Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorJaheira
    • CommentTimeNov 25th 2014 zmieniony
     permalink
    Nie odebrałam tego jako negacje czy zaglądanie do portfela :bigsmile:

    Ja tez nie mam orientacji w cenach, ale wydaje mi sie, ze tu najtaniej nie jest.
    Cohen, na którym byłam w ub.roku, był jednak tańszy a bilety miałam w najlepszym sektorze.

    Ale zawsze chciałam jechać na dwa koncerty:Cohena i Williamsa :bigsmile:
    Marzenie spełnione w 50%, a już niedługo w 100%

    Więcej marzeń koncertowych póki co nie posiadam :)

    Frances, najdroższe były cos trochę ponad 550zl. Te moje to niższy level- miejsca na trybunach premium i z tego co sie zdążyłam zorientować, będziemy miały całkiem fajne widoki :)
    Najtańsze były po 299zl, ale to na górnych trybunach, czyli widok na scenę żaden, czyli pozostaje gapienie sie na telebimy.
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeNov 29th 2014
     permalink
    U mnie znowu te gówniane mole latają... Codziennie jakiegoś zabijam.
    2 tygodnie minęło, czyli pełny cykl rozrodowy. Nie mam nic w szafkach w tej chwili oprócz soli cukru w szklanych opakowaniach.
    Pewnie za szafkami mają gniazda, no jazda na całego bo co mam szafki ściągać?

    Kupiłam łapki na mole z feromonami, może się poprzyklejają i przynajmniej przestaną rozmnażać te latające pindy...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 29th 2014
     permalink
    a nie masz gdzies przypadkiem orzechow? nawet nie takich oblupanych ze skorupek tylko calych wloskich odstawionych
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 29th 2014
     permalink
    wylap samce to samice sie nie zaplodnia. powynno wyzdychac.
    -- ;
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeNov 29th 2014
     permalink
    Po to jest ta łapka z feromonami by te samce się przykleiły ale kiedyś już to miałam i żaden się nie przykleił bydlak, a mole frywające i larwy sobie wesoło siedziały stadem w waflach gryczanych.
    Trza będzie chyba coś wlać za szafki, jakiś roztwór octu z wodą, tak sobie kminię by po ścianie puścić.?

    Orzechów nie ma.
    Jedynie co to chleb w chlebaku no ale to też na bieżąco jemy, nic tam nie ma, chyba, że się pasą okruchami w nocy. No ale o taki spryt nie podejrzewam. :tooth:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 30th 2014
     permalink
    Nie wiem jak zima u was ale woj.podlaskie melduje sie z -12 stopni o godzinie 10:00
    Jak szlam spac to -15bylo
    Chyba jakas czapke przeprosze idac na wybory ;)
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 30th 2014
     permalink
    mam pytanie: czy wasze mamy/tesciowe sie maluja? w sensie make-up?
    chcialabym mojej mamie na swieta pokupowac zestaw do makijazu, bo ostatanio zauwazylam ze sie podmalowuje troche (w koncu jest kobieta), kiedys sie malowala jak byla mlodsza, ale o ile cienie i pedzle juz wybralam to nie wiem jak to z podkladem. w pudrze w takim wieku sie uzywa? taka bym chciala niespodzianke jej sprawic na swieta. nawet jak nie bedzie sie malowac, albo od wielkiego dzwonu to mysle, ze fajnie miec cos takiego i oko cieszyc;-P

    Treść doklejona: 30.11.14 10:48
    pomozcie.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorKlNGA
    • CommentTimeNov 30th 2014
     permalink
    Moja Teściowa jest pania prezes, więc do pracy make up perfekcyjny :wink: Ale na co dzień nie maluje się w ogóle.
    Mama moja trochę podmalowuje oko kredką, nakłada puder w kremie i wsio. Raczej by się mocno nie ucieszyła z takiego prezentu :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeNov 30th 2014
     permalink
    A co kupujecie dziadkom? Tesciom? Tatom? Z tym mam zawsze problem:confused:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 30th 2014
     permalink
    u nas na szczescie prezenty tylko dla dzieci :)
    a jesli idzie o wszelakie prezenty to ja uwazam ze ksiazka czy plyta CD z ulubiona muzyka to ZAWSZE dobry pomysl
    ja akurat nie jestem zwolenniczka dawania kosmetykow i perfum jesli sie nie wie jakie konkretna osoba by chciala otrzymac bo tu w gust trudno trafic
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 30th 2014
     permalink
    ja w zeszlym roku dostalam palete sephora i jestem bardzo zadowolona. i nie pogardzilabym w tym roku przykladowo zestawem perfum (sa takie malutkie flakoniki w zestawach).
    -- ;
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeNov 30th 2014
     permalink
    Frances my w tym roku robimy prezent taki od Oktawi i robimy ksiazki ze zdjeciami malej.Mysle ze bedzie ladna pamiatka.
    Odebralam zdjecia z tomograwi i mam poczatki rozwijajacego sie zwyrodnienia kregoslupa i reumatyzm.Stad te bole rak.Matko ja mam 35 lat i reumatyzm :shocked:
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeNov 30th 2014
     permalink
    O matko Quelle!
    My robimy co roku kalendarze ze zdjeciami na dzien babci/dziadka to prawie to samo:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeNov 30th 2014
     permalink
    Quelle: ja mam 35 lat i reumatyzm


