Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeNov 21st 2014
     permalink
    Takie żuczki to jeszcze w fasoli bywają. Kiedyś mało zawału dostałam, jak weszłam rano do kuchni, a tam całe okno nimi pokryte, fuuuj. Jak zaczęłam szukać źródła, to się okazało, że torebka fasoli była cała podziurawiona i nasiona z dziurkami.

    O takie:


    Od tamtej pory nie kupuję fasoli na zapas :wink:
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeNov 21st 2014
     permalink
    Dziewczyny podpowiedzcie, gdzie zgłasza się na Allegro sprzedawcę, który nie wysłał towaru? No i jak otrzymać od PayU zwrot za zakupy?
    Pierwszy raz kupiłam coś, czego nie otrzymałam i nie mam żadnego kontaktu ze sprzedawcą.
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeNov 21st 2014
     permalink
    moje allegro/spory transakcyjne.
    Allegro ma 1 miesiąc aby to wyjaśnić. Aby otrzymać zwrot pieniędzy z PayU trzeba zgłosić sprawę na policję.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 21st 2014
     permalink
    ja z innej beczki. mam dla dziecka (18 kg) kupiony wypasny materac, ale miekki, te miekkie byly do 60 kg i takie byly polecane dla dziecka, wiec taki kupilam. ostatanio w srode przespalam na nim noc, bo moj maly zajal moje lozko a ja chcialam sie wyspac. i efekt tego jest taki, ze od wczoraj sie czuje jakby mi kots deska przejechal po plecach. myslicie, ze to moze byc od spania na tym miekkim materacu. ja waze 65 kg, wiec pode mna sie ten materac swietnie zapada;-P
    -- ;
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeNov 21st 2014 zmieniony
     permalink
    bladykot: Aby otrzymać zwrot pieniędzy z PayU trzeba zgłosić sprawę na policję.

    Serio? Nawet gdy w grę wchodzi niecałe 30 zł? Jakiś absurd... Mam wrażenie,że sporo osób w związku z tym,że trzeba poświęcić czas i pieniądze na dojazd na komisariat, rezygnuje ze zgłaszania spraw. A nieuczciwi sprzedawcy zacierają ręce.
    --
    •  
      CommentAuthorkarakal
    • CommentTimeNov 21st 2014
     permalink
    ewa? jaki materac? firma? jakie wypełniacze?
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 21st 2014
     permalink
    chyba ten, ale na 100% juz nie jestem pewna
    materac

    Treść doklejona: 21.11.14 15:19
    pewnie sa lepsze, ale ten wydal mi sie ok, opinie tez ma dobre. kurde, no nie wiem, moze do dupy jest;-((
    -- ;
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 21st 2014
     permalink
    myslalam ze PayU daje ochrone kupujacym od kazdej kwoty, Jahe poczytaj dokladnie bo kiedys cos o tym bylo
    ewentualnie zadaj pytanie na allegrowym forum
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 21st 2014
     permalink
    myslalam ze PayU daje ochrone kupujacym od kazdej kwoty, Jahe poczytaj dokladnie bo kiedys cos o tym bylo
    ewentualnie zadaj pytanie na allegrowym forum


    ja tez musiałam zgłosić... Zgłosiłam ;) Tylko, że po terminie ;) Bo tam jest jakis limit czasu....
    --
    •  
      CommentAuthorkarakal
    • CommentTimeNov 21st 2014
     permalink
    ewa - materac należy zdecydowanie do miękkich. więc jak jesteś przyzwyczajona do twardego, to może i od tego. ta warstwa visco w sensie termoelastyczna bardzo cieniutka jest. więc jak dasz większy ciężar ciała to się sprasowywyuje maksymalnie podejrzewam. a młodemu spi się ok?
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 21st 2014
     permalink
    chyba ok. choc woli spac z nami, ale podejrzewam ze nie ze wzgledu na materac.
    ja spie normalnie na rozlozonej agacie wiec twarde jak cholera. a na tym miekkim lezy sie super, tak sie elegancko zapadam, hiehie

