Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeDec 8th 2014
     permalink
    Dzięki za podpowiedzi co do miejsc nabycia masła ;-))
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeDec 8th 2014 zmieniony
     permalink
    Ja jeszcze tak w kwestii tych naturalnych składników... to warto kupować z naprawdę wypróbowanego źródła. Bo te pakowane oleje i masła na kilogram bardzo często nie są przez nikogo kontrolowane... W zasadzie nie wiadomo co tam jest, skąd, czy nie jest skażone, jak było transportowane itd.
    Ja dziwnym trafem mam na wszystkie tego typu specyfiki kupowane na kilogramy (na stronach do wyrobu kremów) uczulenie, a próbowałam i masło shea i jojobę i olejów: kokosowego, migdałowego i arganowego... Owszem, mam wyjątkowo wrażliwą skórę ale śmiejemy się z Mężem że to taki barometr zawartości syfów w kosmetykach.
    --
    •  
      CommentAuthormontever
    • CommentTimeDec 8th 2014
     permalink
    mangaa, a mogę prosić o sprawdzone maślane źródlo?
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeDec 8th 2014
     permalink
    Maślanego nie mam.
    Ale olej kokosowy od dawna kupujemy na słoiki TEN, i jest cudny (wspaniały zapach i super jakość) - do jedzenia i do smarowania ciała.
    --
    •  
      CommentAuthorMelodie
    • CommentTimeDec 8th 2014
     permalink
    Ja oleje kupuję w tym sklepie. Wychodzi taniej a jest dobrej jakości. Olej lniany też mają świetny.
    A masło karite jest powszechnie dostępne w sklepach z kosmetykami naturalnymi, np. tu.
    •  
      CommentAuthorElyanna
    • CommentTimeDec 9th 2014
     permalink
    łał, 90zł za litr.... nie na mój budżet :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthormangaa
    • CommentTimeDec 9th 2014
     permalink
    Wszystko zależy od tego jak na to patrzysz Ely, tony się tego nie zużywa przecież. Oraz jak porównasz z ceną kosmetyków (np kremów do rąk) to taniocha bo tu nie masz żadnych wypełniaczy tylko czysty, ekologiczny, wartościowy olej.
    Oliwa z pierwszego tłoczenia na zimno - najlepsza z najlepszych też wychodzi taniej niż odżywki do włosów czy jakieś balsamy do ciała.
    --
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeDec 9th 2014
     permalink
    Dziewczyny, potrzebuję podpowiedzi :)
    Chce mężowi kupić na urodziny lornetke (tzn on chce lornetkę, a ja chcę mu zrobić niespodzianę)
    No i się na tym kompletnie nie znam....... Czy któraś z Was bądź Waszych mężów ma wiedze na temat lornetek - na co zwrócić uwagę, co jest ważne, a co nie (żeby na koszty nie na ciągać) itp....
    On te lornetkę potrzebuje do wypraw w góry, do oglądania lisów/dzików na polu za oknem - mam nadzieję, ze nie do oglądania sąsiadek :devil:
    No i w jakim sklepie się TO TO kupuje ? ;-)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 9th 2014
     permalink
    Moj brat lornetke kupowal w wedkarskim, ale b. Dobrze wyposazonym bo tez pod katem mysliwych.. Nie ma go dzisiaj na miejscu bo bym podpytala. W sumie on chwile ochotniczo w woprze byl wiec musial miec dobry widok na tafle jeziora. No i ta jego lornetka na bank swietnie sciaga, widac jak sie na drugim brzegu jeziora pary miziaja ;) ale fakt, sporo kosztowala
    Zapytaj moze na jakims forum na mysliwych wlasnie
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeDec 9th 2014
     permalink
    o! To doby trop - forum dla myśliwych :)
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 9th 2014
     permalink
    Mnie się od razu skojarzył sklep z militariami wojskowymi albo ten wędkarski właśnie.
    A uwagę zwrócić musisz koniecznie na to, żeby miała mega zasięg.
    Tak, aby mąż mógł przebierające się w domu oddalonym o 1 km sąsiadki obczajać :tooth::tooth::rolling::peace:
    --
    •  
      CommentAuthorAmazonka
    • CommentTimeDec 9th 2014
     permalink
    Niektóre lornetki właśnie tak były reklamowane w sklepach wysyłkowych - do podglądania sąsiadek.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 10th 2014
     permalink
    czy u was tez taka kijowa pogoda? nie dosc ze mgla to jeszcze -4 mrozu wiec slizgawica malo zebow nie wybijesz
    zasypiam nad kawa normalnie
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeDec 10th 2014
     permalink
    Kijowa, ja zasypiam nad Gugim, a Gugi nad kotem...
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeDec 10th 2014
     permalink
    MrsHyde: czy u was tez taka kijowa pogoda? nie dosc ze mgla to jeszcze -4 mrozu wiec slizgawica malo zebow nie wybijesz


