Zarejestruj się

Aby dyskutować we wszystkich kategoriach, wymagana jest rejestracja.

 

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

  1.  permalink
    wszystkiego, co najlepsze, dziewczyny :*
    Mam nadzieję, że fajnie spędziłyscie wigilię, jadlyscie pyszne rzeczy i dostalyscie ekstra prezenty :)
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeDec 24th 2014
     permalink
    TEORKA: A spytałam, bo na zdj wygląda to to jak namoczona karma dla papug :tooth:


    :DDDDDD Faktycznie trochę :D

    Ale powiem tak - warto było się z tym tyle "męczyć" ;) ciacho wyszło pijane, pyszne, bakaliowe... I ten marcepan jeszcze, mniam :) Ale nie dałam rady zjeść więcej niż pół kawałka...

    Najlepszego na święta i dla Was! I odpoczynku, odpoczynku :)
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 24th 2014
     permalink
    Frag to u was na wigilie sie jada ciacha?
    u nas ciasta to dopiero po pasterce


    Aga, no u mnie pysznosci w tradycyjnie za duzej ilosci, a juz polowe tego co rok temu zrobilam, za rok jeszccze okroje tylko mniejsze miseczki msuze kupic :D
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeDec 24th 2014
     permalink
    Wesołych i magicznych Świąt dziewczyny :hugging:
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 24th 2014 zmieniony
     permalink
    Radosnych, Rodzinnych, Zdrowych i Spokojnych Świąt. ...



    Treść doklejona: 25.12.14 00:31
    Właśnie udało mi się w końcu usiąść na kanapie.... mam dość. Choć jak pomyślę o kuzynce ze wsi co na 22 osoby robi święta to Ja przy niej to pryszcze. Zasiadają o 19 do kolacji bo wcześniej jeszcze muszą jak to gospodarze wydoic krówki....
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeDec 25th 2014
     permalink
    Hydzia, odkąd pamiętam tak było... A czemu dopiero po pasterce?

    U nas Wigilia się skończyła o 17.30, bo chłopcy postanowili, że już trzeba do łóżeczek :D
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 25th 2014
     permalink
    W moim regionie jedyna slodycza wigilijn asa kluski z makiem, ciasta sie przed pasterk anie jadalo bo podobnie jak miecho wpisywalo sie w niepostne. Pamietam jak bylam dzieciakiem i wracalam z kuzynka z pasterki to od razu sie na poledwice i sernik rzucalam (ryby jadam od niedawna heheh)
    •  
      CommentAuthorTEORKA
    • CommentTimeDec 25th 2014
     permalink
    MrsHyde: jedyna slodycza wigilijn asa kluski z makiem


    Strudla też nie macie ? :sad:
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 25th 2014
     permalink
    Macie, macie alle zwyczajowo je sie po pasterce
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeDec 25th 2014
     permalink
    W moim regionie jedyna slodycza wigilijn asa kluski z makiem, ciasta sie przed pasterk anie jadalo bo podobnie jak miecho wpisywalo sie w niepostne. Pamietam jak bylam dzieciakiem i wracalam z kuzynka z pasterki to od razu sie na poledwice i sernik rzucalam (ryby jadam od niedawna heheh)


    U nas identiko w regionie :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeDec 25th 2014
     permalink
    MrsHyde: W moim regionie jedyna slodycza wigilijn asa kluski z makiem, ciasta sie przed pasterk anie jadalo bo podobnie jak miecho wpisywalo sie w niepostne


    Ale pasterka to chyba o północy, tak? To u nas Wigilia była maks do 21, ze wzgledu na dzieciarnię, może stąd to ciasto? Ale odkąd pamietam to było od razu na stole razem z innymi "dobrami" - i dzieci mogły zjeść od razu ciasto jak miały ochotę ;) To był taki dzień, kiedy było wszystko wolno :)