    Treść doklejona: 21.11.14 15:36
    podejrzewam ze przy przewracaniu sie w nocy przy zapadnietych plecach nadwyrzeylam miesnie, moze to byc?
    -- ;
    •  
      CommentAuthorkarakal
    • CommentTimeNov 21st 2014
     permalink
    no nie wiem czy to mięsnie... ja zwyczajowo śpię na twardym, specjalnie robiłam materac na bardzo twardych materiałach. raz zdarzyło mi się spać w hotelu na super miękkim, produkt zresztą naszego klienta. okropnie miękki. jakbym w chmurach się zanurzała. trudno zasnąć mi było, mimo odpowiednich %%, nocny koszmar. a kolega zachwycony :) tak że wszystko zalezzy od indywidualnych przyzwyczajeń i upodobań.
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeNov 21st 2014
     permalink
    Jaheira: Serio? Nawet gdy w grę wchodzi niecałe 30 zł? Jakiś absurd... Mam wrażenie,że sporo osób w związku z tym,że trzeba poświęcić czas i pieniądze na dojazd na komisariat, rezygnuje ze zgłaszania spraw. A nieuczciwi sprzedawcy zacierają ręce.

    Dokładnie mówi o tym regulamin allegro. Na policje trzeba zgłosić do 30dni (o ile dobrze pamiętam).
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 21st 2014
     permalink

    Dokładnie mówi o tym regulamin allegro. Na policje trzeba zgłosić do 30dni (o ile dobrze pamiętam).


    Chyba tak.... ja się spóźniłam, bo to końcówka mojej ciąży była, potem maluszek w domu, to wiadomo, że jakos tak człowiek czym innym był zainteresowany ;)
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeNov 21st 2014
     permalink
    Ale te 30 dni liczy się od jakiego czasu? Nie mogę się połapać w regulaminie.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeNov 21st 2014
     permalink
    Nie mogę się połapać w regulaminie.


    Od dnia zapłacenia za towar zdaje się, ale może się mylę bo juz ponad 3 lata mineło od mojej sprawy.
    --
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeNov 21st 2014
     permalink
    Jaheira: Ale te 30 dni liczy się od jakiego czasu? Nie mogę się połapać w regulaminie.

    Chyba 30dni od zakończenia aukcji.
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeNov 23rd 2014 zmieniony
     permalink
    Mam pytanie do osob noszacych okulary.
    Od bardzo dawna lekarze laryngolog, alergolog, okulista szukają u mnie przyczyny chronicznych boli glowy. Alergolog nic nie stwierdziła, laryngolog nawet skierowała mnie na tomograf aby wykluczyć guza mózgu. Wszystko ok. Okulistyczne badania w katowickiej klinice wykrył jedynie problem z jednym okiem i delikatnym oklejaniem się siatkówki.
    Miałam dłuższą przerwę ale niedawno wylądowała u okulisty na kontroli wg zaleceń Pani Doktor. Zakropila mi oczy, wzięła pod aparature i wszystko ok. Krople jednak spowodowały silny ból głowy o czym poinformowałam oraz o tym, że mama od lat leczy się na jaskre. Lekarka się zdziwiła, znieczulła mi oczy oraz wzięła na inne badanie.
    Nic ono jednak nie wykazało. Dostałam skierowanie na badanie jaskrawe i OCT czyli tomograf.

    W sobotę byłam prywatnie na tomografie. Prawe oko dobrze a lewe bardzo dobrze. Powiedziałam lekarze o bólach głowy. Wzięła mnie raz jeszcze na badania pod kątem wady wzroku "+". Na aparaturze (widoczek z domkim w tle ) okazało się, że na jedne oko mam 1,25 a na drugie 0,5. Ubrała okulary, włożyła odpowiednie szkła i widziałam wyraźnie. Kurcze dla mnie to jakieś dziwne. Ogólnie widzę i na blisko i na daleko. Po zakropieniu oczu na rozszerzenie źrenic wiadomo, że na oczy ledwo co widać. Założenie w tym momencie szkieł spowodowalo wystrzenie wzroku. Jak to jest Możliwe, że mam wadę skoro widzę? Może lekarka się pomyliła? Może chciała naciągnąć mnie na oprawki u ich w okulistyce? Jak do tej pory ani jeden okulista nie dostrzegał wady ale też nie miałam badania na aparacie z tym domkiem:bigsmile:
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 23rd 2014
     permalink
    Ladybird76: Jak to jest Możliwe, że mam wadę skoro widzę?

    bo masz mala wade. nie obraz sie, ale to jest typowe myslenie osob nie noszacych okluarow - to ty bez okularow widzisz??? nie kuzwa, czarnosc mam przed oczami. widze, tylko niewyraznie. przy takiej malej wadzie jak twoja to mozesz nawet nie zauwazyc ze nie widzisz pelnia ostrosci. nie dostrzerzesz czegos z daleka i ci to nie przeszkadza, podczas gdy w okularach bys to dostrzegla. ot - tyle.