    Mało kto wie, ale RZS ma kilka form i postaci, włącznie z młodzieńczą czyli nawet nastolatki mogą zachorować. Reumatyzm to termin zbiorczy, ogólne określenie chorób reumatoidalnych.
    Współczuję Quelle :sad:

    Co do prezentów, to my z bratem w tym roku robimy zegar :bigsmile: Kupię okrągłą prostą drewnianą tarczę decoupage, mechanizm zegarowy . Potem wydrukuję laserowo zdjęcia- jeszcze nie wiem, które i ile, muszę kupić tarczę i zobaczyć, jak to wielkościowo wyjdzie, naniosę to decoupage`owo na drewno i dorobię cyfry. Myślę, że koszt takiego czegoś wyniesie nie więcej jak 30 zł, więc kombinuję, co by do tego dodać. Dla taty wymyśliłam, że będzie pendrive "złota karta", niby gadżet, ale użyteczny, a mamie no nie wiem... :sad: Niby coś tam przebąknęła, że chciałaby książkę nową od Wellman <"Ja nie mogę być modelką?" coś w ten deseń> ale już rok temu kupowaliśmy sobie rodzinnie książki i średnio tak się powtarzać. Jutro i w czwartek idę jeszcze się poszlajać po sklepach, to może coś wpadnie w oko :wink:
    Bratu i mojemu K. oczywiście gadżety związane z ukochanym klubem piłkarskim. Także w sumie jeszcze kwestia wpadnięcia na dobry pomysł na prezent dla mamuśki, a potem tylko byle zegar wyjdzie :bigsmile::devil:
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeNov 30th 2014 zmieniony
     permalink
    Quelle współczuję problemów zdrowotnych :(

    Tacie kupuję 2 fajne polówki jakieś, bo tego u niego nigdy za wiele. A mamie właśnie chcę jakiś kosmetyk fajny, może jakieś serum do oczu, ale muszę dopiero poszukać.
    Teściowej nie wiem, ona raczej gustuje w praktycznych prezentach, więc pewnie coś do kuchni. Teść najbardziej to by się pewnie ucieszył z jakiejś koncertówki Led Zeppelin czy coś w tym stylu.

    Ewasmerf może jakiś podkład przeciwzmarszczkowy i/lub tusz do rzęs po prostu?
    Dobry tusz zawsze się przydaje. :wink:

    A z moim rodzenstwem najczęściej obdarowujemy się muzyką/filmem/książką itp.

    Do tego każdej rodzinie moje pierniczki i nalewkę orzechową w tym roku.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeNov 30th 2014
     permalink
    mangaa, zamowilam juz komplet pedzli dla mamy i palete cieni. do tego tusz i moze jakas kredke brozowa kupie. stwierdzilam, ze najwyzej bedzie lezalo, trudno. ale mysle, ze sie spodoba.
    malemu kupie kalkulator, sa takie fajne dzieciece z quizem + komplet cyferek na lodowke. bo zawziecie liczy.
    pasierbicy - kolczyki swarowskiego.
    dla siostry tez cos z kosmetykow chyba poszukam. ale to w rossmanie. czeka mnie rossman po porstu, albo moja ulubiona hebe.
    juz sie nie moge doczekac latania po sklepach, hehe.
    -- ;
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeNov 30th 2014
     permalink
    Ja dziś idę pierwszy i ostatni raz przed świętami, ale tylko dlatego, że Milce muszę ciuchy kupić.
    A tak to przez neta wszystko nabędę.
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeNov 30th 2014
     permalink
    No i co?
    Tak mi się chce, że wysłałam mojego M w moim imieniu. :tooth:
    No nie lubię.
    Chyba, że jedziemy razem, coś zjemy sobie po drodze, pospacerujemy... a już było za późno by Milkę ciągać.