    A ja sobie eggnoga zrobiłam i popijam - do wieczora nie karmię to chyba mogę, co? ;)))
    --
    •  
      CommentAuthorLexia
    • CommentTimeDec 25th 2014
     permalink
    A u mnie ogółem nie robi się ciach bo raz ze nikt nie lubi zbytnio i by sie zmarnowalo, dwa ze sa moczka i makówka na słodko a trzy że w tym roku napieklismy jakies 8 blach ciasteczek :wink:
    Ale mam taki plan na przyszlosc zeby kiedys po swojemu zrobic taka miedzyregionalna wigilie- z kutia, kluskami z makiem etc. :smile:
    Wesołych Świąt dziewczyny :)
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeDec 25th 2014
     permalink
    Nieważne ile, ważne, że jest :bigsmile: Dziś rano zaczął padać śnieg :wink:
    http://28dni.pl/pictures/2367923.jpg
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 25th 2014
     permalink
    My Angel pada dalej?

    U mnie jada się ciasta tuż po Kolacji o ile jest ochota.... praktycznie każdy zawsze coś tam szkubnie sobie.


    POSCIM CZY NIE?


    :angry:
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeDec 25th 2014
     permalink
    Ladybird76: My Angel pada dalej?

    Pada cały dzień, ale już chyba będzie przestawało, bo taki drobniutki już leci. Ale zrobiło się biało.
    I powiem Wam, że kocham białe święta, i wszystkie ostatnie dni marzyłam żeby choć trochę sypnęło. Od razu inny klimat tych Świąt :tongue: Jeszcze wczoraj gdy goście mówili, że śniegu nie będzie, to powiedziałam, że mam nadzieję, że jutro rano sypnie tak jak u Kevina gdy wróciła jego mama. I się spełniło.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 25th 2014
     permalink
    a propos Kevina to my specjalnie do domu od mamy wrocilismy bo jak Krzychu zobaczyl w programie ze jest w tv to zarzadzil odwrot, i o ile Kevina ogladalam milion razy to tradycyjnie sie smieje ale najabrdziej ze smiechu mojego wlasnego dziecka :)
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 25th 2014
     permalink
    My Angel to zazdroszczę. Chętnie bym na bialy spacer wyszła. . U Nas rano słońce wiosenne ehhh. Śniegu brak. Jeśli chodzi zaś o Kevina to nie lubię go. Jestem jednak rozczarowana, że nie leciał express polarny.
    Cały dzień się byczymy w domu w poziomie-masakra. Julka dostała film na DVD a okazuje się, że konsola PS3 i XBOX nie chcą go czytać wiec musiałam doczytać, że czegoś tam brakuje -softu, wiec ściągam i czekam ehhhh
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 25th 2014
     permalink
    u nas tez snieg pada, mogloby troszke przymrozic to chociaz kawalek swiat byloby na bialo (jest na mrozek szansa bo ok 19tej bylo 0 stopni)
    •  
      CommentAuthormontenia
    • CommentTimeDec 25th 2014
     permalink
    U nas tez zaczelo sypać i to mocno. Ledwo do domu autem wrocilam,taka slizgawica. Koszmar dla mnie jazda w takich warunkach. brr...
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeDec 25th 2014
     permalink
    Aaaaaa Elfiko, zazdroszczę :(
    --
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeDec 25th 2014
     permalink
    Aj, rozumiem w zupełności, bo ja sama kocham śnieg, jeszcze w Święta to już w ogóle bajka.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 25th 2014
     permalink
    w takim razie jest szansa ze jutro u nas rano bedzie bialo skoro u Elfiki juz jest :D
    najwazniejsze ze ten paskudny wiatr sie uspokoil bo nam wianek z drzwi az podrywalo
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 25th 2014
     permalink
    Wrrr to na Śląsk podeślij cie trochę śniegu noooo
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 25th 2014
     permalink
    jakis czas temu bylo juz tak