    Treść doklejona: 23.11.14 20:08
    i owszem, bole glowy sa mozliwe od nieskorygowanej wady wzroku jak rowniez od zle dobranych okularow.
    mozliwe rowzniez ze masz bole migrenowe, napieciowe.

    Treść doklejona: 23.11.14 20:09
    a, jak ty piszesz ze plusy masz. a glowa cie przy czytaniu nie boli?
    -- ;
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeNov 23rd 2014
     permalink
    Moja mama przy 0,5 bardzo źle widzi a Ja w przeciwieństwie do niej wszystko widzę ale wiem porównywać nie mogę.

    Nie dopytałam jeszcze co miało znaczyć, że przy 1,25 mam cylinder?
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 23rd 2014
     permalink
    cylinder czyli astygmatyzm. stad pewnie bole glowy bo ci sie obraz rozlazi.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeNov 23rd 2014
     permalink
    Ewa problem jest tego typu, że bóle są tak częste, że nie wiem od czego boli głowa. .. nie wiem co to jest jak głowa nie boli.

    Zawsze zwalałam na zatoki ale z nimi tez tragedii nie ma...
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 23rd 2014
     permalink
    a gdzie cie ta glowa boli? w jakim miejscu? masz jakies objawy jeszcze?
    -- ;
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeNov 23rd 2014
     permalink
    Całe czoło i skronie... czasami bolą oczy a raczej często. ..
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 23rd 2014
     permalink
    mi sie wydaje, ze masz raczej naieciowe bole glowy. radzilabym ci urlop.
    mialam cos podobnego przed wakacjami, do tego stopnia, ze cieszylam sie jak mnie glowa nie bolala i kilka razy musialam urlop wziac bo sie podniesc nie moglam do pracy.
    po urlopie samo przeszlo i odpukac nie wrocilo.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeNov 23rd 2014
     permalink
    Ewa urlop od nie pracowania hmmmm ciekawe ale nie mam co brać. Dla mnie to nie ma znaczenia czy jestem na slasku czy na urlopie na mazurach lub gdziekolwiek indziej. Głowa boli i tak.

    Treść doklejona: 23.11.14 20:25
    Rozumie jakby to było tylko od paru miesięcy ale te bóle mam od dawna....

    Treść doklejona: 23.11.14 20:31
    Ewa ciekawe jest też to, że jestem niskociśnieniowcem o ciśnienie oczu idealne...
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 23rd 2014
     permalink
    Lady u mnie zaden okulista bez kropli i odpowiedniego sprzetu nie jest w stanie wykryc wady; bole glowy tez jako nastolatka mialam b.silne i po odsylaniu miedzy lekarzami w koncu profesor na wydziale okulistyki znalazl przyczyne. Teraz jestem od lat u jednej konkretnej okulistki pywatnie bo jak bylam na nfz to pani olala to ze mowilam jaka mam wade i ze bez kropli i dokladnych badan nic nie bedzie wiadomo. Baaaaa kiedys badanie komputerowe w jakims optyku wykrywalo mi nawet minusy jak juz bylam po diagnostyce i z wykrytymi plusami. Mam astygmatyzm i na jedno oko +1,75 a na drugie +1,5; aha i bez okularow widze dobrze dopoki mi sie oczy nie zmecza; w ciagu dnia do czytania w pracy zupelnie okularow nie stosuje, ale juz jak czytam ksiazke czy wiem ze dluzej przy kompie posiedze to klade okulary zeby oczu nie meczyc

    ps.
    moja Gabrysia ma to samo, dwoch okulistow nie widzialo u niej zadnej wady, dzieciak ledwo czytac mogla, na bol glowy narzekala jak sie uczyla, moja okulistka prywatnie ja przebadala porzadnie i voila - ma astygmatyzm i plusy (ok +3 ale nosi slabsze szkla)
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeNov 23rd 2014
     permalink
    Hyde Dziękuję.