    Za to już się nie mogę doczekać wieczornego "pierniczenia". :D
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeNov 30th 2014
     permalink
    Quelle: i mam poczatki rozwijajacego sie zwyrodnienia kregoslupa i reumatyzm

    przykro mi ze taka dupna diagnoza ale dobrze ze juz teraz to dzieki temu jakos wyprowadza cie na prosta

    mangaa: Ja dziś idę pierwszy i ostatni raz przed świętami, ale tylko dlatego, że Milce muszę ciuchy kupić.A tak to przez neta wszystko nabędę.

    my prezenty kupilismy przez internet, ceny duzo korzystniejsze niz lokalnie; no i wczoraj jak pojechalismy po zwykle zakupy spozywczo-chemiczne to ledwo miejsce na parkingu przy tesco znalezlismy takie tlumy w pseudo-galerii byly; to nie na moje nerwy a mnie czeka jeszcze kupno kiecki na wesele a na zalando jeszcze nic mi w oko nie wpadlo wiec po sklepach by wypadalo sie przejsc
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeNov 30th 2014
     permalink
    W przyszlym tygodniu przejde sie do neuro to zobaczymy co powie .Jeszcze zeby bylo ciekawie to wysuniety mam krazek szyjny.No nic mam nadzieje ze mnie podreperuja.
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeDec 1st 2014 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, czy któraś z Was ma doświadczenie z barwnikami spożywczymi Wilton ?

    Chcę nabyć z 4 kolory i nie wiem, które warto na pewno, a które mogę sobie darować, bo np. rzadko użyję, słabo barwią etc.
    Dzięki za rady.
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 1st 2014
     permalink
    Barwniki wiltona sa najlepsze z tych ktore stosowalam a sprawdzalam plynne sypkie i te zelowe wiltona. Super barwia zarowno lukier jak i mase czy ciacho
    Zerknij do tematu o tortach (torty tutoriale czy jakos tak) tam wrzucalam foty
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeDec 1st 2014
     permalink
    Ja tylko wiem, że do farbowania wełny są dobre :wink:
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeDec 1st 2014
     permalink
    Quelle, a na jakiej podstawie stwierdzili Ci ten reumatyzm?

    Wczoraj mój D. zwrócił uwagę, że zaczynają mi się dłonie starzeć (mam niespełna 27 lat). Jak im się przyjrzałam to od razu w głowie zaświtał mi RZS, tym bardziej że ostatnio endo mówił, że z moją autoimmunologiczną chorobą tarczycy bardzo lubi się łączyć.

    Wystają mi nienaturalnie kostki, jak ścisnę w pięść to okropnie to wygląda, a zawsze miałam schowane. Od jakiegoś czasu bolą mnie dłonie, ale miałam tyle na głowie, że to ignorowałam. Gdzie się to diagnozuje i jakie zrobić badania?
    •  
      CommentAuthorQuelle
    • CommentTimeDec 1st 2014
     permalink
    Isiula mialam tomografie i na obrazie widac .
    -- http://wwwsuwaczki.com/tickers/p655ybbha8ok1b4a.png[/img][/url]
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeDec 1st 2014
     permalink
    Aha, myślałam że jeszcze jakieś przeciwciała miałaś badane. Muszę zatem się wybrać do rodzinnego i zobaczymy co dalej. Dzięki.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 1st 2014
     permalink
    Isiula z tego co pamietam to ja mialam robiona probe lateksowa i jakies odczyny ale z nazw nie pamietam. Jak wpisze w google to ci wyskoczyc powinno

    Frances moja kolezanka przeliczala cene i wyszlo 2zl za kapsulke jak kupowac w regularnym sklepie. Trzeba kupic z 3rozne wiec wydatek spory
    •  
      CommentAuthorbladykot
    • CommentTimeDec 1st 2014
     permalink
    MrsHyde: Isiula z tego co pamietam to ja mialam robiona probe lateksowa i jakies odczyny