    sda
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 25th 2014
     permalink
    Ehhh lepsze to niż nic ....
    Hyde dużo aut u Was jeździ po tej drodze pod domem?
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 25th 2014
     permalink
    to droga dojazdowa do 3 domow, w tym naszego; jak sie wszyscy do pracy rozjada to potem dopiero jak wracaja pojawiaja sie znowu jakies auta, no chyba ze kurier jeszcze
    w wakacje w klasy na ulicy z dzieciakami gralam i na drugi dzien dalej bylo widac co kreda narysowalismy :D
    do tego domu co widac na focie jest juz inna droga dojazdowa takze my mamy wyjatkowo spokojna uliczke
    •  
      CommentAuthorakirka
    • CommentTimeDec 25th 2014
     permalink
    My postawiliśmy ponad metrowego bałwana! Śnieg bardzo mokry i temp koło zera, może się utrzyma do jutra i M sanki wykorzysta :)
    --
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeDec 25th 2014
     permalink
    U nas znowu sypie, ciekawe co będzie rano :wink:
    --
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 25th 2014
     permalink
    Hyde rano w bieliźnie nie wyskoczysz zatem na tarasie :)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 25th 2014
     permalink
    Uroki mieszkania na najpopularniekszym osiedlu (i jednym z najstarszych) na obrzezach miasta. Za to w pizamie/koszulce nocnej czytuje ksiazke na tarasie nic sobie z tego nie robiac, a i opalac topless mi sie zdarzylo wszakze mam dosc zabudowana balustrade ;)
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 26th 2014
     permalink
    Swiateczna magia uratowana!! Wczoraj spadlo ttochs sniegu a dzisiaj przymrozilo - na termometrze -10 stopni bylo jak sie obudzilam :)
    •  
      CommentAuthor_Fragile_
    • CommentTimeDec 26th 2014
     permalink
    JEST ŚNIIIIIIEEEEEEEEEEEEEEEG :)))))

    BĘDĄ SANKI! :crazy::swingin::rolling:
    --
    •  
      CommentAuthor_hydro_
    • CommentTimeDec 26th 2014
     permalink
    Melduję, że Górny Śląsk już biały :smile: Nie, żebym była szczęśliwa, ale dzieciaki oszaleją, jak zobaczą :wink:
    •  
      CommentAuthorkatka_81
    • CommentTimeDec 26th 2014
     permalink
    a u nas w lubuskim tylko marny szron :(
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeDec 26th 2014
     permalink
    my w dolnoslaskim niebeskie niebo i pelne slonce;-P chociaz w gorach sowich juz snieg dzis spadl
    -- ;
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeDec 26th 2014
     permalink
    Idziemy na sanki :bigsmile:
    --
    •  
      CommentAuthorFrances
    • CommentTimeDec 26th 2014
     permalink
    Ja tam sie z tego katka ciesze akurat:bigsmile: nie znosze, nienawidze, nie cierpie zimy i wszystkiego co z nia zwuazane. U nas ma padac pon-wt blehhhh:wink:
    --
    •  
      CommentAuthorEwasmerf
    • CommentTimeDec 26th 2014
     permalink
    Frances: nie znosze, nienawidze, nie cierpie zimy i wszystkiego co z nia zwuazane.

