurcze
    no szkoda :confused:
    pozdrów ją
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 15th 2014
     permalink
    czy ktoras z was wybiera sie moze do IKEI ?
    moja corka chce dostac na gwiazdke komplet poscieli tylko kurde boje sie kupic bez pomacania, jakby ktoras z was byla i miala chwile zerknac to bede wdzieczna (a moze juz ktoras z was zna, ma, uzywa?)

    MALLIG
    STAHEJ
    TOFSVIVA
    •  
      CommentAuthorluczynka
    • CommentTimeNov 15th 2014
     permalink
    Chcesz pościel z Ikei, bo masz kołdry z Ikei? Bo jeśli nie, to nie wiem, czy dopasujesz poszwy do swoich rzeczy, Ikea ma nietypowe rozmiary kołder i poduszek, a co za tym idzie - nietypowe rozmiary pościeli. Jeśli nie spieszy Ci się jakoś bardzo, to mogę obmacać tą pościel, prędzej czy później na pewno do Ikei trafię (z całą pewnością, jeszcze w tym miesiącu).
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 15th 2014
     permalink
    mamy juz posciel z ikei i jest ok, u Krzysia wklad tez mamy ikeowski a u Gabrysi chyba nie ale ona wszystkie komplety ma ikeowskie i pasowaly
    i jesli to nie problem to chetnie skorzystam z przyslugi :)
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeNov 15th 2014
     permalink
    Ale ja spóźniona tu ......
    Chciałam tylko powiedzieć, ze moja miłość od urodzenia to Elvis P - to przez tatusia :devil:, potem Michale Jackson, a później Axel Rose (G'N'R) - jak widać muzyce jestem wierna, a typ urody oblubieńców nie jest ważny :tooth:
    .
    No i będzie mi brakowało Sushki :((
    .
    Dziękuje za uwagę :peace::peace:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 15th 2014
     permalink
    Ulcia, pierniczki zrobione ??
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.