    Pytam bo nie wiem czy iść do jeszcze jednego okulisty czy wyrabiać okulary, które zdaniem lekarki powinnam i powinnam nosić. Jeśli nosić to jak często? Czy na stałe? W sobotę byłam w takim szoku, że niedopytalam okulistki o częstotliwość ich noszenia. W sumie myślałam, że plus to wada na daleko a jak się okazuje jestem dalekowidzem. Badanie tez z założeniem w gabinecie okularów i szkieł oraz pokazanie mi różnicy na tablic położonej w oddali wprowadziło mnie chyba w ten błąd. ...
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeNov 23rd 2014
     permalink
    Laydy a badałas prolaktynę?ona też potrafi nieźle namieszać. Pozatym przy astygmatyźmie trzeba nosic okulary non stop....
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 23rd 2014
     permalink
    Czerwinko a mi profesor powiedzial zebym nosila tylko do czytania; ale to ponoc tez jest kwestia ile sie ma "na plusie". Jak mialam faze okularowa i przez dluzsza chwile nosilam przez caly czas (chociaz fakt bylo to jakies 0,5 temu) to mialam silne zawroty glowy i kieppsko sie jednak czulam. Moja corka i syn maja duza wade i faktycznie nosza okulary non stop
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeNov 23rd 2014
     permalink
    No widzisz a mi już nie jeden lekarz mówił ze trzeba nosić non stop bo właśnie zaburzenia widzenia powoduja silne bóle głowy.
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeNov 23rd 2014
     permalink
    Czerwińska z co może mieć wspólnego z tym co mi jest prolaktyna?
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeNov 23rd 2014
     permalink
    Lady, ja miałam takie bóle głowy (czoło , skronie) parę lat temu. Leczono mnie ciągle na zatoki, choć nie miałam nigdy kataru. Ból był okropny, uciążliwy, ciagły właściwie. Jak lekarz zapytał mnie w skali 0-10 na ile określam, to odpowiedziałam , że 9 i to go skłoniło, aby dać skierowanie na tomografię zatok,która wyszła idealnie. Miałam też testy alergicznej,które nic nie wykazały. W końcu lekarz przepisał mi tabletki takie jak na alergię ( obkurczające błonę śluzową). Brałam je chyba pół roku i do tego codziennie i regularnie woda morska do nosa. No i przeszło mi. Teraz jak łapie mnie taki ból, to wystarczy woda do nosa i przechodzi.
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeNov 23rd 2014
     permalink
    tabletki antyalergiczne nie pomagają, miałam tez testy i alergii brak przy tych na skorze. ... brałam przy zapaleniu atopowym skóry i nie wpływały na głowę i bóle...
    Faktem jest to, że na komputerze dość długo siedzę. ..
    Okulista stwierdziła, że mam też duży przykurcz nerwów ocznych - cokolwiek to znaczy....
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeNov 23rd 2014
     permalink
    Pamiętacie o dniu darmowej dostawy? W tym roku to 2 grudnia.
    --
    •  
      CommentAuthorczerwinka
    • CommentTimeNov 23rd 2014
     permalink
    Bardzo wysoka prolaktyna powoduje bóle migrenowe głowy nie zawsze ale dość często jest to objaw. U mnie ból koncentrował si . Na skroniach i oczodolach.
    --
    •  
      CommentAuthormontever
    • CommentTimeNov 23rd 2014
     permalink
    Ja też miałam notoryczne bóle głowy od podstawówki. Łapało nagle, bez wyraźnej przyczyny, bardzo często. Badałam zatoki, zaczęłam nosić soczewki - bez zmian. Tabletki p/bólowe były stałym wyposażeniem torebki (choć brałam, gdy ból stawał się nieznośny). Tak się w życiu potoczyło, że zmieniłam adres - przeniosłam się z jednego końca Polski na drugi. I nie wiem, czy to zbieg okoliczności, czy faktycznie zmiana "klimatu" sprawiła, że ból głowy aktualnie mam od wielkiego dzwonu :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 23rd 2014
     permalink
    Lady a na ten przykurcz nerwow to nie ma jakis lekow? cos mi sie zdaje ze moja mama niedawno wlasnie na to brala krople i tabletki jjakies
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeNov 23rd 2014
     permalink
    Hyde podobno okulary mają to zniwelować. ...