    teraz robi się czynnik reumatoidalny RF
    --
    •  
      CommentAuthorMónikha
    • CommentTimeDec 2nd 2014
     permalink
    Dziękuję MrsHyde i Elfika za odpowiedzi.
    A jakie kolory polecacie brać w ciemno? Bo ja nie chcę od razu wszystkich :smile:
    -- Mama M & N & W
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 2nd 2014 zmieniony
     permalink
    wszyzstko zalezy co chcesz zrobic, ja kupilam TAKI ZESTAW i na tyle tego duzo ze kolezance ciut dalam a czarny kuzyn na ryby wykorzystywal :D
    gdybym brala na sztuki to bym wziela podstawowe - czerwony, niebieski i zolty - wiele kolorow sobie wtedy sama "namieszasz"
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeDec 2nd 2014 zmieniony
     permalink
    Dziewczyny, a ten lukier się nadaje na ozdabiania pierników? Znaczy, czy zasycha?
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 2nd 2014
     permalink
    mysle ze to raczej lukier do dekoracji (rysowania i pisania) niz do pokrycia calych pierniczkow
    tylko czemu chcesz lukier kupowac? zrobienie jego jest dziecinnie proste (cytryna+cukier puder, ewentualnie jesli tylko do ozdoby to ubite bialko+cukier puder+kilka kropli soku z cytryny);
    jesli nie masz barwnikow a nie chcesz kupowac ggotowych to zawsze mozesz zastosowac naturalne typu burak, jagody, skorka pomaranczy gotowana z cukrem pudrem, kurkuma, esencja z kawy czy sok ze szpinaku ; ja kupilam bo zalezy mi na czasie i po prostu jestem za wygodna :shamed:
    •  
      CommentAuthor_MIA_
    • CommentTimeDec 2nd 2014
     permalink
    MrsHyde: tylko czemu chcesz lukier kupowac? zrobienie jego jest dziecinnie proste (cytryna+cukier puder, ewentualnie jesli tylko do ozdoby to ubite bialko+cukier puder+kilka kropli soku z cytryny);

    No ja tez bym kupila albo lukier albo gotowa juz polewe, bo mi nigdy ten lukier dobrze nie wychodzi :shamed:
    Albo nie zasycha,albo jest zbyt przezroczysty albo wogole sie nie blyszczy i jakis taki nijaki sie wydaje.
    Jakies specjalne proporcje trzeba zachowac ?
    --
    •  
      CommentAuthor~adrianna
    • CommentTimeDec 2nd 2014
     permalink
    moya zaraz podeślę Ci świetny przepis na glazurę lukrową. Ładnie zasycha i nie prześwituje, jest 100% biała :)
    •  
      CommentAuthorobe
    • CommentTimeDec 2nd 2014
     permalink
    Ja go chciałam użyć właśnie do dekoracji a nie pokrywania całych pierniczków. Ze mnie jest żadna cukierniczka dlatego bezpieczniej jest mi korzystać z gotowców. Cudem będzie jak będę miała co lukrować ;)
    Dzięki za podpowiedzi :)
    -- Swoje trzy grosze każdy uważa za najlepszą mo
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 2nd 2014 zmieniony
     permalink
    stosuje proporcje z moich wypiekow

    lukier królewski
    40 g białka (z 1 dużego jajka)
    200 g cukru pudru (ok 1 szkl)
    3 krople soku z cytryny

    polewa lukrowa
    1 szklanka cukru pudru
    2 - 3 łyżki wrzącej wody (lub soku z pomarańczy, rumu itp.)



    Białko utrzeć z cukrem pudrem np. drewnianą pałką lub łyżką. Nie powinno być najmniejszych grudek w lukrze. Prawdopodobnie trzeba będzie dodać więcej cukru pudru (kilka łyżek - do pół szklanki) co zależy od rozmiarów jajka. Lukier powinien być bardzo gęsty. Gęsty na tyle, że będzie się dało z niego zrobić wzorek. Można zrobić próbę: wziąć na patyczek do szaszłyków małą ilość lukru i zrobić wzorek - nie powinien się rozlewać. Z papieru do pieczenia wykonać rożek, odciąć końcówkę (powinna być bardzo mała). Niektórzy używają do tego strzykawek, rękawów cukierniczych, woreczków z odciętym rogiem - musicie wyczuć, jak Wam będzie łatwiej. Dekorować pierniczki. Lukier zastyga niemal od razu.
    Lukier można zabarwiać barwnikami spożywczymi - wtedy trzeba dodać więcej cukru pudru, bo lukier się rozwodni. Niewykorzystany, dobrze się przechowuje przez noc w temperaturze pokojowej, ale koniecznie w woreczku. Jeśli zastygnie zbyt mocno, wystarczy dodać odrobinę wody.
    Można zrobić również lukier z cukru pudru i wody, jednak ten z białka jest trwalszy i lepiej się przechowuje.
    Polecam!
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeDec 3rd 2014
     permalink
    Dzięki MrsHyde i bladykocie za odpowiedzi.