    ja tez. jedyna rzecz jaka mi w zimie odpowiada to absolutny brak robali;-D
    -- ;
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 26th 2014
     permalink
    u nas dzisiaj rewelacyjna pogoda, w prwdzie sniegu wiele nie ma ale spacerowo idealnie - slonce swieci, mroz w policzki szczypie (w dzien bylo -7), snieg pod butami chrzesci... no takie powinny byc swieta :)
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 26th 2014
     permalink
    na slasku śniegu tyle co kot napłakał a do tego taki mokrawy bo temperatura na 0
    •  
      CommentAuthorPeppermill
    • CommentTimeDec 26th 2014
     permalink
    W Edynburgu przestał wczoraj padać deszcz i chwycił w nocy mróz, więc rano wszystko oszronione! Śniegu oczywiście nie ma, no ale nie można mieć wszystkiego. Ważne, że nie pada i nie wieje.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeDec 27th 2014
     permalink
    Dziewczyny, czy któras z Was zna sie na bólach kręgosłupa?
    No pierwszy raz mnie tak "złapało" i nie wiem co to...
    W 1 dzień świat zaczęło mnie boleć w krzyżu, ale po jakims czasie ból przemieścił się w "łopatki", a następnie w klatkę piersiową aż nie mogłam oddychać. Myslałam, że do rana przejdzie. Rano bolały plecy w na wysokości łopatek, a jak sie podparłam na pawej ręce ból wrócił do klatki piersiowej... Dziś bola plecy na wysokości łopatek i klatki piersiowej. Ani leżeć, ani siedzieć... Nic nie mogę. Nawet picie kawy boli, bo unoszenie rąk jest utrudnione. Jak leżę to boli mnie każdy ruch (nawet głową)... I teraz nie wiem czy to dysk wyskoczył, czy toto co inne może być... Do lekarza dopiero w pn mogę iść bo u nas w tej dziurze nie ma za bardzo możliwości.

    Leki przeciwbólowe nic nie pomagają.
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 27th 2014
     permalink
    to moze byc nerwobol wedrujacy
    podjedz do pogotowia, dadza ci zastrzyk rozluzniajacy i jakies leki p/zapalne
    •  
      CommentAuthorOlenka01
    • CommentTimeDec 27th 2014
     permalink
    Albo rwa barkowa.
    Moze masz mac/zel typu ketonal? Nasmaruj na to termofor owin sie cieplym kocem. Moze pomoc a na pewno nie zaszkodzi. A moze tylko naciagniety miesien.
    -- []
    •  
      CommentAuthorMyAngel
    • CommentTimeDec 27th 2014
     permalink
    Ja tak w ciąży miałam i była to kolka nerwowa, która przeszła w wątrobową. Taki ból na wysokości łopatek, bolało aż na wylot do klatki piersiowej, oddychać nie mogłam. Tylko u mnie się nasilało, po godzinie było tak źle, że byłam na IP. Przeszło po kilku kroplówkach dopiero po 2 dniach.
    --
    •  
      CommentAuthorElse
    • CommentTimeDec 27th 2014
     permalink
    dzieki dziewczyny... Teraz rozgrzałam miejsce bólu i jakby ciut ulzyło...
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 27th 2014
     permalink
    A u mnie dzisiaj blogostan az milo
    Dzieciaki graja, maz czyta a ja NIC nie musze, zero planow na dzisiaj i na jutro, gotowac nie trzeba, sprzatac nie trzeba... Zyc nie umierac. Mamy duze puzzle (1500szt, czarno-biale), plus jeszcze 2 ksiazki na mnie czekaja wiec pelen relax :)
    •  
      CommentAuthorUl_cia
    • CommentTimeDec 27th 2014
     permalink
    Ja dzisiaj do kina, też relaksik na maxa, choć jeden taki waleń zalegajacy na fotelu mnie dosyć denerwuje, ale cóż, tak już ma ;-))
    --
    •  
      CommentAuthorMrsHyde
    • CommentTimeDec 28th 2014
     permalink
    jestem dzisiaj tak zmulona ze kolejna kawa nie pomaga, spacer tez mnie na nogi nie postawil
    chyba nnadwyrezylam slepia bo z dzieciakami puzzle 3 wieczory ukladalismy
    •  
      CommentAuthorLadybird76
    • CommentTimeDec 28th 2014
     permalink
    Hyde a mnie tak plecy, krzyże i kręgosłup bolał, że spacer również nic nie dał wiec ostatecznie tabletki x2 p.bolowe dały rade.
    Prz okazji zrobiliśmy sobie spacer do lasu tzw Góra Hugona i poznaliśmy fajne zakamarki tuż w pobliżu Naszej działki :) wystarczyło parę krokow:)
Chcesz dodać komentarz? Zarejestruj się lub zaloguj.
Nie chcesz rejestrować konta? Dyskutuj w kategoriach Pytanie / Odpowiedź i Dział dla początkujących.