    Taa. Dzisiaj pierwsze skrobanie szyb zaliczyłam. I zamarznięty zamek :angry:

    Takie pytanie przy okazji - czy w waszych miastach też taka panika się rozpętała? W przedszkolu pani mnie zaatakowała z miejsca jakimś świstkiem na wyrażenie zgody na podanie dziecku jodku potasu. Hmm... nie chcę, żeby w ramach zbiorowej paniki podawali dzieciom jod "na wszelki wypadek". Ale dzwoniłam do kolegi z centrum zarządzania kryzysowego i powiedział, że nic takiego nie będzie miało miejsca, a podpisy są w razie "w", żeby nie trzeba było potem na gorąco ustalać zgody każdego z rodziców z osobna.
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 10th 2014
     permalink
    ja mam mase danych statystycznych do obrobienia (analiza, wnioski, rekomendacje) plus do sprawdzenia 30 prac maturalnych i ponad 20 trzystronnicowych klasowek
    o ile matury i klasowki moga poczekac do weekendu o tyle statystyka ktorej szczerze nienawidze jest na jutro

    Treść doklejona: 10.12.14 08:52
    hydrozagadka: Taa. Dzisiaj pierwsze skrobanie szyb zaliczyłam. I zamarznięty zamek

    no u nas juz od miesiaca mrozy takze jestem przyzwyczajona :D mielismy juz -16 takze tego :wink:
    •  
      CommentAuthorKarolyn
    • CommentTimeDec 10th 2014
     permalink
    U nas nic do podpisu w mieście nie dają, a na Ukrainę mam rzut beretem....
    -- Syn 1 ~ 2012 & Syn 2 ~ 2017
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeDec 10th 2014
     permalink
    MrsHyde: no u nas juz od miesiaca mrozy takze jestem przyzwyczajona :D mielismy juz -16 takze tego :wink:


    Ups. To rzeczywiście nie mam na co narzekać :wink: Ale ja z ciepłego południa, nie przywykłam :devil:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 10th 2014
     permalink
    Hydro u nas nie ma paniki, wlasciwie w ogole sie o tym nie mowi a jak mowi to na zasadzie ze na ukrainie byla awaria zasilania a nie wybuch jadrowy

    nie wiem czy znacie na fb profil Z ZYCIA APTEKI - gosciu opisuje wydarzenia apteczne, m.in o plynie lugola pisal
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeDec 10th 2014
     permalink
    No właśnie wiem, że była tylko nic nie znacząca awaria, a tymczasem u nas akcja, jakby naprawdę coś się stało :confused:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 10th 2014
     permalink
    ciekawostka z lokalnego forum (z tego co wyczytalam w innych miastach juz funkcjonujaca) - bilbordy wyborcze zamiast byc zutylizowane zostaly przekazane schronisku dla psow gdzie posluza do ocieplenia bud; fajna akcja!!!
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeDec 10th 2014
     permalink
    MrsHyde: wlasciwie w ogole sie o tym nie mowi a jak mowi to na zasadzie ze na ukrainie byla awaria zasilania


    BYło w mediach właśnie o tym i PAA podała, że nie wzrósł poziom promieniowania w Polsce, że to "tylko" awaria była. U nas w żłobku też nic na ten temat.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeDec 10th 2014 zmieniony
     permalink
    hydro, ja bym nie podpisala. w razie w mozesz wtedy podpisac jak cos.