    Dziewczyny, orientujecie się czy kupony w aplikacji mobilnej Allegro działają powyżej 50zł wartości samego produktu czy wartości produktu liczonej razem z przesyłką? Nie chce mi się regulamin załadować w tel, a może któraś z Was korzystała?
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeDec 3rd 2014
     permalink
    50 zł za produkt bez kosztów wysyłki.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 3rd 2014
     permalink
    Isiula na bank musisz wydac 50zl na sama rzecz + przesylka
    jest jeszcze bon 35zl na zabawki ale musisz wydac 100zl
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeDec 3rd 2014
     permalink
    Kurde, a ja akurat chcę kupić rzecz, która kosztuje 47,90 :devil:

    Moja mama twierdzi, że z przesyłką.

    Ponoć kupowała przy poprzedniej promocji od jednego sprzedawcy 2 przedmioty w sumie za 80 kilka złotych, z przesyłką było ponad 100 i mogła wykorzystać kupon, który był ważny na zakupy powyżej 100. Ale nie wiem czy tak jest przy każdej promocji i jest prawdopodobieństwo, że mamie się coś pokićkało..
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeDec 3rd 2014
     permalink
    Dziewczyny z Warszawy - pilna prośba - czy można gdzieś zrobić testy alergiczne na "już"? Na alergologa w LuxMedzie czekanie 2 miechy, w Medicoverze miesiąc, a ja potrzebuję zrobić testy na wczoraj... Dodałam też ten wpis na maluchach, ale może mamy starszaków coś wiedzą?
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 3rd 2014
     permalink
    zadzwon do Krajmedu, zdaje mi sie ze tam tez testy robia tel 22 458 69 69 lub 604 204 404.
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeDec 4th 2014
     permalink
    Hydzia, dzięki ogromne! :kissing:
    --
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeDec 4th 2014
     permalink
    Ja również mam pytanie do dziewczyn z Wawy. Potrzebujemy początkiem roku pobyć trochę w okolicy lotniska Babice. Czy znacie jakieś niedrogie noclegi w tamtej okolicy albo strony z adresami? Dziękuję :smile:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 4th 2014
     permalink
    a co dla ciebie oznacza "okolica" ?
    moi znajomi jak maja w nocy przyloty lub odlatuja nad ranem zatrzymuja sie w hotelu IBIS BUDGET, moze wygoogluj bo ceny bywaja super, po 30-40zl za noc
    • CommentAuthorcestmoi89
    • CommentTimeDec 4th 2014
     permalink
    Tak, żebym się mogła jakoś w nie za długim czasie dostać. Może być i centrum, jeśli blisko linii tramwajowej :wink: Potrzebujemy na troszkę dłużej niż na noc-dwie. Planujemy zostać minimum 2-3 tygodnie najpewniej. Dwa lata temu mieszkaliśmy w kwaterze prywatnej, no ale zrezygnowano pod tym adresem z wynajmu.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 5th 2014
     permalink
    dziewcyzny pytanie za 100punktow a zarazem prosba o porade
    co dostaja wasze dzieciaki w pracowych paczkach??? w tym roku ja dostalam te "fuche" i musze zrobic paczki dla ok 20dzieciakow; warunek taki ze to musza byc lakocie; dzieciaki od 2 do 14lat, fundusz pewnie ok 50zl
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeDec 5th 2014
     permalink
    ja na dziecko dostaję na Mikołaja kasę, więc nie pomogę ;]
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeDec 5th 2014
     permalink
    co dostaja wasze dzieciaki w pracowych paczkach??? w tym roku ja dostalam te "fuche" i musze zrobic paczki dla ok 20dzieciakow; warunek taki ze to musza byc lakocie; dzieciaki od 2 do 14lat, fundusz pewnie ok 50zl


    Jak raz jedyny moje dziecko dostało paczkę to były" wafelki typu princessa, grześki. Batoniki (mars, milky way, itp), soczki w kartonikach, czekolada, ptasie mleczko, pierniczki.... same takie "drobnialce", a zajeło całą dużą reklamówkę. Nie lubiłam tych paczek, bo takiej tonu słodkości nikt u nas nie przejadł ;)
    --
  1.  permalink
    Hyde, u mojego taty w pracy to są suszone owoce, czekolady, wafelki, czekoladowe Mikołaje, etc
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.