    Montever mogłam być 1,5 miesiaca nad morzem, miesiąc na mazurach czy w górach. .. nie ma to dla mnie znaczenia....

    Dziwi mnie tylko to, że na recepcie jest napisane jakie szkła powinnam mieć ale nie ma nic o cylindrze...

    Treść doklejona: 23.11.14 22:24
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeNov 24th 2014
     permalink
    Elfika cylinder na prawe oko tam gdzie wada 1,25 no ale z tego co jest napisane nic nie ma o cylindrze... ehhh
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeNov 24th 2014
     permalink
    Lady a kregi szyjne mialas sprawdzane ? Ja mam cholerne migreny i bole glowy ,szkla cylindryczne plusy ale lekarz wrecz zabronil noszenia okularow nawet do czytania bo wzrok mam sokoli.Chodze czesto na kontrole i ostatnio bylam rowniez bo mala miala badanie wzroku dwulatka i nic sie nie zmienilo.
    Obecnie mam problem z kregami ,moje miesnie sa bardzo napiete i stad moje bole glowy .Dzisiaj jade na kolejna tomografie i przeswietlenie kregow ,ciekawa jestem co wyjdzie.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeNov 24th 2014
     permalink
    Quelle mam początki zwyrodnienia kręgosłupa... poza tym musze sobie odcinek piersiowy sama nastawiać choć to niebezpieczne jednak taka moja uroda jak to stwierdził terapeuta. Przy kręgosłupie bardziej boli tył glowy.

    Treść doklejona: 24.11.14 08:48
    Dzisiaj idę do innego... ta recepta to tylko info dla lekarki u której wykonywałam badania. Zrobiła mi to nieodpłatnie po tym jak powiedziałam co mnie boli... ogólnie byłam na OCT. :confused:
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeNov 24th 2014
     permalink
    Lady chyba nie zawsze bo ja mam z przodu ,migrenowe po bokach i tez mam wtedy bole oczu ze dotknac nie moge powiek.Wystepuja tez u mnie bole typowe od kregow szyjnych i wtedy jest juz hardkor.
    Co na te bole glowy mowi neurolog?
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeNov 25th 2014
     permalink
    Ponieważ nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych a marzenia są po to,żeby je spełniać... Zaczynam odliczanie :boogie::boogie::boogie::boogie:
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 25th 2014
     permalink
    Czy ja dobrze widzę cenę na tych biletach ? :shocked::bigsmile::bigsmile::bigsmile::cool:
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeNov 25th 2014
     permalink
    Jahe, ale Ci zazdtoszcze:devil: ucaluj ode mnie
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeNov 25th 2014
     permalink
    A ode mnie rzuć stanikiem :DDD

    Bosko, i fajnie bilety wyglądają :)
    --
    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeNov 25th 2014
     permalink
    Dobrze... Były i tańsze, ale ja wychodzę z założenia, ze jak mam jechać na koncert i oglądać go na telebimach to jednak wole zostać w domu(no moze dla Robbiego zrobilabym wyjątek).
    Zależało mi na dobrej miejscówce. Wahalam sie długo, czy nie wziąć tych najdroższych tj. pod samiuska scena, ale na szczescie rozeszły sie w niecała minutę, wiec były poza moim zasięgiem. Inna sprawa, ze noe wiem, czy dałabym radę skakać pod scena :devil:

    No w każdym razie ten koncert to moje marzenie od chyba 15 lat, wiec dla mnie wart takich pieniędzy.
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeNov 25th 2014
     permalink
    Jaheira: ten koncert to moje marzenie od chyba 15 lat, wiec dla mnie wart takich pieniędzy


    Nie, nie. Ja nie neguję ani Ci w portfel nie zaglądam :wink:
    Tylko byłam ciekawa, czy faktycznie to ta suma, bo ja na koncercie nie byłam chyba milion lat i się nie orientuję :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeNov 25th 2014
     permalink
    Jahe, a ile najdrozsze chodzily? Z ciekawosci:wink: i najtansze? Pod telebimami:wink:
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.