    <span style="font-size:11px;color#333;">Treść doklejona: 10.12.14 09:58</span>
    my pilismy plyn lugola, dlatego pewnie tyle osob z mojego pokolenia ma problemy z tarczyca. mnie o dziwo jakos ominely poki co.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 10th 2014
     permalink
    zoabczcie jaki niesamowity swiateczny show zrobili sasiedzi na Hawajach
    moze dla jednych to tandeta ale w sumie podobaja mi sie domy lampkami ustrojone, tylko zeby jeszcze snieg popadal!!!
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeDec 10th 2014
     permalink
    Brr.. pamiętam ten smak...
    --
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 10th 2014
     permalink
    Moja koleżanka pracuje w aptece i mówi, że od kilku dni 50 osób dziennie wpada i chce kupić płyn Lugola :shocked:
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeDec 10th 2014
     permalink
    lornetki beda w lidlu od 15.12
    -- ;
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeDec 10th 2014
     permalink
    Ewasmerf: hydro, ja bym nie podpisala. w razie w mozesz wtedy podpisac jak cos.


    Absolutnie. W razie "w", to już prędzej podejrzewam, że przychodnia powinna taką akcję organizować, a nie przedszkole. W ogóle to podawanie jodu kontrowersyjne jest i nie mam ochoty młodej tarczycy skopać "profilaktycznie" :confused:
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 10th 2014
     permalink
    gdzies czytalam nawet ze podanie tego jodu nam po wybuchu czarnobyla tez bylo watpliwie sluszne, nie wiem czy dalabym to dzieciakom nawet w sytuacji zagrozenia bo jest bardzo wiele sprzecznych opinii (zreszta jak z wszystkim pewnie)
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeDec 10th 2014
     permalink
    bo nam dali to ZA POZNO. wciagnelismy chmure z czernobyla. a potem poprawilismy jodem z lugola. a ten jod mial byc po to zeby nie wciagnac chmury. tak w skrocie. tylko za pozno go podano.
    -- ;
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 10th 2014 zmieniony
     permalink
    ja pamietam tylko ze znajomy wojskowy przyjechal do rodzicow w srodku nocy, i alarm podniesli straszny
    pamietam tez jak moj siostrzeniec nim strasznie plul. malenki byl, z3miesiace mial i byl w swoim beciku od chrztu jeszcze i to tak okropnie wygladalo jak mu te ciemne z buzi lecialo, o i pani predszkolanka koniecznie mi to jeszcze raz pic kazala bo nie wierzyla ze juz mialam, a ja sie ciskalam i na szczescie tata przyszedl i mnie uratowal :P
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 10th 2014 zmieniony
     permalink
    czy ktoras z was zna sie na excelu?
    musze policzyc rozklad wynikow dla 500 osob i utknelam, nie mam pojecia jak to rozpisac zeby mi potem na wykres wrzucilo po ile osob jakie punkty mialo a recznie tego nie policze :(((

    edit:
    pokonalam excella, troche na piechote, troche na logike az wynalazlam wlasciwa formule, hip hip huurrraaaayyyy
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeDec 10th 2014 zmieniony
     permalink
    W piątek zadzwoniła do mnie znajoma z Poznania, ze dostała WIARYGODNĄ INFORMACJĘ od szwagierki pracującej w szpitalu, żeby dzieci na dwór nie wypuszczać, że to drugi Czarnobyl it itd.... potem czytałam (zaraz poszukam linku) w internecie, ze właśnie w tamtych rejonach jakaś potworna panika zapanowała, jakies straszące smsy "chodziły" między ludźmi itp.
    A okazało się, ze to wszystko panika.
    O to ta informacja
    http://natemat.pl/126219,wykupiony-jod-wojsko-ostrzega-szpitale-radioaktywna-panika-w-poznaniu-po-awarii-elektrowni-na-ukrainie
    --
    •  
      CommentAuthorbrombap
    • CommentTimeDec 10th 2014
     permalink
    Ulcia, do mnie też był telefon od przyjaciółki z powołaniem się na konkretną osobę pracującą w szpitalu, żeby na dwór nie wychodzić. Tak, to Poznań. Więc w sumie nie wiem teraz, czy rzeczywiście w szpitalach nie było jakiegoś info, zapewne na wyrost...
    Potwornej paniki nie odnotowałam, ale rzeczywiście, moment niepokoju był.
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeDec 10th 2014
     permalink
    kurde, a ja taka slimora, nie ogladam wiadomosci, nie czytam wiadomosci, i w ogole nie wiedzialam ze jakas panika panuje;-P dzis sie dowiedzialam z wpisu hydro.
    -- ;
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeDec 10th 2014
     permalink
    A ja od przerażonej przedszkolanki dziś rano :tongue:
    •  
      CommentAuthorsardynka85
    • CommentTimeDec 10th 2014
     permalink
    Hahaha ja też dopiero dzisiaj się dowiedziałam że jakaś panika panuje/ panowała ;)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 10th 2014
     permalink
    a ja wiedzialam bo czytam fejsa i profil aptekarza :D
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeDec 10th 2014
     permalink
    a pamietacie, na forum ponad rok temu jak bylam w ciazy jeszcze to ja zakladalam taki watek, bo kolezanka mi opowiedziala, ze jej znajoma celniczka jej o tym powiedziala, czyli kolejne ploty i panika...
    --
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeDec 10th 2014
     permalink
    Ja też wiedziałam z fejsa, ale ktoś w komentarzu podawał link do monitora radioaktywności UMCS.
    Można sobie sprawdzić, że zagrożenia nie ma. Chyba kłamać nie powinni ;)

    Ja zresztą i tak jodu nie mogę brać ze względu na tarczycę, lekarze od roku chcą mnie jodować radioaktywnie, więc nie powinno mi bardzo zaszkodzić jakby co ;)
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeDec 10th 2014
     permalink
    isiula: więc nie powinno mi bardzo zaszkodzić jakby co ;)

    chyba by moglo niestety. bo to troche inny jod.
    " Tarczyca jest gruczołem, który wychwytuje z organizmu jod. W momencie, gdy dochodzi do katastrofy atomowej, pojawia się opad radioaktywny zawierający promieniotwórczy izotop jodu 131I. Jeśli tarczyca wchłonie duże ilości tego izotopu, może dojść do rozwinięcia raka tarczycy. Aby temu zapobiec, podaje się płyn Lugola, który tak mocno nasyca tarczycę "zwyczajnym" jodem, że nie jest ona w stanie wchłaniać już pierwiastka radioaktywnego z opadu. "
    -- ;
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 10th 2014
     permalink
    pamietacie jak kilka dni temu pisalam wam o paczkach dla dzieci?
    otoz moja idea odmiany czyli chociazby owocow a czekoaldzie czy zbozowych ciasteczek spotkala sie z wielkim sprzeciwem i musze kupic standardowe smieciowe paczki
    o ile w mojej wersji bylam gotowa polazic po sklepach i pooszczedzac kase wybierajac "co lepsze" a zarazem gdzie taniej o tyle teraz mam to w nosie i zamowie w hurtowni gotowce (proponuja takie 19szt)

    PRINCE POLO 52G XXL CLASSIC
    SNICKERS 50G
    TWIX 50G
    BOMB.TOFFIFEE 125G
    BOMB.VOBRO SUMMER PRALINES 120g
    CUKIERKI WERTHER'S TOFFI 90G
    CZEK NUSSBEISSER 100G'
    CZEK WEDEL 100G Mleczna
    DRAŻE M&M 90G PEANUT
    FRUIT-TELLA TRUSKAWKA 41G
    JUT GALARETKA MELLA 190G POMARAŃCZA
    JUT ŻELKI MIŚKI 90G
    KRAKUSKI FRUTELIO MALINA 118G
    LIZAK NIMM 2 SZTUKI
    MENTOS FRUIT/OWOCOWY 38g
    TAGO PIERNIKOWE FIGURKI 225G
    VOBRO VITALKI CIASTKA ZBOŻOWE 150G
    WED PTASIE ML.380G Waniliowe
    ŻELKI POMOŻELKI 90G ZWIERZAKI I WĘŻE
    •  
      CommentAuthorPENNY
    • CommentTimeDec 10th 2014
     permalink
    U nas też były telefony w sprawie niewychodzenia z dziećmi z domu. Koleżanki rodzina to lekarza i oni sami jej powiedzieli, żeby dzieci na dwór nie wypuszczać, więc i my przez weekend w domu siedzieliśmy.. w każdym razie u nas w przedszkolu nikt nikomu niczego do podpisu nie dawał, a już bliżej niż ja chyba do Ukrainy nikt nie ma :P więc myślę, że to chyba jednak panika...

    U nas też dziwna pogoda, ale trochę się udało posankować, obie dziołchy jednako śpiące :wink:
    -- Zapraszam na mój blog Powrot do jaskini
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 10th 2014
     permalink
    MRS HYDE szczerze ? Ja bym [w obecnym stanie i mega ciągu do słodkiego] o wiele bardziej wolała taką paczkę niż taką ze zbożowymi batonami :wink:
    Myślę, ze dzieciaki w 95 % również. Niestety.
    Taki okres, że bąble pękają od czekolad i innych syfów niezdrowych. Trzeba przeczekać :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeDec 10th 2014
     permalink
    elfoko, jak baby z ing? z banku czy co? nie skumalam
    -- ;
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 10th 2014
     permalink
    Teo tylko ze dzieciaki i tak dostana full roznosci na gwiazdke wiec kolejne reklamowy moglyby byc jakies lepsze i troche inne a nie misie chemisie i inne mordoklejki
    no ale nic, bede znowu uprawiala rozdawnictwo i czestowanie gosci slodkosciami - u nas to juz w ogole sajgon z tymi slodyczami bo sa az 4 paczki (ode mnie i od meza z pracy)
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeDec 10th 2014
     permalink
    ja w szoku jestem elfiko. myslalam, ze takie rzeczy to z dyrekcja ustalaja i ewentualnie dyrekcja wywiesza ogloszenie, ze jesttaka mozliowsc itp. ale zeby jak jehowi stali i nagabywali???
    -- ;
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 10th 2014
     permalink
    Elfiko ja lubie slodkie, moje dzieciaki tez i np m&m'sy, twixa czy czekolady zdarza nam sie jadac ale akurat takie paczki do mnie nie przemawiaja. wydanie 60zl na taki zestaw to dla mnie zdecydowanie za duzo w porownaniu do zawartosci; zadzwonie jeszcze zapytam na co moga podmienic ptasie mleczko i bombonierke vobro bo juz chyba lepiej wiecej a drobnicy niz drogie kartoniki
    •  
      CommentAuthorisiula
    • CommentTimeDec 10th 2014
     permalink
    Ewasmerf: promieniotwórczy izotop jodu 131I

    Właśnie tym samym mnie leczyć chcieli ;)
    •  
      CommentAuthormadziauk
    • CommentTimeDec 10th 2014 zmieniony
     permalink
    MrsHyde: zadzwonie jeszcze zapytam na co moga podmienic ptasie mleczko i bombonierke vobro bo juz chyba lepiej wiecej a drobnicy niz drogie kartoniki
    --


    Moze owoce? Mandarynki i pomarancze itd.
    --
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.